Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) wonderer


wonderer
újonc

Indesit típusú elöltöltős mosógép másfél év után csapágyas lett, természetesen ragasztott üsttel... Garanciális még, a szervizes kérdés rögtön mondott mindent, alkatrész megrendelve. Ez eddig még jól is hangzik, még a várakozás sem zavar annyira, inkább az, hogy 2x fél napot itthon kell legyek, és ezt az "egész nap helyett csak fél napot" is csak úgy lehet kicsikarni belőlük (nem értem, miért furcsa, hogy nálunk mindenki dolgozik, két szabadnapot meg nem tudok kivenni a mosógép miatt).
A gép olcsó volt, így nem is számítottam 2-3 évnél hosszabb működésre, de reméltem addig azért elmegy beavatkozás nélkül...
Gondolom amint lejár a garancia, más részei kezdenek majd behalni, így már nézegetek valami strapabíróbb utódot, de fórumok olvasgatása és a szerelő kikérdezése után leginkább úgy látom, akármit is veszek akármennyiért, sokkal jobbra nem számíthatok.
Ez egyik jó tipp az volt, vegyek valamit hosszú garanciával, mert úgyis úgy tervezik a gépeket, hogy azt kibírják, ha mégsem, úgyis garanciális: igen ám, de a panasonic és a Miele-n kívül mindegyik csak 1-2 évet ad. A panasonicra gondolom, milyen egyszerű alkatrészt beszerezni, ha mégis kellene, a Miele-ről meg megvan a véleményen (minimum kétszer annyi, mint a többi, és még mindig nem tuti, hogy jobb).
A garanciakiterjesztés biztosítás, leginkább a Groupama-s, a kivételbe nagyjából minden meghibásodás belefér, talán csak az elektronika nem (biztosító tuti úgy próbál kibújni a fizetés alól, ahogy csak lehet).
Akkor nagyjából marad a remény, mert a tapasztalatok sem mérvadóak, hisz akinek régóta működik jól XY mosógépe, az pont abból a generációból van, amelyekre a gyors behalás még nem volt jellemző. Ha jól látom kb. 3-5 éve jellemző annyira az alultervezés, így ennél öregebb darabok nem is lehetnek...

A hosszú monológ után, az electrolux család tényleg szimpatikus, hisz minden gépükről még robbantott ábra is be van linkelve a honlapjukon, meg jók(?) a tapasztalatok és elég praktikusra tervezik őket, de ők CSAK 1 év garanciát adnak, ami nem éppen bizalomgerjesztő.

Zárókérdésként az LG gépeknél mennyire jellemző a ragasztott üst? A nálam járt szerelő szerint az összes új modell ragasztott.

(#302) Attici válasza #73173120 (#299) üzenetére


Attici
őstag

Mesélj majd róla, hogy milyen! :K
Én is most az LG-ket nézegetem. Eddig csak jókat hallottam róluk.
Ideje lenn már az öreg Zanussit kidobni, már 15 éves és elégé rapszódikus.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#303) Mentior


Mentior
csendes tag

Kedves Szaki(k)!

Abszolúte inkompetens vagyok ebben a mosógép témában és annyira örülök, hogy sikerült rátalálnom erre a fórumra szóval KÖSZÖNÖM!!!

Remélem ahogy az előttem szólóknak, úgy Nekünk is tudnál egy kis segítséget nyújtani.

Párommal épp összeköltözés előtt állunk és hát kellene egy mosógép :)

Ami biztos:

A családi kassza erre a beruházásra 75.000 Ft-ot enged meg.

Hetente max 2 alkalommal mosunk és jelenleg 2-en vagyunk a családban, de ki tudja :) ... nemsokára egy poronty is becsúszhat.

Mindenképpen hosszú távra szeretnénk tervezni 2 ill. 3 fő részére. (nyilván ha lesz egy gyermekünk úgy a mosás száma meg fog ugrani heti 5-6 alkalomra)

A családi útmutató alapján (mindenki esküdött a felül töltős style-ra) a felültöltős készülék felé nézelődnénk, de ha a szakmai véleményed más akkor szerintem tudunk ezen változtatni.

A helye eddig úgy néz ki, hogy lehet széles és magas is.

Előre is köszönjük!

(#304) Ódrika


Ódrika
újonc

Szia!

Ezek közül melyiket tudod ajánlani a leginkább? Két főre, heti 3-5x mosok, sokszor rongyszőnyegeket is és egyszerre nagyobb mennyiségeket. Nagyjából 100-120e a max. keret.

- AEG L64740VFL
- AEG L72470FLE
- GORENJE W 7523
- ELECTROLUX EWP31274TW

Másik alternatíva egy felújított Miele. Ami viszont visszatart, hogy drága az alkatrész, ha mégis tönkremegy vmi illetve, hogy egy idősebb gép több vizet/áramot fogyaszt.

Nagyon köszönöm a segítséged!

(#305) Taklberry


Taklberry
csendes tag

Sziasztok!

PÜ ment ng0oFynak mivel visszaolvasva nem találtam választ a saját kérdésemre, de sok mintakérdést láttam ezért leírom én is ide, hátha az enyém valakinek segíteni fog.
Amint kapok választ megosztom Veletek.

Szumma:
60-as szárítógép alá kell csendes takarékos, jó minőségű elöltöltős mosógép.
4-fős család 2gyermek 12 év alatti.
Heti 3-4 mosással.
Electrolux-os alapelképzelésekkel.

Hali

(#306) kraedi válasza kraedi (#285) üzenetére


kraedi
újonc

Sziasztok!

Kaptam választ a kérdésemre, de mivel privátban is megírtam ng0ofy-nak, ezért a válasz privátban érkezett. Közkinccsé teszem, hátha valaki kiváncsi rá:

ng0ofy
(KORREKTOR)
Szia!

Arra az öt főre semmilyen keskeny készüléket nem ajánlok. Ez van. Nem fogja bírni. Felültöltős? Ha befér (fel lehet nyitni) akkor electrolux 41264 TW.

A Gorenje ilyen szempontból tényleg gáz, de 3 év garanciát vállalnak és hasonlóan megbízható, mint az LG. Az electrolux viszont jobb mindkettőnél szervizelés szempontjából.

Használati értékre viszont az LG-k szerintem többet adnak, kényelmesebb használni, okosabb - ugyanakkora összegért.

Az biztos, hogy keskeny készüléket 5 főre nem szabad megvenni, biztosan tönkremegy 3-4 éves kora között teljesen, mert se a csapágy, se a szivattyú, se a motor nem fogja bírni. Talán LG direct drive készüléknél a motor igen, de a többi marad veszélyben...

(#307) evaanya


evaanya
újonc

Kedves ng0ofy!
Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Egy Whirlpool 6 kg-os mosógépem van, ami többszöri csapágy csere után vélhetően lecserélésre kerül... Már régebb óta nézegetem az LG gépeket: azonban bárhogy keresem az ajánlott F12B9QD1típust, csak F12B8QD1-t találok. Erre gondolsz?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#308) evaanya


evaanya
újonc

Még mindig az LG:

Van ez: F12B9QD
http://www.lg.com/hu/mosogepek/lg-F12B9QD-mosogep

illetve az előző: F12B8QD1
http://www.lg.com/hu/mosogepek/lg-F12B8QD1-mosogep

A kettő közül melyiket érdemesebb?

Illetve még nézegettem a Gorenjét is, az egy kicsit olcsóbb:
Itt is két típus: W 7543 L és W 7523

Melyiket ajánlanád leginkább? :F

(#309) Taklberry válasza Taklberry (#305) üzenetére


Taklberry
csendes tag

Hát meg is kaptam a választ, köszönöm szakikám! :)
Hello!
AEG L72470FLE
Ez egy jó készülék, energia takarékos, megbízható. Ha a tetejére szeretnéd tenni a szárítót, akkor mindenképp szükség lesz egy rögzítő elem készletre!

(#310) Attici


Attici
őstag

Én is még mindig az LG-ket nézegetem, de nem tudok dönteni, mert akkora a választék és nagy különbséget én nem veszek észre közöttük.
Ezek közül melyiket érdemesebb megvenni, melyik a jobb?:
LG F10B9QD
LG F12B8QD1
LG F12B9QD
LG F1296NDA3
LG F1496QDW3

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#311) Attici


Attici
őstag

Esetleg az: LG F14B8TDA ??? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#312) Anyuci37 válasza ng0ofy (#263) üzenetére


Anyuci37
újonc

Szia ng0ofy! Köszönöm a hasznos tanácsokat. Végül egy LG mosógépet vettünk és nagyon elégedettek vagyunk vele....egyenlőre. :)

(#313) TheNimo226


TheNimo226
csendes tag

Sziasztok,

mosógép vásárlás előtt vagyok, tönkrement a régi.
Úgy vagyok vele, hogy hosszú távra tervezek, ennek megfelelően hajlandó vagyok rá egy picivel többet költeni, de hosszútávra megbízható, jó mosógépet szeretnék.

Ezt néztem ki magamnak 5 év meghosszabbított garanciával:
http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogep/keskeny_eloltoltos_mosogepek/electrolux_ews_31274_su_mosogep.html

Mi a véleményetek róla?
Mit lehet róla tudni? (gyártási hely, széria, gyártó, panel, elektronika, hangszint, mosás, tartósság stb.)
Esetleg van -e valakinek már ilyenje, láttatok e nemzetközi oldalon tesztet róla, bármi?
Esetleg van -e szerintetek jobb mosógép hasonló feltételekkel (easy iron, 7kg mosás, 5 év garancia, jó gyártó, ingyen szállítás, 1200-as centrifuga, elöltöltős, elég sok funció stb), esetleg jobb ár/érték aránnyal?

A fenti helyen vásárolt -e már valaki mosógépet?
Az 5 év meghosszabbított garanciáról mi a véleményetek?
Itt vannak a feltételek:
http://www.markabolt.hu/kiterjesztett_garancia.html

Valaki próbálta már? Alkatrészre és javításra is vonatkozik ha jól látom. Van valakinek még ötlete, hogy ilyen garanciáknál mire kell odafigyelni? (a max 220/év mosási ciklust látam én is, amit írt egy korábbi kommentelő is, az szerintem reális)
Esetleg valakinek volt már tapasztalata a Groupama Garancia Biztosító Zrt-vel mosógép javítás ügyben garancia keretein belül?

Ha megveszem írok majd a tapasztalatokról, de addig is légyszi segítsetek, ha tudtok.

Köszi szépen mindenkinek!

(#314) tototuta


tototuta
újonc

Sziasztok!

Örülnék ha tudnátok segíteni. Olyan mosógépet vennék ami 7-9 kg töltetet bír. Már jojózik a szemem a különböző típusoktól és elvesztettem a fonalat. Lényegében egyszerűt de jót keresek. Nem dőlök be az ezeregy programnak, inkább az a lényeg, hogy kevés de jól kihasználható progamja legyen. Szenecsére rá tudjuk szánni most erre pénzt ezért Siemens, Bosch, Electrolux-ban gndolkodunk. Mit gondoltok a 9 kg-os és 1600 fordulatosokról? És a gőzölő funkcióról ami felfrissíti a ruhát? Ami fontos nekem: csendes legyen, évekig bírja, legyen egy jó 30 perces programja ami rendesen ki is mos vegyes ruhát. És egy ilyen gőzölős program csak akkor érdekelne ha különálló program és valóban való is valamire pl. öltönyt, kosztümöt beletenni.

Ja nem kapható felültöltősben. Eddíg elöltöltősünk volt. Valamiért hajlok a felültöltősre, de nem tudom megmagyarázni miért...vélemény erről? Ezer köszönet minden hozzászólónak!

(#315) tototuta válasza tototuta (#314) üzenetére


tototuta
újonc

Szia! Ha jól tudom Francia gyártmány és jónak tartják, olvastam róla kiritikákat. Nem pont erről a típusról hanem úgy általában. 4,5 csillagra értékelik az 5 ből. Én is szemezem Elektrolux márkával. A hűtőnk az és meg vagyunk vele elégedve. Kivéve, hogy a hűtő lámpája soha sem működött. Kijött garin belül egy szerelő és nem tudta megcsinálni. Így maradt. Szerintem olyan mint az ára. Kicsit drágább de kicsit jobb mint az alap márkák. De mosógépben nem ismerem és a javításához nem tudok hozzászólni.

(#316) Titiu


Titiu
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakoznék a segítséget kérőkhöz. Szeretett és sok küzdelemmel 15 évig életben tartott Zanussink végleg feladta, sürgősen mosógépet kell vennem.

Alapinformációk: két felnőtt + 2 öthónapos kislány, kb. heti 7-8 mosás, lakótelepi fürdő miatt felültöltős.
6 kg, 1200-as centri alap, keret max. 100-110 ezer. Ebbe jó lenne beleférni +2 év garinak, bár a whirlpool 4 évet ad.

Kiegészítő információk:

Feleségem bizonyos dolgokból nem enged :) Szereti, ha a centrifuga nem csak három lépésben (400-800-1200) állítható, mert nem használnánk folyton maxon, de bizonyos dolgoknak szerinte a 400 is sok.

Nem szimpatikus neki a whirlpoolok mosószer/öblítőszer tartája, ebből inkább az electrolux jött be. Viszont nézett csillapítottan nyíló és pozícióban megálló whirlpoolt, na az tetszett neki.
Nem hátrány, ha időzíthető, vagy ha van rövid program, de nem is kritérium.

Most péntek-vasárnap 15% kedvezményünk van whirlpoolokra. Egyébként electroluxokat néztünk (ewt1266tdw, 41266tw), de nem tudtam rájönni a betűk jelentésére.

Szóval a döntés sürgős, de nehéz, megköszönök minden segítséget!

(#317) #73173120 válasza Attici (#310) üzenetére


#73173120
törölt tag

2 hete vettünk LG F12B8QD1 típusú mosógépet. Nyilván sok tapasztalattal az idő rövidsége miatt nem tudok szolgálni, viszont ami tetszik, hogy halk, baromi halk. 1200-es centrifuga? Kimostam egy vastag nagy méretű plédet vele a hétvégén, amikor kivettem a mosógépből, már éreztem, hogy de fura, hogy ennyire száraz tapintású, 5-6 órával később már el is lehetett rakni, mert száraz volt :) előtte meg ha kimostam a régi géppel, aznap már lemondhattam arról, hogy megszáradjon. Pedig 1000-es centrink volt, de valahogy mégse lett olyan száraz.

Van egy intenzív-60 -as programja, 60 perc, szép tisztára mos, és dallamot játszik, ha végzett vele. Ha meg olyan dolgot mosunk, gyűrődés gátló funkció be, és tényleg nem gyűri szét.

Nem tudom, hogy a többi linkelt típushoz képest, ez mivel több vagy kevesebb (gondolom funkció és mosható ruha mennyiségében tér el), de én ezt bátran merem ajánlani.

(#318) tototuta válasza #73173120 (#317) üzenetére


tototuta
újonc

Sziasztok!

Köszi ezt a választ. Kissé visszaolvastam itt és látom, hogy legtöbben az LG-t ajánlják. Viszont most ismerősöm sok jót mondott az AEG-ről és arról is tudakozódtam, állítólag szeretik. AEG lavomatikról valaki?

Igaz az is, hogy a Siemens és Bosch is gyárt kb. 3 hasonló gépet és alíg lehet eligazodni azon miben különböznek és ár alapján nem lehet választani.

Az Elektoluxról meg most több helyen olvastam, hogy van jónéhány hibás alkatrészes, mármint a legelejétől fogva hibás, nem pedig az, hogy egy idő után elromlik. Ezt a mi hűtőnkből tudom, hogy igaz.

Ti melyik gépet vennétek ha az ár nem számít? Mondjuk a Miele már nem jöhet számításba.

(#319) backo


backo
újonc

Tanácsot kérnék.

A kettő közül kellene választani.

Siemens W12E369BY 100.000,- Ft vagy
LG 12B9QD1 110.000,- Ft

Köszi a válaszokat és tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#320) skopy válasza ng0ofy (#295) üzenetére


skopy
tag

Szia
Segítséget szeretetnék kérni, mosógép vásárlás előtt vagyunk, van egy pár kiszemelt, de nem tudom hogy , pl mi mennyire fontos szempont egy mosógép vásárlásnál ( a ragasztott üst azt láttam hogy az egyik legfontosabb , kerülni ha lehet a szerelhetőség miatt )

LG F12B9LD

EWS 1476EDU

wf60f4e0wow/le

Panel lakók vagyunk, 2 felnőtt és egy 6 éves gyermek, heti szinten 6 - 7 adag mosás van.
Köszönöm előre is a segítséget . :R

[ Szerkesztve ]

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#321) balbekk12


balbekk12
tag

Én ng0ofy tanácsára és sok utánaolvasgatás után megvettem LG-F12B8NDA7 gépet.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Halk, sok programozási lehetőség van, szépen mos... 100e Ft-ért tökéletes gép!!!

(#322) TheNimo226 válasza TheNimo226 (#313) üzenetére


TheNimo226
csendes tag

Megvettem az Electrolux mosógépet.
Egyelőre tetszik, a szállítással és a bolttal minden rendben volt, egyelőre mindennel elégedettek vagyunk.

(#323) Spatrik


Spatrik
csendes tag

Üdvözlet!

Rokonoknak segítek mosógépet választani és kinéztem ezt a Samsung gépet. Érdemes Samu gépet venni? A határ olyan 75k-nál lenne és egy 5kg-os gép is megfelelne.

(#324) SophieB


SophieB
újonc

Kedves ng0ofy!

Én is beállnék a tanácsodat kérők hosszú sorába. Bár számos hozzászólást végigolvastam, ennek ellenére lehet, hogy olyan kérdéseim lesznek, amikre már válaszoltál, ez esetben kérlek ne haragudj...

Most költöztünk új házba, és a gépészet rendbetétele után felmerült az igény az új mosógépre. Egyenlőre ketten vagyunk a férjemmel, februárban érkezik a gyermekünk, így mindenképpen hosszútávra keresek megoldást (ami adott esetben több gyerekkel is kiszolgál minket). Jelenleg egy 7 kilós gépünk van, hétvégente mosunk, de akkor sok adagot (kb. 4-5), így ebből a kategóriából feljebb szeretnék lépni. Első kérdésem az, hogy van-e értelme 9 kg-os gépet venni? Számos esetben láttam, hogy a gépet 9 kg-osként hirdetik, de a leírásban ez szerepel: 8 kg pamut töltet. Ez elírás? Vagy tényleg 8 kg-ot bírnak csak ezek a gépek? Illetve a másik kérdésem a fordulatszám: van-e értelme 1400-ast venni? Mi a lényegi különbség 1200 és 1400 között? A+++-os gépet szeretnénk, de így is szinte az összes centrifugája B kategóriájú...
És akkor a végére a magic kérdés: látom, hogy az LG-t ajánlod, és mivel nekünk LG szárítónk van, maximálisan hajlok effelé a márka felé. Mi kb. 120-130.000 Ft-ot áldoznánk rá, ennél remélhetőleg nem többet. De sajnos ebben a kategóriában nem nagyon találni ilyen LG-t... Mit tudnál javasolni? A válaszodat hálásan megköszönném!!!

Üdv, Zsófi

(#325) Dracula válasza Dracula (#251) üzenetére


Dracula
senior tag

Végül Electrolux 1277 lett, nagyon jó halk, szépen mos. Egyszerűen príma. 10 év gari van ennek a motorjára is.

Üdv!

(#326) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Sziasztok!

Elnézést az elkésett válaszért, de egy ideig kórházban voltam. Bokatörés, semmi komoly, de nem dolgoztam és nem volt internetem sem korlátlanul.

Elolvasom nemsokára a topicot és válaszolok amennyire tudok. Jelenleg nem vagyok képben nagyon mosógép ügyben, de bokarögzítő ügyben tudok tanácsokat adni :DDD

(#327) tototuta válasza ng0ofy (#326) üzenetére


tototuta
újonc

Szegény! Remélem már jobban van a bokád!

Ma ebéd után megyek a Média Márktba megvenni a mosógépet. Nincs semmi konkrét elképzelésem, nem jutottam előrébb a márkát illetően. Elolvasgattam az eddigi ajánlataidat de nem sikerült konkrét képet alkotnom melyik gépet fogom választani. Mostmár nem bírom tovább, géppel akarok hazajönni. Tudom, hogy az LG-t ajánlod úgy általában. Múltkor megnézegettem már a bót árukészletét de csak mégjobban összezavarodtam. Sok más csilli-villi gép mellett az LG nem kelt megnyerő képet. Bár nem a szépség hanem a jóság számít. Most én olyan 200.000,-ig rá tudok szánni.

Lényeg nekem, hogy minimum 9 kg-os legyen és legyen egy jól mosó félórás programja és azon kívül ne sok hanem inkább néhány de praktikus program. Tetszik a gőzprogram, ez leszűkíti a gépek sorát. Előny ha halk. Lehessen is javítani ha elromlik...

Ha netán addíg jársz erre és olvasod, nagyon szépen kérlek csak azt írd meg, hogy melyik márkát nem ajánlod! Akkor legalább szűkül a kör.

(#328) Attici válasza Spatrik (#323) üzenetére


Attici
őstag

Én úgy tudom, hogy Samsungból a nem EcoBubblésat meg lehet venni, mert annak nem műanyag a csapágyperselye, ami az EcoBubblésnál típushiba.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#329) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Max 85-ért keresek valami megbízható mosógépet

-1 héten hányszor lesz használva a mosógép.?
2-3 alkalom

- hányan fogtok mosni benne (és ebből hány 12 év alatti gyerek :D)
3 felnőtt + 2 középsulis gyerek

- van-e szárítógép?
nincs

- az áramszámla vagy a vízszámla legyen magasabb? (alacsonyabb)
vízszámla legyen alacsonyabb

- esetleges allergia, kényelmi funkciók.
nem tudok róla, speciális funkciókra nincs feltétlen szükség

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#330) kovacss72 válasza backo (#319) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én az LG 12B9QD1 -t választottam. Tegnap érkezett meg, így sok mindent még nem tudok írni róla. Ami megdöbbentő, az a csendessége. Igaz, hogy csak a 12 éves AEG -hez tudom viszonyítani. Normál hangerővel lehet mellette beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#331) ng0ofy válasza Attici (#328) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nem függ össze a kettő. Igazából a Samsungokkal sincs baj egy bizonyos árhatár felett. A samsung olcsóknál az a fő gond, hogy vékony a tengely is... A csapágy persely gyenge, a szimmering nem tömíti jól sajnos.

(#332) ng0ofy válasza Piloss (#329) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Most nagyon jó akciók vannak. Ennyi főre próbáljatok meg hozzátenni még 10.000 Ft-ot és venni egy mosógépet, nem csak annak látszó tárgyat.

Amiket eddig ajánlottam úgy néz ki most már a gyakorlatban is, hogy nem rosszak (az electrolux idei modelljeire gondolok itt, amik ugye kérdésesek voltak újdonságuk miatt)

Igazából mivel egy masszív gép kellene nektek, ezért az electrolux 31274 (betűket nem tudom hirtelen, EWS vagy EWB vagy mi a számok előtt :B ) modellje lenne jó.

kovacss72: ...és a pláne az benne, hogy ezt éveken át tartják is (: Pedig nem szeretem a koreai cuccokat, de ilyen szempontból ezek jók.

Beszéltem nemrégen egy javítás miatt az LG Ügyfélszolgálattal, mert motor romlott el és arra adnak 10 év garit. Mondom a srácnak, hogy nem nagyon intéztem még garit motorra, mert nem láttam ilyen hibát, azt mondta ő sem :D Na ez az ami tetszik az LG-ben. (ja, a majd'5 éves gépnek a motorját szó nélkül fizette az LG, kötekedés nélkül) Fú, mit írjak nektek most, hogy ne tűnjön LG reklámnak? Tényleg nem az.

[ Szerkesztve ]

(#333) dreamscape


dreamscape
csendes tag

Üdv!

Éppen mosógépvásárlás előtt állok és hosszas vívódás után az Electrolux EWF 1408 WDF modell tűnik végső befutónak.
Sok pozitívat olvastam a gőzfunkcióról, nem tudom valaki hallott vagy tapasztalt vele kapcsolatban esetleg pro és kontra ...
Illetve a topicban az is szóba került, hogy elvileg 1 év gyári garanciát vállalnak az Electroluxnál; érdemes meghosszabbítani ezt az időtartamot 5 évre, vagy elég megbízható ahhoz, hogy más dologra lehessen költeni azt a több, mint tízezer forintot? Tudom ez így nagyon általános kérdés, de normális használat mellett egy ilyen megbízható márkától azért el is vár az ember valamit ...

[ Szerkesztve ]

(#334) SirKero


SirKero
őstag

Tegnap vettünk egy ilyen LG mosógépet. Cetelem kártyával + öt év kiterjesztett teljes körű garanciával 117 000 HUF ( a 140 000 helyett ). Egy 17 éves Zanussit váltott :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#335) Attici válasza SirKero (#334) üzenetére


Attici
őstag

Én is ilyet szeretnék! Milyen?
Hogy-hogy 117, amikor mindenhol 130??? :Y

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#336) föccer válasza SirKero (#334) üzenetére


föccer
nagyúr

Én ennek a kistesóját vettem nemrég. A vékonyított, 1200-es centrivel. az 90k volt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#337) SirKero válasza Attici (#335) üzenetére


SirKero
őstag

Milyen :F Tegnap hozták ki ;)
Azért volt ennyi mert a cetelem kártyára adtak 10% kedvezményt és amikor látták,hogy nagyon hezitálok ( konkrétan mondtam,hogy átmegyek még a MM-ba is körülnézni ) fel ajánlották,hogy a garancia kiterjesztést is megkapom ebben az árban.

(#336) föccer És hogy vagy megelégedve ? Tapasztalatok pozitív/negatív :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#338) föccer válasza SirKero (#337) üzenetére


föccer
nagyúr

Csendesnek csendes, de sem a mosási, sem az öblítési, sem a centrifugával nem vagyok megelégedve igazán. Be kell állítani az intenzív mosást és a medic rinse-t és akkor jó. A másik dolog, ami nekem nem tetszik, hogy a vízhálózatból kicsi, hirtelen adagokban veszi fel a vizet, ezért "rángatja" a hálózatot, ami nem túl szerencsés. A centrifugája meg hiába 1200 fordulatos messze nem olyan hatékony, mint a korábbi Bosch

Este megírom a pontos típusokat.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#339) SirKero válasza föccer (#338) üzenetére


SirKero
őstag

Igen ez nekem is feltűnt ( a víz adaglás ) elsőre azt hittem meg van törve a cső azért viselkedik így. Két három alkalommal csak spricc és utána kezdi folyamatosan feltölteni a dobot.
Az A kategóriás 1400-as centritől én is többet vártam bár csak az eddigi 500-as Zanussi-val van összehasonlítási alapom.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#340) kovacss72 válasza SirKero (#339) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A vízadagolás nálunk is ilyen és az 1200 -as centrifugát sem érezzük hatékonyabbnak, mint a 12 éves AEG -nél az 1000 -est. A csendessége viszont továbbra is lenyűgöző.

(#341) Attici válasza SirKero (#337) üzenetére


Attici
őstag

Hogy van ez a cetelemes bigyó, biztos, hogy így olcsóbb? Nincsenek plusz költségek?
Ha én kp-ra akarom megvenni, akkor 130? :F
Én az öreg Zanussi Turbodry-t akarom lecserélni ilyenre. remélem, hogy attól azért jobban mos, és gazdaságosabban.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#342) SirKero válasza Attici (#341) üzenetére


SirKero
őstag

Egy cetelem hitelkártyát kell kiváltani ennyi az egész. Annyi plusz költsége van,hogy az éves kártyadíjat ki kell fizetni ( 3000HUF ) viszont egy csomó terméket 10%-al olcsóbban megvehetsz. Mivel nekem van már kártyám arról le vonták a vétel árat. Január 07-ig ha kiegyenlítem a kártyán az egyenleget akkor 0% a kamat tehát mintha kp-re vettem volna csak olcsóbban. Ha csak simán kp-ra akarod megvenni akkor igen 130E :K
Én jól jártam mert a + három év garanciát is megkaptam a vételárban pedig az is még 10 000 forint lett volna.
Az euronicsban lehet alkudozni már mástól is hallottam. :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#343) Attici válasza SirKero (#342) üzenetére


Attici
őstag

Bakker nekem is az euronics van a legközelebb(van vagy 200m), de még semmit sem vettem itt. :Y
Ezeket a hitelkártyás dolgokat nem szeretem, mert úgy valahogy nekem mindig drágábbnak tűnik.
A +3 évet ki adja, az LG vagy az euronics? Vagy ez esetleg csak biztosítás?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#344) SirKero válasza Attici (#343) üzenetére


SirKero
őstag

Biztosítás. Sajnos már szinte minden garancia így fog működni :O
Így nem drágább sőt :K Vettem más is így mindenre megkaptam a - 10%-ot :K Tavaly ugyan itt vettem a tv-t. Akciós volt 300 helytt 275 de mivel akkor váltottam ki a kártyát még 25 ezret engedtek. Összesen 250 ezerben elhoztam a 300 ezres tv-t.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#345) föccer válasza föccer (#338) üzenetére


föccer
nagyúr

És nincs rajta külön centrifuga program. De legalább sipákol vagy 10 másodpercet, amikor lejár a program. Lol, asszem ezt megpróbálom vissza vetetni, hátha összejön.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#346) kovacss72 válasza föccer (#345) üzenetére


kovacss72
aktív tag

De van! Bekapcsolás után csak a centrifuga fordulatszámát állítsd be, semmi mást és már indíthatod is.
A hangjelzést pedig ki is lehet kapcsolni a Time Delay nyomja tartásával.

[ Szerkesztve ]

(#347) Piloss válasza ng0ofy (#332) üzenetére


Piloss
senior tag

Az általad ajánlott már túl van a lélektani határon, akárhol is néztem, egy Zanussi ZWG6120K nem lenne jó?Régebben ajánlottad már másnak :B

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#348) föccer válasza kovacss72 (#346) üzenetére


föccer
nagyúr

Ohh, tök egyértelmű dolgok. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#349) hijacker.fx válasza Attici (#302) üzenetére


hijacker.fx
csendes tag

Sziasztok,

Én 2 hete vette meg az LG F12B8NDA7 mosógépem ... Olynan mint egy álom (eddig). Azt hittem hogy egyik mosógép olyan mint a másik. Hát nem egészen. Ez az LG olyan szinten halk hogy nem hittem el. Nyugodtan lehet telefonálni a gép mellől amikor centrifugál!! 1200 RPM-en !! :K Ez nekem űrtechnológia :R Amúgy szépen mos, mindent tud amit szerettem volna hogy tudjon (energia hatékony, kevés víz fogyasztás, kevés mosópor kell neki, gyors centrifuga) 99.990-ért vettem az Euronicsban, + 10.000ért a gyári 2 év garancián felül vettem hozzá még 3 év garit. Borzasztóan örülök hogy LG-t választottam.

Remélem segítettem.
Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

(#350) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MM-ben ma még 10.000 Ft-ként 1000 Ft Spar utalványt adnak. ELECTROLUX EWS31064SU-t vettem. Legfontosabb a keskeny kivitel volt. EWS31264SU-t akartam, az 1200-s centrifuga miatt, de az nincs nekik. Az Electrolux csak 1 év garanciát ad, vettem még +4 évet. Azért az MM-ben vásároltam, mert amikor csődbe ment az AIM, az MM átvállalta, az Edigital kicsit gondolkodott rajta. Szerintem ha plusz biztosítást kell kötni, akkor jobb minél nagyobb cégnél vásárolni. Persze lehet, hogy ez sem jobb mindig, mert az Auchannál is voltak gondok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.