Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Clemi válasza #24536576 (#950) üzenetére


Clemi
veterán

Az SMB 1.0 kell hozzá amit a windows szolgáltatásoknál lehet bekapcsolni.

(#952) #24536576 válasza Clemi (#951) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm, beállítottam. Most valahogy sikerült MrMC - vel megtalálni a filmeket, tegnap Infuse+plexszel, viszont nézhetetlenek. UHD anyagok, de a képminőség nem az igazi, ráadásul laggok, megáll, hibaüzenetet dob... 1GB-os Diginet-em van. Lehet, hogy kábelt kéne hasznápni wifi helyett? Számít, hogy milyen hosszú a kábel? Illetve lehet, hogy egy NAS jobb választás, mint a laptop?

[ Szerkesztve ]

(#953) MasterMark válasza #24536576 (#952) üzenetére


MasterMark
titán

Mi köze van ahhoz, hogy milyen neted van annak, hogy otthon hogy streamelsz? Hint: Ha kihúzod a neted, akkor is fogsz tudni otthon filmeket nézni saját hálón.

Itt a wifi lesz a probléma...

Switch Tax

(#954) #24536576 válasza MasterMark (#953) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem mindenki van otthon az ilyen dolgokban, örülj, hogy te igen. Úgy gondoltam, hogy neten keresztül tolja át a filmeket, hiszen az appstoret is úgy éri el. De akkor ezek szerint elég vennem egy jobb fajta routert, amit rá se kell kötni az internetre?

(#955) #24536576 válasza #24536576 (#954) üzenetére


#24536576
törölt tag

Vagy esetleg ha nem vezetélmentes megoldásban gondolkozok, akkor a mostani routerbe 2 UTP kábel, egyik a laptopba, másik az ATVbe is megoldás lenne?

(#956) MasterMark válasza #24536576 (#954) üzenetére


MasterMark
titán

Az AppStore-nak meg már végképp nem tudom mi köze ehhez.

a mostani routerbe 2 UTP kábel, egyik a laptopba, másik az ATVbe
Ez lenne az első lépés, és valószínűleg a jó megoldás.

Switch Tax

(#957) #24536576 válasza MasterMark (#956) üzenetére


#24536576
törölt tag

Összedugtam kábellel, ez meg is oldotta az akadozást, gyorsan be is tölti a filmeket, DE még mindig kicsit laggos a kép. Nem olyan simán megy, mint a TV lejátszójával, usb-ről. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#958) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Valami gondom akadt a tartalom, borító letöltéssel. Lett egy új mappa hozzáadva az nfs hálózathoz. Nos az oda letöltött filmeknek is letölti a borítóját és a tartalmát, de a mappán belül található fájlhoz.

A másik megosztott mappába, ha belelépek a filmek mappába, ott már magát a mappa nevéhez rendelte a borítót és tartalmat és nem a benne található fájlhoz.

Hogy tudnám beállítani, hogy a másik is mappa is hasonlóan jelenjen meg? Már mindent átnéztem, de egyformának tűnik, pedig mégsem az...

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#959) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#958) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ez a jó, látszik az elérési útvonalon, hogy mire gondoltam

Nem jó:

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#960) Clemi válasza Sickboy25 (#959) üzenetére


Clemi
veterán

Ne legyen almappa a filmet tartalmazó mappában.

(#961) Sickboy25 válasza Clemi (#960) üzenetére


Sickboy25
addikt

Lehet pont egy olyat fényképeztem amiben nincs, de a legtöbben van almappa és mégis működik , ahogy a képen van. Úgy van kb. 100 film/mese, ahogy az ncoreról leszedtem, hozzá sem nyúltam és frissítette a médiatárat.

Jah és a másik apple TV-n, amit ennél jól csinálja, annál már nem csinálja meg...

Valami apró beállítás lesz biztos, de nem találom, hogy mi lehet...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#962) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Sziasztok!

Keresek jó médialejátszót a rendszeremhez.
Erősítő: Denon x1200W
Hangfalak: Magnat 5.0
SUB: SVS PB 1000

Az AppleTv alkalmas jó minőségű hang lejátszására. Ahogy olvastam nem támogatja a DTS formátumot, ez okozna problémát?

(#963) MasterMark válasza vkrisz92 (#962) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az, hogy nem támogatja a DTS-t?

Támogatja simán, viszont kiküldeni csak LPCM-et fog HDMI-n.

Switch Tax

(#964) vkrisz92 válasza MasterMark (#963) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

A hangformátumoknál nem szerepelt a dts. Lehet félreértettem. Ajánljátok bluray filmek lejátszására? Jó minőségben játsza le a filmeket?

(#965) reggi válasza #24536576 (#957) üzenetére


reggi
aktív tag

A beállításoknál beállítottad, hogy a kepfrekvencia automatikus legyen?Mert ha nem és mondjuk egy 24fps filmet 50 vagy 60 hz-en játszol akkor laggos lesz a kép..

[ Szerkesztve ]

(#966) #24536576 válasza reggi (#965) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm, ez segített! Először ellenőriztetnem kellett a kábelt, utána jelentek meg az opciók.

(#967) reggi válasza vkrisz92 (#964) üzenetére


reggi
aktív tag

Igen, jó minőségben jatsza le, én imádom, ajánlom nyugodt szívvel...

(#968) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Boldogan használom már egy ideje az ATV-t. A filmekhez szépen le is szedi a borítóját és a leírást, csak éppen angolul. Be lehet azt valahogy állítani, hogy magyarul jelenjen meg minden?! Az előző lejátszó, egy WD TV live ők tudta és minden borító, minden film leírás magyarul volt.

(#969) blakey válasza BrandonXXV (#968) üzenetére


blakey
titán

A scraper-nél (MrMC), metaadatoknál (Infuse) lehet beállítani, hogy milyen nyelvű legyen a borítő/leírás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#970) BrandonXXV válasza blakey (#969) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Ja igen, lemaradt, hogy MrMC-ben. Köszi!

(#971) #24536576


#24536576
törölt tag

Elképzelhető, hogy az Infuse-nak nagyobb sávszélesség kell, mint az MrMCnek? Tegnap ugyan az a film meg-megakadt az Infuseon, míg az MrMC simán vitte... Vezeték nélkül.

(#972) reggi válasza #24536576 (#971) üzenetére


reggi
aktív tag

Szerintem nincs köze a lejátszó programnak a savszelhez. Ugyan azt a megosztast használod a két programban? Pl NFS vagy Samba mindketton?

(#973) atirag


atirag
őstag

Most,hogy váltottam tv-t és 4k-s már az is így nézni akartam egy 4k-s filmet. De nagyon szaggat a film sokszor meg is áll.
Mind mrmc-vel és infuse-al is. Jelenleg smb megosztással használok egy nas-t. Számítana ha más megosztással használnám. Ráadásul a tv saját lejátszójával még jobb is mint az apple tv-vel.

(#974) Alex91 válasza atirag (#973) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel van routerhez kotve, wifi vagy lan?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#975) blakey válasza atirag (#973) üzenetére


blakey
titán

Nem számít, hogy SMB vagy NFS és nem szaggat semmivel sem, ha nálad szaggat akkor nem gigabites a kapcsolat, rossz beállításokat használsz vagy nem ATV 4K-d van. Ha minden jó és jól működik az ATV 4K akkor bizony jobb mint a TV lejátszója.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#976) atirag


atirag
őstag

Nem tudom mi lehetett a gond. Most próbálgattam többször és most jól működött. Előtte viszont nagyon szaggatott. Annyit csináltam,hogy újra hozzáadtam upnp megosztással. Bár én sem hiszem,hogy amiatt lenne.
apple tv 4k van tp-link c9 és synology 216j nas. Stem ennek tudnia kellene folyamatosan. cat5e kábellal.
Ha több dolgot tőlt egyszerre és ugye hdd van benne így lehet nem tudta kiszolgálni közben. Ha lehet ilyen.

(#977) Alex91 válasza atirag (#976) üzenetére


Alex91
félisten

Ha le volt terhelve, akkor akadhat. Most dlna-n van hozzadva?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#978) blakey válasza atirag (#976) üzenetére


blakey
titán

Annyit csináltam,hogy újra hozzáadtam upnp megosztással. Bár én sem hiszem,hogy amiatt lenne.
Ne DLNA-t használj, ott az SMB/NFS, a 4K HDR anyagok szépen mennek hálózatról.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#979) atirag válasza blakey (#978) üzenetére


atirag
őstag

smb-t nem tudok hozzáadni mert azt írja hiba 2:megosztás nem található.
A hálozati fijlrendzsernél megtalálja az ip cimet amit kiválasztok és ok-ét nyomok majd video forrás hozzáadása és ott már nem találok semmit.
Tehát nem tudom az smb-t vagy az nfs hozzáadsáa hogyan működik.
Csak az upnp működik nálam jelenleg.

Infuse-nál ha hozzá akarok adni valamit ott nem is találok nfs leetőséget csak smb,webdav,wbdav(https),ftp,sftp

[ Szerkesztve ]

(#980) atirag válasza atirag (#979) üzenetére


atirag
őstag

Infuse-nál hozzáadtam smb-n és beállítottam mindent és nagyon szaggat. Átmentem mrmc-be és kiválasztottam az upnp-s megosztást és ugyan az a film vidáman megy. Mi lehet a baj?

(#981) blakey válasza atirag (#979) üzenetére


blakey
titán

MrMC-nél mikor hozzáadod akkor ne a tallózásd válaszd hanem írd be az IP-címet.
Nem tudom mi a baj, mert nem látom, nálam nem szaggat SMB-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#982) atirag válasza blakey (#981) üzenetére


atirag
őstag

Igen próbáltam,de ott valamit elronthatok mert megtalálja a címet,de nem lát benne semmit.
Igazából nem lenne baj ha menne legalább az egyik infuse vagy mrmc. Például most letőltöttem a 2160p-ben a grand tour-t és az egyiken (infuse) szaggat ,de van felirat. Míg a másikon (mrmc) nem szaggat hanem szépen folyamatosan megy,de nem talál feliratot. Pedig mind a kettő az opensubtitle oldalon keres.
Erre tud cvalaki amúgy választ?

(#983) atirag válasza atirag (#982) üzenetére


atirag
őstag

Nem tudja valaki mit csinaéjak máshogyan ha nem talál feliratot az mrmc míg az infuse meg igen. A infuse-ban be kell jelntekznem az opensubtitles oldalra mig az mrmc-ben nem kell.
Vagyis kell😊 Csak már rég volt és bevolt. Ettől függetlenül nem talál.

[ Szerkesztve ]

(#984) blakey válasza atirag (#983) üzenetére


blakey
titán

Semmit sem talál? Jelentkezz ki majd jelentkezz be újra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#985) Clemi válasza atirag (#983) üzenetére


Clemi
veterán

Ez nekem új, hogy az Infuse-ban be kell jelentkezni az opensubtitles oldalra.

(#986) atirag válasza blakey (#984) üzenetére


atirag
őstag

Már megettem. többször is rákeresek. mert például a narcos sorozatnál második harmadik keresésre találja meg.
Az infuse meg egyből ajánl hármat.

Clemi: igen és az mrmc-ben is. A set credit gombra kell kattintani és ott kéri a felhasz nevet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#987) Clemi válasza atirag (#986) üzenetére


Clemi
veterán

Azért írtam, hogy nekem új, mivel nincs is opensubtitles fiókom így be se vagyok jelentkezve, viszont a feliratokat letölti hibátlanul.

(#988) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Azért írok ide, mert ahogy néztem ez a topik pörög a legjobban. Vettem a minap egy használt apple tv 3-at, és kicsit beszaggat néha, tényleg csak egy-egy pillanatra kimarad a hang is, ami azért zavaró. A tv HDMI-jével elvileg nincs gond, laptopról tökéletesen veszi a jelet, nincs akadás. Mi lehet a gond? Cseréljek kábelt? Hasonló tapasztalat volt valakinek?

(#989) MasterMark válasza lindermen (#988) üzenetére


MasterMark
titán

Cserélj kábelt első körben. Normális minőségű High Speed kábel legyen.

Switch Tax

(#990) kagzer válasza lindermen (#988) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Wifin vagy vezetékes hálózati kapcsolaton van?
Honnan játszik le (stream, megosztás, dlna)?
Milyen kodek, milyen videó paraméterek?
Mi a lejátszó program (MrMc, Infuse, stb)

(#991) lindermen válasza kagzer (#990) üzenetére


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Köszi a válaszokat.

- Wifin kapcsolódik a TV
- ha a beépített youtube appból megy a video akkor is előfordul, de
- ipadről képernyő tükrözésnél is
- streamelt anyagot néztem elsősorban (youtube, hbo go), tehát nem saját videót és nem lejátszó programmal

Megpróbálok majd egy másik kábelt első körben ;)

(#992) Alex91 válasza lindermen (#991) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg az a gond, hogy 3-as... kicsit mar gyenge es elavult, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#993) kagzer válasza lindermen (#991) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Kábel helyett szerintem próbáld meg vezetéken.
Nem akarok és nem fogok senkivel vitázni de az átlag WiFi router és egyéb eszközök nem alkalmasak erre a feladatra.
Csak tegyél egy próbát kérlek.

(#994) lindermen válasza kagzer (#993) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat :) Folyamatban a tesztelések, kölcsön kábelekre várok (nem szeretnék feleslegesen vásárolni...) Amint van megoldás, jelentkezem :)

(#995) kagzer


kagzer
aktív tag

MrMC guruhoz volna kérdésem.
Hétvégén felvettem néhány videot 60fp-sel.
Lejátszáskor azonban úgy tűnik mintha kevesebbel játszaná le.
Ugyanez a videó VLC-ben kipróbálva rendben van.
Apple TV 4
:F

(#996) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem:
Adott egy LG 55B7-es OLED TV és hozzá egy Apple TV 4k. Emellett van egy Macbook Pro Retina 2015 és egy Huawei M3 tablet.
A kérdéseim a következőek:
1. Airplay képernyő megosztásnál (Macbookról ATV-re) hogyan lehet azt beállítani, hogy a kép teljes képernyős legyen? Próbálkoztam a laptop kijelzőjének tükrözésével, kiterjesztéssel is de minden esetben azt tapasztalom, hogy a kép nem 16:9-es hanem 16:10-es, tehát oldalt van egy kis fekete csík?

2. Amennyiben egy filmet indítok (néha szoktam mert van amikor egyszerűbb) akkor Airplay esetén valóban a kijelzőt tükrözöm és nem tudom úgy beállítani, h ilyenkor csak a videó játszódjon le a TV-n. (Ez iPhone-ról sem megy.) Ezt csak azért kérdezem, mert a TV-ben ugye van eleve media share, amivel az Androidos tabletem kijelzőjét tudom tükrözni, azonban ha videót indítok VLC-ből, akkor a tablet kijelzője (ha akarom) kikapcsol és a TV-n pedig elkezdődik a film. Na ilyet szeretnék elérni valahogy az ATV-vel is laptopról/iPhone-ról.

Köszi előre is.

Sziasztok

Magi

(#997) MasterMark válasza Magi (#996) üzenetére


MasterMark
titán

Tükrözésnél sehogy, mert ott a másik kijelződ tükrözöd, ami ha 16:10-es, akkor a tükrözött is 16:10 lesz.

Film lejátszásnál ne a képernyőt tükrözd, csak simán Airplay-el küld ki a videót...

Switch Tax

(#998) Magi válasza MasterMark (#997) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Megnézem a lehetőségét az airplay kiküldésnek VLC alól.
A tükrözést még csak értem, de ha kiterjesztett képernyőként használom, akkor nem kellene átállnia teljes méretre? (Ráadásul a Macbook fel is ismeri a felbontását a TV-nek, csak utána is marad a fekete csík a két szélén.)

Köszönöm

Magi

(#999) MasterMark válasza Magi (#998) üzenetére


MasterMark
titán

Kiterjesztettnél lehetne külön felbontást kezelni.

Az Apple TV beállításaiban van olyan, hogy fekete keretet adjon-e hozzá, azt kapcsold ki esetleg.

Switch Tax

(#1000) Magi válasza MasterMark (#999) üzenetére


Magi
tag

Köszönöm. Megnézem este. :)

Magi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.