Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Dotcom


Dotcom
aktív tag

sztem a t-nél fehér keretes van, korábban is olvastam róla, hogy a külföldi T-mobile fehér kereteset forgalmaz, innentől meg ugye egy cég...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#2002) bwoay válasza Maxtreme (#1998) üzenetére


bwoay
nagyúr

értem! jó, hogy mondtad ezt a go launchert. kisebb, mint a launcher pro, teszek vele egy próbát, elsőre legalább olyan jónak tűnik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2003) Prien


Prien
addikt

Hú, de feléledt a topic, hiába no, hétfő van és megjött a Defy a T-hez. :)
Caverinha: nekem a Battery Booster alkalmazással jelzi ki százalékosan az akkut.Az én telóm is ugyanaz a verzió,mint a tiéd,(ez Pixmániás) és nekem is francia a tipp és trükk, de szerintem ezt nem lehet át állítani...bár lehet,hogy tévedek? :F Meg annyira nem is kell, elég,ha csak visszaolvasod az elmúlt ezer hozzászólást... :))
Ha akkumulátor és üzemidő, akkor elmondom,hogy tegnap is gyorsan merült az akkum, töltés után egy órával már 90%...stb. Nagy meglepetésemre a Settings-Applications-Running services-ben (futó alkalmazások) találtam egy GPSToggleWidget-et, ami ON-ra volt állítva, pedig még életemben nem használtam és egy napja még ez nem volt ott. :F Gyorsan kikapcsoltam, nem értem, hogy mi kapcsolhatta ezt be...
Valakinek van ötlete?
Érdemes rendszeresen ellenőrizni a futó alkalmazásokat,mert úgy tűnik,hogy néha ,,önállósítja,, magát a rendszer. :)

A kevés is több a semminél.

(#2005) Tex válasza caverinha (#1999) üzenetére


Tex
senior tag

javaslom az alapelvek figyelmes átböngészését, ha már egyszer elfogadtad a regisztráció során

----

Ahhoz appot kell lehúzni. Én a Battery Indicatort használom (1.6).

[ Módosította: bwoay ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2007) Edge


Edge
veterán

Ti milyen tokban tartjátok a Defy-tek?
Én már egy ideje keresek hozzá de nem lelek, bár én övrerakhatós tépőzáras tokot hajkurászok egyelőre nincs. Ha vki tud ne tartsa magában :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#2008) caverinha


caverinha
aktív tag

Hú,köszi szépen a válaszokat,jól hangzik ez a blackapp alkalmazás,majd felrakom én is^^

Nagyából már választ kaptam az eddigi kérdéseimre,köszi szépen még1x,egy kérdés viszont még maradt.
Ez a telefonkönyvben lévő nevekhez való kép hozzácsatolása pl. facebook alapján/már akinek van fiókja,mert nem szeretném külön tele "szemetelni" külön képekkel a telót,ezért kellene lehetőleg facebookról névhez kép csatolása és itt most nem a facebook szinkronizálására gondolok,mert az már megtörtént,viszont azokat feleslegesnek tartom,mert általában csak nevek meg email címek,ezért el is rejtettem őket és a sim kártyámon lévőket másoltam át telóra,ezekhez szeretnék képet hozzárendelni lehetőleg facebook alapján. Erre tudtok vmi megoldást?

(#2009) bwoay


bwoay
nagyúr

szólok, hogy akkor most itt véget is ért a warezkarácsony, még egy ilyen témájú HSZ, és mentek a fa tetejére dísznek

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2010) Tex válasza bwoay (#2009) üzenetére


Tex
senior tag

Ok, ok igazad van. :R

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2011) fateless válasza bwoay (#2009) üzenetére


fateless
veterán

:DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2012) Maxtreme válasza bwoay (#2002) üzenetére


Maxtreme
addikt

Aham, jó cucc valóban. Nekem 1 dolog hiányzik belőle csak, a widgetek átméretezésének lehetősége.
De gondolom majd a későbbi verziókba ez is belekerül.

(#2013) Maxtreme


Maxtreme
addikt

http://mobilarena.hu/hir/hibas_a_motorola_defy_hangszoroja.html

ja hogy pár hét. Akkor még szarban is lehetünk.

(#2014) bwoay válasza Maxtreme (#2012) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ja, bár én ennek különösebb hiányát sosem éreztem (talán mert sosem próbáltam). a blurön kívül meg (tudtommal) csak a launcher pro plus tudja ezt , az meg fizetős, így nem rovom fel az ingyenes go launchernek. szóval nálam biztosan nem ez lesz a dealbreaker, ha lesz ilyen egyáltalán.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2015) Prien válasza Edge (#2007) üzenetére


Prien
addikt

Én is vettem tokot hozzá, még nem is volt nálam a teló, csak sacc/kb. alapon szemre.:) Ez egy puha bőr tok, eredetileg Nokia 5800-hoz készült.:D Kicsit feszesen ment rá először,de már szépen engedett pár mm-t. Sajnálom ,,csupaszon,, a zsebemben a Defy-t, minden telómat tokban hordtam. :B
Érdemes elvinni egy üzletbe és próbálgatni, nagy a választék. :)

A kevés is több a semminél.

(#2016) caverinha válasza Edge (#2007) üzenetére


caverinha
aktív tag

Én egy fekete apple tokban tartom a Defym,mintha csak rászabták volna :D
(#2013) Ez eléggé rossz hír,remélem nálam nem fog jelentkezni(kopp-kopp-kopp),most kicsit megijedtem. O_o
Am lehet ez is olyan dolog,mint a szifon 4 antennás hibája.Ott is nagy hangja volt a hibának,hol ott sok tulajnál nem jelentkezett ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#2017) rankesz válasza Prien (#2015) üzenetére


rankesz
veterán

Azért kicsit vicces ezt a sajnálkozást egy olyan készlék topikjában olvasni amit a gyártó kimondottan por, ütés és cseppállóként hirdet...

(#2018) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

"francia a tipp és trükk":

Ez nem francia ficsőr, hanem spontán RSS olvasó ami francia lapokra van irányítva! beállítani úgy kell:

Ráklikkelsz. Ilyenkor kinagyítódik. Megnyomod a bal alsó "gombot" (az a 4db négyzet) alul ráklikkelsz a SETTINGS-re. Középtájban ott lesz szürke alapon a FEEDS felirat. Itt tudsz hozzáadni RSS csatornákat, ha a + jelre klikkelsz. Tegyük is meg :) A megjelenő menüben, alul: CUSTOM-ot választod. A köv menüben (RSS feed / Webpage) azt amelyik jó az adott oldal RSS-éhez. pl. a Mobilaréna "Legfrissebb hírek és tesztek vegyesen"-hez a WEBPAGE az url-be pedig: http://mobilarena.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml . Majd NEXT, DONE.

Eltávolítani RSS-t úgy lehet hogy a szürke alapú FEEDS alatt(!) vannak a csatornák és ott az adott csatorna - jelére klikkelsz.
Célszerű is a francia hülyeséget törölni.

Netre mész és legkésőbb 10 perc múlva a Mobilaréna cikkeit olvashatod.

Üdv

Hardcore4Life

(#2019) Prien válasza rankesz (#2017) üzenetére


Prien
addikt

Ezt mindenki maga dönti el, hogy hordja.:)

A kevés is több a semminél.

(#2020) MC Pite válasza Edge (#1997) üzenetére


MC Pite
veterán

Sokadszor, de utoljára :)
1, Eq sz*r füles mellé kell szerintem
2, Igen. Például az kéne nekem hogy legyen 1 gyűr...őőő... headset mindfelett!
Bedugom, jó zenére, rendesen szól. Hívnak tekerés közben, fogadom. Nemteccik' a szám, léptetek(felvevőgombbal akár), állítok hangerőt - mindenhez csak a nyakamhoz nyúlok, nem az övtáskámban, mezben, farmerzsebben/táskazsebben, akármiben. Ha tokja nincs túlélem, de középkategóriától felfele gondolnak erre is.
Pl:

Nem kell eq -legalábbis tök irreveláns most-, és ha lehet kerülném hogy töltsek egy kis tojást, amit valahova el kell helyeznem, de ugyanoda tudnám 98%ban, mint a telefont - de még legalább tölthetem is, és a telefon akksit is jobban szívja.

Minden telefongyártó képes arra hogy csináljon vagy vegyen jó fülest, és így zene mellett beszédre is alkalmas. Vagy ha egyik se, akkor kompatibilis legen a többivel?!
Sajna a moto ezt nem teszi meg, és nem túl kellemes megállni, előszedni a telefont; mert addigra 100% hogy lerakja aki hív-meg eleve nem megállni sem mindig tudok olyan egyszerűen. A gyári füles pedig mind zajszigetelésben, mind minőségben valószínű nagyon messze van a kívánalmaktól...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2021) Quarell válasza Dinamiq (#1974) üzenetére


Quarell
tag

Megnéztem mind a három frissen megjelent T-s telefont.
1. Desire HD: Hatalmas kijelző, hatalmas készülék. Ami nagy pozitívum, hogy tud magyarul. Tetszett, de nem szeretném ha mindennap egy ekkora kütyü húzná a zsebemet.
2. Desire: Nézegettem szép és jó de igazából nem fogott meg.
3. Defy: Amikor a nő előhozta és kivette a telefont a dobozból elsőre rá se ismertem. Élőben tényleg teljesen más, mint azokon a képeken amiket már egy hónapja nézegetek. Hallottam, hogy a mérete elég jó, de azért ennyire kellemes meglepetésre nem számítottam. Többen kérdezték... a T-Mobilenál FEKETE színű kapható.

Ma megrendelem és remélem, hogy holnaptól búcsút inthetek a Symbianos éveknek.

(#2022) Edge válasza MC Pite (#2020) üzenetére


Edge
veterán

JA értem, igazad van a gyári füles az elég gyengusz amit hozzá adnak. Én lecseréltem egy AKG-re. DE jobb lenne persze egy mikrofonos, egy ilyen pl:
http://www.klipsch.com/na-en/products/image-s4i-overview/
De vki pl. iphone handsfree-t használ vele(nemtudom ez mennyire jó füles)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#2023) hardverek válasza Edge (#2007) üzenetére


hardverek
csendes tag

Én a Lurdyban lévő gsm boltban vettem hozzá övre csatolósat.Igaz nem tépőzáras, hanem mágneses, viszont 100%-osan passzol. Dreim gyártmány, pontos típust nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Privátban érdeklődj, azt hamarabb észreveszem.

(#2024) guba2 válasza DeadMeat (#1942) üzenetére


guba2
tag

Néha várnom kell egy kicsit, hogy elinduljon a net, de nem vészes.
A többi program nálam el sem indult.

(#2025) MC Pite válasza Edge (#2022) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát igen... de a WH700 is nagyon ütős hangra, és rajta a 3 gomb is - de azt mondják másik nokia headsettel nem működik, akkor elvileg ezek se mennek...

Persze ha tesztelni tudjátok, akkor gyűjteném egy táblázatban a headset kompatibilitást...

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2026) Trabby


Trabby
aktív tag

GSMhome-nál nem nagyon kapkodnak a telefon után... :S ráadásul most emelték a fehérnek az árát. Hát ilyen az én szerencsém. :(

(#2027) ABE


ABE
őstag

A mai napon nem jött össze a Defy, kicsit csalódott és dühös vagyok. Az biztos, hogy a GSM boltok honlapja tényleg csak "tájékoztató jellegű".

Tegnap még örültem, hogy a GSM Home-nál 78500-ra ment le az ár, lélektani 80e alatt, nincs apelláta, megveszem. Mivel ma vették meg az előző telefonom, gondoltam magamban, semmi nem állhat közém és a Defy közé. Délelőtt csalódva láttam, hogy ismét 82500 az akciós Defy ára, így első utam a Vip-phone-hoz vezetett, ahol 83750-ért volt kiírva, gondoltam legalább tartozékokkal. Bementem megkérdezni, hogy tartozék, garancia mit jelent ebben az esetben. Óóóó, hát a Defy 87e forinttól van, rendelésre természetesen. Kössssz, akkor nézek tovább. Be a GSM Home-ba, jaaaa, akciós már nincsen, nem is lesz (még jó, hogy ma frissítették az oldalt), de 86e-ért tudnak rendelni. Köszi. Be a Fortuna GSM-be, a honlapon 84e-től írják, de semmi infó. Kiderült, hogy 87e-től van Defy, itt volt az egyetlen hely, ahol a szerencsének köszönhetően legalább élőben láthattam (bár nem taperolhattam meg) a telefont.

Szóval csalódott vagyok, hogy egyelőre nem tudtam megvenni, és dühös is, hogy elment az időm azzal, hogy vásárlási szándékkal jártam a boltokban, de mindenhol csak azt tapasztaltam, hogy beetetés a honlap.

Köszönöm, hogy elmondhattam.

(#2028) Tanisz válasza Maxtreme (#2013) üzenetére


Tanisz
senior tag

Csak ilyenkor azt felejtik el közölni, hogy mennyi eladottból pár száz? Valamint, hogy milyen közegben tesztelték, használták a telefont az illetékesek :)
Igaz, hogy strapa telefon, de lehet a betonozást nem bírja :D
Ki tudja, lehet ecetbe nyomkodták vagy sósavba..stb :DD

Azért reméljük a mi készülékeinkkel nem lesz ilyen probléma:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2029) #05364992 válasza Tanisz (#2028) üzenetére


#05364992
törölt tag

"Igaz, hogy strapa telefon, de lehet a betonozást nem bírja"
Jah, a sóderben lévő kavicsok összekarcolják a képernyőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2030) Quarell válasza Quarell (#2021) üzenetére


Quarell
tag

Defy megrendelve és kifizetve. Szerdai szállításra igazolták vissza.

(#2031) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Emberek nálatok megy normálisan a GPS? :F
Mondom kipróbálom már hazafelé, de csak szerettem volna.
Felraktam a Sygic féle mobile maps 10-et, mivel ez a ZTE Blade-el nagyon jól működött (1-2sec alatt talált műholdat) ez meg semmit. Egyfolytában azt írja hogy várakozás az érvényes jelre..
Oks, semmi gond, biztos nem szereti a szoftvert gondoltam. Felpakoltam a szintén Sygic-éktől származó aura 3D-s gps progit. Ugyanez a helyzet.
Ránéztem a radarra, rengeteg műholdat lát, de egyre sem csatlakozik :F :W

[ Szerkesztve ]

(#2032) Trabby válasza Quarell (#2030) üzenetére


Trabby
aktív tag

Honnan rendelted és mennyiért? Milyen "felszereltséggel"? :P Amúgy gratula a telefonodhoz, nekem nem megy ilyen egyszerűen. :(

(#2033) DeadMeat válasza Maxtreme (#2031) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hát én pont reggel próbáltam ki a szobában,és a meg is lepődtem,fél-egy perc alatt talált és csatlakozott a holdakra,,, lakásban....

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2034) T.Timi


T.Timi
csendes tag

Én ma 10 óra körül majdnem gutaütést kaptam, mikor megláttam, hogy 82.500-ra megint felment a Defy a Gsm-nél. Reggel 7 körül 69.700 HUF volt!!! Aztán bejött T-nél az ár, és puff...Nem tudom, hogy visszaesik-e egyáltalán 80.000 alá. És nem tudom, miért nem rendeltem meg kapásból reggel. :W :W

(#2035) Quarell válasza Trabby (#2032) üzenetére


Quarell
tag

Köszönöm, bár nem akkora varázslat rendelni a T-Mobile webshopból.

(#2036) Maxtreme válasza DeadMeat (#2033) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát akkor ezt nem értem. :F
Mivel próbáltad? A 3 betűssel? :)

ps: Ajánlom figyelmetekbe ezt a progit. Sok fölös szar érdmees vele kilőni. :K

[ Szerkesztve ]

(#2037) Trabby válasza Quarell (#2035) üzenetére


Trabby
aktív tag

mondjuk én nem onnan próbáltam :P

(#2038) Memmaao válasza T.Timi (#2034) üzenetére


Memmaao
addikt

69700?????? Én folyamatosan nyomon követtem és a legolcsóbb 78e körül volt, szombatról-vasárnapra és hétfőn megint 80 felett.
Arra viszont még senki nem válaszolt, hogy a ghome a bolti garist maga szervizeli, vagy beviszik a szakszervízbe. A mikrofon hiba miatt azért jó lenne tudni...

My name is Bond, James... Dean.

(#2039) Dotcom válasza Quarell (#2035) üzenetére


Dotcom
aktív tag

ha megjön írd meg a tapasztalatokat, és a firmware verziót is mindenképpen...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#2040) T.Timi válasza Memmaao (#2038) üzenetére


T.Timi
csendes tag

Igen, ennyi volt! Én naponta többször is megnéztem, de reggel ez volt kiírva! Örömtáncot jártam, aztán mikor ránéztem később, totál kiborultam.

[ Szerkesztve ]

(#2041) Hakkuuuh válasza Maxtreme (#2036) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Szia!

Ez nekem is feltűnt. Én a 3betűssel mentem ma Békéscsabára és csak néha kapcsoltam be tesztelési célzattal. Van amikor fél pillanaton belül talál jelet, van amikor nem is jelenik meg a GPS jel fenn az infósávban (ilyenkor kilép/belép :) ), de volt már olyan hogy mentem 90-el és pár percig semmi.

Sygic meg azt írta ki hogy "útvonal nem számítható ki, alacsony memória" 71M van szabad. megjegyzem az ETEN-emben 64Mega volt összesen ... mondjuk 25 szabad és akkor is ki tudta számítani :)

Üdv

Hardcore4Life

(#2042) Trabby válasza Memmaao (#2038) üzenetére


Trabby
aktív tag

"...Az európai készülékek garanciális javításait cégünk vállalja, amit saját szakszervizben végeztetünk el. (honlapunkon EU garanciaként van jelölve)"

(#2043) rbalint88 válasza Hakkuuuh (#2041) üzenetére


rbalint88
addikt

Annyi a dolog trükkje, hogy ndrive-ot kell használni :-)

(#2044) Hakkuuuh válasza rbalint88 (#2043) üzenetére


Hakkuuuh
tag

és annak jó a Magyarországi "supportja"?

Hardcore4Life

(#2045) zaskar válasza Maxtreme (#2031) üzenetére


zaskar
senior tag

Olvasva ezt, hazafelé én is kipróbáltam a GPS-t, milyen gyorsan talál jelet. Eddig mindig be volt kapcsolva az adatforgalom, úgy pillanatok alatt pozicionált. Most kikapcsoltam a netet, de így sem volt 1 perc...És én is sygic-al próbáltam, normálisan működött. Sőt, pontosabban tudja, hol lakom, mint az ájgó... Az mindenáron egy gyalogútra akar beküldeni (jelzem, az már 10 éve gyalogút, lehet, h szólni kéne a topmapnak...)

(#2046) Quarell válasza Dotcom (#2039) üzenetére


Quarell
tag

Mindenképpen. Gondolom nem kevés kérdésem is lesz majd mellé, mert első Androidos telefonom.

(#2047) Maxtreme válasza zaskar (#2045) üzenetére


Maxtreme
addikt

aham, értem. hát akkor végképp passz :F
Holnap még azért próbálkozok majd vele.

Ha minden kötél szakad akkor marad a a 3 betűs :)

[ Szerkesztve ]

(#2048) maldini82


maldini82
csendes tag

üdv mindenkinek!ez lenne az első androidos készülékem,ezért lehet-és remélem-értelmetlen a kérdés.office csomag megoldható a marketről?vagy nem tudom itt hogy nevezik.ez a kijelző és a vízállóság nekem nagyon vonzó.előre is köszönöm a választ.

(#2049) T.Timi


T.Timi
csendes tag

Aki esetleg kételkedne, itt egy printscreen a ma reggel 7 körüli árakkal a Gsm-ről...

(#2050) zaskar válasza Maxtreme (#2047) üzenetére


zaskar
senior tag

Biztos, hogy programfüggő a hiba? Bár én kívánom, hogy egy másikkal sikerüljön, elég nagy a kínálat.Nekem kész felüdülés ez a gyors pozicionálás az N86 után. Mire az megtalálta a jelet, már megérkeztem az úticélhoz... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.