Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Guff válasza tjb007 (#500) üzenetére


Guff
csendes tag

Arra gondoltam :)

(#502) manchester85 válasza rainmen (#497) üzenetére


manchester85
addikt

Az a helyzet, hogy teljességgel logikátlan, amit írsz. Te nem az N8-ról beszéltél, hanem egyáltalán az okostelefon vs. funkcionális, fapados telefonok összehasonlításáról. Most miért akarod utólag az N8 eladásait magyarázni, amikor nem erről volt szó. Amúgy meg, milyen eladásokról beszélünk, amikor most jött ki a telefon?

i6 Silver

(#503) Quasi_modo válasza Misály (#496) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezek dobnak a használati értéken nem pedig a folyamatos scroll.
Bizony. Csak mostanában nem ez a trend. Valaki ki kitalálta azt a kifejezést, hogy felhasználói élmény (de útálom ezt a kifejezést), azóta mindenhol ezt látom.
Gyorsan reagáljon a készülék, az fontos, azzal egyetértek. A csilli-villi viszont ha van jó, ha nincs az is jó.

valami

(#504) tjb007 válasza Guff (#501) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az maximum csak a testvére lehetne, a változata semmikép sem.

(#505) Karma válasza Misály (#496) üzenetére


Karma
félisten

"Miért? Mert symbian, mert ismerik, és ezt szokták meg."

Szerintem ez lesz a legkisebb tényező a sikerben.

Amiket felsoroltál, mint "használati értéknövelők", a két legegyszerűbb és (a Navteq megvásárlását nem számítva) a legolcsóbb menekülési útvonal a Nokiának a tényleges fejlesztés helyett, amit mint láthatod, meg is játszottak. Sok ember boldog lesz ezzel, nem kétlem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#506) Vikthor


Vikthor
nagyúr

kíváncsi vagyok mennyire nyomja majd le az 5800 XM-ek árát egy pár hónap elteltével. N8 karácsonykor is még bőven 100 felett lesz ide a bökőt...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#507) Misály válasza Karma (#505) üzenetére


Misály
addikt

Ebben igazad van sok ember aki megveszi a symbian szót sem ismeri. Cseréljük le Nokiára.

Ahhoz meg hogy olcsó használati értéknövelők:
A többiek mért nem lépték eddig meg? Mert akkor hőn lenézett telefongyártónk télleg fasorban se lenne. És én is kereshetnék valami google-szörnyszülöttet.
Vagy ennyire meg van elégedve a világ a szar fotókkal pl? Érdekes amióta kijött az n8, az engadget arról próbálja meggyőzni a világot hogy az tulajdonképpen szar.

[ Szerkesztve ]

(#508) AMD Power


AMD Power
titán

Először is gratulálok a teszthez! :R

Nekem maga a telefon nem egy nagy csalódás. Ennyit vártam tőle. De örülök neki ,hogy végre egyben van telefon. Olyan minőségű mint amilyennek kell lennie ebben a kategóriában.

(#509) F-ECT$ válasza rainmen (#476) üzenetére


F-ECT$
titán

Még jó, hogy vannak pár millióan akik nem így gondolkoznak, különben a fát még ma is csak lándzsa készítésére használnánk. (Vagyis inkább nem használnánk semmire, mert a lándzsakészítésig sem jutottunk volna el.)

Dive ever, work never.

(#510) 64b0r


64b0r
aktív tag

Csak tudnám, ki engedi ide ezeket az esőembereket, hogy osszák az észt. :U

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#511) runner 125 válasza Jadro (#404) üzenetére


runner 125
nagyúr

Erre alternatíva autóstöltő, hálózati töltő, usb - ha úgy is tölti. Biztos, ami biztos elven nálam mindig vannak. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#512) runner 125 válasza F-ECT$ (#509) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úf, most látom ezt a hsz.-t. Részemről csak ennyi; ÉBRESZTŐ neki. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#513) Lord Zero


Lord Zero
addikt

az N8 lappangó ereje abban leledzik, h magáénak tudhatja a megosztás oly mérvű képességét, melyet egy isten létezéséről szóló hitvita sem tudna kiváltani, még akkor sem, ha valaki magasba tartana egy corpus delictit :D
no és a megosztás után... már csak uralkodnia kell :)))

jó ez a topic (elejétől fogva olvasom, akárcsak a másik, előzetesről szólót), tömény árnyékháború..
kár, h szétszeditek egymást...

nem, mindegy

(#514) Samus


Samus
addikt

Hát...szép, jó az anyaghasználat, én elvakult Symbian párti vagyok (nem tudom, miért, a Droid számomra túl durva a sok lehetőség miatt), de valahogy nem érzem azt, hogy nekem ez most kellene. Szép, meg jó, de akkora volt körülötte a hype, hogy a szememben "ájfón" lett belőle. Sajnos sok dolog kimaradt, de képek tényleg szebbek, hogy ez most az optika vagy az új szoftver érdeme, azt nem tudom (valószínű utóbbi, mert az N82-ben is CZ van, de a zajszűrés durván jelen van...). Jobb lett volna, ha sima USB van az alján, lévén az ember nem fog mindig kábelt magával cipelni, pedig az OTG-nek az lenne a lényege, hogy tetszik a cucc, ami haver pendriveján van, elkérem, gyorsan lekopizom, és örülök. De ha a kábel épp nincs kéznél, akkor bukta...Ahogy HDMI-ből is jó lett volna a normál, nem a mini méretet rápakolni. Elfért volna, annyira nem lehet vékony, hogy egy jól megtervezett USB port ne férjen el.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#515) bob011 válasza Konflikt (#30) üzenetére


bob011
tag

Dexter már a s05e02-ben is N8-at használt 12min23sec-nál látszik pontosan.

(#516) MarQs válasza Misály (#507) üzenetére


MarQs
senior tag

Kétségtelen!
Ez a készülék nincs akkora lemaradásban a konkurenciához képest gyenge tulajdonságaiban, mint amekkorát rávert pozitívumaiban más gyártók mobiljaira és ez a lényeg! Ez egy ilyen telefon!

Szevasztok!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#517) Karma válasza MarQs (#516) üzenetére


Karma
félisten

Szóval egy jó kameramodul, és mindenki azonnal hajoljon meg?

“All nothings are not equal.”

(#518) Misály válasza Karma (#517) üzenetére


Misály
addikt

Kicsit próbálj meg nem magadból kiindulni. Nálunk ismerősök között igencsak mennek a mobilfotók, élményfotók ha úgy tetszik. Tovbábbmegyek, minden hétköznapi ember használja a telefonos kameráját. ÉS ez az átlagfelhasználás, mindenki használja a kameramodult a telefonján, nemhiába sírták ki az apple userek a jobb kamerát. Az N8-nak van létjogosultsága ebből a szempontból és amivel reklámozták, azt hozza is.

Ha nem is meghajolni, elismerni azért nem olyan nehéz.

(#519) Barthezz2 válasza Karma (#517) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért nem csak az van :P De persze értem mit mondasz :)
Nem kell meghajolni, de ugyan így én sem hajolok meg a "mindenes" droid, vagy ios előtt. Egyik telefon ebből jobb, a másik abból. Ezek csak telefonok :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#520) MarQs válasza Karma (#517) üzenetére


MarQs
senior tag

Gondold át még egyszer!
Nem ez volt a mondandóm lényege!

Nem kell azonnal meghajolni, sőt később se, mert nem hibátlan a telefon - a csúcsot csak alulról karcolgatja - de nem kéne sz@rba se nézni, mert épp a mai trendek tekintetében szépséghibákkal bír...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#521) Karma válasza Misály (#518) üzenetére


Karma
félisten

Persze, ezzel természetesen egyetértek. Még én is nagy dilemmában vagyok, hogy a következő nagy telefonberuházás ez legyen (nekem is fontos a kamera, valamint ott a januárban végződő fejlesztői verseny, amire már jó lenne tényleg valamit produkálni - most legalább ráérek majd), vagy egy iPhone 4 (az okokat nem részletezném túl Nokia-topikban).

De MarQs úgy fogalmazott, mint ha a pozitív és a negatív tulajdonságok egálban lennének. Azért ez közel sincs így.

Szerk. az új hozzászólás fényében: nem csak a trendekkel van a baj. A gyenge, a rendszert éppenhogy elbíró, erőtartalékkal nem rendelkező hardver nem trend kérdése, hanem tény. Meg az is, hogy két éve kellett volna már a boltokban lennie, nemhogy decemberben... Ettől még persze nem lesz kategorikusan szar (talán), én ezt nem is mondtam egyszer se.

Viszont eszembe jutott egy másik téma, amit senki se érintett eddig: hogy viszonyul a telefonon futó rendszer a nyílt forráskódú S^3-hoz? Vajon lesz átjárás? Mikor fog úgy dönteni a Nokia, hogy mostantól leszarja az N8-at, mint eddig minden korábbi telefonját? Lesznek 3rd party buildek? Még mindig aláíráscheckeltek a lényegi ROM partíciók?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#522) Misály válasza Karma (#521) üzenetére


Misály
addikt

Szerintem a pozitívum negatívum viszonya jelenleg szubjektív, bevallottan nem a végleges verziót adták ki, mire én eljutok oda hogy megvegyem addigra megkapja azokat a +-okat amikkel eredetileg kiadták volna. És ha veszel egy ilyet akkor mondok egy programötletet ami nekem hiányzik:) Talán van olyan pontos érzékelő benne hogy működne.

Azt hogy HW gyenge aláírom, azt hogy önmagát épp hogy csak elbírja azt addig nem jelenteném ki amíg nem használom cca 3 hónapja.

Az utolsó hozzászólásodhoz nem tudok mit mondani, talán napimobilon tudják rá a választ.

[ Szerkesztve ]

(#523) Karma válasza Misály (#522) üzenetére


Karma
félisten

"Azt hogy HW gyenge aláírom, azt hogy önmagát épp hogy csak elbírja azt addig nem jelenteném ki amíg nem használom cca 3 hónapja."

Ehhez csak annyit fűzök még hozzá, hogy sokkolt Bog videója, mert a szűz telefon, amit én láttam, nem volt ennyire lassú. Mivel már jó ideje alulról szagolom a Symbiant nem lep meg, hogy legalább lineárisan lassul a rátöltött/létrejött adatoktól, de egyben nagyon el is szomorít :(

“All nothings are not equal.”

(#524) MarQs válasza Karma (#521) üzenetére


MarQs
senior tag

Szerinted ez a hardver a rendszert épp hogy elbírja, szerintem meg elegendő lesz még jó néhány más dologra is. Van aki ezeket a paramétereket nevetségesnek nevezi, van aki pedig úgy jellemezné: optimalizálás. Ezt úgy is az idő és a júzerek döntik majd el... én a tapasztaltak szerint bízok ebben a konfigurációban.

Hogy korábban kellett volna megjelennie a készüléknek?
Szerintem inkább ez a tény - nem az előzőekben taglalt - de mindez nem befolyásolja a kütyü használhatóságát.

A nyílt forráskód kontra átjárhatóság hasonló cipő és a jövő dolga - e téren nem leszünk ma okosabbak... a sz@rba se nézést pedig természetesen nem neked címeztem - bocsi ha így jött le!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#525) manchester85


manchester85
addikt

Hát nem azért, de szerintem egy mai csúcstelefonnál a webböngészés használhatósága kerül a legfontosabb helyre. Ez a teló böngészés tekintetében labdába nem rúg a konkurenciával. Innentől kezdve meg szerintem nincs miről beszélni... A fényképezés jó funkció, de szerintem nem kifejezetten produktív. Egyszerűen nem lehet köré építeni egy telefont, és nincs is értelme. Egy telefon elsősorban valóban maradjon meg telefon, vagyis inkább tele.Telekommunikációs eszköz Egyszerűen magát a koncepciót kell újraértelmezni. Egy távközlési forma, amivel közelebb kerülünk másokhoz és a világhoz. Tulajdonképpen az egész internet és az online programok erről szólnak. A fényképező minősége is fontos dolog, de mivel ez csupán egy kis egység ebben az összetett online telekommunikációban, így erre képtelenség ráhúzni egy csúcsmobilt. Arról nem is beszélve, hogy közvetlenül nem is játszik szerepet a fényképezés az online tevékenységekben. Most őszintén: ki az, aki legalább 1/5-öd annyi időt tölt fényképezéssel, mint netezéssel? Szerintem senki. Aki meg mégis, az nem telefonnal fényképez. Szerintem is fontos a jó fényképező egy mobilban, de egy a sok funkció közül, és messze nem építhető köre egy telefon, sztem.

i6 Silver

(#526) Misály válasza manchester85 (#525) üzenetére


Misály
addikt

Csak amíg egy böngészőt akármikor le tudsz cserélni ( és jelen esetben is van rá mód ) addig a kameramodult nem.

(#527) emre33 válasza manchester85 (#525) üzenetére


emre33
addikt

1: Böngésző nem készült el, úgy gondolták ezért nem fog csúszni a telefon újabb egy hónapot! Jól tették, majd felrakjuk! Sw frissítés amúgy is nagyon ajánlott!
2: PC-re tudsz böngészőt telepíteni? Igen! Symbiánra tudsz? Igen! Kérdés?????????????
3: Opera jobb? Igen! Ingyenes? Igen. Kérdés?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#528) MarQs válasza manchester85 (#525) üzenetére


MarQs
senior tag

Szerintem meg pont de! :)
Már bocs a hülye szófordulatért!

Véleményemet csak azzal tudnám igazolni, hogy pont erre a koncepcióra épít - mármint a multimédiára/fényképezésre - az egész múlt és jelenbéli N széria Nokiáéknál.

Bár véleményed egy részét én is osztom: gyenge a tel böngészője - van még mint csiszolni rajta - de szerencsére már érkezőben a javítás...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#529) manchester85 válasza emre33 (#527) üzenetére


manchester85
addikt

Úgy az egész felhasználói felület nem tetszik. A kezdőképernyőn rikító, átláthatatlan widgetekkel együtt. Operában van multitouch? Ahogy elnéztem a WP7-et, sem a Microsoft sem az Apple mellett nem férhet meg a symbian. Pedig a WP7 se szimpi, de abban látok potenciált, ebben nem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#530) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Abból a több százmillió emberből jóval kevesebb az, aki ilyen (vagy hasonló árú) telefont meg tud engedni magának. Aki igen, vagy kiböjtöli nem feltétlenül a legjobb volta miatt veszi Státuszszimbólummá kezd válni a csúcstelefon. Tulajdonosaik hányada az, aki ki is tudja használni a képességek akár felét is. Több milliárdot pedig nem emlegetnék. De lehet feszíteni vele! Mint az autókkal is...
Érdekesebb az USB-s probléma. A kérdés, hogy az a port hozza-e mindenben az USB 2 specifikációját, tehát tápfeszültségben/áramban is is. Ha igen, akkor elviszi a külső HDD-t is (lásd pl. WD Passport), pont mint a notebook. A pendrive esetén a kicsi/nagy méretekben semmit, kapacitásban pedig alig jelent valamit a fogyasztás szempontjából. Aki nem hiszi heréljen ki egy USB kábelt és mérjen tápszálon folyó áramot.

(#531) Quasi_modo válasza manchester85 (#525) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

szerintem egy mai csúcstelefonnál a webböngészés használhatósága kerül a legfontosabb helyre.
Ez nálam szinte az utolsó.
Most őszintén: ki az, aki legalább 1/5-öd annyi időt tölt fényképezéssel, mint netezéssel?
Én. PC-n netezek. (legtöbbször)
Aki meg mégis, az nem telefonnal fényképez
De. És még csak nem is szégyellem.

valami

(#532) dadu7 válasza Karma (#521) üzenetére


dadu7
tag

ezzel a dilemmával én is így vagyok... Jelenleg egy Legendet nyúzok, nagyon szeretem, hasonló procival és kijelzőfelbontással dolgozik, ami nekem meg is felel, ám az akkuidő mindenféle trükközéssel is elég értékelhetetlen (tudom h ez egyre általánosabb a tapis okostelefonoknál :) ) Februártól nem itthon fogok melózni, így nagyon jó lenne egy komoly kamerával felszerelt mobil, hoyg mindent megörökíthessek jártamban keltemben. Nagyon megszerettem az androidot és a HTCt is, ez előtt főleg nokiákat használtam, az uccsó egy e51volt, imádtam (utána egy rövid idegtépő ballépés egy LG Arenával :D ). Az i4 is vonz, de kompromisszumokat kell kössek, mert ami a legfontosabb lesz nekem innentől az a jó képalkotási és videófelvevési képességek, korrekt email kezelés csatolmány fogadással, kreálással, copy pastetel, konvertálgatás nélkül filmezés, normális zenelejátszási képességek, illetve egy tördelésre képes emberi böngésző, illetve egy kb 2 napos üzemidő..

(#533) Barthezz2 válasza manchester85 (#529) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Átláthatatlan? Már megbocsáss, de akkor veled van a baj, ha a katonás sorokba rendezett widget-eket nem látod át.
A samsung féle kidobok mindent, 600 féle formában, ahova esik úgy puffanik widget-ek szvsz sokkal átláthatatlanabbak...

Everybody lies.

(#534) MarQs válasza manchester85 (#529) üzenetére


MarQs
senior tag

De tulképp akkor neked nem csak a böngészővel van a bajod, hanem az egész készülékkel! Innentől kezdve pedig parttalan... :)
Az S^3-at a Nokia nem a WP7 és nem az iOS4 ellen küldi - azokkal szemben vannak különbségek - de ez már egy másik topik és egy másik flame war témája... :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#535) Karma válasza MarQs (#534) üzenetére


Karma
félisten

Komolyan kerdem: hat akkor mi ellen? Szelmalmok?

“All nothings are not equal.”

(#536) MartOOn válasza Karma (#535) üzenetére


MartOOn
addikt

hát a series 40 ellen... ;)

de most tényleg, akkor mi a s3 kategóriája? ha nem wp7 android és iOS?

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#537) Xaels válasza Barthezz2 (#533) üzenetére


Xaels
félisten

Hát szerintem is elég átláthatatlan :U Minden csupa zöld meg kék és egyforma méretű.

"A samsung féle kidobok mindent, 600 féle formában, ahova esik úgy puffanik widget-ek szvsz sokkal átláthatatlanabbak..."

Nekem HTC Desire-m van és, hogy őszinte legyek teljesen jó ez a megoldás, mert minden oda kerül ahol nekem kézre áll. Persze ha más megnézi a telefont neki lehet logikátlan vagy rendezetlen amit lát, de kérem szépen normális esetben egy mobilt egy ember használ és saját véleményem, hogy annál nincs jobb mintha én dönthetem el mi hol legyen a saját telefonomon.

A processzorral kapcsolatban sokan azzal pedáloznak, hogy így kisebb a fogyasztás és tovább bírja az akku. Hát vazze tegyenek bele egy erős 800-1000Mhz-es CPU-t aztán szépen vegyék vissza az órajelet amikor nem kell a teljesítmény. Nem halna senki bele, hogyha kell van tartalék 200-300Mhz, de így nincs és a topikban előrébb valahol volt pár játékot bemutató videó amin erőteljesen látszott az itteni gyengeség. És mielött bárki nekem esne itt az előző kommentem a topikban: [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#538) gti16v válasza bob011 (#515) üzenetére


gti16v
őstag

szia ez valami sorozat?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#539) Lirion válasza manchester85 (#525) üzenetére


Lirion
addikt

Még mindig nem csak fényképezésről van szó. Hanem úgy összességében a multimédiáról.

Geciyo fényképeket csinál, arra, hogy lőjjél csak úgy magadnak emléknek meg barátoknak mutogatni, több, mint elég. Egy gyengébb kompakt szintjét simán hozza. A fényképeket szerkesztheted is a telefonon, feltöltheted a netre, mutogathatod hdtv-n.

Videot is nagyon jó minőségben vesz fel, amit szintén szerkeszthetsz (egy programmal, ami az iphone-s videoszerkesztővel van egy szinvonalon) és szintén visszanézheted hdtv-n.

Szinte minden féle videoformátumot megeszik, ezzel hordozható videolejátszóvá lépett elő, tehát máris nem csak egy sima telefon!

Zenében szintén nagyon erős, sok mindent ismer, van benne EQ (ami ugye jópár hightech mobilból kimarad(t)), FM transmitter és álló nézetű cover flow, ami szerintem a legfelhasználó-élményesebb megoldás.

Az FM rádió már totál egyszerű és alap dolog, persze mégis volt/van olyan hightech mobil, amiből ez kimaradt.

Játékokat szintén tolhatod hdtv-n keresztül, ami megint csak egy olyan ficsőr, hogy a fiatalok zabálni fogják. Én is. Persze minőségben elmarad egy ps3 vagy xbox-tól, de ezt hordozhatod könnyedén és nem kell tv sem a játékokhoz.

A felhasznált anyagokat tekintve megint csak utcahosszal veri a konkurenciát.

A médiafájlokat ugye átdobhatod bt-n más gépekre, áttolhatod usb otg-n más telefonokra, pendrive-ra, felküldheted őket a netre.

Ha még nem lenne elég, ott van az is ugye, hogy kapsz egy ingyenes, hangos offline navigációt is, digitális iránytűvel, nehogy eltévedj.

Ezzel a sok pozitívummal szemben lényegében csak a felhasználói élményt képes mindenki felhozni ellenérvnek, és mert kissé ódivatú a symbian, ezért máris egy rakás fos és temetni kell. Jah meg az árát is szidják sokan, ami mondjuk szerintem is jogos, mert hát drága, de megy az még lejjebb is. Kezdő ár mindig rohadt magas, más telefonok esetében is.

(#540) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Szegény Nokia lassan, de biztosan teljesen meghal az okos telefonok terén.
Ez elég kevés amit az N8 tudd, mondjuk az iPhone-hoz képest vagy egy közép kategóriás Android-os telefonhoz képest.
Igaz, hogy a minőség az minőség és a Nokia egy megbízható márka, de nincs benne a "Nekem kell egy ilyen!!!" faktor.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#541) MarQs válasza Karma (#535) üzenetére


MarQs
senior tag

:)
A rahedli cikkre alapozva az S^3-at a Nokia a középkategóriába szánja!
Sőt, szerintem már most is ott van ez az op.rendszer, hisz az N8 nem csúcsmobil - csak jelenleg tűnik annak! Ez egy felső/közép kategóriás készülék, ami a mai termékpalettán viszi a prímet.

Sokan azért kelnek ki magukból ebben a topikban, mert egyszerűen nem a helyén kezelik ezt a modellt. A többség a Jézuskát várta, de helyette "csak" a Mikulás jött el... szerintem szimplán erről van szó. Túl lett hájpolva a kütyü - mondjuk a Nokia részéről érthető is. Hülyék lettek volna úgy kiállni, hogy: "Sziasztok! Itt az új nem épp csúcskategóriás telónk!"

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#542) Barthezz2 válasza Xaels (#537) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az rendben, hogy van akink nem tetszik, nem egy díjnyertes design az tény, de én tényleg nem értem, ez mitől átláthatatlan nektek. Egy hülye hasonlattal élve, a sakktáblán sem látod melyik bábú hol van?
Van egy láthatatlan rács, amire kipakolhatod a widgeteket, nem csúsznak össze, nem lógnak le. Mindegyiknek van egy "alapja"(a színe a téma színétől függ) és azon belül ott az ikon, a kontakt, az rss, az óra, vagy épp mi.

Lehet nem szép, de szvsz tök logikus és átlátható elrendezés.

(#540) Feruendios: Azért nem teljesen így van,de ahogy érzed..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#543) Lirion válasza Karma (#535) üzenetére


Lirion
addikt

Persze, hogy a többi rendszer ellen, de nem a felső kategóriában. Már korábban is nyilatkoztak, hogy az N szériába meego kerül majd, csak az n8 kap s^3-t, nyilván ez a legjobb, amit jelenleg tudnak produkálni és időt akarnak vele húzni. Szolgáltatást tekintve minden földi jót belepakoltak, hogy ha már a GUI nem is vonzó, a képességei legalább azok legyenek. És ezen a téren azért elég jól odatették magukat, nem gondolod?

(#544) MarQs válasza MarQs (#541) üzenetére


MarQs
senior tag

Kiegészítve az előzőeket:
- mind attól függetlenül, hogy nem felülről veri a csúcsot és épp szerintem "csak" egy felső/közép kategóriás ketyere, attól még egy szerethető, mutatós és mobil, ami - ha nagy szavakat szeretnék használni - akár még mérföldkő is lehet bizonyos tekintetben és ez elvitathatatlan!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#545) Karma válasza Lirion (#543) üzenetére


Karma
félisten

Mar leirtam a topikban mind a pozitiv, mind a negativ gondolataimat a telefonnal kapcsolatban, azt hiszem boven eleget mindket iranyba, hogy ne lehessek reszrehajlo. Mondjuk az elozo hozzaszolasodban alapfunkciokat es azok kozepszeru megvalositasat fenyezed tul, de ezen majd vitazik valaki mas.

Szerintem (ez MarQsnak valasz inkabb) ez keves egy merfoldkohoz. Kb. az a tema, mint a Windows 7 bevezetesekor (amit egyebkent szeretek) sokaknal: szep hogy jobb mint a Vista, az nem nehez, de mi van az XP-vel? (Flame elott, en szerintem annal is siman.) Szoval az, hogy ez a telefon mekkora attores a Nokianak, globalisan sokat nem jelent.

(A markafanatizmus kapcsan filozok mar napok ota, hogy en vajon milyen troll lehetek, ha mindent gyulolok valamilyen formaban.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#546) MartOOn válasza Barthezz2 (#542) üzenetére


MartOOn
addikt

az androidban is van láthatatlan háló, mégsem ennyire négyzetes minden, androidban sem csúsznak egymásra a widgetek. oszt mégis átlátható és legalább jól is néz ki. . miért nem lehet a widget háttere átlátszó pl? miért kell négyzetnek lennie? miért nem lehet választani pl kerekített változatot?

egyáltalán miért NEM LEHET VÁLASZTANI??? négyzet-kocka oszt kuss...

ááá... elavult... oldschool... unalmas... lehet hogy jó de unalmas...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#547) MarQs válasza MartOOn (#546) üzenetére


MarQs
senior tag

Miért nem csinál nekem valaki egy budit aranyból?
:N

Van választási lehetőséged: SPB Mobile Shell 3.7
A választás a Tied!
:)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#548) MartOOn válasza MarQs (#547) üzenetére


MartOOn
addikt

aranybudi? hmmm... nem is rossz ötlet! :P

nade 3rd party kell ehhez? most komolyan?

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#549) pszili8


pszili8
aktív tag

Én vártam ezt a telefont mint a messiást,de most hogy elolvastam a tesztet,már biztos vagyok benne hogy Iphone 4-et veszek!Sztem nagyon drága,bár biztos nemsoká megy lentebb az ára,de inkább szifont veszek(erről nem akarok vitatkozni,flamet indítani végképp nem)!Sajnos eddig én is elvakult Nokiás voltam,de amikor a Galaxy S kijött,felnyílt a szemem.Egyébként szerintem mára a NOKIA márka nem jelent egyet a megbízhatósággal!Még alig pár darab N8 kelt el kicsi hazánkban szervizes ismerősnél már 2db is van! :N

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#550) MarQs válasza MartOOn (#548) üzenetére


MarQs
senior tag

A lényeg a választáson van! :P
Amúgy álláspontodat a 3rd party-val kapcsiban megértem...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.