Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

köszönöm srácok :R :R

(#39202) Bazijoe73 válasza domerator (#39185) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Csá és ezt a gyorsítot fel lehet használni film lejátszáshoz???

Egyébként tud valaki egy jol müködő Fax programot ami szkennel is???

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#39203) Ájvé válasza Bazijoe73 (#39202) üzenetére


Ájvé
veterán

Támogatott formátumnál alapba használja a telefon.

(#39204) Nyigu válasza CoolBoy323 (#39194) üzenetére


Nyigu
csendes tag

én is a dextert nézem felirattal és nincs krikszkraksz :) mx video playerrel.lehet állítani a betű szinét és méretét is

[ Szerkesztve ]

Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C

(#39205) YAS-dude válasza Ájvé (#39181) üzenetére


YAS-dude
őstag

Október végi és szerintem attól, hogy pár/sok részvény gazdát cserél, még nem fognak alapvetően megváltozni a dolgok, főleg nem visszamenőleg. El kell fogadni, hogy a defy egy froyo alapú telefon (vagy lehet alternatívkodni).

(#39206) tzl válasza Heimdallr75 (#39193) üzenetére


tzl
senior tag

a kódolás speciel olyan szabadalom, amire nem mondhatja a Google, hogy más nem használhatja. vannak szabadalmak, amiknek a használatát nem lehet megtiltani.

(#39207) Bazijoe73 válasza Ájvé (#39203) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

És mi az a támogatott formátum mert nekem mp4 nél elindul a film majd megál és ujra indul szoftveresen.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#39208) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Defy+ akkumlátorát a Defy-ban?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#39209) #71562240 válasza CoolBoy323 (#39201) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak a kétféle beérkezett javaslat miatt teszem hozzá, hogy abban a hosszú listában fellelhető többféle szabvánnyal is működnek a magyar ékezetek, de a legátfogóbban az Ajvé által mutatott ISO-8859-2 szabvány alkalmas a magyar nyelv visszaadására, tehát inkább azt érdemes használni. Az a "leghivatalosabb".

[ Szerkesztve ]

(#39210) Kendek válasza #71562240 (#39209) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azért mondtam a 15-öst, mert az általam megvizsgált összes feliratfájl abban volt kódolva. Így számomra annak a beállítása a leglogikusabb.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39211) Beavis05


Beavis05
csendes tag

Sziasztok,
Mostanában olyat csinál a teló, hogy mikor felveszem, elsötétül a kép és még tovább csörög 1-2 másodpercig, amikor meglátom a hívó képét és hogy elindul a számláló. Szóval van egy kb 3-5 másodperces csúszás a normálistól. Ezt vajon megoldaná a cach törlése? Ezt még nem csináltam sosem segítene valaki, hogy hol találom a telóban? Köszi
CM7 RC1.5

(#39212) #71562240 válasza Kendek (#39210) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt hogyan/mivel szoktad megvizsgálni, hogy milyen szabványban van kódolva a felirat? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#39213) YAS-dude válasza Kendek (#39210) üzenetére


YAS-dude
őstag

A 15-ös csak annyiban különbözik a 2-estől, hogy tartalmazza az Euro jelet.

(#39214) Kendek válasza #71562240 (#39212) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Krusaderrel szoktam lefigyelni. Kikereshetem az Eszközök -> Kódolásnál is, de gyorsabb ha a Mentés máskéntnél megnézem.

<-ƘƘ->

(#39215) #71562240 válasza Kendek (#39214) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hja, mostanában csak WindowsXP van a gépemen... :D

(#39216) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ahogy látom több baj van a CM7-el mint a gyárival.

(#39217) szabof1 válasza Beavis05 (#39211) üzenetére


szabof1
őstag

Cache-ek törlése CWM-ben:
Kék lednél (bekapcsolás után 6-8 mp-cel) hangerő le gombot megnyomod és ekkor bejutsz az Android BootMenube. Itt a Recovery, azon belül a Stable Recovery sorokat választod. A megjelenő CWM menüben először a wipe cache partitiont választod (jóvá kell hagyni a Yes - Wipe Cache sorral), majd az advanced almenüben a Wipe Dalvik Cache sort választod (ezt is jóvá kell hagyni a Yes - Wipe Dalvik Cache választásával). Ezután visszalépsz az almenüből a +++++Go Back+++++ kiválasztásával és utána a reboot system now sort választod. Ekkor a telefon újraindul és készen vagy.

(#39218) Turbobacsi válasza KaiotEch (#39216) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem a gyári van fenn (2.2.2). kopp-kopp, semmi baj vele!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#39219) hodostamas válasza KaiotEch (#39216) üzenetére


hodostamas
addikt

nekem nincs kulonosebb gond a cm 7.1 stable-el. pedig nyuzva van a telo.

(#39220) KaiotEch válasza Turbobacsi (#39218) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem is az van, csak szerintem már kellene az a 2.3 neki. Pl ha lassan húzom az ujjam rajta akkor olyan, mintha szaggatna. Telefonkönyv elindít, megtekerem neki és akkor is van 1-1 szaggatás... 93 névnél nem hinném, hogy kéne. Asztalváltásoknál is van minimális gyárival.

(#39221) Beavis05 válasza szabof1 (#39217) üzenetére


Beavis05
csendes tag

Köszi szépen 2 perc volt az egész, remélem ez segít:)

(#39222) Tökmindegy válasza KaiotEch (#39216) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Konkrétan semmi bajom a cm7 nighty 63 al. Mondhatnám hibátlan,gyors,stb:)Minden flottul működik,2 teljes napot bír,mondjuk nem 300 hanem 400mhz a minimum amin megy.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#39223) Mazsika válasza Tökmindegy (#39222) üzenetére


Mazsika
őstag

az utolsó nightly és a stable cm7 között mi a különbség, nem tudod, vagy nem tudja valaki? most a cm7 stable van fent, nagyon bejött tetszik nagyon! tök f@szán testre szabható meg minden!

Dáccsika

(#39224) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Szombaton fogok vásárolni egy Defyt használtan és érdeklődnék, hogy személyes átvételnél mit nézzek meg, mik lehetnek a hibák amit kibukhatnak!
Most veszek így először telefont és próbálok megbízni a partnerben, de azért kicsi para van bennem!
És tudom, hogy ez már végképp nem ide való téma, de írassak adás-vételit? Van értelme? Tapasztalatok ilyen téren?

(#39225) _seth_ válasza CoRt3z (#39224) üzenetére


_seth_
veterán

Kijelző repedés, hangszóró, kamera működése. Ezek fordulnak elő gyakran.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39226) Heimdallr75 válasza Mazsika (#39223) üzenetére


Heimdallr75
őstag

mért nem olvasod el azt a pár száz változást ami van a stable és az aktuális közt?
pl itt:[link]

الغريبة في هذا الكوكب

(#39227) Ájvé válasza Bazijoe73 (#39207) üzenetére


Ájvé
veterán

MPEG4 H.264:
Multi-standard (MPEG-4, H.264) encode/decode and WMV9 decode at D1 (720 x 480 pixels) at 30 fps
http://www.ti.com/general/docs/wtbu/wtbuproductcontent.tsp?templateId=6123&navigationId=12836&contentId=52606
Amibe ilyen a videó kódolás ott lehetséges a hardveres gyorsítás, viszont ha konténerbe van kódolva (AVI, MKV stb) akkor szerintem kell lejátszó szoftveres támogatása a gyorsításhoz, de én se vagyok toppon a témában.
MP4-et (MPEG4) simán kell vinnie, ott valami más gond lehet, próbálj más lejátszót.

YAS-dude:
Akkor is elég durva azért, LG P970 is megkapja az ICS-t hardveresen semmivel nem jobb Defy-nél (vagyis pont ugyan olyan OMAP3630-as). Na de mindegy Defy+ portban lehet még reménykedni ha más nem.

[ Szerkesztve ]

(#39228) Lacopapi válasza CoRt3z (#39224) üzenetére


Lacopapi
addikt

Mindenképpen derítsd ki,hogy előfizetésre vették-e,vagy sem (szolgáltató mindegy),adás-vételi nem árt,bár sokra nem mész vele a mai világban.
Sok sikert.

(#39229) CoRt3z válasza Lacopapi (#39228) üzenetére


CoRt3z
tag

Azt mondja a srác, hogy céges előfizetés, és egyösszegben ki lett fizetve. (Nem tudom, ha céges, akkor egyáltalán lehet részletre?) Ha előfizus és neadjisten nem fizetik a havidíjad (Itt nem a telefon törlesztésére gondolok) akkor tilthatják a telót? Ha beviszem a szolgáltatóhoz akkor ők el tudnak róla mondani mindent?

(#39230) Verhóó


Verhóó
tag

63-as nightlyval 3-ra indul újra ma a telóm, meg melegedett.cache törlést érdemes megpróbálnom, vagy másik nightly?LEhet esetleg az a baj hogy minden személyes cuccomat megtartottam, és nem gyalultam mindent le?

(#39231) Lacopapi válasza CoRt3z (#39229) üzenetére


Lacopapi
addikt

A céges viszonylatok számomra mindig ködösek...A szolgáltató aligha ad ki ilyen tájékoztatást...bízzunk,hogy nem lesz semmi gond.

(#39232) #71562240 válasza CoRt3z (#39229) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha hűségnyilatkozatos-akciós árú konstrukcióban lett véve, akkor a hűségnyilatkozat ideje alatt sor kerülhet a telefon letiltására, ha nem fizetik a havidíjakat. Az ilyen ellen szoktak a felek arra is szerződést kötni (az eladó "garanciát" ad), hogy nem lesz letiltva a telefon. Hogy aztán ez mennyit ér, ha mégis probléma adódik...

(#39233) Ájvé válasza CoRt3z (#39229) üzenetére


Ájvé
veterán

Adás-vételi alap netalán lopott vagy ilyesmi te igazolhatod hogy tőle vetted szóval magadat véded ezzel. Telót le lehet tiltani IMEI alapján ha jól tudom, de lopott telókat szokták. Ha előfizetés lett véve a telefon és telót kifizette akkor szerintem telefont nem tiltják csak a simet, ha elmaradása lenne. Viszont ha részletre lett véve a telefon akkor nem tudom.
Egyébként szerződés a mérvadó. Az se kizárt hogy szerződésben foglalt időre a telefont se lehet másnak eladni.
Ezt inkább valami jogi fórumon kellene megkérdezned, írhatsz szolgáltatónak is válaszolnak bár lassan (megkérdezheted szerződés ideje alatt a készülék eladható-e).

(#39234) csabi94 válasza CoRt3z (#39229) üzenetére


csabi94
őstag

Helyedben megkérdezném itt:[link]
hátha tudnak tanácsot adni :)

[ Szerkesztve ]

(#39235) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Nincs valami tippetek, hogy az Alarmdroid app-nál a kiválasztott csengőhang szóljon, ha rá van kötve a gépre? CM7 "Charge only"-ban se éri el az SD kártyán lévő hangot, szal az nem megoldás. :(((

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39236) hodostamas válasza la_cc (#39235) üzenetére


hodostamas
addikt

pl dual mount widget. igy nem csatlakoztatja le az sdt usb modban sem.

(#39237) repvez


repvez
addikt

nem tudja valaki hogy a marketre miért nem tudok kapcsolodni? csak pörög a loading felirat aztán néhány perc után conecting time out. a netre operával gyorsan fel tudok menni a netre tehát kapcsolat az jo , de a market nem jön be maximum wifivel tud kapcsolodni de anélkül nem jön be és a letöltések is nagyon lassuak van hogy elkezdödik a letöltés rola és eltünik az értesitö mezöröl majd volt hogy pár nap mulva irta ki hogy sikeresen telepitve.

(#39238) szabof1 válasza repvez (#39237) üzenetére


szabof1
őstag

Próbáld meg ezt. Nekem segített.
Nálam wifivel volt ez. Biztosan router probléma, bár a routerhez hozzá sem nyúltam, úgy jött elő ugyanez a probléma októberben.

(#39239) CoRt3z


CoRt3z
tag

Köszi mindenkinek, aki válaszolt, rá fogok állni a témára! Remélem szombattól boldog Defy tulajdonos leszek, akkor már sűrűn fogjátok itt látni a hülye fejem! ;)

(#39240) YAS-dude válasza Ájvé (#39227) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez van, Motorola. 2010 decemberben kijött a Gingerbread, erre hopp, 2011 május körül (vagy mikor) a Motorola frissíti a Defy-t a több, mint egy éves Froyora. Szarnak bele, véleményem szerint.

Az is nagyon szuper, hogy most quarx-ék nekiálltak ICS-t backportolni rá, így most van egy szépen félbehagyott CM7.2-beta, meg egy féligsejó ICS. Mire az ICS már majdnem jó lesz majd, jön megint egy új verzió, vagy Quarx új telefont vesz :)
Dehát nyilván ingyen csinálják a szabadidejükben, persze hogy az érdekesebb feladatokkal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#39241) RootRulez válasza CoRt3z (#39239) üzenetére


RootRulez
félisten

Alig várjuk. ;]

═════════════════════════════════════════

(#39242) ataman


ataman
aktív tag

Okulásképpen saját esetemet írnám le.

Defy és CM7 RC1.5 valamint T-Mobile mobilnet

Általában Wifit használok net-elérésre. Két hónapja volt fent a CM7 RC1.5, sok egyéb mellett APNdroid és hasonlókkal szűrtem a mobilnetet. Ráadásul a 3G-t hetekig be sem kapcsoltam, sőt még a netes csomagomat is visszavettem egyel kisebbre.

Aztán a napokban szükségem lett volna a mobilnetre, de nem sikerült beállítanom a kapcsolatot. Fórumokat bújva arra következtettem, hogy valamelyik APNkurkász program elállította a beállításaimat, ám hiába írom be kézzel a jó T-mobile-os adatokat, nem sikerül összehozni a mobil internetet. Töröltem minden mobilnettel kapcsolatos programot - semmi. Cache-t töröltem - semmi. Frissítettem az RC1.5-öt a stabil CM7-re - semmi változás.

Aztán beléptem a T-mobile online ügyfélszolgálatára és látom, hogy nincs is aktivált mobil előfizetésem!!! :Y Úgy tűnik, amikor egyel kisebb netes csomagra tértem át mégsem aktiváltam a mobilnetet... :W

Szóval nem mindig a kis zöld robot a hibás!... :)

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#39243) la_cc válasza hodostamas (#39236) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi a tippet! Este rákukkantok. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#39244) Tézé81 válasza CoRt3z (#39229) üzenetére


Tézé81
tag

1. Céges is lehet minden akadály nélkül részletre
2. Ha nem fizeti, letiltják
3. Kézenfogva be kell menni a szolgáltatóhoz az eladóval, és megérdeklődni.
4. Adásvételivel is letiltják... Az neked bizonyíték olyankor, hogy becsaptak.

[ Szerkesztve ]

(#39245) Kbali válasza tzl (#39206) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor az egész Google felvásárlással kapcsolatban az igazság:
The truth de Google buy Motorola?

The Google CEO, Larry Page, eaten the chocolate beans in the office chair, had a video conference, he said: " The company lacks of mobile phone, then, buy a Motorola." And 15 minutes later, someone sent a message to the other point of the video:" Motorola has been purchased. " Larry asked what type? But the subject was doubtful: "Ah ... Type? Type? "
Can you guess what expression was Eric Schmidt?
:DD

(#39246) InHUmen


InHUmen
csendes tag

sziasztok,

Megőrült a kamerám. Fordított képet mutat és hihetetlen homályos minden kép, a videófelvétel is hibás, valami oknál fogva, bár ennél nem fordított hanem orbitális színhibák vannak. (felül egy rozsaszín sáv alul kékes árnyalat).
Programot nem telepítettem.
Camera 360 van felrakva, de töröltem, adatait cleareltem, telót újraindítottam és nem javult meg. Esetleg valakinél volt hasonló?

Bayer, ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#39247) indy1984


indy1984
csendes tag

Hali mindenkinek!

Szeretnek venni egy Defy+ -t, de elotte szeretnem megkerdezni a Defy+ tulajdonosokat, h mi a velemenyuk a keszulekrol :D
Pro / Kontra?

Elore is koszi! :R

(#39248) Ájvé válasza InHUmen (#39246) üzenetére


Ájvé
veterán

Gyári kamera szoftverrel mi van azzal is rossz?

(#39249) szabof1 válasza indy1984 (#39247) üzenetére


szabof1
őstag

Defy+ fórum - itt nagyobb eséllyel kapsz választ.

(#39250) tzl válasza Kbali (#39245) üzenetére


tzl
senior tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.