Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) #71562240 válasza Integrale (#39746) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nagyon jó eséllyel nem hardveres a hiba, hanem vagy a beállítás rossz, vagy a főzött ROM bugjáról van szó. Próbáld a Defy - Mélyvíz fórumban pontosan elmondani, hogy milyen ROM van rajta, és amiket a hibajelenség előzményeiről tudsz (felteszem, volt idő, amikor még működött a 3G). Próbálj a 3G beállításokra is rákeresni mindkét fórumon, mert sokszor volt már szó róla, hogy nem mindenkinek azok a beállítások működtek, amiket a szolgáltató megadott, hanem valami más beállítás.

(#39747) gzbotii: Az első hozzászólásban vannak linkek kiváló app ajánló írásokhoz, bennük videolejátszó ajánlásokkal, de érdemes visszakeresned is, mert sokan írtak már sokféle videolejátszó erényeiról. Én elsősorban az MX Playert használom, hasonlóan Ewokaa-Verhóó kollégához.

[ Szerkesztve ]

(#39752) emge


emge
csendes tag

Sziasztok! Problémám van a marketen való vásárlással. Bocs ,hogy ide írom a kérdést,de ezt a fórumot szoktam olvasni. A marketen megadtam a bankkártya adatait,de amikor vásárolni akarok,csak kiszürkítve jelenik meg a kártya. Kell még valahol máshol regisztrálnom hozzá,vagy esetleg a bankomnál nyilatkoznom ? Nagyon köszönöm előre is ,ha valaki tud segíteni!

(#39753) KaiotEch válasza emge (#39752) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Attól függ milyen kártyád van. Lehet vele vásárolni neten egyáltalán?

(#39754) Integrale válasza #71562240 (#39751) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm a választ, írok a másik topicba is! De ha bekapcsolom hogy automata vagy 3g only akkor a 3g-s hálózatot már kell látnia nem?

"Bad reklám is reklám too"

(#39755) #71562240 válasza Integrale (#39754) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elvileg látnia, de hát Isten útjai kifürkészhetetlenek. Én a szoftverbugnak adnám a legnagyobb esélyt, remélhetőleg nem hardverhiba. A Mélyvíz topikban lesznek olyanok, akik mélységében ismerik a gépeden lévő ROM-ot, és hátha tudnak valami okosat mondani.

(#39756) Integrale válasza #71562240 (#39755) üzenetére


Integrale
veterán

Írtam a mélyvízbe, ha mégis hardveresa hiba és mivel a készülék nyilván rootolt, nem kötnek bele a szervizben?

"Bad reklám is reklám too"

(#39757) emge válasza KaiotEch (#39753) üzenetére


emge
csendes tag

Elméletileg lehet. felismerte a kártyát,és a logoja szerepel a regisztrálható kártyák között (AE) és beírt olyan számadatokat is róla amit nem én adtam meg. lehet hogy a banknál külön kell kérni a netes vásárlást?

(#39758) #71562240 válasza Integrale (#39756) üzenetére


#71562240
törölt tag

Garanciális szándékú javítás előtt érdemes visszarakni rá a gyári ROM-ot, az a biztos, de látom a Mélyvízben már folyik a megoldáskeresés, úgyhogy nyilván ez elkerülhető lesz. Nagyon nagy az esély, hogy a chab7 által javasolt baseband switcher átállítás megsegíti a nordic ROM-odat. Reméljük.

[ Szerkesztve ]

(#39759) jel1 válasza Maarki (#39750) üzenetére


jel1
aktív tag

Én lemagyarosítottam, nem tudom mi az a marker

(#39760) KisBundi


KisBundi
őstag

Erről vki vmit?

(#39761) FearTomi válasza KisBundi (#39760) üzenetére


FearTomi
őstag

Én nem venném meg...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#39762) vétó válasza Integrale (#39756) üzenetére


vétó
aktív tag

csak csöndben kérdem, van egyáltalán 3G szolgáltatás ott, ahol próbálod? (mert pl. ahol én élek, ott nincs...)

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#39763) Maarki válasza jel1 (#39759) üzenetére


Maarki
aktív tag

Hát huu az alapból rajta van a telefonodon egy alkalmazás egy gmailes profilal be jelentkezel rajta és ingyenesen le tudod tölteni itt a link neten is meg tudod nézni és ilyen ikont keres a telefonodon nem tudom mi a magyar neve [link]

(#39764) KaiotEch válasza Maarki (#39763) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Neharagudj, de ezen jót röhögtem :C :C :C

Nem Marker, hanem Market (mint vásár, bazár, etc.). Nincs magyar neve, csak az eredeti Android Market, ugyan az, mint az Almáéknál, csak itt olcsóbbak a dolgok és droid-ra van.

(#39765) Integrale válasza vétó (#39762) üzenetére


Integrale
veterán

Van, ahol az omniának és a Heronak volt ennek is kell lennie! (Budapest -Nagykáta)

"Bad reklám is reklám too"

(#39766) Maarki válasza KaiotEch (#39764) üzenetére


Maarki
aktív tag

:D bazzeg :D most nézem és tényleg elírtam :DD nem baj megérdemelem nem figyeltem oda :D de a linknél nem hibáztam amúgy nem tudtam hogy magyarul is ez a neve

(#39767) EVOkaa


EVOkaa
tag

az 1.8 lépéstől végigcsinálom, és mehet a wajkiui rá ugye? :)

Tiszteletet a Gépésznek!

(#39768) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok. A telóra fel lehet rakni a HTC felületét valahogy???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#39769) KaiotEch válasza EVOkaa (#39767) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Inkább az 1.3-tól...

(#39770) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Már nagyon régóta készülök androidos telefon vásárlására és néhány napja a HTC Wildfire S készüléket elfelejtve ezt a Motorolát néztem ki magamnak. Mivel még sosem volt androidos készülékem, ezért megpróbáltam minél jobban utánajárni annak, hogy melyik lenne a számomra legmegfelelőbb készülék. Úgy vettem észre, hogy ebben a Motorolában igen nagy potenciál van, úgyhogy nagyon megtetszett. A másik ami tetszik, hogy ezt a kiváló tudású telefont ma már 40k körül megkaphatnám használtan, garisan, hibátlanul.
Az első HSZ-ben sokmindent megtudtam telefonról és androidunderground.info-n pedig végigolvastam a CM7, MIUI és WIUI telepítésének leírását. Így a telefon nélkül picit nehéz volt megérteni, de úgy látom nem olyan vészes a folyamat. Persze egy két dolog még nem tiszta.

Sokan mondják, hogy garivesztéssel jár a főzött romok telepítése. Viszont ha jól tudom vissza lehet downgrade-elni a telefont a korábbi 2.2-es hivatalos verzióra. Vagy esetleg ez az olyan garanciális problémákra vonatkozik amikor mondjuk nem tudjuk bekapcsolni a készüléket és így nem lehet visszaállítani 2.2-re? Egy kicsit lejjebb megláttam a választ :)

Érdekelne még a telefon zenelejátszásának minősége. Szóval ha valami jóféle fülhallgatóval hallgatok zenét, milyen a hangminőség. A mostani telefonomé sajnos borzalmas.

Még így végszóként kíváncsi lennék még valamire. Ha abban gondolkodom, hogy karácsony után, vagy esetleg csak jövő év elején vennék telefont jó esélyem van arra, hogy pár ezerrel olcsóbban jutok hozzá mint most? A 40 rongy (akármilyen jó is) sok nekem egy telefonért.

Most így hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe. Pedig tudom, hogy még van egy pár :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#39771) hedler válasza Bazijoe73 (#39768) üzenetére


hedler
tag

ADW-EX Launchernek van letölthető sense témája a marketen. Ikonokkal, háttérképpel.
Az órának a lapozós órát kell választani és szerintem tökéletesen olyan mint a HTC felülete
file:///I:/dcim/Screenshots/screenshot-1320179958875.png

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 2, Nikon D300, sigma 18-35 1,8, sigma 50-500 4/6.3

(#39772) hedler


hedler
tag

nem vettem észre, hogy jelenleg nem lehet képet feltölteni, majd később. :-)

Galaxy Note 2, Nikon D300, sigma 18-35 1,8, sigma 50-500 4/6.3

(#39773) #71562240 válasza fuze (#39770) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem csak ahhoz képest jó zeneileg, hogy "csak" mobiltelefon, hanem a dedikált hordozható zenelejátszókkal összehasonlítva is a nagyon jó hangúak közé tartozik. Én nagy zenehallgató-hifista vagyok, úgyhogy számomra alapvető szempont volt a hangminőség a kiválasztásban. A teszteket is figyeltem a hang szempontjából, és meg is hallgatgattam vásárlás előtt a szóbajöhető mobilok közül, amit tudtam. Nézd meg a GSMArena-n a Defy tesztjének a hangminőségről szóló részét, ott vannak mérések is. A Defy hangja éppen olyan, mint a mérési eredményei: tiszta, pontos, alacsony torzítású, egyenletes frekvenciamenetű, kiegyenlített, informatív. Persze mindez ahhoz képest értendő, hogy hordozható médialejátszóról beszélünk, és nem a hozzáadott headsettel, hanem jóféle fej/fülhallgatóval hallgatva.

(#39774) ko9 válasza #71562240 (#39773) üzenetére


ko9
addikt

Csak úgy kíváncsiságból: milyen fülessel hallgatod?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#39775) kezman válasza Bazijoe73 (#39768) üzenetére


kezman
őstag

Go LauncherEX nek is van sense témája a marketen https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex.theme.Sense&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39776) kezman válasza ko9 (#39774) üzenetére


kezman
őstag

Én ezt használom:
http://www.vatera.hu/motorola_defy_gumis_sztereo_headset_1510418792.html
nekem tökéletes, innen
GSMHOME HUNGARY KFT. 1132. Váci út 6.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39777) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

Lenne egy kérésem:

Megköszönném ha leírnátok egy páran,hogy reggel mondjuk 100-as aksitól estig mennyire esik mondjuk úgy 12-14 óra alatt ? % -ra,és milyen felhasználási opciók mellett?
Pl ennyi óra megjelenítés,médiaszerver hanghívás stb...

Előre is köszi :R

Szeretném összevetni a saját adataimmal

Melyik aksi progit érdemes használni,ami mutatja,az aktuális energia használatot is?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#39778) #71562240 válasza ko9 (#39774) üzenetére


#71562240
törölt tag

Otthon a Sennheiser HD555-tel, útközben a Sony ED21-gyel. A Sony egy érdekes típus, azért azt vettem, mert amellett, hogy az árához képest jó hangja van, a formája révén egyesíti a "normál" és az "agybadugós" fülhallgatók előnyeit.

(#39779) Hevius


Hevius
tag

Helló! Olyan kérdésem lenne, hogy felraktam a Defy-mre a legfrisebb stabil cm7-et és az lenne a kérdésem hol tudom azt beállítani, hogy az alap mondjuk asztalnak ne lehessen elforgatni jobbra/balra de az alkalmazásokat ugyan úgy el lehessen forgatni pl youtube,....
Mert azt a beállítást megtaláltam hogy melyik irányokba lehessen forgatni de ha kiveszem hogy jobbra belra nem foroghat akkor semmit nem enged úgy forgatni, szval akkor youtube se fordul, galéria se..
Remélem tudtok segíteni előrre is köszi.

(#39780) #71562240 válasza Hevius (#39779) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bocs, hogy beleszólok, én nem használok CM7-et, tehát nem tudom a választ, de segítő szándékkal javaslom, hogy fogalmazd újra ezt a kérdést, mert lehetséges, hogy azok sem fogják érteni, akik válaszolni tudnának.

(Egyébként pedig érdemesebb az ilyesmit a "Mélyvíz" fórumban kérdezni, mert ott folyamatosabban jelen vannak a főzött ROM-ok szakértői, tehát előbb kapsz választ.)

[ Szerkesztve ]

(#39781) viralmind válasza Hevius (#39779) üzenetére


viralmind
aktív tag

Cm7 alatt en launcher pro-t hasznalok abban be lehet ezt allitani a beallitasok/behavior utvonalon,egyebkent szerintem szinte mindegyik mas launcher-ben be lehet ezt allitani,de ne a cm7 menui kozott keresgeld ,hanem a launcher beallitasaiban.

(#39782) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a T-Mobilenál jelenleg kapható Defy+ ugyanúgy függetlenül jön, mint amikor a többi Defy jött?

Szerk: Megkaptam a válaszom visszaolvasva, én buta..... ;]

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#39783) rum-cajsz válasza Hevius (#39779) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Adw settings

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39784) chab7 válasza Hevius (#39779) üzenetére


chab7
addikt

Ahogy mondják a többiek, a launcher beállításaiban a tájolásnál "sensor"-ról állítsd "portrait"-re a cyanogen beállításban pedig hagyd meg a forgatást ahogy van. Így a home nem fog forogni, de minden más igen ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39785) Cruiserke válasza gyuszmó (#39777) üzenetére


Cruiserke
tag

Ha nem csinálok semmit, kb 75%ra.

Egy átlagos napon ( mobilnet:on, wifi 1-2 óra on. 0-5 hívás, 1-2óra zene 1óra játék.) kb 45%

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#39786) toth_janika válasza gyuszmó (#39777) üzenetére


toth_janika
őstag

Ez egy nagyon érdekes kérdés, és engem is érdekelne!
Az én beállításaim:

CM7.1 stable
Background data enable
Sync enable
WIFI off
Only 3G
Battery calibration done (Battery Calibration progival)

Telefonálás kb 2 óra naponta, net kb 2 óra naponta, játék 1 óra.

Így nem bír ki egy napot! :( Reggel 7kor leveszem töltőről, este 9kor rá kell tennem!

Ez így normális?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#39787) kymco válasza EVOkaa (#39741) üzenetére


kymco
veterán

Akkor te nem a leírás szerint telepítetted... froyora kell, esetleg korábbi wajk miui-ra...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#39788) EVOkaa válasza kymco (#39787) üzenetére


EVOkaa
tag

köszönöm, most már jó!Csak a hangerőgomb zeneváltás patch-et nemtudom telepíteni mert nem találom...

Tiszteletet a Gépésznek!

(#39789) szabof1 válasza Hevius (#39779) üzenetére


szabof1
őstag

Én ezt külön alkalmazással oldottam meg a Marketről: Smart Rotator
Szóval én alapból kikapcsoltam a forgatást és ezzel az alkalmazással engedélyezem pl. a böngészőnek.

[ Szerkesztve ]

(#39790) la_cc


la_cc
addikt

CM7 alatt, hogy lehet beállítani, hogy csak 3G-t használjon? 2G only opciót látom. :B

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39791) Nyigu


Nyigu
csendes tag

Sziasztok
cm7 rc1.5-ös verzió van a telefonon.az elejétől olvasva a fórumot sem találtam megoldást a problémámra.nem tudok mms-t küldeni.fogadni viszont igen.már felhívtam a voda ügyfélszolgálatot is .minden beállításom jó.a sima üzenetkezelővel és a handcent sms-el sem megy el az mms.az üzenetkezelőben azt írja az mms tulajdonságaira hogy függőben.a handcentben pedig csak pörög a kis karika és ennyi.minden beállítást átnéztem semmi okos nem jut az eszembe.lehet hogy a 4 éves simkártya már nem szuperál tökéletesen?vagy a rom hibája lehet?ha lenne itt egy vodás aki rám szánna egy kis időt és leírná vagy képen megmutatná privátban a tuti beállításokat azt nagyon megköszönném.
tisztelettel Nyigu

Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C

(#39792) kezman


kezman
őstag

Üdv, fa**a ez a AirDroid program de nem tudja a fájlokat importálni, ez tényleg így van vagy csak én vagyok balfék?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#39793) KaiotEch válasza Hevius (#39779) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha angolod van: Settings/ADW Settings/System Preferences/Home Orientation

(#39794) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Van valahol leírás, hogy hogy lehetne upgardelni CM7 RC1-ről a stabil 1.0-ra úgy, hogy ne vesszenek el a beállítások meg minden?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39795) #71562240 válasza la_cc (#39794) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van. Kezd a Mélyvíz 1. hsz-szel.

(#39796) la_cc válasza #71562240 (#39795) üzenetére


la_cc
addikt

Áh barom vagyok. Ott kellett volna kezdenem... :U ;] Köszi!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39797) gyuszmó válasza toth_janika (#39786) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi
Nem tudom,hogy mi a normális és tudom,hogy lerágott csont de engem zavar,hogy minden este töltenem kell.
Ha legalább 2 napot elmenne azzal kibékülnék.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#39798) Pistakiss válasza gyuszmó (#39797) üzenetére


Pistakiss
őstag

Használattól függően, akár el is mehet.
Nálam egész nap be van kapcsolva a WiFi és a 3G is, jönnek is az adatok, amiket megnézek, pár perc telefonálás, kevés net és van, hogy a második nap végén még tudnám tovább is használni, de inkább töltőre teszem. Persze mióta egy tabon netezek inkább, már kevesebbet használom böngészésre, meg leszoktam az állandó "fotós tesztelésről", csak a szükséges dolgokra veszem elő, vagyís, amire legfőképpen kitalálták

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#39799) chab7 válasza la_cc (#39796) üzenetére


chab7
addikt

De amúgy meg marha egyszerű: recovery - wipe cache, wipe dalvik - install zip (stable beböngész) - restart.
Voila! Stable lett minden adatod megmaradt.
Újra recovery, megint wipe cache, wipe dalvik - reboot , voila! és még furcsa anomáliák sem jönnek elő ;)

Nincs mit ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#39800) la_cc válasza chab7 (#39799) üzenetére


la_cc
addikt

... és megy is!

Köszi még egyszer. :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.