Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Clemi válasza sz.v.endre (#599) üzenetére


Clemi
veterán

De egyébként maga a lejátszó Hang résznél milyen beállításaid vannak?
Nekem a Hangkimenet: Apple TV Terhatású hang: DD 5.1 Hangos hangok csökkentése: ki Hangeffektusok és kattintások be, a hangmód pedig Automatikus és az Infuse Pro-ban, amivel a filmeket lejtászom, automatikus van beállítva most néztem, és nem átmenő, ahogy emlékeztem. De nálam a hang nem csak ezzel a programmal, hanem a többivel is amivel néha még lejátszani szoktam (Player Extreme, VLC, File Explorer, Youtube, FB video).

(#602) htw


htw
tag

Van róla infó, hogy digi online lesz e rá ha már Chromecastra van?
Ritkán nézek tv-t, de lehet néha egy meccset megnéznék. Az IttOtt tv meg nem az igazi.

(#603) Sn00k


Sn00k
veterán

Ma eloszor dugtam toltore a taviranyitot de semmilyen visszajelzest nem ad hogy tolton lenne. Ez masnal is ilyen ?

3njoy the Lif3

(#604) htw


htw
tag

Magán a távirányítón nem. De a képernyő bal felső sarkában igen ahol a merülést is jelzi.

(#605) Sn00k válasza htw (#604) üzenetére


Sn00k
veterán

koszi

3njoy the Lif3

(#606) htw válasza htw (#604) üzenetére


htw
tag

Jobb felső, nem a bal.

(#607) sz.v.endre válasza Clemi (#601) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Nem, mindent leteszteltem külön- külön. Szerintem valami szoftver bug kell legyen.

(#608) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Egy Apple TV 4k ról lenne szó. A minap szerettem volna filmet nézni ( ahogyan régebben is és működött) Apple TV-vel  Time Capsule-ról megnyitva, de nem működött. Újrainditottam az Apple TV-t a Time Capsule-t de semmi. Nem hajnlandó megnyitni. Letöröltem a filmet, újra leszedtem, semmi. Megnyitottam egy másik filmet az működik. ( eddig ennek a sorozatnak a részei is mentek de ma nem). Konkrétan csak erre a filmre nem reagál az Apple TV. MKV kiterjesztés de más MKV-t megnyit csak konkrétan ezt nem. Lehet némi gyűlölölete a sorozat iránt ? :F :F :((( Viccet félre téve tényleg csak ezt az egy sorozatból lévő MKV filmeket nem hajlandó lejátszani. Pár napja még vitte.
köszi a válaszokat

Just Ride KTM

(#609) MasterMark válasza moya#no1 (#608) üzenetére


MasterMark
titán

Valami beragadhatott, mivel játszod le?

Switch Tax

(#610) blakey válasza moya#no1 (#608) üzenetére


blakey
titán

Konkrétabban? Milyen Apple TV, milyen lejátszó programmal? Milyen megosztással, SMB, NFS, DLNA?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#611) moya#no1


moya#no1
aktív tag

MasterMark
blakey

VLC player. Apple TV 4k A1842 32GB. A VLC-n belül a heli hálozatva a Time Capsule-n csináltam egy felhazsnálot jelszóval. Bejeletnkezek VLC-vel apple TV-n a Time Capsule-ra, ott pedig külön filmek mappából inditgatom épp az akutális filmet.
Már újratelepítettem a VLC.t Töröltem a fiokot majdújra létrehoztam. Töröltem ezt az 50gb amit nem játszik le újra leszedtem felmásoltam, de semmi.

(egy 2 órás 720p MKV file-t azonnal megnyit / StarWars/, még egy 25perces 1080p TóthJánost meg nem, ami szint úgy MKV)

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#612) blakey válasza moya#no1 (#611) üzenetére


blakey
titán

Ne VLC-t használj, ott a MrMC, Infuse Pro, azok keresztbe lenyelik a VLC-t és nincs gondjuk a hálózati lejátszással.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#613) moya#no1 válasza blakey (#612) üzenetére


moya#no1
aktív tag

3 hónapja használtam a VLC-t eddig folyamat vitte az összes filmet. Egyik nap kezdte el ezt a hülyeségét :F :F

Just Ride KTM

(#614) blakey válasza moya#no1 (#613) üzenetére


blakey
titán

Borzasztóan rossz program, olvass vissza hányan ajánljuk a VLC-t lejátszásra. A töredékét tudja a két említett lejátszónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#615) moya#no1 válasza blakey (#614) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Rendben köszi. MEglesem őket :U :R

Just Ride KTM

(#616) i.attila


i.attila
tag

Sziasztok,
MrMC-ben sorozatoknál nem működik a scraper valamiért. Tableten az nPlayer-simán tudja magától mindenféle beállítás nelkül az epizódinformációkat, de apple tv 4k-n az mrmc nem mutat epizódinformációkat. TMDB-t állítottam be, azt használja az nPlayer is. Ötler?

(#617) Clemi válasza i.attila (#616) üzenetére


Clemi
veterán

Térj át az Infuse Pro-ra. Tökéletes! Mindössze az a titok, hogy jól kell berendezni a film tárolót. A filmnél nem lehet almappa filmfájl mellett, a sorozatoknál meg az elnevezésnek tartalmazni kell pl a S01E01 karaktersort.

(#618) i.attila válasza Clemi (#617) üzenetére


i.attila
tag

Használom az infuse-t is, és ott működik is, ezért gondolom, hogy mrmc-ben is be lehet állítani.
Másnak működik?
A.

[ Szerkesztve ]

(#619) blakey válasza i.attila (#616) üzenetére


blakey
titán

Beállítási vagy függöségi hiba, nálam hibátlanul működik. Válassz másik scrapert vagy lehet, hogy hiba volt a TMDB oldalán. Nálam jól müködik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#620) blakey válasza Clemi (#617) üzenetére


blakey
titán

Bármennyire is jó lenne az Infuse Pro, vannak hibái, pl. az interlaced anyagokat nem kezeli jól, csak filmeket lát, nincs böngésző- vagy tablet vezérlés monitor nélkül, nem menti le a feliratokat a filmek mellé, nem tud használni mySQL adatbázist. A MrMC most nagyon jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#621) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nagyon nem vagyok megelegedve a Netflix minosegevel ,tv-n fullhd felbontasnal.
Nincs 4k tv-m, de ha 4k-s Apple tv-n neznem a Netflixet akkor 4k-s stream jonne attol fuggetlenul ,hogy a tv-m csak fullhd?
Mert akkor a felbontas is vegre normalis hd minoseg lehetne,mert szerintem a Netflix Hd-ja az kb 720p.

(#622) MasterMark válasza Gsx-rr (#621) üzenetére


MasterMark
titán

Kár, hogy nem (csak) a felbontástól függ a kép minősége. :U

Switch Tax

(#623) blakey válasza Gsx-rr (#621) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV 4K tudja a Netflix 4K-t, azt viszont nem tudom de valószínűsítem, hogy FHD-t fogja preferálni FHD tv-n, ATV 4-n FHD volt, de azt már régen próbáltam. A TV-s app-ok felbontását nem tudom, de amiket láttam azok 480p-nek tűntek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#624) Gsx-rr válasza MasterMark (#622) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tisztaban vagyok az okaval miert gyenge a minosege!

Kiprobalom. Kerek egyet kolcson.

[ Szerkesztve ]

(#625) Clemi válasza i.attila (#618) üzenetére


Clemi
veterán

Próbáltam az mrmc-t :( Minden más fáj kezelő, média lejátszó megtalálja és kezeli az SMB hálózati megosztásaim, ez még véletlenül se képes..... ment a kukába.

(#626) blakey válasza Clemi (#625) üzenetére


blakey
titán

Hehe, akkor nem megfelelően próbálkoztál, tökéletesen megy az SMB, NFS, stb. Kodi fork így annak megfelelően kell használni. A képminősége jobb, mit az Infuse-nál, nagyon sokat dolgoztak a fiúk, hogy ilyen legyen, nem mindig volt jobb, de most az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#627) Clemi válasza blakey (#626) üzenetére


Clemi
veterán

Az, hogy "hehe" az jól hangzik, de Kiválasztom, Media Sources/Video/Add videos/Browse/ majd itt a Windows Network (SMB) és nem talál semmit, mit csinálok rosszul?

(#628) blakey válasza Clemi (#627) üzenetére


blakey
titán

Az SMB frissítésre került a Windows rendszereken (is) és ezáltal le lett "zárva" a szabadon böngészés, a Tallózás helyett IP-címet írj be és működni fog, ez az egyszerűbb megoldás, amúgy mindig IP-cím alapján veszem fel a meghajtókat, Infuse-nál is IP-cím alapján, ugyanis a név bármikor változhat, az IP-címet meg a routeren fix-re állítom.
Az SMB V1 is megoldás lehet nálad (ez lett háttérbe szorítva) [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#629) Clemi válasza blakey (#628) üzenetére


Clemi
veterán

Igen tudom... a VLC ezért nem működött utána, de ezen már túl vagyok, megoldottam, bekapcsoltam az SMB V1-et a PC-n. Minden másnak ez elég volt. Ebben a programban külön mókolni kell? Na ne ez egy vicc :)

Persze nagy nehezen beállítottam hogy lássa a megosztott mappákat, fel is vette a tartalmat, be is scannelte a filmeket és annak ellenére, hogy a film információs adatbázis beállításnál minden engedélyezve van, nincs egyik filmhez se információ. Nemhogy borító, semmi. Egy árva képkocka valahonnan a filmből és kész.

Ehhez képest az Infuse Pro-nak megmutattam a mappát és pár perc múlva az összes filmhez teljes információ megvolt, ráadásul mint a Netflixen, a teljes film készletet kiválogatta témakör szerint (Akció, Krimi, Vígjáték Horror stb) és úgy is lehet válogatni.

Maradok ennél ez már biztos.

(#630) blakey válasza Clemi (#629) üzenetére


blakey
titán

Nem kell mókolni, de mindenki aki türelmetlen és negatívan áll a Kodihoz annak ez nem fog működni. Én 2 éve párhuzamosan használom, a MrMC nálam közös adatbázist használ a többi Kodival így bárhol vagyok, tudom folytatni stb. Pillanatok alatt be van állítva minden, MrMC alatt a scrapert tudod választani, beállítani, finomítani, Infuse egy scrapert használ, TMDB filmekhez, TVDB a sorozatokhoz, nincs más lehetőség. Nem akarom egyiket sem dicsérni, de a MrMC (Kodi) Wiki-t el kell olvasni, sokkal többet tud mit amennyit gondolsz, látsz. Használd azt amelyik neked tetszik, leírtam, hogy minőségben a MrMC most jobb. Természetesen ha nem érdekel akkor ne használd, csak a vaktában megállapított vélemények furán jönnek ki, ismerd meg és utána itélkezz, én megtettem mindkettő esetében és mindkettő naprakész. Infuse az Interlaced anyagokkal nem tud normálisan bánni, nincs zenelejátszás, feliratoknál csak az opensubtitles-t ismeri és vannak sorozatok amikhez nem minden esetben van ott felirat. Mást is tudnék sorolni, de ennyi elég. Lejátszás kezelése szempontjából nekem is jobban bejön az Infuse, per pillanat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#631) atirag


atirag
őstag

Milyen felirat szervereket használtok? Az opensubtitle-t használom egyelőre,de mint olvastam mást is lehet. Mert például a grand tour sorozathoz már régóta nem talál feliratot.

(#632) AliceSmith válasza bull84ghia (#210) üzenetére


AliceSmith
újonc

At the bottom of the remote is a small button that can be pressed by a pin or pen. Press it and the battery will pop out. Replace the battery and you will have a working remote.

[link]

(#633) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Aki esetleg akar venni most beakciózták Apple TV 4K 64GB

(#634) trlala válasza RobexX10 (#633) üzenetére


trlala
aktív tag

A francba. Tegnap rendeltem egy tízessel többért.
:)

(#635) RobexX10 válasza trlala (#634) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Mond vissza :)

(#636) trlala válasza RobexX10 (#635) üzenetére


trlala
aktív tag

Előre utaltam...

(#637) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Megrendeltem!

(#638) trlala


trlala
aktív tag

A gyakorlatban/használhatóságban van érezhető különbség a 32 G és a 64 G változat között?

(#639) blakey válasza trlala (#638) üzenetére


blakey
titán

Csak tárhelyben van különbség, semmi másban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#640) Alex91 válasza trlala (#638) üzenetére


Alex91
félisten

Ha alapvetoen medilejatszokent vannhasznalva, akkor eeg a 32 GB-os is, ha rakerulne par jatek is, akkor talan a nagyobb jobban megeri. (Amugy jelentektelen az arkulonbseg, erdemesebb a nagyobbat venni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#641) blakey válasza Alex91 (#640) üzenetére


blakey
titán

Volt 64GB-osom és most 32GB-os, oka is van a kisebbnek, játékok is telepítve vannak, elég nagyok és így is csak 14 GB-ot foglalok el, kb. 30 app van telepítve, keveset foglalnak az app-ok, a 64GB-osnak akkor van előnye ha tárolunk is anyagokat a gépen iTunes-ról letöltünk, stb. Akkor nem éri meg gondolkodni, hogy melyiket ha valóban minimális az árkülönbség, mondjuk maximum 5e. Egyébként meg ugye a 64GB is kevés lehet ha csak úgy telepítgetünk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#642) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

GSE IPTV is egy nagyon jó alkalmazás ajánlom figyelmetekbe.

RTL Klub HD és RTL II HD publikus címei.

https://cdn.y5.hu/stream/stream_rtl2/hls/stream.m3u8

https://cdn.y5.hu/stream/stream_rtlklub/hls/stream.m3u8

[ Szerkesztve ]

(#643) Alex91 válasza Franky2Ster (#642) üzenetére


Alex91
félisten

Es van mas magyar stream is?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#644) trlala


trlala
aktív tag

No megjött. Beüzemeltem.
:)
Már csak az érdekel, hogyan tudok vele filmet lejátszani.
:)
plíz

(#645) Clemi válasza trlala (#644) üzenetére


Clemi
veterán

Attól függ honnan akarsz lejátszani :) Nagyon nem mindegy!

(#646) trlala válasza Clemi (#645) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
Mivel usb nincs, hálózatról kéne. Ez az első almás cuccom, nem nagyon vagyok képben.
köszi

(#647) Clemi válasza trlala (#646) üzenetére


Clemi
veterán

Ha belső hálózatról akarod, akkor az első lépés, hogy a hálózaton megosztod a mappát "mindenki"-nek és ha W10-ed van, akkor a Alkalmazások és Szolgáltatások-nál az SMB 1.0 protokollt hozzáadod.
Ezután irány az áruház és keress egy média lejátszót. Nekem ami legjobban bevált az az Infuse Pro amit meg is vettem. Cserébe tökéletesen katalogizálta a filmjeim, tartalommal leírásokkal, borítóval. Hasonlóan jó az Extreme Player is, de alap dolgokra a VLC is megteszi, vagy bármelyik fájl kezelő.
Ami fontos, hogy rendbe kell tenni a film gyűjteményt, vagyis amelyik mappában a film fájl van, annak ne legyen almappája és a mappában ne legyen csak az az egy film, különben lesz egy kis kavarodás a kinézetben.
De egyébiránt van az HBO GO-nak és a Netflix-nek is kliens szoftvere az ATV-re.

[ Szerkesztve ]

(#648) trlala válasza Clemi (#647) üzenetére


trlala
aktív tag

Elsőre köszi, ha elakadok, jelentkezem!
:R

(#649) blakey


blakey
titán

MrMC (Kodi) ami nagyon jó, van fájlkezelője és a filmek mellett zenét is játszik, nekem kb. mindegyik normális lejátszó app megvan véve. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#650) Alex91 válasza trlala (#648) üzenetére


Alex91
félisten

Erdemes a Telenor MyTV-t is letolteni, regisztralni kell azt hiszem, de a kozszolgalati adok ingyen nezhetok rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.