Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Imy válasza Gsx-rr (#550) üzenetére


Imy
veterán

Értem. Igazából annyi a gondom a jelenlegi TV-vel, ha webről nézek filmet, akkor újraindul néha. Itt is van pl webböngésző, ugye? Azaz az iOS-hez hasonló funkciókat tudja?

(#552) Gsx-rr válasza Imy (#551) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha igy nezel filmeket, bongeszon keresztul(ilyet nem is hallottam okosteven) akkor van jobb lehetoseged az Apple Tv-vel, hogy tukrozod az Iphone tartalmat a tv-re.

(#553) bilon73 válasza Gsx-rr (#550) üzenetére


bilon73
aktív tag

usb-c van rajta nem? mondjuk nem tudom mennyire korlátozott

(#554) bilon73 válasza Imy (#551) üzenetére


bilon73
aktív tag

nincs webböngésző

(#555) Gsx-rr válasza bilon73 (#553) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az szervicsatlakozo.

(#556) blakey válasza bilon73 (#553) üzenetére


blakey
félisten

A 4K-n nincs, a 4-esen meg szerizcsatlakozóként funkciónál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#557) agyhalal válasza blakey (#548) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm. Megnézem.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#558) htw


htw
tag

A mikrofon gombra miért nem tudok bevitelnél diktálni?
Tudom hogy a siri magyar regionál nem muködik.
Az MrMC-t neg nem tudom rávenni hogy lássa a Syonology routeremre kötött vinyóm. Infuse látja, vlc is.
Infuse némely tartalomnál megjeleníti a borító képet némelyiknél nem.

[ Szerkesztve ]

(#559) Gsx-rr válasza htw (#558) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Infuse nagyon haklis a pontos elnevezesre

(#560) blakey válasza htw (#558) üzenetére


blakey
félisten

IP cím alapján vedd fel a NAS-t.
IHa megfelelően van elnevezve minden anyag akkor Ifuse is és MrMC is tökéletesen megtalál minden anyagot. Pontos elnevezés a következő: Film.cime.datum.barmi.lehet.utan.kiterjesztes, srozatnál a következő: Sorozat Címe (évszám)/sorozat.cime.S0X.E0Y.akarmi.kiterjesztes

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#561) htw válasza blakey (#560) üzenetére


htw
tag

Úgy vannak a fílm címek ahogy leírtad. A mappán belül ott is a borító a sample file mellett, de a gyökér könyvtárban csak a cím.

(#562) htw válasza htw (#561) üzenetére


htw
tag

Ok, ha a film mappán belül az mkv mellett van mappa akkor nem jeleníti meg csak ott.

(#563) blakey válasza htw (#561) üzenetére


blakey
félisten

Konyvtár mappába ott lesz minden.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#564) meander


meander
tag

Az utolsó OS-t érdemes feltenni a 4. generációra? Nem lassítja be? A NAS-t az ATV-vel kell összehozni és utána MrMC vagy NAS - MrMC a feladat? Van erre esetleg valahol egy összefoglaló, vagy google a barátom? Köszi

(#565) Alex91 válasza meander (#564) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lassitja. App-ban kell aztan NAS-ra csatlakozni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#566) meander válasza Alex91 (#565) üzenetére


meander
tag

kösz

(#567) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Az Apple 4K TV-re megvettem a MrMC lejátszót. Ismerem a Kodit, szerintem mindent beállítottam, de a médiatár frissítésekor mindig 'Az információ letöltése sikertelen. Nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz" üzenetet kapom.

Mit rontottam el?

Köszönettel:

Z

(#568) blakey válasza sazo (#567) üzenetére


blakey
félisten

Hol írja ki? Milyen "scrapert" használsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#569) sazo válasza blakey (#568) üzenetére


sazo
tag

Szia!

Mindkettőnél - a fizetőst nem próbáltam - kiírja. Ami még érdekes volt, hogy a scraper beállításoknál a kikapcsolás inaktív. Idegesít a dolog, de ott az infuse, megleszek vele.

Üdv:

Z

(#570) blakey válasza sazo (#569) üzenetére


blakey
félisten

Nem arra voltam kiváncsi hanem, hogy melyik scraper esetében illetve melyik fázisban, hol írja ki. Amúgy hibátlanul működik. Nálam a MrMC vagy Infuse egyenlő a Pro-val, a lite csak kipróbálásra jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#571) sazo válasza blakey (#570) üzenetére


sazo
tag

Szia!

Félreértettél, a MrMC-ben három scraper van, azokra gondoltam. Ebből az egyik .sk végű fizetős, a másik kettőre írja ki a hibaüzenetet, a médiatár frissítésekor. Az Infuse a Pro változat és a MrMC-ért is fizettem.

Üdv:

Z

(#572) blakey válasza sazo (#571) üzenetére


blakey
félisten

Oké, akkor is ugyanaz a válasz, most "húztam" újra a MrMC-t és hibátlan a keresés, Univeral-lal is és Moviedb-vel is, a másikat nem használom, központi adatbázist használok, hogy minden eszközön ugyanaz legyen. Tényleg hibátlan a keresés, valamit rosszul állíthattál be, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#573) meander


meander
tag

Tegnap vettem egy ATV 4g-t. Egyelőre semmit nem tudok róla, de az "élmény" egyelőre pozitív. Egy Synology NAS-al lesz összekötve és azt akartam megkérdezni, hogy a Synology Video Station programjáról van tapasztalatotok, mennyire jó lejátszó? Vagy ne kísérletezzek MrMC és kész.
Valahol be lehet állítani, hogy az internetet kábelen keresztül használja, vagy ez automatikus, ha rádugom? Az eladó elmondása szerint a kábeles portja 100Mbit, tehát ac-s wifin lényegesen gyorsabb a kapcsolat. Ez igaz lehet? Nagyon durva hibának tartanám. Kösz

(#574) blakey válasza meander (#573) üzenetére


blakey
félisten

Az ATV 4 FHD lejátszó így bőven elég a 100M-es kapcsolat és gyors, én arról használtam, stabilabb is. Automatikusan felismeri, nem kell kapcsolgatnod.
MrMC/Infuse szerintem jobb. De ha már aktív a NAS-on a Videostation akkor kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#575) Snoop-y válasza Gsx-rr (#515) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pl a fos kozel £900-os 4K Sony tevenk nem latja a NAS-t illetve upnp mediaszerverrol sem tud lejatszani. Csak akkor ha radugom usb-n mint valami osember...

Most egy FHD-s medialejatszon keresztul tudunk nezni filmet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#576) blakey válasza Snoop-y (#575) üzenetére


blakey
félisten

Pedig látnia kéne, enyém látja, UPnP-, SMB-n és NFS-en keresztül is, igaz nem használom a tv-t lejátszóként.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#577) Snoop-y válasza blakey (#576) üzenetére


Snoop-y
veterán

Latni latja csak a divx tol kezdve a 4K ig illetve mp3-tol flac -ig mindenre azt mondja nem tudja lejatszani. Zsenialis :D
Szoval ezert akarok egy normalis lejatszot.

Regi HD tevehez (az is sony) pont ilyenek miatt vettem anno egy egreat lejatszot de az mar oreg es a masik topicban felsorolt bajaim vannak vele :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#578) blakey válasza Snoop-y (#577) üzenetére


blakey
félisten

Oké, de nálam működik is, pl. SPMC-vel vagy Archos Playerrel, belső lejátszó meg Serviio-val visz mindent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#579) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Az ATV vasarlasnal van jelentosege a hattertar meretenek? Csak par app lesz rajta ami a medialejatszashoz

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#580) Alex91 válasza Snoop-y (#579) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs, de a 4k-s 64 GB-os nem sokkal dragabb, mint a 32GB-os.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#581) blakey válasza Snoop-y (#579) üzenetére


blakey
félisten

Attól függ, hogy mennyit szeretnél rá telepíteni, előző ATV-m 64 GB-os volt, a 4K előtt megnéztem, hogy mennyit használok abból valósan, 12-13GB lett, úgy döntőttem, hogy a 32GB-os elég lesz és elég is, most is olyan 40%-os kihasználtság mellet használom, akkor még nem is volt 64GB-os illetve ha lett volna akkor sem minimális árkülönbséggel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#582) blakey


blakey
félisten

Apple TV 4 tulajok, jó hír, lesz fps váltás a 11.3-ban. :C
tvOS 11.3 beta release

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#583) meander


meander
tag

MrMC-ben nem bírom beállítani a synology nas-t, hogy szépen képekkel, film infókkal jelenjenek meg a filmek. Van esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond? SMB-n kapcsoltam össze a kettőt. A filmeket látja, lejátsza de egy sima könyvtár struktúrában kell kiválasztanom őket.

(#584) blakey válasza meander (#583) üzenetére


blakey
félisten

Videó/Fájlok/Videó hozzáadása, megjelenik egy ablak és ott fel kell venned a hálózati helyet IP-cím alapján, felh.+jelszó, utána mehetnek a mappák, kövesd az ablakban lévő infókat, filmnél, filmet válasz, ott lennie kell a scrapernek, pl. TMDB, beállítod a magyar nyelvet, stb és OK, ennyi. Ha nem megy akkor Kodi wiki mindent leír.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#585) pethob


pethob
aktív tag

HBO GO app-nál nektek is hetente lejár a token? Ilyenkor ki kell jelentkezzek és újra aktiválnom az eszközt a hbogo.hu/activate-en keresztül. Elég frusztráló...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#586) Alex91 válasza pethob (#585) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy egyre gondolunk-e, de en ilyenkor csak kilovom a taskot es ujrainditom az app-ot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#587) xviktorx válasza pethob (#585) üzenetére


xviktorx
tag

Nekem nincs ilyen gondom. Több hónapja egyszeri bejelentkezéssel megy a dolog hibátlanul.

(#588) blakey válasza pethob (#585) üzenetére


blakey
félisten

Lehet, hogy kilépsz a felhasználóból, ha visszalépkedsz akkor kéri a bejelentkezést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#589) pethob válasza blakey (#588) üzenetére


pethob
aktív tag

Sajnos nem ez a helyzet. Azt írja, hogy lejárt a token. Ekkor szoktam kilépni, és aztán új aktiválással vissza.

Taszkot kilőni hogy kell?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#590) blakey válasza pethob (#589) üzenetére


blakey
félisten

Home menüben, Home gomb 2X nyomása után suhintással tudod kilőni az app-okat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#591) pethob válasza blakey (#590) üzenetére


pethob
aktív tag

Köszi.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#592) DuDieHUN válasza blakey (#582) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Nagyon jo hir :)

(#593) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok. Lassan 2 hónapja vagyok elégedett használója egy ATV 4K/32GB verziónak. Mostanra elég jól kiismertem, viszont a napokban felmerült egy kérdéses dolog és talán van akinek ebben több a tapasztalata.
A kérdés lényege, hogy az ISO formátumban felírt BD 3D filmek ha nincs menü, nekem elindítja ugyan a filmet, de nem 3D a kép. Már 2 ilyen filmet is letöltöttem és ugyanaz volt az eredmény.
Ha az mkv formátumban lévő Half.OU vagy Half.SBS formátumot indítom, azzal nincs gond, azok úgy jelennek meg a TV-n ahogy kell, de gondoltam nem lekonvertált, hanem eredeti 3D filmet néznék, ezért próbáltam.
Ezt a formátumot nem játssza le az ATV 4K ? vagy csak én fogtam ki egymás után 2 rosszul felírt lemezképet?

(#594) htw válasza Clemi (#593) üzenetére


htw
tag

Szerintem a 3d bd iso-t nem kezeli. Legalábbis nekem is sima hd-nek vetítette le több filmnél is. Infuse pro-t használok.

(#595) Clemi válasza htw (#594) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is annak kezeli, ezért kérdeztem. Ha menü is van, akkor meg letérdel tőle....

(#596) sz.v.endre


sz.v.endre
csendes tag

Az a kérdésem, hogy valaki használja-e az ATV 4k-t rádióerősítőre kötve és tapasztalta-e, hogyha a hang kimenet DD 5.1.-re van állítva az ATV 4k-n, akkor akadozik a hanglejátszás. Ez elég bosszantó akár zene hallgatása, akár film, vagy direkt adás nézése közben.

(#597) Clemi válasza sz.v.endre (#596) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem úgy van beállítva, hogy az erősítő dekódolja a hangot és úgy semmi gond, ha az ATV dekódol, akkor sokszor csak stereo-ban adta át az erősítőnek a DD5,1-es hangot is.

(#598) blakey válasza htw (#594) üzenetére


blakey
félisten

Amikor még volt 3D-s tv-m akkor nem volt gond MrMC-vel, szépen átváltott de nem FHD, kisebb felbontásban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#599) sz.v.endre válasza Clemi (#597) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Nekem átadja DD-ben, de sajnos akadozva.

(#600) blakey válasza sz.v.endre (#599) üzenetére


blakey
félisten

Nálam nincs hangprobléma MrMC-vel és Infus Pro-val sem, nem lehet, hogy valami az erősítővel nem kerek vagy a kábellel? Esetleg a forrással?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.