Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Slukkica válasza DuDieHUN (#450) üzenetére


Slukkica
őstag

Igen ez a normális. 7 naponta újra kell telepíteni. Ez az ingyenes Apple developer fiók sajátossága.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#452) DuDieHUN válasza Slukkica (#451) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Köszi, így megoldódott egy rejtély :) lehet ez ellen valamit tenni?

(#453) Slukkica válasza DuDieHUN (#452) üzenetére


Slukkica
őstag

Asszem évi 99 dolláros apple developer fiók.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#454) DuDieHUN válasza Slukkica (#453) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Na akkor ez el is dőlt :) infuse vagy mrmc

(#455) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Még nem vettem meg a kütyüt, de most már kivárom az őszt, állítólag lesz frissítés és ...

Az HBO FB oldalán kérdezgetik a népek, h mikor lesz HBO Go app. Ott tűnt fel az egyik kommentelő hozzászólása, miszerint AirPlay-el működik az iPhone-os HBO app, csak töltőre kell dugni a telót, mert szívja az akksit.

Ezzel kapcsolatban merült fel a kérdésem, miszerint az AirPlay minden esetben az iPhone kijelző tükrözése?!
VAGY úgy működik, mint pl. a jelenleg is használt Chromecast-em, h a telefon csak egyfajta vezérlőnek/távirányítónak számít és a tényleges munkát a Chromecast végzi?! Egyébként az HBO Go-t is így használom, de nálam ilyenkor nem merül a teló, hiszen gyakorlatilag nem csinál semmit.

Tévedett a FB-os tag vagy tényleg tükrözve kapja az anyagot az Apple TV?! Mert az ratyi úgy szerintem, már bocs és kérdésessé tette a vásárlást számomra.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#456) blakey válasza tylerddd (#455) üzenetére


blakey
titán

Az Airplay minden esetben a készülék képének tükrözése és véleményem szerint a "tükrözések" közül a legjobb, a ratyi az nem az Airplay. HBO Go meg ven My Telenortv app-ban, nem tudom, hogy alöfizuval mennyire jó, maga az app nagyon jó minőségű, ingyenes adok szépen jönnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#457) tylerddd válasza blakey (#456) üzenetére


tylerddd
veterán

A tükrözés nekem nem szimpatikus, bocs. Igaz, AirPlay szinten nem volt hozzá szerencsém, de Windows-os és Androidos környezetben szerintem rettentően instabil szabvány.

Ezért nem fogok a Telenornál szerződést kötni ...

Illetve mint írtam, HBO Go (és Youtube) szinten tökéletes a Chromecast 2. Viszont az App Store-ban nem találtam még rendes app-et, ami a telóval készült tartalmakat (kép, videó) korrekt módon kitenné a tévére, egyszerűen mind hulladék, kifagynak, megszűnik a kapcsolat stb. Illetve jó lenne néha a böngészőt kitenni tévére. Ez utóbbiak áthidalására kellene nekem az Apple TV, de így már nem annyira szimpatikus. Félek attól, h kiadok érte 50-60k-t és a végén a 12k-s Chromecast jobb munkát végez. Legfeljebb neten rendelem és elállok a vásárlástól, ha nem jön be.

Köszönöm az információkat!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#458) blakey válasza tylerddd (#457) üzenetére


blakey
titán

Az Airplay jobb, mint az androidos, windowsos tükrözés, windowst nem használok, de az androidost kipróbáltam, gagyi hozzá képest.
Telenor app ingyen letölthető, nem kell semmilyen előfizu, androdon is kipróbálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#459) tylerddd válasza blakey (#458) üzenetére


tylerddd
veterán

iPhone-om van, azzal használom a Chromecast-et a fent leírtakra. A Telenoros cuccot megnéztem, nincs rá szükségem. Az iPhone-os HBO Go app ki tudja küldeni a tartalmat a Chromecast-re és ráadásul nem is tükrözéssel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#460) Wajk válasza tylerddd (#457) üzenetére


Wajk
addikt

Ha Samu TV-d van a Smartview alkalmazás szépen és gyorsan teszi a dolgát, konvertálgatás nélkül :K
Ami még tipp: AirWire és az ARKMC

Én kb. vagy huszat teszteltem amikor keresgéltem DLNA appot...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#461) nilrem


nilrem
tag

Esetleg synology nas-al és apple tv-vel volt hasonló gondja?
Ds216 play: ipaden ds audioban lejátszó eszköznek apple tv-t választom nem indul el az audio file, ha wdtv live-ot akkor minden ok. Mi lehet az oka? Ipadről tudok tükrözni airplayel az appletvre ha úgy indítok ds auduioból filet akkor játsza az apple tv. Apple tv maga is látja a nast mert ds video és ds photo szépen működik illetve vlc vel smb megosztások is mennek.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#462) nilrem


nilrem
tag

Ipad képét airplay mirrioring vetítve a tv-re nem teljes képernyő lesz. Ez normális vagy lehet valahol ezen állítani. Ahol a felbontás lehet ott autora van rakva.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#463) blakey válasza nilrem (#462) üzenetére


blakey
titán

iPad 4:3-as arányú így teljesen normális, hogy nem 16:9-ben van, tv beállításaival játszadozhatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#464) blakey


blakey
titán

Fent van a tvOS 11, még nem látom az előnyeit, talán valóban HEVC anyag esetén gyorsabban, jobban reagálna mivel már natívan támogatott. Játékoknál még nem vettem észre nagy különbséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#465) felsál


felsál
tag

Tud valaki bármilyen használható app-ot? Aminek értelme is van :)
RTLmost, HBO GO, Horizon GO stb. hol vannak?

(#466) bilon73 válasza felsál (#465) üzenetére


bilon73
aktív tag

horizon go nincs (még képernyő tükrözést sem enged),
hbo go magyar regióban nincs.

ha tv-t akarsz nézni, akkor a telenor mytv van, az ittott tv van, meg azt hiszem a TARR mobile tv.

a telenorban van hbo go is...a többit nem tudom.

üdv
p

(#467) blakey válasza bilon73 (#466) üzenetére


blakey
titán

Horizon go-t Mac-ről tudom tükrözni az Apple TV4-re, már engedi. Chrome-mal próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#468) bilon73 válasza blakey (#467) üzenetére


bilon73
aktív tag

én ipadről, de letiltott...igaz ez nem most volt...este megpróbálom...

(#469) blakey válasza bilon73 (#468) üzenetére


blakey
titán

iPadről nem megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#470) felsál válasza blakey (#467) üzenetére


felsál
tag

Ezt csinálom én is mekbukról

(#471) xviktorx


xviktorx
tag

Azért az már vicc kategória, hogy a több mint 1 év alatt nem lehetett kifejleszteni egy hbo go appot az apple tv-re. Kb. 1 éve láttam, hogy a HBO facebook oldalára írt valaki, hogy mikor lesz már HBO app. Akkor az volt a válasz hogy 2016 év végére. Majd 2017 elején írtam én is nekik hogy mizu? A válasz az volt, hogy nyár elején lesz. Majd a nyár közepén megint írtam a válasz az volt hogy bőszen dolgoznak a dolgon napokon belül lesz. Október van és még mindig semmi. Már nem is merek írni nekik. Bezzeg HBO VIP alkalmazás volt vagy 4 hónapig de most már az sincs. Tudom hogy nem az apple tv hibája, de mégis témába vág.

(#472) tylerddd


tylerddd
veterán

Az Apple tv AirPlay-t használ ugyebár. Ehhez kell wifi hálózat, ami közvetít az ATV és egy külső készülék között vagy pl. mobilról tudok úgy kiküldeni pl. videót (youtube, Netflix, HBO Go, beágyazott videók böngészőben stb.), h a telefon mobilnetet használ?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#473) blakey válasza tylerddd (#472) üzenetére


blakey
titán

Egy hálózatban kell lenniük, mindegy, hogy WIFI vagy vezetékes. Mobilnetről nem tudsz másik hálózatba küldeni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#474) tylerddd válasza blakey (#473) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem. Csak azért gondoltam, mert pl. Netflix app-ben, ha mobilnetről nézem, ott az AirPlay ikonja, viszont a Chromecast 2 csak akkor jelenik meg, ha telóval is wifin vagyok.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#475) blakey válasza tylerddd (#474) üzenetére


blakey
titán

Ha ott az ikon akkor használni is tudod? Az Airplay csak az adott hálózatban működik, legalábbis nálam csak így működik, ha valamilyen "cast" ikon megjelenik és esetleg átküldhető másik eszközre akkor az valószínűleg nem Airplayen menne hanem más módon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#476) tylerddd válasza blakey (#475) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudom, mert nincs AirPlay képes eszközöm a telón kívül. Az AirPlay jelzése mindig ott van, a Chromecast csak akkor, ha wifiről megy. De lehet, h ez azért van, mert Apple készüléken megy az app. Youtube-nál is alapból van AirPlay ikon mobilnettel, Chromecast szintén csak ha wifin van a telefon.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#477) blakey válasza tylerddd (#476) üzenetére


blakey
titán

Az Airplay mindig ott lesz, iPademen is mindig ott van, nem csak azt jelöli, hogy át lehet küldeni hanem azt is, hogy képes rá. a chtem féle cast az akkor "mutatkozik" ha a közelben van olyan eszköz, mivel mindkét "rendszerrel" rendelkezem így látom, hoy miként működnek, mindkettő csak azonos hálózatban működik. Talán a Plex működik úgy is, hogy egyik hálózatból át lehet küldeni a másikba de csak akkor ha aktív a Plex kliens illetve egy felhasználó (csoport?) alá tartozik. Mindenesetre ezt át kéne nézni, hogy ha létrehozunk egy "családot" a Netflixnél akkor lehet-e másik hálózatból irányítani, ezt ki kéne próbálni, nem használok Netflixet így nem tudom kipróbálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#478) blakey


blakey
titán

Nem tudom olvasta-e bárki is, de egy fontos "újdonságot" fog tartalmazni a tvOS 11.2:
Automatikus üzemmódváltás a natív képkockasebességre és a nagy dinamikatartományra a videós tartalmak esetén a Apple TV 4K-n

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#479) xviktorx


xviktorx
tag

Tisztelettel bejelentem mindenkinek, hogy apple tv-re mától van hbo go! Eddig tökéletesen működik.

(#480) atirag válasza blakey (#478) üzenetére


atirag
őstag

Ez szuper hír köszi .

(#481) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Egyszerre kér BT fejhallgatót tud kezelni az Apple TV?

(#482) nilrem


nilrem
tag

Apple tv 4- re működik streamelés synology mobile appokkal? Ds audio, photo, video...
Sajnos nálam nem.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#483) nilrem


nilrem
tag

Tudtok olyan appot ami NAS-on külön tárolt feliratot és videot képes kezelni?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#484) blakey válasza nilrem (#483) üzenetére


blakey
titán

Úgy érted, hogy a feliratokat egy másik mappában tárolód? Van valamilyen különös oka, hogy másik mappában tárolód? MrMC-t próbáld ki, elvileg a feliratok letöltésénél pl. meg lehet adni másik mappát így lehet, hogy tudja kezelni is. A Lite verzió ingyenes, kipróbálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#485) nilrem válasza blakey (#484) üzenetére


nilrem
tag

Ugyanabban a mappában van. Úgy látom ez is csak az mkv konténerben lévő feliratot látja.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#486) blakey válasza nilrem (#485) üzenetére


blakey
titán

Degogyis, külső feliratot is kezel, valamit rosszul csinálhatsz. Napi szinten nézek sorozatokat külső felirattal, MrMC, Infuse Pro hibátlanul kezeli, de mindegyik lejátszóm jól kezeli.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#487) nilrem válasza blakey (#486) üzenetére


nilrem
tag

WDTV live SMB megosztással tökéletesen kezeli. IOS eszközzel ez még nem sikerült külső felirattal.

VLC-nél ezt az információt találaltam:
" If your media does not include subtitles, but you'd like to show some, give them a similar name to the media item, synchronize them and VLC for iOS will discover them automatically."

Itt mit értenek "synchronize them" ezen? Azonos névvel azonos könyvtárban minden eszköznek elegendő volt eddig.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#488) blakey válasza nilrem (#487) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV-n nem iOS fut hanem tvOS, MrMC, Infude Pro tökéletesen kezeli az SMB-t.
A film neve és a felirat neve ugyanaz legyen, mondjuk a felirat végén lehet".hu", stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#489) atirag


atirag
őstag

Jobb lett a film lejátszás hálózaton az 4k-n mint a sima 4-nél,de a minix-en még mindig jobb. Bár amiket eddig néztem már csak egy fajta file.al volt baja. De az is jobb lett mint a 4-en.
Viszont a sebessége nagyon durva. Bekapcsolod és egyből minden készen áll és működik:)

[ Szerkesztve ]

(#490) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Apple TV-re telepíthető a TV-GO alkalmazás és működik is HDMI csatlakoztatása után?
Valaki esetleg próbálta már?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#491) felsál válasza HeavyToys (#490) üzenetére


felsál
tag

Persze simán!!

Dualshock 4 kontrollert használ vki hozzá??

(#492) blakey


blakey
titán

Megtörtént. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#493) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!
Apple TV 4K lejátszót használok és ha átrakom 4K HDR-re akkor szürke árnyalatos lesz a kép. Tapasztalt már valaki ilyet aki használja? Mi miatt lehet? A TV Samsung KS7000.

(#494) blakey válasza RobexX10 (#493) üzenetére


blakey
titán

Akkor tedd fel a beállításaidat, ATV-ről és TV-ről, én ugyan nem tudom tesztelni, mert nem HDR-es a készülékem és nálam pont fordítva működik ami normális, tehát ha bekapcsolom a HDR-t akkor fázyolosabb a kép, ez azért van, mert a TV nem kezeli a HDR-t. Mivel a tiéd kezeli ezért gyanítom, hogy valami mégsincs bekapcsolva és SDR-nek látja a készüléket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#495) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok! 2.7k-videót le tud játszani az Apple tv?

(#496) blakey válasza Gsx-rr (#495) üzenetére


blakey
titán

Írj egy példát. Nem szoktam ilyenekt nézni. MrMC )Kodi), Infuse Pro valószínűleg igen, vinni fogja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#497) Gsx-rr válasza blakey (#496) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Médialejátszós topicban is emiatt kérdeztem. Saját videók lejátszása miatt gondolkozok valamin,és már túllépnék a 1080p-n. 2.7k 50fps 60Mb/s. Meg persze 4k is esetenként.

(#498) blakey válasza Gsx-rr (#497) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom milyen 2.7K, nem foglalkoztam ezzel a felbontással de a 4K-s HFR (60fps) simán, akadás nélkül megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#499) DuDieHUN válasza blakey (#492) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

4. Gen nem tudja az auto fps-t?

(#500) blakey válasza DuDieHUN (#499) üzenetére


blakey
titán

Nalam nem ment, nem is lehetett kiválasztani, 4K-nál már lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.