Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Lauda válasza blattida (#1700) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyanazokkal a ruhakkal teljesen maskent es rovidebb ideig mos az invertermotoros.

(#1702) blattida válasza Lauda (#1701) üzenetére


blattida
nagyúr

Én ezt elhiszem neked, de ennek semmi köze ahhoz, hogy az új géped inverter motoros. Mennyi ideig tart az új gépben egy normál pamut program?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1703) Lauda válasza blattida (#1702) üzenetére


Lauda
félisten

Jo hagyjuk. Nem azert jarok ide, hogy veled vitatkozzam.

(#1704) blattida válasza Lauda (#1703) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért nem árulod el? Ez csak egy szimpla kérdés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1705) VIPowER válasza blattida (#1693) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Már bocs, de ez hülyeség."

De még mekkora. Amit Lauda pihentetésnek nevez, én áztatásnak. De nem a motor miatt van, hanem a ruhák miatt!

Aki ezt.. A hagyományos motorokban lévő szénkefe hozzáér a motor forgó tengelyéhez, s ez ahhoz hasonló hatást eredményez, mintha az autót félig behúzott kézifékkel vezetnék. A súrlódás (felmelegedés) miatt a szénkefével működő motorok bizonyos időközönként pihennek, ez a gyakorlatban hosszabb a mosó- és szárítóprogramot jelent. ..leírta, az meg egy barom!

(#1706) ztibor válasza 7Sony7 (#1696) üzenetére


ztibor
senior tag

Mi Panasonic gépet vettünk 5 év garanciával pár hónappal ezelőtt.
Amennyire én értek hozzá jól mos és egyelőre megfelelően működik.

(#1707) Lauda válasza VIPowER (#1705) üzenetére


Lauda
félisten

Aztatasrol akkor beszelhetnenk, ha a ruhak viszonylag lazan, teljesen vizben lennenek a dobban, mint pl az agitatoros mosogepeknel. A mai gepek azonban olyan keves vizben mosnak, hogy mikor all a dob, tulajdonkeppen a ruhak also 5-8 centije van vizben, a tobbi csak vizesen van egymason. Eppen ezert, mikor all a dob semmilyen folyamat nem zajlik a ruhak szempontjabol, tehat ennek valami mas muszaki magyarazata kell hogy legyen.

Amit Lauda pihentetésnek nevez

En nem nevezek semmit pihentetesnek. Az electrolux nevezi annak, szoval kerlek fogalmazz pontosabban, a valosagnak megfeleloen.

[ Szerkesztve ]

(#1708) Fr3eWar válasza 7Sony7 (#1696) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia, este lement egy teljes mosás, 60 fok pamut rövidített mosással 1600-as centri 1óra 20 perc körüli programmal ment le, amit szerintem tartott is végig, már amennyire figyeltem az időt.

Aztán volt egy fürdőszoba kilépő szőnyeg + wc szőnyeg + mikroszálas tisztítóronyok mosása, amire a végén rászárítottam 1órát, nagyon minimális nedvesség maradt bennük, kb 10-15 perc kellett volna neki még a csontszárazhoz, de már késő volt, én meg fáradt, így inkább az ágyat választottam, de a szőnyegeket lazán le lehetett már tenni a földre, egy zuhanyzás után kilépve több nedvességet szed magába mint ami benne volt.


Lauda

markabolt.hu-től vettük. Gondolkoztam a precíz-en is, mert egyik kolléga onnan vásárolt. De úgy voltam vele, hogy Pesten sűrűbben járok, ha valami gondom lenne, akkor tudjak hol asztalt csapkodni.

(#1709) Lauda válasza Fr3eWar (#1708) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto, koszi es gratulalok, szuper gepet vettetek! :K

blattida Harmadszor es utoljara kerlek meg, hogy ignoralj legyszives.

[ Szerkesztve ]

(#1710) blattida válasza Lauda (#1707) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a 6-8 centi mosószeres víz is áztat és oldja a koszt, csak mivel kevesebb a víz, ezért csinálják tovább a mostani gépek, így nincs műszaki magyarázat, csak a szokásos marketinges blőd ökörség, amit nagyon sokan, gondolkodás nélkül benyalnak és ez elég nagy baj.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1711) Fr3eWar válasza blattida (#1710) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Náluk zéró víz látható a dobban. Az előző gépnél még láttam azt a 6-8 centi vizet az ajtó alsó felénél, itt a dob alját látom. Meg azt, hogy a gép folyamatosan keringteti a vizet mosás közben, és ami lecsorog a dobból azt az ajtó gumi mellett található kis csecsen keresztül visszaspricceli a ruhák tetejére.

(#1712) VIPowER válasza Lauda (#1707) üzenetére


VIPowER
senior tag

Na, ezt inkább hagyjuk. Hogy van a vén Farkas?

(#1713) blattida válasza Fr3eWar (#1711) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, valahogy pótolnia kell az alsó áztatást, különben nem mosna. Annyi előnye mindenképp van, hogy így megtakarít egy kis vizet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1714) 7Sony7


7Sony7
addikt

ztibor: Köszi. Hol kaptatok rá 5 év garit?

Fr3eWar: Köszi. Ez teljesen jó érték. Jó kis gépnek tűnik.

Amúgy hogy van ez srácok, ahol 4-5 év gari van, ott van valami feltétele? Pl: Évenként ellenőriztetni, vagy szerelővel beköttetni, vagy ilyesmi?

Ma nyílt egy szállítássérült bolt debrecenben, két gépet felírtam, csak úgy kíváncsiságbó, hogy mit szóltok hozzá?:

LG F14B8QDAH 89900 ft

Samsung WF1702W5W 69900 ft.

Csak egy év garival vannak.

-

(#1716) 7Sony7 válasza ztibor (#1715) üzenetére


7Sony7
addikt

Megvan, értem már, köszi. Pana gyári gari ez, csak sok bolt nem írja, hogy vegyél pénzért kiterjesztett garit.

-

(#1717) Lauda válasza 7Sony7 (#1716) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, gyari garancia. TV-t vettem igy. Vasarlas utan 30 napon belul be kell regisztralnod a promociohoz, majd beirni a gyari szamot, feltolteni a szamlat es kapod az emailt, hogy kiterjesztettek a gyari garanciat 5 evre.

(#1718) G-Bali


G-Bali
senior tag

Mitől lehet hogy egy szinte új mosógép (lg f12b8nd1) nem igazán most illatosan, most hozattunk ismerősel németből lenort de így sem az igazi...!
Lehet a víz olyan rosz minőségű hogy elnyomná..? Vagy van tipp...?
Vagy víz,,vagy semmilyen illat csak néha :F

(#1719) Met válasza G-Bali (#1718) üzenetére


Met
nagyúr

Jó helyre öntitek az öblítőt és eleget? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1720) Lauda válasza G-Bali (#1718) üzenetére


Lauda
félisten

Probaljatok meg csokkenteni a mosasi adagokat es plusz oblites opciot beiktatni, ha lehetseges.

(#1721) Lauda válasza blattida (#1639) üzenetére


Lauda
félisten

A tisztesseg es a becsulet megkivanja, hogy az ember azt is elismerje, mikor nem volt igaza, ezert en is ezt teszem most.

Bedobtam a 7kg-os inverteres electroluxba azt a pulovert es minden gond nelkul kicentrizte. Annyi, hogy tokolt vele 4-5 percet, mire engedett annyi vizet, hogy fel tudja porgetni a beallitott fordulatra, azonban ez nem gond, ez a dolga. Gyakorlatilag bele se remegett ugy kicentrifugazta. A 61215-os zanussit le kellett stoppolnom es visszatolnom a helyere ugyanezzel a puloverrel, a 8kg-os eloltoltos electrolux ki sem centrizte, tekergette es egy ora utan meguntam. Szoval itt oriasi kulonbsegek vannak a gepek kozott.

Elnezest kerek toled a reakciomert a temat illetoen, igazad volt teljes mertekben.

(#1722) G-Bali válasza Met (#1719) üzenetére


G-Bali
senior tag

MAX-ig a Papirjából dolgoztam ... :U

Lauda : utána nézek ,de nehogymáán igy kellene müködnie hogy illatos legyen :P

[ Szerkesztve ]

(#1723) 7Sony7 válasza Lauda (#1721) üzenetére


7Sony7
addikt

Korrekt. De mi ebből a konklúzió? Csak hogy én is értsem. Az inverteres motor miatt van ez? Ez amúgy olyan, mint az LG DD motorja?

Amúgy meg vagyok menve rendesen, csak kíváncsiságból, ki melyiket választaná?

7kg/1200 centri, 5 év gari, messziről rendelős BEKO 80.000ft, vagy

7kg/1400 centri, 1 év gari, szállítássérült, helyben lévő LG 90.000ft?

[ Szerkesztve ]

-

(#1724) Lauda válasza 7Sony7 (#1723) üzenetére


Lauda
félisten

Fogalmam sincs, en mar nem tudok erre mit irni. az eloltoltos electrolux is vadi ujan kerult hozzam, en csomagoltam ki es az se birt vele es nem a motor miatt. Ez a felultoltos electrolux meg kirazta kisujjbol. :F

(#1725) ztibor válasza 7Sony7 (#1723) üzenetére


ztibor
senior tag

Mai világban nem választanék mosógépet 1 év garival, Nálunk két Whirlpool hullott el cirka 2-2 év után.
Szerintem ebben a kategóriában a hosszú garancia a lényeg, és az nem baj ha gyári.

(#1726) luciferk válasza Lauda (#1721) üzenetére


luciferk
senior tag

Akkor valószínű, hogy Zanussidnál a súlyautomatikával valami gond volt mert ezeknek az újfajta jól beállított gépeknek nem szabad 1 centit sem elmozdulnia a helyéről, ha nem bírja elrendezni a ruhákat 4-5 szőri próbálkozásra a centrizést kihagyja és megáll a gép, így marad a kézzel való ruha elrendezés és a centri program újbóli elindítása.

[ Szerkesztve ]

(#1727) Lauda válasza luciferk (#1726) üzenetére


Lauda
félisten

Ez meg oke, a masik electrolux sem tudott vele mit kezdeni.

(#1728) 7Sony7 válasza ztibor (#1725) üzenetére


7Sony7
addikt

Én is inkább a hosszú gari felé hajlok, viszont a modernebb technológia is csábító...

Whirpool ról amúgy sok rosszat hallottam, olyat nem vennék.

Egyébként hallottam olyat, hogy a Beko az LG régebbi gyártósorát használja, lehet ebben valami, vagy csak kamu?

[ Szerkesztve ]

-

(#1729) zozo 0011


zozo 0011
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Bosch classixx 5 elöltöltős mosógépünk,ami napra pontosan 7 évet bírt. Centrifugálás közben leszakadt a dob. Gondolom ez gazdaságosan nem javítható.
Elöltöltősbe milyen márkát,típust nézzek,ha újat kell vennem?

Üdv Zoli

(#1730) attiati válasza ztibor (#1715) üzenetére


attiati
veterán

melyik az a link, ahol Pana kiterjeszti 5 évre?

mert most csak olyanokat találok, ami 2015-ös és csak tv-re

2016-os akció és mosógépre nincs

ok, meg is találtam

[ Szerkesztve ]

(#1731) blattida válasza Lauda (#1721) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, semmi gond. :R

Látod, egyébként pont erről beszéltem, a legtöbb új gépet ma már nem csinálják meg normálisan, csak az a lényeg, hogy vedd meg. használd egy kicsit majd vegyél egy újat... :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1732) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, van itt LG szakértő? Ez a 6 motion mosás technológia értelmes dolog, vagy csak parasztvakítás?

És úgy általában, tudja valaki, hogy melyik betű mit jelent a típusszámokban?

-

(#1733) jociolaszi


jociolaszi
tag

Olvasom a fórumot már elég régen de senki nem írta még hogy évek óta alapból hàrom év garancia jár a gorenje mosógépekre. Nekem is ez van már másfél éve. Nagyon megbízható gép van benne 17perces frissítő mosás is.

(#1734) luciferk válasza jociolaszi (#1733) üzenetére


luciferk
senior tag

Ez igen, 17 perces frissítő mosás..., akkor a tied jobb mint az én Zanussi-m mert ő csak 20 perces frissítő mosást tud. :)

(#1735) z123456z válasza 7Sony7 (#1728) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, ez új. Régebben azt híresztelték, hogy Bosch gépeket gyárt Bosch gépsoron. Amúgy szerintem tök mindegy, nem néznek ki rosszul, és 5 év gari az 5 év gari. Hogy Wp-ról rosszakat hallasz? Na és? Csak a Mieleről lehet jókat hallani. Sőt, nálunk 13 év alatt két Wp szolgált. A második rohadt, csapágyaztatni kellett, ennek ellenére harmadszor is azt vettük. Bizony 4 év gyári gari az 4 év gyári gari, nem is vettem biztosítást, minek? A motorra meg 10 év, valószínűleg még az előtt megy az utcára lomtalanításkor.

[ Szerkesztve ]

(#1736) blattida válasza 7Sony7 (#1732) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért ne lenne értelmes?
A dd hajtás egyik előnye pont az, hogy többféle mozgatásra képesek, mint a hagyományos szíjas hajtás. Viszont, hogy ennek a gyakorlatban is mindig lenne érzékelhető előnye, az más kérdés. Az biztos, hogy adott esetben hatékonyabban tudnak mosni, miközben kíméletesebbek a ruhákkal, csak ez olyan minimális, hogy nem biztos, hogy megéri a felárat...az lg-k amúgy is vezérlés szempontjából háklisak, azaz az elektronikájuk szokott elsősorban elszállni, amit nem igazán lehet javítani, csak cserélni és erre nem terjed ki a motorra vonatkozó hosszú garancia...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1737) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ilyen topik is van? :C 4-5 éves Whirlpool mosógépünk vasárnap megadta magát.Lement a mosás és se kép se hang.Hiába van bedugva semmit nem csinál.Még villanyszerló rokon esetleg megnézi,de én már kezdetem nézelődni a témában.Felültöltős kell meg kicsi a fürdő.Ők lennének és lenne pár kérdésem!

Zanussi ZWQ61225WA - 5 évre kiterjesztett gyári garanciával lenne 105 890 Ft!De nincs Aquastop!Ez lényeges!?

AEG L61260TLE - 1 + 2 év extra gyártói garanciával.De ez "csak" A++ kevesebb a gari rá.119 900 Ft.

AEG L 71260 TL - 1 + 2 év extra gyártói garancia és 129 900 Ft lenne.Ő a legjobb talán,csak nem tudom ér-e ennyit...

Valamint kérdés mennyire fontos az energia osztály?!

"Szia háztartásigépkezelö vagyok.Az energia osztály egy parasztkábítás.Be kell ismerni hogy mosogatáshoz is vízre sőt melegvízre van szükség.Hideg,kevés vizzel nem lehet hatékony eredményt elérni.Tehát ne foglalkozz az osztályokkal.Az aquastop megakadályozza hogy ne töltsön tul a gép.Többnyire a mostani gépek mind tudják ezt.Ha rám halgatsz ne vegyél olcsó gépet,mert nem éri meg és a szerelök rémálma a mosogatógép."

Köszi! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1738) Lauda válasza Orlin (#1737) üzenetére


Lauda
félisten

Az energiaosztalyt ne nezd. Azt nezd, hogy tetszik-e a gep, megfeleloek-e a programok neked, megfelelo-e a toltet, a centrifuga es hogy jo sok gari legyen rajt.

(#1739) blattida válasza Orlin (#1737) üzenetére


blattida
nagyúr

Az aquastop alapvetően nem a gépet védi a túltöltéstől, hanem téged a vízkártól, mert például, ha csőtörés van és emiatt leesik a víznyomás, akkor is lezárja a vízszelepet a mosógép, de akkor is, ha magán belül érzékel vízfolyást vagy vízszivárgást, ezért kimondottan hasznos.
Csak az energiaosztály legyen sok pluszos, a vízfogyasztásnál már nem annyira jó, mert mosni kell, ahhoz meg kell víz, sajnos nem is olyan kevés...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1740) 7Sony7 válasza z123456z (#1735) üzenetére


7Sony7
addikt

Z123456z és Blattida:
Köszönöm.
Most már csa azt kéne megtudni, mikor szoktak jó akciók lenni Auchan, MM, Edigital üzletekben.
Erről tud valaki valamit?

-

(#1741) attiati válasza z123456z (#1735) üzenetére


attiati
veterán

honnan lehet 4 ev garit szerezni wp-re?

(#1742) z123456z válasza attiati (#1741) üzenetére


z123456z
senior tag

Nyáron vettem, akkor a "premium selection" termékek a két éves normál garancia mellé kaptak plusz két évet, regisztrálni kellett a whirlpool oldalán. A motorra 10 év. Hogy most van e ilyen, nem tudom, de szokott lenni gyakran. A beépíthető készülékekre 6 év így.

(#1743) jociolaszi


jociolaszi
tag

Másfél éve vettem a gorenje mosógépet és a tisztító mosàsnàl mindig ledobja az ékszijjat a program vége előtt amikor még benne a 90 fokos víz. Az első napon ledobta kijött a boltos visszarakta, utánna a mosàsnàl már nem dobta le, viszont nem mosunk 90 fokon. Fél év múlva újra elindította egy tisztító mosàst és újra ledobta. Màr én raktam vissza. Megint tökéletesen megy. Szerintetek miért dobja le? Én arra gondoltam hogy a 90 fokon megnyúlik a szíj. Nem tudom mit tegyek hogy ne dobja le. Tippeket köszönöm előre is. Valakinek volt már ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1744) blattida válasza jociolaszi (#1743) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel minimum három év garancia van rá, ezért garanciális szíjcsere vagy szerviz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1745) z123456z válasza blattida (#1744) üzenetére


z123456z
senior tag

Szerinted, ha a boltos megy ki visszarakni, milyen garancia van rajta?

(#1746) blattida válasza z123456z (#1745) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha már nincs rajta garancia, mert eleve használtan vette, akkor szíjcsere vagy motorállítás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1747) jociolaszi válasza blattida (#1746) üzenetére


jociolaszi
tag

Teljesen új volt a gép a boltos jött ki és mondta hogy ő viszi el garanciába ha rossz hozta a cseregépet is. De mivel csak a tisztitóprogramnál esik le nem cserélte. Amúgy tökéletesen megy nem esik le csak a tisztitó programnál.De azt nem használom. Van rá még másfél év garancia.

(#1748) Fr3eWar válasza jociolaszi (#1747) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha rossz akkor rossz.
Mindegy milyen programnál.
Azt a funkciót belerakták a gépbe, akkor működnie is kell.
Én nem hagynám annyiba. Olyan mintha vennél egy autót amibe van elektromos csomagtér fedél, de nem működik, csak manuálisan, attól jó az autó meg megy is, meg tudsz is pakolni a csomagtérbe, de nem erről volt szó.

(#1749) jociolaszi válasza Fr3eWar (#1748) üzenetére


jociolaszi
tag

Igazad van teljes mértékben egyetértek veled.

(#1750) z123456z válasza jociolaszi (#1747) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor ez ilyen csomagolás sérült vagy szépség hibás készülék, amire nincs gyári gari?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.