Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) mm89 válasza Wikoo (#42000) üzenetére


mm89
őstag

Gyári rom alatt? Erre nem tudok mit mondani, utálom a gyári romot. Van aki szereti, használja. Aki gyárit használ az inkább a SEA -ra szavaz (ez az észak-kelet Ázsiába szánt 2.2) Ennek a legújabb a kernele. Egy baseband switcher nevű appal és rootolással át lehet állítani hogy középeurópai hálózatokon is jól működjön. (Ha jól tudom volt akinek ment alapból). Erről nem tudok sokat, majd ír aki használja.
Mint mondtam, én főzött romot javaslok, azon belül is Wiui-t. De hallgass meg több véleményt, ahány ember annyi szokás, annyi rom.
A legjobb ha rászánod magad és elkezded próbálgatni őket. Felraksz egyet, használod pár napig aztán váltasz. Aztán eldöntöd, hogy melyik tetszik a legjobban.

ui.: igen

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42002) #71562240 válasza mm89 (#42001) üzenetére


#71562240
törölt tag

dél-kelet :D

(#42003) mm89 válasza #71562240 (#42002) üzenetére


mm89
őstag

:D Úgyvan! Bocsánat! És köszi a javítást!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42004) Wikoo válasza mm89 (#42001) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Tuti WIUI lesz csak nem tudom h a magyar vs ebből 2.3.7 e.

Békesség, boldogság! x)

(#42005) w333 válasza Wikoo (#42004) üzenetére


w333
félisten

A WiUi 2.2.3 verziót telepítsd mert az most a legújabb és magyar :K
És igen az Android 2.3.7 verzió :)

Szerk: A WiUi verzió száma megtévesztő lehet de az igazából egy dátum :K
A WiUi 2.2.3 = 2012.feb.03

Én pl. a WiUi 1.10.21 verziót használom ami = 2011.okt.21 :C
És nekem is az Android 2.3.7 a rendszer, remélem érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42006) Wikoo válasza w333 (#42005) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Ez zavart engemet össze :B
köszönöm mindenkinek a segítségét, de még nem rakom fel ( ismerősöm átjön majd és 2en megbuheráljuk) de ha bármi problémába ütközök, biztos tőletek kérek segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#42007) mm89 válasza Wikoo (#42006) üzenetére


mm89
őstag

Kérdezz csak nyugodtan! Egyébként te magad is meg tudod csinálni az általam linkelt leírások alapján, de ahogy gondolod! Sok sikert

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42008) Wikoo válasza mm89 (#42007) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Menne a dolog, nem vagyok annyira béna, csak sose tanultam angolul :)

Békesség, boldogság! x)

(#42009) mm89 válasza Wikoo (#42008) üzenetére


mm89
őstag

Nem akarom én erőltetni, de azok a leírások magyarul vannak :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42010) Sommi válasza Wikoo (#42008) üzenetére


Sommi
aktív tag

heh, te mit néztél ? :D bár nem csekkoltam a linkeket mindkettő (cm7 és MIáú) rom felrakásáról nagy jó kis leírást készített Szabof1 kolléga :). Az alapján tényleg akárki megcsinálja.

Bár nekem pl a fleshelés után azt írta ki reboot your device manualli vagy mi, (szóval azt amit nem kéne neki) de a teló szépen újrainult, úgyhogy nem volt végülis baj vele.

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#42011) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Legutóbb a régi x8 amon csináltam ilyesmit. A vége az lett h hiába segítettek ph-n, átjött ismerősöm és érezhetően gyorsabban kezdtünk el haladni a dologgal Két szem többet lát :)

Békesség, boldogság! x)

(#42012) kezman


kezman
őstag

Én értem hogy a főzött romok jók, de nem értem a gyárit miért kell lehúzni, én például a magyarított gyári2.2 CEE romot használom ime semmi bajom vele, megy már öt hónapja, még egyetlen egyszer se fagyott le, tökéletesen működik, használok wifit, adatkapcsolatot, emailt, facebook-ot, navigációt, videóra a Vplayer-t, zenére a PlayerPró-t, Launcher7 van fent, egy töltéssel elmegy egy -másfél napot ha kevesebbet használom akkor két napot is kibír, nincs kedvem és időm se állandóan romot cserélgetni, nyáron lejár a előfizetésem a T-nél és ép ezért nagy valószínűséggel WP7-re váltok,(Lumia 710) persze akinek az az élete hogy állandóan a gép előtt ül és azt nézi mikor jön ki valami új és azt azonnal ki kell próbálni én meg értem, de én azért veszek telefont hogy szolgáljon nem azért hogy én szolgáljam őt . :Y

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#42013) domerator válasza kezman (#42012) üzenetére


domerator
veterán

... es miert bant teged ennyire, ha "lehuzzak" a gyari romot? Inkabb orulj neki, hogy kifogtal egy olyan peldanyt, amiben se kodhiba, se jelentos hardverszoras es mas bug sincs. Nem te irtad a gyari kodot, nem kell ezen igy felhaborodni. En miuit hasznalok, az is kapott mar hideget meleget itt, megse hoborgok, ha valaki hellokittynek hivja...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42014) mm89 válasza kezman (#42012) üzenetére


mm89
őstag

Szia!
Kollégámnak raktam fel dec 30-án ezt a magyarított gyárit, azóta is használja, nagy megelégedéssel. Hogy miért nincs vele baja? Azért mert még nem használt főzött romot! Volt már a kezemben az ő telefonja párszor és az enyém sokkal gyorsabb a Wiui val. Kérdeztem, hogy feltegyük-e neki is, de jó az neki ami van- mondta. Én nem erőltetem.
Stabilitás:
Öcsémék ugyanakkor vettek telefont mint én, rögtön fel is raktam nekik az akkori wiui-t, amivel én is kezdtem. (1.10.21 vagy 28, nem tudom már). Azóta is használják. Egyikük mondta hogy néha nyom egy hotbootot a teló, de nem vagyok biztos benne, hogy nem valami hülye adathalász játék miatt...
Én azt mondom, ha egyszer használsz főzöttet, nem nagyon vágysz majd vissza gyárira, persze a kivétel meg ugye erősíti a szabályt :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42015) raczger válasza Z0C! (#41985) üzenetére


raczger
őstag

Mire is gondolsz pontosan? Arra, hogy nem használom ki? Mivel az elmúlt másfél hétben csak itthon voltam és reggeltől estig dolgoztam, ezért aztán nem volt állandóan kezembe a telefon és nem buzeráltam, nem vagyok telefonmániás, akkor használom amikor kell és elég gyakran szokott kelleni, szóval van értelme, kihasználom. Nálam átlagos használattal 3 napot simán kibír.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42016) Sommi


Sommi
aktív tag

Fölösleges a romokról vitatkozni, főleg ha valaki nem próbálta ki az összeset (én sem) nem is tud átfogó képet alkotni, az viszont rám is igaz, hogy a cm után már nem térnék vissza az eredetire, és ezzel a WIUI-sok is biztosan így vannak. Ettől függetlenül biztosan az eredeti is megteszi, nyilván az is úgy lett kiadva hogy jól használható legyen.
Ízlések és pofonok ... :) Én pl. szeretem macerálni, emellett használom is rendesen, kövezzetek meg :D
De tényleg nem érdemes fennakadni az ellentábor véleményén, nem hülyézi senki azokat akik eredetivel használják.

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#42017) zsooti1


zsooti1
tag

Sziasztok!
Olyan szituba futottam bele,amin már nem tudok átlépni puszta olvasással,tanulással.
2.2.2 nordic ra raktam fel a Miui 2.2.3-at. Tök jó,csak a Wifi hotspot nem műxik megfelelően.
Minden látja csak semmi nem tud csatlakozni hozzá!
2.2.2 CEE fel.........MIUI vissza,az eredmény ugyan az.
Mindent Szabóf fórumtársunk leírásai alapján csináltam,ezer köszönet neki is :R !!!
Ha valami eszetekbe jutna ami segíthet nekem azt nagyon megköszönném!!!!!!!

Más: Mi csinálja a kocka animációt a képernyő váltásnál?
Lehet azt még rátenném a 2.2.2 cee magyarra.

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!

Zsooti

(#42018) Z0C! válasza raczger (#42015) üzenetére


Z0C!
őstag

itt pontosan nem Te voltál a "célpont". Hanem az a felhasználói réteg, aki igazából nem is használja ki a telefonja tudását.
Kinek mit jelent az átlagos használat. Napi 1-1 telefon, 1-1 sms + 5perce felmegyek netezni..
Vagy csacsogsz a bnőddel 1 órát a tér-idő kontinuumról, és küldesz 20-30smst a munkatársadnak a boltos csajról aki rádkacsintott :) Kicsit netezel, mondjuk az aktuális libacomb árat a tecsó oldalán mert hűde ennél valami pörit este és még gyorsban receptet is nézel..Ja de hogy hol van legközelebb Mozambikfűszeres bolt azt még a navigáción megnézed :)
Na ez a nem mind1 :)
Nekem beállt a 1,5napos használhatóság. Telefon, sms, net, navi mellett...

Sajnos vannak olyanok akik vesznek egy 60-70E ft-os telefont és "sajnálnak" rá havi 1000ft-ért netet. Tapasztalatból mondom, elég sok ilyen emberrel találkozom.

Tényleg, nem Neked akartam ezt írni, hanem általánosságban.

Peace :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#42019) mm89 válasza zsooti1 (#42017) üzenetére


mm89
őstag

Képernyőváltás alatt gondolom azt érted amikor a home felületen váltasz. Na azt a home launcher csinálja :) Szerintem a gyári motorola launcher nem tudja és kész :)
Korábbi MIUI/WIUI -val ment rendesen a wifi hotspot? Nekem sajna nincs mobilnetem, úgyhogy nem tudom kipróbálni.

Zoci!
Hol a like gomb?? Tetszett a szöveg :D
( a mobilnet kérdésre meg: :((( nem biztos, hogy sajnálja a pénzt rá, lehet hogy csak simán nincs, meg amúgy is válság van :D)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42020) zsooti1 válasza mm89 (#42019) üzenetére


zsooti1
tag

Nem,sajna nem ment az előzővel sem,ezért is örültem nagyon meg mikor láttam,hogy van friss :-)
És nem lehet valami launchert letölteni a markettről ami tudja a kockát?

Zsooti

(#42021) Z0C! válasza mm89 (#42019) üzenetére


Z0C!
őstag

Persze értem. Oké, hogy válság, de talán megspórolható egy péntek délutáni sörözés helyett :)
De valóban senki anyagi helyzetét nem ismerem, csak viszonyítottam a telefon árához :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#42022) domerator válasza zsooti1 (#42020) üzenetére


domerator
veterán

Hat pedig a 2.2.3-mal mennie kellene... ma reggel is arrol neteztem egy kicsit...
Beallitottad a jelszot? Kapcsolodnak a cuccok?
A telon megy a netezes?
Tmobil eseten a mobilhalozat beallitasnal a gprs internet apn-t kell kivalasztani.
Basebandet is megprobalhatsz meg 1x ranyomni.

Ja... es a sima miui helyett inkabb a wiuit ajanlom.
(vagy ha minimal romot akarsz, akkor lehet ma este felteszem a wiui nagyon konnyitett valtozatat)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42023) kezman válasza domerator (#42013) üzenetére


kezman
őstag

Nem bánt a dolog csak megjegyzésnek szántam, nem mindenki buherálja naponta a telefonját, azt azért nehezen tudom elképzelni ha valaki dolgozik a mai világba, hogy naponta van ideje romolni, fel rakosgatni a megszokott dolgokat ugyebár ez mind idő, de nem vitázni akartam, természetesen ami jó az jó, én se zárkózom el előle, de meg oldom app szinten, nekem a gyorsasággal sincs dolgom, nem sietek sehova :D amire kell arra jó ahogy van, maileket meg tudom nézni, zenét tudok halgatni ha éppen azt akarok, játszani nem szoktam, ez van, ;]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#42024) zsooti1 válasza domerator (#42022) üzenetére


zsooti1
tag

Szia!
Igen megy a net mobilról,nyilvánosra állítva sem tud csatlakozni semmi.
Mi is az a Baseband? 2.2.2 megy a Hot spot is!!
A Wiui most jön lefelé!!! :-)
Meglátjuk. de már le rágtam a kefét :-)

Zsooti

(#42025) mm89 válasza zsooti1 (#42020) üzenetére


mm89
őstag

Market --> home launcher
Amúgy meg a Go launcher, Adw, Adw Ex, Launcher Pro tudja a kockát.
Próbáld a wifi hotspotot Barnacle programmal (market)

Zoci
Én pl 50-60k ért nem tudtam volna megvenni a telót, 22-ért vettem céges előfizuban (persze az adott kártyára két év mobilnetet kell fieztnie a cégnek ami még 24k :D, de azt nem én fizetem, sajnos nem is én használom) Gondolkoztam mobilneten, de igazából annyira nem fontos mint amennyit kell érte fizetni. Még spicán volt mobilnetem, akkor 500Ft volt 100 mega (djuice), aztán telenoros lettem és itt már ugye drágább (viszont nincs túlforgalmazási díj). Spicán asszem 3 hónapig volt. Egyszer megnéztem vele a buszmenetrendet, de mire telón megtaláltam, odaértem a megállóba... Híreket olvastam buszon. (enélkül azért lehet élni :D, meg amúgy is bicajjal járok mindenhova) Másra nagyon nem használtam mert a 100 mega elég hamar elmegy és utána meg valami 20ft /10kbyte a díja, ami egy kicsit húzós.. Itthon, munkahelyen van wifi. Persze, nem azt mondom, jó dolog a mobilnet, kéne is ha csak úgy hozzámvágnák, vagy nem lenne ilyen drága, vagy nem változott volna a fizetés is (én idéntől 10k-val kevesebbet viszek haza, ami vagy 10 havi mobilnet, vagy 10 pénteki sörözés lenne :D :D)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42026) zsooti1 válasza mm89 (#42025) üzenetére


zsooti1
tag

Köszönöm szépen,Kipróbálom!!!

Zsooti

(#42027) RootRulez


RootRulez
félisten

Cimborám kérdezte, hogy DEFY-t vegyen 50-ért vagy DEFY+-t 62-ést (vagy valahogy így vannak az árak a T-mobile webshopban). Én azt mondtam neki a sima jobban megéri. Jól mondtam vagy csal elfogult vagyok? :F

═════════════════════════════════════════

(#42028) szabof1 válasza RootRulez (#42027) üzenetére


szabof1
őstag

Szerintem jól mondtad. Annyival nem ér többet és gyári SBF hiányában könnyebb elrontani (ide jobb szó kívánkozna) is.

(#42029) #71562240 válasza RootRulez (#42027) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha Bayer kamerás a Defy, akkor egyelőre jobban megéri. A (bayeres) Defy ma még sokkal jobban "ROM-olható", és később se lesz kevésbé frissíthető, mint a Defy+. De ha mondjuk csak ötezer lenne az árkülönbség, akkor inkább Pluszt vennék.

(#42030) szluko


szluko
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy kis problémám.A defy-mem 2.1.20miui van fent,itt még nem lenne probléma.Csak az a baj mikor fülemhez teszem a telcsit nem sütétül el a kijelző,az az nem tudom hogy hol kell bekapcsolni a közelségérzékelőt.
És nem is találom hogy hol kell beállítani.
És most egy kis segitséget elfogadnék tőletek!

A választ előre is köszönöm!

(#42031) RootRulez válasza #71562240 (#42029) üzenetére


RootRulez
félisten

Csak ezek új telók, az később derülhet ki, hogy milyen kamera van benne... Mostanában T-mobile-tól milyenek jönnek? Vagy már teljes a kavar, nem lehet tippelni?

═════════════════════════════════════════

(#42032) #71562240 válasza RootRulez (#42031) üzenetére


#71562240
törölt tag

A manapság kapható új Defy-ok már jellemzően Bayer modulosok. Ritka lehet köztük a SOC, ha esetleg van is. Legalábbis azt érzékeltem, hogy akik az utóbbi két-három hónapban vettek Defy-t, és bejelentkeztek a fórumon, azok lelkendezni szoktak, hogy Bayer. Ezzel persze nem ígérem azt, hogy mindegyik az, de "a Bayer valószínűsége az biztos".
Szerk.: Hozzáteszem, hogy az újak között sok Bayer modul jött zöld lencsével, tehát a lencseszín már nem mérvadó! (Pontosabban a piros lencsés eddig mind Bayer volt.)

[ Szerkesztve ]

(#42033) mm89 válasza szluko (#42030) üzenetére


mm89
őstag

Beállítások/Programok/Hívásbeállítások/válasz funkciók/alsó kettőt kapcsold be
Wiui 2.2.3, magyar nyelven így van. Szerintem neked is itt lesz.

kammerer
Október végén vettük a vodánál a mi három defynket, mind bayeres. (csak hogy megerősítselek, bár az voda, nem T)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42034) ndlx


ndlx
aktív tag

Sziasztok!

A CM 7.2 mivel tud többet mint a 7.1 stable? Érdemes kipróbálni?

köszi.

(#42035) w333


w333
félisten

Bocs nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42036) i.s


i.s
tag

Tud valaki CM 7.2 Rom letöltő linket küldeni?
Köszönöm előre is.
I

Mér megoldódott a kérésem. Rátaláltam, csak nehezen tudtam leszedni
I

[ Szerkesztve ]

(#42037) mm89


mm89
őstag

Öcsémnek most frissítettük a döfijét WIUI 1.10.28 ról 1.12.16-ra. Eddig is meg volt és most is megvan az a baj, hogy a témakezelőben az értesítések megváltoztatásával nem változik a betűszín, így ha egy sötét hátterű témát rak be akkor a fekete betűk nem olvashatók. Ugyanazt a témát használom én is és minden tökéletes (fehérek a betűk a félig átlátszó, félig fekete háttérnél).

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#42038) pankeaux


pankeaux
csendes tag

Sziasztok újra /:
Működik a root, de sajna a problémát nem oldotta meg. Kikapcsolt frissítések, kiakpcsolt net és bekapcsolt droidwall, OFFos switchpro mellett is rengeteget tölt le a "browser" alkalmazás a statisztika szerint. Egy délelőtt, úgy, h hozzá sem nyúltam a telóhoz, 26MB....
Szóval úgy döntöttem, h megpóbálkozom a Wajkkal.
Kérdésem az lenne, h a "Set default boot mode to 2nd init." lépést hogy tudom végrehajtani?
Vagy ,egyáltalán, vélemények , a ROMolásról mint megoldásról , vagy beszéljetek le,/rá, etc--- :( :(

(#42039) Z0C! válasza mm89 (#42037) üzenetére


Z0C!
őstag

újraindítás volt?
wipe cache esetleg...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#42040) #71562240 válasza pankeaux (#42038) üzenetére


#71562240
törölt tag

De a "statisztika szerint" kitétel nem a gyári data manager-re vonatkozik ugye? Merthogy az Froyo-n összevissza mutat! 3G Watchdog-gal vagy ilyesmivel is az említett abszurd értékeket mutatja?
ROM-olásról egyelőre lebeszélnélek, még nem vagy rá felkészülve.

(#42041) pankeaux válasza Z0C! (#42039) üzenetére


pankeaux
csendes tag

volt,számtalanszor...
valami be van építve a BLURbe , gyanum szerint, ami a browser motorját használja és letölt. de mit és minek?

(#42042) domerator válasza pankeaux (#42041) üzenetére


domerator
veterán

Küldtem neked egy privát üzenetet.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42043) blade73


blade73
csendes tag

Sziasztok,2.2. nem megy a bluetooth..már mindent probáltam,az ajánlot file transfer sem segít..SEGITENÉTEK?

(#42044) w333 válasza blade73 (#42043) üzenetére


w333
félisten

Factory reset ;)

(#42045) blade73: Hát sajnos szerintem nincs más megoldás van hogy meghülyülnek a telefonok és ezért van a Factory Reset opció :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42045) blade73 válasza w333 (#42044) üzenetére


blade73
csendes tag

Köfi! +probiren.

[ Szerkesztve ]

(#42046) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Egy kis segítség kellene. Most frissítettem 2.1-ről 2.2-re és a kontaktok körül van egy kis kavar.
2.1 alatt minden a Motorola address book (profil) alatt volt, a Google address book alatt semmi. (Így állítottam be, hogy ne a Google kezelje a kontaktokat.)
Frissítés után bevágott mindent a Google address book (profil) alá, az újakat pedig a Lite Address book alá veszi fel (ami gondolom a Motorola address book új neve)

Lehet, hogy benézek valamit, de nem találom, hogy hol tudnám az összes kontaktot a Google address book alól átmozgatni a Lite address book-ba.

Köszönöm a segítséget

(#42047) motox002


motox002
csendes tag

Sziasztok!

CM7.2-120131.0531-es nightly van fent, a probléma az, hogy nem jó a kamera.
Másnál is ez van, vagy csak nálam?

köszi

(#42048) Lacopapi válasza motox002 (#42047) üzenetére


Lacopapi
addikt

Mostanában olvastam,hogy másnál is...tedd fel a 120102.-est ,abban minden jó...nem mindig a legújabb a legjobb.

(#42049) motox002 válasza Lacopapi (#42048) üzenetére


motox002
csendes tag

köszönöm az infót!
ezek szerint visszafele is lehet installálni a nightlykat?

(#42050) motox002 válasza Lacopapi (#42048) üzenetére


motox002
csendes tag

köszönöm az infót!
ezek szerint visszafele is lehet installálni a nightlykat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.