Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Lauda válasza stefi68 (#698) üzenetére


Lauda
félisten

En sem ezen gondolkodom, csak fura, ugye cegen belul az electrolux a "prolik" markaja :D , az aeg pedig 1 fokozattal magasabb minoseg es ar. Csendes amugy a gep, nem ugral stb? ;)

[ Szerkesztve ]

(#702) agabe válasza dewil666 (#700) üzenetére


agabe
addikt

A takaro muanyag hianya szerintem nem lesz gond. ;)

(#696) sztanozs:
Na akkor ennyit ernek az adatlapok :)) Le van irva csomo adat, de minek.

[ Szerkesztve ]

(#703) Lauda


Lauda
félisten

A mosogepet elvileg ott veszem meg ahol akarom? Epp neztem egy pesti boltban a gepeket, ami mondjuk nincs a listaban, 10-15 ezerrel olcsobbak a gepek, mint itt nalunk, a szallitas pedig 3000 forint. Vagy innen 50 km-re a media marktban is 10 ropival olcsobbak es 3000 a szallitas. :U A szervizhalozat pedig fuggetlen a vasarlas helyetol.

(#704) agabe válasza Lauda (#703) üzenetére


agabe
addikt

Az a lenyeg, hogy a bolt regisztralva legyen a csereprogramban, de ha nem vagy biztos benne kisebb boltnal, akkor ha felhivod megmondjak.
Media Markt benne van a programban onnan barmelyikbol lehet venni (azt hiszem, mert talan az osszes kulon bolt fel van sorolva, de nemhiszem, hogy barmelyik boltjuk kimaradt volna)

[ Szerkesztve ]

(#705) e=mc² válasza agabe (#704) üzenetére


e=mc²
őstag

Igy van, a lista pedig itt talalhato.

Ambulimax Provider

(#706) dewil666 válasza Lauda (#703) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg a MM újságban ami akciós mosógép 18ft a kiszállítási díj. Nov 8-ig érvényes az újság.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#707) stefi68 válasza Lauda (#701) üzenetére


stefi68
addikt

Mosáskor csendesek mondható. Igazából a legnagyobb hangja a víz beeresztéskor van, ugye amikor a mágnesszelepen átáramlik.

Centrifugálás természetesen hangosabb. Olyankor is inkább olyan sípoló hangja van. Eddig 1200-on próbáltuk csak, de hát nem kell csodálkozni.
Ha jobban belegondol az ember, 7 kilónyi cuccal + víz súlya + dob súlya pörög a 1200-al, azért az nem semmi.
Persze az elején kevesebbel kezdi. Gondolom a víz nagy részét kipörgeti olyankor és a végén gyorsul csak fel.

Nem tudom ez mennyire hangos, mert másikat még nem hallgattam. De nálunk ez nem zavaró, a mosógép külön helyiségben van.
Ugrálni meg nemhogy nem nagyon ugrált, hanem szinte meg sem rezzen.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#708) Lauda válasza agabe (#704) üzenetére


Lauda
félisten

(#704) agabe , (#705) e=mc², (#706) dewil666

Koszonom a segitseget! ;) Meg annak majd utana erdeklodom, hogy a regi mosogep elszallitasa hogy mukodik a tobbi helyen, mert ebben a helyi uzletben hozzak az ujat, viszik a regit, csak egyszer be kell mennem a palyazati szammal es a szemelyes okmanyokkal, 10 perc az egesz papirmunka. Itt a palyazatnal ugye be kell szolgaltatni egy regi gepet, aminek az elszallitasa nem tudom mennyire megoldhato egy visszfuvarral mondjuk. ;)

(#707) stefi68 Koszi a tapasztalatokat! :R Vacilalok meg a ket gep kozott, az electrolux nagyon tetszik, ez a tipus aeg nincs itt helyben, hogy meg tudjam nezni, a rendelkezesre allo programok pedig mindket gepnel megfeleloek nekem. Varom mar az okiratot nagyon, raadasul eloltoltos gepem meg sosem volt. :B A whirlpool felultoltos is ugy csinalta, hogy tekerte folyamatosan mikor centrifugalt es szakaszosan emelte a fordulatot, majd a vegen porgott csak maxon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#709) e=mc² válasza Lauda (#708) üzenetére


e=mc²
őstag

Ahol veszed, es akik kiszallitjak, azok viszik is el egybol a regit.
Ha te magad szallitod el, akkor elobb beszelj a hellyel ahol veszed, mert nem biztos, hogy ugyanoda kell vinni, mint ahonnan hozod.

Ambulimax Provider

(#710) Lauda válasza e=mc² (#709) üzenetére


Lauda
félisten

Oksa, logikus a dolog. Nalam mindenkeppen a szallito szolgalat fogja elvinni a regit, csak ugy tudnam megoldani a dolgot, hogy autot kellene kerni + akik mozgatjak a gepeket, eleg sokba kerulne. ;) Koszonom szepen! :B

[ Szerkesztve ]

(#711) akyyy


akyyy
senior tag

ÁH, felültöltős mosógépet nem lehet venni, mert ez a "választék".

Index fórumán olvastam, olyant kell venni, amihez minnél több garancia tartozik, meg biztosítás ha van.
Eredetileg,. nyáron még Whirtpullt néztem ki, de mindenhol azt írják, hogy NE :)

Még az AEG ami szimpatikus, de el kell menni egy-két helyre szétnézni

(#712) PainKiller13 válasza akyyy (#711) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jól döntöttél, hogy LG-t veszel.

(#713) juhlaci válasza akyyy (#711) üzenetére


juhlaci
tag

Index fórumán olvastam, olyant kell venni, amihez minnél több garancia tartozik, meg biztosítás ha van. Ezt csak a kereskedők mondják mert biztos jutalékot kapnak utána! AEG mosógépet is az gyártja aki az Elctroluxot! Mi kedden már megvettük az Electrolux EWT41262TW felültöltőset akciósan, a Hajdu Energomat meg ameddig megy addig az üzemel. :DD

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#714) Lauda válasza akyyy (#711) üzenetére


Lauda
félisten

A euronics is nagyon nyomatja ezt a kiterjesztett garit, amugy a legtobb gepre 1 ev gyari garancia van. A masik helyi uzletben azt mondta erre az elado, hogy ok viszont nem szoktak javasolni, mert sok vele a gond es hosszutavon gondolkodnak a vevokben, nem ugy, hogy visszajarjanak veszekedni. Ugyanis azt mondta errol a kiterjesztett garirol, hogy nem minden alkatreszere vonatkozik a gepnek, szoval lehet egy aprobb tomitest kicserelnek, viszont a dobcsapagyazas/vezerlopanel cserekor mar elkepzelheto, hogy azt fogja mondani a szerelo, erre bizony nem vonatkozik a kiterjesztett garancia. Sok vele a cirkusz, ugye itt egy biztositoval kotsz szerzodest, nem a gyari garanciat hosszabbitod meg. Itt a kizarasok alatt van egy csomo pont, erdemes beleolvasgatni. Vannak benne ilyen mesek:

– olyan hibákra, melyek abból erednek, hogy a biztosított vagyontárgyat az eredeti hiba észlelését követően tovább használták;

Na most ez micsoda? A szerelo azt mondja, ez mar legalabb 3 napja rossz volt, mielott vegleg megpusztult, ezert nem el a gari, mert nem szabadott volna tovabb hasznalni?

Ez is jo:

– rendeltetésszerű, rendszeres használatból eredő fokozatos elhasználódás, korrózió, oxidáció vagy lerakódás hatására keletkezett
károkra, üzembe, illetve újra üzembe helyezési költségekre, karbantartási, beállítási, ellenőrzési, módosítási, tisztítási költségekre,
valamint ezekkel kapcsolatban felmerülő károsodásokra;

Szoval kopo alkatreszekre semmi garancia nem is lesz.

Ez meg a csucs:

– szoftvermeghibásodásból, illetve szoftvervírusokból és adatvesztésből eredő károkra;

Rafogja a vezerlopanelre, hogy szoftverhibas, nuku garancia.

Na ezert nem javasolta nekem sem az elado srac. ;)

Milyen gepet szeretnel venni? Csoda, hogy megkaptad a tamogatast, valoszinu sikerult megis elrendezni az adotartozas reszt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#715) PainKiller13 válasza Lauda (#714) üzenetére


PainKiller13
őstag

Van egy oldal ahol plusz garanciát lehet venni lényegében bármilyen termékre, az euronics ugyanezzel a céggel van szerződve, mikor nekem gondom volt az euronicsban vett mosogatógéppel, akkor is ugyanerről az oldalról irányítottak a topservices.eu-ra ahol a bejelentést kellett tenni.

Nagyon korrektek, és tényleg bármire lehet venni úgy is, ha máshol veszed meg a készüléket, csak magyarországi forgalmazótól legyen (de MGCS-t nem is lehet máshonnan).

(#716) RZozo


RZozo
aktív tag

Tegnap megérkezett az MGCS-ben választott Bosch WAQ28492 típusú mosógép. Beüzemelve már a régi helyén teljesít.
Rendkívül halk mosás és centirfugálás alatt is. Talán ez a leghalkabb ebben a kategóriában. Szinte fülelni kell, hogy halljuk dolgozni. Eddig jó választásnak tűnik.
Asszony is megkedvelhette, mert azóta egyfolytában mos és próbálgatja a különböző programokat. :)

(#717) stefi68 válasza PainKiller13 (#715) üzenetére


stefi68
addikt

Azt tegyük hozzá, hogy csak személyesen lehet plusz garanciát intézni náluk és a hirdetett 3/5 év pluszgarancia a vásárlás napjától számít NEM A TÉNYLEGES GARANCIA LEJÁRTÁTÓL!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#718) PainKiller13 válasza stefi68 (#717) üzenetére


PainKiller13
őstag

Melyiknél lehet személyesen?

Persze, azthittem ez egyértelmű, hogy a 3/5 év garancia az összesen a gyárival együtt.

(#719) stefi68 válasza PainKiller13 (#718) üzenetére


stefi68
addikt

Amit linkeltél: pluszgarancia.hu (Fény-Hang Kft.)

Pénteken beszéltem velük.
Azt az infót adta egy úriember, hogy fáradjak be a Hegedűs Gy. u. 39.-be és köthetünk szerződést. Én legalább 3x rákérdeztem, hogy akkor csak személyesen lehet, mert én vidéki vagyok?
Ezt többször megerősítette az úriember.

És nem, nekem nem volt egyértelmű, hogy a plusz garancia 3/5 év, abban benne van a gyári garancia ideje is.

ITT pl. szintén árulnak plusz garanciát és ha megnézed az árlistát, látható, hogy 1/2/3 évet adnak, de azt a gyári garancián felül. Mindezt a készülék max 5 éves koráig.
Tehát egy 3 év gyári garanciás termékre nem lehet még 3 év plusz garanciát venni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#720) PainKiller13 válasza stefi68 (#719) üzenetére


PainKiller13
őstag

Érdekes, a múltkor nekem futár küldte a szerződést, bár akkor a cserekészülékre vettem (amit ők cseréltek), hogy arra is legyen.

(#721) stefi68 válasza PainKiller13 (#720) üzenetére


stefi68
addikt

Tehát volt már velük tapasztalatod?
Milyen volt az ügyintézés? Gördülékenyen ment?
Hol kötötted a szerződést, a vásárlás helyén?
Ki nézte meg a mosógépet, saját emberük, vagy szakszervíz?

Lehet teszek velük még egy próbát, hátha most más veszi fel a telefont.... :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#722) Tybike81 válasza stefi68 (#721) üzenetére


Tybike81
őstag

Na akkor amit én tudok, műszaki boltos ismerősön keresztül :)
A plusz garancia az nem garancia hanem biztosítás, kötözködnek ugyan úgy mint bármelyik biztosító, de ha van lakásbiztosítása az embernek akkor meg tök felesleges :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#723) PainKiller13 válasza stefi68 (#721) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen van több téren is, a mosogatógépet egy velük szerződött szervizes nézte meg, nagyon rendes volt, itt meg is javította egyből.

A tv-t meg elvitték, 1 hét után telefonáltak, hogy javíthatatlan és felajánlottak egy cserekészüléket (ugyanolyat mint volt csak az újabb szériából), erre vettem tőlük garanciát, amikor hozta a futár az új TV-t akkor fizettem 12ezret a garanciáért.

Semmiért sem kellett fizetnem 1 ftot sem és nem is kötekedtek, csak a vásárlás helyén (euronics) amikor vettem a készüléket + hozzá a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#724) stefi68 válasza PainKiller13 (#723) üzenetére


stefi68
addikt

Pesten ment ki a szervizes, vagy vidéken is vannak embereik?
Nincs egy megbízható kontaktod akivel lehet beszélni szerződéskötés ügyben?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#725) PainKiller13 válasza stefi68 (#724) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nincs sajnos, vidéken jött ki az emberük, mindenhol van szerződött partner.

Én is most vennék MGCS-re mosógépet, arra kéne garancia mert ahol venném ott nem lehet venni rá pluszba.

(#726) stefi68 válasza PainKiller13 (#725) üzenetére


stefi68
addikt

Írtam nekik email-t. Majd kiderül...

Még az jutott eszembe, ha az ember bemenne egy szerződött partnerükhöz, vajon lehetne-e ott olyan gépre szerződést kötni ami nem ott lett vásárolva?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#727) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnénk venni és ezt néztük ki

Indesit IWSND 61253 C ECO EU

Viszont olvastam, hogy más már le lett beszélve erről [link] :(

Kérdésem akkor hogy melyik márka felé nézelődjek?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#728) PainKiller13 válasza stefi68 (#726) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jó kérdés, fogalmam sincs, de jó lenne megtudni. :(

(#729) Lauda


Lauda
félisten

Szepen tekeri 1600-on a lavamat a ruhakat. [link] Mondjuk a tetejen maszkalnak el a dolgok. ;]

(#730) Cs.Szilvii28


Cs.Szilvii28
újonc

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állunk, ez lesz az első mosógépünk a párommal, aki ki is nézett egy gépet, ebben szeretném a véleményeteket kérni, milyenek a tapasztalatok ezekről a gépekről vagy úgy általában az inox gépekről

http://www.euronics.hu/SAMSUNG-WF60F4E2W2XLE-p27550

Véleményeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

(#731) PainKiller13 válasza Cs.Szilvii28 (#730) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ennyiért kaptok direct driveost is.

[ Szerkesztve ]

(#732) e=mc² válasza Cs.Szilvii28 (#730) üzenetére


e=mc²
őstag

En javaslom, hogy Samsungot ne. Nekem is az lesz most lecserelve, es ismerosi korben is tobbszor voltak veluk problema.

Nalam eloszor egett szag es hangos mukodes jellemezte a gepet, amit garancia idon belul javitottak, am ugyanugy elojott a garancia lejarta utan is. Azota csak hangosabb, de neha erezni azt a furcsa szagot tovabbra is, ami jellemzi. Tovabba most mar azert is csereljuk, mert nem ugy most, ahogy kellene, ugral (egyenes a talpazat is), kattog, es folyik a lotty az adagolobol kifele.

Hasonlo, vagy jobb parameterrel rendelkezo keszuleket jobb energiaosztalyut is megkapsz ennel kicsit olcsobban is. Igaz az nem sotet szinu.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#733) Cs.Szilvii28 válasza e=mc² (#732) üzenetére


Cs.Szilvii28
újonc

Ha ragaszkodnánk a szürke színhez tudtok ajánlani esetleg valamit, ami jobb mint ez a samsung ?
Egyébként a boltba nagyon dicsérték ezt a samsung gépet, a kerámia fűtőszál miatt és hogy felhabosítja a vizet így akár hideg vízben is mos.

[ Szerkesztve ]

(#734) PainKiller13 válasza Cs.Szilvii28 (#733) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezek pont azok a dolgok amik sz*rt sem érnek, a habosítás talán több a semminél, de nem kerámia fűtőszállal is elmegy 20 évig egy mosógép, utána meg 10ezer egy új fűtőszál hozzá, szóval nem ettől fogsz a padlóra kerülni ha javíttatni kell.

Egy mosógépnél szerintem csak pár dolgot kell figyelembe venni:

direct drive (csendes legyen), sok garancia, töltet mennyiség, centri fordulat, minden más elhanyagolható ezeknél a 100k körüli gépeknél.

(#735) stefi68 válasza PainKiller13 (#734) üzenetére


stefi68
addikt

Ez a garancia is érdekes dolog.
Egyesek azt mondják a 3-4 év gari az vevőcsalogató dolog. A mostani gyártási technológiánál az elhasználódás szinte "programozva" van ezekbe a készülékekbe.
Egyes 1 év garival forgalmazott termékek is elmennek legalább legalább annyi ideig (sőőt), mint az előbb említett társaik.
Persze a "több az jobb" alapon, két azonos kategóriájú terméknél mindenképpen előny a több garancia.

Apropó nem tudtál meg esetleg valamit pluszgarancia ügyben? Az email-re nekem azóta sem válaszoltak.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#736) PainKiller13 válasza stefi68 (#735) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem sem, ez valszeg csak személyesen érhető el.

(#737) stefi68 válasza PainKiller13 (#736) üzenetére


stefi68
addikt

Mégis válaszoltak ,most olvastam.

Azt írják lehet, tovább érdeklődöm tőlük a részletekről...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#738) PainKiller13 válasza stefi68 (#737) üzenetére


PainKiller13
őstag

Várom a fejleményeket :)

(#739) stefi68 válasza PainKiller13 (#738) üzenetére


stefi68
addikt

OK, majd szólok mi lett...

Addig is nem tudnál priviben egy szerződést küldeni, (mondjuk a legutolsót) természetesen kitakart adatokkal.
Kíváncsi vagyok az övék mit tartalmaz.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#740) PainKiller13 válasza stefi68 (#739) üzenetére


PainKiller13
őstag

Elég macerás lenne nekem most bescannelni azt a 15 oldalt, meg időm is eléggé korlátozott a hétvégi 3 zh miatt, de vasárnap megtudom oldani.

Semmi különös nincs benne egyébként, meg addig nem is igazán érdekel, amíg ilyen korrektül állnak a dolgokhoz. (javításkor)

(#741) stefi68 válasza PainKiller13 (#740) üzenetére


stefi68
addikt

Addigra lehet meg is küldik, ha eljutunk odáig...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#742) PainKiller13 válasza stefi68 (#741) üzenetére


PainKiller13
őstag

Dobtam privit.

(#743) Bandus99


Bandus99
őstag

Bar sokan kerdeznek es keves konkret valasz erkezik, en is megprobalom feltenni a kerdeseimet.

csereprogramban kell vasarolnom felultoltos gepet A+++ verziot, ami utan jar a 45K tamogatas.

Sok elkepzelesem nincs es nem is igen ertek a gepekhez.
Eddig egy ismeros javasolta ezt a whirpool 60812 zen tipust

Most olvasom a #626 hszt es mar nem vagyok biztos benne hogy jo valasztas.

Azt sem tudom jelenleg behatarolni, hogy mennyi penzt kell elkolteni mosogepre. Valoban megeri e 130k kornyeken mosogepet nezni megeri-e a plussz 30e ftos tobbletet.
En hiszek a hozzaertoknek (nem a kereskedonek a boltban) ha azt mondjatok mindenkeppen megeri akkor az lesz a valasztas.
Amugy semmi nagy igeny 2 felnott 1 gyermek ruha mosas es nincs autoszerelos munkaruha a szennyesben :)

Koszonom, ha valaki segit eligazodni a kinalatbol

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#744) toti5526 válasza Bandus99 (#743) üzenetére


toti5526
újonc

Bandus99-nek!

Ajánlom az AEG L64740 VFL elöltöltős A+++ gépet. 109.000ft. 7kg ruha,1400ford centrifugálás. Kevés víz és áram fogyasztás. Egy hete vettük szépen csendben,mozgás nélkül működik.

(#745) Lauda válasza toti5526 (#744) üzenetére


Lauda
félisten

Mukodeserol nem toltene fel valaki esetleg egy videot? Mosasrol es a centrifugarol? ;) Mar mas is ajanlotta ezt a gepet.

Jut eszembe, altalaban az a megoldas van az eloltoltos gepeken, hogy kinyitaskor meg kell huzni a kallantyut, ami oldja a zarat es nyitni. Amit kineztem gepet [link], azon nincs kallantyu, csak egy benyulos resz a keznek es meg kell huzni kifele az ajtot, ugy nyilik. Szoval nem nyitod elotte a zarat, csak "kiteped" az ajtot. Ez nem lehet gaz hosszabb tavon szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#746) Bandus99 válasza toti5526 (#744) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Kosszi, de ahogy kiemeltem felultoltosre lenne szuksegem..

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#747) VIPowER válasza Bandus99 (#743) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amugy semmi nagy igeny 2 felnott 1 gyermek ruha mosas es nincs autoszerelos munkaruha a szennyesben

Ne aggódj, nem ezek miatt fog elromlani majd valamikor.
Az meg hogy működés közben alig hallani (mert ugye direct drive), az csak akkor igaz ha hallókészüléked van, és éppen kiesett a füledből. :D Nyugodtan megveheted, nem rosszabb mint a többi, de ne számíts rá hogy 10 évig működni fog! (nem mintha ma bármitől elvárhatnánk 10 évet)

(#748) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Mediamarktnál MGCS programmal lehet a webáruházból rendelni?

(#749) stefi68 válasza PainKiller13 (#748) üzenetére


stefi68
addikt

Szerintem lehet, de csak bolti átvétellel. Házhoz történő kiszállítással nem. Ezt direkt megkérdeztem tőlük...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#750) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Elvesztem a választásban, amennyiben valakinek van használható ötlete, tapasztalata kérlek segítsetek:
Szintén a csereprogramon belül.
Igényink:
- mindenképpen kiszedhető és könnyen mosható töltörészleg (ahová a mosószert kell tölteni)
- rengeteget menne a gép (3 gyerek 2 felnőtt)
- méret nem számít elfér
- minél nagyon ruhatöltet férjen bele ( de ha kisebb az sem baj, úgyis sűrűn kell tölteni)
- keret támogatással együtt 110-120k
- elöltöltős
- gyors programok

Köszi előre is.

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.