Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bog válasza Lirion (#291) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Miután idejöttél konrkétan fikázni a tesztet (nem először), nem tudom, hogy mi a fenét vártál.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#302) Bog válasza Barthezz2 (#298) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Képgalériában halál jó a megoldás, van lent egy pipa-ikon, miután megnyomtad, jelölgethetsz kedvedre. Ezzel szemben a fájlkezelő halál primitív, ott vagy mindent jelölsz, vagy semmit, egyenként nem lehet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#303) tariattila válasza emre33 (#300) üzenetére


tariattila
veterán

ooo mily optimisták vagytok, hogy az s60-al (vagy ahogy tetszik: előző symbiannal) felülről kompatibilis lesz...
erről nagy a csend...
ha nem akkor mégnagyobb a bukta esélye :DDD

[ Szerkesztve ]

(#304) Bog válasza Misály (#293) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A szerkesztőség jellemzően egy lakás. A tévé oldshool CRT, az egyetlen monitor sem egy friss darab, egyébként pedig eddig semmi szükségünk nem volt ilyesmire.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#305) Barthezz2 válasza Bog (#302) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor ez is maradt ugyan az..

Köszi, nekem hirtelen nincs több :)

Everybody lies.

(#306) jacis válasza Bog (#301) üzenetére


jacis
nagyúr

Pedig nagyon jól sikerűlt a teszt. Én bevallom, hogy az első mondatokat olvasva egy sokkal rosszabb eredményre számítottam.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#307) Bog válasza kofy (#295) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ebből a spamből csak ma jött 8 darab. Mondjuk ezeket is csak akkor látom, ha ilyeb buta kliensről kell belépjek, a gépemen szépen szűri a rendszer a szemetet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#308) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kedves Bog!

Küldtél a cuccra bluetooth-tal valamit? Évek óta Symbian tellám van, először egy UIQ-os P1i, most meg S60-as Nokia, és mindkettőben az az ostoba dolog volt, hogy minden BT-on fogadott file az Üzenetek menüpont alá került. (Vagyis a bejövő üzenetekbe)

Itt ugye már nem így van? Már csak azért is kérdezem, mert ez a baromság a Symbian hülyesége, remélem ebben az új Symbian ^3 rendszerben már változott.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#309) Bog válasza Misály (#293) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A leveleknél is működik a kétujjas nagyítás, meg a duplaklikkes is, csak éppen telibesz@rja a paragrafusokat itt is, akárcsak a böngészőnél. Hogy miért fagy ki, az rejtély, most például üzemel, de tegnap elsötétült a mail ikonra kattintva a kijelző, most pedig mcfreeze volt, de tölcséres, azaz csak a power gombra reagált a készülék. Nem csináltam pedig vele a világon semmi extrát. A tegnapi fagyit egyébként pont vettem videóra, de nem akartam akkora inkorrekt pötsch lenni, hogy ezt vágom meg és töltöm fel, mert lehet, hogy csak én szívok vele.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#310) Lirion válasza Bog (#301) üzenetére


Lirion
addikt

Felidéznéd, hol fikáztam a tesztet? Köszi.. Ahogy én elnézem, leírtam pár gondolatot kiegészítésképpen, ezzel szemben tucatjával vannak itt valóban a tesztet fikázó hsz-k, azokat nyilvánvalóan nem kell észre venni, csak ha konstruktív ugye..

(#311) Bog válasza Apollyon (#308) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kiváló kérdés, gratulálok, komolyan. Engem is idegesített korábban és nem is próbáltam eddig, de most igen, a következő az eredmény:
1. SMS-hang jön, meg boríték, ahogy eddig.
2. A cuccos egyből az E:\Received files\ tárhelyre kerül, ami megnyithatsz a fájlkezelőből, ha pedig magát az üzenetet bököd meg, akkor nem a mappát nyitja ki, hanem az adott fájlt (nyilván akkor, ha ismeri a formátumot).
3. Szerintem marhaság, de mindezek után az üzenet ott marad a bejövő fiókban, ha több fájlt fogasz, akkor még chat-thread is lesz belőle :D persze lehet törölni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#312) Misály válasza Bog (#309) üzenetére


Misály
addikt

Na varj, gondolom a tordelesnel a html megjelenitesre gondolsz, valoszinunek tartom hogy a kovetkezo bongeszoverzional a levelek megjelenitese is valtozni fog.

megprobalnal felrakni egy 1.45-os x-plore-t? es akkor a lefele kompatibilitas kerdesere is valaszt kapunk.

(#313) Karma válasza Misály (#312) üzenetére


Karma
félisten

Ezt mi alapján is gondolod? Nagyon sokáig (talán FP2) egymás mellett élt a BrowserNG és a WAP böngésző - itt is simán megmaradhat a BrowserNG WebKit motorja a háttérben, míg a böngészőalkalmazást egy az egyben a Qt biztosítja. Amire Te gondolsz, az az S^4-ben fog (biztosan) megtörténni.

Az X-Plore szerintem is jó ötlet, de még pár tucat programmal meg lehetne nézni, hogy mi a tényleges helyzet. Pl. egy FolderPlay-jel, LCG szarságokkal, stb. Bár nem tudom van-e pár tucatnyi alkalmazás összesen.

Bog: X-Plore, FolderPlay, LCG Jukebox, még gyűjtök.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#314) Bog válasza Misály (#312) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kérek egy linket, akár privátban is, pls ne én keresgéljem, hogy ezt honnan lehet lehúzni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#315) tariattila


tariattila
veterán

azt viccesnek tartom, hogy a nokia a " tökéletesrecsiszolás" miatt adta ki ilyen későn ezt a telefont... ehhezképest egy béta froyova futó galaxy S folyamatos üzemben, kikapcsolás nélkül elketyeg több mint 500 órát... komolyabb lassulás és fagyás nélkül!
ennyi erővel ki is adhatták volna fél éve is :DDD

(#316) Misály válasza Karma (#313) üzenetére


Misály
addikt

Csak remenykedem, de megint kiigazitottal mar kezdem unni, mindenesetre ennyi buggal varhatjuk hogy a kovetkezo hotfixnel javul az email kliens:P

Karma beelozott a linkekkel.

[ Szerkesztve ]

(#317) Karma válasza Bog (#314) üzenetére


Karma
félisten

Még egy valami, ami talán nem csak számomra fontos nagyon: Nimbuzz. Ez mondjuk az X6-os verziójának a linkje. Egy érdekes bugreportot már találtam is ezzel kapcsolatban, engem szerencsére nem érintene, mert némán tartom mindig a telefont.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#318) aszidien


aszidien
csendes tag

Az engem is érdekelne, hogy lehet-e használni a korábbi, s60v5-ös alkalmazásokat. Meg esetleg egy összehasonlítás teljesítményre iPhone-nal vagy Galaxy S-sel. Bár ez nem tudom, mennyire megoldható.
Egyébként köszönet a tesztért! Már nagyon vártam!

(#319) imici1972


imici1972
csendes tag

Most szeretnék egy ilyen kütyüt "szürke importból" venni, ezért két fontos kérdésem lenne Bog-hoz vagy Bocha-hoz: illetve bárkihez, aki tudja a választ... :DD

1. A tesztben említettétek, hogy a "külföldi" és a "magyar" piacra szánt készülékek más-más widget-tartalmakat ajánlanak:

"A widgetekhez tartozik, hogy bár a tesztkészülék külföldi származása okán jellemzően olasz tartalmakat akart erőltetni, a magyarországi telefonokon hazai vonatkozású applikációk, szolgáltatások és tartalmak kapnak majd helyet. "

Azt lehet tudni, hogy mi alapján kerülnek ajánlásra ezek a tartalmak?

Mert ha pl. a beállított nyelv alapján, akkor bátran meg lehet vásárolni a készüléket "szürke importból" is, mert egy szoftverfrissítés EURO3 PC-re megoldja a dolgot.
De ha az IMEI számot kérdezi le a szerver (ez is tájékoztatást ad, hogy melyik régióba szánták a telót) akkor baj van.

2. Tapasztalható volt bármilyen minőségi különbség a "külföldi" és a "magyar" piacra szánt készülékek között?

Köszi a válaszokat előre is! :))

Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

(#320) Misály válasza Karma (#317) üzenetére


Misály
addikt

Nimbuzzbol csinaljak a ^3as verziot ahogy fringbol is. X-plore azert erdekes mert a gyari filekezelo kb backupolasra jo csak.

imici: szerintem varj ket hetet es itthon is lesz... nem halsz bele

[ Szerkesztve ]

(#321) Apollyon válasza Bog (#311) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szuper, legalább már nem kell átmentegetni!

Bár én valszeg kihagyom ezt a tellát mert nem jön be a full taperolás, de ennek ellenére tetszik, meg a teszt is tartalmas és szerintem abszolút nem negatív, hanem objektív!

GSMarena tesztet is elolvastam és ott azt írták hogy most a tellák között az N8 viseli a koronát ha a kamerát nézzük, ott vmi Samsung Pixonnal lett összehasonlítva ami szintén 12MP. Hja és hogy az ő készülékük FM transimtterje nem bírt többet 2 méternél, vagy valami ilyesmi.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#322) Bog válasza Karma (#317) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

X-plore vidáman megy, Nimbuzz elindult, de nincs accountom, szóval nem léptem be. A jelek szerint futnak a régi appok a cuccon.

Szerk: ez az LCG Jukebox is fut, lejátsza a zenét is, de olyan hülyén kicsik a betűk benne, meg elég rettentően néz ki a főképernyőre kikerülő, mindenre rámászó widget-izé, amit toszogatok ide-oda. De ez gondolom a régi S60-on is ilyesmi lehetett.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#323) Peterson_


Peterson_
addikt

Azért ez egy korrekt teszt lett, pedig ha Nokia fan nem is vagyok, de mindenképp előnyben részesítem.Akárhogy is, a hiányosságok akkor is hiányosságok, és ezt fel is kell tüntetni.
Szvsz, még egy fél év, és felső-közép szegmens egy remek darabja lesz.
Frissítések, javítások a telefonra fel, telefon ára meg le. legalább 90k-ra :K

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#324) Lájkold


Lájkold
csendes tag

Nekem ez valahogy nem tetszik,ne kérdezzétek miért én sem tudom :D :W

http://lajkold.hu

(#325) #16820480 válasza Bog (#304) üzenetére


#16820480
törölt tag

el kell menni a legközelebbi hülyezértnemvagyokba, hogy "szeretném kipróbálni azt a 100+ centis fullhd plazmacsodát, mennyire jó a képe videóbemeneten" :) najó, csak vicceltem... bár gyanítom működne a dolog, ha lenne időd ilyen hülyeségekkel foglalkozni.

(#326) Apollyon válasza #16820480 (#325) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a HDMI nem épp annyira nagy cucc mint az On the go megoldás. Király hogy nem kell rádugni "idegen" gépre a tellát, hanem felmegy pendrivera a cucc és át gépre, ez így jobb mint kábelezgetni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#327) tariattila válasza Bog (#322) üzenetére


tariattila
veterán

igen! ugyan ilyen volt!
és elég szépen sercegett is lejátszásnál :DDD ezt persze nem kell már leteszteld...
meglepődtem most kicsit...
ezek már átiratok vagy az eredeti s60v5 ??? :Y

(#328) Karma válasza Bog (#322) üzenetére


Karma
félisten

Kösz a próbákat. Mivel nálunk már találtak kompatibilitási törést, biztosan nem 100%-os a visszafelé kompatibilitás, de ha a felhasználók nem találkoznak problémával, az már félsiker. Vagy inkább 9/10.

“All nothings are not equal.”

(#329) Misály válasza Bog (#322) üzenetére


Misály
addikt

Koszonom innentol mar semmi nem all a vasarlas utjaba.

tariattila eredeti s60v5 nem tudom miert vagy meglepve...

[ Szerkesztve ]

(#330) drkbl válasza Bog (#309) üzenetére


drkbl
őstag

Kollégám most kapott olyan levelet, amibe az 5800 belefagyott, szóval nem egyedi a gond. Neki IMAP a levelezése, reprodukálható volt. Nálad maradtak ugyanazok a levelek a szerveren, és hol ment, hol nem?

(#331) imici1972 válasza Misály (#320) üzenetére


imici1972
csendes tag

Ha csak két hét, akkor nem halok bele... :D
Ha jól emlékszem, a tesztben október 16-i Mo-i debütálás szerepelt, viszont a Nokia márkaboltok szerint november közepe-vége előtt nem lesz kapható hivatalosan Magyarországon.

Jó lenne még idén ősszel pár szép őszi fotót csinálni ezzel a telóval, ezért ha október végéig biztosan megérkezik hivatalosan is, akkor megvárom, de ha csak november második felében lesz elérhető, akkor hajlanék a szürke import felé.
Ettől a cégtől egyébként már korábban is vettem telefonokat (N82 és N95 8GB), maximálisan korrektek voltak, azóta sincs semmi gond a telefonokkal.

Az október 16-i dátum hivatalos Nokia bejelentés?

Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

(#332) Bog válasza imici1972 (#331) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Október 19-én van a hivatalos hazai bemutató. Hogy onnantól mennyi idő lesz, mire a boltokba ér a telefon, azt senki sem tudja.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#333) tariattila válasza Misály (#329) üzenetére


tariattila
veterán

csupán azért mert úgy volt, hogy a sym3 nem lesz kompatibilis az előzővel... :F

(#334) imici1972 válasza Bog (#332) üzenetére


imici1972
csendes tag

Köszi a gyors választ! :R

A widget-tartalommal kapcsolatos kérdésemre ill. az esetleges minőségi különbségekkel kapcsolatban tudsz esetleg vmi infót?

Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

(#335) hesszan


hesszan
aktív tag

a cikk 15:55 kor került ki.
most van 23:31

a legelején olvastam:
Ide kerül majd egy 6-7 perces videó a rendszerről, csak kicsit lassan töltődik fel, elnézést.
A legvégén olvastam
A cikk T-Mobile szélessávú eszközök segítségével készült.

Bocs fiúk!

Sungdurung

(#336) Misály válasza tariattila (#333) üzenetére


Misály
addikt

Ezt nem tudom hol olvastad, en kovetem a telefon fejlodeset aprilis vege ota, sehol nem lattam ilyet.

Hesszan : +1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#337) Bog válasza hesszan (#335) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A videó 519 MB-os. A mobilinternet feltöltése sebessége ismert. A YouTube megszakadt.

De igen, jogos a felvetés, legközelebb majd nem rakom ki a cikket addig, amíg nincs fent a videó, biztos mindenki ezt szeretné.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#338) Bog válasza imici1972 (#334) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem a nyelv beállítástól függ, az olasz gép is angolul beszélt, az Ovi store-ban olasz izék voltak.

Minőségi eltérés nincs.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#339) zaskar


zaskar
senior tag

Bog, a wifi érzékenysége rendben volt? Hasonló a többi N-es Nokiához? Köszi előre is.

(#340) tariattila válasza Misály (#336) üzenetére


tariattila
veterán

itt a fórumon ha jól emlékszem {és a symbianban (is)legjártasabb ember tollából}
neki pedig elhiszek mindent... :B
szerintem ilyen merész dolgot akkor még ő sem gondolt volna...

[ Szerkesztve ]

(#341) imici1972 válasza Bog (#338) üzenetére


imici1972
csendes tag

Köszi! :K
Akkor valószínűleg az IMEI-t csekkolja a szerver, nem hinném, hogy a Product Code-ot kéri le.
Ez viszont azt jelenti, hogy érdemes megvárni a hivatalos, magyarországi példányokat...

Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

(#342) hesszan válasza Bog (#337) üzenetére


hesszan
aktív tag

Sajnos általam nem ismert a T feltöltési sebessége. Eszközfüggő nem?
/384 hsDpa?
ott a kezedben egy 2Mbit hsUpa modem nem? A N8-ban. gondolom kártyafüggetlen :D megeszi a T mobilnetes kártyát is.
A v betűs szolg hálózata Bp-en nekem átlag 1et tud fel, de mért már a speedtest 1.86-ot is éjszaka (huawei k3765)
Egyébként a cikk szép hosszú, elég volt azt is feltölteni gondolom. Hát még megírni amiért respect.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#343) MartOOn


MartOOn
addikt

"az oldschool kezelőfelület és a múlthoz való ilyen szintű ragaszkodás egyszerűen nem versenyképes a többiekkel."

ennyi.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#344) Bog válasza hesszan (#342) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha nekiülök OSX alá N8-at modemként telepíteni, akkor lehet, hogy sokkal több időm megy rá a dologra... Egy GlobeSurfer routerben van a T kártya, ez 384-et tud felfelé, de nem is megy csutkán, olyan 280-300 között alakít. Mellesleg rég felment volna már a videó, ha akkor itthon vagyok, amikor megszakadt a feltöltés, de véletlenül más dolgom is volt...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#345) Arthuro_Adam válasza Karma (#215) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A QT használható programnyelv szerinted?

(#346) Karma válasza Arthuro_Adam (#345) üzenetére


Karma
félisten

A nyelv konkrétan C++ (kiegészítve új nyelvi elemekkel), de a Qt szerintem fain.
Nagy emberek is mondták már ezt korábban :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#347) bob011 válasza Bog (#344) üzenetére


bob011
tag

Akkor most kiváncsi lettem, hogy mennyire macerás N8-at modemnek telepíteni OS X alá.
Már csak linux miatt is jó lenne tudni.

Utána is nézek gyorsba, van-e már ilyen tapasztalat a neten.
Pozitív csalódás lenne, ha pikk-pakk menne a cucc OS X alatt.

update:
Az iSync megy ezek szerint. ez is valami.

[ Szerkesztve ]

(#348) Karma válasza bob011 (#347) üzenetére


Karma
félisten

BT-n keresztül pöccre mennie kellene. Minden más passz.

“All nothings are not equal.”

(#349) kpal válasza zaskar (#339) üzenetére


kpal
veterán

Éngem is ez érdekelne .. :K

(#350) Peterson_ válasza tariattila (#340) üzenetére


Peterson_
addikt

Ilyen hír felröppent, erre én is emlékszem

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.