Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) RZozo válasza Lauda (#648) üzenetére


RZozo
aktív tag

Igen, pár napja megkaptam a visszajelzést a támogatásról és már el is költöttem a csereprogramra kínált összeget. Ki tudja, hogy később milyen árban, milyen kínálattal adják a mosógépeket, tekintve, hogy a csereprogramnak köszönhetően erős lesz a kereslet.
Nem láttam értelmét várni tovább, még ha a meglévő, nem túl energiatakarékos mosógép továbbra is elpusztíthatatlan, szerelő még nem látta. Az újak már nem fognak ennyit bírni.

(#649) juhlaci
Köszönöm. :R
A 10.000Ft-ot a Bosch adja vissza, csak regisztrálnom kell a gépet. Persze a Bosch alapból drágábban adja a termékeit.

[ Szerkesztve ]

(#652) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Mosógép csere előtt állunk.

Kb. 3 hónapja gyűjtöm az infókat, főleg elektronikai áruházak eladóitól.

Hát, mit mondjak elég zavaros a kép, sőőt egyre zavarosabb.
Ahány mosógép árusító hely, annyi vélemény és többnyire ellentmondóak.
Az egész történetet nem mesélném el, mert igen hosszú lenne...
Csak egyetlen példát kiragadva, az egyik helyen elég feltűnően favorizáltak egy márkát, amiről utólag kiderült (ismerős, ismerőse által), hogy csak azért mert ajándékokat kapnak a forgalmazótól.

Egyik jó tanácsként azt javasolták, vegyek 1400-as centrifuga fordulatú, 7 kg ruhatöltetet mosni képes típust és használjam 1000-1200-as fordulattal, 5,5-6 kg töltettel. Akkor tuti nem lesz gond és bírni fogja hosszabb távon.

Ezt tegnap megcáfolta egy szerelő, mert elmondása szerint ugyan az a csapágy van abban is mint a kisebb típusban, csak mivel nagyobb a dob (erőhatások, nyomaték, stb.) nagyobb erő terheli a csapágyat és hamarabb fog tönkre menni. Persze, ha csökkentett terheléssel (töltet, fordulat) használom, akkor nem de nem is nyertem semmit, max. feleslegesen dobtam ki 20-30e Ft-ot.

Szóval valóban így lenne, hogy ua. a csapágy, tengely, stb. van a nagyobb kapacitású modellekben, mint a kisebb társaikban ???

RZozo: Gratula az új géphez.
Milyen infóid vannak a Bosch-ról. nekem pont a MM-ban mondta egy műszakis eladó, hogy azt semmiképpen ne vegyek, mert török összeszerelésű és a Németek sem veszik át ez miatt.
Utólag gondolkodva, lehet az eladó meg LG-s volt, mert azt favorizálta. Ezt elmulasztottam megkérdezni tőle. :U

ui.: Ne értsd félre, nem kritizálni akartam a Bosch-t, nem tudom így van-e ahogy mondták. Azért leírhatnád ha van más infód róla... Köszi!

Azt esetleg tudja valaki, hogy csereprogram keretében online vásárlás szóba jöhet-e?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#653) RZozo válasza stefi68 (#652) üzenetére


RZozo
aktív tag

Őszintén szólva én is elvesztem a sok információban. Az eladóktól érdemlegeset nem tudtam meg.
Bosch-t személyesen hívtam fel és kérdeztem az általam kiválasztott típusokról és raktam össze magamnak a képet. Spanyolországban, Törökországban rakják össze őket német alkatrészekből, de német minőség ellenőrzés mellett.
Hogy mennyre lesz tartós, azt az idő eldönti. Bosch 10 év élettartamot mondott rá. 5 évre van garanciám, így majd utána kell csak aggódni.
Edigital-nál nem jó az online vásárlás a csereprogramnál. Én is belestem ebbe a hibába.
onlinemarkaboltok.hu oldalon elvileg működik online a vásárlás, de én nem onnan vettem, így a részletekre rá kell kérdezni.
LG sem lehet rossz. Talán az egy kicsit olcsóbban kijön, mint a Bosch. Én a Boschra tudtam intézni 5 év garanciát kedvező áron, azért esett rá a választás.

(#654) stefi68 válasza RZozo (#653) üzenetére


stefi68
addikt

Én egy LG-t néztem ki. Miután minden paramétere tetszett, a listában is szerepel, megnyugodtam, hogy nem kell tovább keresgélnem.

Erre megnézem a kézikönyvét és kiderül a centrifuga fordulata: 600/800/1400
Tehát ha nem akarom 1400-en használni, akkor 800 a legközelebbi fordulat.
Az azért elég durva, hogy egy 130e Ft-os mosógépet 800-as centrifugával használjak, ha kímélni akarom, nem?

Más...
Nem tudom nézi-e valaki ezeknél az új csodáknál a programtáblázatot?
Az asszony mérgelődik már vagy 10 éve, hogy a régi mosógépünk pamut programja 2,5 óra (150 perc).
Ezeknél az újaknál nem, is találtam szinte 180 percnél rövidebbet.

Az előbb említett Bosch pamut programja pl. 240 perc :Y Az akárhogy is számoljuk 4 óra.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#655) sztanozs válasza stefi68 (#654) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem 2 óra 40 perc? Nekem az rémlik az otthoni gépünkön.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#656) Lauda válasza RZozo (#651) üzenetére


Lauda
félisten

Jol dontottel szerintem, hasznald egeszseggel az uj gepedet! ;) Sajnos en meg nem kaptam visszajelzest a tamogatasrol. :(

(#657) stefi68 válasza sztanozs (#655) üzenetére


stefi68
addikt

Idézet a Bosch oldaláról letöltött dokumentumból:

programidő normál 40 °C-os pamutprogram esetén részleges töltet mellett : 240
programidő normál 60 °C-os pamutprogram esetén teljes töltet mellett : 240
programidő normál 60 °C-os pamutprogram esetén részleges töltet mellett : 240

Most megnéztem a német nyelvűben is (hátha elfordítás), de ott is 240 perc szerepel.

Mondjuk azt nem is értem, hogy lehet részleges töltetnél ugyanannyi a programidő :F

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#658) sztanozs válasza stefi68 (#657) üzenetére


sztanozs
veterán

Passz - ha gondolod este ránézek otthon :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#659) stefi68 válasza sztanozs (#658) üzenetére


stefi68
addikt

OK, megköszönném ...

Ugyanez a típus van neked is (WAQ28492)?

Esetleg meg tudnád mondani/nézni azt is, hogy a centrifuga fordulata milyen lépcsőkben szabályozható (600/800/1000/stb)?

Gondolom kisebb töltetnél az idő rövidül (súlyautomatika).

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#660) agabe válasza RZozo (#653) üzenetére


agabe
addikt

Az engedményezési szerződést a kedvezményhez, és az átadás-átvételi jegyzőkönyvet a régi gépről az üzletben adták ? Én neten rendelném, és kiszállításkor fizetném kp-ben, és a támogatói okiratban az is szerepel, hogy a fentieket alá kell írni, és feltételezem, hogy a kereskedő adja őket, de azért jól jön az infó ha te már végigmentél a procedúrán :)

(#656) Lauda:
Lépj be a program weboldalára, és ott menj oda ahol kitöltötted. Lehet, hogy már elérhető ott csak nem kaptál értesítést, esetleg spam-be került a email.

[ Szerkesztve ]

(#661) Lauda válasza agabe (#660) üzenetére


Lauda
félisten

Nezegetem ott is rendszeresen. :R

(#662) stefi68


stefi68
addikt

Ezeket az új hiper-szuper gépeket becsomagolt állapotban, természetesen rögzített dobbal, lehet szállítani fekve, v. félig fekve?

Ha igen, oldalára v. hátuljára fekve a jobb neki?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#663) RZozo válasza agabe (#660) üzenetére


RZozo
aktív tag

Az üzletben (MM) töltöttük ki az engedményezési szerződést és az átadás-átvételi jegyzőkönyvet, habár konkrétan az átadás majd kiszállításkor lesz 2 nap múlva, azonnal nem tudtam elvinni a gépet, mert nem volt készleten.
Viszont a számlát már fel is töltöttem a Bosch weboldalára a 10.000Ft visszatérítés miatt.

(#664) Tybike81


Tybike81
őstag

Zanussi ZWQ61215WA felültöltős mosógépről van valakinek véleménye?
Nekünk az összes boltban ezt favorizálték a városunkban (kisebb műszaki, Euronics, Expert)

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#665) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Mosógép csere programmal szeretném lecserélni a 7 éves electroluxot.

2 induló van:

LG F14B8TDA ennél attól félek, hogy 1400-as centrin nagyon gyűri (ergo vasalni kell) a ruhát illetve lehet hogy bolyhosodik is tőle, ilyen problémák eddig az 1000es jelenleginél nem voltak.

LG F12B8ND1 Ez csak 6 kilós, viszont 1200as fordulat, ez megnyugtatóbb mint az 1400, viszont a 6 kiló lehetne inkább 7, most 5,5-es van. Illetve ez keskeny kivitel, ami egy kis fürdőszobában nagy pozitívum.

20ezer ft van a 2 gép között ha mindent beleveszek. Melyik jobb választás? Illetve mosógép csere programnál a megjelölt helyett másikat is választhatok?

(#666) e=mc² válasza PainKiller13 (#665) üzenetére


e=mc²
őstag

En a keskeny kivitel miatt az utobbit jeloltem meg eredetileg. Viszont vannak olyanok, amik meg nincsenek forgalomban, pl.: FH2A8HDN2 (fentebb kerdeztem itt is - vegul irtam az LG ugyfelszoglalatara, ok tajekoztatak, hogy "jelenleg nincs forgalomban, de akar meg az iden megjelenhet")

Masik gep vasarlasara van lehetoseg az alabbiak szerint:

A pályázati adatlapon megjelölt megvásárolni kívánt háztartási nagygéppel
(mosógéppel) nem megegyező, illetve eltérő energetikai paraméterrel rendelkező gép
vásárlására is felhasználható a támogatás, az alábbiak figyelembevételével:
- A cserével változatlanul legalább 10 százalékos energia-, vagy minimum 20 kg/év széndioxid-megtakarítást
kell elérni, amelyet a kereskedő köteles ellenőrizni a rendszerben
megadott adatok alapján.
- Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg
tervezettnél alacsonyabb, Kedvezményezett a Pályázati Útmutató I. 6. pontjában rögzített
vissza nem térítendő támogatásban részesülhet,
- Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg
tervezettnél magasabb, a támogatás mértéke nem emelkedik, Kedvezményezett a
Támogatói Okiratban rögzített, megítélt támogatásra jogosult.

forras

Ambulimax Provider

(#667) PainKiller13 válasza e=mc² (#666) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi szépen, viszont ha jól láttam 60 napon belül venni kell, akkor szerintem várok még december elejéig.

(#668) RZozo válasza PainKiller13 (#665) üzenetére


RZozo
aktív tag

Simán átírható másik gépre.
A kereskedő előttem belépett a rendszerbe és látta, hogy mit jelöltem be eredetileg, azután átírta az általam megvásároltra.
Azért én nem biztos, hogy hagynám az utolsó pillanatokra a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#669) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

MGCS programról jött nekünk is az infó hogy mehet a dolog! Lehet még kapni az LG keskeny tipust amit anno ki is néztem, de ha jól látom van egy másik is ugyanazon árban teljesen ugyanazon paraméterekkel. Szerintetek melyik az ujabb, és melyiket érdemes választani?

[F12B8NDA7]

[F12B8ND1]

[ Szerkesztve ]

(#670) e=mc² válasza Kroni1 (#669) üzenetére


e=mc²
őstag

Elobbi az ujabb tipus (NDA7), legalabbis az artortenet alapjan, nagyjabol egy evvel.
Utobbi viszont specifikacioban annyival ter el, hogy centirfugalas kulon indithato, (mondjuk en az utobbi idoben nem nagyob hiszek mar a specifikacioknak sem.) valamint 3kg-al nehezebb, illetve 95°C-on mosast csak a 2013 dec 1-tol gyartottak tudjak.

Arban mindketto ugyanott van, viszont az ujabbat nem aruljak olyan sok helyen, mint a regebbit.
Sok kulonbseg nincs a keszulekek kozott, a manualjuk is szinte ugyanaz

Szerintem azt vedd meg, amelyikhez olcsobban egy hamarabb hozzajutsz, vagy amelyiknek az elolapja tetszik.

Ambulimax Provider

(#671) Tybike81


Tybike81
őstag

Zanussi ZWQ61215WA felültöltős mosógépről van valakinek véleménye? Mennyire megbízhatóak ezek a gépek?
Nekünk az összes boltban ezt favorizálték a városunkban (kisebb műszaki, Euronics, Expert)

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#672) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

MGCS program, ez mit jelent? Az első az megvan, a másik kettőt honnan szerzem?

A megrendelést akkor tekintjük érvényesnek, ha kiszállítás előtt eljuttatja hozzánk a Támogatói Okiratot és az Engedményezési és teljesítési szerződést.

(#673) Lauda válasza PainKiller13 (#672) üzenetére


Lauda
félisten

(#674) stefi68 válasza PainKiller13 (#672) üzenetére


stefi68
addikt

MGCS = MosóGép CSere ? De akár lehet más is ... :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#675) akyyy


akyyy
senior tag

áh, hihetetlen, de én is meg kaptam a támogatást. végre beszerezhetem az új mosógépet :R

(#676) PainKiller13 válasza Lauda (#673) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez tudom mit jelent, erre vagyok kíváncsi, hogy az alábbi sor mit tesz, az eboltnál ez van kiírva:

A megrendelést akkor tekintjük érvényesnek, ha kiszállítás előtt eljuttatja hozzánk a Támogatói Okiratot és az Engedményezési és teljesítési szerződést.

(#677) Lauda válasza PainKiller13 (#676) üzenetére


Lauda
félisten

Ha palyaztal erre a programra es azt pozitivan biraltak el, akkor kuldenek egy tamogatoi okiratot, amivel meg tudod vasarolni a tamogatassal csokkentett osszeggel a mosogepet.

(#675) akyyy :C

[ Szerkesztve ]

(#678) agabe válasza PainKiller13 (#676) üzenetére


agabe
addikt

Nem hiszem, hogy gond lenne szkennelve bekuldeni a szerzodeseket, a tamogatoi okirat meg amugy is digitalisan van, es ugy eleg konnyu eljuttatni hozzajuk.
Kerd toluk a szerzodesek megkuldeset amit alairhatsz.

(#679) PainKiller13 válasza agabe (#678) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi :R

(#680) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Az LG-n kívül milyen direct driveos gépek vannak még?

Aeget láttam, daewoot, samsungot, bekot, whirlpoolt, van még valamelyiknek? Jobb áron van vmelyiknek mint az LG?

(#681) Kroni1 válasza PainKiller13 (#680) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem igazán. LG sztem a legjobb ebben, mi ma hoztuk haza a második LG-t a családba, egy F12B8NDA7-est. Halk, szuper, és nem is vészes az ára, főleg igy MGCS-vel, euronicsbol házhozszállítással volt 110, minusz a 45.000, azaz 65ezer ft.

Amugy mielőtt megvettük, a MM-ban még végighallgattuk, hogy a - Samsungtól gyaníthatóan százalékot kapó - promóter/eladó végigfikázza az LG-t, és a mellette álló Samsungot agyondícséri. Ráadásul egy olyan hölgyet próbált megtéríteni, aki elmondta, hogy ő tudatosan utánaolvasott és eleve LG-t venni jött.. Fájt a srác minden mondata!!! Mondta hogy milyen szar az inverteres directdrive motor, hogy nincs szij!!! Eszem megállt! Azt ugyan nem tette hozzá, hogy arra a szarra az LG 10 év garit vállal, és hogy amiatt a samsungtól eltérően nem 62dB hanem csak 56dB zajjal jár a mosás.. Persze szerinte az egy árban lévő LG és Samu közül a Samu nem vizkövesedik, a másik meg igen, stb, stb. Nem birtam tovább. Aztán az Euronicsban már őszintébbnek tűnő eladó szerint az LG eléggé sláger, a kollégák is azt viszik haza. Mi is igy tettünk, de a fejemből nem birtam még hazafelé se kiverni, hogy némi bagóért hány kevésbé tudatos vásárlót csábított át ez a "szimpatikus" fiatalember a kevéssé igaznak hangzó kijelentéseivel.

(#682) agabe válasza PainKiller13 (#680) üzenetére


agabe
addikt

Nem direct drive-os, de a Gorenje osszes gepere most 3 plusz regisztracio utan meg egy azaz osszesen 4ev gari van nem csak a motorra, hanem az egeszre.
Veletlenul kezdtem el gondolkozni rajta, mert eloben megnezve egesz strapabironak tunt, konnyen es eleg hosszan kihuzhato a mososzer adagolo (lg-nel vagy Bocsh-nal ez valahogy nem sikerult a mostani gepeknel), es picit oldalt-hatul megutogetve nem zorog az egesz (tudom nem dinnye, de az osszeszereles minosegere talan utalhat) mint sok mas gyarto keszuleke, jonak tunik az ajto nyito / zaro mechanika (van olyan gyarto amelyiknel szinte feszegetni kell az ajtot) es 90parezertol mar kaphato olyan ami funkcionalitasban ugyanazt tudja mint a 130-140 ezer forintosok.
Tobbet nezegetve [ez a 7643-as tunt szimpatikusnak] kinezetre, meg 7 kilot bir, 1400-as max centrifugaval, de elgondolkozato, hogy ez a 7523-as kb ugyanazt tudja, bar csak 1200-as centrifuga es kicsit hangosabbnak is van irva...de minden mas jellemzoben megegyeznek es 30ezerrel olcsobb..nomeg a kinezete valamivel egyszerubb, de ugyanaz a vezerlese is a kulonbozo kialakitasu panel mogott.
Itt joval olcsobb, es gyartoi garit kinalnak szinten (meg csereprogramot is kinaljak), az olcsobb 7523-as meg szinten olcsobb ingyenes kiszallitassal.
Persze nem tudni mennyi ido amig kiszallitjak, mert ezek pont csak rendelesre vannak, de erdeklodni lehet.

Annyi marka es tipus van, hogy leginkabb a minel hosszabb gariidore, es esetleges tapasztalatokra erdemes hagyatkozni akinek mar van valamelyik, bar sok evre visszanyuloan a mostani gepekrol nem lehet meg info, de esetleg mosogep szerelo is mondhat gyartot amit erdemes es amit nem erdemes most vasarolni mivel a mosasi funkciok egesz hasonloak kulonbozo elnevezesekkel.

(#683) agabe


agabe
addikt

Zajossagot, energiahatekonysagokat osszevetve csak par napja felmerult Bosch, Lg, meg az altalam nezett Gorenjek kozul az olcsobb leirasai alapjan ugy nez ki, hogy vilagmegvaltas nincs. Aki nagyon sokat mos es magasabb homersekleten annak jobb lehet a Bosch, de ha mondjuk nem megy naponta a mosogep, csak evi 100 mosast nezunk ( heti 2) ami esetleg alacsonyabb hofoku es nem is full tele, akkor eves szinten 2-300 Ft az elektromos aramdij megtakaritas a legjobb es a legrosszabb kozott, vizbol szinte ugyanannyit hasznalnak. Az Lg 6 kilojaval szemben a Bosch 8 kiloja sokat szamithat ha tobb a mosnivalo (Gorenje ketto kozott a 7 kilojaval), vagy ami Lg-nek mar 3/4 az a Bosch-nak csak 1/2 , de ez aramban pl. nem hoz hatalmas kulonbseget.
A zajossagot figyelembe veve a Bosch a legjobb mosas kozben, mosasi gyorsasagot nezve meg a legrosszabb, mert a reszleges mosasnal 40 fokon is 240 percet ir az adatlapja, igaz full toltesnel LG is ugyanannyi, de reszlegesnel mar jobb. A leggyorsabb a Gorenje a maga 3 orajaval, vagy reszlegesnel es alacsonabb hofokon meg kevesebb...de azert ezek eleg durva adatok, mert a mostani (11eves) wirhpool elomosassal es plusz vizzel is csak 2ora 10 percet ir ki pamut mosasnal 60 fokon (direkt megneztem most). Igy megnottek a mosasi idok ? Remelem valamiben meg jobbak a fogyasztas csokkenesen kivul az ujak:))
Persze vannak gyorsabb programok is mindegyiknel gondolom, de azert a normal mosas ideje meglepo.

[ Szerkesztve ]

(#684) stefi68 válasza agabe (#683) üzenetére


stefi68
addikt

Végre valaki aki úgy nézi a paramétereket mint én.

Háát igen a mosási idő. Az asszony ki volt akadva a régi Elektrolux-unkra, hogy a legrövidebb program 150 perc.
Én mondtam neki, hogy ne keseredjen el ez miatt mert a mostani szper technikák már megcsinálják ugyanezt 180-240 perc alatt.

Most AEG-gel szimpatizálok. Van külön centrifuga program és külön szivattyúzás, ha valami gebasz lenne...
Az alap 60 fokos pamut programja 130 perc, ami a Time Save (vagy mi a neve) funkcióval tovább csökkenthető.

Vélemény AEG-ről?

ui.: Negatívum 1 év gari

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#685) sztanozs válasza stefi68 (#684) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem 240 perc, 2:40 - legalább is Bosch Maxx 6-on ami otthon van. Nem találtam meg a kézikönyvet, de odatekertem a programválasztót és egyértelműen 2:40 volt, nem 4 óra...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#686) stefi68 válasza sztanozs (#685) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor elég rendesen elírták mindenhol...

Letöltöttem több helyről a kézikönyvet, még az eredeti német nyelvűben is megnéztem, mindenütt "240 min" volt. :W

Ezeket nem lektorálja senki? Vagy nem szúr szemet senkinek? :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#687) wwhy


wwhy
veterán

MCS program utolért engem is, 2 masinára szűkítettem, mivel a kötelező paraméterek (keskeny, gyors program, max. 120e Ft, minimum 3 év gari) után kb. ennyi maradt:

Gorenje W6823L/S
Whirlpool AWS 71200

Az eladók és ismerősök nagy része Wp.-ra próbál rábeszélni, habár a Gorenje olyanokat tud, ami sztem hasznos fícsör, és a Wp nyomokban sem tartalmazza: teljes AquaStop, súlyautomatika, állítható lábak, Dobtisztító program etc.

Más javaslat esetleg illetve e kettő közül melyik az ajánlott(abb)?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#688) agabe válasza stefi68 (#686) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem az percben van. Lehet, hogy régebbi
Lg-nél konkrétan oda van írva, hogy "min", de itt is azt írják a egy Bosch-nál, hogy 270 min.
Vagy rosszul van írva, vagy ez a maximum érték, és lehet ennél kevesebb is.

(#687) wwhy:
Csak keskeny fér el ? A normál mélységűek "várhatóan" tovább bírják mert nincsenek összezsúfolva annyira.
Whirlpool -ról lebeszéltek valahol (állatólag a mostaniak messze nem olyan tartósak mint a 10 évvel ezelőttiek)

[ Szerkesztve ]

(#689) sztanozs válasza agabe (#688) üzenetére


sztanozs
veterán

270 perc nem tudom mire kellhet - az 4.5 óra - esetleg szárítással együtt lehet annyi...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#690) agabe válasza sztanozs (#689) üzenetére


agabe
addikt

En sem tudom, de furak ezek az adatok az biztos.
Szaritani ezek a gepek nem szaritanak.

(#691) sztanozs válasza agabe (#690) üzenetére


sztanozs
veterán

Majd megnézem még egyszer, áztatással, meg minden franccal együtt mennyit mutat rajta az óra...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#692) wwhy válasza agabe (#688) üzenetére


wwhy
veterán

Csak keskeny. Most egy felültöltős van, de az is csak nyögvenyelősen fér el. A normál géppel az ajtót nem is tudnám rendesen kinyitni :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#693) vargalex válasza wwhy (#692) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha a felültöltős esetleg a "szabványos" 40 cm széles és nehezen fér el, akkor az elöltöltősből a keskeny nem fog elférni. Mi ugyan ebben a helyzetben vagyunk, de a keskeny elöltöltősek, amik gyári adat szerint 40 cm mélyek, gyakorlatilag a design miatt (főleg az ajtónál) inkább 45-47 cm mélyek.

Alex

(#694) wwhy válasza vargalex (#693) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi az észrevételt, de méréseim szerint el fog férni, igaz a á kell rendezni egy kicsit a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#695) stefi68


stefi68
addikt

Na, megvettük végül AEG L64740VFL lett, már üzemel is.

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#696) sztanozs válasza agabe (#690) üzenetére


sztanozs
veterán

2:45-nél nem tudtam feljebb tornázni - pedig minden be volt kapcsolva:
- pamut, 90 °C
- áztatás / előmosás
- extra erős mosás
- vasaláskönnyítés
- max centrifuga

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#697) Lauda válasza stefi68 (#695) üzenetére


Lauda
félisten

Grat az uj gepedhez! ;) Electroluxbol neztem ki anno az EWF 1074/1274 BW tipusu mosogepeket, kesobb az AEG-t is, amit vettel, igazibol nem tudom hova tenni ezt a mosogepet. AEG altalaban joval magasabb arszegmenst kepvisel, mint az Electrolux, itt pedig kapunk egy 1400-as centrifugaval es bovebb programlehetoseggel rendelkezo gepet alacsonyabb aron, mint ha azt electroluxban vennenk meg. Lehet csak nalam okoz ez kepzavart, meg van idom gondolkodni, a tamogatoi okirat sem erkezett meg eddig. :W :)

[ Szerkesztve ]

(#698) stefi68 válasza Lauda (#697) üzenetére


stefi68
addikt

Én ezen nem gondolkodtam, hogy miért ilyen "olcsó". Volt egyéb más szempont...

Egyébként szerintem ez már kifutó széria, sok üzletben már nem árulják.
Úgy gondolom ezért ennyi az ára.

Mint tudjuk az új modellek, némi dizájnnal, csicsamicsa animált kijelzővel, stb. 20-30e-rel drágábbak tudnak lenni azonos kategóriában. A késleltetett indítás, meg az öntisztító funkció, meg hasonlók szerintem nem fognak hiányozni

Mindenesetre nekünk megváltás ez a gép a régi 500-as fordulatú centrifugája után.
Most végzett az első mosással, kivettük a ruhákat és viccesem mondom az asszonynak, hogy majdnem fel is lehet venni olyan száraz (na jó ez túlzás azért :D ), pedig csak 1200-as fordulaton próbáltuk.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#699) agabe válasza stefi68 (#698) üzenetére


agabe
addikt

Csicsa funkciok 10-15 eve is voltak mar foloslegesen...ez nem valtozott. Jo lenne olyan gep ami csak alap funkciojat vegzi, azaz mos rendesen parfele programmal, halkan, energiatakarekosan, es nem jellemzoen romlik el minden folos funkcio (pl. csipogas, es akar digitalis kijelzes stb. nelkul), de akkor azt olcson kellene adni mert az "extra" funkcio latszik eladaskor es lehet ra hivatkozni.
Van ami jo es strapabiro (pl. Miele), de aban is van folos funkcio, es 3 masik gepet lehet venni az arukbol.

[ Szerkesztve ]

(#700) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnék venni az állami támogatás keretéből.
Amit kinéztem az LG F1296NDA3 114990ft most a MM-ban. Esetleg a másik LG F14A8TDA ez 149990ft a MM-ban. Szerintetek megéri azt a plussz összeget? 150e ft-ig esetleg milyen lanne ajánlott? 2 mosógép szerelővel is beszéltem és mindkettő az LG ajánlotta (azokkal találkoznak legkevesebbet). Tudom így esetleg gondolhatnátok azt hogy maguk ellen beszélnek de ismerősök/barátok a szerelők és megbízhatóak.
Illetve a lecserélni kívánt gépnek (Fagor 1000 éves) a vízleeresztő takaró műanyag hiányzik, szerintetek így is elfogadják csereként?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.