Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) fa4hu válasza Neil Watts (#38700) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha minden lépést megcsinálsz, és megfelelően feltöltöd a telefont, nem! Én pl. (igaz, már WIUI volt rajta), de véletlenül annak a Galaxy-s szoftverét töltöttem le, fel is ment, persze nem indult el. Újraraktam a Defy-ost, és minden a helyén volt. :)

(#38702) tomi_x válasza Lacopapi (#38661) üzenetére


tomi_x
tag

Lehet rosszul fogalmaztam :
több féle telefonról próbáltuk, és semmi.

Viszont ha már itt vagyok, szeretném megkérdezni hogy hogyan tudnék magyar nyelvet "varázsolni" a telora ,
Tudom hogy ROM csere, de van erre nagyon részletes leírás ?
Meg egyszer olvastam hogy csak a CEE verziojú telokon lehet ROM-ot cserélni, de nekem DE van. Ez igaz ?

(#38703) Mazsika


Mazsika
őstag

nem tudja valaki hogy a batterystats.bin-t hol találom, illetve ha romozás utána vissza van rakva, akkor elvileg nem kell kalibrálgatnom?

Dáccsika

(#38704) szabof1 válasza tomi_x (#38702) üzenetére


szabof1
őstag

2.2 magyarosítása: [link]
Csak 2.2 CEE alapra szabad. Első dolgod legyen a leírás szerint 2.2 CEE-t telepíteni.

(#38703) Mazsika:
/data/system könyvtárban találod a batterystats.bin-t.
És is próbáltam már ezt. Elsőre úgy tűnt, hogy nem segít és újra kell kalibrálni, de aztán magára talált az akksi. Lehet, hogy segít...

[ Szerkesztve ]

(#38705) Neil Watts


Neil Watts
veterán

WajkIUI vagy CM7 legyen végül? Melyik stabilabb Defy-on? Ezek egyike sem fog éles használat közben széthullani? Melyikben kevesebb a bug? :F

(#38706) szabof1 válasza Neil Watts (#38705) üzenetére


szabof1
őstag

Bármelyik jó lehet. Ki kell próbálni, mert egyeseknek a CM7 másoknak a MIUI vonal a stabil.
Én szerencsés vagyok (piros BAYER), mert nekem eddig minden stabilan futott :D
Szerintem inkább az fog segíteni a döntésben, hogy melyik tetszik meg neked.

(#38707) Neil Watts válasza szabof1 (#38706) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hát nekem ez a WajkIUI marhára bejön :D

Ezzel ugye csak a 7. lépésig kell megcsinálnom? :) A többit elintézi a rendszer, ugye, újraindítja automatán a telót? Utána már betölt a rendszer és csak használom? :)

MOD: és ugye a bekapcsoló gomb a Recoveryben az OK, és a hang le/fel a le fel lépkedés. Ugye itt nem tudom a kikapcs gombba lelőni a telefont?

kezman: ASTRO, vagy Root Explorer. Azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#38708) kezman


kezman
őstag

Egy naív kérdés, Defin hogy tudok bluetooth-on át küldött APK-t telepíteni, új gép, semmi nincs rajta, net kapcsolat és wifi sem??? Tenx :Y

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38709) viralmind válasza kezman (#38708) üzenetére


viralmind
aktív tag

atnevezed .zip-re ,atkuldod telefonra es filekezeloben elinditod :-) jah termeszetesen vissza nevezed apk-ra a telefonon kb igy

[ Szerkesztve ]

(#38710) szabof1 válasza Neil Watts (#38707) üzenetére


szabof1
őstag

Igen. Az óvatosabbak még az első boot után visszamennek a CWM-be (Custom Recovery) és újra törlik a cache-t és az advanced almenüben a Dalvik cache-t.
Szerintem nagyon jó a WIUI. Sok sikert hozzá.
Azt ne felejtsd el, hogy mint minden MIUI-nál, magyar nyelv esetén nem jön fel a Superuser ablak, ha engedélyezni kell egy új program esetén a hozzáférést és ilyenkor gyors úraindulás (hotboot, HB) lehet. Ezt legegyszerűbben úgy tudod megelőzni, ha egy új program telepítése után angol nyelvre váltasz és így indítod el legelőször. Aztán mehet vissza magyar nyelvre.

[ Szerkesztve ]

(#38711) csabi94


csabi94
őstag

Valaki erre?? Fontos lenne! :(

Ja amúgy Miui-ról van szó (1.10.21.).

[ Szerkesztve ]

(#38712) kezman válasza viralmind (#38709) üzenetére


kezman
őstag

Át tudok küldeni APK-t is, a Defi fájlkezelőjével tudom telepíteni, hogyan? :)

Bocs közbe meg van ( Replace application) tenx. :R

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38713) viralmind válasza kezman (#38712) üzenetére


viralmind
aktív tag

erdekes nekem nem enged apk -t ,azt hogy a gyari file kezelo mit tud sajnos nem tudom leven hogy annyi ideig volt a telefonon mig elhoztam a boltbol.de engedelyezni kell pld a kulso forrasbol torteno telepitest ezt szinten nem tudom hol van a gyari rendszerben sajnos ,de valszeg abban is benne van.valamint a telefonom rootolva van de nem hiszem hogy ez feltetel lenne.sry nem tudtam hogy gyari rendszered van igy inkabb varj meg olyan valaszat aki azt hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#38714) tomi_x válasza szabof1 (#38706) üzenetére


tomi_x
tag

Én is meg akartam nézni milyen kamera van a Defy-mben(a leirásod alapján), de a batch progi elindul és kb. 2 másodperc múlva lefut és bezárja az ablakot.
Mit csinálok rosszul ?

[ Szerkesztve ]

(#38715) kezman válasza Neil Watts (#38707) üzenetére


kezman
őstag

Kösz de szűz a Defy, de a gyári fáűjlkezelővel is meg, amin t már írtam, közbe rájöttem :)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38716) kezman válasza viralmind (#38713) üzenetére


kezman
őstag

ES File Explore-val tudsz küldeni APK-t , most próbáltam a gyári fájlkezelővel is lehet telepíteni az előbb leírt módon, a szóban forgó telefon szűz, lebutitott, se net se semmi, céges, nehogymá a paraszt neaggyisten játszon meló közbe vele :))

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38717) kezman


kezman
őstag

Az én kamerám ránézésre zöldes színű, akkor nagy a valószínűsége hogy zöld ugye?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38718) Neil Watts válasza szabof1 (#38710) üzenetére


Neil Watts
veterán

Amúgy is angolul használom majd. :)
Cyanogennél vannak ilyen érdekes hibák? A Wiuihez képest az bugmentesebb valamilyen szinten? Vagy ezt így nem lehet kijelenteni? :)

Akkor ha végigcsinálom a felkészüléses leírásod, elmegyek a WIUI-snál a 7. lépésig, újraindul a telefon, betölt a WIUI, utána reboot és bemegyek a CWM-be, s ott wipe a cache-r, és a dalvik cache-re. Ezután tuti lesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#38719) Tel Chi


Tel Chi
tag

Sziasztok mindenki!

Nektek is csak 80%-ig töltődik fel az akksi??

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#38720) Neil Watts válasza Tel Chi (#38719) üzenetére


Neil Watts
veterán

A válaszon határozott: nem! :)

(#38721) tzl válasza kezman (#38717) üzenetére


tzl
senior tag

A lencséje ezek szerint zöld. Ettől még nem tudod, hogy Soc vagy Bayer modul-e. Bayert is szereltek zöld lencsével.

(#38722) kezman válasza tzl (#38721) üzenetére


kezman
őstag

Bakker, akkor hogy lehetek biztos benne?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38723) tzl válasza kezman (#38722) üzenetére


tzl
senior tag

Catlog a barátod, marketen megtalálod.

(#38724) kezman válasza tzl (#38723) üzenetére


kezman
őstag

Na ezt inkább mellőzöm, analfabéta vagyok e témába, nem fontos számomra, alap felhasználó vagyok, azért köszönöm.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38725) Tel Chi válasza Neil Watts (#38720) üzenetére


Tel Chi
tag

Mi lehet a gond, hogy csak 80%-ig töltödik fel az akksi?

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#38726) Kendek válasza Tel Chi (#38725) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínűleg semmi, csak tovább kell várnod még vele, hagyd a töltőn. Vagy már órákon keresztül sem ment feljebb a töltöttségi szint?

<-ƘƘ->

(#38727) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szabof1 leirasat zold lencses defyra is lehet alkalmazni?

(#38728) Beri válasza Neil Watts (#38727) üzenetére


Beri
addikt

Mindegy, csak defy legyen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38729) Mazsika válasza szabof1 (#38704) üzenetére


Mazsika
őstag

csak nagyon sűrűn jönnek a romok, és 2 hetente kényelmetlen kalibrálgatni... azért lenne jó csak simán visszamásolni. es file explorerrel hogy, hol találom ezt a data/systems mappát? mert csak a memkártyát látom, vagy más fájlkezelőt tegyek fel?

Dáccsika

(#38730) Tel Chi válasza Kendek (#38726) üzenetére


Tel Chi
tag

Majd nemsokàra hazaèrek ès töltès. Megirom hogy mi a szitu, jo lenne ha igazad lenne.
Egyèbkènt most a teloròl netezek ès megvagyok elègedve vele. Jòl muzsikàl.:)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#38731) szabof1 válasza Mazsika (#38729) üzenetére


szabof1
őstag

Nem az SD. Ez (a batterystats.bin) a telefon belső memóriájban van a /data/system mappában . ES-sel is lehet, de azt nem ismerem. Én Root Explorerrel szoktam a rendszer file-jai között matatni.

(#38732) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

2.2 alatt arra van megoldás, hogy a gyári kamera app ne csináljon belőlem hülyét?
Először nem akart képeket csinálni. Mondom jó, rendben, #1, ott írtátok, hogy clear data, és reboot. Ok, megy, de még mindíg hülyén csinál képeket. Minden képet elforgat 90°-kal. :F

Van erre valami megoldás? lgcamerával is csinálja. Kezd meghülyülni a kamera? 2.1 alatt még jó volt. Így merjek romot cserélni? Remélem nem HW-es gond.

Üdv. core2

(#38733) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Arra tudtok valami jó progit ajánlani amivel a névjegyeket le tudnám menteni. Vagy esetleg outlook -kal szinkronizálni. Anno ezt Nokia telorol nagyon egyszerű volt, és ez az egy dolog van ami hiányzik.

köszi

(#38734) Neil Watts válasza tomi_x (#38733) üzenetére


Neil Watts
veterán

pl

(#38735) tzl válasza kezman (#38724) üzenetére


tzl
senior tag

Elindítod a catlogot, hagyod futni, elinditod a camera appot, visszalépsz catlogba és megnézed, keresel olyan sort, ahol szerepel a camera szó és megnézed, Soc vagy Bayer van odaírva.
Nem nehéz.

(#38736) Tézé81 válasza kezman (#38722) üzenetére


Tézé81
tag

Soc vagy Bayer kérdés: [link]

(#38737) R19


R19
senior tag

Létezik olyan progi, ami a telepített apk fájlokat lementi a microSD-re? Ha még a hozzájuk tartozó beállításokat is mentené az lenne a hab a tortán. :)

(#38738) hodostamas válasza R19 (#38737) üzenetére


hodostamas
addikt

persze, pl titanium backup, vagy mybackup.. viszont ha a beállítások is kellenek, ahhoz már root kell. amúgy csak az apk-t tudod lementeni.

(#38739) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Azt nem lehetne valahogy beállítani, hogy ne dobálja el a wifi jelet kikapcsolt kijelzőnél?

Köszi! :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38740) domerator válasza la_cc (#38739) üzenetére


domerator
veterán

Ha jól tudom,CM7-nél nem... csak ha külső programot használsz, nálam ment kis ideig a Keep Alive, de Blade-en. Defy-on nem próbáltam.
A másik megoldás, hogy miui romot használsz, az tartja az idők végezetéig, ha a sleep policy never-re van állítva.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38741) R19 válasza hodostamas (#38738) üzenetére


R19
senior tag

Köszi!

(#38742) hodostamas válasza domerator (#38740) üzenetére


hodostamas
addikt

CM7-nél ha be van állítva a wifi policy, megtartja a wifit kikapcsolt kijelzőnél is.

(#38739) la_cc
Beállítások-vezetéknélkül-wifi-menü gomb-speciális-alvás irányelve
itt állítsad be soha-ra.

[ Szerkesztve ]

(#38743) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ez a SOC jó lesz nekem 2.2 CEE-re? :) Használhatom?

[ Szerkesztve ]

(#38744) tzl válasza hodostamas (#38738) üzenetére


tzl
senior tag

Beállítások nélkül az apk-Kat az astro file manager is lementi sd-re, nem kell plusz egy app.

(#38745) la_cc válasza domerator (#38740) üzenetére


la_cc
addikt

Szia!

Köszi szépen a gyors választ. Eléggé megvagyok elégedve a CM7-el, szóval inkább hagyom, meg nem is akarok annyira babrálni vele. :)

Más: még annó ez alapján telepítettem az RC1-et és azóta hozzá se nyúltam. Nincs valahol egy leírás, hogy hogy lehetne frissíteni a CM7-et? Biztos jött ki valami _stabil_ frissebb verzió hozzá... :))

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38746) Neil Watts válasza Neil Watts (#38743) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rossz helyre ment? a Mélyvízbe kellett volna? :F

(#38747) hodostamas válasza la_cc (#38745) üzenetére


hodostamas
addikt

ha esetleg átfutottál a hsz-men:

Beállítások-vezetéknélkül-wifi-menü gomb-speciális-alvás irányelve
itt állítsad be soha-ra.

és nem fogja lelőni a wifit képernyő kikapcs után.

(#38748) la_cc válasza hodostamas (#38747) üzenetére


la_cc
addikt

... és tényleg! Azt hittem a MUI-ra írtad. Nagyon szépen köszi! :B

CM7 RC1 upgrade-re nem tudsz valami leírást véletlenül? :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38749) Mazsika válasza szabof1 (#38731) üzenetére


Mazsika
őstag

értem kipróbálom a root explorert, abban biztos meg lesz! köszönöm a segítséget!!!

Dáccsika

(#38750) Looserke válasza Tézé81 (#38736) üzenetére


Looserke
őstag

mindent így csináltam ahogy le van írva de nekem nincs cameracommon sor se semmi ahol említené a SCO vagy BAyer szót...CM7 stablet futtatok egyébként

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.