Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Gabor113 válasza Kolondrum (#1394) üzenetére


Gabor113
tag

De jó is lenne... :D:D azért köszi

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1402) jacis válasza Karma (#1399) üzenetére


jacis
nagyúr

Memória szempontjából ennyivel bikább az E7? Mondjuk a kijelző is jobb lesz egy picivel a clear technológia miatt...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1403) Karma válasza jacis (#1402) üzenetére


Karma
félisten

Csak a C: meghajtó mérete nagyobb gyakorlatilag.
A RAM ugyanúgy 256 MB.

SymbianOS: Ne csináld már, úgy beszélsz, mintha nem értenéd a különbséget a NAND Flash és a RAM között.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1404) jacis válasza Kolondrum (#1400) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem a régi Nokia töltő csatlakozásának elhagyása is hülyeség.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1405) Kolondrum válasza Karma (#1403) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az marha sokat számít hallod a mérete... Az E90-be szabadon van legalább 73mega ram amivel nem tudtam még kiakasztani a böngészőt meg úgy semmit, de az N97 mini úgy lehalt ahogy kell, lazán kiírta, hogy kevés a memória. Alapból ha 50 mega ram szabadon volt.

jacis! Részben. annyi féle töltőm meg adatkábelem van a különböző nokia telefonjaimhoz ,hogy már sok. Valami egyezményes dolgot igazán bevezethetnének. Úgy tudom kötelező is lesz lassan.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Gabor113 válasza jacis (#1404) üzenetére


Gabor113
tag

Az n900 hoz járt egy adapter ami vastag és vékony végű töltővel is kompatibilissá tette a hálózati töltőt. Sztem itt is lehet majd amennyibe kerül annyiból kitelik. :D

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1407) jacis válasza Gabor113 (#1406) üzenetére


jacis
nagyúr

Én az N8-on csak a régi csatlakozást szándékozom majd töltésre használni. (nem tudom, hogy a micro USB mennyire tartós ilyen szempontból)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1408) Gabor113 válasza jacis (#1407) üzenetére


Gabor113
tag

Nekem nem volt vele semmi gondom az n900 on meg a minin csak ilyen van de nem volt hátrány laptopra tettem napközben és elvolt.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1409) Lord Zero válasza Kolondrum (#1400) üzenetére


Lord Zero
addikt

az E7 margójára:
éljük már túl valahogy azt, h nincs SD bővíthetőség... Egyszer gyártana jó telefont de nem tud.... - szerintem biztos hallottál már olyan telefonokról, ahol szintén van egy háttértár plafon, és/de ettől még jók...(igazából ez Karmának is szól, nem kell visszatetsző ...Van 16 GB tárhelyed és kuss hangvételre/mezsgyékre navigálni, ez azért nem egy vendetta-kaliberű dolog. nincs benne, pont. van még ilyen, magad is tudod).
ennyire rohadtul gigabájt-fölöslegben tobzódtatok eddig, h most gyászolni kell?

más:
a RAM (engem) sokkal inkább aggaszt...
aztán találtam egy ilyet:

Symbian^3 multi-tasking in action - running all the standard applications (37) at the same time - with 38MB of RAM still free


nem tudom megítélni a helyzet viszonylagosságát (értsd: a többi trónbirtokos készülék hogy áll ezzel) - szerintetek?

szerk.
ez gondolom egy C7 volt (E meghajtó), de a lényeg ugyanaz (sőt, annál jobb, mert nekem úgyis az kell)

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1410) Karma válasza Lord Zero (#1409) üzenetére


Karma
félisten

Jólvanna, csak jól esett. Nem szeretem a romantizálást.

Egyébként nekem sose volt fontos az SD slot, sőt. 8 GB belső flash, ami nem FAT32, és én már happy vagyok (most 32-vel meg végképp).

Azért arra kíváncsi lennék, ennyi nyitott alkalmazással milyen gyors.
Főleg a böngésző, amiről tudom, hogy nem szabad beszélni, mert úgyis cserélik :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1411) Kolondrum válasza Lord Zero (#1409) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az engem nem aggaszt, majd valaminek lesz megkérem, hogy x meg y dolgot csináljon vele ahol az 97 mini elvérzett aztán ha túléli nagy baj már nem lehet. :DDD
Majd ha végre ide is megérkezik akkor kezelésbe veszi valaki.

(#1412) jacis válasza Lord Zero (#1409) üzenetére


jacis
nagyúr

37db alkalmazás mellett 38MB? Ez egész baráti!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1413) Kasya válasza jacis (#1412) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugye kérdés, hogy mik futottak. A szoftwer alap programjai és azzal egyen szintűek biztos nem fogllnak (v. terhelik le a mobilt) annyit, mint ha dokumentumokat, bőngészőket stb nyitnál meg. Ez WinMo-nál is tapasztalható.
Mini USB: Évek óta, mióta WinMo-t használok, nekem ez a töltés jött be a legjobban. Elfelejtettem az útra töltőt vinni? Ilyen kábel mindenkinél van. Esetleg nincs sz.gép a közelben? 220-as adapter, amibe betudod dugni az usb-t, szintén jó megoldás. Igazából ez egy nagyon könnyen járható út, ha megismered.

Az E7 kijelzője képminőségben, karcmentességben, vagy milyen minőségbeli különbségben üt el az N8-tól?

[ Szerkesztve ]

(#1414) Lord Zero válasza Karma (#1410) üzenetére


Lord Zero
addikt

oké, csak mindig egy adrenalin-fröccsnek élem meg, mikor ilyeneket olvasok, h háddehogylehetilyetkétezertízben, és különben is mér nincs benne vibrátorszopó-automata funkció, etcetera, etcetera.

elfelejtettünk valós igényekhez mérni és méretni, ezt üvölt a hszekből

ha az E7-re vágyó 1000 emberből 2-nek még plusz sokszáz giga kell, majd választanak mást, vagy vesznek N8-at és egy kakaóbiztos, összegöngyölhető gumiklaviatúrát és jól feldugják rá az usb-t. cserébe van 998 happy júzer.

legyen már egy épeszű határa az elvárásoknak és egy okos moddolása a kompromisszumoknak

elnézést, igazából nem neked szólt, csak jajongtam itt kicsit az éterbe bele..

szerk.
gondolom az all the standard applications fedi a böngészőt is, de ahogy mondod, bennem is kételyt ébreszt a sebesség...

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1415) Karma válasza Lord Zero (#1414) üzenetére


Karma
félisten

Azért nem mindegy, hogy a böngészőt csak elindította (és a könyvjelzőket mutatja), vagy nyitott is meg benne valamit. Ez utóbbit erősen kétlem.

“All nothings are not equal.”

(#1416) Lord Zero válasza Kasya (#1413) üzenetére


Lord Zero
addikt

kérdés, hogy mik futottak - a kérdés jogos.
szeretném hinni, h ebbe a 37-be belefért azért a navigácó, videó lejátszás, letöltés WIFI-n, quickoffice (még ha csak read-only is), BT transzfer, és minden, ami nem csak kétklikkes beállítás-program (esetleg csapdaként: manuális hálózatkeresés egy nemlétező/jelnéljüli szolgáltatóhoz, nyilván 3G-n :D)
ha igen, akkor nem tűnik rossznak...

szerk.
Karma 1415: való igaz. és csak h tiszta legyen: nem azért linkeltem, h villogni hagyjam az S3-at, hanem mert tényleg nincs fogalmam egy ilyen helyzet viszonylagosságáról - 37apps/38mb free ram: szerinted ez jó paraméter?

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1417) Kolondrum válasza Lord Zero (#1416) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jajj már. Ha megjön valaki ballagjon el megnézni, sunyiba nyomja fel rá a dev infot és adjon neki. :DDD Lazán meg lehet csinálni. VAGY írjatok Bog-nak, hogy majd nézzen rá erre. Gondolom ő teszteli majd.

(#1418) Karma válasza Lord Zero (#1416) üzenetére


Karma
félisten

Ja, ez így egész baráti (nálam az i4-en 40 MB RAM szabad most 18 nyitott alkalmazás mellett, 512-ből), jobb kérdés az igazából, hogy egyrészt milyen a sebesség (tárgyaltuk), illetve mit csinál a rendszer, ha ráindít a júzer egy 3D-s játékot, ami 60 MB RAM-ot szeretne például.

“All nothings are not equal.”

(#1419) Lord Zero válasza Karma (#1418) üzenetére


Lord Zero
addikt

nos, az ilyen júzereket jobbára puha gumival bélelt falú szobába kellene zárni ; ]]]
37 app. után egy +3D alkalmazás elindítása egy steril laboratóriumi mérésnek jó, csak kábé olyan életszerű, mint autópályán száguldó roadsterben mondjuk a fűnyírás kényszerítő vágyának eleget tenni...: )))

szerk.
a sebesség a lényegi paraméter (ebben egyetértünk), nem egy újabb, n+1 start app... az i4 hogy bírja a fent vázolt esetben?

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1420) Karma válasza Lord Zero (#1419) üzenetére


Karma
félisten

Azért azt is vedd számításba, hogy a júzer nem feltétlen tartja számon azt, hogy hány alkalmazást tart nyitva éppen, csak teszi a dolgát. Mondjuk ez különösen 3rd Ed. FP1 előtt volt necc, amikor még nem jelezte az ikonoknál, hogy fut az app.

Az i4 köszöni szépen, ugyanolyan sebes mint szűz állapotban.

“All nothings are not equal.”

(#1421) rakloo válasza Karma (#1420) üzenetére


rakloo
aktív tag

Mikor valaki elkéri tőlem az 5800-t, mindig elfelejtik bezárni amit megnyitottak,s ilyen 10app megy mindig... Szóval az átllagjúzer max akkor lép ki a dolgokból,ha talál egy kilép gombot vagy újraindítja a telot.

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#1422) kp78 válasza rakloo (#1421) üzenetére


kp78
addikt

Ezért kell feltétlen egy task manager program, és két érintésből bezár az ember minden nyitva hagyott dolgot. Ennyi hozzáértés talán elvárható a juzertől, ha már egyszer okos telefonja van. :U

(#1423) Karma válasza kp78 (#1422) üzenetére


Karma
félisten

Tök felesleges ezzel fárasztani a júzert, lásd az almás példát.

“All nothings are not equal.”

(#1424) Lord Zero válasza Karma (#1420) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez a dolog felkeltette az érdeklődésemet, kipróbáltam az e66 telómon, igyekeztem csontra fogyasztani a memóriáját:
quickoffice - abból is a ppoint (és abból is az edit/szerkesztési mód)
naptár
ovi maps - aktív navigáció
opera mobile (wifi) - és nem cacheből, péhá fórum lehívás
opera mini 5.1 (natív) - lsd. előző
Mdictionary
divxplayer - avi file play
zenelejátszó
puzzle magic

itt már 5 mb alatt járt a drága :D, és egy újabb média (flash videó) megnyitása már nem volt az ő tetszésének való (nincs elég memória blabla). érdekes, h nem a fenti sorrendben nyitottam az alkalmazásokat, volt itt egyéb játék is, sudoku, TR, rendszeralkalmazások (beállítások, névjegyek, stb) de egy idő után ezeket kilőtte (rákérdezés nélkül), nem láttam az aktívan futó programok között. önkarbantartás - ami egy átlagjúzernek jól jöhet, én jobb szeretem tudni, mikor mi fut, és magam elkövetni a kill application nemes tettét
lényeg, h hamar meghalt szegénykém, ez tény (dehát ez csak egy ósdi s60), viszont utolsó leheletében is pont úgy pattant, mint első szusszra - ez tetszett. ha újra életre hívtam egy progit (pl. navigácó), rögtön ugrott, és oda, ahová kellett.

ha ez megvan a fenti S3 példájában, szeretni fogom

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1425) Karma válasza Lord Zero (#1424) üzenetére


Karma
félisten

Ha elfogy a RAM, a Symbian definíció szerint elkezdi ritkítani a futó alkalmazásokat, akár azt is, ami előtérben van (a felhasználó nagy örömére, szerencsére csak ritkán jut el ide). De ez ellen védekezhet a program, ha azt mondja magáról, hogy "én egy rendszerfolyamat vagyok, hagyj békén" - valószínűleg ezt csinálja az Ovi Maps is, a többit már nem tudom :)

A processzgyilkolás úgy emlékszem pusztán orosz rulett jellegű.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1426) rakloo válasza kp78 (#1422) üzenetére


rakloo
aktív tag

Nekem nem okoz gondot . A legtöbb ami egyszerre szokott menni az a net és a zene .
Alapvetően ha megnyitok valamit ,azt be is zárom miután végeztem.

555-SHOE

(#1427) Lord Zero válasza Karma (#1425) üzenetére


Lord Zero
addikt

ahh, akkor már értem (ennyire nem ismertem a symbian anatómiáját) - azé' ez nem rossz fícsör, nemtepár?

#1421 rakloo: én nem akarok rossz lenni (de ;]), de ez az átlagjúzeres dolog... hogyismondjamcsak... azt gondolnám, h egy felső(bb)kategóriás okostelefon választása/használata valamilyen szinten - ha nem is szelektál egy júzer-populációt, de - megkíván egy bizonyos mérvű rálátást.. úgy értem, mindenki szeretné tudni, mit csinál (legalább kábé), nem? aki ilyesmi kütyüket vesz, legalább marginálisan fogalmat alkot az "exit"-ről például...
tévedek?

nem, mindegy

(#1428) rakloo válasza Lord Zero (#1427) üzenetére


rakloo
aktív tag

Összezavartál, érthetőbben légyszi .:D

555-SHOE

(#1429) Lirion válasza rakloo (#1421) üzenetére


Lirion
addikt

Nálam 5230-on ilyesmi nem fordulhat elő, mivel a piros gomb szinte mindig kilép a programból.
Viszont az N8-on ilyen lehetőség nincs, ott már fontos a háttérben futó programok megfelelő kezelése és szükség esetén kilövése.

(#1430) Karma válasza Lord Zero (#1427) üzenetére


Karma
félisten

Abban az esetben hasznos feature, ha az alkalmazas lementene az allapotat halal elott, de ez nem trivialis, ha a rendszer elobb lo, aztan se kerdez. Pl. Elkuldod hatra a bongeszot egy hosszu hozzaszolas irasa kozben, es mire visszavaltanal, az elparolgott... Nehez ezt igazan jol megoldani. Igazi processz hibernaciot nem lattam meg sehol se.

Egyebkent valoszinuleg ezert van az, hogy az S60 alkalmazasok tobbsege azonnal ervenybe leptet minden valtoztatast - egyreszt ez az eloiras, masreszt nincs olyan jelzes a rendszer felol, hogy "itt egy celtabla, fogd es fuss, barmikor lelohetlek".

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1431) Karma válasza Karma (#1430) üzenetére


Karma
félisten

No mielott valaki mas eszrevenne a bugot, a "processz hibernacio" szoval csak a swappelest irtam le mashogy :DDD Kell ez a kave, hogy ne beszeljek faszsagokat. Szoval mobilon nem jellemzo, csak a Linux-alapu cuccoknal fordul elo, hogy swappelhetnek - es csak a Maemo csinalja gyarilag.

“All nothings are not equal.”

(#1432) Gabor113


Gabor113
tag

egészen bíztatóan mennek lefelé az árak, hivatalosan még meg sem jelent de már a GSM line-nál is van ~120körül "akciós". Ez bíztató, így még reális lehet a szolgáltatós 90-100-as ár is.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1433) Kolondrum válasza rakloo (#1421) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pepita! N97 minit eladtam, az első volt a tulajnak, hogy nyitva hagyott mindent. Felhívtam a figyelmét, hogy ez okostelefon, zárja be ami nem kell mert előbb utóbb besokall.

kp78! :U Az okostelefon kifejezés is durva volt az N97 új tulajának, ram meg E: meghajtó? Bakker csak nézett....

rakloo! E90-be a piros gomb = bezárás! N97-ben = háttérben futtat. Kis kitérő volt.

[link]
[link]
Ebbe az újabb N97 mini már belehalt volna. Nagyon remélem az E7 nem omlik be ha szinte minden fut. Ami igazán memóriát eszik az a netezés.

[ Szerkesztve ]

(#1434) rakloo válasza Kolondrum (#1433) üzenetére


rakloo
aktív tag

Nekem elég sok dolgot nyitva hagyott a piros gomb 5800-n.Én a legtöbbször a "hosszú menüt" használtam.

555-SHOE

(#1435) rakloo


rakloo
aktív tag

Valaki esetleg nem tudja,hogy Mo.-n mely szolgáltatóknál lesz elérhető?

555-SHOE

(#1436) jacis válasza rakloo (#1435) üzenetére


jacis
nagyúr

T-nél Nov. 15-től tuti. A többinél nem tudom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1437) rakloo válasza jacis (#1436) üzenetére


rakloo
aktív tag

Gondolom Nokia boltban részletre nemigazán lehet venni .:(

555-SHOE

(#1438) Quasi_modo válasza rakloo (#1437) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De a Speedshop viszont szokott részletet adni.

valami

(#1439) jacis válasza rakloo (#1437) üzenetére


jacis
nagyúr

Photohall (legalábbis én ott veszem részletre)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1440) Sarlon válasza jacis (#1436) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Ezt honnan tudod? :O
15-től már meg is lehet vásárolni, vagy csak akkor kezdik el hirdetni, hogy maaaaajd valamikor lehet kapni...? :D
Mert itt még a hírét sem hallani...

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#1441) jacis válasza Sarlon (#1440) üzenetére


jacis
nagyúr

Kollegám bent volt a T-nél és akkor mondták neki. Én pedig a Nokiánál érdeklődtem és ott is a 15.-e volt megnevezve. Ettől a naptól kezdve lehet majd megvenni.
(Várom is már nagyon)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1442) Lirion válasza rakloo (#1435) üzenetére


Lirion
addikt

Én nem rég kaptam egy T-s készülékbemutató prospektust, amiben szerepelt az N8, mint hamarosan kapható termék.

(#1440) Sarlon
A prospektus okt 1-től érvényes, tehát már rég hirdetik, hogy lehet majd kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1443) jacis válasza Lirion (#1442) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is szivesen venném a T-től csak kár, hogy belebabrálnak a szoftba. Ha tudnám biztosan hogy a Nokiások ráteszik nekem a független szoftot akkor megvenném a T-nél én is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1444) Sarlon válasza jacis (#1443) üzenetére


Sarlon
aktív tag

És ha bemennél egy nokia boltba, ahol rá tudnál kérdezni erre? És miután megvetted, ugyan oda visszavinnéd? Az miért nem jó ötlet?

N82- N8- Lumia 920

(#1445) jacis válasza Sarlon (#1444) üzenetére


jacis
nagyúr

Már elküldtem egy mail-t a kecskeméti Nokia szerviznek ma ezzel kapcsolatban :K
Hátha.....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1446) rakloo válasza jacis (#1439) üzenetére


rakloo
aktív tag

És mennyire biztos ,hogy az a telefon helyileg magyar lesz ?

555-SHOE

(#1447) Misály válasza jacis (#1445) üzenetére


Misály
addikt

Ha mukodik tovabbra is pc atiras nelkuli flesseles Jaf-al akkor nem izgat hogy hol veszem.

(#1448) Karma


Karma
félisten

Csak erős idegzetűeknek: ilyen jó a multitouch N8-on. [link]
A C7 egyébként jobban bírja, az nem invertál. Viszont szintén dualtouchos.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1449) rakloo válasza Karma (#1448) üzenetére


rakloo
aktív tag

Ugyanez a probléma jelen van a Nexus One-nál is . :D

555-SHOE

(#1450) Sarlon válasza Karma (#1448) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Köszi, pont erre voltam kíváncsi még anno.. Videó nincs?
Mert ez így még akármi is lehet, vagy bármi.. :D

N82- N8- Lumia 920

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.