Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) zsirfecske válasza Kolondrum (#996) üzenetére


zsirfecske
addikt

bocs de beszélj vagy hallgass.

(#1003) Halo


Halo
senior tag

keresek olyan app-ot, ami "vibrant" (de szép szó lesz ez így :-) ) egyet, mikor létrejött a hívás, s akkor is, mikor befejeződik.

az app-os fórumban a callend vibrated -et ajánlották, de mint a neve is mutatja, ez csak akkor "használódik", mikor a hívás véget ért. de telhetetlenként olyan kellene, ami akkor is mocorog egyet, mikor a hívás létrejött, tehát felvette a másik a telefont.

OFF: ha már kezd gyűlni a nép a Defy-s táborban - nem lenne érdemes külön "DEFY USER TOPIC"-ot létrehozni? :-)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1005) Halo


Halo
senior tag

van egy dolog, amit nem értek:
van ugye a google, "akié" a Java is. Ugye az Androidban benne a java is... Ha jól tudom...
most nézegetem a böngészőket, be van kapcsolva a java a beállításokban, de se az Opera, se a saját böngészője a Defynek nem jeleníti meg a java-s oldalakat.
Nézegettem kimondottan Java app-ot... hááát ilyet nem találtam - ebből is, meg abból is, hogy bekapcsolható a böngészőben a java használata, gondolom, h. az android mint rendszerben benne a java.
s akkor a jar kiterjesztésű java alkalmazások hogyan futtathatóak? van-e értelmük egyáltalán?

valaki, aki JAVAslatára helyére kerülnének a dolgok - megköszönném! :-)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1006) rum-cajsz válasza Halo (#1005) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Először is a java SUN fejlesztés volt, ami most Oracle tulajdonba került.

A java egy program nyelv, a platform függetlenség igazából ma már nem érvényes 100%-ban. Vannak különböző java platformok (mobil, magán, vállalati), amik között korlátozott az átjárhatóság. (egy mobilra írt java programot nem fogsz tudni egy unix szerveren futtatni)

Az androidnak a magja JAVA alapú, de nem a szabványom mobil java, hanem erre a célra átírt. Ezért a mobilra írt java alkalmazások, csak egy úgy nevezett java futtató telepítése után lennének elérhetőek, de amennyire tudom 100%-ban működő "mobil java" futtató nem létezik androidra.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1007) Tex válasza rum-cajsz (#1006) üzenetére


Tex
senior tag

Nekem egy játékhoz kellett java, és maga a játék ajánlotta hogy húzzam le hozzá ezt a progit: andme_signed.apk /www.netmite.com/.
A játék frankón ment vele.

(#1002) zsirfecske: Értem én, de ha már lúd legyen kövér! :DD

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1008) luw2win


luw2win
őstag

Látom hogy megy itt a vita a frissítésekről meg mindenről, viszont az aksiról senki se vitatkozik.
Mondjon már valaki egy olyan androidos, wp7-es, készüléket ami 3-4napot bír, és nem kell naponta a töltőre dugni.
Nem tudom nekem sokkal jobban számít az aksi, mint a megapixelháború,meg a több marhaság.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1009) Kolondrum válasza Hakkuuuh (#997) üzenetére

Szerinted jóba voltam én annyira a kollégával, hogy megkérdezzem? NEm! Annyit tudok van amiből több jön mert valószínű azok hullanak majd ki benne.

A másik kolléga meg befoghajta mert (még jó h kimoderáltam 5 percen belül)!

[ Szerkesztve ]

(#1010) ronaldo


ronaldo
őstag

Kis túlzással (tényleg nem sokkal) a fenti képen látható vizes homok alkalmas gránit vágására is. Ezért nem nagyon értem, hogy mi értelme az ilyen tesztnek, illetve hogy ezzel mit akarnak bizonyítani.

Szerintem az elérendő és elvárható cél, hogy az ember a farmerzsebbe nyugodtan tuszkolhassa a telefont vagy hogy ne kelljen minden percben tokba rakni a karcolások elkerülése végett. Aki meg olyan hülye, hogy kalapáccsal veri a készülék kijelzőjét, az meg is érdemli :)

(#1011) #05364992 válasza Halo (#1005) üzenetére


#05364992
törölt tag

A sima PC-n futó javas cuccok szabványos bytecode-á vannak alakítva amit minden itten JavaVM ért. Az androidon viszont nem a Sun féle JavaVM van, hanem a Google saját Dalvik néven futó VM-je, ami tök más fordított bytecode-ot eszik mint az asztali rokona, és teljesen más elvek szerint működik, pont abból kifolyólag, hogy mobil eszközön kell futnia, és úgymond rendszerprogramozási nyelv (lehet c++ al is progit írni rá NDK-val, de csak ha nagyon muszáj). Szal a kettő abban egyezik, hogy mindkettőt ugyanabból a Java nyelvből állít elő progit (bár a Dalvik-hoz járó standard könyvtárak se azok amik az asztali Java-nál vannak).

[ Szerkesztve ]

(#1012) Prien


Prien
addikt

Devilske merre vagy? :) Megjött a Defy??? :)

A kevés is több a semminél.

(#1013) hardverek


hardverek
csendes tag

Hát nekem nem hozták ki ma a rohadékok... :(
Marad a hétfő

Privátban érdeklődj, azt hamarabb észreveszem.

(#1014) fi:zi'k válasza Kolondrum (#1009) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha ezt leírtad volna az elején, akkor nem érti senki félre a mondandód.
Bár így, hogy nem fogod megtudni(?), teljesen felesleges volt...szerintem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1015) Devilske válasza Prien (#1012) üzenetére


Devilske
tag

Nem jött meg úgyhogy együtt kapjuk meg :O :C

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#1016) zsirfecske válasza Kolondrum (#1009) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem mindig vagyok bunkó, de felidegeltél: énis úgy értettem, hogy arcoskodsz. bocs, gondolom az állásért is kár :(

ja és továbbra sem fogjuk megtudni, de legalább bogarat ültettél vele a fülünkbe. incepcióm lett! hehe

[ Szerkesztve ]

(#1017) Tanisz


Tanisz
senior tag

Na vettem ma is meló után a fáradtságot és bementem a magentához, hogy hátha van fejlemény.
Konkrétan: semmi:)
Gondoltam megosztom veletek eme remek és hasznos infót :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1018) Kolondrum válasza zsirfecske (#1016) üzenetére

Tudod most h kitettek el lehet mondani, meg nem izgat! Ki mire kíváncsi? SE W595 szériahibákra? :DDD
Nem volt mit megtudni annyi idő alatt. Még egy sem ment oda garba, de ha ment volna tudom ki javítja vele beszéltem.

(#1019) #05364992


#05364992
törölt tag

Emlékszem volt valaki aki korábban bosszankodott hogy a teló nem támogatja az USB-OTG-t. Kutakodtam egy kicsit a neten, és ha nem tévedek, akkor hardware-esen támogatja, csak nincs bekapcsolva (meg az android-ból úgy általában hiányoznak az ehhez szükséges driverek, bár állítólag usb billentyűzeteket támogat). Kíváncsi vagyok lesz-e hack amivel ez be lehet kapcsolni, és ha lesz akkor mikor. (Már van pár teló amire létezik ilyen hack, az egyik első ilyen az pont a Motorola Droid volt.) [link]

(#1020) Slyd


Slyd
csendes tag

Nos körülbelül ez a harmadik nap, amit a Defy-vel töltök.

eddig körülbelül 100 métert úszott, mert senki nem hitte el, hogy mit is tud ez a kis dög.

Ami furcsa, hogy a hangszórója nem halkul el jelentősen a vízből kivétel után, azaz az, amit anno az M35-nél és ME45-nél (Siemens) lehetett tapasztalni, hogy nedvesen teljesen halk, az abszolút nem jön elő.

A vasról.

Ha ez a telefon 2 éve a piacon lenne, akkor megúsztam volna egy Nokia N97-et, egy Iphone 3gs-t, egy Desiret, egy Galaxy-s-et... Meg jó pár ezer forintot.

Egy szóval: Ez A Telefon.

Akik ismernek, azok tudják, hogy nálam ez ku rvanagy szó. A GSM boltos haverom meg komoly bevételtől fog elesni.

Gyors, tökéletes, strapabíró. Azt hiszem a Motorolától évek óta ez a legnagyobb dobás!

Különösen ajánlott mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1021) bwoay válasza Pompi (#977) üzenetére


bwoay
nagyúr

már kifejtettem korábban, mennyire feleslegesnek tartom a gorilla glass fóliázását, de utólag még eszembe jutott valami. nézzük ezeket a valós használattól rendesen elrugaszkodott teszteket (mert ugye telefonhasználat telén talán már mindenkinek van annyi rutinja, hogy még véletlenül sem rakja a készüléket ugyanabba a zsebébe, amiben a kulcscsomót, kenyérvágó kést, szögeket, sódert, üvegvágót, gyémántokat tartja), aztán páran levonják a következtetést, miszerint jobb félni, mint megijedni alapon kell a fólia azért, hogy amikor tokban belecsúsztatják a szövetnadrág zsebébe, akkor ne sérüljön a kijelző. nekem a sima üvegkijelzős motoroláim is olyan minimálisan karcolódtak több éves használat alatt, hogy ha csak ennyire lenne ellenálló a gg, már beérném vele.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1022) Prien válasza Slyd (#1020) üzenetére


Prien
addikt

Hát,reméljük,hogy nem három,hanem háromszáz nap után is ez lesz a szitu! :) Már nekem is a postán figyel a Defy, jól felcsigáztál...:D

A kevés is több a semminél.

(#1023) cskamacska válasza luw2win (#1008) üzenetére


cskamacska
addikt

Háát ez per pillanat úgy néz ki, hogy vagy normális proci(ARM11 helyett Cortex A8 alapú), vagy normális üzemidő(1-2 nap helyett 3-4-5). Úgy tudom az új Nokia generáció sem bír már annyit, mint az előző, lassabb készülékek, pedig nem vitték túlzásba az újítást.(Mondjuk az N8 kamerájáért ölni tudnék :DDD , de sajna a telefon többi része enyhén szólva nem nyűgöz le. :( )

Én pedig nem szeretném, ha a rablánccal vett telefonom 2 év múlva így nézne ki.(bocs :B )
Már pedig az van, hogy hiába fém, hiába van "összerakva", ha nincs tok, nincs fólia, nincs a legnagyobb óvatosság, akkor egy mai telefon karcosodik, törik, és egy kissebb tócsa is kinyírja(ha épp nem is, de a gari mindenképp ugrik). Na nekem ebből pedig nagyon elegem van. :(((
Azt hiszem imádkozok szorgosan, mert az emlegetett 80k már nagyon a büdzsém határán van(részletben is, tökmindegy), felette meg lőttek a bulinak. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1024) zaskar


zaskar
senior tag

Hol tudom beállitani azt, hogy melyik video player legyen az alapértelmezett? Most mindig rákérdez lejátszás elött, melyiket használja.
Kösz elöre is.

(#1025) #41635072


#41635072
törölt tag

A beépített 2GB-ból mennyi foglalt alapból?
De ha jól látom, akkor már nem sok mindent lehet feltelepíteni, így meg ugrott az okostelefon mivolta. :U

(#1026) pp88


pp88
tag

Olvastam több hozászolásnál, hogy sokan E71-ről váltottak Defy-re.
Őket kérdezném az eddigi tapasztalataikról.
Nekem is E71-em van és én is váltanék Defy-re.
Bár én az E71 tudását sem igazán használom ki.
De a Defy legnagyobb előnye számomra a IP67. :C

(#1027) zaskar válasza zaskar (#1024) üzenetére


zaskar
senior tag

Közben rájöttem, jó nagy
marha vagyok...:) még fel is ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Quarell válasza pp88 (#1026) üzenetére


Quarell
tag

Váltanánk, ha lehetne végre kapni... Én két éve nyúzom a sajátomat (E71), a QWERTY-t nagyon megszerettem, de elegem van mini kijelzőből és a folyamatos akadozásokból. Egyébként az milyen érdekes, hogy már három éve szinte változatlan formában gyártják, mondjuk ez itt OFF.

(#1029) Prien


Prien
addikt

Nekem Panasonic, Siemens és SonyEricsson telóim voltak csak,sosem volt Nokiám,Samsungom,Motorolám. Most a Defy-vel azonban nagy késztetést éreztem,hogy megrendeljem, ha nem csal a megérzésem,akkor a következő 2 évre el leszek ezzel a készülékkel. Bár a fejlődés nagyon gyors, megjósolhatatlan,mi lesz jövő ilyenkor...2 magos procik a telókba, 3D hatású kijelző, hyper-super amoled...

A kevés is több a semminél.

(#1030) somkuti válasza #41635072 (#1025) üzenetére


somkuti
csendes tag

Ez a kérdés engem is izgatott mert a 2.1. ugye nem tud memóriakártyára telepíteni appokat... utánakerestem, két helyen is azt írják hogy a beépített 2 GB belső memóriából 700 Mb foglalt, vagyis 1,3 GB marad a programok telepítésére... ami bőven elég! :-)

(#1031) Tanisz válasza Quarell (#994) üzenetére


Tanisz
senior tag

Mégis agyaltam ("okoskodtam" magamban) :D
Csak megnéztem (most került be a megentához) a Nokia N8-at, kártyafüggetlenül 125 000 HUF környékén lehet magkapni.
A megantánál mondjuk maniaXL csomaggal 2 év hűséggel fix havi 16e HUFos előfizetéssel 10e HUF, ami szép ár, de ki akar annyit fizetni havonta, mert én nem beszélek annyit az tuti :) A maniaM (ami szerintem normál használatra bőven elég) 2 év hűséggel havi 8e HUF előfizetéssel 66e HUF, 1 év hűséggel már rögtön 90e HUF.

Na és itt az agyalás, tudom felesleges, de van egy kis szabad kapacitásom, így megteszem:)Bocs :D
A Defy is kb hasonlóan lesz beárazva, szerintem, maniaM csomagban 50e és 80e környékén, 2 és 1 év hűséggel.
Tévedés jogát fenntartom :D Na meg nagyon nem is mondtam olyat amit már más ne tudna :D

Viszont kérdés is lenne, mivel nem voltam magentás sohasem (viszont szeretnék az lenni, a telefontól függetlenül, szal nem azért, mert a Defy csak ott lesz jelenleg). Mi az az extra amiért készüléket is megéri náluk venni, kb 20-25e HUF árkülönbséget leszámítva (tudom nem kevés pénz)?

Pl ha fejleszteni is akarok androidra, azzal nem ugrik a garancia?
Bocs, hogy ha bagatel a kérdés, csak tényleg nem tudom ezek hogy működnek.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1032) somkuti


somkuti
csendes tag

Sziasztok,

sok év Symbian után ezzel a telóval lépnék át az Android világba. Nagyon fontos hogy az eddig megszokott összes okostelefon funkciót ezután is tudjam használni, ezért minden Nokia/Symbian funkciónak/appnak kikerestem és megtaláltam az Androidos "párját" kivéve egynek:
ez az automatikus bluetooth szinkronizáció és kapcsolat a PC-vel. A legfontosabb az lenne hogy bluetooth-on keresztül automatikusan szinkronizálja a Microsoft Outlook-kal a névjegyeket és a naptárat, ahogy most nekem a PC Suite illetve abból a PC Sync. Tud erre bárki Android (vagy akár Motorola) megoldást?
- Találtam egy "Missing Sync" nevű Android programot ami képes erre, de nem az alapértelmezett natív naptárjába szinkronizál a telefonnak, hanem egy saját naptár adatbázisba. Ami szép, de innentől nem fog megjelenni homescreen widegetken :-(
- Tudom hogy a Google Calendar Sync program telepíthető a PC-re, ami az Outlookot összeszinkronizálja a Google naptárral, de a kontektokat ez sajnos nem kezeli. Thirdparty PC programokat találtam erre, de azok meg csak duplikálták a névjegyeimet... bah!
- szintén hatalmas funkció a Nokia PC suiteban, hogy fájlok továbbításához a PC és a telefon között nem kell kábelekkel bohóckodni, sem fájlokat küldözgetni bluetooth-on. Hanem a PC sync segítségével a Windows Explorerből bele tudok böngészni a telefon meghajtóiba, mintha csak a PC-n lennének.

Kb ezek azok a funkciók amikről le nem mondanék...
Minden megoldás érdekel :)
Köszi

(#1033) #41635072 válasza somkuti (#1030) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát nekem nagy korlátokat szabna az az 1,3GB.
Nah azt hiszem le is mondok erről a telóról, mert egyre reménytelenebb. Inkább N8.

(#1034) Halo


Halo
senior tag

köszönet a JAVA-s hozzászólásokat!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1035) sagesz93 válasza #41635072 (#1033) üzenetére


sagesz93
addikt

Ne viccelj már, a középkategóriás telókon van kb. 100-200 mega a progiknak, és neked kevés az 1,3 giga? Az rengeteg egy androidos telóban.
Mellesleg ha mégis kevés lenne(amit nem tudok elképzelni), app2sd-t kell használni.

(#1036) Dotcom válasza #41635072 (#1033) üzenetére


Dotcom
aktív tag

azt soha nem is gondoltuk, hogy Te valaha is ilyet fogsz venni, pont azt csinálod, mint joey20 az SGS topicban, aki látszólag SGS-t akart venni, pedig aki átlátott rajta tudta, hogy valójában iPhone4-et, és lőn...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#1037) #41635072 válasza Dotcom (#1036) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nyugi, nem kell sírni, mert beletapotam pár fanboy lelki világába.
Annyira tudtam, hogy megint ez lesz.
sagesz93: Igen, nekem kevés lenne. De ha netán nem is, nehogy már ez szabjon határt valamikor a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Hakkuuuh válasza #41635072 (#1037) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Ha tudtad akkor miért provokálsz? És utána vágod az ártatlan arcot?

Ha viszont lenne egy kis IQ-d akkor tudhatnád hogy a 2.2-re várni kell, de abban alapból lesz ilyen lehetőség, ha pedig neked már most kevés akkor használhatod az app2sd szolgáltatást.

Persze lehet sírni hogy ehhez miért kell külön szolgáltatás, mint ahogy lehet azért is sírni hogy miért nincsen* navigációs szoftver a készüléken, ha van benne GPS pl.

Az hogy neked a speciális igényednek nem felel meg az adott készülék és ezért nem veszed meg azt nem kell közölnöd (szerintem ... nem csak ebben a topicban, egyikben sem), mert amúgy is le van sz@rva másrészt meg ellenérzést váltasz ki az emberekből.

*: értem ezalatt: IGO/Sygic/társaik :)

Hardcore4Life

(#1039) Prien


Prien
addikt

Hakk, neked megjött már a Defy? Vagy te is hétfő-kedd magasságban kapod meg?

A kevés is több a semminél.

(#1040) Hakkuuuh válasza Prien (#1039) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Sajnos hétfőn :(. Vártam a postást mint a messiást :), de nem hozta, felhívtam a Postát, akik természetesen nem tudták megmondani a csomagom helyzetét a Bpost-os azonosító alapján, de azt mondta a diszpécser, hogy náluk úgy szokás hogyha reggel bejön az áru (7:30-kor) akkor azt majd a köv. munkanap viszik ki. (mondjuk az én "szokásaimról" csak csöndben mormoltam egy rövid szösszenetet ...) Pedig be is mentem volna a központjukba is...

Hardcore4Life

(#1041) #05364992 válasza #41635072 (#1033) üzenetére


#05364992
törölt tag

Ahogy gondolod, de ezt app2sd-vel meg lehet oldani, sd-t meg 32GB-ig lehet tolni bele. Most hogy az app2sd használatához 2.1 alatt kell-e root, azt nem tudom (2.2-ben ez már alap feature), de én úgy vagyok vele, hogy egyik ilyen szerkezet se okos (csak telefon) míg nem túrhatok bele a terminálba, nem adhatok ki mindenféle megszokott rendszergazdai jogot igénylő parancsot, nem írhatok rá elvetemült shell script-eket stb., ergo nem csesztethetem úgy mint a PC-met.

(#1042) Prien


Prien
addikt

Kicsit tartok tőle ,hogy ,,megfertőződöm,, és pár hónap múlva majd a ROMokat főzöm én is...:D

A kevés is több a semminél.

(#1043) luw2win válasza cskamacska (#1023) üzenetére


luw2win
őstag

Hehe :DDD Máig meg az a szörnyeteg, csak az aksia annyira nem bírta, hogy letettem, de ha feltölteném még mindig bírná, csak egy napig. Így most egy pannontól ingyen kapott készüléket huzok egy 2700 classicot.
Ami már kezd leamordizálódni, bár azért nem ennyire mint az N73-am az csúnya nagyon, de bírta és bírja.

Mind1, ha 2.2 jön Defy-re akkor az jó lesz, bár ha nem akkor is ennél a telónál fogok maradni, mivel jobban bírja a strapát, gyak nem lehet olyan telefon mutatni ami 3-4napot bír, azért tudásával se kell hogy szégyenkezzen és még jól is bírja. Nem akarom én ráverni egy 4.3"-s fullhd kijelzőre...ami 2 órát bír.

btw, melyik topicba találtad meg az öreget?

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1044) #41635072 válasza Hakkuuuh (#1038) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azért, mert ez nem Kórea, hogy nem lehet véleményt formálni.
Vásárlásnál nem azt nézem, hogy mi lesz fél/egy év múlva. Főleg, ha ugyanazt csinálják, mint milestone-nál. ;)
Ha fel sikerült volna fognod a szituációt, nem szimplán véleményt közöltem, hanem rákérdeztem valamire, és okozati tényeőként szerepelt a véleményem.
Nah és akkor mi van ha ellenérzést váltottam ki benned? Szerintem veled van a baj, ha így történt. :D

Szerk: Az nem éppen speciális igény, hogy használja normálisan a memkártyát, és működjön megfelelően a bluetooth. Ráadásul a normális support igénye sem.

Nah én itt be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#1045) cskamacska válasza luw2win (#1043) üzenetére


cskamacska
addikt

Így utólag is bocsánat, de csipőből nokia trollnak néztelek :B , mert az utóbbi években nekik volt szokásuk az erősebb telefonokon mindenféle fogást keresni, és feltevésemet igazolandó rákerestem a "luw2win nokia" összetételre. Kapásból a Megdeglett.. bejegyzést dobta ki a gugli, ahol meséled a telefonod történetét, meghökkentő fotókkal illusztrálva. Kész csoda hogy működik, és ez azért elmond valamit arról, hogy tényleg jól össze van rakva, de sajna az én ingerküszöböm nem ilyen magas, már egy nagyobb kopástól rosszul lennék. :)

És vissza is jutottunk Defy elvi lényegéhez, kb az egyetlen (általunk is elérhető) okos strapatelefon a piacon, legyen bármilyen elmaradott is a konkurenciához képest(ami hál istennek nem feltétlenül igaz :R ), a többi elviekben sem kínál biztosítékot arra, hogy két évet kibír leamortizálódás nélkül.
Nézegettem a mobil aprókat, azért a fotókon nagyon látszik, hogy melyik volt tokban egész életében, és melyik farzsebben hordva, és bezony már fél éves készülékeken is bőszen gyűlik a hajszálkarist és a zsebkopás, hiába vannak óvva-védve. :O

Nyilván jó lenne ehhez még jobb akku idő, esetleg jobb kamera, több ROM, még jobb proci, és nem jobb, hanem egyáltalán létező szoftvertámogatás ;] , de olyan eszi-nem eszi érzésem van. :(

Prien: ettől nem kell félned, mert ha kiderül erről is, hogy nem kapja meg a 2.2-t, akkor kényszerűségből mindenki ROM-ot fog főzőcskézni ;]

És ha már itt vagyunk: Mi van a készülék bootloaderével? A Motorolaj ennél a modellnél is szórakozott az oprendszerrel, hogy a spéci romokat ellehetetlenítse, vagy lehet rátenni bármilyen házilag főzött rendszert? :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1046) #05364992 válasza cskamacska (#1045) üzenetére


#05364992
törölt tag

Tudtommal a bootloader zárva van, de eddig ez nem nagyon jelentett gondot, csak nehézséget. :D Meg kell várni még átütik, remélhetőleg lassan meglesz.

(#1047) Hakkuuuh válasza #41635072 (#1044) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Nem csak én jegyeztem meg hogy hülyeségeket beszélsz és hogy simán van rá egy (2) megoldás, bár nem úgy nézem mintha ez átment volna.

Azért engedd meg hogy felvilágosítsalak arról hogy az Android 2.2-ig nem lesz alapértelmezett megoldás a nemkártyára mentés egyik Androidos okostelóban sem, tehát inkább vegyél egy LG Optimus One-t, mert az gyárilag tudja ezt a funkciót (gyengébbek kedvéért) és használd, én meg megveszem 10E drágábbért egy sokkal jobb telót, majd 1perc ráfordítással megoldom a szívfájdalmadat, magamnak. És mindketten örülhetünk. (persze csak ha Android fronton akarsz maradni, egyéb kötött(ebb)) OP rendszerben nem tudok tanácsot adni)

Üdv

Hardcore4Life

(#1048) luw2win válasza cskamacska (#1045) üzenetére


luw2win
őstag

Hogymondjam... nem tudunk aksit gyártani, minden fejlődik de valahogy nem bírja el az aksi az egészet. Szerintem ugyan az hogy évről évre ugyanarról a 300W-os chichony tápról futtatnák a teszteket. Valami kilóg a sorból...
Felesleges itt FullHD felvétel, akkora prociigénye lenne hogy le is merülne 15p filmezés után... arra meg minek? Az hogy nem tudnak elérni. Az ember ugyis kiég az extra funkciókból pár hónap alatt, és csak telefonálásra fogja használni, aztán meg rájön hogy fuu tölteni kell pedig csak telefonálok.
Én nem olyan típus vagyok hogy megveszek egy top telefont 150-200k-ba tokba tartom és majd amikor jön a következő típus az uj flagship, akkor eladom (ugye ezért tartottam tokba), és megveszek és ugyanezt játszom.
Ez gyak veszel egy Ferrarit, de csak haza mész és probálsz 100km-nél többet nem beletenni az autóba hogy késöbb eladd és vegyél egy mégjobbat.
Szvsz ha én megveszek valamit az az enyém és azt addig használom amíg le nem jár az ideje, vagy valami más annyira megtetszik egy bizonyos funkciója miatt ami miatt rögtön eldobom az agyam és megveszem. Na pl ez a motorola számomra mindent megad amire szükségem van. Csak még várok egy kis áresésre karácsony után remélem bekövetkezik

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1049) tuccer


tuccer
csendes tag

Sziasztok! Lehet már tudni valamit hogy kb mennyi lesz az ára a T nél???
Köszi

ZTE Blade=>Motorola Defy+ =>LG 4X HD

(#1050) fi:zi'k válasza tuccer (#1049) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bemész t-pontba, megnézed a honlapon, visszaolvasod a fórumot. Ezek után elég nagy valószínűséggel megtudod.
Nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.