Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Armahun válasza Bandus99 (#1200) üzenetére


Armahun
addikt

AZA-799

Viszont abban elbizonytalanodtam, hogy nem e a mosógép használatiában olvastam, hogy alá/ráépíthatő.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1202) net91 válasza Armahun (#1199) üzenetére


net91
senior tag

És milyen zajos?
Én a Wh helyett azért választottam más tipusú mosógépet mert túl hangosnak találtam.
Melyik hangosabb a mosógép vagy szárító?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1203) pomk


pomk
őstag

Ezt a típust ismeri valaki? Vélemény, tapasztalatok?
LG F12B8QD1

(#1204) Armahun válasza net91 (#1202) üzenetére


Armahun
addikt

Elég hangos az biztos.
Bár a szárítók nem épp a csendességükről híresek.
Az lg mosó hozzá képest szinte hangtalan.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1205) m1garand


m1garand
tag

Szerintem pozitív dolog az LG DirectDrive, nincs ékszíj kevesebb a hibalehetőség, csendesebb is. Sokkal finomabban lehet szabályozni a mozgást és a fordulatot. A tengely ugyanúgy van mint a többi mosógépnél az ékszíj helyett van a motor, ahol a tekercs az állórész a dob kvázi a forgórész. A tekecsek ki be kapcsolgatásával forgatja a dobot.
[link]

[link]

Kicsomagolós videó, a csapágy csere nem egy agyműtét, a garancia lejárta után érdemes ellenőrizni a szimeringet és a csapágyakat.

Milyen jó lenne ha a garancia lejárta előtt, átlehetne nézetni a gépet és utolsó lehetőségként megjavíttatni. De hátlapot levéve lehet ellenőrizni a ha ereszt a szimering és szólni a szervíznek, és nem csak akkor mikor szétrohadt a csapágy a mosóvíztől.

példa: [link]

itt már lehet hallani hogy valami nem oké:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1206) Lauda válasza Armahun (#1204) üzenetére


Lauda
félisten

Tegyel melle egy olyat mint az enyem es megszunik hangosnak lenni mint fogalom. :DDD

(#1205) m1garand Ilyen decibel merot hol talani? Megmernem en is a gepet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1207) Armahun válasza Lauda (#1206) üzenetére


Armahun
addikt

Ez fel akar szállni? :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1208) net91 válasza Lauda (#1206) üzenetére


net91
senior tag

Ingyenes kis app, a Play Store-ról lehet letölteni, évek óta használom.

m1garand:
Az LG szárítógépében is olyan meghajtás van, mint a mosógépben?
Mert ha igen, akkor megvan a kiválasztott. LG mosógép mellé, LG szárítógép.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1209) m1garand válasza Lauda (#1206) üzenetére


m1garand
tag

Nem tom pl: playstore?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1210) Lauda válasza Armahun (#1207) üzenetére


Lauda
félisten

Probalkozik mindig. :DDD Ez is jo: [link] ;]

(#1208) net91 , (#1209) m1garand

Koszi szepen! :B

(#1211) m1garand


m1garand
tag

LG tipus magyarázat: [link]

(#1212) UHHH


UHHH
senior tag

WHIRLPOOL AWSE 7100-rol velemeny? Sehol nem latok semmi velemenyt errol. Pedig jol guglizom.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1213) pomk


pomk
őstag

Ma megvettük a gépet. LG F12B8NDA7 lett végül. Euronicsban, +5 év kiegészítő garival(ami balesete is érvényes) 120.000 volt összesen. Hétfőn szállítják ki, de már most nagyon várjuk. :)
Köszönjük a segítséget!

(#1214) Bandus99 válasza pomk (#1213) üzenetére


Bandus99
őstag

Sztem jó választás
Írd majd meg mennyire tetszik használat közben

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1215) net91


net91
senior tag

Kérdezem, hogy valakinek van-e tapasztalata a kiterjesztett garanciával?
Valaki igénybe vette már? Mármint úgy értem, hogy a gép elromlott és a biztosító fizette a javítást.
Nem tudom kérjek vagy ne kérjek kiterjesztett garanciát a vásárláskor.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1216) m1garand válasza pomk (#1213) üzenetére


m1garand
tag

Örülök, nem akartak lebeszélni róla?

(#1217) pomk válasza m1garand (#1216) üzenetére


pomk
őstag

Ki? Euronicsban? Nem nagyon. Sőőt, az eladó nagyon is kedves volt még azok után is, hogy mondtam neki hogy most voltunk egy másik városban, ahol 5000 Ft-al olcsóbb volt ugyanez a tipus és hogy ha odaadja annyiért akkor itt vennénk meg inkább... ;] Belement. :)

(#1218) Radioactive válasza net91 (#1215) üzenetére


Radioactive
tag

Szia!

A válasz megtalálható itt:

[link]

Én ezek alapján, ha euronics-ban vásároltam volna, simán igénybe vettem volna ezt a garanciát, félelmek nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1219) net91 válasza Radioactive (#1218) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.
Részletesen átolvastam a kiterjesztett garancia leírását, nagyon sok kiskapu van benne, amelyek révén a szervíz kihátrálhat. De örülök a felhozott pozitív példának.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1220) Jofi81 válasza UHHH (#1192) üzenetére


Jofi81
őstag

Én is elgondolkodtam ezen a Panasonic mosógépen. Hogy értetted, azt hogy "viszont hogy ervenyesitsd akkor meg IDEN meg kell rendelned"? Most is 5 év van odaírva, vagy az már nem érvényes? Tegnap este mondjuk még 84.990 volt az ára, ma reggelre 87.990, de még így is jó áron van.

(#1221) Jofi81 válasza Jofi81 (#1220) üzenetére


Jofi81
őstag

Megtaláltam a választ:

"Panasonic nagygépekre kiterjesztett 5 éves garancia!
Vásároljon Panasonic nagygépet 2014 szeptember 1-e és 31.12.2015-a között."

Sajnos már lejárt, ez alapján pedig a Panasonic lett volna a befutó.

(#1222) UHHH válasza Jofi81 (#1221) üzenetére


UHHH
senior tag

en is lemondtam a francba, pedig meg tavaly megrendeltem, nem akartam hogy az legyen hogy idei szamlat adnak hiaba rendeltem tavaly... igy egy awse 7100 a kovetkezo kiszemelt.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1223) Jofi81 válasza UHHH (#1222) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem egy LG F1296NDA3 a befutó egyelőre.

(#1224) pomk válasza Jofi81 (#1223) üzenetére


pomk
őstag

Tudom javasolni a következő modellt: LG F12B8NDA7.
Online már nem nagyon lehet kapni, de ha bemész pl. Euronicsba szerintem lesz még raktáron. ;)

(#1225) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Erről a mosógépről mi a vélemény és általánosságban az Indesit gépekről? Indesit XWE 81283X W EU

(#1226) Jofi81 válasza pomk (#1224) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Ahogy nézem, ez ugyanazt tudja, csak olcsóbb, meg kevésbé néz ki jól, bár ez szubjektív. Ez lehet az elődmodell?

(#1227) pomk válasza Jofi81 (#1226) üzenetére


pomk
őstag

Én is úgy néztem, hogy ua. tudja. Az hogy szebb vagy nem, valóban szubjektív kérdés. Számomra a mi gépünk is egy álom. Főleg az öreg Hajdú után... :DDD
A modellek és generációkat viszont nem követem, így ebben sajnos nem tudok segíteni.

(#1228) Lauda válasza gorje (#1225) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Olvasnivalo: [link] Neki ugyan ez a tipus van.

(#1229) gorje válasza Lauda (#1228) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen! Próbáltam keresni de nem találtam a link miatt.

(#1230) Lauda válasza gorje (#1229) üzenetére


Lauda
félisten

Szivesen! Semmi gond, csak emlekeztem a tipusra a topikbol es hogy ki vett indesitet mostanaban. :R

(#1231) pomk válasza Bandus99 (#1214) üzenetére


pomk
őstag

Írnék egy nagyon rövid beszámolót a LG F12B8NDA7 típusú gépünkről így 3(2) mosás után. :)
Hétfőn este érkezett a mosógép, ~17:45 körül. Itt szeretném megdícsérni az Euronics szállítását. Úgy kértük, hogy 17:30 után jöjjenek az időzítés pontos volt, hívtak előtte hogy itt vannak, jönnének fel. A markos-mackós urak viszont nem voltak túl barátságosak(bár ki tudja előtte már mennyi mosógépet szállítottak ki). Felhozták a gépet, lerakták az előtérben és "2300" mondattal zárták a műveletet. Barátnőm meg is kérdezte, hogy adtál nekik borravalót. Ilyen modor mellé nálam nem jár, így pontosan annyit kaptak, amennyit "kértek".
Aznap este átbújtuk a könyvet, beraktuk a helyére, beállítottam vízbe, és lefutattuk a tisztító mosást üresen. Apropó, a régi gépünk alatt volt gumiszőnyeg, amit ez alá már nem raktunk be. Jó ez így szerintetek? Könyv alapján lehetőség szerint kemény padlóra kell tenni, így jobbnak láttuk kivenni a szőnyeget. Ti használtok?
A tisztító mosás közben annyira halk volt, bár ez lehet betudható annak, hogy üres dobbal ment, hogy 3x is bementünk megnézni, hogy most akkor mivan? Megy még? Működik ez egyáltalán? A szivattyúzáson és a centrin kívül szinte alig hallottuk a hangját. :)
Tegnap este volt a főpróba, mostunk két vegyes, színes adag ruhát. Hát mit mondjak, ég és föld az előző mosógéphez képest ami az albérletünkben volt. Igaz, hogy az egy ősrégi Hajdú mosógép... :DDD
Az LG szép, csillog-villog, csilingel mint egy fagyis kocsi amikor végez, gyors, pontos, halk, szépen mos és a centrije is mintha hatékonyabb lenne(bár egyelőre a program szerinti 800-on centriztünk csak 1200 helyett). Meglátjuk hosszútávon hogy teljesít, de az biztos, hogy a biztonság, nyugodtság érzése és a csend megfizethetetlen. Ezen kívül bátran otthon tudjuk hagyni és most már barátnőm egyedül is tud mosni. :) (A régi Hajdú gépnél többször is előfordult, hogy letáncolt a gumiszőnyegről és szét akarta verni a fürdőszobát. Kb. mintha légkalapáccsal bontották volna a csempét, olyan hangja volt. Ill. legutóbb már a szennyes víz kifolyó csövét is kirántotta a falból és eláztatta a fürdőszobát. Ez miatt barátnőm mindig kérte, hogy maradjak otthon vele amikor mos.)

Minden másra ott a Mastercard. :D

[ Szerkesztve ]

(#1232) Bandus99 válasza pomk (#1231) üzenetére


Bandus99
őstag

Mi siman feltettuk 1200-ra, majd utana fogsz igazan csodalkozni, a kiszedett ruhak mennyire vizesek.
Persze ez nem csak az LG erdeme, mas mosogep is tudja, sot vannak 1400as centrivel gepek.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1233) pomk válasza Bandus99 (#1232) üzenetére


pomk
őstag

Következőt úgy terveztük, ez még csak próba volt. :)
Akinek LG-je van(bár ez lehet teljesen általános érvényű kérdés), melyik programon milyen ruhát mos?

(#1234) Bandus99 válasza pomk (#1233) üzenetére


Bandus99
őstag

Lehet nem ez az optimalis, de asszony mindent az intensive 60 programmal mos. 1200 centri 40 fok.
Az is igaz nincs semmi extran koszos ruhank.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1235) pomk válasza Bandus99 (#1234) üzenetére


pomk
őstag

Mi is azzal mostuk mind a kettő adag ruhát. Nálunk is csak sima hétköznapi használatú ruhák voltak most benne. Egyelőre bevállt ez, de majd kísérketezünk. :)

(#1236) kovagi91


kovagi91
újonc

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni mosógép választáshoz. :)
4 gépet néztem: Samsung WF60F4E0W0W/LE Eco Bubble keskeny elöltöltős mosógép 88Ezer
Samsung WF60F4EFW0W/LE keskeny előltöltős mosógép A+++ 93Ezer
Panasonic NA-107VC5WGN elöltöltős mosógép 5 év garanciával 88Ezer
LG F10B8NDA0 keskeny elöltöltő mosógép A+++ Direct Drive motor 10 év garancia 100Ezer
3 fő részére,lakásba elég a 6 kg 1000 ford/perc es típusok?

Előre is köszi.

(#1237) Radioactive válasza kovagi91 (#1236) üzenetére


Radioactive
tag

Szia!

Nekem anno itt a fórumon Samsungot ajánlottak, ez volt novemberben, bár nem ezeket a típusokat vettem, de a nagytestvérüket: WF60F4EFW2W-t. Elvileg itt csak a centri fordulatszámában van különbség az EFW0W-hez képest. Nagyon meg vagyok vele elégedve, Szegeden egy Samsung mosógépem van, az már több mint 6 éve gyönyörűen teszi a dolgát, ezzel is így számolnék. A fő érv mellette mindezek ellenére is az 5 év garancia volt, ami promócióban tavalyig volt érvényes. Ha jól tudom, a Panasonic is ilyen promóciós 5 év garis, bár ezt csak innen a fórumból hallottam, de az is csak dec. 31-ig volt érvényes, szóval biztos, ami biztos, még egyszer jól nézd meg, jelenleg is érvényes-e rá az 5 év. Az LG is jó gép, de úgysem a motor fog tönkremenni, szóval az a 10 év gari az parasztvakítás.

Én novemberben hallgattam a tanácsokra, és az 5 év gari miatt Samsungot vettem. 5 év nélkül szerintem a többiek itt nem nagyon fogják ajánlani, én igen, nem volt velük rossz tapasztalatom, de megértem, ha másnak igen. Minden típussal van rossz is meg jó is, amiket írtál, azok közül az E0W0W-vel szemben tudnék mindenképp az EFW0W-re voksolni, de ha az E0-sat kivesszük, mind jó választás. 1200-as centrin gyűrődnek a ruhák erősen, legalábbis a Samsungnál, 1000-en már kevésbé, nekem azóta több, addig nem vasalásos pólómat is mosás után vasalni kell. Ez nem tudom, a többi típusnál is így van-e.

Én a Panasonic-ot venném, az 5 év gari miatt, de úgy látom az 7kg-os és 1200-as, szóval a Samsungnál ezekben jobb. Amit még nézz meg: Nem minden program használható a nominális, 6kg-os töltet esetén. Ez normális is, az viszont már különbözik, hogy x számú programból mennyi, y számú használható közel hozzá. Ha jól emlékszem láttam egy Zanussit, ahol a 6kg csak egyetlen programmal volt használható, a Samsungnál ez 3-4 program.

(Még valami: +12k-t nem ér meg a direct drive, a Samsung meg drágább, mint a Pana (mármint az EF), mégis kevesebb rá a gari.)

R

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1238) Bandus99 válasza kovagi91 (#1236) üzenetére


Bandus99
őstag

Konkretan ezt a tipusu LGt nem vennem mert 1000 fordulatos a centri. Ha mar LG akkor 1200 lergyen.
Az hogy mennyire lesz tartos az LG azt meg en sem tudom, azt viszont igen, hogy nagyon csendes. Hogy ez minek koszonheto nem tudom, de gondolom koze van a DD motorhoz.
Tobbi versenyzot nem ismerem, de nemregiben meg pont a samsungokat szidta itt valaki, hogy nagyon sokat visznek vissza javitani. Igaz-e nem tudom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1239) pomk válasza Bandus99 (#1238) üzenetére


pomk
őstag

Az LG halk működését meg tudom erősíteni. Bár én egy ősrégi Hajdú mosógéphez hasonlítom, de az LG mellett simán lehet beszélgetni normál hangerőn. A Hajdú esetén még a fürdőszoba ajtaját is be kellett csukni hogy ne zavarjon minket.

(#1240) Radioactive válasza pomk (#1239) üzenetére


Radioactive
tag

Ez igaz a Samsungra is, lehet mellette trécselni simán. Van olyan új mosógép egyáltalán, ami mellett nem lehet?

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1241) pomk válasza Radioactive (#1240) üzenetére


pomk
őstag

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, sem összehasonlítani más mosógépekkel. Nekünk ez az első modern gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#1242) e=mc² válasza Radioactive (#1240) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem a mostani LG elott Samsungom volt, es nem voltam elragadtatva tole. Korabban mar leirtam, hogy mi volt vele a gondom, kerlek olvass vissza ha erdekel.

Mielott lecserelesre kerult bizony elegge hangos volt, de az inkabb a centri kozbeni zakatolasnak volt koszonheto. De az olyan szinten, hogy csukott ajton keresztul is azt hittuk, hogy legkalapaccsal dolgoznak.

Ambulimax Provider

(#1243) Radioactive válasza e=mc² (#1242) üzenetére


Radioactive
tag

Aha, látom, visszaolvastam. Én ilyet sem a régi gépemen, sem az újon (na még szerencse) nem vettem észre, a mosási minőség kiváló. Szagokról illetve rendellenes hangról nem tudok beszámolni egyik gép esetében sem.

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1244) kovagi91


kovagi91
újonc

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :) :) :) :) :)

(#1245) pomk válasza kovagi91 (#1244) üzenetére


pomk
őstag

Majd írj milyen lett és mi a tapasztalat vele?

(#1246) skopy válasza pomk (#1245) üzenetére


skopy
tag

Sziasztok
Egy ilyen Gorenje mosógépet néztem ki, tapasztalata van e valakinek erről.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#1247) bezsoo


bezsoo
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok véleményezni ezt a gépet?
LG F10C3LD
Köszi

(#1248) Lauda


Lauda
félisten

Van itt valakinek ujabb fajta zanussi felultoltos gepe?

(#1249) Tybike81 válasza Lauda (#1248) üzenetére


Tybike81
őstag

Nekünk :) Zanussi ZWQ61215WA

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#1250) Lauda válasza Tybike81 (#1249) üzenetére


Lauda
félisten

Igaz, veled mar beszeltunk is rola. ;) Ha nem tul nagy keres, keszitenel rola mukodes kozben videot? Mosas es centri kozben? sajnos mukodes kozben nem lehet megtekinteni sehol a gepet. Ha nem megoldhato, akkor sincs semmi gond. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.