Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) m1garand válasza pilóta (#1008) üzenetére


m1garand
tag

LG-ről rosszat nem hallottam Samsungról még külföldön is rosszat írnak.

(#1052) Pickit3 válasza dragon1993 (#1047) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Nem jó! Nincs gumicsizma mosás programja.

Whirlpool eleve nem ajánlott típus mosógépek között. Konkrétan erre a típusra írták, hogy sokáig mos és rozsdásodik. Ismerősöktől visszahallva a mosási minősége sem a legjobb; ez a márkára értendő. Helyette ajánlott az indesit vagy az aeg. Ilyen mosógépet rendeltem, mert ismerősöm is ilyet használ és dicséri, mert szépen mos.

(#1053) pilóta válasza m1garand (#1051) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt írtam én is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1054) dragon1993 válasza Pickit3 (#1052) üzenetére


dragon1993
őstag

Sajnos csak felültöltős jöhet szóba.

(#1055) bajtokarpi válasza m1garand (#1050) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm megnézem. Samuról én sem hallottam jókat, az MM-ben a fickó azt mondta, hogy hegyekben állnak a hibás darabok a "bubble" csodákból.

battletag: bossi#2666

(#1056) Bandus99 válasza dragon1993 (#1054) üzenetére


Bandus99
őstag

Én is így kezdtem hogy csak felültöltős.
Aztán kiderült hogy felultoltosbol kb 135k a WP direkt motoros verziója, akkor átrendeztem a dolgokat és betettem egy keskeny elöltöltős LGt

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1057) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Ez a masina felültöltősből? Electrolux ewt41262tw

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#1058) luciferk válasza m1garand (#1049) üzenetére


luciferk
senior tag

Videót vagy hang filét feltennél a DD LG-d ről amely centrizés közben készült? természetesen más DD LG tulaj is tehetne fel videót vagy hang filét a gépéről ha módjában áll.

(#1059) hátizsákos válasza luciferk (#1058) üzenetére


hátizsákos
újonc

Neked milyen géped van? Tegyél már fel te is egy felvételt centrifugálás közben,hogy működik a masinád.

(#1060) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

Melyik keskeny elöltöltőset javasolnátok mostanában?Samsungot néztünk ki, de ahogy látom, nem nagyon ajánljátok a márkát :R

(#1061) Bandus99 válasza #93966848 (#1060) üzenetére


Bandus99
őstag

Ahogy elottem is irjak LG F12B8ND1

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1062) #93966848 válasza Bandus99 (#1061) üzenetére


#93966848
törölt tag

Inkább európai márkát javasolnak itt a fórumon, pl: Electrolux, AEG, Gorenje.Régebben én is azt olvastam, hogy az LG-k is jók, de most egy picit összezavarodtam.

(#1063) Bandus99 válasza #93966848 (#1062) üzenetére


Bandus99
őstag

:) :) Oke, akkor vard meg mig valaki azt javasolja amit venni szeretnel, utana megveheted nyugodtan :) :)

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1064) #93966848 válasza Bandus99 (#1063) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nem kekeckedésből írtam ;)

(#1065) Radioactive válasza #93966848 (#1060) üzenetére


Radioactive
tag

Szia!

Nekem itt a hölgyek-urak Samsungot ajánlottak három hete (azóta mondjuk nem ajánlják, de gondolom három hét múlva majd megint fogják, ebből látszik hogy nincs nagy különbség), mert van rájuk promóciós 5 év garancia. Keskeny kellett, elöltöltős, és nagyon meg vagyok vele elégedve, majd írok még róla bővebben is, csak gondoltam legalább egy hónapot várok vele, hátha valami gondja akad addig. Nagyon szépen mos, halk, kicsit gyűri a ruhát de ez 1200-as fordulaton nem is meglepő.

Én eddig nagyon ajánlom őt: Samsung WF60F4EFW2W, még az ingyen gyári 5 év garis promó is él év végéig...

R

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1066) Radioactive válasza Bandus99 (#1063) üzenetére


Radioactive
tag

Kérésed számomra... :D

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1067) Pickit3 válasza #93966848 (#1062) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Electrolux, AEG és Indesit amit tudok javasolni, meg mostanság az lg-vel szimpatizál a népség. Gorenje nagyon rozsdásodik (bár melyik nem?) és sokáig mos. A Samsung egyáltalán nem javasolt, 1-2hónap után rendszerint beadják a szennyes törölközőt.

(#1068) net91 válasza Pickit3 (#1067) üzenetére


net91
senior tag

"A Samsung egyáltalán nem javasolt, 1-2 hónap után rendszerint beadják a szennyes törölközőt."

Ne vezesd félre az olvasókat. Ez így nem igaz.
Amúgy a baráti körömben pedig az Indesit gépek mentek tönkre. Ebből én meg azt mondhatnám, hogy az Indesitek nem jók. (és nekem nem Samsung, hanem LG gépem van :) )

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1069) net91 válasza Pickit3 (#1067) üzenetére


net91
senior tag

Az általad preferált AEG-re is lehet találni elégedetlen vásárlókat:
AEG L61060TLE
"A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Az AEG terméket mint német gyártmány megbizható gépnek gondoltam és a elsorolt tulajdonságok is megfeleltek az elvárásomnak.

Hátrányok
Sajnos rövid ideig tudtam használni, mert 2 mosás után már egyértelművé vált, hogy a gép tépi bolyhosítja a ruhát. Ezért hivtam szerelőt, aki el is szállítatta a gépet, de azóta sincs hír róla és a szervíz a telefonra nem válaszol nem veszi fel. Ezek után nem tudom megfelelően értékelni és ajánlani a terméket. A Bemutató terem szolgáltatásával elégedett voltam és ajánlottam is másoknak."

"Egyenlőre a termék pozitiv tulajdonságairól nem tudok nyilatkozn, mivel mosógép amit kb. egy hónapja vásároltam már az első mosásnál csöpög, és előfordul olyan hibája is, hogy a mosás befejezésekor a mosószer tartályban viz marad. A hibát a szakszervi szerlője már két alkalommal megnézte, jelenleg hol csöpög, hol nem -- a szerlővel történt egyeztetés szerint ujabb mosásnál megfigyeli a készüléket. Hát- mit mondjak nem erre számitottam- már több tipusuautomata mosógépünk volt, ilyen korán, és ilyen meghibásodással még nem találkoztam, de még a szerelő sem ......"

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1070) net91 válasza Pickit3 (#1067) üzenetére


net91
senior tag

Rosszat minden gépről lehet írni és mondani. :)

Indesit
"Olcsó húsnak híg a leve! Jó lenne ha nem lenne vele semmi gond. De Van!
A dobból olyan fémes nyikorgó hang jön ki mint amikor fékez a vonat! Nem gondolom , hogy ilyennek kell lennie ezért Felhívtam a Mall. hu ügyfélszolgálatát és ígéretet kaptam a javításra. Nos 15 hívásom után sem történik semmi. csak ígérgetés és a mellé beszélés. Így kettő hónap után is csak várom , hogy valaki megjavítsa. Mall. hu Elégtelen.
Amúgy ha nem lenne baja akkor is Hangos és feleslegesen hosszú programok és mosási idők!
Néha csak úgy áll a gép percekig és nem történik semmi. Aki ilyet vesz ne számoljon túl sokáig ezzel a géppel.

Hátrányok
Hangos. Centrifugánál nem kell beszélgetni a közelében. Sajnos a silány minőségnek köszönhetően elég sok a selejtes termék ebből a típusból. A Garanciát érvényesíteni nehézkes (Bár ez lehet csak a Mall. hu-nál ilyen)"

"Korábban egy indesit mosógépünk 13 évig működött.
A mostanit, hogy sok új elgondolás szerint működik és a motor is valamiért szénkefés a régi elődöktől eltérően, így 2-2, 5 év után dobhatom ki, mert 28-29e ft-ért nem veszek bele másik vacakot.
Ajánlom mindenkinek, hogy ne a sok "AAA" szerint vásároljanak, hanem egyéb paramétereket, és programokat megismerve döntsenek. Szerintem az energiatakarékosság a ciklusidő rovására megy és sok esetben nem is mos jól a mosógép.

Hátrányok
minden"

"Van egy gyönyörű mosógépem, csak használni már nem lehet.
Azt hittem az Indesit egy "MÁRKA! "

Hátrányok
15 hónap után elromlott . Szervízt nem találtam, saját költségemen szerettem volna megjavíttatni, de mivel az egész belseje egybe van gyártva a csapágyat nem lehet külön kivenni ezért a javítása kb. 40-50. 000ft lenne, mert mindent ki kellene cserélni benne."

"Kb. 3 hónap után úgy döntött, hogy elkezdi ereszteni a vizet (alul folyat)
a szervizbe történő bejelentés először e-mailben történt majd telefonáltam ahol persze plusz adatokat kértek majd közölték velem 2- 3 nap múlva telefonon időpont egyeztetés lesz a szervizzel. Hát kérem semmi. Úgyhogy már bocsánat de itt is rossz az egész ügyintézés illetve az ember nem ezt várja egy mosógéptől.

Hátrányok
kb 3 hónap után úgy döntött, hogy elkezdi ereszteni a vizet (alul folyat)"

"18hónapja vettem.
Ma épp centrifugázás közben kattant egyet majd sötétség. Nem világit rajta egy led sem. Még garanciás épp most írtam a szerviznek remélem meg tudják javítani, de azt írják egyes fórumokon hogy az elektronikája nagyon rossz.

Hátrányok
Várom a szerelőt : )"

http://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/indesit/iwsc-51051-c-eco-p100820855/#velemenyek

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1071) hátizsákos válasza net91 (#1069) üzenetére


hátizsákos
újonc

Teljesen felesleges kiragadni /bármelyik/ márkáról beírt rossz,elégedetlen véleményt.

MINDEN márka között lehet jó, kicsit hibás,és komolyabb hibával rendelkező. Még szerencse,hogy jóval nagyobb arányban vannak a jól működő gépek.
Nincs olyan gép /lehet az autó,tv,számítógép,mosógép/amik közül mind hibátlan.
Az autójavító műhelyekben is lehet találni a prémium kategóriás járművek közül is.
Az emberek sem egyformák. Egyik ritkán beteg,a másik alig,a harmadik sokszor. Vannak akik úgy születnek!

A gépek kiválasztása is egyéni /méret,dizájn,pénztárca,és szerencse/.

Mint az életben sok minden.

Azért mert valakinek a saját gépe hibás,attól még másoké /adott márkán belül/ lehet nagyon jó.

(#1072) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Nekem a fickó azt mondta az üzletben, hogy az Electrolux vonal jó, de akkor inkább zanussi, mert annyi pénzért okosabb gépet kaphatók. Ezekre a gépekre 1 év garancia van. Viszont felhozta a sokak által szidott whirpoolt is. Mondtam neki, hogy sokan kínlódnak vele. Erre ő "gondolja a wp adna rá 4 év garanciát, ha olyan rosszak lennének". Teljesen összezavarodtam.

battletag: bossi#2666

(#1073) Lauda válasza net91 (#1069) üzenetére


Lauda
félisten

előfordul olyan hibája is, hogy a mosás befejezésekor a mosószer tartályban viz marad.

Nagy eszkombajn lehetett az user. Ez nalam is igy van, gondolom mikor mossa bele a vizbe a mososzert, akkor kerul oda viz, mivel mashogy nem tudna bemosni. Mivel folyekonyra van allitva gondolom (kulonben befolyna a viz onnan a mosoterbe), a kis ajto visszatartja az ottmarado vizet egy ideig. ez nem hiba, az alkalmazott technologia eredmenye. Az lenne fura, ha nem maradna ott viz, ami egyebkent 1-2 oran belul leszivarog a dobba.

-------------------------

Amugy a korabbi centris videom csaloka lehet, azota igazitottam a gepen es lehet az alja nekiert kicsit a csempenek azert dorombolt annyira. Most szepen nyikkanas nelkul centrizett, pedig volt bent ruha rendesen. Lehet ferde a fal kicsit. :D Felul volt nagy hezag, alul meg nem tudtam a kartonpapirt becsusztatni. A suvites megmaradt csak nincsenek rendellenes zajok. Na majd keszitek uj videot. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1074) Pickit3 válasza net91 (#1068) üzenetére


Pickit3
aktív tag

"Ne vezesd félre az olvasókat. Ez így nem igaz."
Jjjjaaajjjj haggyuk má eszt'! Ha most kedves akarnék lenni akkor murphy törvényét mondanám, hogy ami elromolhat, az el is romlik. De nem ezt teszem, mert te sem jó szándékkal írogatsz ide. Ha ezt akarod olvasni/(hallani) akkor leírom neked: A Samsung sz@r! Közeli barátom olyan boltban dolgozik ahol nagy mennyiségben árusítanak mosógépet, megmutatta, hogy a Samsung mázsaszámra áll szervizre várva a raktárban. Rendszeresen elromlik a fűtőszála, a vezérlőpanel, az érzékelők, a csapágyai és a motor sem hosszú életű. Havi rendszerességgel megjelenő problémák amit a garancia kiráz a nyakából aminek te gondolom örülnél mivel ajánlod. Az Indesit nem küszködik ilyen problémákkal, csak egyetlenegy problémája van. Az olcsóbb típusok rozsdásodnak alulról, ha víz/erős pára éri őket. DE ezt nem befolyásolja a működést! Aeg-nél még ennyi hiba sincs, csak ott meg kell fizetni a programválasztékot. Az elektrolux megy mostanság mivel +10ezerrel összesen 5év garanciát kapnak ami igen impozáns. Az lg-ről pedig sem hideget-sem meleget nem írnak. Többi hozzászólásod meg... no comment.

A többieknek:
Megjött az új mosógép. [link]

(#1072) bajtokarpi
Egy mosógépre eleve 2év garanciát kapsz. Erre vehetsz +10ezerért +2évet azaz extra garanciát. Az eletrolux kicsit megcsavarta ugyanis 3évet ad alapból így ha veszel hozzá extra garit akkor 5év garanciád lesz. A whirlpoolnak nagyon nagy szervizes háttere van és sokszor ki kell hívni, hogy helyrerázódjon a mosógép. De ha inkább a problémamentes "hosszú" (5év) garanciás mosógépet szeretnél akkor eletroluxot extra garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#1075) Radioactive válasza Pickit3 (#1074) üzenetére


Radioactive
tag

Ezek szerint a promóciós 5 év gyári garanciával magát szopatja a Samsung? Mert ha olyan szar lenne a gép, mint írod, én ennyi garanciát biztos nem vállalnék rá... Nem, hogy egyszer nem tudom behülyíteni a usert, de egyszer sem.

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1076) Pickit3 válasza Radioactive (#1075) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Csak neki emeltem ki a Samsungot. Ha isteníti vegye, áldásom rá. A visszavitt mosógépek felét már eleve kirázza a nyakából a Samsung, hogy "nem megfelelően használta" így két lehetősége van a vevőnek. Méregdrágán megjavíttatja vagy vesz egy újat. Naná hogy vesz egy újat. Ha még normálisan szervizelnek, akkor se töltse az ideje nagy részét a szervizben. Az 5 év vevőcsalogatónak van; marketing.

(#1077) net91 válasza Pickit3 (#1076) üzenetére


net91
senior tag

Te aztán igazán fanatikus vagy.
Nem istenítettem a samsungot. Olvass vissza kérlek!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1078) bajtokarpi válasza Pickit3 (#1074) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia, köszönöm válaszodat. Érdekes amit írsz, mert az electroluxra alapból 1 év gyári garancia van. 3 évet én még sehol sem láttam.

battletag: bossi#2666

(#1079) Lauda válasza Pickit3 (#1074) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gratulalok az uj mosogepedhez! Majd irhatnal par gondolatod, ha mar kiprobaltad. ;) Javaslom minden funkciojat nyuzd meg ha van lehetoseged az elkovetkezendo napokban, hogy hiba eseten 3 napon belul tudjak cserelni a keszuleket, ne javitgassak a zsir uj gepet. ;) Electrolux 1 evet ad gyari garit az osszes sajat markara. ;)

(#1080) Lauda


Lauda
félisten

Ujabb horrorvideo a centrizesrol: ;] :P

[Electrolux EWF 1284 BW centrifuga (1000) kozben]

Most be van allitva rendesen es nem er neki a falnak sem. Borzasztoan visszhangos a felvetel, ennyire nem hangos a gep. :DDD

(#1081) jagertibi


jagertibi
aktív tag

A minőség csapnivaló viszont hallani lehet... Mindnek van hangja rendesen :K

[Whirlpool FSCR 80432]

[ Szerkesztve ]

(#1082) hátizsákos válasza jagertibi (#1081) üzenetére


hátizsákos
újonc

Szerintem ez rendben van.
Az előbbi felvételen is inkább, a kis helyiség miatt hangosabb.

Egy gépnek /többnyire mindnek/ van hangja,azt várni tőle,hogy szinte hangtalanul működjön, hát az még várat magára. Nem is értem,hogy mit várunk el egy mosógéptől. Szerintem azt amit egy /autótól,hajszárítótól,villanyborotvától,stb./,hogy végezze a dolgát.
Én még nem hallottam,hogy valaki a hajszárító hangjára panaszkodna. Pedig azok elég hangosak. Főleg,hogy el sem lehet menni tőle /ha magunk használjuk/,nem úgy a mosógéptől.
Menj át egy másik helyiségbe,csukd rá az ajtót,és hagyd dolgozni a gépet.

(#1083) jagertibi válasza hátizsákos (#1082) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Igen ugy szoktam. Egyébként ez a leghalkabb mosógépem eddig (mondjuk ez a harmadik a 40 éves korom miatt),ha mos konkrétan a vizcsobogason kívül semmit nem lehet hallani. Szerintem is egyre inkabb fogyasztoi tarsadalom miatt jóval kevesebb lesz az életkoruk ezeknek a dolgoknak is. Ami nem feltétlen baj. Ujj technikák ujj élmények :)

(#1084) Lauda válasza jagertibi (#1081) üzenetére


Lauda
félisten

Van nekik, de mitol is ne lenne, ilyen fordulaton tekeri azt a nagy dobot, benne a ruhakkal. Franko hangja van a gepnek. :)

(#1082) hátizsákos Csaloka amugy tenyleg a hangja, kicsi a helyseg es korben csempe es bent van a kozepiben a fenykepezogep. :D Kilepve a helysegbol mar nem olyan hangos, a fal tuloldalan levo szobaban pedig a halkan hallani a futyulest. :)

(#1085) Pickit3 válasza Lauda (#1079) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Köszönöm! Tegnap vagyis Luca napján nem szabadott mosni így csak egy dobtisztítás volt elindítva, az meg nem minősül mosásnak. :) Ma meg lett nyúzva rendesen, de nagyon jól állta a kritikát. Mosás közben hangtalan!!! Centizés közben nagyon stabil a gép, van hangja, de simán lehet beszélgetni szóval egész "tűrhető" hangos. Mondjuk ebbe belesegít a ruhaeloszlató ficsőre is. A centi nagyon jó hatásfokú, 200-1200rpm között lehet állítani a fordulatát. Na és most jön a mosás; 16program van ami szerintem már bőségesnek számít és ezeket lehet variálni is. Van egy plusz program is ami már nagy kedvencem ami "Push&Wash" névre hallgat. Bepakolom a ruhát, a mosószert és csak 1gombot kell megnyomni és 50perc múlva kész is. A mosási minősége kiváló! A dob 62literes és nagy ajtaja van szóval könnyen be megy sok ruha. 95k-ért szerintem nagyon megéri ez a mosógép. Az ismerőseim nagyon ajánlották, de tőlem megkapja a "különösen ajánlott" plecsnit. :)

(#1086) #93966848 válasza Pickit3 (#1085) üzenetére


#93966848
törölt tag

Milyen típusszámú Indesitről van szó?

(#1087) Pickit3 válasza #93966848 (#1086) üzenetére


Pickit3
aktív tag

(#1088) Mukk


Mukk
tag

sziasztok!

erről

és

erről

tudnátok pls véleményt mondani?

köszi!

[ Szerkesztve ]

Mukk

(#1089) #93966848 válasza Pickit3 (#1087) üzenetére


#93966848
törölt tag

Kollégám is ezt vette meg, azt mondja ő is h nagyon jó :) :C

(#1090) Lauda válasza Pickit3 (#1085) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom a tapasztalataid, hasznald egeszseggel az uj mosogeped! ;) :R

Irnek en is par gondolatot az Electrolux EWF 1284BW tipusu geprol. Szoba kerult korabban, hogy mennyire tartjak a gepek a kijelzett idot. Neztem kimelo proginal, inditaskor 1 ora 27 percet irt, itt nem kotyvaszt a betoltott sullyal, 17.01-kor inditottam, 17.28-kor nyitotta az ajtot, ezt percre pontosan betartotta. Ma egy pamut mosasnal, inditas utan kis ido mulva raneztem, mikor mar kiszamolta a mosasi idot, 2 ora 30 percet jelzett, ezt 2 ora 36 perc mulva fejezte be, itt kesett 6 percet. Azt figyeltem meg, hogy normal pamut programnal az utolso centrifuga kb 9 perc (illetve a vege kb 30 sec lazitas). Ezt a 9 percet csak akkor kezdi visszaszamolni, mikor mar ugy iteli meg, hogy biztonsagosan tudja centrizni a beallitott sebesseggel es itt szinte mindig eltokol ugy perceket, hogy kozben az ido nem csokken.Ezen kivul a betolto csap talan negyedig ha ki van nyitva, ugy iteltem meg, hogy ekkora nyomas is bosegesen elegendo a gepnek, talan igy kimeli a magnesszelepet es a mososzertartalyt sem padlogazzal eri a viznyomas, emiatt is csuszhat kicsit az ido, bar a kimelo mosas idejet pontosan tartotta, elkepzelheto, hogy ez megsem befolyasolja a mosasi idot. Az a nehany perc csuszas egyebkent sem jelent problemat azt gondolom.

A gep mosasi hatekonysaga csucs szerintem, kezelese ugyszinten. Ami meg nagyon tetszik, bar ez betudhato a nagyobb dobmeretnek is, hogy a nagyobb pledek is maximalisan at vannak mosva. A felultoltos gepbe mikor begyomoszoltem (a kicsi likon reszleteiben :U ) a takaromat, ami egy vastagabb pled, az nem mindenhol volt megfeleloen atmosva, eszrevenni azert. Talan a felultoltos gepeknek tulsagosan keskeny a dobja es ezek a nagyobb meretu darabok nem tudnak rendesen forogni ide-oda a dobban, igy a tisztitas sem az elvart minosegu. Most viszont meg dobtam is ra meg egy vekonyabb pledet es mindkettot ugy vettem ki, mintha uj lenne. Tiszta is illatos volt mindketto barhol is neztem. 1000 - es centri meg se nyikkant neki, a felultoltos gep ilyenkor mar szenvedett. Mintha ezek az eloltoltos gepek nagyobb mennyisegu ruhakra lennenek tervezve, jobban birnak a strapat. Ha elfer a furdoben/mas helyisegben, szerintem jobb valasztas, mint a felultoltos. Eddig ez a tapasztalatom a geppel, majd a tobbit az ido eldonti. :) A konkret tipust is nyugodt szivvel tudom ajanlani, eddig csak pozitiv tapasztalatokrol tudok beszamolni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1091) Bandus99 válasza Lauda (#1090) üzenetére


Bandus99
őstag

Erdemes a viz nyomasat lecsokkenteni, hogy kimeljuk a szelepet ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1092) m1garand válasza luciferk (#1058) üzenetére


m1garand
tag

Igyekszem elkapni a pillanatot.

Találtam videót:
[link]

Tényleg ilyen megtudom erősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1093) m1garand válasza m1garand (#1092) üzenetére


m1garand
tag

Hangosabb a szivattyú, mint a centrifugálás.

Többi videó:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1094) Bandus99 válasza m1garand (#1092) üzenetére


Bandus99
őstag

Leghangosabb mikor a végen zenél.... Ha azt ki lehetne kapcsolni időnként az jó lenne .. Hétvégén ebéd után ha elszundít az ember mosásra nem, de a csipogásra tutti felébredtek.. Amúgy jó választás volt a mosógép asszony is dicseri.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1095) Lauda válasza Bandus99 (#1091) üzenetére


Lauda
félisten

Szakmailag nem tudom alatamasztani a dolgot, nem ertek a mosogepekhez. Jo ideig nem volt hasznalva az a fali vizcsap es mielott rakotottem az uj gepet, egy regi csovet racsatlakoztattam es folyattam a kadba a vizet kicsit, hogy kitisztuljon a cso. Akkor csodalkoztam el rajta, hogy azon a szuk csovon micsoda nyomassal jon a viz. Gondoltam artani nem arthat, ha csokkentek a gepet ero nyomason.

Erdekesek ezek a gyartok, az electroluxom 64kg, az lg-d 59, a topikban felmerult gorenje 65 es 74! kg, az a fullos whirlpool 80kg. Eleg nagy elteresek vannak, hogy most ebben mennyi az anyaghasznalatbol es a sulyokbol adodo elteres, azt nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#1096) Lauda válasza m1garand (#1092) üzenetére


Lauda
félisten

Anno mikor meg csak olvasgattam es nezelodtem talaltam ilyet is: Тест стиральной машины LG F-12B8ND1 Es ez meg csak a 800-as centri.

Masik direct drive lg: [link] , [link]

Termeszetesen ha azt irod, a tied is olyan csendes, mint azon a videon, en is elhiszem. Mindossze fura, hogy meg a kozel 200 ezres WP is hangosabb nala. :)

[ Szerkesztve ]

(#1097) m1garand válasza Lauda (#1096) üzenetére


m1garand
tag

Nincs benne ékszíj, a motor a tengelyen van nincs semmi ami vibráljon. Ezért vettem ezt, valami újítás is legyen benne necsak az 50 éves technika.

Mosás közben is csak a dob és a ruha hangja van.
[link]

(#1098) Lauda válasza m1garand (#1097) üzenetére


Lauda
félisten

Gyari adatok:

EWF1284BW

Mosási zajszint (dBA) 58
Centrifuga zajszint (dBA) 79

F12B8ND1

Zajszint - mosás (dBA) 56
Zajszint - centrifugálás (dBA) 74

Gyakorlatilag elhanyagolhato a kulonbseg, persze ha a tied ennyire csendes megis, en elhiszem.

(#1099) net91 válasza Lauda (#1098) üzenetére


net91
senior tag

Csak megerősíteni tudom, hogy az LG nagyon halk.
Én éppen ezért vettem és maximálisan elégedett vagyok bele.
Előtte egy W volt, na az egy sugárhajtóműves eszköz hangban ehhez képest. :K
szerk: a megadott technikai adatokat pedig felejtsd el, azok sajnos nem mérvadóak :N

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1100) m1garand válasza Lauda (#1098) üzenetére


m1garand
tag

Most vettem fel videót. De a videón legalább 3x olyan hangos a gép mint a valójában. Gondolom a csempe és a mikrofon csal. Tehát 1/4 hangerőn érdemes hallgatni. Majd belinkelem de abszolút félrevezető. Lehet a többi videónál is megtéveszt a fürdőszoba akusztikája.

Öblítés utáni mini centrifugálás:
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.