Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Süvi válasza blakey (#850) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
De az érthetetlen számomra, hogy pl. Dolby Vision van, Atmos meg nincs.Kapható 6 hónapja, nem igazán értem, mint nem tudták megoldani. Attól félek, hogy nem is akarják. És ha valamit nem akar, akkor az nem is lesz :( Lehet hogy valami jogdíj problémák vannak? :F
Hátha ma mondanak valamit.

(#852) kagzer válasza blakey (#850) üzenetére


kagzer
aktív tag

MrMC-vel, VLC-vel es 8 player-rel valamint Plex-xel.
Minden esetben ugyanaz a hiba... :(

(#853) Alex91 válasza kagzer (#852) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy az erositovel van a gond...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#854) kagzer válasza Alex91 (#853) üzenetére


kagzer
aktív tag

Nem használok erősítőt.
Közvetlenül a tvbe megy a HDMI.
A tv saját lejátszója gond nélkül játsza le, közel biztos hogy az ATV-vel lesz a gond.
Ahogy írtam fentebb csak a 44,1kHz AC3-nál jött elő.
Passthroug esetén csak pattogás hallatszik.

(#855) blakey válasza kagzer (#854) üzenetére


blakey
titán

A Lipsync a gond, nem az ATV hanem a lejátszó és a megjelenítő együtt, a hangot és a képet szinkronba kell hozni,. nálam nincs gond se a tv-vel ha arról nézem és az erősítővel sem.

(#851) Süvi
Apple TV nem médialejátszó, iTunes, Netflix, Amazon Prime stb-kre épít, ha ott szükség lesz az Atmosra- akkor lesz. Mellesleg az egyk legjobb hálózati médialejátszó ha megelegszünk a Multi CH-val, minden flottul működik és megbízhatóan.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#856) Süvi válasza blakey (#855) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, így jobban érthető.
Nézem azért a WWDC-t, hátha :)

(#857) Süvi válasza blakey (#855) üzenetére


Süvi
őstag

Dolby Atmos. :)
Ugye NAS-ról is? .)

(#858) kagzer válasza blakey (#855) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szinkronba nem lehet hozni mert folyamatosan csúszik.
De csak ahogy írtam is korábban adott audio jellemzők mellett.
Nem tudom ezzel adok-e valami plussz infót a következő az összeállítás:
- rPI mint szerver egy külső HDD-ről NFS megosztással.
- Apple TV 4 egy LG47LA7909-es TV-re kötve.

(#859) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Amatőr kérdés, de kicsit elvesztem a sok hang és kép-formátumban és azok elnevezésében... :F :B
A filmek és a sorozatok amiket nézni szoktunk a következő elnevezéssel szerepelnek:
1. ...720p.BluRay.DD5.1.x264
2. ...720p.BluRay.x264
3. ...720p.BluRay.x264.DTS
4. ...1080p.BluRay.DTS.x264

Egy 4. generációs Apple TV támogatja ezeket a formátumokat?

(#860) Alex91 válasza pomk (#859) üzenetére


Alex91
félisten

Siman lejatsza a megfelelo appot hasznalva.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#861) pomk válasza Alex91 (#860) üzenetére


pomk
őstag

:))
Köszi!
Még mindig az Infuse Pro és / vagy MrMc az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#862) blakey válasza kagzer (#858) üzenetére


blakey
titán

Épp ezért írom, hogy mi lenne a megoldás, a Lipsync vagy MrMC az Audio Delay allítása. Mást nem tudok, nálam nincs csúszás, erősítőm tudja a Lipsync-et így nincs csúszás. esetleg nincs valami "képjavító" bekapcsolva a tv-n amitől a kép/hang szinkron csúszik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#863) kagzer válasza blakey (#862) üzenetére


kagzer
aktív tag

Nem sajnos (ha arra gondolsz hogy a tv-ben) nincs ilyen funkció.
Kép javító pedig nincs bekapcsolva, csak az adott hang paraméterekkel csinálja a csúszást.
A próbák alkalmával a kép mások a volt, csak a hang sávot konvertaltam.

(#864) blakey válasza Süvi (#857) üzenetére


blakey
titán

Ezt majd meglátjuk, hamarosan lesz elsőverziós fejlesztói változat az Infuse-nál és akkor töbet tudunk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#865) kagzer válasza kagzer (#863) üzenetére


kagzer
aktív tag

...a kép másolva volt... :D

(#866) pomk válasza pomk (#861) üzenetére


pomk
őstag

Ha miden jól megy, jövő héten én is ATV tulaj leszek, egy 4. generációs 32 Gb-os modellel. Izgatottan várom. :B
Vannak valami kezdeti tanácsok, beállítások, amiket mindenképpen érdemes elvégezni?
Lejátszóban még mindig az Infuse / MrMc az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#867) reggi válasza pomk (#866) üzenetére


reggi
aktív tag

Azért ez az Infuse egy jó lejátszó, de tegnap kiakadtam tőle. Folytatni akartam a félbe hagyott filmem, látom nincs felirat. Azt írja felirat oldal nem elérhető. Eddig azt hittem, hogy ha nem is a film könyvtárába de legalább valami nem látható helyre lementi, hogy ottlegyen. Ha nincs net nincs felirat? WTF?

(#868) pomk válasza reggi (#867) üzenetére


pomk
őstag

Nice job. :DDD
Remélem csak user error volt és valaki elárulja a megoldást rá.

(#869) pomk válasza pomk (#866) üzenetére


pomk
őstag

Valaki? :B

(#870) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a következő felhasználási területre elegendő-e az Apple Tv 4. generáció:
- Apukámék szeretnék a 4K-s Tv nézegetni a Iphonnal készült képeket. :)

Köszönöm

(#871) Alex91 válasza Süvi (#870) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb a 4k verzio, ha mar 4k-s a TV...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#872) pomk válasza Alex91 (#871) üzenetére


pomk
őstag

Ha csak képnézegetés miatt kell, akkor lehet, hogy egy streaming alkalmazás premium megvásárlása is elég lenne.

(#873) Süvi válasza pomk (#872) üzenetére


Süvi
őstag

Képeket, videókat.
Milyen appot javasolsz?
Köszönöm

(#874) Magi


Magi
tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni, csak nem tudom, hogy jó helyen járok-e.
Tehát ma vásároltam egy ATV 4k t. Felraktam az infuse szoftvert, ami tökéletesen tudja azt amire nekem szükségem van. Eddig ok.

setup:
Apple TV 4k 32GB, LG OLED55B7v, Harman Kardon AVR370

Először a tv vel kötöttem össze az ATV-t, ott minden ok.
Azonban a hang miatt inkább a Harman Kardon AVR370es erősítőmmel akartam összekötni (ahogy az a korábbi média lejátszómnál is volt).
Sajnos ilyenkor azt tapasztaltam, hogy nem jelenik meg a kép a tvn, helyette néha hangyafoci néha zöldes foltok jelennek meg.
Az erősítő elvileg tud 4k t a kimenetre felskálázni, feltételezem, hogy emiatt a bemenet is képes azt fogadni.
Mondjuk próbáltam full HD val és 720p vel is, akkor sem volt jó. (persze nem csak HDR-t, hanem SDR beállítást is próbáltam 30-50-60Hz stb.)
Van valami ötlet, hogy mi lehet a gond, vagy hogy hova forduljak segítségért?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Sziasztok



Magi

(#875) blakey válasza Magi (#874) üzenetére


blakey
titán

Írtam még, hogy 4:2:0 helyett válaszd a 4:4:4-et vagy a 4:2:2-t valamint yCbCr-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#876) Magi válasza blakey (#875) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszi szépen. Kipróbáltam, de sajnos így sem jó :(

Magi

(#877) blakey válasza Magi (#876) üzenetére


blakey
titán

Akkor az erősítő beállításainál lesz a hiba mivel direktbe kötve van kép így az erősítőn nem megy át a jel vagy "meg sem érkezik". Vedd elő a kézikönyvet és olvasd át, sajnos a H/K beállításai nincsenek előttem, mindenképp át kell engedni a képet, tehát passtrough, bypass, stb. legyen. skálázás, stb. legyen kikapcsolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#878) pomk válasza Süvi (#873) üzenetére


pomk
őstag

Konkrét tippet nem tudok, de biztos van olyan fizetős app, ami tud ilyet kezelni.
Mégis csak olcsóbb, mint egy ATV. :)

(#879) Magi válasza blakey (#877) üzenetére


Magi
tag

Bekapcsoltam a HDMI bypass-t (eddig AUTO-n volt) de sajnos így sem jó.
Ha vissza dugo a régi lejátszót akkor egyből tökéletes :(

Kezdem azt gondolni, hogy valahol az ATV környékén lesz a hiba és nem az erősítőben ...

Magi

(#880) blakey válasza Magi (#879) üzenetére


blakey
titán

A régi lejátszó 4K? Az erősítő képes fogadni a 4K/60 fps-t? TV-re kötve van kép és hibátlan? Akkor erősítő hiba, vagy túl sokat állítgattál az erősítőn és/vagy a lejátszón. Ha még soha nem használtad ilyen felállásban akkor javaslom, hogy ismerd meg a készülékeidet és, hogy melyik mire képes. Ha a lejátszó kiadja a képet és a tv-re kötve van kép akkor nem vele van a gond. Gyári visszaállítás a lejátszón és az erősítőn és kezdj mindent előröl, látatlanba nem tudom a megoldást, mert valahogy hiányoznak információk és nem tudom a pontos választ. Nincs H/K erősítőm így nem is tudom, hogy mire képes. A lejátszóddal szerintem semmi gond mert tv-re kötve van kép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#881) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha van egy Apple TV, az hozzá tud kapcsolódni egy másik helyszínen lévő Synology NAs-hoz?
Filmek lejátszása, stb?
(Apukámék le tudnak-e játszani az én NAS-omról)
Köszönöm

(#882) Alex91 válasza Süvi (#881) üzenetére


Alex91
félisten

En a DS Video-t probaltam, azzal szepen le tudtam jatszani a tavol levo syno nasrol a videot. Mondjuk kell hozza megfelelo fel es letoltesi sebesseg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#883) blakey válasza Süvi (#881) üzenetére


blakey
titán

Igen, több módja van, a korábban említett lehetőség vagy FTP, esetleg Plex, de mindhez kell rendes feltötltési sebesség NAS oldalról, hogy ki tudja szolgálni a távoli eszközt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#884) Süvi válasza Alex91 (#882) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen Nektek
100/50-és net van a Synology214play alatt, és 120-ás UPC a fogadó oldalon.
Ki fogom próbálni

(#885) Magi válasza blakey (#880) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Igen. A régi lejátszó full HD, az erősítő 4k elvileg.
Megcsináltam a hard resetet mindkét eszközön, de sajnos nem segített (de legalább vagy 1 órán át állítottam vissza a dolgokat :( ).
Azért gondolom, h valami az Apple TV-vel van, mert ha a kimenetét Full HD-re, 720p-re stb. állítom (akár SDR, HDR, Dolby ...) akkor sincs kép.
Ha csak a felbontás lenne a probléma akkor elvileg 720p vagy 1080p-vel mennie kellene, úgy mint a régi lejátszónál.

Tényleg nem tudom, h mi lehet a gond...

Magi

(#886) blakey válasza Magi (#885) üzenetére


blakey
titán

Ha TV-re direktbe kötöd akkor van kép? Már 1X írtam HDMI kábel cserét, azt is meg kell ejteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#887) Magi válasza blakey (#886) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Igen akkor van kép mindegyik felbontáson (még 4k Dolby Vision ben is).
3 különböző kábelt próbáltam, bár gondolom mindegyik olcsóbb fajta, nem valami hiber szuper fajta.

Magi

(#888) blakey válasza Magi (#887) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor nem az ATV-vel van gond, az erősítő a gond. Innentől kezdve ott keresd a hibát, valamiért nem megy át. A lejátszó és az erősítő közé használd azt a kábelt amivel volt kép a TV-re kötve, az erősítő és a TV közé is használj megfelelő kábelt, ezek után úgy állítsd be az erősítőt, hogy csak átengedje a képet és ne skálázzon, stb.
Dolby Visiont ne állíts be GUI felbontásnak, sőt 1080p SDR-rel kezd az egész beállítást.
Van egy olyan érzésem, hogy nem vagy tisztában eszközeid "erejével".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#889) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Mezei felhasználásra, nem 4K tv mellé, mennyire érdemes 4K ATV-ben gondolkodni? Most tervezek venni egyet, de nem tudom melyiket válasszam?
A technikai paraméterekben látom mi a különbség, de érdemes beruházni többet a 4K verzióra, vagy semmi értelme? A net sebessége, BT új verziója, gyorsabb processzor, Apple oldali jövőbeli támogatottság, stb.-re gondolok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#890) blakey válasza pomk (#889) üzenetére


blakey
titán

Érdemes a 4K-t választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#891) pomk válasza blakey (#890) üzenetére


pomk
őstag

#nademié

Most komolyan. Miért érdemesebb azt választani?

(#892) blakey válasza pomk (#891) üzenetére


blakey
titán

Nem azért mert 4K hanem azért mert mindenben jobb, gigás LAN, jobb Wifi, BT, több fájlformátummal kompatibilis, "jövőállóbb", stb. Simával kezdtem, amint megjelent a 4K, meg is vettem, mert a 100M-es LAN kevés egy ilyen eszközhöz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#893) MasterMark válasza blakey (#892) üzenetére


MasterMark
titán

A sima 4-ben 2x2 AC wifi van. Az azért elég.

De egyébként Full HD-hoz elég a 100-as háló is.

Switch Tax

(#894) Gsx-rr válasza pomk (#891) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pl azert, mert mostanaban azert sajat felhasznalasra is az emberek tobbsege 4k-ban keszit videot telefonnal is, gondolva a jovore.
Hiaba nem volt 4k-s Tv-m megis meg szerettem volna nezni a 4k-s videokat. 4 generacios Apple tv-vel ez nem ment

(#895) pomk válasza Gsx-rr (#894) üzenetére


pomk
őstag

Köszi mindenkinek!

(#896) stigma


stigma
addikt

sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy Apple TV 4K esetén ha NAS-ról szeretném lejátszani a Filmeket, akkor mi az ideális választás program terén?
Lényeg az lenne, olyasmi megoldás kellene mint a Kodi, melyben smb-ről játszok le filmeket, feliratok támogatása, borítóképek, tartalmi infók megjelenítése lenne fontos nekem.
Infuse 5 Pro vagy Plex-et látom lehetőségnek.

Mint a HDR + Dolby Atmos támogatás csak iOS 12-vel fog megékezni, vagy már jelen van ha ezeket a programokat választom/ vásárolom meg az áruházból.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#897) Sickboy25 válasza stigma (#896) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Én MrMC hasznok és nagyon jó. Próbáld ki!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#898) stigma válasza Sickboy25 (#897) üzenetére


stigma
addikt

Hi, oks, köszi az infót, olyan tégnyleg mint valami Kodi klón.

Privit küldtem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#899) MasterMark válasza stigma (#898) üzenetére


MasterMark
titán

Mert nem klón, hanem az egy Kodi gyakorlatilag. :)

Switch Tax

(#900) stigma válasza MasterMark (#899) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen ebben igazad van, azt olvastam exKodi fejlesztők készítik és nem hiába néz ki ugyanúgy :DDD

Találtam olyan nem hivatalos 3rd party Kodi-t is mely telepíthető egy rendes nem ,,jailbreak"-t Apple Tv-re is.

Egyenlőre egy picit várok vele - Sickboy25-nak írtam privit is - mert nekem fontos lenne nemcsk a 4k+HDR, de az Atmos hangsávv is erősítő miatt.

Ez a tvOS 12-ben fog megjelenni de kérdés, hogy csak youtube vagy Netfix-re, de remélem a salát loval fájlokat is támogatni fogja.

Erről 1 cikket olvastam csak, ezért én csak szeptikus felhasználó vagyok aki vásárlás előtt van, és szerintem kivárok vele picit.

Köszönöm az infót. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.