Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) jociolaszi válasza z123456z (#1750) üzenetére


jociolaszi
tag

Dehogyis rendesen boltba vett mosogép euronics.

(#1752) jociolaszi


jociolaszi
tag

Van rá garancia csak nekem már 11év alatt a harmadik mosógépem ment tönkre garancia lejárata után fél évvel! A legutóbbi két hónapig volt garanciás szervízben és elegem lett a szervízből ha megy akkor nem csináltatom meg mert két hónap mosógép nélkül elég volt.Tökéletesen mos.Valóban csak 3-4évig birják.A százezres siemens két és fél évig birta.Panelhiba 45lett volna meg munkadíj!Úgyhogy én tudom hogy minden mosógép pár évre van tervezve. Ja és a lényeg hogy heti 4mosással birták eddig! Örülök hogy szuperül mos és majd 3év múlva ha megáll akkor jöhet a következő sajnos ilyen világban élünk.11 éve vagyok nős és ez a negyedik mosógépem!

Whirpool
Siemens
Indesit
Gorenje

[ Szerkesztve ]

(#1753) attiati válasza jociolaszi (#1752) üzenetére


attiati
veterán

panelhibánál érdekelne, hogy hány száz forintot spórolnak a gyártók az alkatrészen, ami miatt kukázni kell a teljes mosógépet?

a dob, üst, stb... anyagvastagságánál még megértem, hogy dupla vastagságú anyag az dupla pénz.
És a gyártók a fogyasztóknak akarnak megfelelni, akik minél olcsóbban akarnak venni.

Nade megéri spórolni a panelen 100 ft-kat, és utána hatalmas a márka presztízsvesztesége...

(#1754) z123456z válasza jociolaszi (#1751) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor tényleg nem értem, miért a boltos jön ki javítani, és miért nem egy hivatalos márkaszerviz intézi. Na mindegy, reméljük sokáig tudod használni. Bár én nem hagynám annyiban, és nem a boltost hívnám.

(#1755) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Közben úgy látszik a Zanussi felültöltős mosógép ZWQ61225WA lesz a befutó nálam.Árban is még csak-csak belefér és tudásban is megfelelne az igényeknek.És az 5 év gyári gari is igen csábító!
Többet is költenék rá lehet,de sajnos úgy gondolom napjainkban nem lehet már előre 8-10 évre tervezi mosógéppel sem.A most elromlott előtt 5 évvel volt egy Hajdu mosógépünk ami minimum 15 éves lehetett,de még mindig ment. :D
Bár gondolom füstölt a villanyóra amikor dolgozott,meg ütvefúró hangja is volt centrizés közben. ;] :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1756) Lauda válasza Orlin (#1755) üzenetére


Lauda
félisten

1 ev garancia van a gepre.

(#1757) blattida válasza Lauda (#1756) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit ki lehet terjeszteni öt évre, némi plusz pénzért. Ebben csak az a szomorú, hogy tőlünk nyugatabbra ugyanezért az alapárért megadják alapból az öt év garanciát, csak itt az emberek egy kicsit kevesebbet keresnek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1758) luciferk válasza Orlin (#1755) üzenetére


luciferk
senior tag

Centrizésnél a kivállasztott gépednek nem ütvefúró hangja lesz hanem olyan mint egy sugárhajtómū, köszonhetō annak, hogy nem inverters motorja van. ;)

(#1759) Lauda válasza luciferk (#1758) üzenetére


Lauda
félisten

Keszitettem videot arrol is multkor:

Zanussi ZWQ 61215 1200-as centri ;)

[ Szerkesztve ]

(#1760) Orlin


Orlin
addikt

Szerintetek amúgy van értelme szerelővel próbálkozni?
Ma volt itt rokonunk ő villanyszerelő ás a felső részt levettük (meglepően könnyen lepattintható" .Fázisceruzával mértük meddig megy az áram benne.Bemegy és egy főpanelig el is megy,de utána már semmi.
(Whirlpool awe típus.)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1761) 7Sony7 válasza Orlin (#1760) üzenetére


7Sony7
addikt

Nézz utána, mennyi bele egy vezérlőpanel, +a csere, vedd figyelembe hány éves a gép, és mennyi lenne egy új, ami megfelel nektek. Ez talán srgít dönteni.

-

(#1762) Lauda válasza Orlin (#1760) üzenetére


Lauda
félisten

Nekunk is whirlpool awe gepunk volt. Elkezdett rosszalkodni, nem centrizett ki stb. Ket szerelovel is megnezettem, vezerlopanel hiba, 35 ezer forint a javitas. Pont volt a csereprogram kesobb, leadtam azt.

[ Szerkesztve ]

(#1763) madagaszkar válasza jociolaszi (#1743) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!

Az én gépemmel - GORENJE W6503/S - szintén így jártam, csak nekem a második tisztító programnál dobta le az ékszíjat, a vásárlástól számított két hónap múlva. Bejelentettem a hibát, pár nap múlva kijött a szerelő hozott tartalék ékszíjat az esetleges szakadás miatt, de nem volt rá szükség mert csak ledobta a régit.Ezek szerint ez valami típushiba lehet? Egyébként a készülék most 1 éves, azóta minden hónapban elvégzem a tisztító mosást, de eddig nem ismétlődött meg a hiba. Egyébként nagyon jól mos tökéletesen elégedettek vagyunk vele, más programoknál semmi gond.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1764) jociolaszi válasza madagaszkar (#1763) üzenetére


jociolaszi
tag

Ugyanez a típus van nekem is.Biztos hogy típus hiba.Tegnap nekem is lefutott szíjjledobás nélkül!Pedig eddig mindig ledobta!Megijedt valószínűleg.

(#1765) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár napja írtam,hogy elromlott Whirlpool awe 6519-es felültöltős mosgépünk.Lement a program és azóta semmi.Nem is világított.A falunkban van mosgép szerelő,most volt itt.Panel hiba.Beviszi a városba szervizbe akikel kapcsolatban van.Így lesz 10-es a panel és plusz 4 000 az ő munka költsége.14-ből elvileg megússzuk ,ha tényleg az a baja és nem nagyobb.Mondta ,hogy így neki 10 a panel,de amúgy 30 000 körül lenne.
Kiváncsi leszek a végeredményre. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1766) oxox


oxox
addikt

Sziasztok,
Mosógép vásárlás előtt állok, mert a mostanink kezdi a végét járni.
Eddig whirlpoolt nyúztunk, de asszon váltani akar, nekem ami fontos, hogy halk legyen (ha létezik ilyen), legyen takarékos, szép, jahh és elől töltős. Olyan 150-200k-t szánok rá. ill legyen gyors programja (gondolom olyat már nem nagyon kapni, amiben ne lenne)
tehát:
-milyen márkát javasoltok? (mit nem)
-ill azon belül tipust esetleg?
-van értelme drágát venni (ez a mostani nem volt nagy befektetés),
-van-e értelme lcd kijelzőnek, meg vmi új f.sz-f.sznak?

thx
oxox

jahh igen black friday-en lesz valahol vmi komolyabb discount?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1767) Lauda válasza oxox (#1766) üzenetére


Lauda
félisten

ami fontos, hogy halk legyen

Ez esetben inverter motoros gepet keress. Marka mindegy, legyen sok gar.

(#1768) blattida válasza oxox (#1766) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha valóban a halkság a legfontosabb elvárás, akkor DD motoros gépet vegyetek, abból lehetőleg valamelyik LG-t, mert azok között a koreaiak gépei a legjobbak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1769) oxox válasza blattida (#1768) üzenetére


oxox
addikt

thx...megnéztem de ez lehet csak parasztvakítás, adatlap szerint legalábbis ugyanakkora a dB érték.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1770) 7Sony7 válasza oxox (#1769) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem vakítás. A vízbeeresztés hangja és a kiszivattyúzás ugyanolyan hangos, mint más gépeknél, viszont egyébként a motorhangot gyakorlatilag nem hallod.
Az hallik, ahogy a ruhák mozognak a dobban. Meglepően csendes.

-

(#1771) Lauda válasza oxox (#1769) üzenetére


Lauda
félisten

Delutan toltok fel neked electrolux inverteres videot, majd eldontod, hogy vakitas-e.

[ Szerkesztve ]

(#1772) oxox válasza Lauda (#1771) üzenetére


oxox
addikt

úgy értem az inverteres és a DD inverteres...csak az adatlapból mint írtam

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1773) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Mosógépet kell vennem, mert a jelenlegi 4 éves Fagor megadja lassan magát, valamint megeszi a rozsda is.
Előtte egy Whirlpool volt, ami kb. 6 évet bírt ki, majd leszakadt a dobja (amúgy jól mosott).

Olvasgattam a topicot, sok hasznos infót elraktároztam, de még mindig nem tudom, hogy mitévő legyek. Vegyek egy olcsó valamilyen mosógépet, mert úgyis 4-5 év és megint cserélhetem, vagy érdemesebb egy kicsit jobbat, nagyobb tudásút venni.
Olcsóbbat 60.000- Ft-ért már lehet kapni, márkásat (Indesit, Samsung, Whirlpool) 2-3 év garival (persze utána fog majd tönkremenni).

Drágábból az LG-ket nézegettem, ma a MediaMarkt-ba 10% kedvezményt adnak mindenre, így 90 000-Ft körül tudnám ezt a gépet megrendelni: LG F12B8NDA7 , de csak 2 év garit adnak rá.

Szerintetek megéri a +30 000- Ft a jobb gépért? Nem nagyon tudom, hogy mitévő legyek...

(#1774) Lauda válasza Lauda (#1771) üzenetére


Lauda
félisten

Electrolux EWT1376HGW mosas hangja: [link]

A plusz hang ami hallatszik, az a jetszivattyu hangja, tolja fel a mosovizet felulre, igy felulrol is aztatva van a ruha. Ennek a motorhangjat sosem hallod, se mosas, se centri kozben.

Zanussi 61215 mosas hangja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1775) blattida válasza oxox (#1772) üzenetére


blattida
nagyúr

DeciBelben valóban egyformák, csak nem nem mindegy, milyen frekvencián zúgnak, hiszen a hagyományos szíjas megoldás süvít a magas fordulatszám miatt, amire a fülünk sokkal érzékenyebb, mint a jóval mélyebb DD morajlásra...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1776) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ma mediamarkt -10% nap van. Ha valaki tervez venni pl mosógépet jól jöhet.
3hete vettük az AEG-et, most 26ezerrel olcsóbb lenne

(#1777) ztibor válasza Lala6 (#1773) üzenetére


ztibor
senior tag

Ne vegyél 2 év garival gépet,
Bármit választasz arra legyen 5 év.

(#1778) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Whirpool mosógép most másodszor lett panelhibás, nem bírt túl sokat, kéne valami helyette, 70-80 ezerért. Mit ajánlotok?

(#1779) oxox válasza blattida (#1775) üzenetére


oxox
addikt

Remélem mert megvan mi lesz :) ..LG mosó/szárító 220 körüli

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1780) Lauda válasza blattida (#1775) üzenetére


Lauda
félisten

a hagyományos szíjas megoldás süvít a magas fordulatszám miatt,

Holnap toltok fel centris videot a hagyomanyos szijas inverteressel. A motor miatt suvit, nem a szij miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1781) Orlin válasza Dinter (#1778) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Nekünk a Whirpool mosógépünk pont most van panel cserén.Ez nem jó hír ránk nézve sem amit írsz...
Én Zanussi gépeket nézegettem ,ha cserélném biztos az lenne.De csak 5 év garival venném már.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1782) Dinter válasza Orlin (#1781) üzenetére


Dinter
addikt

Most azon gondolkozom, hogy elküldöm javíttatni a panelt, olcsóbb is lenne valószínűleg, és hátha tovább bírná..

(#1783) Met


Met
nagyúr

Srácok, a mosó/szárító öszvérek tényleg kerülendőek még a drágább kategóriában is? :U
Ha a mosógép tetejére teszem csökken az amúgy sem túl sok konyhapult felület, ha pult alá teszem egy 60-as szekrény kijön és egy 40-est tudok berakni.
Barátnőm meg valamiért nem hajlandó megérteni hogy szar az öszvér.
Mosógépet is kell majd venni, annyi pénzt meg nem dobnék ki hogy veszek egy kombi gépet, "rájövünk" hogy nem jó se mosni se szárítani és veszünk egy normál mosógépet és majd valamikor egy szárítót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1784) 7Sony7 válasza Met (#1783) üzenetére


7Sony7
addikt

Kezdd azzal, hogy mosás után ki kell szedni fele ruhát, mert csak úgy tudja megszárítani, aztán, ha kész, akkor a másik felét. Ezután jöhet a második adag ruha, ha van. Normális szárítóba meg egyszerre befér egy adag mosás.

-

(#1785) Fr3eWar válasza Met (#1783) üzenetére


Fr3eWar
őstag

3 hete vettünk egyet. Én is és asszony is teljesen meg van vele elégedve.
Mivel "öszvér" így szárításhoz is használ vizet, a hőcserélőben azzal végzi el a kondenzációt, így nincs benne "hangos" ventillátor. szárítás közben nagyon halk. Ami kondenzációs különálló szárítót láttam ismerősöknél mind sokkal hangosabb volt. Illetve így a kondenzvizet is kipumpálja a lefolyócsövön.

Ami szösz visszamarad szárítás után a nagyobb darabokat kiszedjük a dobból, a többi a következő mosás során lemegy a lefolyóba. Eddig működik. Kb 10-12x használtuk már a szárítást.

9kiló mosás 6kiló szárítás amit a mienk tud. Eddig nem kellett kivenni belőle semmit. Egy sztenderd ilyen szennyeskosárnyi ruha amit mosni szoktunk egyszerre.

Ágyneműt gyűri rendesen (nagy egybe darabok miatt) de az átlagos ruhadarabok elviselhetőek. Nem nagyon vasaltunk eddig sem, de eztán sem fogunk sokkal többet.

Illetve ez átmeneti, csak a késő ősztől kora tavaszig tervezzük így szárítani a ruhákat, mert most nagyon nehezen száradnak, nyáron nem volt gond.

Mosáskor is jelentősen halkab (valószínű az inverteres motor miatt) mint az előző 7kg töltet bíró 2-3 éves Bauknecht. A dob is nagyobb annak 47x28 cm volt, azaz kb 50literes, ennek meg 50x38 tehát kb 70 literes.
És az előző mosógépet nem hiba miatt cseréltük, tehát hibátlanul adtuk tovább egyik kollégámnak. Csak az új kombi gép miatt adtuk el.

Ez egy AEG L87695NWD

[ Szerkesztve ]

(#1786) Met válasza Fr3eWar (#1785) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ez jó hír.
Amit kivesztek ruhát az száraz teljesen vagy nyirkos marad? Olvasni ilyen elrettentő példákat.
A vasalás nem gond, nekünk is csak erre az időszakra kellene hogy kevesebb pára legyen a lakásba engedve.

7Sony7 Az nem gond, ketten vagyunk, ágyneműk nélkül heti egyszer meg a gép kb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1787) Fr3eWar válasza Met (#1786) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szinte kivétel nélkül totálszáraz, és kb mindig a szekrényszáraz fukciót válasszuk mert ez is elég. Ennél van egy még szárazabb napocskás opció is.

Mostunk rongyszőnyegeket egyszerre 3-mat (60x140-esek) konkrétan ezt is:

+ fürdőszoba kilépő és WC előtti szőnyeget, ezeket egyben, minden totál száraz lett, egyből mehettek le a földre.

Ami nem lett teljesen száraz: Kisbabánk sokrétegű overálja, valahogy úgy csavarodott, hogy az egyik lába bekerült a ruha közepére belülre, és így a lábon belül a belső anyagban éreztem kis nedvességet, így azt 1 napra még kint hagytuk mielőtt eltettük.

(#1788) 7Sony7 válasza Met (#1786) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, bocsi. Magamból indultam ki. Akkor nem szóltam.

-

(#1789) attiati válasza Dinter (#1778) üzenetére


attiati
veterán

Whirlpool-oknál sokadszor olvasom a panelcserét. Milyen típus volt? (modellszám?)

WP-knél nem értem, hogy miért a felnyíló ajtóra rakják a mosószer adagolót. Így csomó felültöltős modellnél nem áll meg az ajtó felnyitva. Zanussinál meg az összes kiállított modellnek nyekereg már újan az ajtaja.

(#1790) Dinter válasza attiati (#1789) üzenetére


Dinter
addikt

AWE 4519

(#1792) attiati válasza Dinter (#1790) üzenetére


attiati
veterán

nem lehet, hogy ez a panel meghibásodás a felültöltősöket érinti?

Az összes felültöltős megoldáson meg lehet mozgatni a kijelző / panel részt.
Valahogy az elöltöltősnél jobban beépítettnek tűnik.

(#1793) maxatesz válasza Fr3eWar (#1787) üzenetére


maxatesz
tag

Örömmel olvasom (kicsit lemaradva ...) :) , hogy bevált a mosó száritó AEG
és :N nem kell hinnem [link]
ennek az állításnak sem...

(#1794) Lauda válasza Lauda (#1780) üzenetére


Lauda
félisten

Electrolux EWT1376HGW (inverter motoros szijas) 1000-es centri: [link]

Zanussi ZWQ61215 (normal motoros szijas) 1000-es centri: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1795) Met válasza Fr3eWar (#1787) üzenetére


Met
nagyúr

Ennek örülök :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1796) maxatesz válasza Lauda (#1794) üzenetére


maxatesz
tag

A hagyományos motoros, elég jól visít az inverterhez képest ;)
Mosás közben meg szinte 0 :N hang az inverteres motoroknál.

(#1797) Lauda válasza maxatesz (#1796) üzenetére


Lauda
félisten

Az inverteresnel csak a szerkezet es a ruhak/viz hangjat hallod, a meghajtas teljesen csendes minden uzemmodban. :)

(#1798) maxatesz válasza Lauda (#1797) üzenetére


maxatesz
tag

Igen!Én is ledöbbentem mikor anyámnál hallottam vagyis nem hallottam :DDD
Neki is inverteres van..
Ruhak/viz hangja az is hangszigetelve :D
Konyhaszekrénybe van építve.

[ Szerkesztve ]

(#1799) blattida válasza Lauda (#1780) üzenetére


blattida
nagyúr

?
Nem írtam, hogy a szíj miatt süvít.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1800) blattida válasza maxatesz (#1793) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért is?
Van összehasonlítási alapod, használtad minkét félét tartósan, hosszabb időn át? Tudod, hogy mennyi ilyen gép döglik igen hamar vagy lesz használhatatlan a szárítófunkciója?
Persze, hogy az öszvérek is szárítanak, az állítás, természetesen, nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy a szárításra, amit többször is írtam már, nem annyira jók, főleg hosszabb távon.
Meg lehet nézni, hogy mennyi idő alatt szárítanak az ilyen gépek és milyenek maradnak, lesznek a szárítások után.
A szárítógépek dobjában nem marad kosz vagy szösz a szárítások után és gyorsabban is végeznek a dolgukkal. A megbízhatóságukról nem is beszélve.

Fr3eWar
Kívánom neked, hogy hőszivattyús létére bírja minél tovább a kombi gépetek!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.