Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Alex91 válasza myself45850 (#300) üzenetére


Alex91
félisten

Mirol jatszol le? NAS? Tipusa? Apple TV elott mivel nyomtad?

Ahol hozzaattad a megosztást, ott nem a DLNA-sat kell megadni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#302) myself45850 válasza Alex91 (#301) üzenetére


myself45850
tag

Most sajnos dolgozom, este tudok jobban válaszolni.
NAS-t használok (Zyxel 320)
Eddig tv-n keresztül néztem. Ez az első media playerem.

(#303) bull84ghia válasza myself45850 (#302) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nekem is ez a NAS-om van. Smb ként van csatlakoztatva és van felirat rendesen.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#304) atirag válasza myself45850 (#300) üzenetére


atirag
őstag

Vannak olyan filmek amihez sehogyan sem lehet és letölteni sem tudsz. Ha mellette van a felirat és a neve is ugyan az akkor mennie kell. Ha nem megy akkor nem is fog. Akkor azokat más lejátszóval nézd.

(#305) myself45850 válasza bull84ghia (#303) üzenetére


myself45850
tag

Smb-n sikerült, köszönöm :)
Most már teljes az öröm :)

(#306) tylerddd


tylerddd
veterán

Lenne néhány kérdésem a készülékkel kapcsolatban:

1.) folyamatos bekapcsolt állapot mennyire viselné meg a készüléket?
2.) HBO Go még mindig nincs rá?
3.) A mobilos HGB Go app és a TV mennyire barátok? Sajnos Chromecast-tel nagyon nincsenek jóban. F***án elindítom a videót a mobilról, de ha menet közben feloldom a telót és mondjuk megállítanám a filmet, akkor visszateker oda, ahol lezártam, kész agyrém :(((
4.) ha iPhone-ról indítanék egy youtube videót, akkor a TV-n be kell lépni a youtube appba vagy ott lesz a készülék az AirPlay eszközök között és mehet a menet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#307) Alex91 válasza tylerddd (#306) üzenetére


Alex91
félisten

1. Mindig be van kapcsolva, ha nem huzod ki az arambol. Az enyem jo 1 eves, nincs gond vele.

2. Magyaron nincs meg, bar igerik, higy az iden az ev elejen itt is elerheto lesz.

3. Errol nekem nincs tapasztalatom.

4. Nem kell belepni a Youtube app-ba a TV-n. Bar szerintem hamar ugyis a ATV-n fiogod nezni, es nem a telorol kuldod ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#308) Lall válasza tylerddd (#306) üzenetére


Lall
veterán

1. Folyamatosan nem tud bekapcsolva lenni, mert egy bizonyos idő után, ha nem használod alvó (kikapcsolt) állapotba rakja magát.
2. Nincs, 2017 első negyedévre ígérik. Lásd #254-es hozzászólásom.
3. Mobilról még nem próbáltam, de ha hazaérek megnézem. Macbook Air-el működik.
4. Nem kell belépni, mehet a menet.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#309) blakey válasza tylerddd (#306) üzenetére


blakey
titán

1.) Nem tudod teljesen kikapcsolni hacsak nem olyan konnektort használsz ami kikapcsolható. Alvó mód nem gond, pont ez a lényege az ATV-nek, hogy bármikor elérhető.
HBO Go-ról még nem tudokd tvOS-re, de elképzelhető, hogy lesz, mert az elmúlt 1 évben rengeteg új app jelent meg.

2.) Ha számítógépről tudnád Airplayen keresztül küldeni az HBO-t akkor az megoldás lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#310) tylerddd


tylerddd
veterán

Most néztem, h valóban nincs ki-bekapcs gomb, így tárgytalan a kérdés ezen része. Jelenleg ugye a Chromecast is bekapcsol a tévével és azonnal tudom rá tolni a tartalmat (már amelyiket).

Az az érdekes, h PC-ről tökéletesen megy a HBO Go a Chromecast-re, szerintem az app lehet sz**. Csak hát ugye mobilról vezérelni sokkal kényelmesebb lenne.

A youtube-ot is csak vezérli az iPhone, nem kiteszi a képet a Chromecast-re. A smartos youtube azért nem jön be (tévén, media playeren stb.), mert az appok általában lassúak, és billentyűzet nélkül nehézkes a keresés. Nem tudom, h ez Apple TV-n hogy van megoldva.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#311) Alex91 válasza tylerddd (#310) üzenetére


Alex91
félisten

Ha az iphonnal vezerled az atv-t, akkor van billentyuzet a kereseshez. Taviranyitoval itt is macerasabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#312) blakey válasza tylerddd (#310) üzenetére


blakey
titán

Ha van valamilyen iOS eszközöd akkor könnyen csatlakozik és használhatod a billentyűzetet vagy párosítasz egy BT billentyűzetet és megoldva a keresés. Az ATV gyorsabb, mint a többi eszköz, ebből a szempontból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#313) Lall válasza tylerddd (#310) üzenetére


Lall
veterán

Kipróbáltam az AirPlay-en keresztül telefonról az HBO Go-t. Tökéletesen megy. A képernyőt is lekacsolja, csak a film címe van kiírva, hogy ne menjen ott is feleslegesen.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#314) tylerddd válasza Lall (#313) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi az infót!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#315) pepetech


pepetech
őstag

Sziasztok. Új tag vagyok appel tv terén soha nem volt még. Mivel csak német bankkártyám van azzal regisztráltam de az apple store rögtön német nyelvre váltott 0 magyar alkalmazással ez most a kártya baja vagy magyar kártyával se lenne magyar app? A másik mi az a Kodi? :) Illetve létezik jailbrake apple tvre is vagy az csak iphone-kon csinálható?

Illetve ha ebay-en veszek egy távirányítót pluszba akkor az simán működni fog vele?

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#316) Ati9500


Ati9500
senior tag

Sziasztok,

Sikerült beszerezni egy Aplle tv-t + egy synology routert.
Faszán mennek róla filmek infuse-el..

Wd tv után kész csoda ez a kütyü :)

Eddig nem bántam meg!

(#317) blakey válasza pepetech (#315) üzenetére


blakey
titán

A régiót át lehet állítani, nem hinném, hogy gond lenne.

Google-ba írd be, hogy Kodi és megkapod a választ.
Lejátszó porgram, ATV4-re MrMC (Kodi fork) érhető el a Store-ból, persze kevesebbet tud, mint a Kodi. Infuse Pro a másik lejátszó program. Jailbreak nincs az ATV4-re.

Milyen távirányítót vennél? BT-os működni fog, bár jól meg kell nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#318) pepetech válasza blakey (#317) üzenetére


pepetech
őstag

Gyártó még egyet 26 euróért találtam.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#319) olahdave


olahdave
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a digi.online működik az ATV 4-en?

(#320) pepetech válasza pepetech (#318) üzenetére


pepetech
őstag

Gyárit, találtam 26€-ért :) soory csak javított a billentyűzet :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#321) Ati9500


Ati9500
senior tag

Srácok a diktálás funkció miért nem aktív? azt tudom h a siri alapból nem...

(#322) _Karesz_


_Karesz_
tag

Azt tudja valaki esetleg, hogy a VLC miért nem játszik le egyes filmeket médiaszerverről? Gondolom valamilyen hang, vagy kép kódolást nem ismer. Az Infuse ezeknél a filmeknél szeretne pro-ra váltani. Van erre valamilyen ingyenes megoldás fájl buherálása nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#323) Alex91 válasza _Karesz_ (#322) üzenetére


Alex91
félisten

Megveszed az Infuse-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#324) _Karesz_ válasza Alex91 (#323) üzenetére


_Karesz_
tag

Igen, ez a "B" terv. ;)

(#325) blakey válasza _Karesz_ (#322) üzenetére


blakey
titán

Nincs, megveszed az Infuse Pro-t vagy a MrMC-t esetleg "buherálással" felteheted a Kodit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#326) _Karesz_ válasza blakey (#325) üzenetére


_Karesz_
tag

Köszönöm! Azt néztem már, hogy a Kodi telepítés elég kalandos.

(#327) He-Nike válasza _Karesz_ (#326) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Ááá! Max két percet vesz igénybe... tudom minden héten újra kell telepíteni. Pedig fenn van az Infuse/MrMc is... Mégis a Kodi az igazi ahhoz ragaszkodom.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#328) Ati9500 válasza He-Nike (#327) üzenetére


Ati9500
senior tag

Miért jó annyira Kodi?

(#329) blakey válasza Ati9500 (#328) üzenetére


blakey
titán

Különböző kiegészítőket lehet használni, NAS-ról nézni saját taralmakat nem jobb. Nekem van Kodi, LibreELEC-kel és Androiddal, ott telepítve van különböző kiegészítő így online filmeket, sorozatokat tudok nézni. Ha továbbra is kiváncsi vagy rá akkor Google, mert ha itt többet írunk és nevén nevezzük a dolgokat akkor sajnos esélys, hogy további korlátozások lesznek ahogy SB esetében is volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#330) myself45850


myself45850
tag

Az mitől van, hogy valamikor sikerül a tv-t ki és bekapcsolni az ATV távirányítójával, valamikor pedig nem?

(#331) atirag válasza myself45850 (#330) üzenetére


atirag
őstag

Hogy tudod kikapcsolni? Nekem csak akkor kapcsol ki mikor kikapcsol az atv is.

(#332) myself45850 válasza atirag (#331) üzenetére


myself45850
tag

Amikor alvó állapotba kapcsolón. A jobb felső gomb hosszan nyomásával

(#333) atirag válasza myself45850 (#332) üzenetére


atirag
őstag

Köszi ezt nem tudtam:)

(#334) _Karesz_ válasza myself45850 (#330) üzenetére


_Karesz_
tag

Nekem csak akkor nem kapcsolja ki, ha elkapcsolok a hdmi-ről máshova. Ha az ATV van a képernyőn, akkor mindig kikapcsolja, illetve menü gombra be is kapcsolja.

(#335) myself45850 válasza _Karesz_ (#334) üzenetére


myself45850
tag

Pont az a problémám, hogy van amikor kikapcsol és van amikor nem
Nem értem :(

(#336) bull84ghia válasza myself45850 (#335) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mindig a tv fele van a táv infra fele? Mert csak akkor kapcsolja ki, ha valami előtte van akkor előfordul hogy nem kap jelet a tv.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#337) felsál


felsál
tag

Van egy ilyen beállítási opció, hogy kikapcsolja vagy ne a TV-t.

(#338) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

üdv!
most vettem egy apple tv 4 et, letöltöttem rá a vlc t a pcn beállítottam hogy ossza meg azt a mappát amin a filmek vannak. Ezt még látja is a tv vlcn keresztül viszont a mappában lévő mappákat és az azokban lévő filmeket nem. milyen beállítás kell még hozzá? előre is köszi a segítséget!

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#339) _Karesz_ válasza Ap3x89 (#338) üzenetére


_Karesz_
tag

Használj mondjuk serviio-t a pc-n, azt fogja látni normálisan. Viszont a VLC nem fog játszani mindent. Javaslom, hogy vedd meg a MRMC-t a storeból, vagy telepíts fel Kodit, esetleg Infuse.

(#340) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
Vettem egy Apple tv 4-et!Kérdésem az hogy az AppStore-ba mit keres a megvásárolt alkalmazások között a YouTube Twitter infuse?Ezeket én nem töltöttem le mivel ez az első Apple tv!Ezeket hogyan tudom eltüntetni?
Más:
Megvettem az Infuse prot,ha meg nézek egy filmet akkor tárolja az előzményekben valahol,automatikusan feltölti iCloud felhőbe?

(#341) Alex91 válasza jani70 (#340) üzenetére


Alex91
félisten

iOS keszuleked van? Akkor arra toltotted le, azt itt is megkapod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#342) jani70 válasza Alex91 (#341) üzenetére


jani70
aktív tag

Köszi,közbe megjelent a Infuse pro az iTunes-ban is iPhone és Mac-en is!
Gondolom azért láttam a YouTube illetve a Twitter is a Apple tv megvásárolt listájában mivel ezt letöltöttem telefon meg Mac gépre is

(#343) jani70


jani70
aktív tag

Letöltöttem az Infuse prot!A Mac-en vannak MP3 zenék!Azokat nem játssza le a program?Mert a mappát látja de üresnek mutatja!Vagy van hasonló program akár fizetős ami kezeli ugyan úgy mint a Infuse?

(#344) Alex91 válasza jani70 (#343) üzenetére


Alex91
félisten

Csak filmeket jatszik le, zenet nem!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#345) blakey válasza jani70 (#343) üzenetére


blakey
titán

Az Infuse Pro csak filmeket játszik le, gondolom nem olvastad el, hogy mire képes. Illetve a topikot sem olvastad el. Másik fizetős app a MrMC, de ez csak azon a készüléken/rendszeren lesz elérhető amelyiken megvetted, tehát ha iOS-szen veszed meg akkor tvOS-szen nem lesz telepítve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#346) br4adam válasza jani70 (#343) üzenetére


br4adam
aktív tag

Plex a videó mellett játszik zenét is.

(#347) jani70 válasza br4adam (#346) üzenetére


jani70
aktív tag

Feltelepítettem Mac-re iPhone-ra Apple tv-re a Plex-et,minden oké a filmeket látja minden eszköz,de a zenéim külső hdd nem látja MP3?Pedig a hdd levő filmeket meg mutatja minden eszköz!Hiaba választom ki a mappát amiben van az mp3 zene,üresnek látja a tv meg a telefon is!

(#348) blakey válasza jani70 (#347) üzenetére


blakey
titán

A Plex szerver oldalon procit terhelő program és transzkódolás nélkül nem minden fog működni. MrMC (Kodi) a legjobb mindenes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#349) jani70 válasza blakey (#348) üzenetére


jani70
aktív tag

A fórumban írták hogy elvileg kezel mindent,de ezekszerint mégse!Vagy csak valami nincs jól beállítva bár mindent a gyári beállításon hagytam!Amint látom az MrMC is fizetős,de akkor feleslegesen vettem meg a Infuse.

(#350) blakey válasza jani70 (#349) üzenetére


blakey
titán

A Plex lejátsza a zenéket is. Telepítve van a Plex szerver a gépre vagy NAS-ra? A Plex-nek ez a lényege és ha a szerver jól van beállítva akkor elég sokmindent visz.
MrMC fizetős, de ez eddig is így volt, sőt, én a Plexért is fizettem még 3 évvel ezelőtt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.