Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Sarlon válasza jacis (#1700) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Akkor egyszerűbb lesz, ha letöröd ;]

N82- N8- Lumia 920

(#1702) jacis válasza Sarlon (#1701) üzenetére


jacis
nagyúr

Persze igen (150eFt-os telefonnál).
Lesz rá 2 év gari és élni is fogok vele ha szükséges.
Annak idején éltem az 5800-nél is vele ill. az iPhonnál is kihasználtam(lom) rendesen a garit. ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1703) manchester85


manchester85
addikt

Egy érdekes cikk :D

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#1704) Ricardo válasza manchester85 (#1703) üzenetére


Ricardo
félisten

Az. Sikít róla hogy szereti alapból is a symbiant.

(#1705) rakloo válasza manchester85 (#1703) üzenetére


rakloo
aktív tag

A telefon jó,de amúgy szar. Kb így áll hozzá.
Nem éppen az a symbian kedvelő.

"sőt, még az üzemideje is kiváló - igaz, ez főleg annak volt köszönhető, hogy a pocsék kezelőfelület miatt az átlagosnál kevesebbet lógtunk vele a neten vagy gyűrtük rajta az alkalmazásokat."

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#1706) Karma válasza Ricardo (#1704) üzenetére


Karma
félisten

Origóhoz képest meglepően realista cikk: konkrét példákat hoz, hogy miért elavult szar a UI. Ez elég ritka. Persze vannak túlkapásai, mint amit rakloo is mond :) Bár én is így voltam az 5800-val anno :D

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1707) Gengi válasza manchester85 (#1703) üzenetére


Gengi
senior tag

Amíg egy hivatalos sorozatgyilkos(Dexter Morgan) ezt használja nekem elég. :)

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#1708) manchester85 válasza Gengi (#1707) üzenetére


manchester85
addikt

Hát ölni lehet vele, az biztos. Főleg, azt akinek odaadja. :DDD

i6 Silver

(#1709) jacis válasza manchester85 (#1703) üzenetére


jacis
nagyúr

"Nagyon elavult megoldás viszont, hogy a telefon a hálózatról nem az USB-porton keresztül tölthető, mint az manapság megszokott, hanem egy szabványos vékony csatlakozós hálózati töltő jár hozzá."

Miről beszél ez a gyökér? :W

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1710) Sarlon válasza jacis (#1709) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Ezen Én sem kapok szikrát.. De jót röhögtem rajta. :D

N82- N8- Lumia 920

(#1711) rakloo válasza jacis (#1709) üzenetére


rakloo
aktív tag

Arról,hogy elég sok telefonhoz van már,hogy csak USB-s töltő van és adnak a telefonhoz egy 230-USB átalakítót . Magát az átalakítót hiányolja a csávó ,csak nem tudja elmondani :'D

555-SHOE

(#1712) rakloo válasza rakloo (#1711) üzenetére


rakloo
aktív tag

Úgy látom sikerült nekemis jólmegfogalmazni' :D

555-SHOE

(#1713) Sarlon


Sarlon
aktív tag

És akkor mi van, ha nincs külön USB adapter töltő? :S
Na mindegy...
Egy kis érdekesség a Gorilla Glass kijelzőről :D :D
Link1
Link2
;] ;]

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#1714) blade44 válasza rakloo (#1711) üzenetére


blade44
csendes tag

Személy szerint örülök, hogy fogom tudni használni a szivargyújtó töltőt amit még az n97minihez vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1715) rakloo válasza jacis (#1709) üzenetére


rakloo
aktív tag

Mit szándékozol kezdeni az iPhone-al miután meglett a nokia ?

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#1716) Sifre


Sifre
senior tag

Az USB-n keresztüli töltés fixen be van forrasztva, vagy esetleg van mód arra hogy ki lehessen kapcsolni?

(#1717) Karma válasza Sifre (#1716) üzenetére


Karma
félisten

Be van "forrasztva" emlékeim szerint, azaz nem kapcsolhatod ki kézzel.
(Idézőjeles, mert azért nem ilyen egyszerű.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1718) jacis válasza rakloo (#1715) üzenetére


jacis
nagyúr

Visszateszem a dobozába.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1719) jacis válasza rakloo (#1715) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem akarom eladni, mert nagyon szeretem és ugysem kapnék érte annyit amennyiért megérni eladni. Májusban kaptam csere garanciában most 6. hónapos és nagyon szép állapotban van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1720) Misály


Misály
addikt

Video az ui-t temetoknek, van itt potencial azert.

(#1721) rakloo válasza jacis (#1719) üzenetére


rakloo
aktív tag

Sajnos nem valószínű,hogy össze fog jönni a pénz egy N8-ra ,de az 5800 még ezévben cserélni akarom . Kell egy telefon az 5800 mellé, amin gyors a net, mert SIM-et cserélgetni nem egy leányálom.Akkor meg pláne,ha elfelejti az ember,hogy melyik kártya van bent, s mikor telefonál szívja a fogát az 200Ft-os percdíjon.

Ez már nagyon off, elnézést.

555-SHOE

(#1722) jacis válasza rakloo (#1721) üzenetére


jacis
nagyúr

Vedd meg részletre az N8-at. Egész jó kis konstrukciók lesznek szerintem december környékén már hozzá. A T-nél is biztos jó áron lesz már.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1723) Sifre válasza Karma (#1717) üzenetére


Sifre
senior tag

Kár... Nem tudom az akksi hogyan tolerálja hosszabb távon a néhány perces rátöltéseket pl. másolásnál.

Ráadásul állítólag a SymSMB nem műxik rajta. Akkor marad a pendrive. :)

(#1724) jacis válasza Sifre (#1723) üzenetére


jacis
nagyúr

Semmi baja nem lesz az akksinak tőle. Az iPhone csak így tud működni és annak sincs semmi baja. :N

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1725) jacis


jacis
nagyúr

Mit szóltok hozzá:
Szerintem megnyugtató

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1726) Misály válasza jacis (#1725) üzenetére


Misály
addikt

eddig is tudtuk hogy van opera ra

(#1727) jacis válasza Misály (#1726) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez nekem is megvolt, de nem tudtam, hogy ez ilyen jó is......

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1728) this is life válasza Misály (#1720) üzenetére


this is life
Ármester

A grid már letölthető ingyen az ovi store-ból :)) köszi a tippet

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1729) DarkJedi


DarkJedi
csendes tag

Na srácok vajon megjelenik-e hétfőn a telefon, ahogy ígérték...? :U
Jó lenne ha hívnának még a héten, hogy hétfőn mehetek érte :D

(#1730) Ricardo válasza jacis (#1724) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem ezzel a megoldással az a bajom, hogy ugyan nem árt neki a rátöltés, de mégsem az igazi.
Azért, mert ezek úgy vannak kitalálva, hogy adott számú töltés az élettartamuk (legyen mondjuk 1000), de minden egyes rátöltés egynek számít.
Tehát hamarabb hal meg benne az akku, ha minden egyes másolást is töltésnek számít.

(#1731) Galahed válasza Ricardo (#1730) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez nem igy van. Az akku élettartamát a benne lejátszódó vegyi folyamatok befolyásolják, ami akkor a legerősebb amikor töltöd. De nem mindegy mennyi ideig. pl ha csak rátöltesz kb 5 percig, az nem azonos a 2 órás teljes feltöltéssel. (töltőn hagyni lehet nyugodtan, mert Li akksi esetén csepptöltés nincs, az elektronika úgyis lekapcsolja a töltést. (ezért baromság, amit mond néha a szolgáltató, vagy az eladó a 12-24 órás első töltésről...)

Tehát ha egy akksi pl 1000 feltöltést bír akkor az teljes töltésre vonatkozik.

(#1732) jacis válasza DarkJedi (#1729) üzenetére


jacis
nagyúr

Előrendelted valamelyik szolgáltatónál?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1733) stewe780 válasza jacis (#1725) üzenetére


stewe780
őstag

Mondjuk a natív opera mini béta 5800-án is kibaszottul gyors. :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1734) DarkJedi válasza jacis (#1732) üzenetére


DarkJedi
csendes tag

Nokia online shopban.

(#1735) rakloo válasza stewe780 (#1733) üzenetére


rakloo
aktív tag

Meg latszik,hogy beta.Eleg sokszor megszivat meg.Most is arrol vagyok fent.

555-SHOE

(#1736) manchester85 válasza Ricardo (#1730) üzenetére


manchester85
addikt

Marhaság, amit írsz. Egy feltöltésnek egy teljes féltöltési ciklus számít. Tehát minél kevesebbet töltesz, annál többször teheted meg, ez le van írva mindenhol.

i6 Silver

(#1737) Quasi_modo válasza manchester85 (#1736) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt rosszul olvastad. Ricardonak van igaza.
Megtapasztaltam.

valami

(#1738) manchester85 válasza Quasi_modo (#1737) üzenetére


manchester85
addikt

Ettől még hivatalosan így van leírva. Ha máshogy tapasztalod, tényekkel, kémiai, fizikai magyarázatokkal nyilván megcáfolhatod, de a hivatalos leírással szemben az (állítólagos) tapasztalat kevés. Bizonyítani is kell...

i6 Silver

(#1739) user01 válasza manchester85 (#1738) üzenetére


user01
aktív tag

Én egy akkus fórumon ezt olvastam:

Minden li-ion (és polimer) akkunak véges számú töltési ciklusa van (500-1000, a polimernél kevesebb). Ha túlléped a maximális ciklusszámot (az akku elektronikája számolja a ciklusokat) az akkuban lévő elektronika fokozatosan (töltésről töltésre) egyre hamarabb fogja kikapcsolni a gépedet (a végén már 20-30%-on is lemerülhet). Ez minden lítiumos akkura jellemző gyártótól, kortól és használattal függetlenül.

Ebből az következik, ha a gépedet mindig rádugod töltőre már 50-60%-on egyszerűen elveszted a töltési cilusod felét, ugyanis a számláló továbbszámol (minden megkezdett töltés egy ciklus), de te mégsem használtad ki az egész ciklust.

Való igaz, hogy a kisütés árt a lítiumos akkunak, de a dolog szépsége, hogy ez a fogalom lítiumos akkunál nem létezik, ugyanis a benne lévő elektronika megakadályozza kisütést. Sosem lehet teljesen lemeríteni, de ameddig engedi, érdemes.

(#1740) Kasya válasza user01 (#1739) üzenetére


Kasya
nagyúr

http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e/litium_ion%20akkuk%20toltese_magyar

Érdemes elolvasni, bár azt nem magyarázza el, hogy hányszor töltheted... de én is 500 körüli töltést tudok ill/vagy kb 3 évet (átlag).

(#1741) Quasi_modo válasza Quasi_modo (#1737) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Bizonyítani is kell...
A magam számára bizonyítottam sajnos. Egyébként ahogy user01 írja.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1742) Karma válasza user01 (#1739) üzenetére


Karma
félisten

"(minden megkezdett töltés egy ciklus)"

Ez ebben a formában biztosan nem igaz, legalábbis az akkukontrollerek máshogy számolnak :U Direkt kipróbáltam az MBP-men korábban, hogy a rátöltés növeli-e a ciklusszámlálót: nem teszi. Nem jöttem rá mondjuk arra, hogy akkor mi számít.

“All nothings are not equal.”

(#1743) Quasi_modo válasza Karma (#1742) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Lehet, hogy nem növeli a ciklusszámlálót, de a végkifejlet igaz. Lehet hogy bírja a rátöltést, de jelentősen csökken az élettartam, az biztos. Főleg, ha nem töltök fullra csak annyit, hogy legyen benne valami. (Mondjuk mert sietek és nincs időm)

[ Szerkesztve ]

valami

(#1744) Sarlon


Sarlon
aktív tag

(#1745) Karma válasza Sarlon (#1744) üzenetére


Karma
félisten

Jó kis iPhone-klón kinézet, a baj csak az, hogy ezt kizárólag a Gravity kliensben tudod használni, rendszerszinten nem. Vajon lesz elég tökös a srác külön FEP-et csinálni belőle?

“All nothings are not equal.”

(#1746) rakloo válasza Kasya (#1740) üzenetére


rakloo
aktív tag

Nekem egy eve van meg az 5800.Naponta toltom,akkor most hamarosan meg fog halni a telefon?

555-SHOE

(#1747) jacis válasza rakloo (#1746) üzenetére


jacis
nagyúr

Ááááá hagyjad már......
Ez egy nagy hülyeség. Nézd meg a HTC-ket az iPhone-t az új Samsung-okat mind tőltödik amikor rádugod a gépre. Ott ez nincs felhánytorgatva. Kezdem azt érezni hogy ha a Nokia csinál valamit akkor azt szeretik kikezdeni az emberek mondvacsinált butaságokkal.
Nekem az iPhone szinkronizálással együtt már tuti hogy átlépte 500-as álomhatárt és még mindig ok nála minden :N

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1748) Kasya válasza jacis (#1747) üzenetére


Kasya
nagyúr

rakloo: nem tudom, nem azert linkeltem, hogy megjosoljam az aksid elettartalmat :) Az O2 telomba 1 ev utan cserelnem kellett az aksit. A SE X1-em jelenleg is birja, masfel ev utan. Hozzatennem, en naponta akar tobbszor is radugom usb-re, es egyben toltesre is. Kb havonta, kethavonta van lemeritve es normalisan teljesen feltoltve.

jacis: szerintem ez az egesz nem a Nokia-ra megy ki, de nekem eleg idegesito lesz, mikor nyaron a netet csak mobil modemmel/wlan-al tudom hasznalni pc-n es kozben usb-rol nem tolti a telot, hanem kulon konnektort kell keresnem neki...valamint a telot se tudom olyan szabadon mozgatni, mint szeretnem. Öröm az ürömben, a rendes tolto legalabb gyorsan feltolti, nem ugy mint az usb :)

(#1749) manchester85 válasza jacis (#1747) üzenetére


manchester85
addikt

Na mondjuk a te telód fél éves, nem? :U

i6 Silver

(#1750) attisx válasza Kasya (#1748) üzenetére


attisx
addikt

"szerintem ez az egesz nem a Nokia-ra megy ki"

Lehet, hogy nem erre megy ki. De valahogy mégis a nokiás topikokban kerülnek elő ezek a dolgok. Pl a minap is az egyik E7 topikban a hivatalos készenléti idő miatt találták meg a gyártót, hogy ugyan ki hiszi azt a 20 napot el, holott az összes többi is ilyen hajmeresztő adatokat tüntet fel...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.