Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Dare2Live válasza Gabor113 (#1793) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5800nál még elment szodával ez az UI. Jelenleg már végképp elavult. Fejlesztői oldalról hasonlók.

Hiába etalon az N8 anyagminőségre, hiába az egyik hanem legjobb a kamerája... e mellé kell egy jobb UI.
Ott az SGS. Már elnézést de egy vicc anyagminőségre az N8hoz képest. HW hibás benne a GPS, utca szinteket téveszt..... Mégse sír a fél forum, és jár oda joey minden nap, hogy udeszar, udeszar...

Közben én nem értem, hogy mért nem egy N900féle Maemo került az N8ra. Jelenleg is a legjobb mobil OSnek tartom. :K Ugyanígy az egész E7.... sort Maemoval hoztam volna. És senki nem sírhatna itt összevissza.... :)

E helyett csak jövőre ~márc fele jön 99% egy darab meegoos készülék. (~ E7megooval, ki kellett volna adni most n900belsős maemoval)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1802) madstunt válasza Dare2Live (#1801) üzenetére


madstunt
addikt

azért mert még év elején önmagában leállt a maemo6 fejlesztése hogy a mobilinnel összeházasítva megalkossa az intel meg a nokia a többcélú meego-t
az 5-el meg szerintem nem lehet olyan tömegtelefont csinálni mint amit az n8ból akartak
plusz nemtudni mennyire van a rendszerben támogatás pl multi touchra(de még dual touchra sem biztos hogy van) ami mint tudjuk egy olyan fícsőr ami nélkül ha bármit kiadnak csak sírás van.
Arról nem is beszélve hogy bár trükközéssel bárhol átkapcsolható portrait módba a fremantle attól még csak azok a progik használható szintűek ilyen pozícióba amit gyárilag is képessé tettek rá, a többi szétesik stb, és már ez is rendesen megszűrné a vásárlókat hisz sokan nem akarják 0-24/7ben szinte fektetve használni
és még lehetne érvelni.
az hogy majd májusban jön az E7 az még eléggé rugalmas

(#1803) Dare2Live válasza madstunt (#1802) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"azért mert még év elején önmagában leállt a maemo6 fejlesztése hogy a mobilinnel összeházasítva megalkossa az intel meg a nokia a többcélú meego-t"

Ne én itt látom a hibát. Symbian minden áron. Miközben ott van/volt kezükben a Maemo.
És nem is az UI miatt tetszett vagy épp a flash... miatt. Alád raktak egy debiant terminallal.
Nokia évek óta halmozza a stratégia hibákat és ezért van ott ahol.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1804) madstunt válasza Dare2Live (#1803) üzenetére


madstunt
addikt

na mondjuk nemtudni hogy milyen lett volna a maemo6(sajnos vagy szerencsére ezt mindenki eldöntheti magának)
vagyok azon a véleményen mondom hogy ha a symbiannal idén kijött cuccok közül a legjobbak maemo5-el jönnek akkor is ugyanannyi sírás lett volna csak mondjuk nem azért mint a symbiannál
az n900 fremantle kombó meg ha megnézed egy kifejezetten geek mobil, én speciel egyik családtagomnak se venném, kifejezetten azok tudják értékelni a dolgait akiket amúgy is mélyebben érdekel az informatikaés az átlagnál nagyobb ismeretanyaguk van...
mintha az open source communitynek próbálták volna telót csinálni kb

(#1805) Lirion válasza joey04 (#1787) üzenetére


Lirion
addikt

Az a baj az ilyen "vett volna droidot" megállapítással, hogy az a droid lehet, hogy pont abban nem alternatíva, ami az illetőnek fontos lenne. Hiába körülményesebb kezelni az s60-t, mint a droidot, ha jelenleg csak az előbbinél van usb otg, hdmi meg normális kamera, smart dial vagy a teljes menürendszer fektetett megvalósítása.

(#1806) jacis


jacis
nagyúr

Mikor beszélünk az N8-ról?
Az elöző hozzászólások nagy része elmenne a nagy symbian topikban.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1807) Quasi_modo válasza Karma (#1799) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mi az a Symbian-feature, amivel többet nyújt minden másnál?
Inkább fordítsuk meg: mi az amiben kevesebbet ? (nem a UI)

valami

(#1808) virkir válasza Karma (#1799) üzenetére


virkir
veterán

mi az a Symbian-feature, amivel többet nyújt minden másnál
Előrebocsájtom csak mint felhasználó tudok nyilatkozni, egyáltalán nem látok a mélyére.
Példát szerettél volna, namost én keresgélek próbálok informálódni egyéb rendszer után mert rám van sütve a symbian fun jelző szeretném ha lenne alapja is.
Nézegettem az androidos telefonok topikjait és nem győzöm kapkodni az ékszíjat amit igen sűrűn ledob az agyam.
Android masstorage SGS:
A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont
Mivaaan... Ezt értesd meg az egységsugarú júzerrel vagy tegyen a telefon mellé egy kis cetlit a használati utasítás kivonatával.
Symbian masstorage:
Rádugod a telefont majd kiválasztod, hogy pc suite vagy háttértár legyen a telefon (pcsuite módhoz rak fel drivert egyébként megy minden magától)
Ezek csak alap dolgok amik nekem mint felhasználónak riasztólag hatnak és akkor a guglifüggőséget még nem is említettem

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1809) Karma válasza virkir (#1808) üzenetére


Karma
félisten

Ez egy bug az SGS részéről. Mindenhol máshol úgy néz ki, hogy bedugod a kábelt, fenn jelez, hogy USB-t érzékel, lehúzod a panelt és ráböksz a csatlakozásra. Sőt, úgy emlékszem 2.2-ben ez még tovább egyszerűsödött.

Quasi_modo: Rendben, bár egy kis időt kérek, hogy információt gyűjthessek.

“All nothings are not equal.”

(#1810) #16820480 válasza virkir (#1808) üzenetére


#16820480
törölt tag

amúgy a mass storage úgy működik, hogy rádugod a telefont, fent a lehúzható sávban me gki tudod választani az usb kapcsolat módját, de amúgy mass storage az alapértelmezett, és nem kell minden alkalommal választani, csak ha mást akarsz mint legutóbb.

amúgy a "symbian fun" a gondolom ilyen vicces, mókás dolog, amit symbian-nal lehet megcsinálni. te gyanítom "symbian fan" lehetsz.

(#1811) Misály válasza Karma (#1809) üzenetére


Misály
addikt

Mokas hogy arra gyursz, hogy sziddhasd a symbiant:)

Mellesleg tegnap este fridge-en is ott viritott egy hatalmas n8 korbekeretezve a kijelzofalat a nagyszinpadnal, nem aprozzak el a marketinget.

(#1812) Karma válasza Misály (#1811) üzenetére


Karma
félisten

Félreértesz, nem a Symbian szidása a lényeg. Inkább olyan ez, mint amikor egy Jehovistával kardoztam a Keresztény Körkörös Logika ellen - mondjuk akkor se sok sikerrel -, egy kis realizmust szeretnék csak látni.

Meg még az is lehet, hogy tanulok valamit.
Az ilyen gyenge szúrkálódásból sokat nem, az biztos.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1813) Misály válasza Karma (#1812) üzenetére


Misály
addikt

Nem ertettelek felre csak viccelodtem mert ma kb ehhez van agyam.

Jehovakkal meg jo vitatkozni, ha ugyesen csinalod elobb utobb kikialtanak ordognek amikor megingatod a hitukben oket.:P

(#1814) Wartburg


Wartburg
csendes tag

Sziasztok!Tudna valaki segíteni?Nemrég vettem egy N8-at amivel az a gondom,hogy ha meg akarom nyitni a képek illetve a videók mappát akkor elfeketedik a kijelző vagy lefagy a tella.Magyar szoftvert(sajna olasz a drága és csak angolul komunikál velem)vagy főzött romot lehet rá tolni valahogy?Az omnia hd-nál nagyon hozzá szoktam az egyedi romokra!Köszi a segítséget előre is!!!!Üdv!!!! :W :W :W

(#1815) Dare2Live válasza virkir (#1808) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a folyamatból kimaradt az újarindítás, szóval leht végigmegy az SGS tulaj ezen a horror soron aztán még mindig nem megy az SGS mass storage modban.

Van rengeteg ilyen csoda az SGSben. pl elő kellett vennem a régi navit mert ennyire jól érzékeli a műholdakat. [link] vagy....

És mégis benézel a topikjába, nem azt látod, hogy megy a folyamatos fika, meg az így szar úgy szar. A tulajok próbálnak együttélni a "szar" SGSel, próbálgatják az új romokat....itt meg más se megy mint igyszarugyszar.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1816) Sofian válasza virkir (#1808) üzenetére


Sofian
őstag

Hmm. Akkor nálam valami csodát produkálhat az SGS. Rádugom/Háttértár/csatlakoztat... és látom a gépen..

Eredeti, nem főzött ROM...

[ Szerkesztve ]

(#1817) virkir válasza Sofian (#1816) üzenetére


virkir
veterán

Érdekes mert a topik első hozzászólásából másoltam ki. Neked lehet egyedi a telefonod.

Dare2Live
Nézd egy ilyen árú telefonnál ez azért érthető is meg nem is. Személy szerint én már földhöz vágtam volna ha nekem egy prémium telcsi ilyen bugokat produkál.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1818) Sofian válasza virkir (#1817) üzenetére


Sofian
őstag

A hiba, hogy a gép nem látja a készüléket tényleg előjön egyeseknél, de ha már az USB-debug módban fel tudja rakni akkor a háttértár mód is szokott működni.

Egyébként a Samsung és a Nokia esetében egy igen komoly emberiség elleni bűnt vélek felfedezni... KIES és Ovi Suite néven.

Egyik rosszabb mint másik..bár szerintem most a KIES áll nyerésre a ... :)

(#1819) Karma válasza Wartburg (#1814) üzenetére


Karma
félisten

Milyen tartalmak vannak a telefonon jelenleg?
Üres állapotban is kiakadnak?

“All nothings are not equal.”

(#1820) zool1


zool1
őstag

Üdv!

Volt a kezemben ez a telefon nagyon tetszik, Megtudná valaki mondani hogy a telefonnak melyik része fém vs műanyag?! Eleje, háta ...stb.

(#1821) zool1


zool1
őstag

Ja igen!

Akinek már van ilyen telefonja. Amit kipróbáltam az üzletben, annak a telónak a kamera gombját benyomva nem történt semmi. Elvileg el kellett volna indulnia a fényképezőnek, de semmi. Másik jobb oldalon a töltöttség jelző, úgy nézett ki mit ha a telót a töltőre tettem volna.(föl felé lépdel a rovátka 1esével). Egyébként a ketyere nagyon egybe van. nekemugyan SGS-em van, de szerintem a hétköznapokban az N8 használhatóbb lesz, pláne ha jönnek majd a frissítések. :C

(#1822) Wartburg válasza Karma (#1819) üzenetére


Wartburg
csendes tag

Igen üresen is kiakad,egyébként pár kép van rajt 3mpx felbontásban.Amikor lőttem pár tesztfotót és nem nyitotta meg akkor pc-n keresztül letöröltem és átállítottam 3mpx-re bízva abban,hogy a 12mpx miatt nagy a file és ilyen lassan nyitja meg.De sajna nem ez nem akarja megnyitni!!!

[ Szerkesztve ]

(#1823) Karma válasza Wartburg (#1822) üzenetére


Karma
félisten

Firmware verziókat írj még légyszi (*#0000# után mindent, amit látsz).
Sajnos a galéria mindig a leggyengébb alkalmazások között volt...

“All nothings are not equal.”

(#1824) Sarlon válasza Wartburg (#1822) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Sztem az még a régi soft miatt van, egyik ismerősöm ugyan így járt, gsm boltos N8, nem nagyon frissítették.. :S

N82- N8- Lumia 920

(#1825) jacis válasza zool1 (#1820) üzenetére


jacis
nagyúr

A kérdésedre megtalálod a tesztben a választ.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1826) Wartburg válasza Karma (#1823) üzenetére


Wartburg
csendes tag

Release: PR1.0
Software version: 011.012
Software version date: 2010-09-18
Custom version: 011.012.225.03
Custom version date: 2010-09-21
Language set: 011.012.01.01
Model: N8-00
Type: RM-596
Latest update: Not updated
Browser version: 7.2
Flash version: 4.0
Java version: 2.1

[ Szerkesztve ]

(#1827) Wartburg válasza Sarlon (#1824) üzenetére


Wartburg
csendes tag

Megoldás?Nem találtam frissítést,ismerősöd,hogy oldotta meg?

(#1828) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

NEKEM tetszik. Kell hozzá türelem mire a symbian 3-at megszoktam, meg főleg az ékezetes betűket, de jo keszulek, az eddigi legjobb Nokia. A kamera egeszen szuper. Egy het alatt kétszer lefagyott,de újraindítással megoldottam. Lassan megszokjuk egymást.
Ezért a tudasert realis a 132,900 ft.
A 3 főképernyő a rengeteg widget nagyon szerethetove es kezelhetove teszi. Szep a grafika, a témák, nagyon masszív szerkezet. Igazan jó, ráadásul nagyon gyors a menuje.
Vannak hibái, de nem bántam meg hogy megvettem,

(#1829) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Ez egy jo telefon megéri az árát

(#1830) Karma válasza Wartburg (#1826) üzenetére


Karma
félisten

Ez sajnos jelenleg a legfrissebb elérhető szoftver... Mondjuk az újraflashelés egy próbát megérhet, így akár magyarrá is lehetne tenni a telefont.

Nokiahivő: Remek, hányszor akarod még leírni?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1831) Wartburg válasza Karma (#1830) üzenetére


Wartburg
csendes tag

Újraflashelni hogy tudnám?Leírnád röviden vagy egy link esetleg?Köszi az eddigieket is!!

[ Szerkesztve ]

(#1832) jacis válasza Nokiahivő (#1828) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi, hogy leírtad. Én most olvastam elöszőr....
A fagyásoknak viszont nem örülök.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1833) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Egy hete baratkoxunk, szokatlan a symbian 3 de nagyon könnyen kezelheto a 3 képernyő a rengeteg widget segítségével. A kamera meg egészen szuper.
Az eddigi legjobb Nokia.
Az èkezetes betűket megtanulni nem könnyű de menni fog. Ajánlom mindenkinek.

(#1834) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Egy hete baratkoxunk, szokatlan a symbian 3 de nagyon könnyen kezelheto a 3 képernyő a rengeteg widget segítségével. A kamera meg egészen szuper.
Az eddigi legjobb Nokia.
Az èkezetes betűket megtanulni nem könnyű de menni fog. Ajánlom mindenkinek.

(#1835) Wartburg válasza Nokiahivő (#1834) üzenetére


Wartburg
csendes tag

OK!OK!Én is szeretném a tellát ha nem lenne vele ilyen szoftos gondom!Lehet,h marad még az I8910 Hd-m is,hogy valamit használni tudjak !

(#1836) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Legyetek hozzam türelemmel. Az N 8-rol irom a hozzászólást, meg szokatlan a billentyűzet, ide meg ma regisztráltam, teljesen uj vagyok es benazok hogy kell elküldeni a hozzászólást. Nagyon kicsi az ok gomb.

(#1837) Karma válasza Wartburg (#1831) üzenetére


Karma
félisten

Írtam egy privát üzenetet erről, hosszan.

“All nothings are not equal.”

(#1838) Wartburg válasza Karma (#1837) üzenetére


Wartburg
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!Már nézem is!!

(#1839) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Az egy het alatt ket szoftverfrissites érkezett, s folyamatosan fognak érkezni.
A Nokia odafigyel a ccucsmodellre, nehany het alatt egeszen jo cuccok érkeznek rá.

(#1840) Karma válasza Nokiahivő (#1839) üzenetére


Karma
félisten

Szabadna egy olyat kérnem, hogy a sok marketingszöveget gyűjtsd össze egy nagy hozzászólásba ahelyett, hogy öt-tíz percenként egy újat írsz?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1841) VIPowER válasza Nokiahivő (#1828) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Egy het alatt kétszer lefagyott,de újraindítással megoldottam. "
"Ezért a tudasert realis a 132,900 ft." :D

(#1842) Sarlon válasza zool1 (#1820) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Ha volt a kezedben, akkor csak meg tudod állapítani, h mi fém, mi műanyag..?

Wart: Nem tudom ő hogy oldotta meg sajnos, csak azt tudom, h a hiba ugyan ez volt, de nála sokkal több képről volt szó, mint 1-2.. Egy másik telóval készítette őket és a memo kártyát rakta bele az N8 ba. A galéria frissítésnél meg off olt a teló.

N82- N8- Lumia 920

(#1843) Sarlon válasza zool1 (#1820) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Dupláztam, sry..

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#1844) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Hogy lehet az oldalt frissíteni ha elmentem konyvjelzokent ?

(#1845) Nokiahivő


Nokiahivő
csendes tag

Nem kereskedő vagyok. És nem marketing szövegnek szántam, csak kezdo vagyok itt, es reméltem hogy kérdéseimre itt kapok majd választ, meg segíteni is tudok esetleg akinek kérdés van a vétel elott .
De ugy látom ebben tévedtem.

(#1846) Karma válasza Nokiahivő (#1845) üzenetére


Karma
félisten

Nem vagy egy kicsit türelmetlen? Hét perc telt el a kérdésed óta. Másrészt egy kézen megszámolható, hány N8 tulajdonos van a topikban, nem csoda ha nem jön azonnal a válasz.

Egyáltalán mit akarnál az oldalon frissíteni?

“All nothings are not equal.”

(#1847) Nokiahivő válasza Sarlon (#1842) üzenetére


Nokiahivő
csendes tag

A telefon egyébként műanyagból van mármint a burkolat de kiválóan össze van rakva, semmi nyekerges,
az előző telefonom E 90 volt amit használtan vettem 80 ezerért, ahhoz képest fényévnyi a különbség, tehát megéri ax árát.

(#1848) zool1 válasza Sarlon (#1843) üzenetére


zool1
őstag

bocs de tényleg nem tudnám megmondani. Mintha a 2 vége fémből készült volna, ami közte van meg műanyag, de a tesztet olvasva, ez már nem állja meg a helyét....!

(#1849) Nokiahivő válasza Karma (#1846) üzenetére


Nokiahivő
csendes tag

Elmentettem a topicot konyvjelzokent ,csak amikor belepek,nem az utolso hozzászólást látom. Ennyi a gond. Rutintalan vagyok

(#1850) Karma válasza zool1 (#1848) üzenetére


Karma
félisten

Ollé.
A két vége (fekete, fényes) műanyag, a telefon teljes teste fém, elől pedig üveg.

Nokiahívő: Még mindig nem értelek sajnos. A számítógépeden vagy a telefonon mentetted el? És a böngészőbe, vagy az "Elmentem ezt az oldalt!" linkkel itt a fórumon? Sajnos nem vagyok gondolatolvasó.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.