Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Lauda válasza blattida (#1550) üzenetére


Lauda
félisten

Jeleztem mar multkor is, hogy nem kivanok veled errol tobbet beszelni, de csak folytattad. Megkerlek ujbol, hogy nem folytasd, ne reagalj a hozzaszolasaimra es en sem fogok a tiedre. Koszonom!

Ez a folyamatos miele omlenges valoszinu nem is veletlen lehet, gyanitom erdeked fuzodik a dologhoz. Csak ne hazardirozz masok penzevel, mikor a teljesen ismeretlen hasznalt mosogepet nyomatod a zsir uj 5 ev garancias mosogeppel szemben. Isten tudja mennyit mentek, ha lejar a garancia es bedoglik, majd horror aron lehet javitani oket. De te ezeken el sem gondolkodsz, csak mint egy robot irod tovabb a baromsagaidat. Itt a vege reszemrol.

[ Szerkesztve ]

(#1552) z123456z válasza blattida (#1550) üzenetére


z123456z
senior tag

Az a baj, hogy nemcsak a szavak jelentésével állsz hadilábon, hanem a szövegértelmezéssel is. Egyetlen szóval nem kérdőjeleztem meg a miele minőségét, még az árát sem firtattam. Tudomásul veszem, hogy annyi, és elhiszem, hogy mindennél jobb. Mint írtam, az a vicces, hogy úgy oktatsz egy szó jelentéséről, hogy valójában nem is tudod, mit jelent. Na ennyi, nem akarok én ebbe jobban belefolyni, lépjünk túl rajta. Nem vagyok az ellenséged, csak egy észrevételt tettem.

[ Szerkesztve ]

(#1553) blattida válasza Lauda (#1551) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha tovább folytatod a számodra ismeretlen témákról a kinyilatkoztatásokat, akkor sajnos folytatnom kell.
Az látszik, hogy szinte semmit sem tudsz a témáról, csak azt nem értem, akkor milyen alapon mersz véleményezni vagy állítani bármit egy miele mosógéppel kapcsolatban?
Továbbra is személyeskedsz, csak egyre durvábban, hiszen észérvet nem tudsz felhozni.
Pontosan a saját tapasztalataim okán is merek ajánlani a miele mosógépeket és nagyon jól tudom, hogy hosszú távon jobban jár vele az ember, mint egy újjal.
A horror ár Neked ugyan honnan jön? Javíttattál már Te vagy ismerősöd miele-t?
Pont az a lényeg, hogy a miele nagyon tartós és nagyon jól javítható, amit írtam, hogy az alkatrészeik drágák, az igaz, viszont nem ez nem azt jelenti, hogy horror árúak, hanem annyit, hogy egy normál mosógépjavítás költségével lehet számolni, nem drágább, mint a jóval olcsóbb társai esetében.
Pont, hogy a gondolkodás meg a tapasztalat miatt teszem, bár tudom, hogy ez semmit sem fog megváltoztatni benned ezzel kapcsolatban. ;)

z123456z
Idézet tőled: Mint írtam, az a vicces, hogy úgy oktatsz egy szó jelentéséről, hogy valójában nem is tudod, mit jelent.
Mi ez a szar? Miről beszélsz, ember? :F :F
A tények leírása minden, csak nem fetisizálás. Azt, hogy erre felhívtam a figyelmet, az ugyan mitől jelenti azt, hogy nem tudom, hogy a fetisizálás mit jelent? :F :F
Gondolkodj már egy kicsit? :((

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1554) Met


Met
nagyúr

Na mi a helyzet mosógép fronton?
Gorenje-t olvastam hogy "jobb", LG a DDrive miatt. Fagor? A mostani is Fagor, 14-15 éves, tudom hogy az új nem megy el addig.
Elöltöltős, 1000-1200-es centri, A+ vagy ++ kellene, 80k körül.
Nem követtem figyelemmel az árakat idáig, valami sátoros ünnepen érdemes venni vagy ezeket nem szokták annyira leakciózni? MM vagy Euronics

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1555) Lauda válasza Met (#1554) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem erdemes nezni, hogy milyen A - kategorias, nagy mese az egesz. Tulajdonkeppen ami tetszik, minden markanal vannak jo es rossz tapasztalatok.

Met Hogy? ;] :DDD (elneztem sorry)

Keves az a keret, hogy ismert tipust ajanljon az ember. Electrolux csoport gepei altalaban jok, rengetegen hasznalnak lg-t, samsung nem ajanlott. De vettek itt mar panasonicot is 5 ev garral.

[ Szerkesztve ]

(#1556) Met válasza Lauda (#1555) üzenetére


Met
nagyúr

Elöltöltős, 1000-1200-es centri, A+ vagy ++ kellene, 80k körül.

Nagyon nem akarok sok +-os gépet venni, olvastam hogy az első + után nincs nagy különbség.
Olyasmi kizáró ok hogy pl. a Samsung csapágyhibás lesz, meg ilyen típushibák.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1557) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Erről az LG-ről mi a véleményetek?

5 év garival így 82k magyar forint lenne, ennél sokkal többet nem szeretnék rá költeni.

Vagy esetleg van még ez a Samsung,
de ez kicsit drágább.

esetleg valami más ebben a kategóriában?

Köszi! :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#1558) Met válasza Cece04 (#1557) üzenetére


Met
nagyúr

Az LG link egy Gorenje gépre mutat:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1559) Cece04 válasza Met (#1558) üzenetére


Cece04
tag

Jaj, az véletlen, a link jó, a gorenjére gondoltam :)
Az LG-t meg azért írtam bele, mert szívem szerint azt vennék, de azok drágák :/

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#1560) maxatesz válasza Cece04 (#1559) üzenetére


maxatesz
tag

Szerintem vedd azt ameiknek nagyobb a centrifugája, gondolom az erősebb valamaivel.
Meg ráadásúl az Eco bubis :)

[ Szerkesztve ]

(#1561) Lauda


Lauda
félisten

Nem semmi ez a media markt online. Tegnap irtam nekik mosogep ugyben, hogy melyik ceg szallitja ki es ma delelott valaszoltak is :DDD , hogy a szami group kft szallitja ki a haztartasi nagygepeket. Errol a cegrol jokat hallottam.

(#1562) Met válasza Lauda (#1561) üzenetére


Met
nagyúr

Én is pozitívan csalódtam bennük.
Csütörtök 21:45-kor rendeltem egy hajszárítót személyes átvétellel, kis is fizettem online. Péntek 10:45-kor jött az értesítés hogy átvehető és meglepő módon nem akarták velem még egyszer kifizettetni (volt már ilyen máshol, nem lehúzni akartak csak az online fizetés valahogy nem került a nyilvántartásba).
Tudom ebben semmi rendkívüli nincs de idáig (szintén máshol) pénteken értesítettek volna hogy beérkezett a pénz és majd küldenek értesítést hogy átvehető, amit másod vagy harmadnap sikerült volna nekik küldeni.

Amúgy ugye a webshop olcsóbb, viszont ha mosógépet veszek akkor nem tudok webshopba plusz garit venni.
"Megéri" így is a plusz év?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1563) Lauda válasza Met (#1562) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a plusz garancia erdekes kerdes, megkerdezem ezt is az ugyfelszolgalattol emailben!

Az oldalon ezt talaltam:

A különböző Garancia Plusz biztosítási csomagok az alábbi termékekre köthetők: TV, szórakoztató elektronikai készülékek, fényképezőgépek, kamerák, telefonok, számítástechnikai eszközök, háztartási nagygépek és egyes háztartási kisgépek (pl.: porszívók, kávéfőzők..).
A Garancia Plusz Gold és Garancia Plusz Platina biztosítása csak áruházban vásárolt vagy online rendelt és áruházban átvett készülékekre köthető a vásárlással egy időben.
Garancia Plusz biztosítás(kiterjesztett garancia fedezet) a vásárlást követő 6 hónapon belül is köthető bármely magyarországi Media Markt áruházban, a vásárlási számla és a jótállási jegy egyidejű bemutatása esetén).

[link]

Tehat a sima garancia plusz megkotheto kesobb is, azert rajuk kerdezek.

[ Szerkesztve ]

(#1564) z123456z válasza Met (#1562) üzenetére


z123456z
senior tag

Nekem áruházban eddig minden terméket oda adtak azon az áron, amennyiért online hirdették. Mindig elmondják, hogy az online mm külön cég, de mindig megadják magukat. Egyébként van egy árgarancia nevű szolgáltatásuk, valószínűleg ezért. Sőt, ha árukeresőn találsz olcsóban, akkor annyiért adják ők is. Itt meg vannak határozva, mely boltok árai számítanak ( euronics, edigital és még néhány, nyilván a kis webáruházakkal nem kívánnak versenyezni ). Remélem tudtam újat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#1565) Met válasza Lauda (#1563) üzenetére


Met
nagyúr

Most akkor melyik?
csak áruházban vásárolt vagy online rendelt és áruházban átvett készülékekre köthető a vásárlással egy időben
vagy
a vásárlást követő 6 hónapon belül is köthető bármely magyarországi Media Markt áruházban
Itt mondjuk nincs leírva hogy melyik vásárlási módnál lehet.

Kíváncsi leszek mit válaszolnak:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1566) Met válasza z123456z (#1564) üzenetére


Met
nagyúr

Ez érdekes, hogy szoktad, odamész a pénztárhoz és mondod hogy webshopba ez ennyi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1567) Lauda válasza Met (#1565) üzenetére


Lauda
félisten

A plusz gold es plusz platina csak szemelyes atvetelkor kotheto a vasarlassal egyidoben.

A sima garancia plusz pedig utolag is kotheto a vasarlastol szamitott 6 honapon belul.

(#1568) Met válasza Lauda (#1567) üzenetére


Met
nagyúr

Jaa, a linket nem néztem :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1569) Lauda válasza Met (#1568) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyanazt be is masoltam. :D ;)

(#1570) Lauda válasza Lauda (#1563) üzenetére


Lauda
félisten

Mar valaszoltak is:

Köszönjük visszajelzését!

Kérdésére válaszolva tájékoztatjuk, hogy a Garancia + szolgáltatásunk csak személyesen vehető igénybe, online nem érhető el a szolgáltatás. A szolgáltatás igénybevételére 6 hónap áll rendelkezésére az átvételt követően bizonyos termékekre. A részletekről Áruházainkban kérhet tájékoztatást.

Tehat csak szemelyesen kotheto meg. Szerintem ez nem akkora gond, valaki ismerosod biztos megy arrafele, el tudja o is intezni. Mikor a tv-t vettem, akkor is csak nev es lakcim kellett a biztositashoz.

(#1571) AVarice


AVarice
tag

(#1572) z123456z válasza Met (#1566) üzenetére


z123456z
senior tag

Nem, az eladónak mondod, aki foglalkozik veled vagy amelyikhez odamész, hogy segítsen. Aztán ő kamuból elsétál az osztályvezetőhöz, hogy megkérdezi, de legutóbb már felment az árukeresőre, és már bólintott is. Ez nem pofátlan alkudozás, hisz ők vállalják ezt az árgaranciát.

(#1573) GIJoe válasza AVarice (#1571) üzenetére


GIJoe
addikt

Az Auchan újságban A++os 6 kg-os 49E Ft...
Én pedig valami nagyon akciós megbízható felültöltőst keresek, A+, 1000-1200, 6 kg min... :R

(#1574) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

Átfutottam az utolsó pár oldal hsz-eit, az alapján egy új Gorenje mosógéppel szimpatizálok :) Sajnos csak elöltöltős "vékonyított" modell jöhet szóba a hely miatt (4x cm mélységű kategóriák).

Ezt néztem ki a jelenlegi Gorenje kínálatból:

http://www.gorenje.hu/termekek/haztartasi-nagygepek/mosas-szaritas/modellek/mosogepek/w6723-s/573223

Szerintetek vehető?

(#1575) Parci válasza blattida (#1523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Az egyik kétszer annyiba kerül, mint a másik, viszont négyszer annyi ideig működik. Akkor melyik éri meg jobban?
Időarányosan a miele-ért fele annyit fizetsz, csak az a Ti problémátok, hogy ezt az összeget előre kell kifizetni, ami Magyarországon nem annyira könnyű az átlagnak."

erről van valami érdemi becslésre alkalmas méretű, alacsony szórású, reprezentatív mintád? vagy ezt csak úgy mondod, mert ez "tény", a mieléért időarányosan feleannyit fizetsz (bármihez viszonyítva :DDD), slussz-passz?

vannak jó és rossz termékek, a miele az áráért csak hibátlan és tartós lehet, ellenkező esetben a világ legrosszabb vétele volna. a 80e ft-os lg-nek meg joga van elromlani 10 év után. ami meg jürgen használt gépeit illeti... alapvetően használt-párti vagyok, de mondjuk cipőt és mosógépet a büdös életben nem vennék használtan. csak.

az lg gépünk egyébként hiba nélkül teszi a dolgát azóta is, hogy megírtam az eredeti blogbejegyzést.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1576) Met


Met
nagyúr

Így se jártam még, be kellett volna kötnöm egy Whirlpool elöltöltős keskeny mosógépet.
Kedden szállították, sérülés nem volt rajta, ma szépen kiszedtem a rögzítőcsavarokat, behúzgálom az alsó hungarocellen a fürdőbe, megbillentem hogy a hungarocellből le lehessen vágni, majd a másik sarkára billentem hogy ki lehessen venni alóla a hungarocell táblát, ekkor egy tenyérnyi műanyag darab esik le a gépből.
Gondolkozok honnan eshetett le de nem tudtam beazonosítani, gondoltam azért alá nézek, jól tettem mert az üst (ami régen fémből volt) alján volt egy szép nagy luk, látszott a dob.
Valószínűleg amikor össze lett csavarozva megfeszült valahogy és elpattant.
Még jó hogy nem lett elindítva.
MM felhív, rögzítették a visszaküldési szándékot és majd lesz valami.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1577) Lauda válasza Parci (#1575) üzenetére


Lauda
félisten

Erre a reprezentativ mintara en is kivancsi lennek. Mert ez a joskapista aki regota szerel azt mondta nem valami hiteles.

(#1578) Lauda válasza Met (#1576) üzenetére


Lauda
félisten

Latom media marktbol jott, akkor neked is a szami grouposok vittek ki? Original volt a keszulek? Most van egy kis akcio, lehet meg is rendelem a zanussit.

(#1579) Met válasza Lauda (#1578) üzenetére


Met
nagyúr

Barátnőm lányához vitték, nem tudom melyik cég volt.
Tetején/oldalán karton, alján hungarocell, összefóliázva rögzítőcsavarok benne, de azt a lukat csak úgy tudták volna összehozni ha ráejtik a gépet egy kúpos valamire.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1580) Lauda válasza Met (#1579) üzenetére


Lauda
félisten

Etem koszi! Ha nincs lebontva a folia rola, akkor az ugy jott ki a gyarbol. Ami fura az egeszben, hogy minden gepet kiprobalva adnak ki a gyarbol, azert vizes a belsejuk, mikor kibontod. Kerdes hogy akkor ott hogyan nem folyt a viz? :Y

A media marktbol rendelem mindenkeppen, mert ott 60 napos elallasi ido van, ha valami gond lenne.

---------------------------------------

Elobb beszeltem az electrolux-al, azt kerdeztem toluk, hogy ket zanussi gep kozott (61015/61215) csak a programja mas a centri miatt, vagy a felepitese is. Azt mondtak, hogy az 1200-es centrijuben mas a motor es mas a szimmeringezes is. Nekem eleg lenne az 1000-es centri amugy, az uriember is azt javasolta, hogy ebben az esetben is az erosebbet valasszam.

[ Szerkesztve ]

(#1581) Met válasza Lauda (#1580) üzenetére


Met
nagyúr

Én arra gondoltam hogy meg volt feszülve az üst és egyszer csak elpattant, lehet próbakor még egyben volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1582) Lauda válasza Met (#1581) üzenetére


Lauda
félisten

Elkepzelheto ez is. Ha olvastad en is hogy jartam tavaly az eloltoltossel. Kihoztak (nem MM, helyi ceg), teljesen origi folia, kibontva ugyan ez. Szedem ki a dobrogzitoket es az egyik csavar szarragorbulve, a nagykrovaval alig tudtam kihajtani. A gumikarikanak a likja is ovalisra torzulva. Hivtam is az uzletet csereljek ki szepen, be sem kotottem. Mondtak hogy annak nincs baja, azert van ez a rogzito, hogy megvedje a dobot. Ja es mekkorat kellett ennek esni, hogy meg a mosogep hatuljan is torzuljon a luk? En nem fogom szorakozni egy 115 ezres geppel, azt meghagyom nekik. Amit hoztak az is hibatlan volt es a dobrogzitok is a pici krovaval kijottek es tok egyenesek a csavarok is. Biztos kicserelik a tiedet is. A media markt nem szokott xarakodni ilyesmin, azert rendelem en is toluk.

[ Szerkesztve ]

(#1583) Met válasza Lauda (#1582) üzenetére


Met
nagyúr

Elvileg ma vitték el, nem is ugattak a telefonba.
Inkább az zavar hogy ezt most elvitték, nyilatkozni kell hogy csere vagy pénz vissza és utána hozzák a másikat.
Miért nem lehet feldobni a kocsira a cseredarabot és itt hagyni amikor viszik el a rosszat.
Na mindegy, csak jó lesz amit hoznak, állítólag az utolsó volt a raktárban az amit majd csereként hoznak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1584) Lauda


Lauda
félisten

A mall.hu-tol rendelt mar valaki mosogepet? Amit kineztem felultoltos zanussi, a media marktban 90 ezer, a mall.hu-n pedig 77 ezer. :Y

(#1585) Lauda válasza Lauda (#1584) üzenetére


Lauda
félisten

Megrendeltem inkabb MM-ban. Egyreszt 6 honapod van kiegeszito gart kotni, masreszt 60 napos elallasi idod van es azert megbizhatobb ceg.

(#1586) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Mosógépvásárlás előtt állunk, egyenlőre ezzel a termékkel szimpatizálunk

Hotpoint-Ariston WMSF 622

[link]

Nem igazán tudok semmit erről a márkáról, nektek mi a véleményetek / tapasztalatok ? Sajnos nehezen száradnak a ruhák a lakásunkban így fontos, hogy jól centrifugázzon a készülék. Árban semmiképp sem mennék fel 100 fölé. Esetleg ti mit ajánlanátok?
Előre is köszi!!

(#1587) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Mosógép vásárlásban kérném a tanácsotokat. Elöltöltős gépet vennénk, úgy max. 120e-ig, de inkább 100 alatt. Mi a legjobb vétel? Mélységre nincs gond, úgy 60 cm-ig beférne.

(#1588) VIPowER válasza Gabesz87 (#1587) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amelyik a legjobban tetszik, vagy amelyik a legtöbb garanciával rendelkezik. Senki sem fogja Neked megmondani hogy elromlik e holnap, vagy 5 év múlva. Vagy vehetsz innen használtat, ezek jó eséllyel még elmennek pár évet : [link]. De ez is "lutri" mint mind manapság. Köszi hogy segíthettem. :)

(#1589) Gabesz87 válasza VIPowER (#1588) üzenetére


Gabesz87
addikt

Használtan nem, köszi. Hát jó, akkor nézelődöm. Csak mindenki azt szajkózza, hogy mit ne, de hogy mit nézzek, melyik márkán belül, azt senki nem mondja. Nyilván nem azt várom el, hogy megmondja valakit, melyik bír ki 10 évet, csak azt reméltem, hogy abban segít valaki, hogy melyik megbízható, melyikről van általánosságban a legjobb vélemény. Na mindegy, azért köszi.

(#1590) Lauda válasza Gabesz87 (#1589) üzenetére


Lauda
félisten

Electrolux csoportbol rengetegen vasarolnak, aeg, electrolux, zanussi, ezek jo gepek, kiterjesztett gari ajanlott hozza. Gorenje is gyakori tipus, lg szinten. Azt valaszd amelyik tetszik, senki sem tudja megmondani mennyit fog elmenni. Gari legyen mindegyikre 5 evre hosszabbitva.
Fogyasztast ne nezd, mese csak, az olcsobb is jo amelyik csak A+ vagy A++, kidobott penz a draga gep.

[ Szerkesztve ]

(#1591) Gabesz87 válasza Lauda (#1590) üzenetére


Gabesz87
addikt

Láttam, vannak ilyen inverter motorosak, a Mediában pl. az LG-re 10 év fari van a motorra. Ha ezek tényleg olyan jók, mint ahogy írják, akkor az sem érdekel, hogy 150e az ára. 10 év gari azért jól hangzik.

(#1592) Lauda válasza Gabesz87 (#1591) üzenetére


Lauda
félisten

Az csak marketing, a motorok nem nagyon szoktak tonkremenni. Az inverter motor csendesebb az biztos, emiatt 1.5x annyit kifizetni....Persze te tudod.

(#1593) Chal válasza Gabesz87 (#1591) üzenetére


Chal
addikt

Én is hasonló cipőben járok/jártam. Felejtsd el hogy érdemi tanácsot fogsz kapni. És nem azért nem mondanak a szakik sem tippet, mert direkt ki akarnak veled cseszni, hanem azért mert ők sem tudják hogy a jelen pillanatban a "boltok polcain" levő gépek milyenek valójában. Vagy 1 hétig túrtam a netet, arra jutottam hogy az egész mosógép ipar egy rohadt nagy káosz. Mire kiderül egy gépről hogy jó, már rég nem tudod megvenni, mert évente cserélgetik. Ami tavaly még jó volt, abba idén lehet hogy egy totál vacak licenszelt belső kerül egy másik gyártótól, mert ebben az évben az XY márka (képzelj ide bármit) éppen ilyen bizniszt kötött.

Ezért mondják azt, hogy vedd ami tetszik, mert úgysem fogod tudni kitalálni hogy milyen a valós műszaki tartalom, illetve nem fogja tudni megmondani senki, max a gyártónál pár mérnök meg beavatott. Én végül rendeltem egy LG-t, mert az tetszett tudásra/kinézetre/árra/garanciára. Elvileg holnap jön meg, ha szar lesz hát szar lesz, nulla esélyem van arra hogy ez ellen tegyek bármit is, kb. úgy érzem mintha lottóznék :) Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Gabesz87 válasza Chal (#1593) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát igen, én is így látom a helyzetet, egyetértek.
Most én is az LG-ket nézem, meg az Electoluxot, az inverteres modelleket. A gyári garit kiterjeszteném 5 évre, a motorra meg van 10 év, az már barátságos. Mondjuk az ára nem :D Szóval tényleg rohadt nehéz dolog ez. Ja, és persze közben a dizájn sem mellékes, mert hát az asszonynak ugye az a legfontosabb szempont :D
Milyen LG-t vettél amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#1595) Chal válasza Gabesz87 (#1594) üzenetére


Chal
addikt

Mosó+szárítósat. Ezt: link. Néztem külföldi review site-okat (nem a cukormázas webshopos szarokat, hanem fórumok mélyéről kapartam elő valós user revieweket). Annyi biztos, hogy működik, mos, szárít, aki megvette, imádja. Legalábbis azt, amit tavaly/tavalyelőtt vett, hogy ha ezen a héten éppen a kínai legalja gyártósorról jön le az új modell tadzsikisztáni belsővel amiben csak műanyag van, akkor így jártam, de mint mondtam, engem már nem érdekel, lottó. Ha beszopom vele, akkor felgyújtom, és mosunk kézzel.

Garit se vettem rá pluszban, rákerestem erre is. Kb. ha a csillagok is úgy állnak, meg ha kakast áldozol éjfélkor akkor talán tudod érvényesíteni. Ja várj, akkor se. Rengeteg panasz és anyázó írás van ebben a témában, ember nincs szerintem akinek sikerült ilyen pluszban vett garanciából egy fillért is viszontlátni meghibásodás esetén. Ha mégis rád akarják tukmálni, javaslom hogy olvasd el a szerződést, AFSZ-t, meglepő dolgok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#1596) Gabesz87 válasza Chal (#1595) üzenetére


Gabesz87
addikt

:C :DD :D

(#1597) Gabesz87 válasza Chal (#1595) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, hallgatva másokra, megvettük azt, AMI tetszik!

(#1598) Lauda válasza Chal (#1593) üzenetére


Lauda
félisten

Igen igy van. Ez a liszenszelt belso nem tudom mire vonatkozik, az electroluxoknal en ugy tudom azonos muszaki tartalommal futnak a gepek, szoval nem valtozik evente a bele az adott tipusnak. Es mint irtam is, direkt felhivtam a ceget, mert pl a zanussira azt mondtak a markaboltosok, hogy azonos a bele az 1000-es es 1200-es centriju gepnek. Az electroluxnal azt mondtak, hogy 1000-ig egyforma, a kovetkezo 1200-1300-as fordulatu gepek, ezek mar mas motorral es szimmeringezessel keszulnek, aztan az 1400-as megint mas motorral keszul. Ezert rendeltem a 61215-os zanussit, 1200 fordulat es az fogyasztja a legtobb vizet. Electroluxban nem talaltam ilyet. Nem szeretem ha viz nelkul mosunk.

A plusz garanciarol itt is irtak a topikban es mind jo tapasztalat volt. En meg a helyi electroluxos szervizest is felhvtam es mondta, hogy nyugodtan kossek ra biztositast, mert ki szoktak fizetni mindent, amit javitani kell.

[ Szerkesztve ]

(#1599) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Két újabb versenyző szállt be a játékba.

Samsung WF8EF5E0W4W

[link]

Electrolux EWF1484BW

[link]

Egy kis megerősítés kéne, én jelenleg inkább a Samsung felé hajlok.

(#1600) Lauda


Lauda
félisten

Este megerkezett a felultoltos mosogepem. A media marktbol rendeltem Zanussi ZWQ61215 tipus, megosztanam a folyamatot, ha valaki esetleg hasonlo cipoben jarna.

Csutortokon este rendeltem a gepet az online feluleten, nem sokkal utana erkezett egy email, hogy fogadtak a rendelesem es ertesitenek, mikor atadtak a logisztikai cegnek a termeket. Penteken jott az elektronikus szamla rola, majd kesobb, hogy atadtak a termeket a szallito cegnek. Hetfon hivtak, hogy kedden 15-19 ora kozott tudnak szallitani, megfelel-e. Vegul 19 ora elott ertek ide. Vartam vartam es felhivtam 7 elott 10 perccel azt a szamot, amin egyeztettuk az idopontot, hogy varhato-e az erkezes, mondta a holgy, hogy felhivja az autot es a kiszallito felhiv, par perc mulva mondjuk megjottek, de a lenyeg, hogy este hetkor is tudtam erdeklodni. A Szami Group nevu ceg szallitota, ket fiatal srac volt, nagyon rendesek, behoztak a lakasba a gepet, segitettek volna kicsomagolni is, de mondtam, majd en holnap. Kaptam rola szallitot es itt toltottek ki a garjegyet. A gep rendben van szemre, ma uzemelem be. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.