Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) csmat


csmat
senior tag

Az mitől lehet, hogy a bal első alsó menü gomb halványabban világít, mint a többi?
Gyengébbnek tűnik a wifi vevő is mint a gyári 2.2-n volt :F

(#46002) kelly7 válasza csmat (#46001) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nekem a jobb alsó gomb halványabb, konkrétan ki van égve a led. Nálad is ez lehet. Ha nagyon meg dőltve nézed meg a kijelző alját, mikor világítanak a ledek, kettő kettőnek kéne világítania. Na nálam láthatóan három világít.

(#46003) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Jelly Bean-nel hogy áll a Defy jelenleg (sima zöld lencsés MB525)?
A CM10 mennyire stabil rajta napi használatra? Amennyiben jól láttam, csak a wifi tether nem megy rajta, igaz? Ezen kívül minden?

Miként tudnék egy 2.3.7-es Wajk-féle MIUI-t erre frissíteni?

Illetve jelenlegi állapotában megéri? :)

Üdv. core2

(#46004) vazzz válasza Neil Watts (#46003) üzenetére


vazzz
őstag

Jobban jársz, ha vársz még vele. Nem igazán stabil, néha döcög is, én pl. 1 nap után hívást nem tudtam felvenni, és a wifit eldobálta.

(#46005) 3418


3418
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Bluetooth kapcsolatot létesítettem gépkocsival,melyet követően a telefon nem ismerte fel a SIM kártyát. Kártyacserét követően sem változott a helyzet, szervízben alkatrészcserével oldották meg a problémát, mivel a softver frissítés sem segített. A telefonnal eddig semmi gond nem volt. Okozhatta-e a gépkocsival való kapcsolat a lefagyást, merjem-e ismételten használni a bluetootht. Köszi.

(#46006) csmat válasza kelly7 (#46002) üzenetére


csmat
senior tag

remélem nem fog a többi is kiégni..

nem is tudtam, hogy a led is ki tud égni, ha így marad, akkor ezért nem viszem szervízbe.

más: miután feltettem az új romot, (ugye sd kártyára másoltam) le lehet formázni a kártyát? tele van mindenféle szeméttel, ami nem tudom, hogy mi és nagyon belassítja a telefont. már próbáltam az sd maid appot is, nem sok sikerrel..

(#46007) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Tudtok ics-t vagy gingeres romot gyári ics launcherrel ?
jelenleg cm 7.1 van adw-vel ehelyett kéne valami, és még egy kérdés gta3 nektek hogy fut nekem elég lassú az egész pedig 1ghz-n megy a telo.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#46008) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van,hogy a power gomb nehezen működik,nagyon erősen kell megnyomni!
Volt már ilyen hibátok?Lehet venni külön kapcsolót és én kiforrasztom,vagy vigyem szervizbe?

(#46009) Neil Watts válasza csmat (#46006) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rengeteg minden fontos dolgot az SD-re pakol a telefon az appoknak, úgyhogy ha egy mód van rá akkor inkább ne :P

Üdv. core2

(#46010) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Van egy defy amiről a jack dugót takaró gumi izé leszakadt, lehet cserélni?
A teló még garanciás, ezért nem tudom, h mi tévő legyek...
Előre is köszönöm a választ! :R

(#46011) csmat válasza Neil Watts (#46009) üzenetére


csmat
senior tag

csináltam egy biztonsági mentést a romról a telefonba (asszem a bootmenüben) és utána formáztam ;] , azóta már nem lassul be a telefon, és rájöttem hogy sok app nem is kell nekem :DD

(#46012) xtibi válasza Gábris27. (#46008) üzenetére


xtibi
tag

Ez egy ilyen készülék. Viszont nem nyomódik be óhatatlanul. :))

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#46013) Rellind


Rellind
senior tag

Hali. CM 7.2 vagy CM9? :F Most 7.1.0 Jordan van fent de nagyon eszi az aksit :W

[ Szerkesztve ]

(#46014) hokins válasza Rellind (#46013) üzenetére


hokins
addikt

CM9el már ne foglalkozz, CM10re álltak rá

(#46015) Rellind válasza hokins (#46014) üzenetére


Rellind
senior tag

Van belőle stabil verzió?

(#46016) #71562240 válasza Gábris27. (#46008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez természetesen nem hiba, hanem funkció. Szándékosan ilyen. Nehogy megpróbálj tenni ellene, mert úgyse sikerül, ellenben a telefont elcseszed!

(#46017) hokins válasza Rellind (#46015) üzenetére


hokins
addikt

Még nincs,de már jobb mint a CM9

(#46018) Rellind válasza hokins (#46017) üzenetére


Rellind
senior tag

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de nem jobb akkor egy stabil 7.2 mint egy nem kiforrott CM10?

(#46019) hokins válasza Rellind (#46018) üzenetére


hokins
addikt

Kinek mi. Én Csak azt írtam hogy hamár nem gb vonalon akarsz mozogni akkor a CM10-et érdemesebb feltenni. Én speciel a gyári 2.2vel is tökéletesen elégedett vagyok

(#46020) csmat


csmat
senior tag

Hogy lehet cm10ben widgetet kirakni? meg az időjárást se tudom úgy beállítani h a kijelzőn alapból mutassa. :W

(#46021) hokins válasza csmat (#46020) üzenetére


hokins
addikt

Menübe oldalra lapozol és SZ alkalmazàsok utàn ott vannak a widgetek,onnan tudod kivàlasztani hogy mi kell.

(#46022) csmat válasza hokins (#46021) üzenetére


csmat
senior tag

de ott nincs egy csomó olyan, amit egyébként letöltöttem..

(#46023) hokins válasza csmat (#46022) üzenetére


hokins
addikt

pedig ott kéne lennie. Esetleg még a mélyvízben kérdezd meg, ott többen is hasznlnak cm10et, Én visszatértem a jó öreg cee-re. Meg gondolkozok a walter féle defy+ romon....

(#46024) thompherkins válasza csmat (#46020) üzenetére


thompherkins
tag

nekem működik, viszont letöltés után nem azonnal
percek után ránézek és ott van, vagy restart után

(#46025) thompherkins válasza Gábris27. (#46008) üzenetére


thompherkins
tag

ha tényleg annyira nehéz szervíz sztem
egyébként a főzött romokban, legalábbis a MIUI-ban van olyan,
hogy a hangerő gomb bekapcsolja a kijelzőt, kikapcsolni meg
vannak szoftveres megoldások ilyenek
ezekkel ki lehet cselezni a power gomb használatát

(#46026) csmat válasza thompherkins (#46024) üzenetére


csmat
senior tag

akkor nem értem.. :W nekem több appom is van, amit nem enged kirakni, pl a 3d digital weather, köpönyeg, battery moitor, trafipax jelző, stb, pedig már többször újraindítottam..
Egyébként milyen időjárásjlzőt használtok?

(#46027) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,akkuval kapcsolatban lenne pár kérdésem.
2 éve lassan megvan a döfi,általában naponta töltöm,rendesen nyüstölöm. Gyári akksi elkezdett rendetlenkedni,próbáltam kalibrálni,nem segített,mintha cellazáras lenne(33-ról 20-ra esik). Vettem újat,gyárit (elvileg). Felkerült a white rabbit 1.6 időközben telóra. Az új akksit 2xszer jó sokáig töltöttem kikapcsolt állapotban.De... Furcsaságokat produkál. 1%-ra leesik kb 3 óra alatt,utána 1%-on elvan kb 6-7 órát.Kalibrálni próbáltam,de nincs változás. Az is furcsa,hogy 26 fok fölé nem megy,holott netezés és zenehallgatás alatt azért mintegy 40 fokot szokott produkálni.
Kérdésem az lenne,hogy mit tudnék ezzel tenni? Fr segíthet?Vagy simán küldjem vissza az akkut? Esetleg utángyártottból ajánlani tudjátok e valamelyik típust?

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#46028) n@p@lm


n@p@lm
őstag

múlt héten beadtam a defymet szervizbe mert a kijelző alsó részén a gomboknál elhalványodott a háttérvilágítás. még garis, (decemberig), gondoltam nézzék meg.
előtte factory reset.
ma hívnak hogy a szerviz elutasította az igényemet a garanciára vonatkozólag mert módosítottam a telefon szoftverét!
mondom mivel?
rootoltam a telefont és találtak rajta egy superuser nevű programot.
és tényleg, volt olyanom;)
de mi köze a hardveres (kijelző) hibához?
meg ennek ellenére miért nem adtak árajánlatot garancián kívüli javításra?
mennyi megválaszolatlan fontosch kérdés!
na majd pénteken felteszem a t-mobiléknál eme kérdéseket.

(#46029) Tizedes1 válasza n@p@lm (#46028) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Á, hagyjad.... szerintem nem lesz jó megoldásod a T-mobile által.
Én a fehérvári szervizessel szinte veszekedtem, amikor az Iphone-t visszadobták.
Alaplap hibás volt gyárilag a teló, a GPS-t nem érzékelte, wifit is csak a szobában és a térerővel is vannak a lakásban gondok.
Azonnal elutasították a kérésemet..... nem figyeltem oda, rajta maradt egy két dolog :(

Az okostelefonokat alapból szoftveresen nézik át először.
Minden olyan hibát ki kell szűrniük,amivel el lehet utasítani a garanciális javítást.
Nekem 60.000-t mondtak, amivel ki is törölheti a pécsi szerviz a seggét.
Defy-ra is annyit mondtak, hogy a Marketből letöltött programokért sem vállalják a felelősséget!!!!
Azaz a szervizel állítása szerint a garancia nem ugrik, de a telefonra feltelepített rengeteg alkalmazás miatt lassul a rendszer, gyengül az akku üzemideje és fagyogat a telefon.
Akkor meg hümmögött,amikor a gyári 2.2 volt csak rajta, semmi más, mégis akku levéttel sikerült csak újraindítanom a telót :W
Mondom neki, ez nyáron, a strandon még csak kellemetlen, de amikor épp a menetrendet nézem a kemény 30megás netükkel és a nejem fel akart hívni januárban az utcán sétálva, akkor a telefon fagyása nem csalt mosolyt az arcomra.....
Szerinte akkor meg túl hideg volt a telefonnak, azért fagyott....

Ezek mindig és mindenbe belekötnek, hogy a garanciát ne tudjad, tudjuk minden esetben érvényesíteni..... :K :((

Slusszpoén: Szervizes szerint ez jó telefon, ha elfogadom a hibáit! :W :W
:C :C a legjobb embert alkalmazzák ott is :C :C

(#46030) Teng válasza thompherkins (#46025) üzenetére


Teng
aktív tag

Hello

"egyébként a főzött romokban, legalábbis a MIUI-ban van olyan,
hogy a hangerő gomb bekapcsolja a kijelzőt, kikapcsolni meg
vannak szoftveres megoldások ilyenek
ezekkel ki lehet cselezni a power gomb használatát"

MIUI-ban merre keressem a fent említett beállítást?

(#46031) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

úgy alakult, hogy alkalmam nyílik 30 körül megvenni egy jó állapotnak örvendő Defyt, ami pár napig most nálam van.
sosem volt okostelefonom, ez lenne az első, de már most nagyon megtetszett a dolog, esélyes, hogy beruházok egy okostelefonba. elkezdtem játékok után kutakodni a neten, és azt látom, hogy a googleplay egy csomó 3D-s játék esetében azt írja ki, hogy nem támogatott. nem vagyok egy nagy játékos, nem is hiszem, hogy sokat játszanék majd rajta, de azért szívesen kipróbálnák pár 3D-s játékot, ha már úgyis veszek egy okostelefont.
kérdésem:
játék szempontjából mennyire elfogadható a Defy? 3D-s játékok közül a komolyabbakat tudom majd rajta futtatni? ha nem, akkor milyeneket, illetve ha nem, akkor mi az a telefon- és árkategória, amivel már biztosan tudok játszani?
(amúgy a Defy eddigi netes ismereteim alapján minden egyéb szempontból jobb lenne, mint a telefonok nagy része - kicsi, strapamobil, akkuidő, stb.)
a Defyn jelenleg android 2.3.7, MIUI van telepítve, 1 GHz-en fut - van ennél erősebb is?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46032) sunnysys válasza Teng (#46030) üzenetére


sunnysys
tag

ha jól látom:
beállítások/rendszer/kezelőgombok beállításai/hangerő/hangerő gomb ébresztés (fura neve van, de ezzel valóban bekapcsolható a kijelző - oda is van írva, hogy a power gomb kímélése érdekében)

(#46033) Teng válasza sunnysys (#46032) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszönöm.

(#46034) #71562240 válasza n@p@lm (#46028) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nyilván nincs köze a rootnak a hibához, ellenben közismert, hogy a rootolás garanciavesztést eredményez. Ezt nyilván te is tudtad, amikor bevitted.

(#46035) n@p@lm válasza Tizedes1 (#46029) üzenetére


n@p@lm
őstag

fehérvári t-mobile?
;)
kicsi a világ, én is ott voltam.
illetve holnap megyek a telóért.
melyik volt, a bajuszos vékony vagy a másik?
egyébként essen le a motorola szerviz orra!

(#46036) n@p@lm válasza #71562240 (#46034) üzenetére


n@p@lm
őstag

persze, nem is pattogok különösebben, pusztán gusztustalan a hozzáállás.
ez pont olyan mintha vennék egy laptopot win7-el, teszek fel rá egy feltört nero-t.
elromlik a laptop kijelzője, beviszem szervizbe, majd ott visszautasítják a garanciális javítást mert tört nero programot használok.
gondolom érted a hasonlatot.

(#46037) #71562240 válasza n@p@lm (#46036) üzenetére


#71562240
törölt tag

Értem én, persze. Ilyenkor sajnos a szervizes jóindulatán múlik a dolog, és mint tudjuk, a portások, házmesterek, és most már a szervizesek országában élünk. Ha nincs kedve szarakodni a hardveres hiba javításával, akkor megragadja az alkalmat, és a root miatt elveszi tőled a garanciát. Ha normálisabb szervizeshez került volna (mert azért olyan is van :D ), az meg szó nélkül megcsinálta volna, mint ahogy már többeknek is megcsináltak garanciában Defy-t, amin főzött ROM volt. Neked peched volt, hogy a rossz hangulatban levő szervizeshez került éppen a te telefonod.
Mindazonáltal most átkozod magad, hogy miért nem fordítottad rá azt a tíz percet, hogy unrootold, mielőtt bevitted.

(#46038) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy mostanában milyen főzött romot érdemes felraknom a defyre?
Nekem még android 2.2.2 van,moto ver:34.179.2,kernel: 2.6.32.9-ga28fcc4
Mit ajánlotok? Esetleg a linkje ahonnan leírás és letöltés helye van? vagy ne legyek ennyire pofátlan? :-)

Köszi!

olyan is jó,amin betudom állítani,hogy ne a power gombot használjam képernyő bekapcsoláshoz

(#46039) n@p@lm válasza #71562240 (#46037) üzenetére


n@p@lm
őstag

Mindazonáltal most átkozod magad, hogy miért nem fordítottad rá azt a tíz percet, hogy unrootold, mielőtt bevitted.
kicsit igen.
akkor verném a fejem a falba ha csak pár hónapos lett volna a készülék, de így decemberhez közel elhalványodnak az emlékek;)

(#46040) hokins válasza Gábris27. (#46038) üzenetére


hokins
addikt

(#46041) Gábris27. válasza hokins (#46040) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

Köszi!
Melyik ajánlott,vagy te mit használsz?
Az a lényeg,hogy stabil legyen!

(#46042) hokins válasza Gábris27. (#46041) üzenetére


hokins
addikt

Ami a leírásomba szerepel. D most raktam fel a SEA-t ami szintén 2.2.2 és ezdem a kitakarítását.

(#46043) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Valaki esetleg a 46027-re tudna segítséget?
Nagyon megköszönném:-) :R

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#46044) #71562240 válasza Lovi24 (#46043) üzenetére


#71562240
törölt tag

Próbálj más kalibrációs módszert is, Mélyvíz topikban van több is az első hsz.-ben, illetve keress is rá a kalibrációra, további ötleteket kaphatsz, sokszor volt már ilyesmi téma, főleg a Mélyvízben. Egyébként nem lehetséges, hogy Defy pluszos akksit vettél?

(#46045) #71562240 válasza Lovi24 (#46043) üzenetére


#71562240
törölt tag

És szép olvasmány a Mélyvízben a (#44672).

(#46046) Tizedes1 válasza n@p@lm (#46035) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Tényleg kicsi :)
Az a bajszos "gizda,vékony", majdnem kriptaszökevény fazon volt :K :)) :))
Sok sikert :R

Szerk1.
Kammerer: a fejem én vertem a falba, mert 2 hónapos volt a telóm....
De azóta is tökéletesen működik a hibákon kívül----nejem használja teljes megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#46047) sunnysys válasza sunnysys (#46031) üzenetére


sunnysys
tag

Sziasztok!

Az előbbi kérdésemet kicsit konkretizálva kérdeznék:
csak, hogy be tudjam lőni kb., hogy milyen teljesítményre számíthatok: tudnátok írni pár 3D-s játékot, amivel megbirkózik a Defy?

Köszönöm!

(#46048) Lovi24 válasza #71562240 (#46045) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi a tippet,utána olvasok majd rendesen.Egyébként BF5X(1540)-et vettem,ami nem defy+-os. A másik érdekesség,amit elfelejtettem leírni,hohy az új akksit mintegy 1 óra alatt fel is tölti,ha kikapcsolásig merítem is. Elég érdekes a 850-es töltőtől:-)

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#46049) #71562240 válasza Lovi24 (#46048) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tényleg fura, de az ilyesmi tipikusan szoftveres hiba szokott lenni, remélhetőleg az akksival nincs baj. De még az is megeshet, hogy annak a vezérlőelektronikájával van valami. Kísérletezz! :)

(#46050) s_pepe25


s_pepe25
csendes tag

sziasztok !
Defym kijelzőjén lett egy elég szép karcolás. Nem is volna baj ha nem lenne szembetűnő de látszanak a pixelek. Szerintetek garanciába megcsinálják ?


[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.