Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) domerator válasza Szombó (#39050) üzenetére


domerator
veterán

A kérdés tök jogos... csak épp megoldása nincs.
Ez olyan, mint:

gyilkosságot bemutatni szabad, csinálni tilos
aktust csinálni szabad, bemutatni tilos :F

de ez már nagyon off...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39052) Heimdallr75 válasza Szombó (#39050) üzenetére


Heimdallr75
őstag

csunya is lenne a szerviz vizsgálná a telepitet programokat:D na ez verné ki a személyiségi jogok biztosítékát.

fözött rom meg nem tudom illegális e hiszen nem írod alá sehol hogy egy gpl forrást nem használhtazs egy gpl-es készüléken :D érdekes jogi vita lehetne belőle.

itt jegyzem meg valami nagyon pörörg google street mapséknál a héten pécs-szekszárd -szeged úton legalább 5x találkoztam google street plafonig felkamerázott autoval (igaz német rendszám) :D

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#39053) Szombó válasza Heimdallr75 (#39052) üzenetére


Szombó
senior tag

Főzött romot használni legális.Ugyan is a Google adja ki a nyílt forráskódokat.Ami után már mehet is mókolás. Még is garancia vesztéssel jár. Pedig elvileg hivatalos!

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#39054) Heimdallr75 válasza Szombó (#39053) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nem feltétlenül sajnos a magyar szerzői jogi törvény szerint. de mondom erről lehetne vitázni.
a magyar szt-ben nincs bent a gnu/gpl szabályozás.
a gyártó pedig hivatkozhat rá hogy hogyan cseréltél romot? hogyan rootoltál, ugye ez mind változtatás a terméken.
de ne menjünk ebbe bele.

ui a google adja ki de egy gyártó sem az alapot használja, és pl motoblur sem gpl. és sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#39055) tzl válasza Szombó (#39053) üzenetére


tzl
senior tag

Nem hivatalos, fork. A gyártó nem véletlenül használ zárt bootloadert (lásd kínai rom kinyírja a ledet). Más kérdés, hogy valaki rájött, hogy tudja ramdiskből töltött boottal megkerülni a védelmet és ezért van lehetőség főzött rom használatára. De attól, hogy van rá lehetőség, még nem lesz "legális" a használata. Azért az idézőjel, mert semmi sem tiltja, hogy te a tulajdonod szoftverét lecseréld, de a gyártó garanciát csak a saját termékére vállal, ami jelen esetben a hardver és a szoftver egyben. Más kérdés, hogy ezzel a szervizek foglalkoznak-e, amikor egyértelműen hardveres a hiba.

(#39056) DEARevil válasza Ájvé (#39014) üzenetére


DEARevil
tag

Mint írtam a legtöbben nem :) De azt leírtad amit én is, az erősebb hardver is elég fontos a döntésben. Szóval a véleményünk egyezik :)

(#39057) Verhóó


Verhóó
tag

kinek melyik kamera alkalmazás vállt be?Sokat próbáltam már, de nem tudom eldönteni :F

(#39058) DEARevil válasza #71562240 (#39017) üzenetére


DEARevil
tag

Nekem a hátlap alá sajna bemegy valamiért, de fontosabb részt nem ér :)

(#39059) DEARevil válasza Kedveshentes (#39046) üzenetére


DEARevil
tag

Ez valszeg a kernel hibája lesz. Szerintem. De nekem az android még ismeretlen. Valahogy kedvem sincs hozzá, mint a winmo-hoz.

(#39060) tzl válasza DEARevil (#39059) üzenetére


tzl
senior tag

Mi köze a kernelnek a wifihez? Már azon kívül, hogy kezeli a drivert, ami kezeli a wifit?
És miért csak az ismerten gyatrább routereknél fordul elő a "kernelhiba"? Ha visszaolvasol, Linksys még nem nagyon okozott problémát, csak a tp-link és kategóriatársai.
Át kell állítani a csatornát egy kevésbé forgalmasra, továbbá megnézni, hogy kezel-e egyáltalán a telefon olyan csatornát, ami a wifin van beállítva.

(#39061) Szombó válasza tzl (#39055) üzenetére


Szombó
senior tag

Csámcsogós egy téma. Soha nem érnénk kőrbe.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#39062) tzl válasza Szombó (#39061) üzenetére


tzl
senior tag

Annyira azért nem bonyolult, kb. Három-négy megoldásra szűkült a kör, de kernelhiba vagy annak javítása egyikben sem szerepel.

(#39063) Verhóó


Verhóó
tag

telefonunknak mennyi a max letöltési sebessége?Adott egy torrent amit a szgép tölt 600-700kb/s-mal, a defy meg csak 250kb/s körül több torrent klienssel is.mtorrentet, ttorrentet próbáltam.Vagy ennyit tud, törődjek bele?

(#39064) Sdi válasza tzl (#39060) üzenetére


Sdi
addikt

Mi a baj a Tp-linkel ? Nekem tökéletesen megy vele mind a telóm, mind a két gépem. Ellenben az unokaöcsém Linkcicce állandóan eldobálja a jelet, akkor most miről is beszélünk ? Ott sem a linksys a hibás, hanem a szolgáltató, itt sem biztos, hogy kernel független a dolog. Lehet hiányos a driver támogatottsága bizonyos modelleknek és ezáltal már bizony felléphet a kernelhiba.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#39065) kezman


kezman
őstag

Memóriakártya ajánlatom van, SanDisc 16 Gb, class4-es, ez jó a Defy-be, sok mindent olvastam már azért kérdezem, köszönöm?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39066) whitehand


whitehand
senior tag

sziasztok! egy helynek a térképen való koordinátáit szeretném kideriteni. hogy lehetséges?

(#39067) emge válasza TcMano (#39000) üzenetére


emge
csendes tag

Ez szerint próbáld telepíteni! nekem így működött.
http://www.technet.hu/teszt/20110209/speak_-_magyarul_mondjad/

(#39068) tzl válasza Sdi (#39064) üzenetére


tzl
senior tag

Na, megint tanultam valami újat. A routernek van drivere a kernelben, aminek hiányos a támogatása, ezért kernelhibát okoz.

A telefonban lévő wifi drivere (mint bármely más célhardver is, nem csak a telefon) nem nagyon bír rossz lenni. Amiről te beszélsz, az pc-n tud előfordulni, ahol kb. 5000 különböző wifi eszköz kerülhet egy gépbe és nem mindegyikhez van megfelelő kernelmodul (alias driver), de a routerhez sehol nem kell driver.

Az külön szép, hogy vmit fikázol, miközben te magad mondod, hogy nem eszközhiba a dolog, hanem szolgáltatói.

(#39069) szabof1 válasza kezman (#39065) üzenetére


szabof1
őstag

Jó lesz bele és ezek ritkábban rosszalkodnak (mármint a Class4-esek).

(#39070) kezman válasza szabof1 (#39069) üzenetére


kezman
őstag

Köszönöm , akkor meg veszem.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39071) Pit23


Pit23
csendes tag

skacok mi az a program neve amivel szabályozhatom hogy melyik programnak melyik netet engedélyezem wifi vagy hálozat kösszi

(#39072) szabof1 válasza Pit23 (#39071) üzenetére


szabof1
őstag

(#39073) Pit23 válasza szabof1 (#39072) üzenetére


Pit23
csendes tag

thanks

(#39074) hodostamas


hodostamas
addikt

Most kicsit fényképeztem kint, és eléggé lehangoló az eredmény :(
Igaz nincs verőfényes napsütés, de minden makrós képet elmos.. amikor fényképez egy pillanatra tök éles a kép, aztán mikor elmenti, szép mosott lesz.
cm7.1, gyári kamera appal, és lg camerával is ez a helyzet..

cm hibája, vagy alapból ennyit tud a teló? :F

pl.:

[ Szerkesztve ]

(#39075) Pistakiss válasza hodostamas (#39074) üzenetére


Pistakiss
őstag

Hát!
Szerintem nem volt elég fény, ezért a, viszonylag, hosszabb záridő miatt bemozdult lett a kép. Legközelebb vakuval fotozz ilyenkor. A másik gond a nagy tömörítés. A beállításoknál a 100%- ős minőségre állítsd a tömörítést!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#39076) hodostamas válasza Pistakiss (#39075) üzenetére


hodostamas
addikt

Pont ezaz.. volt elég fény. Nem sok, de ennyi fénynél egy közeli cuccot nem remegő kézzel illene elkészíteni. x fotóból 1-2 ami sikerült. meg mondom, mielőtt elmenti, látszik a tűéles kép, aztán szép mosott lesz.

Közbe szabof1 is megerősítette hogy nála is ilyen, de előtte meg jó volt neki!

100% volt a tömörítés.

[ Szerkesztve ]

(#39077) Pistakiss válasza hodostamas (#39076) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szerintem, a kép készítésének zársebessége nem lehetett nagyobb1/30 s-nál, aminél már eléggé beremeg a kezdet. Vakuval ez nem fordulhat elő. A makró fotózásnál még a géped is beárnyékolja a fényt, amít akkor nem veszel figyelembe, ezért lesz hosszú a záridő. Én DSLR géppel is vakuzok makrózáskor, ha tudom, hogy lefelé kell irányítani a gépet, vagy állványt használok, ha nem akarok a vakuval természetellenes fényhatást létrehozni
Ha a képminőség 100%-ős, vagyis a tömörítés a legkisebb, aköré legalább 1,5-2,5 MB-os képzet kapnál az 5 Mp-es kamerával

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#39078) Fricó


Fricó
aktív tag

Valaki tudja mikor jelenik meg hozzá a hivatalos 2.3 Gingerbread?

(#39079) i.s


i.s
tag

Sziasztok,valaki tud zip formátomot, elérhetőséget a következő ROM-hoz? JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_HU_ROO, illetve ha ezt zip formátumban az sd-re teszem, recoveryből tudom telepíteni?
Imre

[ Szerkesztve ]

(#39080) Matada2.3 válasza Fricó (#39078) üzenetére


Matada2.3
veterán

soha... de ott a cm7

Finn the human

(#39081) #71562240 válasza DEARevil (#39058) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem "valamiért" megy be a hátlap alá egy bizonyos részen, hanem logikusan, hiszen a szigetelés nem a hátlap peremén, hanem beljebb van, a konstrukció miatt. Ha a szigetelés teljesen a hátlap peremén lenne, akkor nem nagyon tudna hol kijönni a kihangosító hangszóró hangja. A szigetelésen belüli részre azonban nem mehet be a por, és nem is megy. Csak ha elrontja valaki.

(#39061) Szombó: A fenéket csámcsogós téma. Két mondattal körbe lehet érni.
1. Ha ingyért használsz egy pénzbe kerülő szoftvert, az lopás, tehát nem legális.
2. Ha főzőtt ROM-ot készítesz/telepítesz egy hardverre, az a te magánügyed, kinek mi köze lehetne hozzá, de az természetes, ha utána a gyártó nem vállal a készülékre garanciát.
Ennyi az egész, a két dolognak abszolút semmi köze egymáshoz, nem értem, milyen alapon próbálod összefüggésbe hozni.

[ Szerkesztve ]

(#39082) hodostamas válasza Pistakiss (#39077) üzenetére


hodostamas
addikt

most felraktam a cm7.2-öt, bent kevés fénynél próbálva jónak tűnik. holnap majd megnézem kint szürkületben.

(#39083) Womb válasza Pistakiss (#39077) üzenetére


Womb
senior tag

Hát!

(#39084) Kroni1


Kroni1
veterán

Kipróbáltam az USB tetheringet, és műxik ha az APN-t dun-ra állítom, valamint a PC-n létrehozok egy telós kapcsolatot *99# telefonszámmal, de:

Az APN-eknél nem tudom elmenteni ezt a profilt, mert amint elmentem és kilépek máris kitörlődik és csak a többi APN marad. Valaki találkozott már ilyennel? 2.2.2.CEE van rajta..

(#39085) tzl válasza i.s (#39079) üzenetére


tzl
senior tag

Hu_roo az mi? A 179-02 az cee rom, Moto féle sbf. Lehet, hogy xda-n találsz hozzá nandroid backupot, tehát zipet, de azt sem sima recoveryből tudod felrakni, hanem clockworkmod kell hozzá.
Ezeket inkább rsd lite-tal kell felrakni sbf-ből és akkor gyári lesz a telefonod, nem kell rootolni és cwm-et telepíteni. Javaslom, hogy olvasd át alaposan a Mélyvíz 1. Hszt és az onnan linkelt telepítési leírásokat.

(#39086) szabof1 válasza i.s (#39079) üzenetére


szabof1
őstag

Szerintem te a magyarított 2.2 CEE-t keresed.
Joe megkért, hogy az ő fórumára irányítsak mindenkit. Regisztrálj be és meglesz a letöltési linked. Ráadásult frissült is, alaposabb lett a fordítás.
Itt megtalálsz hozzá mindent: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39087) chab7 válasza hodostamas (#39074) üzenetére


chab7
addikt

Ettől kell csináljon élesebbet is. Most már ugyan nekem is bayeres van és ezzel még nem is nagyon fotózgattam, de a soc kamerásommal előtte szép éleseket csinált. Majd napokban kipróbálom én is, cm7 alatt úgysem nagyon fotóztam még a bayerrel.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39088) Kroni1


Kroni1
veterán

Na most kipróbáltam hogy nem is állitom át az APN-t DUN-ra és igy is megy a net Portal modban! 2.2vel! :D

(#39089) kacel


kacel
csendes tag

valaki jó cam + fotó progit tud,??

(#39090) etooo válasza kacel (#39089) üzenetére


etooo
senior tag

(#39091) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Egyszer már megpróbáltam körbejárni a témát, de nem jutottam közelebb. Zöld kamerás a Defy-om, viszont annak ellenére, hogy többen mondták, hogy az LGcamera tud videófelvételkor folymatosan fókuszálni, nekem még nem sikerült elérni ezt. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? A kislányom mostanában kezdett el járni, és a Defy nem csinál annyira rossz videókat, ha teljes képernyős videóra van állítva. A lényeg, hogy nem mindig van nálam a videókamera, ha éppen van valami megörökíteni való dolog... :)

Ja most éppen 1.11.18 Wiui van a telón, de CM7.1-el sem sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#39092) Szombó válasza #71562240 (#39081) üzenetére


Szombó
senior tag

Milyen igazad van.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#39093) plekk válasza Fricó (#39078) üzenetére


plekk
tag

sajnos nem lesz hozzá hivatalosan mézeskalács :S
pedig a nemrég megjelent defy + miatt sokan reménykedtek ebben meg éppenséggel logikus lett volna h kiadják a simára is de hát így jártunk:S
amugy meg látod megélünk a jég hátán is ha nincs mézeskalács akkor csinálnak kókányba:D
de egyébként vannak már egészen stabil mindennapi használatra is alkalmas verziók,ha javasolhatom akk nézz körül, megtalálod a nekedvalót

(#39094) Borg76


Borg76
tag

Két hete használok egy vodás Defy-t, eddig olvastam a fórumot, gyüjtöttem a tapasztalatokat.Mikor telefont váltottam ez volt a kiszemelt, de valamiért egy nexus s lett belőle.Nos, a nexus ment, a Defy jött és győzött.Ennyi pénzért egy hibátlan telefon szerintem.Most MS2ginger 2.0 Lite rom van rajta, eddig messze ez a legjobb amit próbáltam.Igazából hardveresen gyengébb a nexusnál, igy nem lep meg néha egy kis akadás, de az, hogy a kamerája jobban teljesít, ez meglepett.Nappal annyira nem éles a különbség (bár ott is jobban teljesít), de ledes illetve gyengébb fényviszonyoknál érezhetően jobb.Nem akarom hosszúra ereszteni, örülök, hogy megszabadultam a nexustól és külön boldog vagyok, hogy Defy tulaj lettem :C

(#39095) domerator


domerator
veterán

Tudom, hogy benchmark nem számít, csak jelzem, hogy az icsmiuidsj továbbra is hozza a qadrant std 1.7-ben az ötödik tesztre a 2552 értéket.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39096) repvez


repvez
addikt

létezik valami megoldás hogy a marketröl elösször a PC-re töltsem le a progikat majd utánna a telora?
Mert ezt nem hiszem el ha ingyenes a program akkor miért csak a telefonnal lehet letölteni , de azon meg kinszenvedés mire megnyilodit a market.
Mert hiába regisztrálok marketen akkor is csak azt tudom megcsinálni hogy elküldi a linket a telefonra és ugyan ugy a telefon adatforgalmát csökkenti a letöltés.

(#39097) #71562240 válasza repvez (#39096) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Marketről egyelőre csak installálni lehet.
Sok gyártó van, amelyik a honlapján felkínálja az apk letöltésének lehetőségét.

(#39094) Borg76: Az tényleg meglepő, hogy a Defy kamerája jobb, hiszen a Nexus S azért egy kicsivel előkelőbb/drágább mobil, mint a Defy.

[ Szerkesztve ]

(#39098) whitehand


whitehand
senior tag

Svox+mariska hogy birható müködésre?

(#39099) Tézé81 válasza whitehand (#39098) üzenetére


Tézé81
tag

Így... [link] De nem most volt szó róla valahol?

(#39100) Borg76 válasza #71562240 (#39097) üzenetére


Borg76
tag

Pedig így van, engem is meglepett.Lehet nekem voltak túl nagy elvárásaim a nexusal szemben.Holnap a video részét is összehasonlítom.De ha egyformán teljesítene a két telefon, ennyiért a defy a nyerö.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.