Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Bailey válasza jacis (#1500) üzenetére


Bailey
senior tag

Úgy tényleg kényelmesebb.Persze a Speedshopnál is csak előjegyzést vesznek fel rá.

(#1502) Sarlon válasza emre33 (#1494) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Jobb felül vannak az ékezetek, nem?

Karma:
Mi van a videókkal? :)

N82- N8- Lumia 920

(#1503) jacis válasza Sarlon (#1502) üzenetére


jacis
nagyúr

Karma már alszik sztem :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1504) Karma válasza Sarlon (#1502) üzenetére


Karma
félisten

Nem én alszom, hanem a YouTube. :DDD Két órája feltoltam a videókat, de még csak a C7-et dolgozta fel eddig.

Lehet kicenzúráznak?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1505) jacis válasza Karma (#1504) üzenetére


jacis
nagyúr

:K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1506) jacis válasza Karma (#1504) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezek szerint akkor a c7-nek jobb az érintés érzékelése mint az n8-nak?
Ha ugyanaz a hardver és a szoftver akkor ez, hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1507) Karma válasza jacis (#1506) üzenetére


Karma
félisten

Hát úgy, hogy mégse 100%-ban ugyanaz a hardver.
Egyébként igen, ez lényegesen jobb.

rakloo: Ne bánd, ez tökéletes így.
Sokkal jobb, mint ami az N8-on történik a harmadik ujj lerakása után.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1508) rakloo válasza Karma (#1507) üzenetére


rakloo
aktív tag

Látom a 3. ujj nem is érdekelte. Ez szomorú, főleg az hogy nem is ugyanúgy kezeli a két telefon a dolgokat.

555-SHOE

(#1509) jacis válasza Karma (#1507) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez azért most meglep....
Főleg azért is mert az N8 egy kategóriával feljebb van :(((

Szerk.: (elméletileg)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1510) Karma


Karma
félisten

Ollé, három óra vajúdás után itt az N8 videója is.

“All nothings are not equal.”

(#1511) jacis válasza Karma (#1510) üzenetére


jacis
nagyúr

:W

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1512) Sdmv8 válasza Karma (#1510) üzenetére


Sdmv8
tag

Úhh... hát ez elég sz*r
iPhone4-re hasonló teszt valahol létezik?

(#1513) #16820480 válasza Karma (#1510) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a komoly, hogy elsőre lerakod az ujjad, és rögtön máshova érzékeli :U

(#1514) Sifre válasza Karma (#1510) üzenetére


Sifre
senior tag

És az tuti hogy más a hardver a két telefon alatt? Nem lehet hogy az N8 szoftvere még "bétásabb" ilyen téren mint a C7-é?

(#1515) Karma válasza Sdmv8 (#1512) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos készen nem találtam :( Majd megpróbálok összeütni egyet, csináltam már hasonlót, de most nem tudok OSX-et bootolni, mert éppen mentem az adataimat egy félhalott vinyómról :(((

Sifre: Nem. Ezt kifejtettem bővebben tegnap, még ha csak spekuláltam is.

sheratan: Egy kicsit izgultam is, hogy sikerül-e úgy letennem őket a videó készítésekor, hogy jól érzékelje. Enyhén kaotikus, a legnagyobb baj a forgatás mozdulattal és az egyszerre hozzáéréssel van. Ez a mellékhatása a 2D pásztázásnak...

Ja, egyébként i4-gyel készültek.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1516) Sdmv8 válasza Karma (#1515) üzenetére


Sdmv8
tag

Köszi szépen előre is ;) Kellemes adatmentegetést.

Valaki esetleg nem tudja annak a Gamenak a nevét ahova egyéni zenéket lehet bepakolni és végig menni egy virtuális pályán a zene ütemére és pontokat kell szerezni. Régebben játszottam vele csak msot nem találom (PC-re kellene)

(#1517) Karma válasza Sdmv8 (#1516) üzenetére


Karma
félisten

Audiosurf.

Vajon ki merjem tenni ezeket a videókat publicba? :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1518) Sifre válasza Sdmv8 (#1516) üzenetére


Sifre
senior tag

Audiosurf

Karma: köszi, megtaláltam amit írtál, de a remény hal meg utoljára :) (bár nekem így is must have a teló)

(#1519) Sifre válasza Sdmv8 (#1516) üzenetére


Sifre
senior tag

sry, dupla...

[ Szerkesztve ]

(#1520) Sdmv8 válasza Sifre (#1519) üzenetére


Sdmv8
tag

:R

(#1521) Lord Zero válasza Karma (#1510) üzenetére


Lord Zero
addikt

én mindkét videót köszönöm! tanulsággal bírt (ejtsd: nekem igencsak segítségemre volt) (házon belül : ))

amúgy: hol taperolsz te ennyi S3 telót kényedre?
szerk.
és nem gondoltál még e fizikai/porhüvelyi élmény esetlegesen mással való megosztására? :D

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1522) rakloo válasza Karma (#1510) üzenetére


rakloo
aktív tag

Na, most hogy felraktam egy gyors Almit ,már nézem is a vidit.
Mit ne mondjak... ki tettek magukért Nokiáéknál. :(((

555-SHOE

(#1523) Sarlon válasza Karma (#1510) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Néha azért felismeri a 3 ujjat is, jól látom? De ez elkeserítő.. No nem mintha ettől használhatatlanabb lenne a teló, de akkor is..
Mintha ez lenne a leges legelső érintő kijelzős telefonjuk. :W :W

N82- N8- Lumia 920

(#1524) Quasi_modo válasza Sarlon (#1523) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem várjuk meg, hogy lesz-e olyan program ami emiatt használhatatlan.

valami

(#1525) Karma válasza Lord Zero (#1521) üzenetére


Karma
félisten

Ezt nem mondom meg. És azért is kapkodtam ennyire, mert ez nem megismételhető lehetőség volt, nekem nincsenek ilyen telefonjaim, úgyhogy élőben nem tudom perpill reprodukálni :P De ha kell a program szívesen elküldöm :D

Sarlon: Nem jól látod. Ha harmadik ujj is lenne, akkor egyrészt egy zöld kört kéne látnod (így írtam :P), másrészt valamelyik korábbi érintés ilyenkor eltűnik. Azt most nem mondom meg fejből, hogy látszik-e ez igazán a videóban.

Quasi_modo: Várhatsz, egyszerű a képlet: nem fog elkészülni ilyen app.
Senki nem fog a lehetetlennel szembeszállni. (És nem romantizálok.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1526) emre33 válasza Karma (#1510) üzenetére


emre33
addikt

Biztos, hogy jó az az alkalmazás?
szerintem szinte biztos hogy rossz a program

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1527) Karma válasza emre33 (#1526) üzenetére


Karma
félisten

Ja persze, sőt, én vagyok a hülye.
Egyrészt, ugyanez a bináris fut a C7-en is.
Másrészt, a program olyan egyszerű, hogy nem lehet elrontani.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1528) emre33 válasza Karma (#1527) üzenetére


emre33
addikt

Ok, csak semmi különbség nincs a két telefon közt.
Hardveresen biztos hogy ugyan az.

Azt meg senki nem gondolja komolyan, hogy Nokia így kiad egy telefont...
Főleg hogy fél éve kész az egész cucc, csak a symbiánra vártak..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1529) Karma válasza emre33 (#1528) üzenetére


Karma
félisten

Miből is gondolod, hogy ugyanazok? A fő SoC ugyanaz, de attól még elég sok komponens van az alaplapon, amit lehet cserélni. Pl. az sincs benne az N8-ban, meg a kijelző is más. Majd kiderül, mi az igazság, csak még 404.

“All nothings are not equal.”

(#1530) emre33 válasza Karma (#1529) üzenetére


emre33
addikt

Legyünk korrektek.

Tedd fel valahová az alkalmazást, hogy más is ki tudja próbálni.
Akkor kiderül...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1531) Sarlon válasza emre33 (#1528) üzenetére


Sarlon
aktív tag

"Azt meg senki nem gondolja komolyan, hogy Nokia így kiad egy telefont.."

Ezt meg ugye Te nem gondolod komolyan..? :N

N82- N8- Lumia 920

(#1532) Karma válasza emre33 (#1530) üzenetére


Karma
félisten

Természetesen, amint a húgomék felébredtek (az ő laptopján van a program, mivel azt kértem kölcsön az elmúlt két napban saját laptop híján). Addig is egy sokkal célravezetőbb utat választottam: utánaolvastam (ma reggelre már nem 404).

Nem ugyanaz a kontroller van a két telefonban.
Nem is ugyanaz a gyártó. Itt ez a Synaptics fos, ott ATMEL.

Úgyhogy ennyit a szép reményekről.

“All nothings are not equal.”

(#1533) Karma


Karma
félisten

Íme.

Innen tölthető le a program, illetve hitetlenkedőknek innen a teljes Qt projekt. Nokia Qt SDK 1.0.2-vel készült.

Azért hívják basicdrawingnak, mert ezt a Qt sample-t írtam át hozzá, és lusta voltam dizájnolni. Próbáljátok ki, és ha nem hisztek a saját szemeteknek se, akkor így jártam.

Tűzoltás: továbbra se az az állításom, hogy az N8 szar lenne. Egyszerűen azt szeretném, ha a dolgokat mindenki a helyén kezelné, például pont ellenkezően azzal, amit emre33 képvisel ("biztos hazudsz", "biztos ugyanaz a hardver" - miközben mind a kettő pofonegyszerűen verifikálható).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1534) kokyt válasza Karma (#1532) üzenetére


kokyt
senior tag

Ha ugyan az a Synaptics cucc van benne, mint a Nexus One-ban és a LG Arena-ban, akkor már értem miért voltak az utóbbinál gépelésnél néha anomáliák.

Lenne egy kérdésem Hozzád, amire nem találtam választ eddig, de hátha Te tudsz segíteni :B Kicsit részleteznéd, hogy milyen kompatibilitási viszony áll fenn az s^1 és az s^3 között? Qt keretrendszer ugye s^1-en is van, csak nem tudom, hogy milyen mennyiségű API áll itt vagy ott rendelkezésre, milyen mélységig lehet elérni a telefon funkcióit vele, és hogy egyáltalán kompatibilis lehet-e egy qt program mind a két rendszerrel.

(#1535) Karma válasza kokyt (#1534) üzenetére


Karma
félisten

Konkrét típusra csak a Legendet ismerem, hogy ezt használja. De az egész ClearPad 2000-es sorozat ilyen, az LG meg a HTC ezt használja/ta (a HTC csak múlt idő már szerencsére). És igen, ezért volt.

Nos... A Symbian C++ alkalmazások kompatibilitása egy nagyon jó kérdés. A gyakorlat azt mutatja, hogy rengeteg dolog működik kapásból, sokan emiatt nyugodtan kikiáltják, hogy visszafelé kompatibilis, pedig ez nagyon nem így van. Vannak API-k, még a Nokia saját példakódjai is!, amik összeomlanak és/vagy rosszul viselkednek az S^3-as telefonokon. Például ilyen a HTTPS letöltés (Nem a böngészőben! Ne értsen félre senki, ezen nem akarok lovagolni.). Meg ott volt az, hogy egyes funkciók más DLL-be kerültek, pl. a telepített alkalmazások listázása. Ebből a szempontból előny, hogy kevés alkalmazás van, és azok nagy része is primitív - nem használják az elrontott API-kat.

Hivatalos dokumentációról nem tudok (más se talált Forum Nokián), ami leírná az összes bináris és forrásszintű kompatibilitási törést. :( Pedig nagyon kéne :(((

A Qt teljesen más tészta. Amit azzal ír az ember, az menni fog az S^1-en is, hiszen maga a Qt telepítő megoldja a megfelelő verziójú library felrakását. (Meg elvileg S60 3rd FP1-ig vissza lehet nyúlni.)

Az meg egy ortogonális kérdés, hogy milyenek az API-k. Csakmert perpillanat az egész félkész (ez az egész Qt-ra vonatkozik), a Mobility API (kontakt, telefon, üzenet, GPS, szenzor, stb.) pedig instabil és rossz.

De ezt nem csak én állítom. Ez egy marha jó blog, az írója tényleg tapasztalt mindenben, és minden platformot a helyén kezel, nyilvánosan is. Szoktam örülni, hogy a véleményünk szinte mindig teljesen egyezik :D

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1536) kokyt válasza Karma (#1535) üzenetére


kokyt
senior tag

Köszi szépen a leírást, és a linket is :R
Remélem hamarosan gatyába rázzák a Qt-t, nem tűnik rossznak. Kicsit most kedvet is kaptam az ismerkedéshez :D

(#1537) Karma válasza kokyt (#1536) üzenetére


Karma
félisten

A Qt nagyon jó... lesz. Sajnos (és ez nekem is nagy fájdalmam), a mobilos teljesítménye messze a verziószáma alatt van.

“All nothings are not equal.”

(#1538) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Akik érdekeltek: hamarosan kapható.

(#1539) Sarlon válasza BaliJack (#1538) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Épp itt volt már az ideje.. :U
De akkor még kb. másfél, két hét..

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#1540) Arthuro_Adam válasza Karma (#1532) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Lehet tudni, hogy a korábban már másoknál messzen nem tökéletes kontrollert miért rakta bele a Nokia? Pláne, ha után tudott szerezni jobbat.

(#1541) rakloo válasza Karma (#1532) üzenetére


rakloo
aktív tag

Basszus. Elég nagy öngól. N8 nem volt még kezemben ,de nexus-nál egyszer sem éreztem hogy invertál :D főleg nem azt ,hogy zavarna is .

555-SHOE

(#1542) gyoref1 válasza Sarlon (#1539) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Mondtam én hogy az november vége lesz

(#1543) Sarlon válasza gyoref1 (#1542) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Várjuk ki a végét! ;] :P

N82- N8- Lumia 920

(#1544) Lord Zero válasza BaliJack (#1538) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez a hamarosan kapható nagyon jól hangzik, olyasmi, mint a duke nukem forevernél a when it's done.. ; ]]]

Karma #1525: hm, értem. veri szpesöl édzsönt :DDD (azért köszönöm, a programmal meg egyelőre sajna nincs mit tesztelnem : ))

nem, mindegy

(#1545) jacis válasza gyoref1 (#1542) üzenetére


jacis
nagyúr

Én ma rendeltem meg az enyémet az extremedigital-ban nov. 16-ra jön meg. Teljesen magyar a teló 2év Nokia garival. (fekete :DD )

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1546) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nocsak, home screen reinkarnáció - lám, eggyel kevesebb ostorozandó pont, eggyel kevesebb vérző seb, blabla...

üdvözlendő, h figyelgetnek, forrasztgatnak..
jó lesz ez : )))

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1547) Gabor113 válasza jacis (#1545) üzenetére


Gabor113
tag

Ez nagyon jó hír, akkor már alig kell várni. :) Kíváncsi vagyok a T-nél milyen csomagok lesznek.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1548) Karma válasza Lord Zero (#1546) üzenetére


Karma
félisten

0:33-nál azért elég gáz.

Kerestem ezt a videót nemrég, de nem találtam meg, :R hogy bedobtad. Azt hiszem akkor, amikor valaki mondta, hogy a widgetek miatt nincsen folyamatos ujjkövetés.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1549) attisx válasza Lord Zero (#1546) üzenetére


attisx
addikt

Dicséretes... Bár ez a fajta homescreen lapozás már eleve az alap koncepció része kellett volna, hogy legyen. Már csak azért is, hogy a károgóknak eggyel kevesebb ürügyet szolgáltassanak... :U

Na mindegy. Lényeg, hogy megcsinálták. Most már csak a panoráma háttérkép hiányzik (hadd vakuljon a paraszt... :DDD )

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1550) Karma


Karma
félisten

Erről jut eszembe, hogy van egy poén, amit nem igazán írt le senki eddig. Ha homescreent váltasz egy swipe mozdulattal, majd folyamatosan tappelsz a képernyőn, akkor gyorsan váltogat a képek között. Ez elég bizarr, de legalább látszik, hogy maga a homescreen gyors, ha akar :D

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.