Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#652) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Mosógép csere előtt állunk.

Kb. 3 hónapja gyűjtöm az infókat, főleg elektronikai áruházak eladóitól.

Hát, mit mondjak elég zavaros a kép, sőőt egyre zavarosabb.
Ahány mosógép árusító hely, annyi vélemény és többnyire ellentmondóak.
Az egész történetet nem mesélném el, mert igen hosszú lenne...
Csak egyetlen példát kiragadva, az egyik helyen elég feltűnően favorizáltak egy márkát, amiről utólag kiderült (ismerős, ismerőse által), hogy csak azért mert ajándékokat kapnak a forgalmazótól.

Egyik jó tanácsként azt javasolták, vegyek 1400-as centrifuga fordulatú, 7 kg ruhatöltetet mosni képes típust és használjam 1000-1200-as fordulattal, 5,5-6 kg töltettel. Akkor tuti nem lesz gond és bírni fogja hosszabb távon.

Ezt tegnap megcáfolta egy szerelő, mert elmondása szerint ugyan az a csapágy van abban is mint a kisebb típusban, csak mivel nagyobb a dob (erőhatások, nyomaték, stb.) nagyobb erő terheli a csapágyat és hamarabb fog tönkre menni. Persze, ha csökkentett terheléssel (töltet, fordulat) használom, akkor nem de nem is nyertem semmit, max. feleslegesen dobtam ki 20-30e Ft-ot.

Szóval valóban így lenne, hogy ua. a csapágy, tengely, stb. van a nagyobb kapacitású modellekben, mint a kisebb társaikban ???

RZozo: Gratula az új géphez.
Milyen infóid vannak a Bosch-ról. nekem pont a MM-ban mondta egy műszakis eladó, hogy azt semmiképpen ne vegyek, mert török összeszerelésű és a Németek sem veszik át ez miatt.
Utólag gondolkodva, lehet az eladó meg LG-s volt, mert azt favorizálta. Ezt elmulasztottam megkérdezni tőle. :U

ui.: Ne értsd félre, nem kritizálni akartam a Bosch-t, nem tudom így van-e ahogy mondták. Azért leírhatnád ha van más infód róla... Köszi!

Azt esetleg tudja valaki, hogy csereprogram keretében online vásárlás szóba jöhet-e?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.