Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Silent77 válasza toti5526 (#799) üzenetére


Silent77
veterán

Szolnokon sajnos bezárt. :(
Néztem a kiterjesztet garanciát, de kb semmire nem jó. :(((

Ismét tanácstalan vagyok, mert mi elég sokat mosunk. Heti 5-7 mosás.
Néztem az LG F12B8ND1 10 év motor garancia miatt, vagy Gorenje W7543L. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#802) Lauda válasza toti5526 (#799) üzenetére


Lauda
félisten

A kiterjesztett "garancia" euronicsnal nem plusz 5 ev, hanem osszesen 5.

[ Szerkesztve ]

(#803) m1garand válasza Silent77 (#801) üzenetére


m1garand
tag

Az LG-n direct drive-os, nincs ékszíj, kevesebb a zaj és persze a csapágy.

Kérdés, hogy a dob csapágy az motor garanciába beletartozik-e? Mivel, hogy egy tengelyen vannak...

[ Szerkesztve ]

(#804) m1garand válasza Bandus99 (#800) üzenetére


m1garand
tag

Ha egy óra nem is kell de fél alatt megvolt. Az üzletben fizettem, nincs száll. díj. A felültöltős direct drive-os WP-k nagyon drágák. Lehet a 4 év gari miatt, ami a híres rozsdásodásra nem terjed ki.

(#805) Silent77 válasza m1garand (#803) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, tudom. :R
Ti melyiket vennétek, a heti 5-7 mosást figyelembe véve?
Lehet más típus is.
jó lenne a centrinél 1400 fordulat, ami LG-nél csak 1200, és persze minél több garancia.
A kiterjesztett garancia nem érdekel, semmire nem jó. :(
Lehet felültöltős is, nem tudom melyik a jobb, nekünk csak felültöltős volt eddig. :R
Árban nagyon max 120, de inkább 100k.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#806) m1garand válasza Silent77 (#805) üzenetére


m1garand
tag

Én most LG-t vettem az újdonságok miatt.

(#807) Lauda


Lauda
félisten

Vasarolt mar valaki ebbol az uzletbol a csereprogram kereteben: http://www.konyhagepmarkabolt.hu/?

3000 forint orszagosan a nagygep kiszallitas 150 ezer alatt es 3-5 napot irnak elerhetosegre.

(#808) Lauda


Lauda
félisten

Samsung ecobubble reklam: [link] :DDD

(#809) toti5526 válasza Lauda (#802) üzenetére


toti5526
újonc

Nézd meg jobban /figyelmesebben/a +5 év garanciát,benne van - a gyári garancia lejárata után lép életbe a +5év- de,hát így is van értelme.
Egyébként tök mindegy nekem,hogy összesen 5 vagy 6 év.
Egy AEG gép bírja jó sokáig. Főleg úgy, ahogy mi használjuk a gépeinket általában.
Mert a gépeket /úgy általában/ lehet kíméletesen odafigyeléssel használni,és akkor azt meg is hálálják.
Vannak akik meg /padlógázzal,satufékkel egyéb erőteljes használattal használják az autót,motort,kazánt,mosógépet stb. Én pl. nem fogom max1400frd/pec használni a centrit,élég az 1200ford.
A gép ezt meghálálja. Havonta tisztítom a szűrőt. Kéthavonta tisztító mosást csinálok,stb.

(#810) Silent77 válasza toti5526 (#809) üzenetére


Silent77
veterán

Én se így látom. :)
1+4 év garancia.
És ha elolvasod mire vonatkozik a +4 év garancia, rájössz, hogy szinte semmire. :(

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#811) toti5526 válasza Silent77 (#810) üzenetére


toti5526
újonc

Akkor, te ne vegyél +5évet!
Én vettem, nekem jó lesz!
Te azt csinálsz amit jónak látsz.
Nem én,hanem te kértél itt tanácsot, milyen gépet ajánlanak itt a fórumon.
Én jó szándékkal próbáltam segíteni,te meg kekeckedsz.
Megjegyzem én nem a fórumtól kérek segítséget egy mosógép vagy más komolyabb vásárláshoz.
Egy felnőtt embertől elvárható,hogy saját maga döntsön, és ne más helyette.
Ha meg tanácsot kér,/nem muszáj elfogadni/,de köszönje meg.
Én nem 1+4 évet vettem,hanem 1+5év! Egy év a gyári,ha lejár kezdődik a biztosító által finanszírozott 5év!
De te azt csinálj amit jónak vélsz.

(#812) Silent77 válasza toti5526 (#811) üzenetére


Silent77
veterán

Ezt most fejezd be!
Senki nem kekeckedik! Megnéztem az oldalon ott írja, hogy 1+4 év. Elolvastam a kiterjesztett garanciát, és rájöttem, hogy semmit nem ér!
Még most is gondolkozom az aeg-en ettől függetlenül.
Teljesen mindegy honnan kérsz segítséget, vagy nem kérsz, ettől nem leszel több. :U
Mint mindenki, szeretném a pénzemért a lehető legjobbat venni. Ezért minden tanácsot, ötletet fontolóra veszek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#813) Silent77 válasza toti5526 (#811) üzenetére


Silent77
veterán

Viszont ebben igazad van, nem köszöntem meg, pedig nem szokásom. :B
Köszi a tanácsot, fontolóra veszem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#814) agabe válasza Silent77 (#805) üzenetére


agabe
addikt

Én kb pont a garancia miatt ilyet vettem (MM-ben hétvégén láttam ugyanennyi volt az ára csak nem ingyenes a kiszállítás asszem), de ha 1400-as centri kell, akkor van még Gorenje-ből a 7543L, vagy kicsit többet bíró 8544.

Nem tudom megmondani, hogy jobb-e bármely más gyártó termékénél vagy épp rosszabb.
Tényleg csak a 4 év (regisztráció után lesz annyi, mert alapból 3év) gyári gari miatt vettem semmi másért, mert úgy látom ebben az árkategóriában nincsenek csodák, és (ahogy korábban írtam) semmi jelentős különbséget nem tapasztalok a 11éves Whirlpool-hoz képest amit lecseréltem. Kb. ugyanazt ugyanúgy (najó mások a programok, és kevesebb áramot, vizet használ) és ugyanolyan hangosan tudja, de nem tudható az sem, hogy 6-8 év múlva még menni fog, vagy kuka...viszont 4 évig tuti javítják ha gond van.

(#803) m1garand:
Csapágy sajna nem tartozik a 10 év gari alá csak és kizárólag a motor azonkívül semmi.

[ Szerkesztve ]

(#815) Silent77 válasza agabe (#814) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, egyre jobban tetszik a 7543l.
Él még a +1 év gari?
Mert valahol szeptember 30-at láttam.
Felhívtam ahonnan te vetted, de sajnos mivel vidéki vagyok, nem tudta megmondani mikorra tudnák kihozni. Viszont a marketworld kihozná.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#816) agabe válasza Silent77 (#815) üzenetére


agabe
addikt

Él még. December 31.-ig meghosszabbították. Itt találod az aktuális akciós szabályzatot.

[ Szerkesztve ]

(#817) Silent77 válasza agabe (#816) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm, ez így nagyon meggyőző. :R
A tiednél, milyen fokozatban lehet állítani a centrit?
W7543L-nél nem látom kiírva.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#818) Lauda válasza toti5526 (#809) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ez neked 5+1 ev, akkor legyen az Csak inkabb halgass rola nyilvanosan, mert felrevezetheted, aki nem nez utana.

(#819) agabe válasza Silent77 (#817) üzenetére


agabe
addikt

600, 800, 1000, 1200.
7543-nál meg 800 -nál kezdődik és 1400 a vége ugyanúgy 4 fokozatban. Szinte tuti (leglábbis nagyon valószínű), hogy a két gép belseje (is) ugyanaz a motorral együtt, csak az programozás az egyikben 200-as fordulattal lejjebb van véve. Itt ugyan a 8544 van, de ugyanaz a kinézete a kezelőpenelnek, és 50. másodperctől láthatók a centri sebességek is.

Érdekes videó 7543-asról a 17 perc helyett 30 percig tartó 17perces programról. Pont ilyet nem láttam (meg nem szoktam előtte ülni), de volt olyan, hogy 10 perc hátralévő időről nem nagyon váltott lejjebb két perc múlva meg 11 percet mutatott amikor ránéztem. Vagy azért volt, mert próbálta elosztani a ruhát egyenletesebben, vagy nem tudom miért, de valami miatt nem tartotta be az időt.
Más programoknál nem igazán tapasztaltam eltéréseket, de nem is figyeltem árgus szemekkel pontosan 45-46 perc (egyik program időcsökkentve kb annyi) , vagy 1,5 - 3 óra (amennyit az adott programhoz az elején kiírt) volt-e egy-egy program tényleges lefutási ideje, de feltételezem nem csak Gorenje állítgatja az időt bizonyos szintig a benne lévő ruha mennyisége és súlya alapján, viszont lehet olyan aminél pontosan annyi ideig mos mint amit előre kiír...nincs tapasztalatom ennyire.

Ja..maximális centri sebességre szinte csak a gyapjú mosást lehet használni , ami csökkentett idővel és 30 fokon is 1,5 óra körüli ideig tart. A többi programnál amiket néztem eddig nem lehetett kiválasztani csak a maximum alatt egyel (ami nálam 1000/perc) és kímélő mosásoknál még kevesebb.
Ez fura, mert korábban whirpoolnál megszoktam, hogy 30 perces gyors progi is simán 1200-on centrizett,
Nem tudom más márkáknál mi a helyzet mostani gépeknél.

(#820) Lauda válasza agabe (#819) üzenetére


Lauda
félisten

Amelyik sulyautomatikas, az egyik sem fogja tudni elore, hogy mennyi ido alatt vegez. electroluxnal is irja, hogy a 150 perces pamutprogram lehet 60 perc is, ha csak 1-2 kilo ruhat mos. Nem neztem vegig minden masodpercet, a video 9 perce utan ketszer is latni, hogy 10 perc hatralevo idorol felugrik 11-re, gondolom ahogy elkezdett mosni, kozben igazitja a mosasi idot.

[ Szerkesztve ]

(#821) Silent77 válasza agabe (#819) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, tegnap néztem épp ezt a videót. :) Most azon megnéztem az állítást.
Meg is rendeltem Gorenje W7543L 102898ft
Előreutalást választottam, nem olvastam el, hogy a teljes összeget kell elküldeni, és majd visszaküldik. Ez annyira nem tetszik. :B
Páromnak nagyon tetszett a fekete is, de végül e mellett döntöttünk.
Remélem beválik, egy 30 éves hajdút vállt le, aminek már kicsit véres a torka, de még nem volt hozzányúlva. :)
Külön hajdú centrink is van, így szabadul fel egy kis hely.
Köszönöm a segítséget, majd beszámolok róla ha megjön. :C :R
Tényleg csak 4 év gari döntött, az picit megnyugtató.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#822) Lauda válasza Silent77 (#821) üzenetére


Lauda
félisten

a teljes összeget kell elküldeni, és majd visszaküldik.

Erdekes. Itt nalunk a tamogatassal csokkentett osszeget kell fizetni.

(#823) Silent77 válasza Lauda (#822) üzenetére


Silent77
veterán

Én is azt hittem, ha nem az utalást választom gondolom a csökkentetett fizettem volna.
Te is házhoz szállítással kérted?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#824) Lauda válasza Silent77 (#823) üzenetére


Lauda
félisten

En a helyi uzletben veszem majd a gepet, dijmentesen kihozzak, csak egyszer be kell menni papirozni.

(#825) Silent77 válasza Lauda (#824) üzenetére


Silent77
veterán

Médiába akartam én is, de ott 110 lett volna, és 3000ft a házhozszállítás. :(
Így nyertem egy tízest.

agabe: Én is biztos vagyok benne, hogy a 2 gép csak a 1200 vs 1400 centriben különbözik. És ezért elkérnek közel 10000ft-ot.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#826) ogy


ogy
csendes tag

Sziasztok!

Megadott Samsung mosógépekre, regisztráció után 5 év garancia adnak.

[link]

(#827) hátizsákos


hátizsákos
újonc

Üdv mindenkinek!
Vásárlási előzmény: beszéltem egy nagy szervizben dolgozó haverral.
Milyen mosógépeket jelentenek javításra?

Zömmel: Indesit,Beko,Candy,Whirlpool,Zanussi

Keveset: Samsung,Lg, Gorenje,Electrolux

Elvétve: Bosch, Aeg

Ezt csak mint havernak mondta,hivatalosan persze nem közlik. Naná!
Ők annak örülnek,ha viszik a gépeket.
A plusz /vásárolt / garanciával kapcsolatban: Jó,ha van /igaz van egy kevés önrész/

Hát akkor ebből én azt gondolom,hogy: BOSCH vagy AEG gép lesz !!

(#828) Oldman2 válasza hátizsákos (#827) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyanezt én is megtettem, amivel több infót kaptam az az, hogy egy szervizes csak azt látja mikkel van gond.

Amiből nem adnak el sokat, vagy jók és nem is találkozik velük, arról nincs infója. Tehát ő nem arra tud választ adni, hogy melyiket vegyük, hanem hogy melyekkel szokott találkozni.

Bosch, AEG? Lehet hogy keveset adnak el...

Én most dobok éppen ki egy 5 éves Bosch gépet, a dobfelfüggesztő háromszög tört el benne egyik pillanatról a másikra, ami állítólag típushiba, sorra dőlnek ki ezzel a hibával a gépek, ráadásul nem is lehet kapni ilyen alkatrészt.

Én azt mondom, Bosch-t semmiképpen ne vegyél! Egyébként sok sikert! :-D

(#829) Silent77 válasza ogy (#826) üzenetére


Silent77
veterán

Persze, hogy mikor már megrendeltem a másikat. :((( :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#830) e=mc²


e=mc²
őstag

Ti legalabb mar megkaptatok az okiratot (egyesek meg a gepet is beuzemeltek), nekem meg varnom kell, hogy jelezzenek. Pedig jo lenne mar az uj gep.

Ambulimax Provider

(#831) Oldman2 válasza e=mc² (#830) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem vagy egyedül, bár ez nem vigasz. MI is várakozunk, ráadásul mostanra kiderült hogy 2 cserét is kellett volna igényelni...

(#832) Bandus99 válasza e=mc² (#830) üzenetére


Bandus99
őstag

Mire kell varni?

Levelre?

Miert nem lepsz be a netes feluletre ahol elinditottad az egesz folyamatot. Ott lesz az. En is igy tettem onnan kinyomtattam es inteztem a mosogepet. Nem vartam en semmifele hivatalos levelre.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#833) RexpecT


RexpecT
addikt

A közeljövőben várható újabb mosógépcsere program?

(#834) agabe válasza ogy (#826) üzenetére


agabe
addikt

Nahh...samsung hamarabb is johetett volna ezzel az akcioval, de most mar ez van. Hatha jon az LG, vagy mas gyarto is felbuzdulva ezeken. Ezt a kesobbi vasarolknak nem artana elore tudni.

(#833) RexpecT:
Nem valoszinu.

[ Szerkesztve ]

(#835) e=mc² válasza Bandus99 (#832) üzenetére


e=mc²
őstag

Gondolod, hogy nem tettem meg, a hatarido lejartahoz kozeledve mar lassan naponta?

Ambulimax Provider

(#836) hátizsákos válasza Oldman2 (#828) üzenetére


hátizsákos
újonc

Hát ezt mondom én is. / bemásolom/

Vásárlási előzmény: beszéltem egy nagy szervizben dolgozó haverral.
Milyen mosógépeket jelentenek javításra?
Zömmel: Indesit,Beko,Candy,Whirlpool,Zanussi
Keveset: Samsung,Lg, Gorenje,Electrolux
Elvétve: Bosch, Aeg
Ezt csak mint havernak mondta,hivatalosan persze nem közlik. Naná!
Ők annak örülnek,ha viszik a gépeket.
A plusz /vásárolt / garanciával kapcsolatban: Jó,ha van /igaz van egy kevés önrész/
Hát akkor ebből én azt gondolom,hogy: BOSCH vagy AEG gép lesz !!

Olyant kell venni amivel keveset találkozik a szervizes.
Persze a jobb márkák közt is van biztos amelyik valamiért nem tökéletes. Azért nem hinném,hogy a Bosch egy gyenge márka lenne.

Az Aeg pedig az Electrolux felsőkategóriás terméke.

(#837) Oldman2 válasza Bandus99 (#832) üzenetére


Oldman2
veterán

Hiába lépek be, ott egyelőre nincs semmi, csak a beadott pályázat.

(#838) zolko74 válasza RexpecT (#833) üzenetére


zolko74
tag

Nem. Jövőre hűtőgépcsereprogram lesz.

(#839) Parci válasza hátizsákos (#836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bírom ezeket a szervizes legendákat. ja, nem.

(érted, egy ilyen állítás totál ellenőrizhetetlen. mellesleg meg a bosch termékekről egyre rosszabb a véleményem, a brandjük és ezért az árcédulájuk erős, de nálam még semmi sem volt tartós. ja, az lg mosógép hiba nélkül megy azóta is.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#840) hátizsákos válasza Parci (#839) üzenetére


hátizsákos
újonc

És az Aeg? Az sem jó?

(#841) Lauda válasza e=mc² (#830) üzenetére


Lauda
félisten

Nezzel ra a tamogatott palyazatokra [link], nekem se jott meg email, viszont a november 4-i dontesben bent vagyok.

(#842) Parci válasza hátizsákos (#840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez szerintem ennél sokkal árnyaltabb, nincs ilyen, hogy az x az jó, az y meg szar. a szülők aeg mosógépe nem volt problémamentes, de már vagy 17 éve tolja. a mi lg-nk nem is tudom, hogy hány éves, talán 7-8, sosem volt még gond. de mondjuk az aeg mosogatógépünkön nincs gyerekzár, amitől hülyét kapunk konkrétan, ráadásul közepes hatékonysággal mos, ami meg a fő feladata.

az aeg termékek általában drágábbak a kategóriájukon belül, ahogy a bosch termékek is. ez utóbbinál én nem lettem még meggyőzve arról, hogy jogos a felár, aeg-ből meg nincs elég tapasztalatom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#843) Lauda válasza hátizsákos (#836) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen mosógépeket jelentenek javításra?
Zömmel: Indesit,Beko,Candy,Whirlpool,Zanussi
Keveset: Samsung,Lg, Gorenje,Electrolux
Elvétve: Bosch, Aeg

Szerintem ez azert van igy, mert az elsokbol adnak el a legtobbet, ezek altalaban a legolcsobbak. Majd jon a masodik sor es a legdragabb/legritkabban vasarolt markak.

Mikor autoalkatresz uzletben dolgoztam, erdeklodtek neha, hogy melyik tipushoz fogy a legtobb alkatresz. Termeszetesen opel, suzuki stb stb, ezekbol fut a legtobb az utakon.

[ Szerkesztve ]

(#844) hátizsákos válasza Parci (#842) üzenetére


hátizsákos
újonc

Az Aeg mosógépen van gyerekzár,utánanéztem. Ez nekem is fontos.

Egyébként ,ez is olyan dolog mármint a mosógép választás mint az autó választás.
Nincs túl sok különbség az átlag autók között.
Na nem a luxus kocsikra gondolok,hanem a középkategóriásokra.
Hasonló fogyasztás,hasonló teljesítmény, 5fő, stb.
Pénztárca és ízlés dolga,hogy Opel,Ford,Fiat,Skoda,Renault,Peugeot,dél-Koreai autók, stb, túl sok különbség nincs közöttük.
Van amelyik késöbb,van amelyik hamarabb romlik el, ugyanazon márkán belül is.
Függ a használattól is.

(#845) e=mc² válasza Lauda (#841) üzenetére


e=mc²
őstag

Azt is neztem mar, tegnap kerultek fel. Nem vagyok benne.

Ambulimax Provider

(#846) Lauda válasza e=mc² (#845) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben mosogep elado 20 ezerrel olcsobban. ;] :P

en is nagyon vartam mar, mint egy elmebeteg nezegettem napjaban tobbszor. :( A palyazati szam is kibovult egy ZFR megjegyzessel.

(#847) Oldman2 válasza Lauda (#841) üzenetére


Oldman2
veterán

Na ez jó ötlet volt!!!

A 11.04 -i Döntésben benne vagyunk. Mi a teendő, ha még nem jött meg azóta sem az "értesítő email"?

(#848) Lauda válasza Oldman2 (#847) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy tudom meg kell jelenni a palyazatodnal a tamogatoi okiratnak, addig nem tudsz vasarolni.

(#849) Carline


Carline
őstag

Meddig jönnek ki még új nyertes pályázatok?
Az enyémről már 10.22-én jött email értesítés, a barátnőmnek akinek kb. tíz perccel hamarabb adtam be a pályázatát meg még semmi. Már azt hajtja, hogy biztos valamit nem jól írtam be... Kikészít... :)
A legfrissebb 11.04-i listában sem volt sajnos benne.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#850) Oldman2 válasza Lauda (#848) üzenetére


Oldman2
veterán

Ott még semmi, a legutolsó bejegyzés az 5. sorszámú, ami a "Pályázat véglegesítése" elnevezésen fut.

A Pályázatfeldolgozás fül alatt még semmi nem látható.

07.08 óta (ekkor adtam be) már jócskán eltelt 120 nap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.