Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) DuDieHUN válasza blakey (#500) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

azért ez eléggé genyóság az apple részéről, mert szerintem csak sw akadálya lehet a dolognak :(

(#502) blakey válasza DuDieHUN (#501) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mi lehet az akadálya, az biztos, hogy pl. a MrMC-ben sem lehet beállítani, tehát simán benne van, hogy a sima 4-esre írt kernel nem tudja és nem is akarják már megcsinálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#503) Gsx-rr válasza xviktorx (#479) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Felbontasa?

(#504) xviktorx válasza Gsx-rr (#503) üzenetére


xviktorx
tag

Sajnos nem tudom higy hol kell a delbontast megnezni, de szerintem szebb a kepe mint a cc2-nek.

(#505) blakey válasza Gsx-rr (#503) üzenetére


blakey
titán

HD, egyelőre, legalábbis úgy írták.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#506) Gsx-rr válasza blakey (#505) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak azért kérdezem ,mert láttam egy riportot amikor nyilatkoztak ,hogy nem hd.
[link]

(#507) blakey válasza Gsx-rr (#506) üzenetére


blakey
titán

Nem minden HD, de valahol olvastam, hogy vannak HD tartalmak, nem vagyok előfizető, nem tudom megmondani milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#508) RobexX10 válasza blakey (#494) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Most volt időm képeket csinálni a beállításokkal. Formátum 4K HDR (nem jól látszik a képen)

[ Szerkesztve ]

(#509) blakey válasza RobexX10 (#508) üzenetére


blakey
titán

Az alapbeállítás mindig, minden készüléken SDR legyen, tehát ha 4K-s a TV akkor 2160p SDR, a színtér yCbCr, nem kell a 4:2:2 viszont a "Dinamikatartomány egyeztetés" legyen "Be" állásban valamint a tv-n is automatikus legyen a dolog, ne erőltesd a HDR-t, mert nem minden HDR, az anyagok 10%-a az és elég akkor amikor ilyen formátumot nézel. Most azért fakó, mert SDR képet akarsz HDR-ben nézni, értelmetlen, a HDR egy tulajdonság ami akkor aktiválódik ha van értelme nem kell állandóra állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#510) RobexX10 válasza blakey (#509) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Alapból én is úgy gondoltam hogy SDR. Még az nem tiszta hogy ha HDR filmet nézek átvált e automatikusan vagy én állítsam át SDR-ről HDR-re?! A TV média lejátszója automatikusan átvált.

(#511) blakey válasza RobexX10 (#510) üzenetére


blakey
titán

Ha a "Dinamikatartomány egyeztetés" "Be" állásban van akkor a TV automatikusan átvált HDR-re. Fix HDR ne legyen, mert akkor SDR esetén fakó, fátyolos, képet kapsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#512) RobexX10 válasza blakey (#511) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Igen dinamikatartomany be van kapcsolva.

Koszonom szepen a segitseget! :)

(#513) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Infuse letolti automatikusan a feliratokat?

[ Szerkesztve ]

(#514) Alex91 válasza Gsx-rr (#513) üzenetére


Alex91
félisten

Subtitles.org-rol megkeresi, ha kered.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#515) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Vettem egy 4k-s verziót ,de igazából gondolkozok ,hogy mi értelme van a mai okostévé világában?
Mi az ami miatt érdemes ezt az eszközt használni?

(#516) Alex91 válasza Gsx-rr (#515) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, most, hogy vettem az uj TV-t en is elgondolkoztam ezen. Bar meg mindig inkabb az Apple TV-t hasznaljuk. De mondjuk youtube, media lejatszas fejlettebb a TV-n, minr a 4. generacios ATV-n. De HBO GO-t meg az ATV-n nyomjuk. Persze lenne a HomeKit, a jatekok amiben tobb (lenne), ha az ember hasnalja oket.

Most vagy bovitenie kellene a felhasznalhatosagat (beengedni produktiv alkalmazasokat is), esetleg kijelzovel egybeepiteni. Mert amugy jol hasznalhato, nekem jobban kezre is all, de tenyleg kerdeses, hogy valamikor cserelem-e...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#517) blakey válasza Gsx-rr (#515) üzenetére


blakey
titán

Sokminden miatt, az okostévék töredékét tudják egy külső lejátszónak, bár az Apple TV 4K nem médialejátszó de a MrMC-vel a legjobb hálózati lejátszó lett, mindent visz amire szükséged van, sajnos az utóbbi időben az Infuse Pro néhány teszten elbukott így most első számú lejátszó a MrMC, nálam.
Az okostévék egyike sem tud kadenciahelyesen lejátszani, interpolációval szokták megoldani, hogy a röcögések ne legyen láthatóak, nincs HD hang, nem tudják a 96/24Hz-et, zenét hallgatni nem tv-vel szoktam. Lassan 6 éve okostévéim vannak de egyszer sem használtam rendszeresen a tv-k lejátszóját, valahogy mindig volt valami ami miatt használhatatlan volt számomra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#518) agyhalal válasza Alex91 (#516) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Én telepítettem rá Infuse-t és ezzel játszom le a NAS-on levő filmeket. Sokkal használhatóbb, igényesebb, mint a 2 éves Samsung TV gyári médialejátszója.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#519) Alex91 válasza agyhalal (#518) üzenetére


Alex91
félisten

Tudom, en is azt hasznalom. Nekem is kezesebb. Csak eddig egy buta TV-n volt, most meg a 4k-s okoson. Csak ugye kerdes, hogy van-e jelenleg ertelme majd cserelnem a 4k-s ATV-re? Plane, hogy a TV relative olcso kategoria.

Ami vonzana, ha kvazi lehetne belole egy altalanos gepet csinalni. Safarival, iMovie-val, iWork-kel stb. Vagy csinalnanak egy kijelzovel egybeepitettet, mondjuk ez biztos draga lenne, sot, lehet, hogy kis meretben nem is csinalnak meg.

Szeretem en is, rengeteget hasznaljuk, de a Youtube, medialejatszo funkciot most mar a TV is tudja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#520) Gsx-rr válasza blakey (#517) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pont emiatt vettem, ahogy a javasoltad.
Mivel 4k-s tartalmaim vannak, mindegyik eszkozommel 4k-ban veszek fel gondolva a jovore,viszont lejatszani nem tudtam, mivel meg 4k-s megjelenitom sincs.

Lejatszas szempontjabol en evek ota tokeletesen elvagyok Plex-el.

(#521) blakey válasza Gsx-rr (#520) üzenetére


blakey
titán

A Plex-el egy gond van, elég zárt, nem nagyon okosítható,erőforrás igényes, főleg amikor transzkódolni akar, stb. SMB/NFS sokkal jobb megoldás és pl. MrMC esetében használthatod a Plex-et is, ha már belaktad egy ideje és nem akarod nélkülözni, így csak beírod a szükséges adatokat és a MrMC-t használod, mint lejátszót. Infuse Pro is nagyon jó, de most volt egy teszt amikor deinterlaced anyagokat próbáltunk és csúnyán elvérzett, úgy szaggatott, hogy nézhetetlen volt, MrMC alatt elég szépen működik, nem tökéletes de közel van hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#522) Gsx-rr válasza blakey (#521) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tenyleg, a lejatszoszoftverek milyen halozati protokolon fogjak latni a Nas-t? Nfs kell neki?

Tobb helyen Olvastam,hogy kepminosegi problemak lehetnek a kimeneti kepfrissites beallitasa miatt

(#523) blakey válasza Gsx-rr (#522) üzenetére


blakey
titán

SMB/NFS de akár DLNA, FTP, bármi. Még nem tapasztaltam gondot SMB-n vagy NFS-sen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#524) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Vettem egy Atv4-t. Az az volt ,hogy bár nincs még 4k-s tv-m ,viszont sok eszközöm már elég jó paraméterekkel tud 4k-ban felvenni akkor használni fogom és addig igaz csak 1080p-ben de az Atv-n keresztül nézem a videókat.

Ma kipróbáltam egy videót Iphone X-el készítettem 4k/60 fps. Plex akadva játsza le. Vlc egy fokkal jobb, MrMc meg lassítva. Kábelen csatlakozik az Atv a hálózathoz. A szerver egy Qnap Nas. Mi lehet a gond?

(#525) Alex91 válasza Gsx-rr (#524) üzenetére


Alex91
félisten

Sajat lejatszojaval kellene megprobalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#526) Gsx-rr válasza Alex91 (#525) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Saját lejátszó alatt mire gondolsz?

Letöltöttem egy ilyen tesztvideót. Helyzet ugyanaz.Camp (Nature) 4K SDR Demo (Sony) h.265 (HEVC) 3.840 x 2.160 Hdr Nein 79 Mbit/s 59.94

(#527) Alex91 válasza Gsx-rr (#526) üzenetére


Alex91
félisten

Itunes ala bemasolod, azt utana onnan jatszod le a szamitogepek appal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#528) blakey válasza Gsx-rr (#524) üzenetére


blakey
titán

Plex transzkódolna, ha nincs Premium elüfizud akkor nem fog natívban menni. VLC egy kalap k@ki. MrMC sem tökéletes és biztos van ami sok lenne neki de azért a tesztfájljaim 95%-át viszi és van közte 180Mbps anyag is. Milyen paraméterekkel rendelkezik az a videó? Mediainfó a lényeg, az kevés, hogy felbontás, meg bitráta.

Amúgy ha ilyen igényeid is vannak, azaz a telefonnal készült videóidat is szeretnéd megfelelő minőségben nézni akkor próbálj meg írni a fejlesztőknek, szerintem azt is megoldják illetve ott az Infuse Pro. Nekem mindkettő megvan, mondjuk ezeket a telefonodon is kipróbálhattad volna.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#529) Gsx-rr válasza blakey (#528) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mivel nézzem meg a paramétereit?

(#530) blakey válasza Gsx-rr (#529) üzenetére


blakey
titán

Mediainfo

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#531) Gsx-rr válasza blakey (#530) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Közben gondolkozok,nem lehet ez a Hevc formátum a baj?

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : HEVC
Formátum/adatok : High Efficiency Video Coding
Formátum profil : Main@L5.1@High
Kódek azonosító : hvc1
Kódek azonosító/adatok : High Efficiency Video Coding
Időtartam : 16 mp 268emp
Adatsebesség : 48,4 Mb/s
Szélesség : 3 840 képpont
Magasság : 2 160 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : változó
Képkockasebesség : 60,000 FPS
Legkisebb képkockasebesség : 54,545 FPS
Legnagyobb képkockasebesség : 60,000 FPS
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Bit/(képpont*képkocka) : 0.097
Adatfolyam mérete : 93,8 MiB (100%)
Cím : Core Media Video
Kódolás dátuma : UTC 2018-01-03 19:53:35
Jelölés dátuma : UTC 2018-01-03 19:53:51
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.709
transfer_characteristics : BT.709
matrix_coefficients : BT.709

(#532) blakey válasza Gsx-rr (#531) üzenetére


blakey
titán

Nem, natívan megy a HEVC viszont szemet szúr, hogy 4K-s anyag és BT709.
Ez az anyag saját videó vagy valahonnan leszedhető? Megnézném én is, lehet, hogy csak beállítási probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#533) Gsx-rr válasza blakey (#532) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez saját ,de valahová holnap feltehetem.
De ezzel ugyanezt csinálja ezt úgy töltöttem le: [link]
Camp (Nature) 4K SDR Demo (Sony)

Sáv száma : 1
Formátum : HEVC
Formátum/adatok : High Efficiency Video Coding
Formátum profil : Main@L5.1@High
Kódek azonosító : hvc1
Kódek azonosító/adatok : High Efficiency Video Coding
Időtartam : 2 perc 7 mp
Adatsebesség : 78,9 Mb/s
Legnagyobb adatsebesség : 116 Mb/s
Szélesség : 3 840 képpont
Magasság : 2 160 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 59,940 (60000/1001) FPS
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0 (Type 2)
BitDepth/String : 8 bit
Bit/(képpont*képkocka) : 0.159
Adatfolyam mérete : 1,17 GiB (100%)
Kódolás dátuma : UTC 2016-02-04 05:01:40
Jelölés dátuma : UTC 2016-02-04 05:02:23
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.709
transfer_characteristics : BT.709
matrix_coefficients : BT.709
MasteringDisplay_ColorPrimaries : R: x=1.000000 y=1.000000, G: x=1.000000 y=1.000000, B: x=1.000000 y=1.000000, White point: x=1.000000 y=1.000000
MasteringDisplay_Luminance : min: 0.1000 cd/m2, max: 1 cd/m2

[ Szerkesztve ]

(#534) blakey válasza Gsx-rr (#533) üzenetére


blakey
titán

Leszedem és megnézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#535) blakey válasza Gsx-rr (#533) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem, egy akadás sem volt, talán a hang csúszott, de holnap jobban megnézem, a kép egyszer sem röccent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#536) Gsx-rr válasza blakey (#535) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mivel játszottad le?

(#537) blakey válasza Gsx-rr (#536) üzenetére


blakey
titán

MrMC-vel és most a másik boxon LibreELEC Kodi 17.6-tal és ott is hasonló. Mondjuk ezek mp4-ek, szóval itt lehetnek gondok, nem egy olyannal találkoztam ami rosszul volt kódolva. Holnap megnézem Infuse Pro-val.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#538) Gsx-rr válasza blakey (#537) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor lehet nálam csak valami beállítási hiba van? Úgy játssza le mintha kb felére lenne lassítva értelemszerűen hang nincs is.
4k/30 fps-t lejátsza rendesen.sőt a 4k/60 fps-t átküldtem egy videoszerkesztőn utána már jó lett!
holnap Azért csinálok egy videót és felrakom valahova ,megnéznéd?

(#539) blakey válasza Gsx-rr (#538) üzenetére


blakey
titán

Igen, megnézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#540) blakey válasza blakey (#537) üzenetére


blakey
titán

Infuse Pro 5-tel tökéletes, hibátlan, kép és hang tökéletes szinkronban vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#541) Gsx-rr válasza blakey (#540) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igazából a a saját szerkesztetlen videóim lejátszása lenne a lényeg.

(#542) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Használ valakik valamelyen kontrollert a játékokhoz?

(#543) blakey válasza Gsx-rr (#542) üzenetére


blakey
titán

Nimbus SteelSeries, nagyon jó. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#544) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

gondolkodom egy Apple TV-n a nappaliba, csak nem teljesen vagyok kepben, hogy mindenre hasznalhato-e, amire szeretnem...

van itthon ket iPhone, egy iPad es egy Macbook. ezeknek a kepet szeretnem lehetoleg vezetek nelkul kitenni a tevere, foleg az iPad lenne lenyeges. Jelenleg a Macbookot tudom radugni a TV-re HDMI + atalakito segitsegevel, de jo lenne megoldani a tobbit is.

Ha mukodik, mennyire stabil? Szeretem az Apple eszkozoket, de pl. az AirDrop eleg megbizhatatlanul mukodik, remelem itt mas alapok vannak...

Mire hasznaljatok ti ezt az eszkozt? Mindenkinek van NAS es azzal osszekotve?

Koszonom a valaszokat!

hábm bábm

(#545) blakey válasza vans? (#544) üzenetére


blakey
titán

Hálózati lejátszásra, játékra, tehát hálózati szórakoztatásra. Airplay működik, annyira stabil amennyire az iPhone vagy iPad képét tudod átküldeni a Mac-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#546) bilon73 válasza vans? (#544) üzenetére


bilon73
aktív tag

az airdrop működik. legalábbis nálam, mind a iphone-okkal, mind a tabletekkel...

amúgy mediacenter nálam. telenor mytv-n keresztül tv, youtube, netflix, hbo go, apple music, NAS....régebben játékra is használtuk, de arra inkább xbox van már.

(#547) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Amire még használnám, de eddig nem találtam rá a megfelelő app-ra. A NAS-on lévő képeket nézném vele.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#548) blakey válasza agyhalal (#547) üzenetére


blakey
titán

MrMC-ben van képnézegető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#549) Imy


Imy
veterán

Apple TV-n elgondolkodtam. Mire lehet amúgy használni? Egy nem túl gyors okos TV mellé kellene. Mennyire használható a cucc, ha nem fizetek elő semmire sem? Illetve külső adattároloról tartalmakat lejátsza?

(#550) Gsx-rr válasza Imy (#549) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugyanazokat az “okosfinkciokat” fogod megtalalni,mint altalaban a tv-ken.
Halozati lejatszasod stabilabb es jobb lesz. Kb ennyi

Kulso adattarolon mit ertesz? Nincs usb csatlakozasi lehetoseg

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.