Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) chab7 válasza la_cc (#29969) üzenetére


chab7
addikt

Alap esetben a Start csomag van biztosítva minden előfizetéshez ami 12ft / 10kb.
Ha megrendelsz külön net csomagot hozzá (50/100/200Mb stb) akkor az abban foglalt mennyiségig gyors, utána pedig lassított neted lesz, de túlforgalmazásért nem kell fizetni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#30002) hétalvó


hétalvó
addikt

CM7-et használok, hogyan tudnék 3g hotspot-ot csinálni a telefonomól? Pár app cím jöhetne segítségnek.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#30003) Z0C! válasza chab7 (#30001) üzenetére


Z0C!
őstag

mindenképpen ajánlom az előfizetéses csomag mellé a Hobbi vagy a Profi szolgáltatást.
így elkerülhető a nagy számla :)

Hobbi 50Mb - 1000ft -> 1270re SMSben HOBBI
Profi 500Mb - 2000ft ->1270re SMSben PROFI

előfizetésnél 1 év hűség vállalása esetén 50% 6hónapig.

Adatmennyiség felhasználása után lassítás (előfizetésnél)
feltöltősnél kikapcsolás.

(telemarketingünket látták)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30004) Z0C! válasza hétalvó (#30002) üzenetére


Z0C!
őstag

sehogy...lassan 1 hete szenvedek vele...
azon gondolkodok hogy visszatérek 2.2re :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30005) ivzso1 válasza DearMan (#29997) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Kingston 16gb. class4 kártyát használok,üzletben vettem kb.9000 volt és nincs vele gondom.

(#30006) ombre70


ombre70
csendes tag

Sziasztok!
Már olvastam a fórumot, de nem találtam az ami nekem kellene...
Hívó nevének kimondása magyarul!!! Leszedtem SVOX classic tts-t meg magyar hangot hozzá (hungarian female voice judit), mindkettőt feltelepítettem, beállítva hogy magyarul beszéljen meg hogy az Svox legyen az alapértelmezett! De nem magyarul beszél! Van fent egy másik progi is a voice caller id és az használja (angolul mondja a neveket be) pedig nem az az alapértelmezett! Mi lehet a baj!? Ha eltávolítom a voice caller id-t akkor meg nem mondja be a hívóneveket... (még angolul sem) Nem tud valaki magyar hangot persze free-t a voice caller id-hez, vagy valami megoldást hogy magyarul mondja be a hívó nevét. droid 2.1 van rajta. Köszi.

(#30007) Dark Archon válasza ombre70 (#30006) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudtommal csak fizetős magyar hang van hozzá. De ha annyit sem ér meg neked, akkor nem is kell igazán.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30008) pengemetal válasza ivzso1 (#30005) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én is ilyet használok, semmi baj nincs vele (2.2 alatt)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#30009) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Okostelefont készülök vásárolni és úgy néz ki, hogy ez lesz a befutó, de lenne pár kérdésem, elolvastam az első hsz-t:

- Ez a hangszóró probléma a most vásárolt telfonokon is jelentkezik még?
- Még mindig függetlenül adják a szolgáltatók? Mert úgy tűnik nekem, hogy a t-mobilenál a legolcsóbb dominoban. Bár t-mobileos vagyok, de jó lenne, ha független lenne. :)

(#30010) Z0C! válasza fatal` (#30009) üzenetére


Z0C!
őstag

1. teljesen független a gyárótási dátumtól.

2. ezt soha nem értettem. ott vagy a X szolgáltatónál X éve de független kell :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30011) fatal` válasza Z0C! (#30010) üzenetére


fatal`
titán

1. Nem ez volt a kérdés, az van az első HSZben, hogy később érkezhetnek olyan szállítmányok, amik nem függetlenek, ezért érdeklődtem, főként olyanoktól, akik nem rég vették, hogy független e.
2. 2 éve vagyok a t-mobilenál, előtte vodafoneos voltam és nincs kizárva, hogy hamarosan szolgáltatót fogok váltani és ha nem haragszol nem vennék másik telefont, inkább megveszek, akkor boltból +2-k-ért a függetlent. De nem szeretném ezt a 2k-t sem feleslegesen elkölteni.

[ Szerkesztve ]

(#30012) Z0C! válasza fatal` (#30011) üzenetére


Z0C!
őstag

persze érthető.

eddig függetlenül adta mind 2 szolgáltató :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30013) csapee válasza fatal` (#30011) üzenetére


csapee
senior tag

1 hónap alatt 2-ből 2 független. (T-mobile)
Hangszóró-hiba: 2ből 1 rossz

Csapee

(#30014) sub71 válasza ombre70 (#30006) üzenetére


sub71
aktív tag

Csak 2.2-től működik a magyar hívónév felolvasás!!! a CM7-ből pedig kiszedték(legalábbis az enyémből hiányzik) ott azért nem működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30015) TcMano


TcMano
tag

Helló!

"Köszönöm a segítséget úgy tűnik sikerült megcsinálni. A beállításokban nem ajánlja fel a nagy felbontást, de egy próba videó adatainál kiadta a 848x480 felbontást. ÖRÜL. De üröm az örömben nincs előnézeti kép, és a videolejátszók sem jelenítik meg az eredmény! :W

Esetleg valami ötlet?"

Másik kérdésem VSEL magában használandó vagy valamelyik másik proci buzeráló progival?

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#30016) Edge válasza Z0C! (#30004) üzenetére


Edge
veterán

Ennyire kell ez a funkcio? Én már semmi/senki kedvéért se mennék vissza froyora...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#30017) andor27


andor27
csendes tag

Sziasztok.

Most frissítettem a telefont 2.2 re, MSU-val, nem tudom van valami megoldás arra, hogy a homescreenre kitett widgetek között kb. fél centi hely van.
Egymás mellett jó mert elfér 4 viszont a sorok között elég nagy hely marad, ami a helykihasználás miatt elég zavaró.
Ha erre valahol van beállítás vagy van valami ötlet, hogy hogy lehet kisebbre venni akkor megköszönném ha leírná valaki.

THX

(#30018) Z0C! válasza Edge (#30016) üzenetére


Z0C!
őstag

aha.
bár lassan lemondok róla...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30019) vétó válasza andor27 (#30017) üzenetére


vétó
aktív tag

go launcher-ben van lehetőség 4*4-es kiosztás helyett 5*5-öst választani, ami jobban kitölti a képernyőt az ikonokkal

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#30020) Z0C! válasza andor27 (#30017) üzenetére


Z0C!
őstag

LauncherProPlus-ban van 10x10es lehetőségre is. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30021) fatal` válasza fatal` (#30011) üzenetére


fatal`
titán

Még egy kérdés, bár nem nagyon jártam utána a témának még, majd ha meglesz a teló:

Custom ROMokkal elérhető a 2.2-nél újabb verzió?

Mert, ha jól olvastam itt a topicban, akkor hivatalosan nem lesz 2.3.

[ Szerkesztve ]

(#30022) AizawaKouta válasza sub71 (#30014) üzenetére


AizawaKouta
tag

CM7 alatt a hívófél nevének bemondása SVOX + Judit + pl: Call Announcer progival megy.

(#30023) Z0C! válasza fatal` (#30021) üzenetére


Z0C!
őstag

CM7 2.3.4
bár már van 2.3.5 :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#30024) andor27 válasza Z0C! (#30020) üzenetére


andor27
csendes tag

Köszi, kipróbálom.
Akkor alapból a telefonba nincs is beállítás ha jól értem.

Mégegyszer thx

(#30025) sub71 válasza AizawaKouta (#30022) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi!
Van olyan lehetőség, hogy 1x bemondja a nevet, majd megszólal a csengőhang?

(#30026) AizawaKouta válasza sub71 (#30025) üzenetére


AizawaKouta
tag

A progiba nincs, mivel a csengőhangot nem ő kezeli. A beszéd hangerejét függetlenül lehet állítani a csengőhangtól, de egyszerre szól. Lehet más progival menne, de annyira nem néztem utána. Viszont az Svox másra is jó. pl.: sms felolvasás, weboldal felolvasás, beírt szöveg felolvasás... csak persze a megfelelő programok kellenek a motor mellé.

Én fülhallgató mellé használom jobbára. Ha bekapcsolom a kisegítő lehetőséget akkor meg mindent bemond amit csinálok a telón. PL.: lezárt képernyőnél a bekapcs gombra az időt és az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#30027) ombre70 válasza sub71 (#30014) üzenetére


ombre70
csendes tag

Akkor 2.1-nél bármit próbálhatok nem fogja csak angolul olvasni?!
Pedig a magyar nyelvet is feltelepítettem, meg be is lehetett állítani hogy az legyen az alapértelmezett! De mégis a voice caller id-t használja amihez viszont nem találtam magyar hangot :O Valakinek ötet, hogy tudok oda varázsolni magyar hangot? Köszi

(#30028) GD


GD
őstag

üdv,

a misztériumnak vége, a telómnak hw hibája volt, alkatrészt cseréltek benne
tehát a hiba egybeesése a 2.2 update-el, csak a véletlen műve..
:N

(#30029) Svero válasza DearMan (#29997) üzenetére


Svero
csendes tag

Aki memoriakártya vásárláson töri a fejét: Class10-es!! mem. kártyák jó áron itt:
[link]
Én is vettem, bár először nem bíztam benne, de nagyon korrekt az eladó, valamint a kártya is tudja a Class10-et. Ja, és tökéletesen megy a Defy-ben!

[ Szerkesztve ]

(#30030) ombre70 válasza GD (#30028) üzenetére


ombre70
csendes tag

Megnyugodtam, én is gondolkodok a 2.2 update-en, a hívó nevének kimondása miatt.
De tényleg csak 2.2 alatt müxik? Akkor 2.1-nél miért mondja ki angolul, meg spanyolul, meg stb... Csak magyarul nem?

(#30031) sub71 válasza ombre70 (#30027) üzenetére


sub71
aktív tag

Amíg a 2.1 volt fent sokat próbálkoztam. Nekem nem sikerült, de lehet más meg tudta oldani. Mivel a beépített voice caller id-t használja, és ahoz nem tudok magyar nyelvi kiegészítésről szerintem nem működik a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#30032) ombre70 válasza sub71 (#30031) üzenetére


ombre70
csendes tag

És fizető magyar nyelv sincs hozzá? Bár én nem találtam...

(#30033) AizawaKouta válasza ombre70 (#30027) üzenetére


AizawaKouta
tag

Talán mert a magyar hang amit betettél csak motor, és külön felolvasó progi kell neki ami kezeli. Csak most már többségben 2.2 vagy 2.3 van a telefonokon, és sok program 2.2-től használható.
Előzőleg rosszul írtam. A talkback kikapcsolt kijelzőnél a bekapcsolást, időt, és a csengetési hangerőt mondja alap CM7 képernyőzárnál..
Marketen caller id -re keress rá.

(#30034) ombre70 válasza AizawaKouta (#30033) üzenetére


ombre70
csendes tag

Van fent voice caller id, svox classic tts, tts service extended, amiben beállítottam a magyar hangot, látja is és az az alapértelmezett. De mégis a voice caller id angol hangját használja!!!
Miért nem az svox-ot?!

(#30035) Callisto válasza Svero (#30029) üzenetére


Callisto
őstag

Ma reggeltél, ez az egyetlen hsz-ed. Tutira nem vagy azonos az eladóval? :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#30036) ombre70 válasza ombre70 (#30034) üzenetére


ombre70
csendes tag

Ja és ha eltávolítom a voice caller id-t akkor meg meg sem szólal, még angolul sem, valamiért mindenképp a voice-t akarja használni nem pedig az svoxot, kész vagyok...

(#30037) AizawaKouta válasza ombre70 (#30034) üzenetére


AizawaKouta
tag

Nem tudom 2.1en hogy van, ott még nem próbáltam. CM7 alatt néztem csak. De miután bepipáltam a SVOX Classic TTS pontot a beállításoknál, és alatta a SVOX Classic TTS beállításainál a Hungarian Voices-nél megadtam neki Juditot azóta a példabeszédet magyarul mondja. A példaszöveg alatti négyzetbe pipát tettem, hogy mindig ezt a beállításokat használja, ne az alkalmazásokét. 2.1 alatt nem tudom hogy milyen menűpontok vannak.
PICO TTS-től vagy mitől meg Titanium Backup megszabadított. Így csak magyar van rajta, angol nincs is.

(#30038) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a hangerőLE gomb nem működik? Ez gondolom nem szoftveres baj, úgyhogy hiába is raknám újra. Gyári 2.2 van rajta. Szervízbe nem viszem semmiképpen sem, mert fontos a vízállósága, sokat használom medencében/strandon/aquaparkban ja meg hétvégente szokott ázni sörben is a teló :D
Gondolom nem ez miatt ment tönkre, mert akkor lenne más baja is.
Ötletek? Azon kívül, hogy kiraktam egy hangerőközpont widget-et a főképernyőre, hogy lejjebb tudjam venni gyorsan ha kell.

Aláírás

(#30039) ombre70 válasza AizawaKouta (#30037) üzenetére


ombre70
csendes tag

Nekem is pont így van a beállítás csak juditka nem akarja mondani a hívó nevét, csak a példamondatot lehet elindítani magyarul! Most nem értem akkor szedjem le azt a pico tts-t?

(#30040) Callisto


Callisto
őstag

Kezdem azt hinni, hogy valami hardware hibás a telefonom, mivel a GPS össze vissza működik -> használhatatlan. Olyan nincs, hgoy 1 órát kelljen várni AGPS-el a fix holdakra...
És ha van akkor sincs egyetlen olyan, ami 30-as erősség fölé menne. Nektek milyen erős jelek jönnek?

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#30041) TcMano


TcMano
tag

Köszi a gyors reagálásokat, és az építő hozzászólásokat, de megjavult magától. :((

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#30042) AizawaKouta válasza ombre70 (#30039) üzenetére


AizawaKouta
tag

Emiatt ne. Ha a példaszöveg magyar akkor tegyél fel caller id progit és próbáld meg azt használni Judittal. De én utánna olvasnék a 2.2 frissítésnek. Gyári programokat ne törölj! Én is csak azért merek törölgetni, mert fizetős Titanium Backuppal először befagyasztom, és megnézem minden meg-e rendesen. Plusz nekem van full nanoid belakott backupom, és program tisztított aktuális nanoidom.

Callisto: nettel csak pár mp lenne az egész rendesen. Mivel nézed a jel erősséget?

[ Szerkesztve ]

(#30043) ombre70 válasza AizawaKouta (#30042) üzenetére


ombre70
csendes tag

Van a caler id-nél is installálási lehetőség más nyelvre, de az szürke... és alapból csak angol, német, spanyol hang van benne! Hogy tudok beletenni magyart akkor?! Mert azt látom hogy ami az svox alatt van azt nem lehet a voice caller id-hez rakni! Vagy mégis valahogy? Esetleg más?

(#30044) Sly81 válasza Laci.M (#30038) üzenetére


Sly81
csendes tag

Hi Laci.M

Bátyámnak a 2hetes defy-jével volt hasonló gond, csak neki a hangerőFEL gomb nem működött. Levált a forrasztás a panelről, szervízbe lett küldve és 1 héten belül visszakapta. az hogy a vizállósága megmaradt e azt nemtudom, mert nem szokta vizbe dugdosni...

üdv

Sly

(#30045) ombre70 válasza ombre70 (#30043) üzenetére


ombre70
csendes tag

A példaszöveg csak az svox-nál magyar! És elméletileg az az alapértelmezett! benne van a pipa hogy always!!! A voice caller id-nél mivel nincs lehetőség magyar nyelvet választani a példabeszéd angol. De nem ebben van a pipa hogy ez lenne az alapértelmezett. :U

(#30046) Laci.M válasza Sly81 (#30044) üzenetére


Laci.M
senior tag

pfff... Akkor egy újabb típushiba... Én magamnak nem akarom szétszedni, úgyhogy kénytelen leszek együtt élni vele... Defy 2 mikor jössz már???

Aláírás

(#30047) AizawaKouta válasza Laci.M (#30038) üzenetére


AizawaKouta
tag

Szerintem vízálló marad a telód, hisz a hangszórót nem kéne babrálni, azzal nincs bajod. Szigetelést meg gondolom vissza tudják rendesen rakni, ha nem akkor meg annyit se érnek mint a kínai szakmunkások…

ombre70: ne a beépített caller id-t használd akkor, hanem szedjél le másik programot a marketről.

[ Szerkesztve ]

(#30048) ombre70 válasza AizawaKouta (#30047) üzenetére


ombre70
csendes tag

Mit pontosan? Van fent másik: SVOX classic, és az ahhoz való magyar hang Judit, beéllítva hogy az legyen az alapértelmezett! Hol állítsak még rajta, vagy milyen másik programot ajánlasz hogy működjön? És ahhoz is kell másik magyar hang? Vagy a juditot ismerni fogja ha újra instalálom?

(#30049) Laci.M válasza AizawaKouta (#30047) üzenetére


Laci.M
senior tag

Van valami abban amit mondasz... Csak az a gáz, hogy nincs kedvem a telefont eláztatni a szervíz után, mivel reklamálni esélytelen... Egyáltalán a hangszóró szokott beázni szervíz után? Mert ha direkt megyek vízbe a telefonnal azt leragasztom celluxal, hogy bírjak telefonálni utána is, ne kelljen kiszáradnia membránnak. Nagy a dilemma, mivel sokszor idegesítő, hogy nem tudom állítani.

Aláírás

(#30050) AizawaKouta válasza ombre70 (#30048) üzenetére


AizawaKouta
tag

Nem! SVOX és mellé Judit az kell. Az csak a magyar hang motorja. Az minden felolvasó alá kell. Ha beírod a Markebe hogy voice caller id akkor ki fog adni pár progit (nem a beépítettet). Én a Call Announcer-t használom, de nem tudom megy-e 2.1en. Próbáld ki, ha nem akkor másik hasonló progit keress.

Laci.M: Hangszóró cserekor szokták elrontani a körülötte lévő szigetelést (forum tagok írták). Én se szivesen adnám szervízbe, pedig max. esőbe kap nálam vizet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.