Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Tomi_Sci válasza prompt (#2995) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nyugi, a garanciás esetek mindig prioritások ha megjön a szállítmány. (ezért kapok én később ;] )

tommmyboi : A központi raktárból fogyott el, és oda szereznek d.u.-ra, vagy valami T-Pontról volt szó? Csak mert jó lenne ha karácsonyra tudnék szerezni egyet a Webshopból.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3002) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

MSN (mibile serial number):
- ezt a telóból ki lehet szedni?

Hero of Sparta:
- az apk-t nem tudjátok feltölteni valahova? Ha igen a linket tudjátok publikálni? (vagy el tudjátok küldeni privátban?)

Köszi

Hardcore4Life

(#3003) sinvan válasza Tomi_Sci (#3001) üzenetére


sinvan
csendes tag

Én is ebben reménykedem, de egyre kisebb esélyét látom, hogy a Jézuska hozza meg. De nem baj, kárpótlásként szilveszteri akcióban rendeljük meg 1/2 áron. :))

(#3004) tommmyboi válasza Tomi_Sci (#3001) üzenetére


tommmyboi
csendes tag

Szia! A T-pontban fogyott el, de azt ígérték hogy egy másik üzletükből áthozzák az uccsó darabot. De ahogy nézem a T honlapján is ki van írva, hogy jelenleg nincs raktáron :(

(#3005) ABE válasza Edge (#2979) üzenetére


ABE
őstag

Aha, ugyanarra hivatkoztam, amit TPG is írt. :)

(#3006) Tomi_Sci válasza Hakkuuuh (#3002) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

MSN szám : Elvileg az IMEI mellett az akksi alatt.

tommmyboi : Igen, mire rászánom magam, hogy megrendelem, elfogy.
Most abban reménykedek (én hülye :D), hogy totál kifogytak, és kénytelenek lesznek berendelni az új szériából. (múlt péntek utáni) :C Bár ez nem túl valószínű.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3007) csofti


csofti
tag

Azt tudja valaki, hogy miért jelennek meg néha olyan alkalmazások a task killerben, amiket egyébként el se indítottam? :)

cs

(#3008) IkszIpszilon válasza Szl9 (#2849) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Én is így jártam.De mutass akkor egy olyan képet amin az általuk fehérnek hívott van.fekete és fehér
Én is megreklamáltam és nekem is azt mondták a fehérre,hogy fekete.S mivel ajándékba vettem nem akartam ebből azzal kezdeni, hogy betöröm vele a pultot.De szerintem is egy nagy összeesküvés áldozatai vagyunk.A fekete elfogyott és ezért a fehéreket adják feketeként.A másik genyaság,hogy fájlkezelő helyett quickoffice indul és erre meg azt mondják, hogy ez ilyen eleve.

[ Szerkesztve ]

X.Y.

(#3009) tommmyboi válasza Tomi_Sci (#3006) üzenetére


tommmyboi
csendes tag

Hát most én is remélem, hogy amit délután kapok cserébe, az nem egy ugyanilyen hibás példány lesz...

(#3010) Hakkuuuh válasza IkszIpszilon (#3008) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Ez már párszor el lett mondva hogy a fájlkezelő az a QuickOffice, tehát az eladónak igaza van! Az meg nem nagy trükk hogy egy másik, szimpatikusat letölts magadnak egyet a Marketből.

Hardcore4Life

(#3011) Trabby válasza Hakkuuuh (#3010) üzenetére


Trabby
aktív tag

Ezt annyiszor írtátok már, hogy a fájlkezelő helyett az office indul. Valaki elmondaná nekem, hogy ez mi egyáltalán? És hogy ez miért baj/nem baj? Köszi. :P

(#3012) drzsoo1 válasza csofti (#3007) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Aminek van widget-je vagy indulásnál automatikusan betölt, vagy megengedted neki hogy kommunikáljon a nettel az futni fog.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#3013) Hakkuuuh válasza Trabby (#3011) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Nem tudom hogy baj-e, ráklikkelsz a fájlkezelőre és elindula Quick Office amivel fájlt kezelsz (képfájlokat megnyitja a képkezelő, hangfájlokat a zenelejátszó ésatöbbi) annyi.

Hardcore4Life

(#3014) drzsoo1 válasza IkszIpszilon (#3008) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

ájfonnál meg mindenki a fehéret várja. Szerintem is jól néz ki, legalább nem olyan szokványos mint a többi tepsitelefon.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#3015) prompt válasza Trabby (#3011) üzenetére


prompt
tag

Azt gondolná az ember, hogy ha fájlkezelőre nyomsz, akkor valami fájlkezelő nevű program indul, de ehelyett a Quick Office indul el, ami .. egy fájlkezelő tulajdonképpen (habár én rögtön feltettem az Astro filemanager-t ami sokkal jobb fájlkezelő). :) Ebből adódnak félreértések.

(#3016) prompt válasza drzsoo1 (#3014) üzenetére


prompt
tag

Én Hero-ból is fehéret akartam és fekete (szürke) lett, reméltem, hogy Defy-ből majd fehéret forgalmaz a T (vagyis van, ahol azt is forgalmaz: kép), hát persze, hogy abból is fekete lett. Itt meg mindenki panaszkodik, hogy fehéret kapott és nem is azt akart :O

(#3017) ABE


ABE
őstag

Felraktam a 2.34.1-es blur mentes ROM-ot, hirtelen tapasztalatok összehasonlítva az eredetivel:

- telefon indításakot nem a Blur animáció jelentkezik, hanem egy egyszerű Android felirat
- Blur homescreen kinézet maradt, de a Blur accounthoz tartozó baromságok nincsenek, elég csak google accountot létrehozni
- gyorsabb a görgetés, kb. olyan sebességű a menü, mint a LauncherPro-val
- eltűnt az Amazon MP3, helyette lett Kindle és MySpace
- főképernyőn úgy lehet hozzáadni a widgeteket, hogy két csoportra osztja: Motorla és letöltött widgetek
- van angol nyelv
- lehet rootolni

Nekem így elsőre sokkal inkább bejön, mint a gyári 2.21-es. :)

#3008 IkszIpszilon

Tovább megyek a gondolatsorodban: elfogyott a rendes fájlkezelő is, ezért adják a QuickOffice-os változatot. :))

[ Szerkesztve ]

(#3018) Trabby válasza Hakkuuuh (#3013) üzenetére


Trabby
aktív tag

Jah csak ennyi? Én azt hittem, hogy ez valami komoly probléma... :D Ahogy páran erről írtak.

Köszi! :)

(#3019) Trabby válasza prompt (#3015) üzenetére


Trabby
aktív tag

Neked is köszi! :P

(#3020) Szl9


Szl9
csendes tag

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy kijelezze, ha átirányított hívás érkezik?

Szl

(#3021) Szl9 válasza IkszIpszilon (#3008) üzenetére


Szl9
csendes tag

én ott hagytam, írtam nekik egy szerelmes levelet, másnap le is cserélték a honlapjukon a képet, ill. javították fekete-fehérre, de csont feketét nem tudtak adni, de mindegy is, mert addigra már megrendeltem mástól, és még aznap du. (tegnap) meg is jött, azóta is nyomkodom :)

(#3022) Tomi_Sci válasza prompt (#3016) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát cseréljetek... :K Meg lehet ezt oldani... :C

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3023) Edge válasza ABE (#3017) üzenetére


Edge
veterán

A kindle és myspace is olyan aggresszívan ott van a háttérben mint amazon? vagy ezek nem?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#3024) ABE válasza Edge (#3023) üzenetére


ABE
őstag

Egyelőre nem néztem, az biztos, hogy csak úgy nem lehet eltávolítani.

(#3025) rum-cajsz válasza Trabby (#2957) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha mást is érdekel, itt eléri Trabby írását: [link]

(ha valaki bővíteni szeretné, és ad egy gmail címet, szerkesztési jogot is adok hozzá)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#3026) ronaldo válasza ABE (#3017) üzenetére


ronaldo
őstag

Ez az, ami xda-ra is felkerült?

A Blurtalanítás amúgy végülis most mit jelent? A blur része a home UI is, nem?

Mert nekem Moto_Version.2.34.1.MB525.Retail.en.SEA verzió van fent.

Most tervezem felrakni a Titanium Backupot, hogy lekapkodjak egy csomó alap alkalmazást, mert nagyon merül az akksi. Mert ezek szerint nekem se Blur verzió van fent, (motokeres), de a sok baromság (amazon, kindle, stb.) mind van, és már nem kéne :)

(#3027) Trabby válasza rum-cajsz (#3025) üzenetére


Trabby
aktív tag

Köszi! :)

(#3028) tualys


tualys
csendes tag

Sziasztok
Én is vásároltam egy defy-t ami ma érkezett meg. Előtte hébe hóba nyomon követtem az itt írtakat, de már elveszítettem a fonalat és lenne pár kérdésem:

1Olvastam,hogy lehet a telefon prociját biztonságosan húzni és,hogy ki lehet kapcsolni bizonyos alkalmazásokat,hogy ne terheljék a telefont. Azt szeretném megkérdezni,hogy melyik progik ezek,és ha valaki le tudná írni,hogy nagyjából hogyan kell használni,hogy működjön, azt nagyon megköszönném(félek,hogy elrontom a telot:D)

2. Méh soha nem volt androidos telom, és nem értek 1-2 dolgot, pl ha leszedtem egy játékot, ami megjelenik a menüben,honnan/hogyan tudom törölni,,,

3.felmásoltam 1-2 zenét a telefonra, de nem tudom,hogyan lehet beállítani csnegőhangnak,mert ahol néztem a menüben,ott cask az alap ringtones-okat akarja dallamnak engedni.

4. Nem akarom semmilyen körülmények között,hogy a telefon edgen,vagy mi a nyavalyán netezzen, csakis wifit akarok használni, de hajlamos néha edgelni, szóval le akarok tiltani minden nemű kapcsolódást,hogy csak a Wifi-t használja.

+ webshopból rendeltem a telefon, nemtudom kell-e kisütni az aksit, és hogy először mennyi ideig érdemes tölteni..

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3029) Tomi_Sci válasza tualys (#3028) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

1.: Stock appokat Titanium Backuppal tudsz törölni. Proci húzásra a Milestone Overclock használható. XDA Developersen érdemes utána olvasni, nem mindegy milyen profilokat állítasz be. (vsel ~ MHz). SetCPU-val tudod vezérelni az órejelet különböző feltételekkel.

2.: Setting>Application Settings>Manage Applications.Nyomj arra amit le szeretnél törölni, aztán az Application Info -ban menj "Uninstall" -ra.

3.:
"Csengőhang bővítés:
* Az SD kártyán hozzunk létre egy ringtones könyvtárat és másoljuk be ide azokat az mp3-akat, amelyeket csengőhangként szeretnénk használni.
* Válasszunk csengőhangot.
Értesítőhang bővítés:
* Az SD kártyán hozzunk létre egy notifications könyvtárat, és másoljuk be az új értesítőhangokat. Kész is vagyunk.
* Válasszd ki alkalmazásonként az értesítő hangot.
Ébresztőhang bővítés:
* Az SD kártyán hozzunk létre egy alarms könyvtárat és másoljuk be az új ébresztő hangnak szánt csengőhangokat.
* Most már kiválaszthatod."

4.: (vagy vagy)
-Letiltatod a netet szolgáltatónál.
-Felraksz egy APNDroidot, DCSwitch -et.
-Az APN beállításokat átírod valami halandzsára, így nem tud kapcsolódni.

Akksit nem kell kisütni, nem kell formázni. Kell néhány töltési ciklus míg beáll a max. teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3030) ABE válasza ronaldo (#3026) üzenetére


ABE
őstag

Igen, ez az XDA-s. Ami neked van (és nálam is ez fut), az a "blur mentes", tehát a homescreen Motorola-féle, de nincs MotoBlur account csesztetés.

Trabby leírásához: elég sok kiegészítésre és pontosításra szorul, ha lesz egy kis időm foglalkozni vele, akkor én is bővítem. Kezdetnek azért jó, hogy valaki elkezdett foglalkozni vele. :) Aztán ha elér egy megfelelő szintet, akkor lehet kérni a modkerben, hogy rakják be az első hozzászólásba. :K

[ Szerkesztve ]

(#3031) ronaldo válasza tualys (#3028) üzenetére


ronaldo
őstag

az App-ok törlésére nekem az App Manager vált be. Itt a telepítés sorrendjében jelennek meg a programok, tehát nem is kell feltétlen emlékezned a nevekre pontosan, hogy miket pakoltál fel.

Az adatforgalom letiltása a menu - settings - wireless&mobile network settings - mobile networks - data roaming útvonalon érhető el. Ha nincs benn a pipa, akkor le van tiltva. Egyébként hogy valóban így történik-e, az a menu - data manager résznél látod. Az csak a mobilnettel történt letöltéseket és adatforgalmat nézi. Ha az nem növekszik, akkor jó :)

Egyébként célszerű felrakni a Quick Settings nevű programokt a marketből, ezzel könnyen tudod tiltani/engedélyezni az APN-t (Mobile data). Én ezzel szoktam ki-be kapcsolni.

Ha még sosem volt androidos telefonod, akkor szerintem itt elég megállni, majd pár hét múlva ráérsz a telefon processzorának babrálásával, meg a gyári alkalmazások aprításával foglalkozni :) Addig tapasztald ki a többi dolgot.

(#3032) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#3029) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy érdemes csinálni egy nandbackupot (root, custom recovery aztán nandroid backup), és ha vmi olyan stock appot törölsz le, amit nem kellett volna, akkor visszaállíthatod a rendszert.

Mellesleg itt kb. minden le van írva, amit első körben tudnod kell. (én is későn néztem, úgyhogy gépelhettem :D)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3033) Trabby válasza ABE (#3030) üzenetére


Trabby
aktív tag

Nekem még nincs meg a telóm, így nem is tudtam kipróbálni ezeket. (majd holnap... :P) Amik a leírásban szerepelnek azokat mind innen a fórumból másolgattam ki. :D

(#3034) tualys


tualys
csendes tag

zsír

még valami

van egy oylanom,hogy battery use,, ami azt írja,hogy
Mobile Standby: 34%
Phone Idle 22%
wifi 18%
angry birds: 6%

ezek,most az éppen aktuális fogyasztások?
és ha azok,miért eszi az angry birds az aksit,ha nem is fut,?
és tudnám valami módon csökkenteni az aksi fogyasztást?

(#3035) ABE válasza tualys (#3034) üzenetére


ABE
őstag

Azt méri, hogy a töltőről lehúzás óta mennyit fogyasztottak az egyes alkalmazások, nem az aktuális fogyasztást mutatja. Felül írja is, hogy mennyi ideje működik akksiról, tehát erre az intervallumra adja meg a százalékos értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Békés Karácsonyt, egészséget és eredményekben gazdag újévet mindenkinek!

(#3037) Edge válasza ronaldo (#3031) üzenetére


Edge
veterán

"az App-ok törlésére nekem az App Manager vált be. Itt a telepítés sorrendjében jelennek meg a programok, tehát nem is kell feltétlen emlékezned a nevekre pontosan, hogy miket pakoltál fel."

Én az App Monster Pro-t használom, ez is tud szépen dátum alapján rendezni, de amiért főleg használom az az a képessége hogy le lehet backupolni vele a felinstallált app-okat apk-ba az sd kártyára.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#3038) tualys


tualys
csendes tag

És akkor a telefont nem kell, 10-15órákat tölteni? mármint az első töltésénél

töltöttem 1-2 órát,msot azt jelzi,hogy charged... nyugodtan lehúzhatom?

[ Szerkesztve ]

(#3039) Dotcom válasza tualys (#3038) üzenetére


Dotcom
aktív tag

le

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3040) ronaldo válasza Edge (#3037) üzenetére


ronaldo
őstag

App Manager is tud backupot. Persze nem ez a kizárólagos program, ahogy rávilágítottál, van még megoldás :)

Más: valaki azt tudja, hogy titanium backuppal hogyan lehet visszaállítani egy programot? Mert próbából csináltam backupot a Voice Dialerből, majd uninstalláltam. Most viszont hiába mutatja, hogy van róla egy backup, ha rányomok, a "Restore" gomb nincs sehol. :F

Más írta (xda-n), hogy ő csak a system/app mappában az .apk végződést nevezte át, nem törölt le semmit. Nekem Root Explorerrel (sem) enged ilyet, mondván, hogy csak olvasható a mappa.

(#3041) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Telefon vásárláson töröm a fejem.
Szempontok, amik alapján választani szeretnék:
- max. 100.000,-
- jó felhasználótámogatás, support
- offline GPS /utazás közben ne kelljen hozzás net/
- min. LED-es fényképező, min 5mp.
- WiFi

Fentiek alapján, plussz a strapabíróság alapján Defy nagyon szimpatikus.
Szeretném kikérni a véleményeteket a telefonnal kapcsolatban. Hibák/előnyök?
GPS milyen használható vele?

Köszi,
Zoli

(#3042) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Megjött a Defy-m. Tök jó cucc, bár A701 után elveszik a kezemben. :D

Lenne egy gyors kérdésem is: hogy tudom az A701-ről áttolni a contats menüből a neveket, meg legalább az sms-eket? Bluetooth-on nem tudtam A701-ről átküldeni őket egyesével sem. Defy-n meg nem találtam olyan progit, ami BT szinkronizáció után szépen leszívná az adataimat. Vagy álmodik a nyomor, és marad a gépelés? :)

Icewolf || kósza ||

(#3043) #41635072


#41635072
törölt tag

Olyan progit tudtok, ami bekapcsolva tartja a kijelzőt telefonálás közben?

(#3044) honeker


honeker
őstag

csá......ha valaki tudja segítsen a DEFY-t leg egyszerűben hogyan tudom root-tolni a recovery menüt hogyan tudom meg jeleníteni KÖSZ

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#3045) Trabby


Trabby
aktív tag

Settings > About Phone > Battery Usage
Ilyen lehetőség van a Defy-ben?

Szerk.:
Erről a cikkről mi a véleményetek?
[link]
Valóban felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#3046) honeker válasza Trabby (#3045) üzenetére


honeker
őstag

csá... 1 éve használom a i 5700 -zat most vet a család DEFY-t a Task Killer próbáltam de nekem nem jött be semelyik verzió

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#3047) Trabby válasza honeker (#3046) üzenetére


Trabby
aktív tag

Értem, de miért nem jött be? Itt már többen írták a forumban, hogy használják. (akkor gondolom nekik jó, de a cikk meg tökre ellene szól.)

(#3048) Dinamiq válasza Trabby (#3045) üzenetére


Dinamiq
tag

Én úgy gondolom, hogy 2.1 alatt még lehet értelme a task killernek. 2.2-nél már tényleg felesleges.
2.1 alatt is felesleges folyton kinyírni a programokat. A rendszer úgy is újra indítja a bezárt, gyakran használt programokat. Elég akkor bezárni a programokat, ha valami miatt belassul a rendszer, vagy erőforrás igényes programot indított az ember és már nem használja. Erre a célra tökéletesen megfelel ez:

http://www.appbrain.com/app/systempanellite-task-manager/nextapp.systempanel

Van widget benne, amit ki lehet tenni az asztalra, aztán amikor kell, akkor nyomni egy end all-t. Ráadásul ez nem egy sima task killer, hanem inkább egy system info app.

Van sok leírás a neten az android működéséről. Ez nem windows. Máshogy működik. Ezért nem is kell aggódni a futó programok miatt. Sokkal jobban gyorsul a telefon mondjuk a launcher pro használatával, vagy a proci húzásával, mint egy task killer-rel. Ráadásul sok esetben a task killer miatt csökken az akksi idő.

(#3049) ABE válasza honeker (#3044) üzenetére


ABE
őstag

csá.... ő tud segíteni :))

(#3050) honeker válasza Dinamiq (#3048) üzenetére


honeker
őstag

csá... :R :C

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.