Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Atombalu válasza Bog (#23) üzenetére


Atombalu
senior tag

Bog arról nem írtál, hogy le lehet-e tölteni a térképeket, hogy aztán offline módban használjuk a navigációt ? Külföldön ez jól jönne.

iPhone 5

(#102) keIdor válasza joey04 (#11) üzenetére


keIdor
titán

Maximálisan egyetértek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#103) hans87


hans87
tag

Először is, köszönöm a teszt, jó lett! :R Nagyon vártam már.
Maga a telefon szerintem egész jól sikerült. Habár külsőre az újabb S^3-as modellek jobban bejönnek és kijelző is lehetett volna jobb - felbontásban (tudom ezt támogatja a Symbian),de a kamera tudása nagyon megfogott! Azt úgy tűnik tényleg telibetalálta a Nokia. Maga az S^3 nekem kifejezetten tetszik. Tudom nem trendi, meg menő szidni, de ezt lesz*rom. Igaz, nekem az S60 táccs is bevált. A hardver lehetett volna kicsit komolyabb, de úgy tűnik bőven teszi a dolgát szóval annyi, meg egy bambi.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5530

(#104) packdiler válasza Quasi_modo (#100) üzenetére


packdiler
tag

szép sorozat :C
3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD

(#105) CHIPman válasza ClioRS (#87) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A kamera részével egyetértek, a videóval nem. Nem láttam még olyan mobilt, aminek a 720p videói nem lettek volna használhatók, és tudomásom szerint az SGS 30fps-mal vesz fel(javítsatok ki). A képek meg tényleg jók, csak az értelmét nem látom. Mondjuk ezt jól csinálja a Nokia, mert a "megapikszel" parasztvakításnak eszméletlenül jó. Az átlagos ember mikor ránéz az SGS-emre, az az első kérdése, hogy hány megapixeles. :DDD
Chris Kiki: Mondtam én, hogy nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#106) djszikras válasza Ricardo (#98) üzenetére


djszikras
tag

köszi, de azért nem kell leugatni.

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

(#107) Arthuro_Adam válasza Atombalu (#101) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Le.

(#108) Dare2Live válasza CHIPman (#105) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennél az SGS kategóriával gyengébb fotokat csinál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) tjb007 válasza Atombalu (#101) üzenetére


tjb007
nagyúr

Persze, hogy lehet.

(#110) Konflikt válasza Ricardo (#88) üzenetére


Konflikt
addikt

A "kiforrott rendszerre" mar reagaltak (thx Karma), igy en mar nemfogok.

egy megjegyzes: az a hatalmas tobb calendaros otlet (ami egyebkent piszokjo dolog, osztott calendarok, stb) pedig kb.2 eve bent van az osszes androidos telefonban.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#111) Arthuro_Adam válasza Ricardo (#98) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A szépség dolgot én se teljesen értem, az viszont tény szerintem, hogy egyes helyeken túl sok szintet kell lépni. Ennek nagyrészét megoldották, de azért még mindig maradt benne.

Engem főleg a virtuális billentyűzet zavar.

(#112) Quasi_modo válasza CHIPman (#105) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A képek meg tényleg jók, csak az értelmét nem látom
Ennek most van értelme ?

valami

(#113) Isti2


Isti2
aktív tag

Ez nem jött össze.
A lassan másfél éves vassal ma kiadni egy CSÚCSKATEGÓRIÁS gépet... :W
Ebben a kategóriában ez szánalmas, a vas és a kijelző is.
Ugyanezt nyújta I8910HD, meg Satio/Vivazok is, csak azok már feleennyiért(se).
Még néhány év(és néhány csúcsmodell), és végre a készülékház minősége jó lesz. :K
A Symbian^3 meg egy alig módosított s60v5, ami nem épp a felhasználói élmény bajnoka.
A sw-es bakikat(béna sn, nincs egyéni eq, stb) később biztosan javítják, de akkor is így kiadni... :F Deja vu... N97?
A fényképek minősége is szerintem elmarad a várttól, több képnél is nagy a képzaj,
és ahogy látom az ég itt is szeret "beégni", bár legalább a színek tényleg nagyon jók.
Egyedül a telefonkönyv és az akkuidő emelheti ki a többi gyártó csúcsgépei közül, de ez ennyi pénzért kevés :(

(#114) atila4


atila4
senior tag

Nagyon jó kis telefon! Minden benne van ami kell.
Hiába nem trendi a menü meg a symbian, de attól nekem tetszik. Könnyen el lehet rajta igazodni és már ismerem is a menürendszert.
Következő telom ez lesz!

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#115) Kashim


Kashim
őstag

Szerintem teljesen korrekt és óvatos teszt lett. Sokkal jobban le lehetett volna húzni. Elég az UI-ra ránézni... személy szerint nem bírnék ilyet elviselni az biztos. Aki ezek után is olyan hülyeségeket ugat, hogy Bog, sőt az egész Mobilarena Nokia ellenes, na hát megbocsásson, de egy nagy marha... gondoljátok ez a szórakozása, hogy titeket cukkoljon? Istenem... :U
Különben is, ha valakinek tetszik mit érdekel a másik véleménye? Vegye meg aztán legyen vele boldog...

Egyébként FM transmitterért külön plusz pont jár, elegáns megoldás, kár hogy sok másik telefonnál csak ilyen okádék külső egységekkel lehet megoldani. Mondjuk igazán meghallgatnék már egy ilyet hogy szólhat.

[ Szerkesztve ]

(#116) Barthezz2 válasza Atombalu (#101) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Írta, hogy a Magyarországon forgalomba kerülőkön rajta lesz elve a magyarországi térkép, így gondolom más országot is ugyan úgy rátehetsz, és mehet offline, ahogy eddig is :)

Everybody lies.

(#117) ClioRS


ClioRS
őstag

Érdekes, tegnap a WP7-nél mikor a hiányosságokról beszéltünk, az nem volt gond, majd meg lesz oldva, ez volt a válasz. Itt a kis bakik meg óriási hiányosságoknak vannak beállítva pár ember által. Nice :))

(#118) Just486 válasza Crus (#72) üzenetére


Just486
senior tag

Nem is tudom ki pattogott, de anyázzál csak. Nem akarok menő lenni, nethuszár sem vagyok. Most szépen elnézést kérek és többet e témában nem írok: Elnézést, üdv.

That unconquered country we call the future.

(#119) Thome


Thome
addikt

Hát nem fikázni akarom (nem is fogom), de ez a vas ami alatta van nem csúcskészülékhez méltó, a felhasználói felület meg óckúl, picit újíthatott volna a nokia, szerintem gagyi ez a felület.

(#120) Barthezz2 válasza Isti2 (#113) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ugyanezt nyújta I8910HD, meg Satio/Vivazok is, csak azok már feleennyiért(se).

Mesélj kérlek..

Everybody lies.

(#121) ClioRS válasza Kashim (#115) üzenetére


ClioRS
őstag

Hiába, különbözőek vagyunk, nekem meg a többi nem kéne (Android, WP7, stb...) :N

(#122) Ricardo válasza Konflikt (#110) üzenetére


Ricardo
félisten

Attól még hatalmas ötlet. jó hogy ide is beletették. Egy rakat apróságot csiszoltak rajta úgy , hogy megtartották az előd jellegét, de erről is volt szó. Erre most a többség le van döbbenve hogy "jó jó, de tök hasonló az előzőhöz". Nem értem :U

(#123) Scoobyka


Scoobyka
addikt

aksiról nem esett szó vagy csak én nem olvastam alaposan?

(#124) jooker82 válasza Scoobyka (#123) üzenetére


jooker82
nagyúr

most nem az összegzés előtt van,hanem visszább...de az összegzésben is esett szó róla...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#125) Barthezz2 válasza Scoobyka (#123) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Te nem. Több helyen is van róla szó. :K

Everybody lies.

(#126) KillArmy


KillArmy
tag

Hirtelen azt veszem észre hogy 2 órája itt olvasgatom a kommenteket, közben tök más dolgom lenne... :D Legalább erre jó volt ez az N8

(#127) ak76


ak76
senior tag

Az a nagy büdös helyzet,hogy a Nagy Nokia, évek óta régi dicsőségéből él.
Belekényelmesedtek a vezető pozícióba,a tudatba, hogy "mi vagyunk a legjobbak",elmaradtak a fejlesztések,besavanyodott a design(egy-két kivételtől eltekintve),a többiek veszett tempót diktáltak,amit a Nokia képtelen volt felvenni,és jött is,ami ezzel jár,lemaradás,piacvesztés,profitcsökkenés.
Lehet magyarázni a bizonyítványt,de attól még semmit nem változik,a kijelző GYENGE,a bug-hajlam szánalmas,(szánalmas hogy az N95-óta az összes okostelefonjuknál,KÉPTELENEK úrrá lenni ezeken a problémákon,mindig várni kell,várni,várni,várni,az új fw-re,ami majd azt teszi, amit a cuccnak ELEVE tennie kellett volna),a felület ósdi,elavult,és egy-két ötlettől eltekintve abszolúte középszerű az egész cucc.
Ide,ebbe a kőkemény mezőnybe, már kevés lesz a minőségi ház,a HD video,meg a hosszú készenléti-használati idő,ennél a konkurencia bőven többet tud.
ÖTLETHIÁNY,ÖTLETHIÁNY,és megint csak ÖTLETHIÁNY.
Ez az amitől bűzlik az egész készülék.
És ez az, amitől bűzlik az EGÉSZ Nokia.
Mondom ezt régi notórius Nokiásként,(valamikor az N95 8GB környékén lett elegem az egész agyonhájpolt ,Nokia mitoszból) ettől függetlenül még mindig reménykedem,hátha most,na majd most sikerül.
Ez most nem jött össze,a Samsung,az LG,az Apple,de még a Motorola okostelefonjai is megeszik reggelire az N8-at,garantáltan nem lesz belőle kult készülék,mint mondjuk az almából.

(#128) Real93


Real93
aktív tag

C6-01 teszt kb mikorra várható?

(#129) Ricardo válasza Scoobyka (#123) üzenetére


Ricardo
félisten

"a saját tapasztalataim alapján megdöbbentően takarékosan bánik az energiával. A hivatalos adatok szerint 1200 mAh teljesítményű telep bújkál a hátlap alatt, folyamatos nyaggatás mellett is működött a telefon két teljes napot, meg még egy kicsit. Ez azt jelenti, hogy mindezek közben WLAN, fotózás, SMS és telefonálás volt bőszen, HSDPA hálóról frissülő e-mail kliens állandó bekapcsolása mellett."

(#130) riszter


riszter
senior tag

Ez nagyon durva! Mikor elkezdtem olvasgatni a tesztet még csak 77 komment volt most meg ez a 130. vagy mennyi! Picit felkapott lett ez a szerda délutáni tesztecske!

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#131) Yooha


Yooha
aktív tag

"azért öt milla belefér" Ezen röhögtem :D

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#132) Isti2 válasza Barthezz2 (#120) üzenetére


Isti2
aktív tag

Arra gondoltam, hogy ilyen felhasználói élményt/felületet nyújtanak újonnan 80-90k, használtan meg lassan 50-60k-ért.
A kamera és a videó adta tényleg komoly plusz meg nem éri meg ezt az árat szerintem.
pl. az i8910-emmel is elég tűrhető volt a 720p videó, a sationak meg a képei nem voltak olyan rosszak, a vivazok meg elég jó sebességgel mentek már kiadáskor is.
1 éve az n8 iszonyatosan nagyot robbantott volna, de mostmár szerintem nem szól akkorát sajnos, de talán majd n9...

[ Szerkesztve ]

(#133) FRENK1988 válasza ak76 (#96) üzenetére


FRENK1988
veterán

USB OTG?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#134) Gengi válasza Isti2 (#113) üzenetére


Gengi
senior tag

Ha a telefonban rejlő infókat nem osztaná meg egyik gyártó sem. Értem ezt úgy ,hogy fingod nem lenen róla ,hogy mi dorombol benne csak azt látnád ,hogy jól fut az SGS és jól fut az N8-on az op és minden más. Felmerülne benned kérdésnek ,hogy milyen vas van benne?

A mobiloknál még most sincs hál istennek olyan egy programnál ,hogy minimum rendszerkövetelmény. Egyszerűen csak ez a telefon kap frissítést ez meg nem. Dehát miért nem kap frissítést hiszen megfelel a hardware meg minden akkor? Csak nem és ez üzletpolitika. Lásd HD2 és a WP7 esete. Elképzelhető ,hogy a világ efelé tendál ,hogy majd későbbiekben lesznek ilyenek ,de inkább azt látom ,hogy egységes Generáció váltásokkal haladunk előre. (Legalábbis ezt látom célnak). A PC-s analógiák bevezetése a Smartphone világban nem érzem szerencsésnek.

Az N97 sztereotípiákat pedig ne keverjük ide. Most ha eltelik 20 év és apróbb bakik lesznek a készülékeknél ,akkor is felemlegetik ,hogy nem ismerős nektek N97?

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#135) bolondember válasza =Mentor= (#41) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

rólad is süt az objektivitás.

Gondolom már legalább két hete nyúzol kettő, nem, nem is! HÁROM N8-at, onnan ez a sok tudás és tapasztalat! :K

Az meg téged minősít, h egy lapon emlegeted az SG5-öt és az N8-at és számon kéred a két telefon különböző értékelését.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#136) rudymester


rudymester
senior tag

A microUSB csatlakozón keresztül nagyjából 300-400 MB/s sebességgel történik az adatok mozgatása

Ez azért túlzás... :DDD

Jó lett a teszt, nem lett lehúzós. Ami jó az jó, ami kevésbé sikerült, az is említésre került. Teljesen korrekt, gratula. Pár embernek fáj az igazság, de egy teszttel nem lehet mindenkinek a kedvébe járni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#137) Barthezz2 válasza ak76 (#127) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gratulálok..

Everybody lies.

(#138) kisPEa


kisPEa
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én is már egy ideje olvasgatom a kommenteket,eléggé vegyesek.
Szerintem nagyon jó lett.
Először is jól néz ki (szerintem) és jól van összerakva
A rendszerbe kötnek bele sokan,lehet hogy nem olyan csicsás,de attól még teljesen jó.Ha meg tele lenne animációkkal meg effektekkel akkor meg az lenne a baj,szóval mindegy.
Meg legalább a menü nem egy iphone utánzat nem úgy mint pl samsung galaxy,wave esetében.
A prociról: viszi a rendszer jó sebességgel igen,viszi a hd-t, divx-et,igen ,akkor meg...
Kamerája nagyon jó.
Jó üzemidő.
Sok apróság van benne ami megkülönbözteti a konkurenciától..
A sok jó dolog bőven pozitívba billenti a mérleget a negatívakkal szemben (a konkurenciától elmaradó böngésző,ami javítva lesz,esetleges rendszerhibák)

(#139) Arthuro_Adam válasza bolondember (#135) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Azért ak76 személyében megjött a másik oldal is :)

(#140) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Jó teszt készült egy igen jó telefonról! :K

meg

(#141) Inarus


Inarus
addikt

Kellemes a készülékhez, marha jó az üzemidő, a jó dolgok S60v5-ből megmaradtak +a naptár térképes linkje jó ötlet, maga a térkép meg még mindig, az USB OTG pedig régi-újdonságként nagyon ütős pozitívum, de a menü unalmas, az SNS röhej.
Amúgy nem lett rossz, de inkább waiting for MeeGo.

Kérdések:
- Gyári alkalmazások alapértelmezését meg lehet változtatni 3rd paty programokra? (Nem csak az a kérdésem, hogy a menüben van-e opció rá, hanem hogy tényleg megy-e mással is mint az Opera Mobile.)
- Naptár szinkronizálható az OVI rendszerén kívül mással is?
- Push e-mail funkciók rendesen működnek (mondjuk gmaillel)?

(#142) Thome válasza =Mentor= (#41) üzenetére


Thome
addikt

Kac-kac? Inkább nem írok semmit.

Késő, írtam.

(#143) Isti2 válasza Gengi (#134) üzenetére


Isti2
aktív tag

Persze. Ezért is nem azt mondtam, hogy gyenge a vas, mert nem gyenge és később nyilván optimalizálnak még.
Az a gondom vele, hogy csúcsmodellként árulják 160k-ért.
Ha felsőkategóriásként lenne 100-120k, meg lenne egy erősebb, gyorsabb gép 160-ért
snapdragonnal meg esetleg symbian4-el, a symbian3 meg lekerül olcsóbb kategóriába akoor oké.
Pl. nagyon dicséretes az s40 touch és az árkategóriája.
Jó telefon az n8, csak az ár/érték aránya...

[ Szerkesztve ]

(#144) ak76 válasza FRENK1988 (#133) üzenetére


ak76
senior tag

És??
Ez minden 150 rongyért?
Nem semmi innováció,mennyit agyalhattak rajta... :D

(#145) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Végre itt a teszt, amire vártam. Kezdem is olvasni :) . Amúgy szerintem elég lesz ez. Olyan dolgokat tud, amiről a Desire a szifon csak álmodhat.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#146) Gengi válasza Isti2 (#143) üzenetére


Gengi
senior tag

Figyelj azért azt nézd ,hogy mit írt oda a végére BOG. Illetve ha a GSM bolt ,ami árúlja 300 millióért is kínálhatja ,akkor is csak azért teszi mert monopol helyzetben van vele.
De többen is írták fórumon ,hogy 120 körüli induló ára lesz. Ha pedig azt nézzük ,hogy a HTC Desire Z 140-es induló ár alatt egész biztos nem lesz. Nem olyan rossz ez.

ak76# Gondold el ,hogy te egy telefongyártó vagy. Stimm? Egy telefon fejlesztése legyen 3-4 év alapoktól a boltok polcaiig. Vezeted nagyon durván az eladásokat mindenki tőled szállít. Koncepciód van és terveid az elkövetkezendő X évre. Ekkor bejönnek ismeretlen nevek. Akik eddig olyan mintha feletted álltak volna és lesték volna ,hogy te hogyan csinálod ezt. Hazaszaladtak és míg te gyártottál ők azon agyaltak ,hogyan tudnák jobban csinálni azt ,amit te! (Velem sokszor előfordult ,hogy valamit elkezdtem csinálni. csinálgattam majd odajött valaki megkérdezte mit csinálok: Mondom ezt. Miért így csinálod miért nem úgy? Ehhh tényleg... ) Majd borult a bili új divat indult el. Kidobod az elkövetkezendő 5 év termékeit? Vagy ,ami már csak 1-2 évre van a késztől már akkor kifuttatod? Ha kiadod úgy te is látod ,hogy már a gondolataid nem versenyképesek ,de tudod azt ,hogy ha nem dobod ki abszolút kiesel. A Nokia ki is dobhatta és át is gondolhatta a jövőjét. A Kidobásoknak hála jöhettek a kopizott és bugos telefonok ,hogy gyorsan kapkodni kellett. Új koncepciók kellettek. Ekkor azt mondták jó legyen. Van egy op rendszerünk hozzuk ki belőle a legtöbbet. Újra írtak mindent belül ,de a hagyományos és megszokott felületet meghagyták. Hibáztak? Egy pár ponton igen. De semmi képp sem elítélendő amit tesznek. Az N8 is már az a kategória ,ami az átdolgozott koncepció első szele. Illetve véleményem szerint egy kellemes készülék. Illetve van a készülékben X-FAKTOR bőven.

Aki pedig azt mondja ,hogy semmi értelme nincs a telefonba fényképezőnek meg megapixel háború. Igaza van! Nincs helye gagyi vacak épphogy képet csinálok (2 megapixel és társai..) dolgoknak. Ennek már látható értelme.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#147) Isti2 válasza Gengi (#146) üzenetére


Isti2
aktív tag

Persze hogy nem rossz teló. :B
A fényképek sznei és részletgazdagsága még a 30k alatti fényképezőgépek jó részét is megszégyenítheti. :K

Ha tényleg 120k lesz, akkor már oké.
Viszont akinek hasonló kategóriájú készüléke van most, annak nem lesz miért lecserélni az n8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#148) stevve


stevve
nagyúr

Ez a sok flame már unalmas... van, akinek semmi nem elég jó, de mivel senki nem használta még és a fikázók nem is fogják, totál felesleges 100 alkalommal ugyanazt beírni. Persze véleménynyilvánítási szabadság és hasonlók, de azért gondolkozzon már el mindenki egy picit azon, hogy ha idejön egy potenciális vásároló, aki hasznos információt szeretne egy készülékről, oldalakon keresztül off flamelést kell, hogy olvasson. Kell ez ide? NEM. A hitvita nem érdemel több oldalnyi kommentet, szóval legyen végre elég. akinek nincs lekötve miden energiája, mennyen csézzen inkább kicsit és szidja a wh-sokat a fórumozás helyett, mert ez már nagyon unalmas. :(((

(#149) Gengi válasza Isti2 (#147) üzenetére


Gengi
senior tag

Én sem hiszem ,hogy lecserélném az N8-ra a Galaxym. . Egyedül amire lecserélném az csakis a HTC PRO 7. (Nagyon eseteleg LG Optimus 7) De csúnya is volna ,ha már most a cserén gondolkodnék :D... De az összepakolásáért oda vagyok. A Kamerájáért oda vagyok (Meg vissza) HDMI port! POWAAAA.

Az SGS-en van egy DLNA-nak hívott valami.. De egy Wi-Fi képes TV alapból 20-30 K -val drágább mint a sima. Akkor pedig csak DLNA képes tv-ről beszélünk és még kell Wi-Fi vevő... Laza 40 K plusz ,hogy rákössem a TV-t a telómra :). (Bár elvileg jön egy kábel hozzá is USB- HDMI laza 10 K)

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#150) Isti2 válasza Gengi (#149) üzenetére


Isti2
aktív tag

A galaxyt én se. :D
Bár most x10-em van, és azt sem. :DDD
WP7-esekben nem jön be a memóriakártyahely hiánya, ami elég sok gépnél megvan,
még akkor se, ha 16gb van benne. Legyen bővítőslot! A készülékház minősége tényleg jó, az i8000/i8910-eimben is az zavart.

ON:

#Bog: divx, xvid lejátszásnak vmilyen korlátja van(fájlméret, felbontás)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.