Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) n@p@lm válasza Tizedes1 (#36989) üzenetére


n@p@lm
őstag

nekem mai mókája hogy jött egy sms kártyatranzakcióról, meg akarom nézni az sms-t, sehol semmi;9
jelezte hogy jött, de nem volt az sms-ek között.
tréfa-phone;)
ja, a search alatti led(?) nem világít. nem sok kedvem van gariztatni, de majd meglátom.

(#37002) CoolBoy323 válasza n@p@lm (#37001) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vágd földhöz, hátha észheztér :D

(#37003) Lacopapi válasza n@p@lm (#37001) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jól emlékszem,hogy a Te telód produkálja a legtöbb és legsokrétűbb hibákat? Nem kétlem,hogy előfordul rossz gyártású telefon és az is lehetséges,hogy Te ippen egy olyant fogtál ki.Viszont van egy érdekesség,amit csakugyan csupán mint érdekességet említek meg : anno (vagy talán még most is),volt az E52-es topikban egy emberke,akinek ugyanilyen nyűgje volt-az égvilágon minden hibát összeszedett a telefonja ami létezett-tán olyant is ami nem. Nem titok,bizonyos Joebácsi az illető,de ami a lényeg UGYANOLYAN avatarja volt mint Neked..... :DD ...és bizony ő is fennen hirdette ,hogy az E52 millen car.Ha jól láttam,Neked is hasonló a véleményed a Defy-ról.

Egyébként ez a led-es ügy bizony garis gond,ha szerencséd van akár alaplapot is cserélhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#37004) n@p@lm válasza CoolBoy323 (#37002) üzenetére


n@p@lm
őstag

DE EZ ÜÜÜÜÜ----TÉÉÉÉS----ÁLLLLLL---ÓÓÓÓ!!!!!
;)))

(#37005) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek, ha úgy akarok kirakni pl shortcutot vagy vmit az asztalra a gyári romon(ELVILEG, amit ti ajánlottatok JRDNEM), hogy hosszan tartom rajta az ujjamat, akkor az opciók váltása között miért kell súlyos mp-eket várnom? Szerintem ez azonnal kéne menjen. De máshol nincs lassúság a telóban.

(#37006) CoolBoy323 válasza n@p@lm (#37004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

épp azé' :DD

@KaiotEch: a sok program miatt szokása belassulni, mikor widgetet akar kitenni az ember! de ez a "fícsör' megvan egy 852magosnál is :D

[ Szerkesztve ]

(#37007) Kendek válasza PHMIuser (#36992) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hú de le vagy maradva, már rég írtam róla ide. :)

<-ƘƘ->

(#37008) Verhóó


Verhóó
tag

a memóriakártyát milyen módszerrel lehet kiszedni?

(#37009) n@p@lm válasza Lacopapi (#37003) üzenetére


n@p@lm
őstag

úgy fogalmaznám nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket :))
1 - maps fagyás
2 - autóban navigáláskor többet fogyaszt mint amit a !gyári! töltő visszatáplál neki.
kínomban vettem egy minőségi htc szivargyújtó töltőt (nagyobb töltőáram), azzal sem lett jó a helyzet.
3 - lassú (gyári 2.2-es op. rendszer)
pl.:belépek a settings-be, alkalmazások, percek míg kigyűjti....addig nem lehet hozzányúlni. pedig nincs sok rajta.
4 - pár naponta (magától) újraindul ha több alkalmazásban "ténfergek".

isten az atyám, imádnám ezt a telefont, de így felemás az érzésem feléje :((
egy reményem van, hátha megkapja a 2.3-at.
páromnak vettem egy xperia minit ajándékba, zongorázni lehet a kettő között a sebességet.
a mini javára.
felhívom a tisztelt tagok figyelmét hogy nem szándékozok hogy is mondják? flame-t indítani.
jó készülék ez, de konkrétan elb@szták a szoftot.
nem, nem szeretnék módosított rom-ot továbbra sem rátenni.
biztos jó, de ennek nem ez a módja.
pedig nagyon szívesen venném az utódját, de asszem azzal megvárok pár hónapot mik lesznek a visszajelzések.

[ Szerkesztve ]

(#37010) csabi94 válasza mira72 (#36945) üzenetére


csabi94
őstag

Ehhez kell valamilyen kábel nem? Mert én leszedtem (ingyen), de kér valamilyen kábelt. Te hogy oldottad meg??

(#37011) Lacopapi válasza n@p@lm (#37009) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tökéletesen értelek-elvileg a gyári szofttal is normálisan kellene működjön,nem mindenki szeret belemászni a lelkébe...ez így is van,de a Tieddel mégiscsak van vmi baj ezek szerint,mert azért a gyári sem olyan rossz-én magam is használtam ,bár hosszútávú tapasztalatom persze nincs vele (meg az enyém blur-os volt),szóval valami nem stimmel ott...nagy kár érte,mert jó teló ez,de nem mondom,ha nekem így viselkedett volna,hogy nem dobom el....
Lehet,hogy a Defy+ már szerencsét hoz-én drukkolok Neked :D

Verhóó....na neeee...olvasd már el a használatit...legalább...egyébként a piros lezárót felülről lefelé felnyitod és kicsúsztatod a kártyát..

[ Szerkesztve ]

(#37012) n@p@lm válasza Lacopapi (#37011) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi.
megmondom őszintén, ezt néztem ki utódnak;)
[link]

(#37013) csabi94 válasza Verhóó (#37008) üzenetére


csabi94
őstag

azzal én is tököltem egy darabig :DDD

(#37014) Lacopapi válasza n@p@lm (#37012) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ez igen.... :C ...bár mindig attól félnék,hogy eltörik...hiába acél meg kevlár...riasztóan vékonyka :D...viszont piszok nagy.

[ Szerkesztve ]

(#37015) caverinha válasza n@p@lm (#37012) üzenetére


caverinha
aktív tag

Aztarohadt O.O
nagyon bejövős! Eddig nem találtam olyan telót,amire cserélném a Defy-t,bár nem is kerestem,viszont erre szívesen váltanék,meglátjuk... :)

[ Szerkesztve ]

(#37016) Lacopapi válasza caverinha (#37015) üzenetére


Lacopapi
addikt

Csakugyan ütős darab,de a méretek....nekem ez már nagy lenne,érzem...a Desire is nagy volt,pedig annál csak néhány mm volt a különbség..
Hehh..a kijelző csaknem akkora mint a Defy cakkpakk.. :D

[ Szerkesztve ]

(#37017) n@p@lm válasza Lacopapi (#37014) üzenetére


n@p@lm
őstag

finomság :))

(#37018) PHMIuser válasza Kendek (#37007) üzenetére


PHMIuser
csendes tag

Lemaradásban max. azzal vagyok, hogy nem olvastam vissza majd 3000 hsz.-t a hozzászólásodig, és nem kerestem rá a MÁV-Start cégnévre itt a Defy fórumában. Az más kérdés, hogy természetesen nem tegnap óta tudok róla én sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#37019) herbi76


herbi76
csendes tag

Ma felraktam a Webkey nevű alkalmazást,hihetetlen mit tud,próbálja ki, aki még nem tette!
http://androidportal.hu/2011-10-09/webkey-egy-alkalmazas-amiert-megeri-rootolni

(#37020) muga válasza Lacopapi (#36964) üzenetére


muga
csendes tag

Nem.Piros.A képeket elkészíti és a galériából meg is lehet nézni.De készítésnél az élőkép fekete,magyarul nem látom mit fotózok,csak a kész képet.A videókat is megcsinálja,de lejátszani csak a hangját hajlandó.Érdekes,hogy a youtube-os videóknak is csak a hangját játsza le. Van valakinek valami ötlete?

(#37021) szabof1 válasza TheSaurus62 (#36968) üzenetére


szabof1
őstag

(#36972) TheSaurus62
(#36973) szabof1
Rájöttem mi a baj nálad. Jól megfeledkeztem arról, hogy a factory reset nem nyúl hozzá a system particióhoz és a rootolás oda rakja fel a programjait.
Furdallta a kíváncsiság az oldalamat és felraktam a 2.2 CEE-t majd rootoltam, újraindítottam és telepítettem a Root Explorert. Aztán FR és újra telepítettem a Root Explorert és elindítottam és kérte a Superuser engedélyezést! Tehát FR után rootolt maradt!
No azért ráengedtem a SOC-ot is és újra rootoltam, ahogyan te is tetted, majd újraindítottam és elindítottam a Root Explorert és az simán elindult.

A helyedben én megpróbálnám törölni a Superuser alkalmazás adatait (alkalmazások kezelésében) és ha az sem segít, akkor pl. a SOC v1.9.1 segítségével UnRootolnék. Nekem ez eltávolította a rootolást. Innen már újra rootolható.

(#37022) Halo válasza n@p@lm (#37012) üzenetére


Halo
senior tag

egyetlen egy komoly dolgot hagytak ki megint motoék ebből
az NFC csipet...
tudom, mire kis hazánkban mindennapok szintjén elterjed, addigra kifut a teló, de a köztes állapotban megyeszékhelyeken tuti lehet majd fizetni sok helyen így, nem beszélve a NagyFaluról.
szóval kijön egy tuti vas, innovatív kialakítással (formával...?) és közben léptek hátra kettőt...
csip hiány, és nem beszélve a Szendvics hiányáról, amit... talán majd jövő tavasszal hivatalosan megkap a telefon.
Addig úgyis az első lépés, hogy a user epekedve várja majd a CM, MIUI klónokat, hogy normális(abb) telót varázsoljon a készülékéből.
kösz, Moto... vagy ahogy a lányom mondja: "köszönöm a nagy büdös semmit!" :D

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#37023) n@p@lm válasza Halo (#37022) üzenetére


n@p@lm
őstag

sajna igazad van :)

(#37024) TheSaurus62 válasza szabof1 (#37021) üzenetére


TheSaurus62
tag

Na hálisten! Már kezdtem feladni, újabb 2 FR után. Mondjuk az gyanús is volt, hogy FR után rögtön megjelenik a Superuser program, ami anno nem volt. Ha lesz egy kis időm, nekiállok úgy, ahogy írtad.
KöszöNETtel.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#37025) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

sziasztok!
kellene egy kis segítség .Bootlopba futottam .Sajna csak a gyári reco van fenntt.Kellene egy tmobilos 2.2 update zip.

Linkkelne valaki?
köszönöm

(#37026) repvez


repvez
addikt

Remélem a következöre tudtok használható segitséget addni , hogy kell lehet beállitani a telefont, hogy az emailekröl facebook uzenetekröl azonnal kapjak értesitést, de a programok csak akkor frissüljenek ha én akarom.
Mert a 100mbos net isgy hamar lefogy, tudom hogy nincs tulforgalmazási dij, de jo ha amire kell akkor azt gyorsabban érjem el.

És még mindig érdeklödnék a worms-os játék miért nem megy a telefonon :
This applications not autohorized this device hibát ir ki.

vagy olyan játékot amivel BT-on keresztül lehet multiba játszani.

(#37027) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Megint itt vagyok. A Root Checker mennyire megbízható? Miután a SoC azt írta, hogy rootolva van a gép, és a CPU Master kérdezés nélkül állítgatta a frekvenciát, a Root Checker azt írta, hogy mégis se nem nincs rootolva.
Az otthoni PC-men a SoC másodpercek alatt megtalálja a gépet, a mhelyin meg csak vár rá (rendszergazdai jogokkal). Ugyanaz az XP, kábel, stb. Agyamat dobom el lassan, a Defyt nem, nem, soha.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#37028) Heimdallr75 válasza TheSaurus62 (#37027) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nekem van olyan gép amin a soc vagy 15 percet szarakodik :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#37029) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Sziasztok,
Nemrég jutottam hozzá a telóhoz nagyon tetszik eddig, gyors és minden úgy megy rajta ahogy szeretném, olvastam visszább hogy valakinek gondja van a gyári szoftverrel, hát nálam nincs ilyen lassúság és programfagyás. Egyetlen egyszer fagyott még ki a teló, de akkor is egy rossz app miatt.

Ami kérdésem lenne: Kicsit gyorsan lemerül úgy érzem, bár be van kapcsolva mindig, este repülő üzemmód, gps, data delivery off.
Amit csinálok ált. rajta az max 1 óra játék és 1 óra wifi ez kb 1 nap alatt szummázva jön össze. De így is majdnem naponta töltöm.
A battery managerben most 24h állásnál mobile standby 41% idle 35% a többi elenyészően kicsi 10% alattiak. Ez így normális?
Olvastam első hsz-ben hogy gond lehet a régi SIM hát nekem elég régi. Az üzletben azt mondták térerő bajai lehetnek miatta de azt nem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

(#37030) rum-cajsz válasza n@p@lm (#37001) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ez a search gombos kihagyás valami rom hiba. Gyári rommal használod?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37031) chab7 válasza rum-cajsz (#37030) üzenetére


chab7
addikt

Xda-n is lehet pár ilyen gombhibáról olvasni. De nekem úgy rémlik azok romcserével is úgy maradtak.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37032) rum-cajsz válasza chab7 (#37031) üzenetére


rum-cajsz
őstag

elképzelhető, nem vagyok biztos a dolgomban, arra sem emlékszem már, hogy hol olvastam erről. :(

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37033) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hi!

Mostanában kezdte el csinálni a telo azt hogyha felhivnak felveszem és nem hallok benne semmit. Ilyenkor csak úgy tudok telózni ha kiveszem az aksit. Miért lehet ez? Meg miért most kezdte el csinálni ezt mikor 2 hónapja nem is nyultam hozzá a telóhoz.

(#37034) rum-cajsz válasza -=Vacsek=- (#37033) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha kihangosítva ilyenkor jól működik, akkor ez a hangszóró hiba.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37035) DEARevil válasza rum-cajsz (#37034) üzenetére


DEARevil
tag

de neki az akku ki be megoldja a problémát, nem? akkor is az?

(#37036) -=Vacsek=- válasza rum-cajsz (#37034) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Nem az lesz a hiba mert néha csinálja ezt. Aksi kivétel után egy darabig jo van h 2-3 napig aztán megint elő jön.

(#37037) #71562240 válasza repvez (#37026) üzenetére


#71562240
törölt tag

1. Némely programoknál a saját beállításaiban van lehetőség az auto frissítést ki-be állítani, de te értelemszerűen nem az ilyenekről kérdezel.
2. A Marketen is, a My Apps-nál be lehet szabályozni, hogy legyen-e auto update vagy ne.
3. Tűzfal program, pl. Droidwall.

Szerk: Tizedes1 és n@p@lm: pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy a szoftver nálatok szar. Másnál (sokaknál) hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#37038) baradi válasza InHUmen (#37029) üzenetére


baradi
senior tag

Annyira nem ertek hozza, de szerintem napi 1 ora jatek siman szivja annyira, hogy a tovabbi hasznalat mellett naponta kell tolteni, bar gondolom attol is fugg, hogy milyen jatek, mennyire kell neki a teljesitmeny, de 1 ora azert nem keves ilyen szempontbol...

(#37039) FearTomi válasza n@p@lm (#37012) üzenetére


FearTomi
őstag

Kicsit többe kerül mint a Defy anno:D

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#37040) mijos


mijos
senior tag

Miért van az, hogy FB accot nem tudok hozzárendelni a telefonomhoz ? Rányomok és nem csinál semmit a telefon...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#37041) n@p@lm válasza rum-cajsz (#37030) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen!

(#37042) FearTomi válasza mijos (#37040) üzenetére


FearTomi
őstag

Mert gyári romot használsz gondolom...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#37043) repvez válasza #71562240 (#37037) üzenetére


repvez
addikt

Már átnéztem a teloban lévö beállitásokat, de nem találok semmi olyat ami tiltaná az email frisitést, de most is jött egy emailom de a telefon meg sem nyikkant miatta csak a gépen kaptam meg.
A freemail van megadva alapértelmezettnek a synkronizálásnál , de a gmail rol kapok értesitést, de ott sem mindig .
ÉS FB-nél sem jön értesités ha irnak nekem .

Tüzfalat nem használok

mijos : nekem is ezt csinálja nem tudom mit lehet kezdeni vele, másnál másik tipusu telefonnal simán megy.Nálam is gyári minden

[ Szerkesztve ]

(#37044) n@p@lm válasza FearTomi (#37039) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen.
viszont majd megy ennek is lefele az ára.
a defy majd a felére esett nem egész egy év alatt.

(#37045) Kbali válasza mijos (#37040) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozom FearTomi meglátásához, anno én is bekérdeztem ezt és ez volt a válasz: a gyári, szolgáltatós telefonokban nem működik ez a funkció, csak Google accountot lehet létrehozni, meg postafiókokat.

(#37046) mijos válasza FearTomi (#37042) üzenetére


mijos
senior tag

Több ismerős is van akinek gyári romnál ( persze más típusú telefonnál ) simán szinkronizálja... muszáj leszek már beiktatni egy nem gyári romot...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#37047) FearTomi válasza mijos (#37046) üzenetére


FearTomi
őstag

Pontosan ezért mondtam, a gyári rom. Meg is indokoltad magadnak, hogy miért nem engedi. A tied a motorola rom, a többieké meg htc, lg stb...
Amióta CM7 hasít a telómon bármilyen accot hozzá tudok adni az automatikus szinkronizáláshoz:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#37048) mijos válasza FearTomi (#37047) üzenetére


mijos
senior tag

Akkor a rom választásában kérek segítséget. Haverom többet is kipróbált már, szerinte a CM7 gyorsabb, a MIUI meg jobban testre szabhatóbb, akkukezelésről már nem tudom mit mondott.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#37049) kisbergics


kisbergics
tag

APNDroid mióta fizetős? Pulse-on még nem volt az. Eddig használtam itthon a mobilinternetet, de két óra múlva indulok külföldre és nem akarok horror mobilszámlát kapni. Valami ingyenes alternatívát tudtok SOS? Köszi!

http://kisbergics.hu

(#37050) FearTomi válasza mijos (#37048) üzenetére


FearTomi
őstag

Nekem CM7 van fent. Az aksi időd mindenképpen jobb lesz a CM7 felrakása után a gyári ROMhoz képest és a telefon is piszok gyors lesz. Szerintem a MIUIhoz képest annyira nagy különbség nincs aksi idő téren. Az egyik ismerősöm most váltott MIUIról CM7-re, mert felére csökkent az aksi ideje. A CM7 szerintem éppen annyira testreszabható, amennyire szükséges.Viszont, személyes tapasztalat alapján azt tanácsolom, hogy a benne lévő ADW launchert le kell cserélni mondjuk egy Launcher pro-ra. Nekem és pár ismerősömnek aksi idő megnőtt 1-2 órával és egyáltalán nem akad a telefon.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.