Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) jacis válasza manchester85 (#1749) üzenetére


jacis
nagyúr

6 hónapos most a napokban, de szinkronizált már annyit, hogy az becsületésre válik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1752) Lompos48 válasza Karma (#1742) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom mi történik pontosan a notebook-oknál a ciklusszámálás esetén. Mindenestre sehol nem találtam utalást arra, hogy a mobiltelefonok akkujánál töltésciklus számlálás lenne. Arról mesélnek, hogy a Lítium akkuknál a max. élettartam 300, vagy 500 töltés körül van. Az elektronika pedig tudtommal feszültséget, áramot, hőmérsékletet, a töltési görbe inflexiós pontjait méri/figyeli azért, hogy optimális értéken tartva ezeket a leghosszabb életet próblja biztosítani az akkunak. Ha volna benne számláló szerintem lenne program is hozzá, amivel az eredményeket a kijelzőre lehetne csalogatni. Vagy rosszul tudom?

(#1753) Lompos48 válasza Karma (#1742) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom mi történik pontosan a notebook-oknál a ciklusszámálás esetén. Mindenestre sehol nem találtam utalást arra, hogy a mobiltelefonok akkujánál töltésciklus számlálás lenne. Arról mesélnek, hogy a Lítium akkuknál a max. élettartam 300, vagy 500 töltés körül van. Az elektronika pedig tudtommal feszültséget, áramot, hőmérsékletet, a töltési görbe inflexiós pontjait méri/figyeli azért, hogy optimális értéken tartva ezeket a leghosszabb életet próblja biztosítani az akkunak. Ha volna benne számláló szerintem lenne program is hozzá, amivel az eredményeket a kijelzőre lehetne csalogatni. Vagy rosszul tudom?

(#1754) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Bocsánat a duplázásért, akaratomon kívüli okokból történ(hetet)t. Elakadt a feltöltés, várt, aztán meg így... :R

(#1755) attisx válasza Lompos48 (#1754) üzenetére


attisx
addikt

Épp kérdezni akartam, hogy hogy sikerült összehozni 20 perc eltéréssel... :D

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1756) Lompos48 válasza attisx (#1755) üzenetére


Lompos48
nagyúr

41 perc :)

Kiírta, hogy sikeres hsz. mindjárt továbbítunk és ott megállt. Hagytam, elmentem autóval pár km-re, onnan vissza, csináltam egy refresh-t és ez lett az eredménye. :(

@Karma
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Karma válasza Lompos48 (#1753) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, hogy szamolnak-e igy a mobilok. Csak abban vagyok biztos, hogy a zaro kerdesedre kitero valaszt tudok adni: az, hogy Symbianban nem jelenik meg valami, nem jelent semmit. Rengeteg alacsonyszintu funkcionalitast a domestic OS vegez el anelkul, hogy felfele jelet adna rola.

“All nothings are not equal.”

(#1758) Sarlon


Sarlon
aktív tag

N8 megjelenés, újabb infók esetleg, valaki? :)

N82- N8- Lumia 920

(#1759) attisx válasza Lompos48 (#1756) üzenetére


attisx
addikt

"41 perc"

Ooopsss... :B Asszem' ideje felkeresnem egy szemészeti szakrendelést... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1760) Lompos48 válasza attisx (#1759) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megoldás egy méteres HD képernyő is. :)

(#1761) jacis válasza Sarlon (#1758) üzenetére


jacis
nagyúr

Ma voltam bent az edigital-ban, hogy mi a helyzet az enyémmel. Semmi hír nincs még róla. Igaz múlt héten pénteken 1,5 hetet mondtak, de úgy voltam vele, hogy hátha van már valami. Elméletilega jövő héten elkezdődik a forgalmazása.

N8 törés teszt:
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1762) jacis


jacis
nagyúr

Jól döntöttem az N8-al kapcsolatban.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1763) zool11


zool11
csendes tag

Üdv!

Én is az n8 felé kacsingatok, de mielőtt ezt megtenném, azért kézbe kell vennem. És a galaxy s-t lehet hogy elpasszolom....! :DDD

(#1764) Ricardo válasza jacis (#1762) üzenetére


Ricardo
félisten

" Nokia ígérete szerint minden eddiginél jobb felhasználói élményt fog biztosítani."

Hajrá. Azért lesz érdekes, mert ez mindenkinek mást jelent. :U

(#1765) manchester85 válasza Ricardo (#1764) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem házon belül gondolták. :U Legalábbis így tűnik logikusnak...

i6 Silver

(#1766) Jadro válasza jacis (#1762) üzenetére


Jadro
veterán

"Nokia: 2011-ben jönnek a komoly újdonságok" -> "Az új szoftvernek köszönhetően immár nemcsak fekvő, hanem álló helyzetben is használható lesz a virtuális QWERTY billentyűzet"
:DD

Oké ez csak a kötekedés része volt. Komolyra fordítva a szót: Jó politika lehet ez a folyamatos frissítés, ezzel lőhetnek egy nagy gólt ha rendesen csinálják. Szóval nem lesz rossz ez az N8, de egyelőre nem egy best buy. Ígéretekkel meg teli a padlás, de nem csak Nokiáéknál.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1767) Sarlon válasza jacis (#1761) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Az nem jó hír! :S
Apropó törés teszt.. Nézd meg a képeket, amit pár hsz.- el előbb tettem fel.. :D
Kapott egy pofont egy sziklától, azt nem nagyon tolerálta, ez piskóta, hogy megpörgetik párszor egy mosógép szerű cuccban.. :P

Okés, hogy fejleszteni fog a sym, de ahhoz kevés lesz az a hardware, ami most az N8 ban van. Legalábbis egy idő után biztosan az lesz.

N82- N8- Lumia 920

(#1768) Misály válasza Sarlon (#1767) üzenetére


Misály
addikt

Azert mert a konkurens os-nel egy java-vm hajtja az ui-t meg nem jelenti azt hogy az az eroforrasigeny az alap.

Szoval vard csak ki a veget, nem egy remek pelda van a jo eroforraskihasznalasra.

[ Szerkesztve ]

(#1769) tomi564


tomi564
csendes tag

(#1770) joey04 válasza tomi564 (#1769) üzenetére


joey04
titán

az ottani első hsz milyen igaz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1771) Karma válasza joey04 (#1770) üzenetére


Karma
félisten

BTW, most olvasom az A kétség lazaca című gyűjteményt, Douglas Adamsnek voltak elég jó rálátásai a számítástechnikára már a kilencvenes években is. Úgy a "Frank, a vandál" című írástól kezdve érdekes, ajánlom mindenkinek, aki a túlbonyolított rendszerekért rajong.

“All nothings are not equal.”

(#1772) Lord Zero válasza Karma (#1771) üzenetére


Lord Zero
addikt

ő már akkor megálmodta a paranoid androidot ;) - a VESZ rendszerrel vértezett Marvint.
halálba is kergetett egy fedélzeti komputert : )

nem, mindegy

(#1773) Lord Zero válasza joey04 (#1770) üzenetére


Lord Zero
addikt

arról a hsz-ről: inkább úgy mondanám, van benne igazság, valóban
de azért lássuk be, némiképp eltérnek a nagyságrendek. soha egyetlen mobil oprendszert sem terítettek annyira, mint a google-félét. már minden apró kis sarki dealernél van ilyen.. (nem baj, csak mondom).
összeszámoltad, hányan és kik nem álltak be mögé? :)

nem, mindegy

(#1774) rakloo


rakloo
aktív tag

grid

555-SHOE

(#1775) Karma válasza Lord Zero (#1773) üzenetére


Karma
félisten

Ezt komolyan is gondoltad? Szerinted miert van a Nokianak akkora keszulek-portfolioja, illetve miert a Symbiane a piac nagy resze (fuggetlenul attol, hogy nagy resze csak holtteher)?

“All nothings are not equal.”

(#1776) jacis válasza rakloo (#1774) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem ez nem nagyon jön be.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1777) Lord Zero válasza Karma (#1775) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem abszolút számokra/piaci részesedésre gondoltam (nem is gondolhattam, tekintve, h az adroid életrehívása sokkal frissebb, nem lenne korrekt a mérce), hanem h hány gyártó állt be az egyik ill. másik platform mögé (abban az inkriminált hszban ugyanis erről volt szó), kényszerből vagy kéjből, mindegy. és mint ilyen, a google androidja kvázi rekorder, nem? (amivel - ismétlem - semmi baj nincs)

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1778) Karma válasza jacis (#1776) üzenetére


Karma
félisten

Vegre egyetertunk valamiben :DDD

Lord Zero: ha a kinaiakat nem szamitjuk, akkor pontosan azok a cegek alltak Androidra, akik korabban S60-nal (Samsung, LG, Motorola, SE) vagy WinMoval dolgoztak (HTC, SE, Samsung, Motorola, LG). Erdekes felsorolas :) Persze ott vannak meg a japanok, de ok csak feature phone-okat csinalnak Symbian alapokon (MOAP).

A volumen mondjuk mas kerdes, az elobb emlitett LG es Samsung se eroltette tul az okostelefongyartast azelott, most meg zuznak. Az SE meg frankon csodbevitte a UIQ-t a faroksagukkal (RIP, sokkal fejlettebb rendszer volt az S60-nal). A Huawei (csak hogy kinai is legyen) valoszinuleg MTK-s telefonokat dompingelne csak, ha nem lenne itt az Android.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1779) joey04 válasza Karma (#1775) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1780) stewe780 válasza tomi564 (#1769) üzenetére


stewe780
őstag

A cikkbol ugy erzem nagyon is jo, hogy a nokia nem all be az android taborba. Egyetlen eselye az imidzs megtartasara, ha a sok nevtelen gyarto - mivel az oprendszer neve lep a kozpontba - ellen egyedi szofttal, a symbinel maradva, azt fejlesztve lep tovabb. Persze sok melo kell meg hozza, es addig at kell veszelni a kovetkezo hullamvolgyet, de ez az egyetlen ut. Ha ezzel az androiddal beallna a tobbi koze, lealacsonyitana magat egyszeru hardver gyartova, es soha tobbe nem lehetne mar ugyanaz a Nokia, mint volt.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1781) joey04 válasza stewe780 (#1780) üzenetére


joey04
titán

ebben egyébként valamennyire igazad van, csak az a ciki, hogy a nokia ennyire elrontotta a touch symbiant, hogy most ennyire kapkodnia kelljen. nagy dög lassan mozdul ez tény, de hogy ennyire...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1782) jacis válasza joey04 (#1781) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha viszont sikerül észhez téríteni a sym-et akkor jól döntöttek. Az android szerintem is összemossa a vele dolgozó gyártókat (ugyanez a win7 is sőt).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1783) jacis


jacis
nagyúr

Szerintem napokon belül kapható lesz a teló a T-nél mivel már egy akcióban is szerepel amiben az szerepel többek között, hogy ha ilyen telót vesz a valaki akkor szerepelni fog egy sorsolásban amiben lehet nyerni valami komolyabb nyereményt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1784) Lord Zero válasza Karma (#1778) üzenetére


Lord Zero
addikt

oké, de most nem értem az ellentmondást... csak azt mondtam, h ennyi gyártó nem dolgozott még ugyanazzal az oprendszerrel kvázi egyszerre, ezt értettem google-terítés alatt. ezzel most baromságot mondtam? vagy ti értettétek félre? (ha igen, akkor levonjuk jeoy-tól is azt a lelkes +1-et)
és így az egész hordoz magában valamiféle értékvesztést (szerintem) - azzal együtt, h a telók nagyon is jók.

- ti mind egyéniségek vagytok!
- igen, mi mind egyéniségek vagyunk!
- ti mind különbözőek vagytok!
- igen, mi mind különbözőek vagyunk!

: ))

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#1785) Karma válasza Lord Zero (#1784) üzenetére


Karma
félisten

Nem baromság, mert tényleg most ugrál a legtöbb gyártó együtt (ld. kínaiak). De ezzel párhuzamosan arra akarunk rávilágítani, hogy a "nagy" gyártók (= aki számít) már mozdultak együtt korábban nem egy soron (változó sikerrel), így ha most emiatt a gyártók feláldozzák egyediségüket és szabad akaratukat a Google oltárán (ami mellesleg tényleg baromság), akkor vagy már egyszer hoztak ilyen áldozatot a régi rendszerekkel, vagy soha nem is volt ilyen érték, csak az aktuális rajongók/ellenrajongók magyarázzák be. Mint mondjuk a retro/nosztalgia.

Én részemről az apatikus álláspontot választom.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1786) stewe780 válasza joey04 (#1781) üzenetére


stewe780
őstag

Ebben meg neked van igazad. Latszik, hogy az ios alacsony reszesedese nem vette ra a megfelelo es gyors valaszra, az android kellett hozza, hogy egy kicsit osszekapja magat. Az, hogy kapkodna, nem gondolom, lassu ez meg mindig. Viszont ha jo alapokat dolgoz ki az jovedelmezobb lehet a kesobbiekben, meg ha tovabb is tart a valtoztatas.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1787) joey04 válasza Lord Zero (#1784) üzenetére


joey04
titán

akkor levonjuk jeoy-tól is azt a lelkes +1-et
nem kell :N

1786:

így van. Én megértem a Nokiát, hogy pl nem állt be az android használók táborába, számomra inkább az a furcsa, hogy amikor valaki beírja, hogy androiddal jobb lenne, az le van hurrogva, pedig így van jelenleg. a többség ízlése most arra húz, tehát a valóban jobb lenne (ugye a symbian piacvezetése megtévesztő dolog, ez olvasható egy másik topikban idézett részben), na meg azokat, akik nem vesznek csak addig mást, amig a symbian gyengélkedik, mert nokia megszállottak, és bármit csinál a cég, azt kimagyarázzák, hogy úgy jó, lásd pl az UI kérdése, amit már maga a Nokia is elismert, hogy bizony át kell alakítania. Amíg ez nem történik meg, addig azt hallgathatjuk, hogy jó ez így, sőt ez előny, aztán ha esetleg kap egy modern, jól használható, kényelmes felületet, akkor meg jönnek majd az én megmondtam dumák. Azok akik meg korábban kiálltak mellette hangoztathatják, hogy megérte, holott nem. Vett volna egy droidot, aztán akkor, amikor eljön az idő, cserél. nem kell x ideig egy toldozott foldozott, kényelmetlen rendszerrel élnie. persze kivétel akad, van akinek ez jó, és fújjog (remélhetőleg) az új symbian láttán majd. nem róluk van szó. hiszen akik azt írják, hogy megérte kivárni, mert az új már valóban jó, azoknak nem hiszem el, hogy tetszett a régi/mostani...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1788) Ricardo


Ricardo
félisten

A Nokia mindig lassan mozdul. Lásd színes kijelzők, most az érintő kijelzők, de ha sikerül mozgásra bírni, akkor mindíg jó sült ki belőle. Remélem most is ez lesz. megrázzák magukat, és kihoznak a symbianból valami ütőset.
Én azok közé tartozom aki (mivel nem érzek leküzdhetetlen vágyat az érintő kijelző használatára), jól elvagyok a symbiannal, hiszen a nem érintős felületen az egyik legjobb.
mire eljutok oda, hogy érintős telefont vegyek, addigra kiderül mit alkotnak az új kor szellemében, és akkor elválik hogy mit veszek.
Bízom benne hogy jó irányban változik, és megtalálják a középutat. Nem örülnék neki ha olyan puritán lenne mint a WP7, de egy színes szagos tulcicomázott OS-nek sem örülnék.

(#1789) Gabor113


Gabor113
tag

Egy magyar E7 bemutató:

http://www.youtube.com/watch?v=nmB7vIMIYBU

Nagyon nagyon várom a tesztet egyszerűen szerintem gyönyörű lett ez a teló. (kíváncsi leszek mennyire lesz sikeres de szerintem ebben a Qwerty-s kategóriában a HTC új készüléke nem hasonlítható össze ezzel. (legalábbis az itteni teszt alapján) De pont ezért várom már a mobilarénás E7 tesztet.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1790) Gabor113 válasza Gabor113 (#1789) üzenetére


Gabor113
tag

http://gsm-online.hu/index.php/gsm/hirek/cikk/41

itt a teszt is. Várom nagyon a mobilarénást is.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1791) Misály válasza joey04 (#1787) üzenetére


Misály
addikt

en speciel azok koze tartozom akik tartanak a nagy megujulastol

(#1792) Dare2Live válasza Karma (#1778) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

volt erröl egy cikk:

[link]

Az van/lesz mint a PC gyártoknál. MS/saját platformos gyártó(Apple) kaszál, PC gyártók meg egymást tiporják agyon a minimális marginért. Melyik két gyártónak a legnagyobb a készülékenkénti marginja?
Apple, RIM. Mindkettőnek saját OSe van...
PCnél? Apple.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1793) Gabor113 válasza Dare2Live (#1792) üzenetére


Gabor113
tag

Ebben sok igazság van, de szvsz elég sok tévedés/ vagy érzelmi ill nehezen bizonyítható viszonyulás. Egy objektív cikktől igazából többet várnék, de ez csak személyes vélemény.

Ami igaz: Az Androiddal kapcsolatos általános viszonyulás és az okfejtés. (így a cikk nagy része :) ) úgy kb 70%-ban igaz amit leír de a maradék néhol kapitális baromság, szakmai tévedés.

Igaz, a számok alapján a Symbian még mindig vezeti a piacot, ezzel azonban csak a Nokia takarózik, a Symbian lerobbant a pálya szélén, és csak idő kérése, mikor érik utol a többiek.

Symbian meg sem közelítette az iPhone OS képességeit.

Ezt maximum egy szerzői találgatás jelenleg. 0-30-ra (csak számot mondtam) sokkal könnyebb nőni mint 30-ról 35-re. Az pedig hogy lerobbant volna a pálya szélén egy szakújságírótól megint egy orbitális baromság: A symbian funkcionalitásban fel tudja venni a versenyt bármelyik OS-el a probléma az hogy a "Symbian" egyenlő a legtöbb embernek az op rendszer által nyújtott UI-val. Csak ugye a kettő azért elég erősen különbözik egymástól. (mert az utóbbi valóban gyenge)

A symbianos telefonokat teljesen más típusú vevők és teljesen más kivitelben veszik, mint akik a modern okostelefonokat: üzletemberek, vállalatok, megszokásból - és mert olcsók, és könnyű azokat beilleszteni a céges működésbe

Ez sem igazán értelmezhető. Annyiban lehetne lefordítani hogy "nem trendy" de egy ilyen cikkben egy ilyen kijelentés nagyon gyenge....

Aztán az elsőség megmaradásáról vagy meg nem maradásáról vizionálni most még, megint csak nagyon csúnya mellényúlás. (lehet hogy meg fog történni de ezt a szerző nem tudja mert nem tudhatja garantálni)

A Windows Phone 7 közelmúltban történt rajtjáig az Android volt az egyetlen olyan operációs rendszer volt, amely eredményesen vette fel a harcot az időközben iOS-szé átnevezett iPhone OS képességeivel, és magára tudta irányítani a média, vevők és fejlesztők figyelmét is.

Ezért meg külön szégyellheti magát. A probléma nem a WP7-el van hanem azzal hogy ezt valójában minden nélkül ki meri így jelenteni. Ez egy hatalmas tévedés, semmilyen szám nem igazolja és nem is igazolhatja még. (elképzelhető hogy igaz lesz de akkor is bakker, hogy lehet ilyen leírni....)

Összességében: az Android valószínűleg tovább fog hasítani de szerintem nagyon hamarosan (nem kell neki több mint fél év) a több gyártótól is fogunk még látni ezt azt ami szerencsére mindenkinek jó lesz. :)

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1794) Karma válasza Gabor113 (#1793) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem meg a "Symbian tudna mindent, csak a UI rossz, az osszes kritizalo szakmai analfabeta es anyjukat" elmelet egy romantikus baromsag.

“All nothings are not equal.”

(#1795) Quasi_modo válasza Karma (#1794) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Pedig a "Symbian tudna mindent, csak a UI rossz megállapítás jól közelíti a valóságot. Annyi eltéréssel, hogy a UI nem rossz, hanem nem trendi és lehetne gyorsabb.

valami

(#1796) Gabor113 válasza Karma (#1794) üzenetére


Gabor113
tag

Én nem írtam azt hogy az összes kritizáló szakmai analfabéta lenne. De ez a csóka rengeteg baromságot írt össze és ezt a megállapítást tartom is. (ahogy azt is hogy sok igazság is van abban amit írt) De meg is cáfolhatod amit írtam, az előrébb visz. :) (a "baromság" jelzőt csak reakciónak veszem nem cáfolatnak :) ) Ami írtam azt tartom: az oprendszert nem kéne összemosni az UI-val ami tudom hogy mindent kapott mostanság mert nem elég csillogó villogó.

(a kritikák egy része egyértelműen jogos (ezek nagy része egyébként inkább a Nokiát illeti) más része pedig szubjektív - pl a világba tudok szaladni ha ilyen magukat szakújságírónak mondók olyanokat írnak hogy "elavult mert nem elég szépek a widgetek".... What dö fak??....? )

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#1797) Misály válasza Quasi_modo (#1795) üzenetére


Misály
addikt

En inkabb azt mondanabb hogy az ui konzervativ, klasszikus megkozelitesu, mint egy csoves erosito. Cserebe lassu es sajnos annyira nem megbizhato. Latszolag ezeken javitottak a klasszikus felfogas meg maradjon csak. Romantikus vagyok ettol? Igen.

(#1798) virkir válasza Misály (#1797) üzenetére


virkir
veterán

Romantikus vagyok ettol? Igen.
Szerintem meg nem vagy csak nem szereted a telefonodat értelmetlen ráderöltetett megkötésekkel használni.
Ráadásul a symbian UI egyáltalán nem rossz csak nem érintésvezérlésre találták ki csak rá erőltették a tapis mobilokra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1799) Karma válasza Gabor113 (#1796) üzenetére


Karma
félisten

Erre a cikkre (konkrétabban az Android = evil koncepcióra) ebben a topikban már reagáltam (és előtte), úgyhogy nem veszem az egészet górcső alá újra.

Térjünk inkább a lényegre:

"A symbian funkcionalitásban fel tudja venni a versenyt bármelyik OS-el a probléma az hogy a "Symbian" egyenlő a legtöbb embernek az op rendszer által nyújtott UI-val."

Ez egy tény. Nagyon sok felhasználó nem lát a műszerfal mögé. De teljes nyugodtsággal merem kijelenteni, hogy a fórumozók 99%-a szintén nem. Lehet kapaszkodni a BT fájlküldésbe vagy az USB OTG-ba, azoknak sok köze nincs se a Symbianhoz, se az S60-hoz (ez utóbbi egyébként messze nem csak a UI-ból áll - mondjuk irreleváns, hiszen már összemosták a kettőt). Ahelyett, hogy belevágnék egy újabb, sokaknak monoton körbe a(z egyébként szakirodalommal alátámasztható) véleményemről az architektúrális csodákkal kapcsolatban, inkább egy kérdéssel válaszolnék: mi az a Symbian-feature, amivel többet nyújt minden másnál?

"A symbianos telefonokat teljesen más típusú vevők és teljesen más kivitelben veszik, mint akik a modern okostelefonokat: üzletemberek, vállalatok, megszokásból - és mert olcsók, és könnyű azokat beilleszteni a céges működésbe"

Bár ezt kiemelted és belekötöttél a trendiséggel, itt egyáltalán nem arról van szó. Javaslom olvasd el még egyszer ezt a mondatot.

"A Windows Phone 7 közelmúltban történt rajtjáig az Android volt az egyetlen olyan operációs rendszer volt, amely eredményesen vette fel a harcot az időközben iOS-szé átnevezett iPhone OS képességeivel, és magára tudta irányítani a média, vevők és fejlesztők figyelmét is."

Ebbe is belekötsz, pedig csak annyi a baj, hogy előbb kezdted el írni a reakciót, mint hogy a végére értél volna: a legvégén van a lényeg. Azt meg se próbáld vitatni, hogy az iOS van a fejlesztők reflektorfényében, amiben a működő infrastruktúra (vö. nincs fizetős Market a világ nagy részén) és a fejlesztői eszközök, frameworkök (amiknek a WP7-ig egyáltalán nincs párjuk, bárki bármit is álmodozik) elég jelentős szereppel bírnak.

A WP7-nél mondjuk baj van az infrastruktúrával, a Nokia viszont ha megnyomja egy kicsit a szolgáltatói számlázást, ezen a téren jót villanthat. A baj csak a második ponton van: Symbianra fejleszteni még mindig rossz (most kihagyom a romantikát); a Qt, ami majd kompetitívvé teszi, majd valamikor a kiszámíthatatlan jövőben lesz adekvát alternatíva. (Ez most az én véleményem a Mobility API-val való koordinált verekedés után.)

"elavult mert nem elég szépek a widgetek"

Azért nem mindenki tudja le ennyivel, ez tényleg egy gyenge érv.
Ez a kép viszont mindent elárul:

Ha ezzel nem látok problémát, nincs több szavam, mert értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1800) Karma válasza Karma (#1799) üzenetére


Karma
félisten

Utolsó sorban: "láttok" akar lenni, csak már lecsúsztam a szerkesztésről.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.