Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) blakey válasza MasterMark (#800) üzenetére


blakey
félisten

Sajnos probléma, olvasd pl. az Infuse fórumát, elég rendesen elcseszték a dolgokat az Apple-nél. Vannak képminőség tesztek is, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#802) MasterMark válasza blakey (#801) üzenetére


MasterMark
titán

Első két oldalon nem találtam semmit. Van valami konkrét? Az Apple-nek van erről kommunikációja?

Switch Tax

(#803) reggi


reggi
aktív tag

N akkor most lehet várok a frissitessel. A kepminoseggel nagyon elégedett vagyok, nem lenne jó ha ez elszarodna..

(#804) blakey válasza MasterMark (#802) üzenetére


blakey
félisten

A Passtrough hiba itt van: [link], HDR hiba: [link], azt írja, hogy "solved" de nem az, mert utána rontották el, viszont a HDR-SDR-t megoldották és nem olyan rossz. Mindkettő első oldalon van. Apple nem kommunikál ilyeneket de áll a balhé, MrMC oldalán is.

(#803) reggi
Nem fogod észrevenni, nem tesztelsz, nincs hozzá műszered esetleg nem úgy látod a dolgokat ahogy mások. Teljesen oké a BT709-el és a HDR-SDR is jó Infuse-al, egy kis Clipping hiba van de azt nem fogod észrevenni. Ráadásul Infuse képminősége jobb, mint a MrMC-jé, egyelőre, de MrMC igéri, hogy nagy változás lesz ezen a téren, ezért nem jön komolyabb frissítés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#805) reggi válasza blakey (#804) üzenetére


reggi
aktív tag

Olvastam a fórumot amit linkeltel, főleg sony Bravia tulajok panaszkodtak. Hát naná nekem is ez van. Már az is elég érdekes számomra, hogy fix beállításokkal küld minden jelet a tv felé, mindegy HDR vagy SDR. Ez tök alap lenne automatan. De látom ezt megcsinaltak. Amúgy a srác fotókat linkelt, ahol látszik a különbség, persze egy fotót csinálni tvrol megint egy érdekes dolog, nem tudsz két egyforma képet csinálni attól függ hova mér fényt...

(#806) blakey válasza reggi (#805) üzenetére


blakey
félisten

Minden tv-n ua. a gond, a Sony "jobb megjelenítő" :). Viccet félretéve, teljesen rendben van az ATV csak nem árt tudni a dolgokról, nekem nem hiányzik a DTS, mert PCM-et használok, nem hiányzik a HDR, de Infuse-al az is működik. Van még néhány program amivel le lehet játszani a dolgokat, de korábban a most felmerülő hibák nem is léteztek, most meg tele van apró gondokkal. Mg tudnék sorolni hibákat, egyik-másik lejátszóval kapcsolatban de nincs sok értelme, mert lehet, hogy holnap javítják vagy észre sem veszitek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#807) reggi válasza blakey (#806) üzenetére


reggi
aktív tag

Nem hiányzik a HDR ezt hogy érted?

(#808) blakey válasza reggi (#807) üzenetére


blakey
félisten

Egyrészt több app megvan véve, Infuse-ban megoldott, a tartalmak 99.9 százaléka nem HDR-es, legalábbis amit nézek, promóvideókat nem nézek meg amúgysem dob fel a HDR, egy jól kalibrált kijelző sokkal többet ér na meg maga az anyag amit nézek, sokat számít, hogy milyen minőségben lett felvéve. Amint legalább az anyagok 30-40% HDR-es akkor már érdekelni fog, addig ki sem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#809) reggi válasza blakey (#808) üzenetére


reggi
aktív tag

Hát már rengeteg film van fent torrenten, kb minden nem túl régi film elérhető 4k HDR ben. Szóval rohadt nagy a választék. Ezért is vettem most 4k tvt már van értelme..

(#810) blakey válasza reggi (#809) üzenetére


blakey
félisten

Nincs akkora tárhelykapacításom, hogy 3000 filmet és 15000 sorozatrészt HDR-ben, 50-80GB/db-ban tárolljak. A HDR meg olyan dolog ami személy szerint semmilyen szinten nem dob fel, nem a torrentre kell építeni, lehet, hogy te napi használatban minden anyagot HDR-ben nézel, én nem. A BT2020-nak van jelentősége de számomra tökéletes élményt nyújt egy jóminőségű film SDR-ben is. Nem tudnak elkápráztatni ezek a dolgok, inkább még várok, megvárom a HDMI 2.1-et és az OLED-et, hogy olcsóbb legyen.
Amúgy az a rengeteg 4K film amit találasz az többségében nem valódi 4K, nem azt írom, hogy nincs 4K, de még nem életszerű, legalábbis számomra. Ha megakarok nézni valamit akkor nem fogom keresni a HDR változatát.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#811) reggi válasza blakey (#810) üzenetére


reggi
aktív tag

Igen tudom, de gondolom a 3000 filmet meg a 15000 sorozatot sem a boltban vetted. :))
Persze tudom, hogy nem real 4k mind, de azért egy PI élete amit legutóbb néztem azért köszönő viszonyban sincs az SDR változatával. Meg úgy vagyok vele ha kiadtam fél milliót egy tvert akkor már etessem rendes anyagokkal. De persze én is tudom, hogy egy SDR film is nagyon jó, én sem mindent nézek 4k ban közel sem. Na mindegy köszi a tanácsokat!
Üdv

(#812) csizo


csizo
tag

Sziasztok!
Mi igaz abból,hogyha megveszem az Infuse 5 Pro appot,akkor nem lehet majd frisíteni a 6-os verzióra,hanem meg kell vennem újra a 6-ot?

(#813) blakey válasza csizo (#812) üzenetére


blakey
félisten

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#814) csizo válasza blakey (#813) üzenetére


csizo
tag

Köszi az infót.

(#815) Alex91 válasza blakey (#813) üzenetére


Alex91
félisten

En azert ebben nem lennek annyira biztos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#816) blakey válasza Alex91 (#815) üzenetére


blakey
félisten

Purchasing Infuse Pro
Infuse Pro is available two different ways - as an In-App Purchase from within the free Infuse app, and as a standalone paid app. The In-App Purchase options will cover all future updates (even major ones like v6, v7, etc...). The standalone Pro app will cover all v5 updates.
[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#817) Alex91 válasza blakey (#816) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, ha jol ertem, akkor az elofizeteses kap meg mindent...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#818) csizo válasza blakey (#816) üzenetére


csizo
tag

Én ebből a linkből az vettem ki,hogy az 5pro vásárlás esetén csak az 5-ös verzió frissítése érhető el.

Ha v6,v7...kell,akkor igencsak zsebbe kell nyúlni érte.
https://itunes.apple.com/app/id1136220934?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

(#819) blakey válasza csizo (#818) üzenetére


blakey
félisten

2 féle változat létezik, előfizetsz vagy megveszed, hogy melyikkel jársz jobban azt nem tudom, én megvettem 1,5 évvel ezelőtt úgy, hogy a 4-es megvolt (van) és ha idén összel megint meg kéne venni akkor megveszem, nem fizetek elő, mert szerintem úgy a végén sokkal többe kerülne. Egyébként g.ciség és fel is háborodtak a felhasználók. Tegyük fel, hogy most előfizetsz, ősszel megjelenik a 6-os akkor megkapod és jövőre, ha úgy gondolod, hogy megéri akkor megveszed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#820) reggi


reggi
aktív tag

Megvettem az infuse-t, a hang ha passtrough módban van, akkor csak sisterges jön ki, ezt nem tudom használni. Az 1080p anyagokat elég gyengén skálázza fel, a tv rendesen megcsinalja, remélem esetleg megoldjak, hogy a felbontas is autón változzon. Vagy ez esélytelen?

(#821) BrandonXXV válasza Sickboy25 (#787) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Mi volt a megoldás? Én nem tudtam össze hozni az NFS-t Synology nassal.

(#822) MasterMark válasza reggi (#820) üzenetére


MasterMark
titán

Tudja az erősítő azt a hangformátumot amit átküldesz?

Switch Tax

(#823) blakey válasza reggi (#820) üzenetére


blakey
félisten

Ezt írtam, ha Infuse-t PT-re állítod akkor a DTS-nél nem lesz hang, az Apple hangtovábbításánál a legjobbat válaszd és Infuse esetében az Auto-t, így a többcsatornás hangok Multi PCM-be fognak megszólalni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#824) blakey válasza reggi (#820) üzenetére


blakey
félisten

A felskálázás MrMC esetében jobb, legalábbis jelenleg, folyamatban van mindkét fejlesztőbrigád esetében egy komolyabb fejlesztés, szóval hamarosan lesz egy mégjobb MrMC-nk és egy mégjobb Infuse Pro-nk. De meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#825) Sickboy25 válasza BrandonXXV (#821) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

ATV-nek fix IP-t adtam, beállítottam a NAS-ben, jogok hozzárendelve és ez volt szerintem a kulcs, mert minden mást előtte kipróbáltam: [link]

Ezt beállított, majd 2 nap múlva volt időm az ATV-re is és akkor egyből látta már az ip címet és kész.

Eddig ilyen nem volt...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#826) efká


efká
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnék MacBook-ról Apple TV-re küldeni olyan online videókat (mint pl. az Openload, Vidoza) amiknél nem opció a közvetlen AirPlay? Épp úgy szeretném, mint azoknál az oldalaknál, amik támogatják is ezt a funkciót (Vidto, Youtube... stb.). Van esetleg valamilyen böngésző kiegészítő, app ehhez? Direktben nem szeretném tükrözni az egész képernyőt, mert olyankor azért szaggat a videó a TV-n... :F

Előre is köszönöm! :R

(#827) kkari


kkari
csendes tag

Sziasztok!

Ha van egy AppleTV 4K, egy erősítő és egy TV, akkor mi helyes összekötési sorrend? Mit, hova HDMI-n kábelekkel?

Köszi

(#828) blakey válasza kkari (#827) üzenetére


blakey
félisten

ATV 4K - HDMI - Erősítő - HDMI - TV

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#829) kkari válasza blakey (#828) üzenetére


kkari
csendes tag

Köszönöm.
És abban az esetben mit "veszítek" el, ha ATV - HDMI - TV - HDMI - Erősítő?

(#830) blakey válasza kkari (#829) üzenetére


blakey
félisten

Hangokat, de nem is értem, hogy ha van HDMI képes erősítőd akkor miért merül fel a kérdés, hogy mi legyen a sorrend. Ha a TV-d HDR képes és a erősítőd nem akkor ATV-TV-Erősítő a sorrend.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#831) kkari válasza blakey (#830) üzenetére


kkari
csendes tag

Köszi az infót hasznos volt.

(#832) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok! Van arra valami mód, hogy az ATV 4K - n meg tudjak nézni részletes videó infókat? Pl. Bitrata, fps stb... Mintha régebben láttam volna youtube videón ilyet, ahol a videó lejátszás közben látszottak az infók...
Köszi előre is.

(#833) MasterMark válasza reggi (#832) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen lejátszót használsz? Mert ez attól függ.

Switch Tax

(#834) reggi válasza MasterMark (#833) üzenetére


reggi
aktív tag

Infuse pro

(#835) blakey válasza reggi (#834) üzenetére


blakey
félisten

Infuse minimális infót ír ki, lejátszás közben annál is kevesebbet, már felmerült az igény, hogy többet szeretnénk, majd meglátjuk mi lesz belőle, a fejlesztők tudnak róla. MrMC több infót tud kiírni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#836) reggi válasza blakey (#835) üzenetére


reggi
aktív tag

Ok, köszi. Rémlik valami fejlesztői módban jelent mégis a srácnak egy plusz menü a beallitasokban az ATV-n, persze sehol nem találom, még kutakodok egy kicsit..

(#837) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! Szemezgetek a 4K-val de egy kérdést fel kell tegyek. Ha sztereó hangsáv van egy filmhez akkor azt is pcm-ben küldi ki az erősítő felé? Azért fontos kérdés ez nekem mert úgy rémlik, hogy az erősítőm PCM-ből nem képes prologic2 és társaival térhangot létrehozni? Köszi szépen

(#838) MasterMark válasza tamasgal (#837) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen erősítő? Általában PCM-ből is tudnak ProLogic-ot, sőt az a lényege az egésznek, hogy abból tudjon.

Switch Tax

(#839) tamasgal válasza MasterMark (#838) üzenetére


tamasgal
senior tag

Pioneer SC-LX57, mintha egyszer bele futottam volna valami ilyesmibe.

(#840) MasterMark válasza tamasgal (#839) üzenetére


MasterMark
titán

Így ránézésre ez simán tud PCM-ből is ProLogic-ot, szerintem emiatt ne aggódj.

Switch Tax

(#841) tamasgal válasza MasterMark (#840) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm szépen, akkor szerintem rámegyek egyre! Mindenem volt már (popi, dune, htpc, amlogic) de valami mindig hiányzot, remélem ezzel haza érek!

(#842) blakey válasza tamasgal (#837) üzenetére


blakey
félisten

Még nem láttam olyan erősítőt, hogy PCM-ből ne csinált volna PLII-t.

(#841) tamasgal
Ezek egy része nekem még mindig megvan ATV 4K mellett, lényegében megoldható, hogy elégedett legyél vele, gyakorlatilag mindnet visz, gyors. Persze apró hibák előjöhetnek, de stabil, jó hálózati lejátszó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#843) tamasgal


tamasgal
senior tag

Köszönöm srácok, kipróbáltam, KODI-ban be állitottam, hogy rögzitett legyen a hangkimenet (PCM) és tényleg tudja az erősitő! Ami megzavart az az, hogy normál hangfolyamnál mutatja a kijelzőjén a sok hangdobozt ha sztereó jel esetén be kapcsolom a ProLogic2-öt, PCM-nél csak kettőt mutat, hiába szól mindegyik. Nem tudom miért van ez igy de majd megszokom. (bocs a hosszú i miatt nem találom ezen a laptoppon). Szerintem is fogom szeretni a kis 4K-t, végre lesz telefonról átpattintható Youtube-m is! :R

(#844) MasterMark válasza tamasgal (#843) üzenetére


MasterMark
titán

Azért van úgy, mert ott a bemenő jelet mutatja.

Hosszú í olyan billen amin nincs rá gomb: ALTGR + j, illetve ha nagy kell akkor ALTGR + i.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#845) reggi


reggi
aktív tag

Tegnap jelezte az ATV, hogy van új frissítés. Valaki felrakta már?

(#846) MasterMark válasza reggi (#845) üzenetére


MasterMark
titán

11.4?

Switch Tax

(#847) reggi válasza MasterMark (#846) üzenetére


reggi
aktív tag

Igen, Airplay 2 +Apple has included bug fixes and overall improvements as well in this release....

(#848) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Elromlott apukámék médialejátszója.
Mi itthon jelenleg egy Mede8er MED600X3D lejátszót használunk, azon gondolkozom, hogy ezt odaadom nekik és "feljebb" lépek (Apple TV 4k)

A következő lenne a rendszer
-Synology214 play NAS
- Yamaha RX683 erősítő ( csatorna, 7x150W, 6+1 HDMI, Upscaling 4K, HDCP 2.2, WiFi/LAN, Bluetooth, Dolby ATMOS, DTS:X, TrueHD, DTS-HD, 192 kHz/24-bit Burr Brown D/A, MHL, DLNA 1.5, AirPlay, LAN, HDR10/Dolby Vision /HLG formátumú és a BT.2020 színskálájú)
- A TV később tud majd HDR-t is remélhetőleg.
-Dolby Atmos hangsugározók ha minden jól megy decemberben.

-3D-s filmeket is szoktunk még nézni

Érdeklődnék, hogy:
- valóban előrelépés lenne-e kép és hang területén?
-várható, hogy lesz benne Atmos, vagy majd ez lesz a következő változat újítása?
- Idén várható új változat, vagy csak jövőre?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#849) kagzer válasza FefeeX (#1) üzenetére


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémával találkoztam, hogy ha a hangsáv DD(AC3) 44,1kHz, akkor az ATV átkonvertálja és emiatt folyamatosan csúszkál a hang.
Persze átkonvertálva 48-ra vagy AAC-be normálisan játsza le.
Van erre valamilyen megoldás, vagy fogadjam el...
Az is érdekes hogy a konvertálás miatt elcsúszik. Mintha nem lenne elég a HW.
Próbálni próbáltam több lejátszó programmal is, ugyanaz a helyzet.
A film NFS és SMB megosztásokon elérhető.

(#850) blakey válasza Süvi (#848) üzenetére


blakey
félisten

A többcsatornás hangokat PCM-be küldi tovább, azaz nem godja kiírni az erősítőd, hogy Dolby HD hanem azt írja ki, hogy Multi CH. Dolby Atmos, DTS-X a szó szoros értelmében nem érhető el, hogy ezt megoldják-e vagy sem az talán kiderül, akár az új tvOS bemutatóján.
3D megy de nem tudom kipróbálni mivel hanyadolom egy ideje és a gyártók is így tesznek.
Új változat nem hiszem, hogy lesz mivel jóval erősebb az ATV 4K kb. bármelyik piacon lévő lejtszóhoz képest és többet is tudna, OS-sel fogják "turbosítani" ha akarják. Képminőségben előrelépés lenne, tudásban is, A Multi CH sem rosszabb, sőt. Az Apple TV 4K chip szinten minden tudna, tehát nem kell új hardver csak a szoftvert kell frissíteni.

(#849) kagzer
Ez így kevés, milyen programmal csúszik? Infuse Pro-val nem tapasztaltam csúszást, persze lehet, hogy van olyan anyag ami csúszna. MrMC-ben sem, bár mostanában nem azt használtam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.