Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Unlimited válasza pilóta (#500) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Köszönöm a választ! Valószínű a napokban én is megveszem.

(#502) Unlimited válasza Real_Necro (#499) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Most abból a zöld kupakból, hogy lesz adagológolyó?

(#503) Real_Necro válasza Unlimited (#502) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem elég, ha beleteszed és a forgatásnál kimossa belőle? Miben jobb az, ha nem tudja könnyen kimosni belőle és esetleg az öblítésnél is marad benne?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#504) baandii


baandii
senior tag

esetleg erre vki?

(#505) Unlimited válasza Real_Necro (#503) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Nem értem amit írsz!Mit rakok bele,miből mossa ki könnyen?Hol marad benne öblítő?

(#506) Real_Necro válasza Unlimited (#505) üzenetére


Real_Necro
veterán

Adagoló golyóról beszéltél, ami szerintem nem jobb mint ez a sima mércés pohár amit szintén bele tudsz a dobba rakni. A mosás elején a gép a saját adagolójából is benyomja nagy nyomással a vizet meg a mosószert, szóval a mosási fázis elején kell a vízzel keverednie.

Régi mosógépünk szintén Electrolux volt, aminek az ajtaján lévő adagolót nem lehetett szétszedni vagy éppen könnyen kitakarítani. Így évekig inkább a dobba raktuk a mosószert.

Most az új gépnél szerencsére ezen javítottak meg már nem az ajtón van az adagoló.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#507) hazalaca


hazalaca
csendes tag

nekem egy ősrégi hajdú mosógépem van. 5000 ft-ért vettem használtan, mindent profin kimos, és a mosógépszerelő szerint (akkor látta, mikor bekötöttek, kb 12 éve) mindig fogok hozzá alkatrészt kapni. csak a tetejét kellett egyszer kicserélni, amit ingyen kaptam.

(#508) Real_Necro válasza hazalaca (#507) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért arra kíváncsi vagyok mennyire gazdaságos egy régi Hajdú víz és energiafogyasztása. Régi emlékeim között még lebeg, mikor oldalára dőlt a sok táncolástól centri közben, valamint habszőnyeget nyomtatott a fürdőszobába. Nem voltam vele jóban, mert többször megrázott. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#509) Unlimited válasza Real_Necro (#506) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Olyan fórumtárs mondta,akinek ilyen gépe van,hogy a használati utasításban az van,hogy a gélt,adagoló golyóba kell tenni.Erre mondtam,hogy olyat én még nem láttam.

(#510) hazalaca válasza Real_Necro (#508) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Engem nem bánt :) Nem habzik és nem rokizik. Jófej :D Csomó ruhát ki tud mosni egy adagban, így behozza ha több áramot is fogyaszt. Ha 8 gyerekem lenne, persze lecserélném, addig viszont még használom :)

(#511) qajakos


qajakos
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 28 éve használt NDK mosógépem. Vízpazarló, de megbízható masina. A teteje kezd szétrohadni, holott a szerelő szerint a világörökség része. (Csapágy 2x, 1x szénkefe, és más nem volt)Van olyan gép ma ami legalább 10 évet kibír hiba nélkül? Köszönöm!

Üdv qajakos

(#512) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sziasztok!

Szüleim szeretnének mosógépet venni, sajnos én annyira nem vagyok benne a témában.

Ezt a gépet néztem ki nekik BOSCH WAB 24262

Esetleg ebben az árkategóriában van jobb választás?

(#513) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Errol a geprol lenne valakinek tapasztalata?:

BEKO EV-5800+Y

50000 forint most, a viz es aram fogyasztas nem erdekes.

Koszonom!

(#514) juhlaci válasza qajakos (#511) üzenetére


juhlaci
tag

van olyan! a mi Hajdú Energomat tunk 1987 óta működik szerelő nem látta én cseréltem egyik oldalon csapágyat és szivattyú motort de most azért le lesz cserélve egy Electrolux EWT41266TW mosógépre amihez a OV. is hozzájárul

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#515) tope válasza Lauda (#513) üzenetére


tope
addikt

Személyes tapasztalatom annyi, hogy a családban van, csendes, bár mihez képest, de én is rendeltem innen, elvileg a jövő héten hozzák ki. Egy szerelő szerint akivel beszéltem, azt mondta, nem sűrűn szerel Beko márkát, na most ez jó mert nem megy tönkre, vagy ép nem derül ki, mert nem sok van belőle.

(#516) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnénk venni de nem nagyon értek hozzá, hogy melyik márkát érdemes megvenni ami megbízható?!
Összeg ~150e ft. AEG és Bosch gépet nézegettem. Ami fontos kevés víz és energia fogyasztású és hosszú élettartamú legyen. Elől vagy felül töltős mindegy.

Köszi a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#517) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Vélemény erről a gépről? :) [link]
Szempontok:
a) 100.000 Ft alatt / körül legyen
b) minél kisebb legyen
Extra funkciók, teljesítmény, stb. kevésbé fontos, 2 emberre kell csak kimosnia és semmi extra szennyezettségű ruháról nincs szó (legalábbis rendszeresen).
Néztem a nagyobb testvérét is ([link]), de ahogy én számolgattam nagyon-nagyon sok évig kéne ahhoz mennie, hogy a kisebb fogyasztás visszahozza az árkülönbséget.

(#518) Lauda válasza tope (#515) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen!

Bizonyos okokbol varnom kellett keddig, most meg mar nincs akcioban, helyette hausmeister van. Szerintem varok vele, hetfotol megint mas lesz akcioban, hatha visszateszik a bekot.

(#519) Lauda válasza tope (#515) üzenetére


Lauda
félisten

Most ez a gep van 50-ert akcioban: [link] A garancia 5 evre kiterjesztve +8500, igy 5 evig barmi baja van jonnek es javitjak es van helyben szerviz.

(#520) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Beneveznénk ebbe a mosógépcsere programba. Néztem a listát amiből lehet válogatni, de nem jutottam előrébb. Egy 17 éves gépet cserélnénk.
Az elvárásaink: ki lehessen venni az adagoló rekeszt a takarításhoz.
Minden más valszeg úgyis annyival újabb, hogy jó lesz. :)
keretünk (ebből nincs levonva még a programban adott kedvezmény): 95.000.-Ft

F.K.T.

(#521) Lauda


Lauda
félisten

Nehogy igy jarjatok az uj geppel. ;]

psg5 Tudnal segiteni, hogy hol lehet a gepek kozott keresgelni? ;)

[ Szerkesztve ]

(#522) pilóta válasza Lauda (#521) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem nem vették ki a rögzítőcsavarokat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#523) Remekelek28 válasza psg5 (#520) üzenetére


Remekelek28
őstag

Véleményem szerint messze az LG mosógépek a legjobbak. Azok közt nézelődj,már 89 ezerért 7 kilóst is adnak. Csendes nagyon (Whirpoolhoz képest). és megbizhatók 10 év garanciát adnak a motorra és dobra. Egyik gyártó se ad ennyit.Volt a családba whirpool,Indesit,de mind kukázva lett 5 éven belül.
Azért is megbizható,mert a dob,közvetlen a motorra van épitve,igy nincs szij,ami elszakadhat stb és ezáltal tud ilyen csendes is lenni. Direct drive technológia
Mi 5 éve mindennap használjuk,de hibátlan. Még annak tükrében is,hogy a megvételkor a 4 csavart nem vettük ki a hátuljából és úgy jártunk mint a fenteebbi videón a hölgy. :C de meg se kottyant neki!
Tehát a megvételkor csavarkiszedés,mindenkinek!!!

(#524) Remekelek28 válasza Lauda (#521) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az euronicsba 79 ezerért[link] adnak most LG mosógépet A++ energiaosztályos. Nehogy bedőljetek az 50-60 ezres mosógépeknek,melyeket Csak A-s energiaosztállyal adnak
ha jól tudom pl az állami támogatás is több egy A++-os gépre,mint a sima A-sra.
Nekünk is hasonló van.

[ Szerkesztve ]

(#525) Real_Necro válasza Remekelek28 (#523) üzenetére


Real_Necro
veterán

Így jár aki nem olvassa el a használatit... :U

Egyébként Electrolux is gyárt inverter motorosat. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#526) Real_Necro válasza Real_Necro (#525) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lemaradt a gari. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#527) Remekelek28 válasza Real_Necro (#526) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na igen,csak mig pl az euronicsban az electrolux 79-ért adja a felüétöltős A+ os mosógépet,addig az LG ugyanannyiért előltöltőst,A++ osként ad. DD motorral.
Tehát,ha jól értelmezem, itt nem érvényes a 10 év garancia az electroluxra. De,ha érvényes se éri meg.

(#528) Real_Necro válasza Remekelek28 (#527) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne hasonlítgassunk egy felültöltőst egy elöltöltőssel. Teljesen más kategória árban. Elöltöltősben a kínálat is sokkal nagyobb... Egyébként meg A++ vagy A+ között már baromira kicsi a különbség.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#529) Remekelek28 válasza Real_Necro (#528) üzenetére


Remekelek28
őstag

146 kwh az LG fogyasztása,az electrolux pedig 194kwh Ez azért nem elhanyagolható.

(#530) Remekelek28 válasza Real_Necro (#528) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most látom csak,hogy az Electrolux,csak a viszonylag drágább gépeibe rak Inverter motort. 100 ezer alatt nem is láttam. Igy már nem is érdemes beszélni se róla..Legalábbis hazánkban a legkevésbé.

(#531) Lauda válasza Remekelek28 (#524) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen a velemenyed! ;) Neztem az emlitett mosogepet, sajnos hiaba van a motorra 10 ev gari, mikor minden mas egyebre csak ketto. Szerintem ez a 10 eves motorgari csak parasztvakitas, talan a legritkabban tonkremeno alkatresz a motor. Legutobb mikor az euroncsban jartam , emlitette a srac, hogy mindegyik gepre erdemes plusz garit venni. Na most az lg-re ha 5 evet szeretne az ember, akkor + 9974 forint, osszesen 89973 forint a gep 5 ev garival. Ha akcios az emlitett beko, akkor az 5 eves garival 58764 forint a gep. 31 ezer forint kulonbseg. Nekem mint irtam is, az energia fogyasztas nem szamit, a ruhanak meg szerintem teljesen mindegy milyen mosogepben forog ide oda. Ezert gondolkodtam olcsobb gepben, heti max 2 adag ruha lenne vele mosva. Ha van esetleg meg otleted, hogy miert eri meg az lg, varom szeretettel. :K

[ Szerkesztve ]

(#532) Remekelek28 válasza Lauda (#531) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én konkrétan mikor 5 éve megvettem,nem is tudtam,hogy az LG is gyárt mosógépet,csak járkáltam az áruházakba és egy Electro worldbe hivta fel a figyelmem az elado,hogy az LG kimagaslik a többiek közül.Még annak ellenére is ajánlotta,hogy közöltem vele nem onnan veszem meg. Ott elég drága volt minden. Igy a corából vettem.
Előtte a wirpoohl mosógépünk motorja ment tönkre. És az családban az Indesit is garanciaidőn belül tönkrement motorral volt cserés,melyet a szerviz csak hosszas levelezés után cserélt.
A beko se lehet rossz,mi most hűtőt vettünk olyat.
a motoron kivül szerintem a program ami tönkremehet. De ilyet 5 éven belül LG mosógépnél még nem hallottam.
Melyik beko lenne az? Pl fogyasztásba majd lehet rámegy az árkülönbség.
Zajszintet is nézzétek,hogy azért ne verje fel az egész házat.
ez az LG durván halk..És igy ránézésre 5 év után is mondom,hogy a motorja minimum 20 év...Csak ezért merem ajánlani.

(#533) Remekelek28 válasza Lauda (#531) üzenetére


Remekelek28
őstag

Megnéztem közbe,hogy a zajszintje is kevesebb az LG-nek úgy ,hogy közbe erősebben dolgozik,mert az 1000 fordulatos,illetve 15%-al kevesebbet fogyaszt,ami nem elhanyagolható..Az évek alatt visszahozza a árkülönbséget.
egyébként az LG-nél a motorra és a dobra is 10 év garancia van.
Én akkor 85-ért vettem,vehettem volna olcsóbbat is,de megfogadtam néhány szakember tanácsát,nem az olcsó húst választottam,mert mi rengeteget szivtunk az előző gépekkel. Meg is hálálja a gép.

(#534) Lauda válasza Remekelek28 (#532) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem es koszonom az ujabb tanacsaid! :R ;) Azt megemlitenem ujra, hogy engem nem erdekel se a viz, se az aram fogyasztas. Az se erdekel, ha zorog, legyen tiszta a ruha es persze maradjanak a helyukon a falak. Egyebkent igyekszem torekedni a minosegre, a haztartas viszont egy olyan terulet nalam, ami egyaltalan nem erdekel. ;)

Mivel szivtatok az olcso gepekkel? Ez erdekelne, mert ha minden honapban garanciaban szerelik, az nekem nem jo. ;)

[ Szerkesztve ]

(#535) Remekelek28 válasza Lauda (#534) üzenetére


Remekelek28
őstag

a whirpool mosógép már a garancia lejárta után 3 éves korában szerelésre szorult.,utána 5 éves korába és ezután többet mostunk kézzel mint a gép,azt hiszem 7 éves korára végleg kitettük.
Idegesitő volt,hogy mindig hétvégére állt le,amikor a fő mosás volt. És mig kijött a szerelő plusz 1 hét..stb..
Természetesen nem törvényszerű,hogy minden ami olcsóbb az átlagnál tönkre is megy,de ez nem egy élvezeti cikk,amit lehet nélkülözni,ha szervizbe kerül. Igy itt úgy gondolom a minőségre nem árt adni.
Nameg a sok velejáró idegeskedés,mégha garanciális is.
Az indesitnek is a motorja halt be és garanciába cserélték, ez nem közvetlen nálunk van,de a családba.

(#536) Real_Necro válasza Remekelek28 (#529) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kíváncsi vagyok már melyik típusokat hasonlítod össze. Ez így eléggé általánosítás...

Egyébként meg hogy a dobra is van gari... láttál te már olyan mosógépet, amelyiken a dob tönkrement? :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#537) Cathfaern válasza Remekelek28 (#527) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem sokra megy az ember egy elöltöltőssel, ha egyszerűen a fürdőszobába nem fér be egy elöltöltős gép (úgy hogy értelmes be is lehessen pakolni). És ha albérletről van szó, akkor még az se opció, hogy rendezze át a lakást :)

(#538) Cathfaern válasza Lauda (#521) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van pár gond ezzel a videóval :)
1. Ha látta, hogy nem oké valami, miért nem állította le a gépet?
2. Régen (20 évvel ezelőtt) az ilyen szintű rezonencia szinta általános volt... szóval nem tudom az a padló miből van, de hogy az nem csak a mosógépen múlt, az tuti.

(#539) Remekelek28 válasza Real_Necro (#536) üzenetére


Remekelek28
őstag

Amiről szó volz a két euronicses egyárú mosógép. Tipus szerint néztem meg a gyártói oldalon a paramétereket.

Cathfaern: Nyilván,kinek mire van helye. Mi pl kertes házba lakunk,tehát itt elfér. De pl a mi gépünk meg keskenyebb egy átlag felültöltősnél 44 cm. Itt a mélységre értem. Nekünk ez jelent helytakarékot és pl a tetejére még pakolhatunk is.

[ Szerkesztve ]

(#540) Real_Necro válasza Remekelek28 (#539) üzenetére


Real_Necro
veterán

Típust... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#541) Remekelek28 válasza Real_Necro (#540) üzenetére


Remekelek28
őstag

[link] [link]

Nekünk amúgy a dob is kilyukadt a whirpoolnál :)

(#542) Lauda válasza Remekelek28 (#535) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R ;) Megprobalom ezt a mosogepcseres dolgot valoszinu.

Cathfaern Szamomra sem teljesen tiszta. ;) Lehet nem az elso mosasuk vele es azert nem allitotta le, viszont igy meg szetraz mindent a gep, azt valoszinu ok sem gondoljak, hogy ennek igy kell mukodnie.

[ Szerkesztve ]

(#543) Remekelek28 válasza Lauda (#542) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor csinálhat még ilyet egy gép,ha túltöltik.

(#544) Nóri14


Nóri14
újonc

Sziasztok!

Elsősorban LG tulajdonosok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A napokban vettünk egy LG F12B8QD1 típusú mosógépet. Meg vagyunk vele elégedve, szépen, csendesen mos, egyetlen bajunk van vele, egyszerűen nem tudjuk kikapcsolni a hangot rajta. :( A leírtak alapján megnyomjuk hosszan a Time Delay gombot, csipog kettőt, aztán ugyanúgy zenél mintha nem csináltunk volna semmi. Mit csinálunk rosszul? :F

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#545) Remekelek28 válasza Nóri14 (#544) üzenetére


Remekelek28
őstag

Szia
Nekünk is kellemes zenélő hangot ad a végén,de mi pl nem is akarjuk kikapcsolni,mert minket nem zavar. Persze,ha pl kisgyerek van nálatok,akkor érthető.
Utána nézek majd.

(#546) Nóri14 válasza Remekelek28 (#545) üzenetére


Nóri14
újonc

Igen, pont ezért szeretném kikapcsolni, mert 9 hónapos a kiscsaj, és mindenre felébred. Egyébként engem sem zavarna, mert az meg jó hogy jelzi a mosás végét, csak néha jó lenne kikapcsolni! :B

(#547) Remekelek28 válasza Nóri14 (#546) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem is ugyanúgy működne,mint neked,de a leirás,elég értetlenül van megfogalmazva.
"Hangjelzés be/ki funkciót az Késleltetés gomb egyidejü megnyomásával és lenyomva tartásával lehet kiválasztani."

Hogy lehet egy gombot egyidejüleg megnyomni is és nyomva tartani. :F
Passz. Nem tudok rájönni. Hátha jön egy tőlünk okosabb :)

(#548) Nóri14 válasza Remekelek28 (#547) üzenetére


Nóri14
újonc

Köszi! :) Na erről beszéltem én is :Y Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy is akarták ezt most érteni :U

(#549) Remekelek28 válasza Nóri14 (#548) üzenetére


Remekelek28
őstag

Megkérdeztem egy illetőt,akiinek már sikerült,ha visszair jelzek neked... Elvileg félreérthető a leirás. egy másik gombot kell mellette megnyomni. De ne kisérletezgessünk,mert abból csak a baj lesz. Majd jelzek. :)

(#550) Nóri14 válasza Remekelek28 (#549) üzenetére


Nóri14
újonc

Rendben, köszönöm szépen! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.