Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Lord Zero válasza Karma (#1548) üzenetére


Lord Zero
addikt

nono, 0:33-nál már a browser szerepel - arról meg egy jó szót se szóltam :DDD

egy ideig le volt szedve vmi kopirájtos móka miatt, aggódtam is, h esetleg azért, mert fake a mutatvány

nem, mindegy

(#1552) Sarlon válasza Karma (#1548) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Talán adnak hozzá egy kötő tűt is, amivel azt a kis részt be tudod célozni...

N82- N8- Lumia 920

(#1553) McLaca válasza Arthuro_Adam (#1540) üzenetére


McLaca
őstag

Mert 12 eurocenttel olcsóbb lett így a project...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1554) joey04 válasza Lord Zero (#1546) üzenetére


joey04
titán

na ez pipa :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1555) rakloo válasza McLaca (#1553) üzenetére


rakloo
aktív tag

Ez most komoly ? Szakad az állam..

555-SHOE

(#1556) McLaca válasza rakloo (#1555) üzenetére


McLaca
őstag

Nyilván nem pontos számot írtam, de a Nokia ilyen. Filléres olcsójánost játszik banális dolgokon, pl. ezen a controlleren is. És az árcetlire is vastagon fog a ceruzája.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1557) jacis válasza McLaca (#1556) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon szigorú vagy uram. Te is az N8-ra vársz amúgy és azért vagy ebben a topikban?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1558) joey04 válasza jacis (#1557) üzenetére


joey04
titán

miért? csak azok lehetnek ebben a topicban??? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1559) jacis válasza joey04 (#1558) üzenetére


jacis
nagyúr

Természetesen nem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1560) gyoref1 válasza jacis (#1545) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Na de fekete nincs is :) Az max grafitszürke :DDD

(#1561) jacis válasza gyoref1 (#1560) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem az már fekete :P

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1562) siofok00


siofok00
tag

Sima ezüstszínűt lehet valahol kapni?

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1563) jacis válasza siofok00 (#1562) üzenetére


jacis
nagyúr

edigital

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1564) gyoref1 válasza Lord Zero (#1546) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Bocs de milyen volt a régi ? Én nem látom :B mit kéne látnom

[ Szerkesztve ]

(#1565) Ricardo válasza gyoref1 (#1564) üzenetére


Ricardo
félisten

Az volt vele a gond hogy az ujj elhúzáasa után váltott a képernyő. itt a videón meg az látszik,hogy amint húzza az ujját mozdul a háttér is.

(#1566) gyoref1 válasza Ricardo (#1565) üzenetére


gyoref1
aktív tag

és az olyan nagy baj ? vagy a lassúság hatását kelti ? mert akkor értem

(#1567) Lord Zero válasza gyoref1 (#1564) üzenetére


Lord Zero
addikt

a youtube-on fellelhető N8 videók majd' mindegyikén a "régi" (ami tulajdonképpen jelenlegi : )) home screen látható - az ujjkövetés nem folyamatos, és azt az illúziót kelti, h döcög a váltás, és ez akkora felháborodást keltett itt az N8 topikjában, h a finn mérnökök mellékveséje hirtelen több egységnyi forró adrenalint zúdított az addigi lassan hömpölygő véráramba, h arcukon pírral, szemükben lázzal rögvest nekilássanak a tarthatatlan állapot orvoslásának, minek eredménye fent jelzett linken csodálható.. így lőn béke

hát így

nem, mindegy

(#1568) Arthuro_Adam válasza Karma (#1548) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Csak lehet abban a listában is normálisan görgetni. Ha nem, akkor az nagyon gáz, de ennyire nem lehetnek hülyék.

A Nokia hivatalosan mondta azt, hogy azért olyan a homescreen váltás, hogy ne zavarjanak be a widgetekbe :)

(#1569) rakloo válasza Arthuro_Adam (#1568) üzenetére


rakloo
aktív tag

De úgytűnik,hogy engedtek a nép szavának .

555-SHOE

(#1570) jacis válasza rakloo (#1569) üzenetére


jacis
nagyúr

Remélem ezután is így lesz :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1571) virkir válasza Lord Zero (#1567) üzenetére


virkir
veterán

Ez gyönyörű volt :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1572) gyoref1 válasza Lord Zero (#1567) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Köszi :) értem

(#1573) McLaca válasza jacis (#1557) üzenetére


McLaca
őstag

Megfordult a fejemben ez a teló, és még mindig gondolkodok rajta, mint következő lehetséges, csakhogy egyrészt multitouchnak hívni azt, ami nem az, másrészt a felső-közép kategória csúcsmodelljében (és ez nem a felső kategória, a Nokia nem is oda szánta) 150 rongyért ne legyen manuális EQ!? Oké, hogy nem zenetelefon, de könyörgöm... Ugye-ugye, hogy olcsójános? Valószínűleg nincs olyan normális chip a telóban, ami az XM Nokiákban igen, és amikben van hardveres EQ. Itt egy szoftveres cuccal megoldották az egészet, mert olcsó(bb). Ha lesz is manuál EQ, az is szoftveres lesz, de mint 99%-ra tudható, nem lesz. (Ahogy normális rádió sem az 5800-ban, amit a 40-es szoftban elkeféltek, és azóta sem képesek rendberakni.) Innentől nekem a zenelejátszója használhatatlan, mert az számomra elképzelhetetlen, hogy ne a nekem kellemes hangképen hallgassam a zenét.
Ez megint olyan nokiás dolog. Ütős funkciók és számok, de alapvető dolgokban meg anomáliák, spórolások.
Akkor inkább veszek egy kis kocka Philips MP3 játékost, meg egy C7-et és jobban járok (árban is), a kamerája meg sosem érdekelt a telefonoknak, ráadásul a C7 LED villanójával zseblámpám is van...
Jövőre körbegyalogolom a Balatont, ahol - a súly miatt - ez sem lesz utolsó szempont. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1574) tariattila válasza McLaca (#1573) üzenetére


tariattila
veterán

vegyél egy Galaxy S-t (zeneileg jobb mint a legjobb XM nokiák, olcsóbb, könnyebb, jobb :DDD ) mondom ezt azért mert látom a kamera nem fontos... bár az SGS is jól fénygépel csak ugye a vaku miatt szokták rázni a lábukat...

(#1575) McLaca válasza tariattila (#1574) üzenetére


McLaca
őstag

Azt előbb ki kéne próbálni... Nomeg van csomó kedvenc symbian alkalmazásom, amit ki tudja, lehet-e pótolni Android alatt...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1576) tariattila válasza McLaca (#1575) üzenetére


tariattila
veterán

nekem is voltak... semminek nem érzem hiányát...
sőt úgy érzem sokkal komolyabbak az alkalmazások is :DDD
a régi S60V5- nél mindenképp... az új 3-asra írtak nem tudom milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#1577) jacis válasza McLaca (#1573) üzenetére


jacis
nagyúr

Te vagy az első aki a telefon zenei oldalát tartja gyengének. :)
Amúgy ha neked ez fontos akkor megértelek.....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1578) Dare2Live válasza tariattila (#1574) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért ilyeneket ne jelentsünk ki amíg, SGSen be kell zárni bármi erőforrás igényeset, hogy ne akadozzon a zene, meg amíg keményen van alapzaja. Én csak egy low cost X2vel tudom hasonlítani, de zene/hangzás terén nem kérdés melyik a jobb. Az X2.

SGSen poweramp volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1579) tariattila válasza Dare2Live (#1578) üzenetére


tariattila
veterán

nekem meg ez a második SGS-em és semmit nem kellett bezárnom és nem is akadt a lejátszó egyiken sem! ez vagy mp3 formátum és/vagy memkártya elérési sebesség esetleg hardver hiba lehet nálad ahogyan a gps-ed is a legdurvább trackeket rögzíti...

az az alapzaj minimális ahhoz képest, hogy a frekvenciaátvitele nagyságrendekkel jobb mint egy XM 5800-é
szerintem szebben is szól bármelyik XM- vagy N-nél... párat meghallgattam itthon

[ Szerkesztve ]

(#1580) Sofian válasza Dare2Live (#1578) üzenetére


Sofian
őstag

akadást én sem tapasztaltam sem flac-nál sem mp3-nál...nem is hallottam senkitől ilyet. (Beépített Samsung SGS lejátszó...)

(#1581) tjb007 válasza tariattila (#1574) üzenetére


tjb007
nagyúr

"zeneileg jobb mint a legjobb XM nokiák"

Erre inkább hadd ne írjak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1582) tariattila válasza tjb007 (#1581) üzenetére


tariattila
veterán

hallgattad a mezőnyt? vagy csak inkább nem akarsz írni semmit? :U


5800 frek. átvitel

phone és galaxy s

a lila vonalat ne nézd! az csak a dudva füles...

ez csak a GSM Arena tesztje...

ettől függetlenül én hallgattam is a különbségeket! van...
a bullshitgenerátorod ellenére is

[ Szerkesztve ]

(#1583) tariattila


tariattila
veterán

bocs a sok off-ért ... ezért akkor az N8-at is idelinkelem:

ezt nem hallgattam még de már nem is fogom...hasonló lehet mint az 5800
az ugye egyértelmű, hogy a magas hangokat szépen vágja... ha már a fülemnek nem hiszel akkor a grafikon segíthet :DDD


N8 frek. átvitel

[ Szerkesztve ]

(#1584) tjb007 válasza tjb007 (#1581) üzenetére


tjb007
nagyúr

És ezt is láttad ?

[ Szerkesztve ]

(#1585) tariattila válasza tjb007 (#1584) üzenetére


tariattila
veterán

igen láttam... ezek szerint neked az egyik (ha nem a) legjobb nokiád van átvitelügyileg...

de továbbra is igazam van ha jól megnézed melyik hol kezd durván csillapítani...
és a táblázat adataira is igaz amit mondtam...

és ha elolvasod a teszteket akkor is az derül ki amit mondtam...

jahh és hallgattál SGS-t szólni "rendes" fülessel? vagy még csak a bullshitgenerátort tesztelted? :DDD

(#1586) McLaca válasza jacis (#1577) üzenetére


McLaca
őstag

Mással is van bajom, ezt csak kiemeltem. A felület "régiessége" és a csillivilli hiánya nem izgat, az pont, hogy tetszik. De tipikus és évtizedes Nokia hibáktól hemzseg a teló. Egyszerűen képtelen a Nokia igazi innovációra, most már biztos. Keresett lesz a teló, és alapjaiban egy jó telefon, de sem a világot, sem a Nokia bénázását nem fogja megváltani, és iszonyat túl van árazva. 5800 bevezetéskori árán kellene adni...

tariattila: mos'nemazé', de az 5800-é épp illeszkedik az emberi fül karakterisztikájához. 15kHz felett már semmi értelme összehasonlítani, egyszerűen nem hallod meg az összetett frekvenciájú zenében ezt a hangmagasságot. Sőt, már a 10-et se nagyon. Azon kívül a skála logaritmikus, tehát nem látható, hol van pontosan a levágás 10kHz felett. Én egy lineáris skálát szeretnék látni 10 és 20kHz közt. A különbséget pedig nem nevezném nagyságrendinek.
Nem mellesleg a magas hangok azok, amik maradandó halláskárosodást okoznak, és amikre a fül érzéketlenné válik folyamatos inger esetén. Ezek a grafikonok látványosak, de nem sok értelmül van, mert egyrészt a dologba az EQ-val igen keményen bele lehet szólni, másrészt nem determinálja a készülék hangminőségét, max. irányadó lehet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1587) tjb007 válasza tariattila (#1585) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hallgattam, egy Sennheiser CX980 -nal volt szerencsém kipróbálni és nem dobtam tőle hátast de mint tudjuk, Kinek a pap, kinek a paplan.

(#1588) Sarlon válasza McLaca (#1586) üzenetére


Sarlon
aktív tag

"Keresett lesz a teló, és alapjaiban egy jó telefon, de sem a világot, sem a Nokia bénázását nem fogja megváltani, és iszonyat túl van árazva. 5800 bevezetéskori árán kellene adni..."

És milyen sokat kell rá várni.. :S De mire fel..? Én is nagyon vártam, de egyre lehangolóbb ez az egész ami körülveszi..
Bár az N82 után biztos felüdülés lesz. :)

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#1589) jacis


jacis
nagyúr

Mindenkinek az én jövendőbelimmel van baja? :((

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1590) McLaca válasza jacis (#1589) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem nincs vele komoly bajom, csak már megint nem sikerült a Nokiának, és a tököm kivan már ettől, hogy tényleg nem bírnak egy olyan telót csinálni, mint a versenytársak, amitől mindenkinek leesik az álla, mert állandóan csak a költségfarigcsálás van, hogy beletesznek egy f@sza kamerát, de valamit ennek ellensúlyozásaként leolcsósítanak, de nem azért, hogy ne legyen magas az ára, hanem hogy az amúgy is aránytalanul magasnak szánt árral többet kaszálhassanak a kisebb bekerülési költség miatt. Röviden: a Nokia még mindig hülyének nézi a vásárlókat.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1591) tariattila válasza McLaca (#1586) üzenetére


tariattila
veterán

15kHz felett már semmi értelme összehasonlítani, egyszerűen nem hallod meg az összetett frekvenciájú zenében ezt a hangmagasságot. Sőt, már a 10-et se nagyon.

a grafikonon akkor az osztásokból láthatod, hogy a 15kHz-et meg sem szagolják... az a 11kHz környéke ahol a különbségek vannak... az pedig elég durván hallható...
;)

(#1592) tomi564 válasza tariattila (#1591) üzenetére


tomi564
csendes tag

Azért azt nem mondanám, hogy nem látszik, ugyanis ez logaritmikus skála, tehát 20-20kHz-ig mérik. Tény, hogy nem szép karakterisztikája van a többihez képest, de az már az elhanyagolható tartományba sorolható, ráadásul elhanyagolható mértékű a csillapítás. Csak vájtfülűek fogják észrevenni, ráadásul a rákötött füles is sokat számít.

Egyébként én is azok táborát erősítem, akik nagyon várták a telefont. Én is eléggé kételkedve álltam hozzá, de sok teszt, vélemény és videó elolvasása/megnézése után arra jutottam, hogy nekem jobban tetszik, mint előtte.

(#1593) moland007


moland007
tag

a grafikonokra :
az a +-0.5 dB azt nem hallod meg tuti
még egy 'rendes' erősítőnek is van ennyi frekimenet hibája, sőt, de a fülesnek/hangfalnak még több ... :)
úgy szeretném ha így szólna bármelyik cuccom :) (jbl + sennheiser)
20 hertzen csak 0.5 dB hiányzik na otthon hallgass 20 hz-t bármin is ha nincs töltök fel ... és meglátod h nem hallod kivéve ha nincs valami korrekt mélyládád :)

55A83J

(#1594) tariattila válasza moland007 (#1593) üzenetére


tariattila
veterán

egy hang ugye felharmonikusokból áll...nem 1db. 20 Hz-es hangból
tehát minél jobb az átviteli karakterisztika annál jobb a valós érzés... de ez már tényleg nagyon off
amúgy annál a diagrammnál 11 kHz az utolsó vonal ami után olyan szintü a csill.,hogy a 12 kHz is csak foszlányokban hallható...vagy sehogy...

(#1595) moland007 válasza tariattila (#1594) üzenetére


moland007
tag

pajti te el vagy tévedve!
felharmonikusok nem itt vannak vagy nem itt számítanak hanem audiophilnél
meg mit is hallgatsz a telon wavo-t ? 44,1 khz mintvétellel ami max 22khz tud
a diagramot meg olvasd le rendesen az utso függőleges vonal nem 11kHz :)

55A83J

(#1596) tariattila válasza moland007 (#1595) üzenetére


tariattila
veterán

az utolsó vonal szerintem 11kHz (igaz utána van még hely de ha követed a periódusát a vonalaknak akkor a 12kHz már nem fér oda

leszek a pajtid persze :DDD de az analóggá visszaalakított jelekben vannak felharmónikusok még ha nem is audiophile minőségről beszélünk és torzak... akkor is!

én is el vagyok tévedve lehet de a lényeg, hogy ami különbségeket hallok eszközök között abból le tudom vonni a következtetést, hogy mit várjak el egy mobiltól (és, hogy melyik a jobb)

[ Szerkesztve ]

(#1597) Kasya válasza tariattila (#1596) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mit vártok a telotol? Egy NAD v H/K teljesítményt? :(
Személy szerint, úgyis BT stereo headsettel fogom hallgatni...

(#1598) tariattila válasza Kasya (#1597) üzenetére


tariattila
veterán

hja akkor neked tényleg mindegy...

semmi elvárásról szó sincs!

a vita abból indult (és azóta túlbonyolódott) hogy azt mertem állítani: a Galaxy S jobb hangminőségre az összes XM Nokiától... (ezt továbbra is állítom mivel végighallgattam szinte mindet: XM/N széria)
de további vitát nem gerjesztek ez ügyben ...mindenki hallgassa meg mi felel meg neki... :R

(#1599) jacis válasza tariattila (#1598) üzenetére


jacis
nagyúr

Kár is ilyen jelentéktelen dolgokról ennyit írkálni!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1600) Gabor113 válasza McLaca (#1590) üzenetére


Gabor113
tag

Szerintem ez hülyeség, ha meg nem haragszol. :) Messze nem tökéletes ebben igazad van de az hogy túlárazott lenne, ezt mégis honnan tudjuk mikor még meg sem jelent? (most az alternatív csatornákat hagyjuk)

Felső kategóriában kategóriában hivatalos megjelenés után (még inkább 2-3 hónap múlva) a legjobb ár-érték arányú telefon lehet. Most trendi fikázni a Nokiát de majd valószínűleg ez is meg fog változni. A hype most az Iphone és az Android körül van (no flame de ott tényleg lehet elbasz@ott túlárazott és agyonhypeolt telefonokat találni) (de összeszedhetjük az árakat és akkor meglátjuk hol helyezkedik el valójában árban az N8 - aminek a kezdőárát szolgáltatónál persze még csak tippeljük)

[ Szerkesztve ]

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.