Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Qbász


Qbász
aktív tag

Jelentem 2011-es február végi gyártású Defy-m hangszórója elkezdett elhalkulni. Most olyan halk hogy egy csöndes szobában csak max hangerőn lehet hallani. F@sza nem mondom....
3 hétig bírta.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#18002) Halo válasza Repp (#17973) üzenetére


Halo
senior tag

(Fix only need for 4.0 & 4.1) -- valóban, csak ezekre kell a fix. az "erősebb" bétáknak már nem

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#18003) DeadMeat válasza Halo (#17998) üzenetére


DeadMeat
veterán

nordic.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#18004) aveos válasza kano (#17999) üzenetére


aveos
tag

Akkor, valószínű hogy, valami nem stimmelt a defy -l !!!!!
Tudnál csinálni, egy a SE?

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#18005) kano válasza aveos (#18004) üzenetére


kano
nagyúr

Úgy néz ki, hogy az új kamerával szerelt Defyk jobbak, viszont azokkal meg rengeteg hw-s hiba van. Hát, nem tudom.
Tudnék, de nem most, mert csak rossz fényviszonyokkal tudok most. Annak a színei sokkal szebbek, persze a 2Mpix az 2 Mpix.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#18006) Gaberiellb válasza Qbász (#18001) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

akkor ennyit erröl hogy 2011-töl javitották, go szerviz :W

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#18007) aveos válasza kano (#18005) üzenetére


aveos
tag

Lehetséges! :K

06302081105

(#18008) riov válasza Gaberiellb (#17997) üzenetére


riov
tag

Igen idei vásárlás, de azt hol tudom megnézni, hogy valójában mikori gyártás?

*** Home office ***

(#18009) riov válasza schmo07 (#17992) üzenetére


riov
tag

Az lehet, mert céges levelezést szeretném beállítani, a tárhelyszolgáltató által biztosított SMTP kliensre.

*** Home office ***

(#18010) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy mért vannak a beérkező üzenetek időpecsétjei egy órával arrébb? Másnál is jelentkezett ilyen jellegű probléma?
Amúgy minden a gyári a telón.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18011) Pistakiss válasza riov (#18008) üzenetére


Pistakiss
őstag

Pl a dobozon is kint van a számsor, a legalsó MSN: ...aminek a közepén vannak betük és itt a Q-val kezdődők az ideiek, pl .....QG.... az 2011. áprilisi gyártmány

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18012) rum-cajsz válasza Halo (#17998) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ahogy megtudtuk, a 2.2 kernele lesz használva.
Tehát annyiban lehet érdekes, hogy azt a kernelt fogja használni a CM7. amelyik 2.2-ről telepítesz. Nem tudom mennyi a különbség a különböző motorola romok kernelei között, tudtommal a nordic kernele a legfrissebb.
De mindegyik 2.2-vel működnie kell a cm7-nek. (ha jól tudom quarx sem nordic rom kernelt használ)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#18013) riov


riov
tag

Köszönöm az innovatív ötleteket a recsegés megszüntetésével kapcsolatban :)) , de komolyra fordítva a szót, írták itt páran, hogy akkor recseg a felső hangszóró, ha a fülükhöz szorítja. Ez nálam is csak akkor jelentkezik, de nem mindig (mondhatni ritkán).
Illetve azt is olvastam, hogy hangszóró csere után is jelentkezett ugyan ez a hiba

Ez másnál is így van ? :F

*** Home office ***

(#18014) Qbász válasza Gaberiellb (#18006) üzenetére


Qbász
aktív tag

Most csekkoltam megint a telót. Most meg jó megint :((( Itt szórakozik velem.
Bocs a félrevezető infóért. Legközelebb (remélem soha) csak akkor írok ha totál kipurcant.

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#18015) kano válasza aveos (#18007) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a feltett kép viszont nekem nagyon tetszik (minőségre). Így nekem is elfogadható lenne a Defy. Most egy Samu S5230-at használok és nagyon hiányzik az Android.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#18016) rum-cajsz válasza Halo (#18002) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ha ez most kérdés volt, akkor a válasz valóban: az xda fórum szerint csak a beta 4.x-hez kell a fix. A beta 4-ben lévő hibás busyboxot javítja.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#18017) Pistakiss válasza riov (#18013) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szerintem az is előfordulhat, hogy azért hallasz recsegést, mert a mikrofon közelében hozzáér valami a telefonhoz, szőr, a kezed mozgása is okozhat hangokat, amit a fülmikrofonnál hallasz. De ezek csak ötletek, Rendes fejhallgatónál is szokott ilyen tipusú zavaró hang keletkezni, amikor mocorgok zenehallgatás közben.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18018) Adamul


Adamul
tag

ÁÁÁááá :W Nagy nehézkesen kitöröltem egyesével a névjegyzékből az összes (nem oda illő) dolgot, aztán küldök egy emailt a gmailből, hát ismét elkezdte telepakolászni a telefonkönyvemet... Hogy lehetne ezt véglegesen leállítani, hogy csak az kerüljön oda amit ÉN írok bele? (De az viszont szinkronizálódjon a facebookkal, pl a képek... Erre van mód?)

(#18019) riov válasza Pistakiss (#18011) üzenetére


riov
tag

Köszi !
Igen QG, tehát áprilisi gyártású .

Elég szomorú, ha ez is hangszóró hibás !

*** Home office ***

(#18020) tzl válasza kano (#18005) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem "régi" kamerás van, azaz zöld, de jó fotókat produkál. Majd holnap lövök vele vmit és felteszem. Bár már tettem be olyan képet, ami beltéren készült este 7 körül, tehát nem volt már normális fény, mégis egész használható lett a kép. Se ilyen fényviszonyok mellett már értékelhetetlen volt.

(#18021) rum-cajsz válasza Adamul (#18018) üzenetére


rum-cajsz
őstag

számítógépen:
gmail -> settings -> General -> Create contacts for auto-complete: I'll add contacts myself

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#18022) lynty válasza Adamul (#18018) üzenetére


lynty
tag

ezek a gyári dialerhez jók, a többin nm tudom hogyan kell:

contacts - beállítások - hide/show contacts...és itt bepipálod a gmail, meg a fb contact csoportokat....és nem lesz látható,de persze visszaállítható...

egyébként ha ideiglenesen akarod eltüntetni egy keresés erejéig, akkor meg "display group"ban kiválasztod: motorola adressbook...

[ Szerkesztve ]

(#18023) AtomCity válasza riov (#17991) üzenetére


AtomCity
tag

Nekem is recseg, mikor a fülemmel a vállamhoz nyomom.... és zavar is eléggé!
De ez még hagyján, mert szokott anélkül is recsegni, hogy megnyomnám, még durvábban, olyankor csak mondom a telefonba a másik félnek, hogy várj egy picit, ekkor 2-3 erőteljeset rázok lefelé a telefonon.... ez általában segít, de nem normális.... :W
Ma meg el is hallgatott a hangszórója, majd picit később nagyon halkan már hallottam, aztán még később hallottam már rendesen is. (Lehet, hogy kezd kijönni a hangszóróhiba? :F ) :( :O

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#18024) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

mellesleg pénteken érkezik a MIUI rom a Defy-ra:
bejelemtés

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#18025) aveos válasza kano (#18015) üzenetére


aveos
tag

[kép]
Beállítások nélkül, két napja volt meg a defy, csak kattintgattam össze vissza, ez a kép maradt, a többi a családról van, de majd holnap megmutatom, ki-mi-tud.... :DDD :DD :D !

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#18026) zeppike válasza Adamul (#18018) üzenetére


zeppike
csendes tag

Nem gyors, de elég hatékony megoldás, ha GMAIL felületről a címjegyzéket kigyomlálod

(#18027) zeppike válasza AtomCity (#18023) üzenetére


zeppike
csendes tag

Nem lehet hogy ennek a recsegésnek valami köze van a hátsó mikrofonhoz? Elvileg azt csak a zajszűréshez használja, de fene tudja mit hoz ki belőle, ha nyomorgatják...

(#18028) rbalint88 válasza rum-cajsz (#18024) üzenetére


rbalint88
addikt

ez zsír, csak túl almás :)

(#18029) riov válasza zeppike (#18027) üzenetére


riov
tag

Elképzelhető, hogy a hátsó mikrofon zavar be ?! :U

*** Home office ***

(#18030) zeppike válasza premete (#17892) üzenetére


zeppike
csendes tag

Ezt a romot honnét lehet letölteni? próbáltam itt megtalálni de sehol semmi róla esetleg valami leírás, hogy mit merre?

(#18031) customrobi


customrobi
tag

olyan vezeték nélküli fülest keresek, amivel engem is hallanak aktív hívás közben. A mostani Nokia (alap, legolcsóbb) egy k@ki. A hívott fél panaszkodik, hogy recseg, szakadozik. Konkrét típust mondjatok, ami szépen hajlandó együttműködni a defy-vel. Ha esetleg két telefont is tudna kezelni mindeközben, az maga volna a kánaán.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#18032) Gotroa


Gotroa
csendes tag

Én is beálltam Defysnek! :) Már is meglenne az első kérdésem: Miért nem érzékeli hogy be van pipálva a Double tap to silence funkció? ( Settings/Sound&Display/Double tap to silence)
Nem találtam a keresőbe rá választ ami nem jelenti hogy nincs ott csak lehet hogy rosszul kerestem.

Tudom hogy sokan leírták és már nem kérdés senkinek, de vodából való s független és a kamerája pirosas (enyhén látni vélem).

[ Szerkesztve ]

(#18033) CoolBoy323 válasza riov (#18029) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem lötyög az akksim, ha kicsit jobban megrázom a cuncikát...
jó mi? :DD

(#18034) rbalint88 válasza CoolBoy323 (#18033) üzenetére


rbalint88
addikt

mindenkinek. mármint lötyög. annyira nekünk nem jó :DDD

editke: akkor sztem fojtsd vízbe, ha tudod :)
egyébként kis kék ragacs-gyurma megoldja

[ Szerkesztve ]

(#18035) CoolBoy323 válasza rbalint88 (#18034) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

elég gáz, de ez van...

már nem is szeretem annyira :(

csak 90-95%ig :)) ;]

(#18036) Narxis válasza rum-cajsz (#18024) üzenetére


Narxis
nagyúr

Várós! :C

Thanos was right.

(#18037) Adamul válasza rum-cajsz (#18021) üzenetére


Adamul
tag

Köszi szépen, ez bejött tényleg ez lehetett az oka! :R

@feketepeti: közben megcsináltam a telefonkönyv importálását (annyit kellett volna tudnom, hogy van ilyen opció hogy a meglévő adatok törlése az importálás előtt és akkor nem egyenként kellett volna, na mind1 mostmár) a kérdésem az lenne, hogy most pont fordítva van mint kéne: a keresztnév van elől utána a vezetéknév. Ezt hol lehet a jó sorrendre cserélni?
U.i: Csoportokat lehet itt is létrehozni? mert az nem ment át, úgy látom...

[ Szerkesztve ]

(#18038) riov válasza CoolBoy323 (#18033) üzenetére


riov
tag

Nekem meg a bekapcsoló gomb zörög még, mint egy rossz Fiat 128 -as ;] :DD

*** Home office ***

(#18039) rbalint88 válasza riov (#18038) üzenetére


rbalint88
addikt

fiat 128
nem értem, mire gondolsz :U
:D
nálam is zörög,de nem vészes. nem kell rázni a telefont, se pénz, se pia nem fog kiesni belőle :))

(#18040) aveos válasza Adamul (#18037) üzenetére


aveos
tag

Rakd fel a Go Contacts >>> testreszabható, tárcsázó, névjegyek >>> [Go Contacts]
ráadásul magyar! Ezzel megtudod fordítani a vezetéknév, keresztnév.

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#18041) zsirfecske válasza rbalint88 (#18039) üzenetére


zsirfecske
addikt

a bekapcs gomb kialakításából adódóan lötyögős. vízálló tömítés, már ezt is kitárgyaltuk többször.

(#18042) ChaosAD válasza customrobi (#18031) üzenetére


ChaosAD
csendes tag

Sony Ericsson MW600

Tökéletesen működik, a zenelejtászót is kezeli (Poweramp és winamp). 3 eszközzel tudod párosítani amiket ráadásul egyszeree is tud kezelni. (pl. tlefonhívások telefonról, zenehallgatás meg mondjuk laptoporól). A fülhallgató meg nagyon álatul szól!

Nyugodt szívvel ajánlom :D

(#18043) tzl válasza Gotroa (#18032) üzenetére


tzl
senior tag

Csak akkor működik, ha a vibra ki van kapcsolva.

(#18044) ChaosAD válasza Gotroa (#18032) üzenetére


ChaosAD
csendes tag

Hm, most hogy olvasom ezt a hozzászólást esezmbe jutott, hogy amikor felraktam a Nordic romot, akkor nem állítottam be ezt a funkciót és azt sem, hogyha lefordítom a telefont akkor teljesen elhalkuljon.

Keresgétem a settingsben és nem találtam ezt a funkciót :U

Létezik, hogy ez kimaradt a Nordic rom-ból, vagy csak én vagyok béna? :F

A kérdés második felére nem várok választ, bőven elég lenne az első felére :D

[ Szerkesztve ]

(#18045) -Zola0808-


-Zola0808-
tag

Sziasztok!
Segítsetek már abban, hogy ékezetes üzenetet tudjak írni. Milyen billentyűzetet telepitsek?

Köszi!

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#18046) tzl válasza -Zola0808- (#18045) üzenetére


tzl
senior tag

A gyári is tud ékezetet ha hosszan nyomod a magánhangzókat. Az összes magyar ékezetes betűt az anysoft keyboard tudja kitenni, swype szerű billentyűzet pedig a SlideIT, ami tud magyarul is. Van még egy csomó jó billentyűzet ezeken kívül is.

(#18047) premete válasza zeppike (#18030) üzenetére


premete
veterán

[T-Mobile UK Blur]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18048) foglalt? válasza Gotroa (#18032) üzenetére


foglalt?
csendes tag

a Double tap to silence funkció nálam sem működik, a lefordítós viszont igen, de azt meg nem akarom,hogy pl az asztalon csörgés helyett őrült módon rezegjen... :)

2011. áprilisi gyártású a teló, de a már említett hangszóró recsegés nálam is előfordul olyankor, ha a vállammal tartom hívás közben --> nem szabad nyomorgatni! :D

(#18049) premete


premete
veterán

Akku csökkenés éjszaka, standbyban, 5% több, mint 9 óra alatt, Nordic rommal:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18050) zsirfecske válasza ChaosAD (#18044) üzenetére


zsirfecske
addikt

télleg, a haver 2.2.1-el vett gsmline-os defy-ában sem találtunk már ilyen opciót (froyo-ban nincs sound & display menüpont külön), ez azt jelenti hogy alapértelmezés, vagy google bácsi kiszedte belőle?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.