Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) attiati válasza Lauda (#1850) üzenetére


attiati
veterán

Arra akartam rávilágítani, hogy egyikben time manager van a másikban meg quick program. A kettő ugyanaz akkor?

nem tudom hol forgattam ki a szavaid

(#1852) blattida válasza attiati (#1849) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, neki egy inverteres motorú Electrolux EWT1376HGW gépe van.

A gyors program és a time manager nem ugyanaz. Előbbi mód szimplán rövidebb lefutást jelent, mert rövidebben mos és kevesebbet öblít, a második esetébe meg konkrétan Te döntheted el bizonyos programoknál, hogy mennyi ideig tartson az adott program.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1853) margithid


margithid
veterán

Mosógép beüzemelés nem nagy kunszt? Kell hozzá hívni szerelőt, vagy meg lehet oldani egyedül?
Azért kérdezem, nehogy az legyen, hogy nem szakember üzemelte be és garanciánál valami gubanc legyen.
Valami háztartási gépnél emlékszem ilyesmire...

(#1854) 7Sony7 válasza margithid (#1853) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem nagy kunszt, viszont itt tényleg el kell olvasni a kézikönyvet, mert, ha nagy izgatottságodban pl elfelejted kivenni a dobrögzítőket, az okozhat bajt. De ez le van írva a kézikönyvben.

-

(#1855) Lauda válasza margithid (#1853) üzenetére


Lauda
félisten

Roviden osszefoglalom en hogyan szoktam.

Mikor meghozzak gyorsan atnezem korben es alul, nincseneke-e megserulve a hungarocellek, folia eredeti-e. Kicsomagolas elott es kozben tobbszor korbefotozom a gepet. Kicsomagolas utan szinten, atnezem minden centijet serulesek utan kutatva, ugyan ez belul is, megfeleloen mukodnek-e az ajtok, kapcsolok, papirok rendben vannak-e. Amikor beallitom a helyere vizmertekkel megprobalom a leheto legjobban vizszintbe allitani, ami nem biztos, hogy pontosan sikerulni fog, mert pl az electrolux eloltoltosnek csak az elso labait tudod allitani. Itt veszem ki a dobrogzitoket, vagy a vizszintezes elott, ha mar nem lesz mogotte hely kesobb. Bekotod a vizcsovet, kezzel finoman meghuzod. Inditod a 90 fokos programot. Itt meg nem nagyon fog semmi elojonni, csak ha nagy hiba van. Mikor ruhakkal mosol meghallgatod nincsenek-e rendellenes zajok mosas es centri kozben, nem folyik-e a viz sehol, alul, ajto alol stb. Elso par mosasnal meg szoktam allitani es belenyulok a vizbe, ellenorizve a homersekletet es megnezem mennyi vizet ereszt. Nagyjabol ennyi lenne.

(#1856) margithid


margithid
veterán

Köszi a válaszokat!
Ezek a dobrögzitők eltávolitása és a bekötés nem nagy kunsz gondolom.
Nálunk csak melegvizes bekötés van, ez kozhat gondot bármelyik tipusnál?
A viz kivezetése ugye még minden mosógépnél ilyen slagon keresztül történik?:)

(#1857) Lauda válasza margithid (#1856) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegyiknel gondot okoz, mert obliteni hideg vizben kell.

Igen, csovon vezeti ki a vizet.

(#1858) margithid válasza Lauda (#1857) üzenetére


margithid
veterán

Hát pedig ezzel nem tudok mit csinálni, csak meleg viz van hozzá...

(#1859) luciferk válasza Lauda (#1855) üzenetére


luciferk
senior tag

Gratula, ez egy rövid de velős összefoglaló volt :C

(#1860) luciferk válasza margithid (#1853) üzenetére


luciferk
senior tag

" Valami háztartási gépnél emlékszem ilyesmire..."

Ja, ja, pl: a fix bekötésű villanytűzhelyeknél gari végett csak a szakszervíz kötheti be

(#1861) Met válasza Lauda (#1855) üzenetére


Met
nagyúr

A legutóbbi tapasztalatom miatt még annyival kiegészíteném, hogy billentsétek meg hogy az üstöt is meg tudjátok nézni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1862) KisTé


KisTé
tag

Whirpool AWE 7516-om van kb 7éve, most elmozdult benne az a rész ahova a ruhákat pakolom (dob) sajnos féloldalas és akad. Tud valaki szerelőt vagy van itt aki ki tudna jönni és megnézni javítható-e és mennyiért meg érdemes-e???

Köszi !

(#1863) VIPowER válasza KisTé (#1862) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha van valami barkács beállítottságú ismerősöd akkor meg tudja oldani. : [link]. Ha nincs, vagy nem vállalja a dobtengely javítását (némi tapasztalat elkél hozzá), vehetsz komplett dobot, kb 10e ft, azt már be tudja szerelni akárki szinte. Új szimmeringet venni kell, bár ált a használt vásárolt dobon is van.

(#1864) asdf_ válasza oxox (#1805) üzenetére


asdf_
veterán

10év gari a motorra, hulladékra csaknem adnak 10 éve

Csak a motorra adnak 10 ev garit. Es arra batran, mert az utolso utani alkatresz lesz a mosogepben, ami megdoglik, en ennek nem dolnek be.

(#1821) Lauda:
5 evre kiterjesztett garival 100-korul kapsz electroluxot.

Az a kiterjesztett garinak kamuzott dolog az biztositasi szerzodes szokott lenni, annak meg a gyari garihoz az egvilagon semmi koze nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1865) attiati válasza asdf_ (#1864) üzenetére


attiati
veterán

másik topikban azt írták, hogy MM-ben működik.

vagy van rossz tapasztalatod?

(#1866) Lauda válasza asdf_ (#1864) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, biztositos garancia, ami mukodik ahogy kell. Innentol fogva teljesen mindegy , hogy az gyari garancia vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#1867) Lauda válasza attiati (#1865) üzenetére


Lauda
félisten

A topik tapasztalatai is jok. Felhivtam mar parszor a helyi electroluxos szervizest, o is mondta, hogy meg nem volt ra eset, mikor problema adodott volna a meghosszabbitott garral.

(#1868) KisTé válasza VIPowER (#1863) üzenetére


KisTé
tag

Hali komplett dobot is tudsz linkelni a tipusomhoz, meg a szimmeringet is, szerintem akkor szétkapom én ma este meló után aztán megnézem mi a helyzet meg tudom-e szerelni de beba..na ha nem tuti gyerekjáték!

(#1869) VIPowER válasza KisTé (#1868) üzenetére


VIPowER
senior tag

Először próbáld meg szétszedni. Ha nem tudod leszedni a dob takaróborítását, akkor felejtős a dolog! Itt egy vidi róla : [link]. Ha faragnod kellene hozzá mint a videóban, akkor inkább hagyd. Én AWT gépekben cseréltem dobot (ott nem kell faragni, simán lejön a dob oldala a csavarok kitekerése után), AWE típusban még csak csapágy cserésem volt. Egy pár sarut le kellesz húznod, jegyezd meg hová kell visszacsatlakoztatni, vagy fotózd le.

Szerk. Dobot szimeringet tőle tudsz rendelni : [link].

[ Szerkesztve ]

(#1870) KisTé válasza VIPowER (#1869) üzenetére


KisTé
tag

Köszönöm este küldök képeket mi a helyzet mert Én nem értek hozzá, remélem leszedhető az a betonborítás :)

(#1871) Agger


Agger
csendes tag

Sziasztok,
anyukámnak szeretnék mosógépet venni karácsonyra, mivel mostanában lesz black friday is, így mostanság tervezem. Kérdezném itt a tapasztaltaktól, hogy milyen márkát érdemes nézegetni 80-90k között.
Én egyenlőre ezzel szemezgetek: [link]
Valakinek van véleménye Zanussi-val kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#1872) VIPowER válasza KisTé (#1870) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csak ne felejtsd el kihúzni a konnektorból mielőtt bármit is tennél. Nekem sajnos rossz szokásom ez. :)

(#1873) manoarc válasza Agger (#1871) üzenetére


manoarc
senior tag

Családban használnak ilyet és rengeteget mosnak vele eddig minden hiba nélkül.
Igaz csak 2 éve van meg nekik,de a szintén új whirpoolomhoz képest fényévekkel jobb ami már 3x volt javítva és undorító milyen szenvedést éltem meg már vele.

{。^◕‿◕^。}

(#1874) KisTé válasza VIPowER (#1872) üzenetére


KisTé
tag

Áhh sosincs bedugva nyugi! :)

(#1875) KisTé válasza VIPowER (#1869) üzenetére


KisTé
tag

Megnéztem ezt a videót, hát ha a dobtengely készlet ugyanolyan akkor a csavarokat le kell csiszolni vagy flexelni, majd lyukat ütni bele hogy ne mozduljon na ilyen szerszámaim nincsenek sajnos. Komplett dobot ha veszek akkor ott remélem nem kell ilyesmiket csinálni.

(#1876) VIPowER válasza KisTé (#1875) üzenetére


VIPowER
senior tag

Persze ott nem kell, ezért is egyszerűbb. Cserébe drágább megoldás.
Sikerült szétszedni?

(#1877) KisTé válasza VIPowER (#1876) üzenetére


KisTé
tag

Írtam az általad adott szerelőnek de még nem válaszolt, mert az a perdöntő, hogy tud-e komplett dobot szerezni, de amúgy mindenképpen kicserélem csak majd átjön keresztapám hoz szerszámokat, mert se fúróm se flexem nincs. A videóba a ruszki kihagyta, hogy a csavarokat mivel csiszolja le, egyszercsak már simák.Este 20kor jöttem haza a videó meg több mint egy óra nem álltam már neki de nem olyan nehéz ez, megéri megcsinálni !

(#1878) VIPowER válasza KisTé (#1877) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én csak telefonon beszéltem vele. Azt nem tudom email-re mennyire reagál attól független mit írt ott le, telefonon egyből sikerült elérni.

(#1879) attiati


attiati
veterán

Whirlpool TDLR 65220-ről mit gondoltok 90e-ért? (120-ról van leárazva)

inverteres, felültöltős, 2+2 év gari regisztrációval, 10 év a motorra, ingyen házhozszállítással

sehol semmi véleményt nem találtam róla (se index, se itt, sehol)

[ Szerkesztve ]

(#1880) blattida válasza attiati (#1879) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha új, inverteres gépet szeretnél, akkor most jó választás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1881) KisTé válasza VIPowER (#1878) üzenetére


KisTé
tag

Na sikerült kiszedni a dobot meg mindent, megkaptam az újat is felszerelve, azon vacillálok, hogy visszategyem-e a használt csapágyakat vagy vegyek azt is újat, szépen néz ki semmi baja de mégis talán ki kellene cserélni. Amúgy a műanyag dobtakaró lemez nálam is 4helyen patentolva volt, azokat egy csavarhúzóval meg kalapáccsal kiütögettem.

(#1882) VIPowER válasza KisTé (#1881) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha hangtalanok, szerintem hagyhatod. Az enyémben 14 év után is jók még, ráadásul azt kívülről is lehet cserélni ha mégis gond lenne vele. Összerakásnál figyelj arra hogy a tömítés rendesen legyen visszarakva. Én szoktam szilót kenni rá körbe. Meg a fűtőszálra is figyelj hogy a kis "nútjába" becsusszanjon.

[ Szerkesztve ]

(#1883) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Elfüstölt a Bosch márkájú (ha kell előkeresem a papírjait és pontos típust írok) mosógépünk tegnap, ráadásul nem is volt túl öreg, kb 5 éves lehetett, de az biztos hogy ki volt használva rendesen, mert kb napi rendszerességgel volt használva, akár egymás után többször is. Szeretném, ha ajánlanátok egy újat, 50-80K között. Egyedi igény nincs, elöltöltős legyen az a lényeg és bírja a strapát. Köszi.

(#1884) KisTé válasza VIPowER (#1882) üzenetére


KisTé
tag

Melyik tömítésre gondolsz ?

(#1885) blattida válasza lemusz (#1883) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha minden nap mostok és naponta többször is, ráadásul több kilónyi ruhát, az már inkább ipari felhasználás, ezért, ha strapás gépet szeretnél, akkor mindenképp ipari gépet válassz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1886) VIPowER válasza KisTé (#1884) üzenetére


VIPowER
senior tag

A gumitömítésre, ami az oldalfedélnél van amit levettél. Nem kötelező a sziló, de én mindig teszek, mivel vízről van szó. Ha nem ereszt Nálad sziló nélkül, akkor kihagyhatod, de ha teszel akkor biztos nem fog, ezért nem szoktam kihagyni.

(#1887) lemusz válasza blattida (#1885) üzenetére


lemusz
addikt

Jó, lehet kicsit túloztam, de a lényeg azt hiszem érthető volt. :) Egyébként ez volt a típus: Bosch WAA2016KBY

(#1888) KisTé válasza VIPowER (#1886) üzenetére


KisTé
tag

Köszi ezek hasznos dolgok, főleg a fűtőszálas az eszembe se jutott :) amúgy milyen fajta szilikonnal tolod körbe a gumit?

(#1889) VIPowER válasza KisTé (#1888) üzenetére


VIPowER
senior tag

Pl ez is jó : [link].
Átlátszót vegyél mindenképp, a fehér színű nem jó!

(#1890) KisTé válasza VIPowER (#1889) üzenetére


KisTé
tag

Csak a nagy gumira rakjak belőle körbe vagy máshova is szerinted ?

(#1891) VIPowER válasza KisTé (#1890) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csak körbe a gumira szoktam.

(#1892) dpetibane


dpetibane
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt, beleolvastam már a topikba.

Eldönöttem, a leghosszabb garanciás mosógépek közül vennék egyet, nem márkát.

van 5 év garis Beko (Beko WMY-71033 PTLMB3 keskeny, elöltöltős mosógép, 7 kg) és Panasonic márkával többféle is most.

Esetleg van tapasztalat valemelyikkel itt? Nagyon gagyi lehet a Beko?

(#1893) KisTé válasza VIPowER (#1891) üzenetére


KisTé
tag

Keresztfater ma jön át ő azt mondta szilikonzsír kell nem ragasztó !

(#1894) Lauda válasza KisTé (#1893) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szeretnek beleszolni a folyamatba, de a szilikonzsir egy kenoanyag, nem tomitoanyag. Neked oda tomitoanyag kell, tehat a szilikonzsir erre a celra nem megfelelo.

(#1895) VIPowER válasza KisTé (#1893) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha nem csepeg zsírozás után összerakva/ nem fogja be a ruhát, akkor azt is kenhettek oda, de én még nem hallottam hogy valaki zsírt használt volna. Azért jó a sziló, mert ha nem tökéletes már a tömítés, akkor az kitölti az esetleges kis hézagokat, és a dobban lévő víz nyomását is elbírja, amit a zsír, hát nem tudom. De próbálkozhattok, nem lesz olyan nehéz szétszedni újból ha esetleg gond van a próbamosás után.

(#1896) KisTé válasza VIPowER (#1895) üzenetére


KisTé
tag

Na össze van szerelve a kapott használt dobbal és sajnos akad szinte visít ha kézzel megforgatom. Hívtam az általad adott szerelőt aki a dobot is adta és azt mondta, hogy volt már neki ilyen meg kell köszörülni jobban a csavarokat. De biztos az a baj vajon.....nem tudom. Utána hívtam hangposta. Írtam neki ki tud-e jönni mert én innentől tanácstalan vagyok. Majd folyt köv.... :W

Valaki valamit??

[ Szerkesztve ]

(#1897) VIPowER válasza KisTé (#1896) üzenetére


VIPowER
senior tag

A csavarokat? Felújítottat küldött nem gyárilag szegecseltet? Akkor igen, abból köszörülni kell addig amíg jó nem lesz, ha már jó, akkor egy csavar le, menetrögzítő, és így tovább. Gondolom jól raktad be, bár nehéz elrontani.

(#1898) KisTé válasza VIPowER (#1897) üzenetére


KisTé
tag

Ő szerelte rá és leflexelte a csavarokat, na tuti ez a baja szerinted, pld. Te is leflexeled próbálod felxeled próbálod így tovább, telefonba azt mondta ő kipróbálta. Most ha valami gebasz van és nem ezzel hanem a tengely ferde vagy valami a dobbal rossz akkor visszaküldöm neki de ezt még hagyjuk.

(#1899) Liar


Liar
tag

100-120ezer forintig milyen elöltöltős mosógépet ajánlanátok? Az túl, hogy előre programozható legyen, és jól mosson, a legfontosabb szempont, hogy minél megbízhatóbb legyen. Mik a kerülendő és mik az ajánlott márkák?

(#1900) olle válasza dpetibane (#1892) üzenetére


olle
senior tag

Üdv.

Beko. Nem gagyi. 1 éve használok egyet teljes a megelégedés. Azt hiszem én online akcióban olyan 75 ért jutottam hozzá (euronics).

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.