Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) z123456z válasza blattida (#1449) üzenetére


z123456z
senior tag

Nem 4, hanem 3 dB, ami még mindig kétszeres hangerőt jelent, de az előző 62/78 volt, ahhoz képest óriási előrelépés lesz ez is. Egyszerűen sajnáltam kiadni érte annyi pénz, még ezt is sokalltam. Asszonynak meglepi lesz, nem is tud róla..

(#1452) blattida válasza z123456z (#1451) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyon jól tudom, hogy a 4 dB hangerő különbség az pontosabban két és félszeres viszonyt jelent, de az átlagember a kétszerest jobban tudja értelmezni vagy kezelni, ezért bocsásd meg nekem, hogy lefelé kerekítettem.
A lényegen nem változtat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1453) Speeedfire válasza z123456z (#1448) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most nézem, hogy jó nagy felára van ennek is. :Y
Ilyen van nekem is, csak épp 5.5kg és 1100-as fordulat, az 83k volt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1454) ariel96 válasza Crystalheart (#1447) üzenetére


ariel96
tag

Szerintem ez a gép túl drága. Nekem 2x volt Whirlpool mosógépem, és soha töbé nem akarok ilyen márkát venni. :U

Legutóbb Ariston előltöltős mosógépem volt, és nagyon megszerettem. Szépen mosott, erőlködés nélkül centrifugált. Sajnos most nem találok megfelelő méretű Aristont. :F

(#1455) z123456z válasza blattida (#1452) üzenetére


z123456z
senior tag

Félreérted. Nem a tudásodat javítottam vagy kérdőjeleztem meg, hanem a két gép közti különbséget pontosítottam, már ami a zajt illeti.

(#1456) Crystalheart válasza ariel96 (#1454) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az ár annyira nem számított, azért az a 30-40 ezres különbség nem olyan aggasztó. Följebb már nem mentem volna, de más márkák hasonló kategóriás, DirectDrive gépei már tényleg jelentősen drágábbak lettek volna, kevesebb garanciával.

(#1457) Crystalheart válasza z123456z (#1455) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A vizet persze ugyanolyan hangerővel engedi be ez is, az a leghangosabb pontja a mosásnak. (Ez érzékelteti a tényleges helyzetet. :D)

(#1458) z123456z válasza Crystalheart (#1457) üzenetére


z123456z
senior tag

Érdekes dolog ez a hangerő meg decibel kérdés. Az előző is whirlpool volt 62/78 zajjal. Az új 54/76. A mosás elvileg tiszta sor lenne, sokkal, de sokkal halkabbnak kéne lennie. Ebből annyi igaz, hogy gyakorlatilag az inverteres motor néma, mikor még víz nélkül forgat rajta, üresen próbálva oda kellett raknom a fülemet, hogy történik e valami. De a víz betöltése, a csapódó ruhák és víz hangja, valamint a szivattyúzás nem tűnik csendesebbnek. A centrifugánál is van 2dB előny, ez észrevehetetlen, pontosabban hallhatatlan. Ellenben van egy electrolux szárítom, úgy rémlik, hogy 65 dB volt megadva, ez csendesebbnek tűnik, mint a mosógép. Mondjuk más a hang jellege, tónusa, ez igaz.
Ami még feltűnt, nyitáskor több csapdába esett víz folyik a dobra, mint a réginél. Az electrolux család gépeinek a mosószer adagoló elhelyezése óriási előny. Annak viszont a rövid hálózati kábel alul van, így nem ér fel a korrektoriig. Azért picit bánom, hogy nem adtam egy esélyt neki. Mindegy, nem én fogom használni.
De azért ciki, hogy egy eredetileg 150 ezres gépnél a víztömlő hosszán spórolnak ( a hiányzó 30cm miatt kicsit át kellett alakítani a mosdó bútort ), és, hogy a márka feliratot enyhén ferdén ragasztják fel.

[ Szerkesztve ]

(#1459) bmandi


bmandi
újonc

Electrolux EWT 41262TW 1,5 éves mosógép feladta a harcot.Egyik programot sem hajlandó csinálni. Az előző mosás után nem nyomta ki a vizet. Kiszedtem a ruhát. Elfordítom a prg tárcsát, startot nyomok és pár msp múlva elkezd szakaszosan sípolni és pirosan villog a start gomb. Magyarul hibát jelez. Valakinek 5let?

(#1460) luciferk válasza bmandi (#1459) üzenetére


luciferk
senior tag

Próbálj meg [ITT] is kérdezni, hátha egy szaki segít neked, amúgy garancia nincs már a gépre mert eléggé fiatal a masina?

[ Szerkesztve ]

(#1461) Speeedfire válasza bmandi (#1459) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hívd fel az elektrolux-ot. :K
Kell lennie support-nak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1462) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

ÚJ mosógép vásárlása előtt állok. Elöltöltős, megbízható gépet szeretnék 100 ezer körül. Milyen márkák és típusok ajánlottak ebben az árkategóriában? Mely márka kerülendő, mi az ajánlott?

:R

(#1463) maxatesz válasza Vasinger! (#1462) üzenetére


maxatesz
tag

Ez elég megbízható :K és árban is jó[link]

(#1464) zolem válasza maxatesz (#1463) üzenetére


zolem
aktív tag

Szerintem is jó. Tuti elmegy minimum 5 évet keményen használva, utána meg olcsón csapágyazható.

にんじん

(#1465) blattida válasza maxatesz (#1463) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt, hogy az aeg feliratú electrolux, ami ugyanott készül, ugyanazokkal az alapokkal, mint a többi electrolux, azt honnan veszed, hogy nagyon megbízható? Sajnos semmivel sem különb, mint a többi cuccuk...csak többet tud, nevesebb és valamivel drágább.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1466) maxatesz válasza blattida (#1465) üzenetére


maxatesz
tag

Nem "nagyon" hanem elég megbízható....
Mielött mosógépet vásároltam, tüzetesen utánanéztem és több szervizes szakemberrel beszéltem a témával kapcsolatosan.Mivel számomra is elsődleges a megbízhatóság, igy nem volt nekem sem mindegy, hogy mit kapok a pénzemért....
Dolgoztam műszaki eladóként egy ma is neves műszaki áruházláncnál.
Napi 8 órán át, volt időm tapasztalatot szerezni, mosogépek ,és egyéb nagy háztartási gépek terén is.
Kérdésedre válaszolva , onnan veszem, hogy ez a márka elég megbízható " AEG "mivel ebből elég ritkán-vagy eggyáltalán nem hoztak vissza garanciáztatni, szemben a többi márkával, ami ugyanebben a gyárban,de nem egy soron készűltek.
Tudni illik más minőségi követelmények vonatkoznak egy alp ,közép és egy felső kategóriára is.
Más és más beszállítók (olcsobb és drágább) alkatrészekkel márkánként.
Más paraméterekkel és tűréshatárokkal dolgoznak, szerelnek, illetve terveznek meg.
Míg egy Zanusi mosógépet teljesen Kínai alkatrészből állítanak össze, az AEG-et nem.
Így lehet különb egy termék a másiknál,.
Nem véletlen, míg egy Zanussi felsőkategóriát 96.000ft ból ki tudnak hozni kereskedelmi ár-ra
addig egy AEG-et 250.000ft
Az AEG, nem feltétlen tud többet funkcionalításban mint egy Elektrolux, itt inkább a minőségbeni különbség a különbség ;)
Nem kicsivel hanem sokkal drágább nem :N véletlenűl.[link]

Üdv

(#1467) Met


Met
nagyúr

Mosógépszerelő nincs a topicban?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1468) Lauda válasza blattida (#1465) üzenetére


Lauda
félisten

Az honnan jon, hogy ugyanazokkal az alapokkal keszul?

(#1469) blattida válasza Lauda (#1468) üzenetére


blattida
nagyúr

Például olyan mosógépes szakembertől, aki a gyárnak is dolgozik, évtizedek óra javít, nem csak egységeket, modulokat cserél mindenféle mosógépben, hanem valóban javítással foglalkozik, értsd, például az acél üstöt is vágja, hegeszti, elektronikai alkatrészeket cserél, EPROM-ot programoz stb...beko-tól kezdve miele-ig.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1470) Lauda válasza blattida (#1469) üzenetére


Lauda
félisten

Elkerhetem az elerhetoseget? Koszonom!

(#1471) maxatesz válasza blattida (#1469) üzenetére


maxatesz
tag

Kíváncsi lennék én is arra, hogy állításod konkrétan mire irányúl, az alapokat illetően.

(#1472) Lauda válasza Lauda (#1470) üzenetére


Lauda
félisten

Vegulis annyira nem fontos, egyebkent is mindenki azt mond amit akar.

(#1473) blattida válasza Lauda (#1472) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért kéne nekem csak úgy, itt, megosztanom elérhetőségeket?
Privátban már a reakciód előtt megtettem.

A tapasztalataim és az információim magam gyűjtöm, én sok mosógép szerelővel (nem szervizessel!) beszélek, gyakorlatilag mind azt mondja, mait itt én is leírtam. Évek óta szépen csomagolt ipari hulladékok vannak, más-más nevekkel és árakkal, nagyjából, azaz gyakorlatilag azonos megbízhatósággal és élettartammal, csak javíthatóságban vannak közöttük eltérések, azok költségeiben viszont nincsenek, főleg, ha márkaszervizről van szó. Tök jól hangzik az inverteres motor élettartamára vonatkozó sok év garancia, ha jóval előbb meghal a vezérlés, amire ugyanannyit kell költeni.

maxatesz
AEG csak azért van kevesebb javításban, mert eleve kevesebb van belőlük, tehát arányaiban ugyanannyi gond van velük, mit a többi konzumer cuccal. Az nem sokat jelent, hogy a most várható élettartam nem három, hanem négy év az aeg név miatt, azaz harmadával több élet, minimum ötven százalék felárért, szerintem ez annyira nem jó biznisz, főleg nem úgy az emberek arányaiban egyre kevesebbet költenek mosógépre is. Százezer max, most is, meg tíz évvel ezelőtt is, csak mások voltak bérek. Harminc éve még az átlagbérek háromszorosát fizették nálunk az emberek egy új mosógépért, ma meg már egy havi átlagfizut sem költenének rá, ám azt elvárnák, hogy sokáig menjenek.
Hát nem. Ahogy a szakik is mondják, vagy a legolcsóbb mosógépet kell megvenni a leghosszabb garanciával vagy egy miele-t, minden más csak pocsékolás meg ragaszkodás nevekhez...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1474) Lauda válasza blattida (#1473) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell semmit megosztanod termeszetesen. Az itteni reakciom utan kuldted a privit amugy.

Kar volt megkerdeznem az egeszet.

(#1475) Lauda


Lauda
félisten

Media marktbol rendelt valaki mosogepet? Kivel szallittatja ki? Normalisan van kezelve a dolog?

Koszonom!

(#1476) Met válasza Lauda (#1475) üzenetére


Met
nagyúr

Ha jól rémlik saját szállítójuk viszi a nagy gépeket (hűtőt rendeltem csak).
Szállító függő de akik nekünk hozták normálisak voltak. Ahogy be vannak csomagolva nem is nagyon tud sérülni ha kicsit rendetlenebbül szállítják.
De megvárják hogy kicsomagold, ha sérülés van rajta küldheted vissza és ha egy hét alatt kijön valami hiba akkor kijönnek és cserélik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1477) Lauda válasza Met (#1476) üzenetére


Lauda
félisten

Jol hangzik! Azert kerdezem vegulis, mert ugyan alul ott van az oldalukon, hogy a partneruk az mpl, azonban egyik forumtarsunknak a tv-t peldaul egy kisebb futarceg vitte ki, normalisan kezelve, ki is csomagoltak neki, nem rohantak el azutan, hogy bedobtak a tv-t a keritesen. :)

Koszi!

(#1478) maxatesz válasza blattida (#1473) üzenetére


maxatesz
tag

"várható élettartam nem három, hanem négy év az aeg név miatt" :F
Ez abszurd!véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1479) Met válasza Lauda (#1477) üzenetére


Met
nagyúr

Az mpl a kisebb csomagokhoz van, amiket a posta el tud vinni kocsival.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1480) blattida válasza maxatesz (#1478) üzenetére


blattida
nagyúr

Az egész fogyasztói társadalom abszurd, nem gondolod? Csak a pazarlásról és a pénzről szól, semmi másról.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1481) Lauda válasza Met (#1479) üzenetére


Lauda
félisten

Ez ertheto, koszonom szepen a kiegeszitest! :)

(#1482) maxatesz válasza blattida (#1480) üzenetére


maxatesz
tag

Mint fentebb irtam a véleményeddel kapcsolatosan írtam amit irtam, nem pedig a fogyasztói társadalomra vonatkozóan, szögezzük le.
Abszurd dolgokat állítasz , nekem ez a véleményem.
Ha te igy, be tudod határolni bizonyos dolgok élettartamát felirat alapján akkor nincs miről beszélnünk!

"várható élettartam nem három, hanem négy év az aeg név miatt"

[ Szerkesztve ]

(#1483) blattida válasza maxatesz (#1482) üzenetére


blattida
nagyúr

A felirat alapján nem én, hanem a mosógépszerelők lövik be elsősorban ennyire, náluk meg nyers tapasztalat támasztja alá, igen sok gép javításán keresztül (több ezres nagyságrend).
Ezt nem muszáj elfogadnod, azonban a tények makacs dolgok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1484) Crystalheart válasza blattida (#1473) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oh, én a csendes működésre mentem a DirectDrive-val, meg azon kívül az 5 év általános garira. Még ha öt év után azonnal újat is kell venni - amit azért kétlek -, akkor sem rokkanok bele abba az 50K felárba, de legalább alig hallom, már ha hallom.

[ Szerkesztve ]

(#1485) maxatesz válasza Crystalheart (#1484) üzenetére


maxatesz
tag

Így van! Ha már az ember vesz valamit akkor kénye kedvének megfeleljen.
Mindenkinek más és más elvárásai vannak ;)
Nem kell a legolcsobb xar, még ha hosszú a garancia akkor sem mert, konfortosabb egy ilyen, amit te vetél :K
Nem bug , zötyög, ugrál, és még sorolhatnám..... a mosási minőségről nem is beszélve, mint a legalja minősíthetetlen (hosszú garanciás) gépek :K

(#1486) Crystalheart válasza maxatesz (#1485) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk ennél hosszabb garit nem találtam, 4 év a Whirlpool gyártói, +1 év a bolt garanciája. A motor persze a 10 éves, de az meg valószínűleg a kasztni szétrohadása után menne tönkre.

(#1487) maxatesz válasza Crystalheart (#1486) üzenetére


maxatesz
tag

Majd az idő múltával kiderűl minden :)
Szerintem 10 évet ki kell bírnia normál használat mellett

(#1488) blattida válasza Crystalheart (#1484) üzenetére


blattida
nagyúr

Kívánom neked, hogy valóban elmenjen gond nélkül öt évig! Azért ne lepődj majd meg, ha mondjuk 3 év múlva meghal a motor vezérlése (azok szoktak mindegyik dd meghajtású gépnél legelőször elszállni), amire, elég szemét módon, nem terjed ki az öt év garancia. :((

maxatesz
A mosási hatékonysága az olcsó gépeknek is ugyanolyan jó, csak hangosabbak, lassabban jár a centrifugájuk és több vizet fogyasztanak, cserébe, nem lesznek mosószer nyomok a ruhákon, ami viszont az a+++-os gépeknél azért előfordulhat, a nagyon alacsony vízfogyasztás miatt.

A tíz éves gond nélküli használat sajnos már csak a mesében van, még miele-k esetében is van tennivaló 6-8 év után...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1489) Crystalheart válasza blattida (#1488) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az 5 év nem a motorra adott kiterjesztett garancia, hanem az alapgarancia. Ugyan még nem olvastam el a jótállási feltételeket, de nem gondoltam, hogy a mosógép valamely alapalkatrésze ne tartozna bele az alapgaranciába, nem akkumulátor ez... Na majd elolvasom, ha időm lesz rá.

(#1490) blattida válasza Crystalheart (#1489) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, azt el is felejtettem, hogy zen-es gépet vettél, így az öt év garancia vonatkozik az esetlegesen meghaló vezérlésre is, így az első alkalommal biztosan garanciális javítás lesz. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1491) Lauda


Lauda
félisten

Ha valaki media marktbol szeretne mosogepet venni, most mar barhova az orszagban 2999 ft a szallitasi koltseg! Par honapja volt valami valtozas, ennek eredmenyekent szuletett ez a lehetoseg.

(#1492) Andria


Andria
újonc

Szerintetek egy 4 eladó szerint jó állapotban lévő 4 éves LG F1068LD mennyit ér most?
Köszi előre is!

(#1493) maxatesz válasza Andria (#1492) üzenetére


maxatesz
tag

Szia!
Én max 30-at adnék érte , semmi többet.

[ Szerkesztve ]

(#1494) Andria válasza maxatesz (#1493) üzenetére


Andria
újonc

Köszönöm, maxatesz! Én is sokalltam a 40-et, amiért kínálják.

(#1495) blattida válasza Andria (#1492) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nagyon keveset, mert már nem sok van neki hátra, 20000 forintnál többet semmi esetre sem szabad érte adni, maximum akkor, ha teljes nagygenerált kapott és van rá legalább egy év garancia...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1496) Andria válasza blattida (#1495) üzenetére


Andria
újonc

Meddig élhet egy ilyen gép? Az eladó azt mondja, 10 év (valamilyen)garanciája van, de teljes körű csak 2 volt. A "valamilyen"-nél viszont megáll a tudományom.

[ Szerkesztve ]

(#1497) Lauda válasza Andria (#1496) üzenetére


Lauda
félisten

A motorra szoktak adni 10 evet, ami csak mese, mert mas elobb meg szokott pusztulni.

(#1498) blattida válasza Andria (#1496) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából öt évvel lehet számolni, de nem ismerjük az előéletét...túl nagy a rizikó ahhoz, hogy 30000 forintot adj érte.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1499) Andria válasza Lauda (#1497) üzenetére


Andria
újonc

Ó, értem! A programtárcsa, csapágy előbb megy szét. Nem kicsit képedtem el, amikor olvastam, hogy a mai gépek csapágyának háza műanyag...
Köszönöm, Lauda, akkor nem lesz ebből üzlet. :)
Blattida: 40.000-et kér. :)

[ Szerkesztve ]

(#1500) Levat


Levat
csendes tag

Sziasztok!

Meglepő módon mosógépet szeretnék venni, segítséget kérek a választásban (pro-kontra), jó lenne 100k-ban megállni.

Amiket választottam az itteni infók alapján:

http://www.euronics.hu/GORENJE-W-6843-TS-p21568#details

http://www.euronics.hu/ELECTROLUX-EWS1476EDU-p36036#details

http://www.euronics.hu/ELECTROLUX-EWF1484BW-p42911#details

http://www.euronics.hu/AEG-L72470FLE-p39904#details

http://www.digitalko.hu/index.php?ak=1&id=f12b8nda7_mosogep&kat=mosogep_szabadonallo&alkat=eloltoltos_mosogep

Nem kell ultra keskeny, kb. 50 cm helyem van. Személyesen dumáltam az eladóval az EWS1476EDU-ról, valszeg megvenném a gari kiterjesztést, mert az 1 év nagyon sovány.
Más típus is jöhet, ha van titkos tipp. (Indesit, Whirlpool nem)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.