Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) blade44


blade44
csendes tag

[link]
Hivatalos ár.

(#852) #16820480 válasza virkir (#850) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából más rendszeren is tudsz gépről telepíteni, csak macerásabb sokkal, nem látod egyből az új verziót, ha van, nem tudod tömegével frissíteni őket, stb. de még a marketből telepített cuccokat is le lehet mentnei memóriakártyára, gépre. ráadásul a market megjegyzi, hogy miket telepítettél (ezért is kell bejelentkezni hozzá), és így legközelebb nem kell összebogarászni kézzel, hanem egyből látod a listát (telefonváltás, hard reset, stb után), és csak rányomsz, hogy telepítés, szépen magától a háttérben megcsinálja.
amúgy a multitaskingnál szerintem gondolkodj el miért is lenne jó, ha az egész program ott futkorászna a háttérben, és zabálná le az erőforrásaidat (többek közt az akksit). egy program nem egy darabból áll (normális rendszereken), így ha valaminek kell háttérben futnia, akkor abból a megfelelő szál (folamat) fog is futni, de maga a program, a gui, meg egyebek minek? az, hogy nem fut minden teljes egészében a háttérben nem azt jelenti, hogy nem fogsz tudni zenét hallgatni, navigálni meg hasonlókat, miközben mást csinálsz még éppen.

(#853) Jégkokó válasza blade44 (#851) üzenetére


Jégkokó
veterán

Örök szabály, nokia mintaboltban sosem veszünk telefont, mert marha drága.Helyette olyan telefon üzletbe megyünk ahol jóval olcsóbban lehet venni 2 éves gyártói garanciával.Egyébbként meg ez az ár néhány hónapon belül 100 ezer körül lesz majd, ahogy az X6 ára is szépen lement, mert a kezdéskor az is 150 körül volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#854) virkir válasza #16820480 (#852) üzenetére


virkir
veterán

Na az első bekezdésben igen szépen részletesen kifejtetted, hogy miért nem szimpatikus az Android meg az iOS. Pont ezeket utálom.
Majd Én eldöntöm, hogy frissítem e az adott programot, majd Én eldöntöm, hogy ugyan azokat akarom-e újratelepíteni, majd Én eldöntöm, hogy akarok-e netkapcsolatot a telefonomra vagy sem.
Ráadásul ha jól látom a market csak telefonról érhető el teljes részletességgel?
Ha jól látom akkor ne mondjátok, hogy kényelmesebb 3,5"-on böngészni mint 22"-n.

nem azt jelenti, hogy nem fogsz tudni zenét hallgatni, navigálni meg hasonlókat, miközben mást csinálsz még éppen
Mintha az iOS pont így működött volna az utóbbi időkig. Nem?
De felesleges győzködnünk egymást mindenkinek mások az elvárásai egy eszközzel szemben legyen az autó, számítógép, telefon.
Nekem a symbian nektek a többi a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#855) jacis válasza Jégkokó (#853) üzenetére


jacis
nagyúr

Soha nem vennék mintaboltból én sem. Ott legalább 10-20%-al drágábbak a telók.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#856) virkir válasza Jégkokó (#853) üzenetére


virkir
veterán

Főként nem a magyar nokiától.
Azért érdekes, hogy pénteki középárfolyamon számolva csak 107 ezer.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#857) #16820480 válasza virkir (#854) üzenetére


#16820480
törölt tag

na de ki mondta, hoyg nem döntheted el ezeket? pontosan eldöntheted, hogy miket akarsz frissíŧeni, vagy újratelepíteni, egyáltalán akarsz-e netre kapcsolódni. ha felmész mondjuk a marketre (azért ezt hozom példának, mert ezt ismerem behatóban), akkor a telepített programoknál, hogy mihez van frissítés. ha akarod frissíted, ha nem akkor nem. nem tudom honnan vetted, hogy magától elkezd neked mindenfélét csinálni a telefon... illetve a gépeden is tudsz böngészni a marketről, rengeteg oldal van erre, például ez.

Mintha az iOS pont így működött volna az utóbbi időkig. Nem?
minden modern rendszer így működik, és gyanítom, hogy ha lépést akarnak tartani, akkor a s^4 is hasonló útra fog lépni. desktop-on nincs akadálya a korlátlan multitasknak, mert vezetékről jön az áram, mobilon pedig azt kell beosztani, ami az akkumlátorba fér. nem téged akarlak meggyőzni, hogy nekem van igazam, de a tendenciák azt mutatják, hogy a gyártók/fejlesztők ezt tartják helyes iránynak.

(#858) Quasi_modo válasza virkir (#850) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jómagam szeretem a gépemen tudni a nekem kellő alkalmazásokat, hogy a későbbiekben ha a fejlesztő vagy a szolgáltató úgy dönt, hogy eltávolítja nekem azért meglegyen
Ezzel azt hiszem sokan vagyunk így. Amit valaha is feltelepítettem, az mind meg van a PC-n. Szerintem így helyes.

valami

(#859) joey04 válasza #16820480 (#857) üzenetére


joey04
titán

de a tendenciák azt mutatják, hogy a gyártók/fejlesztők ezt tartják helyes iránynak.
és a felhasználók egyre nagyobb része is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#860) virkir válasza #16820480 (#857) üzenetére


virkir
veterán

Amit linkeltél az nem a market.
Ettől függetlenül az asszonynak már kéne telefon, lehet nála megpróbálkozok az androiddal neki úgyis mindegy mi van a telefonján.
A tendenciák meg marhára nem érdekelnek ha az igényeimet egy "elavult" rendszer szolgálja ki akkor azt fogom használni.

No egy kis érdekesség,hogy mennyire nem drága a telefon odaki.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#861) jacis


jacis
nagyúr

Kedden kiderül, hogy mikortól lesz kapható a teló?
PhotoHall-nál mennyi idővel szoktak megjelenni a telók a bejelentést követően?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#862) #16820480 válasza virkir (#860) üzenetére


#16820480
törölt tag

miért, szerinted akkor mi a market?

(#863) virkir válasza #16820480 (#862) üzenetére


virkir
veterán

?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#864) Jadro válasza virkir (#854) üzenetére


Jadro
veterán

Android appokat el lehet érni weben is és ugyanúgy telepítheted kártyáról is mint symbian esetében. apk kiterjesztéssel futnak. Persze az esetek nagy részében csak a QR kód van kirakva mint elérési link és azt lefotózva mehetsz a marketbe.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#865) #16820480 válasza virkir (#863) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez csak egy demó, ha jól nézem. az miért nem jó neked, amit én linkeltem?

(#866) Stunts666 válasza Misály (#845) üzenetére


Stunts666
őstag

A várakozások, gondolkodások, akadások nem azt mutatják, hogy a HW kiszolgálja a rendszert. :D Nem akarok Oviba menni, mikor csak a facebook-ot akarom megnézni. :D

(#848)
Desire-m mindig csak akkor gmail-ezik mikor én akarom. Sosem akar önálló életet élni a rendszer.

(#854)
Leírtad a 22"-os kulcsmondatot. Nem akarok 3,7"-on se képet, se videót szerkeszteni. Nem akarok másfél-két órás filmet nézni.
Egyébként androidon a market teljesen jól van megoldva.

(#867) virkir válasza #16820480 (#865) üzenetére


virkir
veterán

Jónak jó de addig amíg nem szánom rá magam, hogy betegye a kijelzőjét a családba egy androidos telefon addig ráérek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#868) Stunts666 válasza CabalX (#837) üzenetére


Stunts666
őstag

Nem hiszem. Ez a telefon is kap 2 évig bugfixet azt pá...

(#869) Sifre válasza Bog (#843) üzenetére


Sifre
senior tag

Ez jól hangzik! Igazából nekem ez a legfőbb gondom az 5800-val, emiatt érik a csere.

(#870) drzsoo1 válasza virkir (#860) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Appbrain

Ez az android marketet nyitja meg, itt tudod webes felületen keresztül megnézni az android market kínálatát. Van android telefonon futó programja is az appbrain-nek, amin keresztül programokat telepíthetsz a marketről én inkább ezt használom.

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#871) CabalX válasza Stunts666 (#868) üzenetére


CabalX
aktív tag

Az elég nevetséges úgy.
Elvégre ez most tudás szempontjából egy felső kategóriás telefon (lenne).
Azonban ha kijön a ^4 akkor az lesz a felső-közép kategóriáé, a ^3 pedig az alsó-középkategóriás gépek rendszere marad. A Meego pedig a csúcskategória lesz.
Ezért nem értettem hogy miért kellett így szétbontani megint a Symbian-t és párhuzamosan 3 rendszert vinni tovább.
Főleg mivel a Symbiant már szerintem a Nokián kívül más már nem valószínű hogy fogja használni.

(#872) #16820480 válasza CabalX (#871) üzenetére


#16820480
törölt tag

a ^3 és ^4 biztosan egymás mellett fog menni? szerintem inkább utódja lesz a 4 a 3-nak.

(#873) CabalX válasza #16820480 (#872) üzenetére


CabalX
aktív tag

Igen, erre gondoltam én is, ezért kérdeztem hogy hátha tud valaki majd a Nokia N8 esetén majd a váltásról - hogy lesz-e !?
Ha nem lesz váltás és tényleg várhatóan csak 2 évnyi bugfixet kap a telefon akkor a ^4 kijövetele után lesz egy nagyon jó kamerával de elavult és nem fejlődő OS-sel felszerelt telefon.

(#874) #16820480 válasza CabalX (#873) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, a nokia eddigi üzlet- és fejlesztéspolitikáját ismerve pontosan ez fog történni. soha egyetlen nokia telefonra sem volt hivatalosan elérhető verziófrissítés, mindig csak bugfixek jöttek.

(#875) CabalX válasza #16820480 (#874) üzenetére


CabalX
aktív tag

Ez a baj, mert akkor most a jó drágán megvett "csúcs" Nokia hamar leminősül alsó-középkategóriás ámbár csúcs kamerás géppé !
Tudás terén elég lenne az N8 mert ha nem Droid vagy Apple fan az ember akkor egy jó gépnek tekinthető a készülék, de ha nincs jövője akkor "zsákutca" lesz.
Csak arra gondolok hogy az Androidos gépekre is kijöttek az újabb verziók és az iPhone 3GS-re is rá lehet rakni a legújabb iOS-t - tehát ennyit a Nokia igazán megtehetne majd a mostani multimédiás zászlóshajójával.

(#876) Misály válasza CabalX (#875) üzenetére


Misály
addikt

ha igaz az hogy qt-on fog minden futni akkor hotmindegy 3 vagy 4 lesz alatta

[ Szerkesztve ]

(#877) CabalX válasza Misály (#876) üzenetére


CabalX
aktív tag

Ha ugyanúgy fog futni alatta minden mintha ^4 lenne alatta akkor OK, de akkor nem értem miért kellett a 3 rá, miért nem a 4 került rá ha már ilyen kategóriás a telefon.
Értem én hogy a 4 még nincs sehol, de épp ezért kérdeztem hogy lesz-e rá lehetőség hogy az rákerüljön ?

(#878) Karma válasza Misály (#876) üzenetére


Karma
félisten

Dehogy mindegy, a legegyszerűbb (és már valós problémát mutató) példa: a gyári alkalmazásokat nem tudod a Qt-s megfelelőjükre lecserélni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#879) #16820480 válasza CabalX (#875) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, pontosan... szerintem elég kapálózás szagú ez az egész a nokia részéről. igazából az eddigi munkássága a SF-nek nem volt túlságosan izmos, a ^3-ig bezárólag nem nagyon tudtak komoly előrelépést tenni az érintőképernyős piacon. a meego jobb lenne, de az még továbbra is sehol nincs, ami kicsit vicces, tekintve, hogy már az intel is beszállt, és már amúgy is mióta fejlesztik. jelenleg nins igazán ütős érintős rendszere a finneknek, és a hagyományos telefonra szánt s60-at meg nem nagyon fejlesztik. igazából talán az volna a jó, ha az s40-et "kinyitnák", vagy felfuttatnák, mivel az is már támogati ilyen hibrid érintőképernyős megoldásokat, és érintősben pedig átvenné a terepet a meego, de persze ehhez meg kéne írni, mai jelenleg komoly kihívás.

(#880) CabalX válasza #16820480 (#879) üzenetére


CabalX
aktív tag

Épp ezért nem tudom mit vár a Nokia, ok, most a gépben van pár nagyon jó dolog - kamra, OTG, végre jó Amoled kijelző, nagy beépített memória, példás anyaghasználat és még szerintem elfogadható processzor.
De ha az OS-sel agyonütik és jövőtlenné teszik a dolgot akkor lehet hogy most sokan meg fogják venni de nem szereznek túl sok boldog felhasználót és legfőképp nem jelentenek valós alternatívát a többi OS-sel szemben.
Senki nem azt mondja hogy hozzák be a lemaradásukat egyből de elég sok időt töltöttek ennek a 3 OS-nek a fejlesztésével és nem tudni mi lesz belöllük hosszú távon főleg mivel a 3-ból még csak egy van a piacon a többiről csak a fejlesztők tudnak !

(#881) #16820480 válasza CabalX (#880) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem szemrebbenés nélkül megvonják majd a supportot, ahogy megtették például a maemo-val is, pedig az egy remek kis cucc lehetett volna.
igazából szerintem nem merték bevállalniazt, hogy akkor 1-2 évig nincs semmilyen rendszerük szinte, és aztán előállnak valami teljesen újjal, ahogy az ms tette meg. pedig így utólag szerintem nem volt olyan jó ötlet (1 év alatt 10% részesedés vesztés, és gyanítom, hogy csak azért ennyi, mert az olcsóbb, hagyományos s60-as telefonok fogynak továbbra is, hiszen aki ilyet vesz, az nem is feltétlen tudja, hogy bármiben is más, mint az s40-esek). ha átállítják az egész s60 fejlesztői csapatot a maemo-ra, akkor mostanra elég korrekt felhozatal lenne, és egy versenyképesebb rendszer...

(#882) CabalX válasza #16820480 (#881) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nem véletlenül maradt a Nokia magára a Symbiannal - Samu kiszállt, SE már rég nem fejleszt, más meg nem is használta.
Azonban a konkurencia a fejükre nőtt és ahelyett hogy válaszul előállnának valamivel most kihoznak egy félkész OS-t mert sok mindent fognak és kell is még a 3-ason is foltozni és egy jó telefont - a szokásos magas Nokiás áron ami biztos hogy lejebb fog menni de elég felemás a tudásához képest - főleg az időtállóságát tekintve a dolognak.
Ha harcolni akar és meg akarja őrizni az elsőségét akkor versenyképesebb ár kellene - mert a kelet nagyon nyomul (Samu, HTC).

(#883) MarQs válasza blade44 (#851) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez a hivatalos magyarországi előrendelési ár!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#884) kpal válasza Jégkokó (#853) üzenetére


kpal
veterán

Igaz Nokia boltban telót soha . De lesz olyan aki megveszi és használtan pár hónap mulva eladja :D Voltam bent a 1-2 hónapja a Debreceni Nokia boltban és kérdem mennyi egy full készülékház gombokkal együtt az N95 8GB telcsihaz és lazán 25k jött ki :Y na abban a pillanatban sarkon fordultam .

[ Szerkesztve ]

(#885) Lord Zero válasza CabalX (#882) üzenetére


Lord Zero
addikt

majdnem biztos vagyok benne, h a nokiás feliratokkal hímzett bőrfotelekben üldögélő úriemberek is kb. ezt gondolják.. és igen idegesen pislantanak egymásra..
valószínűleg az S3 jelen állapotában (félkész, ahogyan foglamaztál) történő piacra dobása tudatos volt. muszáj volt meglépni, h legyen már végre vmi meglépve.. egy kicsit önmagáért történt, ha úgy tetszik
igen, botladozik. igen, foldozni kell (és fogják is). igen, rossz időzítés, rossz közegbe.

de ez kurvára nem egy egyenes út a temetőbe, amiről itt mindenki írkál... (nem feltétlenül rád gondolok). miért kéne meghalnia a symbiannak? ennyire egyértelmű, h ez az egyetlen alternatíva? nemár

szerk.
forintosítgatni meg most, még ittlétének pirkadata előtt, tényleg nincs értelme (bár sokaknak ez egy kéj-forrás, vesszőparipa, amit meg lehet lovagolni, h húdeszar az ennyóc)
(nem az)

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#886) talamasca válasza Misály (#845) üzenetére


talamasca
senior tag

Mivel nem ismered a multitouch alapú böngészést, ezért tudatnám veled, hogy nem beszélek "fasságokat".
Az opera alatt, ha zoomolok, akkor csak két állapot között vált, míg mondjuk Safari alatt folyamatos a nagyítás.
Pl. egy indexes oldal tördelése botrányosan sikerült opera alatt, értsd alatta, hogy nem kényelmes olvasni.
A lefedettséggel kapcsolatban meg arra gondoltam, hogy 3G hiányában jó az opera megoldása, mert gyorsan hozza be az oldalakat...

Tényleg próbálj ki egyszer böngészést pl. iPhone Safarival, akkor megérted, hogy miről beszélek.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#887) Misály válasza talamasca (#886) üzenetére


Misály
addikt

probaltam, szep nagyon meg gyors, de most nokiarol beszelunk, es ott alternativa az opera, jo lenne nem idekeverni mar megint az iphone-t

(#888) Misály


Misály
addikt

kameralesajnalosoknak sok sok kep

(#889) Ricardo


Ricardo
félisten

Az a baj , hogy nem tisztázott, hogy mi lesz a ^3-al a jövőben. Jön a ^4 (elvileg hamarosan), és akkor mi lesz? Ha mégsem jön, akkor az nem jó a cégnek. Ha megérkezik párhuzamosan fog futni a kettő, + meego+s40? Ezt nem hiszem. Az S40 elvileg marad, hiszen azért csiszolgatják. A meego és a ^4-es jön....
Vagy megszünik, vagy felfrissíthető lesz. A megszünés azért gáz , mert akkor létrehoztak egy rendszert ami nagyon rövid életű lenne, és a támogatás hiányában sok embert akik most újra bizalmat szavaznak nekik, cserbenhagynak.

Jó lenne tisztán látni, mert ez a bizonytalanság többet árt a cégnek, mint bármelyik biztos verzió.

(#890) Lirion válasza Ricardo (#889) üzenetére


Lirion
addikt

A wm 6.5 nagyon hasonló megoldás volt, és ott senkinek nem piszkálta a csőrét ez a támogatás.
Egyébként meg az emberek elég gyakran váltanak telefont, hogy ez ne legyen akkora gond, mint amilyet ti csináltok most belőle. Az átlagembert nem érdeklik ilyen dolgok.

(#891) Karma válasza Ricardo (#889) üzenetére


Karma
félisten

Mivel magyaraznad akkor a mult heten bejelentett S^1-es telefont? :(((

“All nothings are not equal.”

(#892) Arthuro_Adam válasza #16820480 (#872) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem egyszerre lesz mind a kettő.
S^4 a felsőbb kategóriákban, S^3 meg lemegy oda, ahol most az S^1 van.

A QT miatt az S^4-re írt programok elvben futni fognak az S^3-on is.

CabalX: A Samsung csak a fejlesztésekből szállt ki, de maradt tag, míg az SE a fejlesztésekben is részt vesz jelenleg.

(#893) Gabor113


Gabor113
tag

Hű egész érdekes az elmúlt nap termése. Ha a Nokiának új strtégiai igazgató kéne biztos innen a topikról választana annyi a szakértő. :) Kb úgy temetitek itt mintha nem a világ legnagyobb mobilgyártója lenne (egyébként messze stabilan a problémáik ellenére is) hanem valami sufnituning alkatrészbolt.... No mindennek ellenére vagy épp ezért várjuk nagyon az aktuális jelentést épp reggel olvastam hogy a héten esedékes.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#894) Ricardo válasza Lirion (#890) üzenetére


Ricardo
félisten

Úgy nézek ki mint aki problémázik :F

Karma: Nem tudok mit mondani. Számomra követhetetlen a logikájuk.

(#895) AkosL válasza Misály (#887) üzenetére


AkosL
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy ha megveszek egy telefont 150+e-ért, ami felsőkategóriának mondott, miért kell rögtön másik böngészőt keresgélnem, miért nem tudnak belerakni egyet, amit out-of-the-box használhatok?

Tegyék bele az operát alapból és mondják ki, hogy bocs, bénák vagyunk egy normálisat csinálni időre, használd addig ezt, de ne kelljen már rögtön alternatív megoldásokat nézni.

(#896) stewe780 válasza gyoref1 (#799) üzenetére


stewe780
őstag

"A Symbian^3 TELJESEN újra lett írva."
"A teljes rendszer kernel újraírva"
"Minden egyes szerver, kliens, modul kitisztogatva"

Értem én, hogy ezt szajkózzák a ^3-ról, de a videót elnézve,meg, hogy bog gond nélkül telepíti rá a "régi" s60v5 progikat, én ezt nem hiszem el. Szvsz a fentiek csak duma, valóság nélkül.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#897) #16820480 válasza Arthuro_Adam (#892) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez is elképzelhető, de szerintem (még ha ekkora nagy cég is) felesleges lenne ennyi rendszerre és verzióra elaprózni az erőforrásokat. már így is elég fejetlenség van a fejlesztői részlegen, hogy egy-egy csapat egymástól függetlenül dolgozik egyes modelleken, és a szoftveres fejlesztések, bugfixek vagy visszakerülnek a fő kódba, vagy nem. az s40-et szerintem nem lehet dobni, mert alsó kategóriában nincs más. illetve van benne néhány tök jó kis okosság, amit az s60 mai napig nem tud rendesen. a 2 féle s60 megint felesleges, mert középkategóriában indulna mindkettő, ha jön a meego. igazából a jó az lenne, ha frissíthetőek lennének az s3-as telefonok s4-re, de sajnos erre kevés esélyt látok. nem hiába nyilatkozta amúgy pár fejes az ms részéről is, hogy egyszerre egy dologra kell koncentrálni, mert különben nem lesz jó a termék. jelenleg meg ugye mekkora felzúdulás van abból, hogy fragmentálódik az android (több verzió van belőle piacon az 1.6-tól 2.2-ig, holott már ott is a készülékek 60+ százaléka 2.1-et vagy 2.2-t futtat), most akkor ezek után ez a sokféle rendszer sem lenne szerencsés.

Gabor113: azért azt ne felejtsd el, hogy nem azért első a nokia, mert eladnak néhány százezer, vagy esetleg 1-2 millió N8-at, hanem mert el tudnak adni százmilliós nagyságrendű 1100 kategóriájú telefont.

(#898) Karma válasza stewe780 (#896) üzenetére


Karma
félisten

Foleg, hogy ilyet meg a Nokia se gondolt soha, ahogy az elobb probaltam ravilagitani.

“All nothings are not equal.”

(#899) Arthuro_Adam válasza Karma (#898) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ez a cikkben is rosszul szerepel. Nem írták újra az egészet, szó sem volt róla.

Az S^4 viszont teljesen a nulláról készül.

(#900) Arthuro_Adam válasza #16820480 (#897) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Én csak a Symbianról írtam.

S40-et nincs értelme dobni, mindig is lesznek olyanok, akik nem akarnak okostelefont.

Ami alapján én azt gondolom, hogy a S^3 és S^4 párhuzamosan fog futni, mivel ahhoz, hogy kellő számú fejlesztőt lehessen a platform mellé állítani ahhoz az kell, hogy mgefelelő számú telefonra lehessen telepíteni. Akkor kell egy minimum rendszerkövetelmény, az viszont az alsóbb kategóriákban nem feltétlenül lesz adott - ide fog menni az S^3, amire azért QT-s programokat szintén fel lehet majd tenni.

Az S^4 meg jön jóval nagyobb felbontással (sztem 1280*720 kellene, ezzel a többieket meg lehet előzni, hacsak az Android 3.0 - vagy amennyi lesz - be nem hozza előbb), fejlettebb processzorcsaláddal, 3D gyorsítóval.

Ha mindezt jól megcsinálják, ráadásul már a S^3-nál is megoldott a komponensenkénti frissítés, akkor 5 platformmal (S40, S^3, S^4, S60v3 - ebből egy újat ki lehetne adni és MeeGoval minden le van fedve).
A Samsungnak sincs kevesebb amúgy (Android, WM, bada, saját zárt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.