Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) domerator válasza tzl (#38400) üzenetére


domerator
veterán

Te tévedsz... ha híváskor a zöld sávot felfelé tolod, azonnal megjelenik egy piros hívás elutasító gomb meg egy olyan (azt hiszem, sose használtam), amivel válasz sms-t tudsz küldeni.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38402) raczger válasza Avela40 (#38297) üzenetére


raczger
őstag

Nem olyan vészes a csere, bár mikor én csináltam pár hete, egy dologban elakadtam, amit sehol nem írtak illetve youtube videón sem találtam.
Először is a szétszerelést eszerint csináltam: [link]
Én kerettel és szerszámokkal együtt vettem az ebay-ről, így legalább az üveg ragasztgatással nem kell foglalkozni. (pl ez: [link])
Amit nem mutatnak sok helyen a hangszóró és az lcd-t tartó szivacs átrakása. Több percig kell ezeket a részeket hevíteni (pl hajszárító), így megpuhul a ragasztó, aztán átrakni a másik keretre. Hangszórónál kell egyedül arra ügyelni, hogyha továbbra is meg akarod tartani a vízállóságát a telefonnak kell szerezni valami megfelelő ragasztóanyagot (nem tudom eredetileg mi van) ami bazierés és vízálló szigetelést is képez.

Szerk: és még kell hozzá egy csomag szemüvegtisztító kendő (vegyszeres), hogy a lcd és az üveg belső fele tökéletesen tiszta legyen, különben látszódhatnak ujjlenyomatok, egyéb kellemetlen dolgok.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#38403) HSB


HSB
csendes tag

Már rég olvastam a fórumot és azt szeretném megtudni,hogy ilyen problémával kapcsolatban mik a tapasztalatok?
A rövid sztori csak annyi hogy a zsebembe akartam tenni csak félrement,leejtettem akkor még nem is volt eltörve csak megkarcolódva a mikrofonnál(mindez szombaton). Aztán a ma reggeli hosszas viaskodásom után az ébresztővel ez várt.

A gariba belefér vagy már nem?
Kik mikor hol mennyiért csinálják ezt meg?

Válaszokat előre köszi

[ Szerkesztve ]

(#38404) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok

Tegnap elvittem a t.mobil-hoz a defy-t sim kártyát szeretnék cseréltetni,ha lehet 0 ft-ért.
Azt mondták,hogy vigyem majd vissza a szervizükbe mert ott bírálják el,hogy hibás vagy sem.
Szerintetek vissza kellene rakni az eredeti szoftvert,hogy ne lássák a cm7-et?
Nehogy a garimmal szívózzanak,nem is értem minek a szervíz ehhez?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38405) sinvan


sinvan
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
Valaki találkozott már olyannal, hogy alvó módban hívás érkezik, érintősen balra húzással próbálom elutasítani, 2mp-ig úgy néz ki, hogy sikerült, aztán ismét elkezdi a csengetést, vagyis valójában nem utasítja el. Kezelésiben nem találtam semmit erre vonatkozóan. Én vagyok hülye, vagy a tükör görbe? :F

(#38406) fordmaster


fordmaster
tag

Bátorkodtam csinálni egy képsorozatot a képernyőimről, ADW EX, Honeycomb óra, és ikonok, de a dokkban lent a két fehér ADW Elegant ikon. (Az akkufeszültség pedig azért külömböző, mert más időben csináltam a képeket, mivel most állítgattam be a dolgokat. :DDD ) Az ikonokat a 4. képernyőn én cseréltem le. :) Remélem jó lett. :)) :P

[ Szerkesztve ]

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#38407) MxM19


MxM19
aktív tag

Hi.
Egy kérdés.Töltöm a telefont és 50% ig mutatja a töltést.Tovább nem akar menni.
Már volt Factory Reset is.2.2.2 gyári.
Valakinek valami ötlet?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38408) fordmaster válasza MxM19 (#38407) üzenetére


fordmaster
tag

Battery Calibration progit használtál? Lehet a Log vicceskedik veled. Egy próbát megér. :)

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#38409) #71562240 válasza HSB (#38403) üzenetére


#71562240
törölt tag

A gariba nem fér bele, de azért próbálkozni lehet, hátha egyszer valakivel csoda történik. Szervizben emlékeim szerint 18-20ezer körüli összeget lebegtettek a csere ellenértékeként azoknak, akiknek ilyen problémájuk volt. Ügyesebbek ezért inkább maguknak megrendelik olcsóbban az alkatrészt, és megcsinálják maguk. A hsz.-ed előtt éppen egy erről szóló hsz. látható.

(#38404) gyuszmó: SIM csere éppenséggel tipikusan olyan probléma, amire ha akarja, ráfoghatja a szervizes, hogy azért van szükség cserére, mert a buherált ROM elrontotta.

[ Szerkesztve ]

(#38410) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jé, mivel frissült az 1. hsz? Annyira részletes volt már eredetileg is, hogy nem tudom mi benne az újdonság. Reméltem, hogy bejelentették a hivatalos ICS frissítést, de nem. :D

<< Heimdal >>

(#38411) MxM19 válasza fordmaster (#38408) üzenetére


MxM19
aktív tag

m1 már tölti.10% on ként jelzi ki lehet....már 70% on van.

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38412) Apir válasza balewi (#38376) üzenetére


Apir
tag

Aham.. most nem nagyon látok ilyen tokot

[ Szerkesztve ]

(#38413) fordmaster válasza MxM19 (#38411) üzenetére


fordmaster
tag

Ja hát alapból csak 10%-onként mutatja a telefon, :) de ha leszedsz vmi aksi szintjelző app-ot, akkor százalékonként is mutatja. :) (ajánlom a Battery Circle-t, a képen, amit feltöltöttem látszik is a jelzője fent a bal sarokban.)

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#38414) Verhóó


Verhóó
tag

Az miért van hogy egész éjszaka töltöm, és reggel amikor lehúzom a töltőről, egyből 99%-ot ír a statusbar?(45ös nighty)

(#38415) repvez


repvez
addikt

Ujabb kérdéseim lennének.
A hétvégén mint irtam valami oknál fogva elfelejtette a telefonom a SD kártyát érzékelni, ma egy átalakitoval számitógépen minden gond nélkül olvasható volt a kártya igy átmentettük az adatokat majd visszatéve a telefonba formatáltam, de nem irta ki hogy sikerült vagy sem , de nem is ismerte fel azután sem , ekkor a számitogépben formatáltuk a kártyát és visszamásoltunk mindent ahogy volt eredetileg.

ezután felismerte a kártyát és látni is rajtuk a fájlokat , de mégsem tudom azokat a programokat használni amik elötte az SD-re voltak mentve telepitve, söt néhány mp3as számnál kiirja hogy nem támogatott formátum , a videokat és képeket amiket a telefonnal készitettem nem tudom lejátszani és megnézni, de kijelzi hogy mikor készitettem oket .

Most akkor hogyan lehet azokat a programokat ujra müködésre birni amik az SD-n vannak?Vagy mindet ujra le kell tölteni marketről ? Ezt minden egyes FR vagy format után igy kell ? vagy tárolodik valahol hogy miket töltöttem le eddig.?

A másik kérdésem, hogy hogyan és mit kell állitani a handcent SMS progiban , hogy ékezettel tudjak 160 karaktert küldeni?Mert alapértelmezett programra van állitva letöltöttem hozzá a magyaritást is és a multilang keyboardot használom, de mégis ha SMS-t irok akkor az igaz hogy nem csökken le a karakterszámlálója 160 rol ha ékezettel irok, viszont ugyan ugy 2 sms-be küldi el.

(#38416) gyuszmó válasza #71562240 (#38409) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi,akkor mit tanácsolsz ne vigyem így be?
Nézik,hogy milyen rom van rajta?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38417) #71562240 válasza gyuszmó (#38416) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában mindenki visszateszi garanciális szerviz előtt a gyári ROM-ot. Volt már egy fórumtársunk, aki CM7-tel vitte be és nem szóltak neki miatta, csakhogy neki egyértelműen olyan gondja volt, ami semmiképpen se tudott összefüggni a ROM-cserével. Ezért hangsúlyoztam, hogy a SIM-kártya problémára ráfoghatja a szervizes, hogy a "buherált" ROM miatt romlott el. Tehát javaslom, tedd vissza a Froyót.

(#38418) YAS-dude válasza Verhóó (#38414) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mert ez ilyen.

(#38419) gyuszmó válasza #71562240 (#38417) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38420) MxM19


MxM19
aktív tag

Még 1 kérdés.Task killer a noti baron azt írja ki hogy 100% cpu terhelés.
(advanced task killerben kill minden progam.)
És a teló is akad.
Gyári 2.2.2

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38421) Lacopapi válasza MxM19 (#38420) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ennyit a killerekről.

(#38422) MxM19 válasza Lacopapi (#38421) üzenetére


MxM19
aktív tag

ZTE Bladenél az advanced task killer mindig segített.
De ez mintha meg sem érezné.
Viszont ha újraindítom a telefont akkor megint gyors.
(settings appon belül kilőttem mindent és még így is azt csinálja.)

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38423) mijos


mijos
senior tag

Vasárnapi esti mulatozás kicsit jól sikerült. Egy kocsmában iszogattunk és már szép állapotba kerültem. Annyira bátor voltam, hogy először egy korsó Shrekbe, majd egy korsó sörbe dobtam a telefonom. Csak a másodiknál jutott eszembe, hogy be kéne kapcsolni a videófelvételt :D
itt

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#38424) tzl válasza domerator (#38401) üzenetére


tzl
senior tag

Vazze, tényleg, én sosem próbáltam fel, mindig csak lefelé magyarázott. Rányomtam, azután vártam, hogy váltson :-) megvilágosodtam általad, köszi :-)

(#38425) csicsaaa


csicsaaa
tag

Most van vagy nincs 2.3.7-es alapú nandroidos IceCream Sandwich kinézetű ROM vagy csak rosszul emlékszem? :F
Tudnátok linkelni ha ti találtok!

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#38426) hodostamas


hodostamas
addikt

Másnak is van sötét szürkés szineknél bevilágítás négy oldalt a kijelzőn teljesen szabályos alakban? Olyan 2-3mm-el a kijelző szélétől világosabb a szürke mind a négy sarkán...
Új marketben láttam most meg, de screen testernél is kijön, de csak szürkénél.

kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#38427) M_AND_Ms válasza hodostamas (#38426) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel, ezek a kijelzők oldalról megvilágítottak...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38428) szabof1 válasza hodostamas (#38426) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem nem volt pixel tesztnél ilyen. ( Most már emlékszem :) )
Szerk:
Most megnéztem újra és talán mintha a pirosnál sötebb lenne a széleken.

[ Szerkesztve ]

(#38429) hodostamas válasza M_AND_Ms (#38427) üzenetére


hodostamas
addikt

nem a homogenitással van bajom, mert az nem érdekel hogy valamennyi bevilágítás van. de ez nagyon zavaró, mert elkülönül teljesen a szín, nem lehet nem észrevenni kapásból.

képen annyira nem adja vissza, de marketnél nagyon elüt.

[ Szerkesztve ]

(#38430) Fuqx


Fuqx
csendes tag

egy kis infó jégkrémszendvics terén:
http://www.droidground.hu/2011/11/gyorshir-elindult-cm9-fejlesztese.html

ezek szerint megkapjuk mi is!! :D

(#38431) Szajborg


Szajborg
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne.
Felraktam egy zedge nevü wallpaper,ringtone leszedö progit, és azóta, nem tudok mp3-at berakni csengöhangnak, csak zedge, vagy android systemet ajánlja fel.
Csak ugy tudtam berakni csengöhangot, ha bemásoltam a zedge könyvtárba a zenét.

Letöröltem a progit, azota semmit nem tudok betenni.

Hova kell másolni a zenéket a memkártyán, hogy be tudja rakni csengőhangnak?

Köszi

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#38432) YAS-dude válasza Szajborg (#38431) üzenetére


YAS-dude
őstag

"csak zedge, vagy android systemet ajánlja fel"

És ott valamelyiket kiválasztod, aztán már kereshetsz csengőhangot.
Az android így működik. Ha van egy funkció, például képnézegetés és te felteszel mégegy galéria programot, akkor az beregisztrálja magát a képnézegető alkalmazások közé és amikor legközelebb mondjuk egy levélhez csatolt fotót szeretnél megnyitni, akkor feljön egy lista, az azonos funkciót nyújtó programokkal, hogy melyikkel szeretnéd megtekinteni a képet. Nálad ugyanez történt, csak a csengőhang-tallózó funkcióhoz sikerült egy alternatívát találnod, ezért megkérdezi, hogy az android alap csengőhangkeresőjét nyitod meg, vagy a zedge programot. Alul ki is pipálhatod, hogy melyik legyen az alapértelmezett és akkor legközelebb már nem ajánlja fel a listát.
Huh remélem érthető.

(#38433) Szajborg válasza YAS-dude (#38432) üzenetére


Szajborg
csendes tag

Köszi, ok, értem, de nem ez a gond.
Ha az androidot választom, nem lesznek benne az mp3-aim, csak a gyári hangok:(

Mielött feltettem a zedge-t, felajánlotta az android systemet, és volt egy opcio, ahol a saját mp3-aimat is ki tudtam választani, de az a lehetőség eltünt, és az uninstall ota se tért vissza

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#38434) hodostamas válasza hodostamas (#38429) üzenetére


hodostamas
addikt

No cserélve is, az újon már alig látszik valami, nem olyan szembetűnő. Szerencse hogy a vodás eladónak is Defyje van, így egyből meg lehetett nézni hogy ugyan annál a képnél nálam mennyivel szarabb.

(#38435) sinvan válasza sinvan (#38405) üzenetére


sinvan
csendes tag

Infóként írom, hogy a probléma megoldódott, de ez valószínűleg egy újabb bug. A defy-re hívásátirányítással is érkeztek hívások, mert egy másik számom át volt erre irányítva és azokat a hívásokat, amelyek irányítottak voltak, nem tudtam elutasítani, mert kinyomás után újra csörgött. Én nem tudom a miértjét, de valaki biztos meg tudja magyarázni. Lényeg, hogy a problémára fény derült, köszönhetően egy kedves fórumtárs PÜ-ben nyújtott segítségének. :))

(#38436) viralmind válasza Szajborg (#38431) üzenetére


viralmind
aktív tag

marketbol tedd fel a Ringtone Picker nevu appot az free es tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#38437) Heimdallr75 válasza Szajborg (#38433) üzenetére


Heimdallr75
őstag

esetleg olvasd el az 1.hsz-t és lám probléma megoldódik:

de idemásolok belőle:

- Hogyan tudok megadni saját hangokat a beállításokban?
A következő könyvtárakat kell létrehozni a memóriakártyán, és oda bemásolni a hangokat:
Csengőhang: ringtones
Értesítőhang: notifications
Ébresztőhang: alarms
Ha ezekbe a könyvtárakba helyezed a saját mp3-akat, már látni fogja a telefon is (egy újraindításra esetleg szükség lehet a gyorsabb megtalálás érdekében). Vagy telepíts a Marketről egy erre a célra írt alkalmazást, pl. RingDroid

bár szerintem ez a helyes könyvtárszerkezet:

/media/audio/alarms
/media/audio/ringtones
/media/audio/notifications

vagy ha rootolt a készülék akkor oog formátumban a system mappa megfelelő helyére is pakolhatod.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38438) rum-cajsz válasza Heimdallr75 (#38437) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"bár szerintem ez a helyes könyvtárszerkezet:
/media/audio/alarms
/media/audio/ringtones
/media/audio/notifications"

Nincs jelentősége, hogy főkönyvtár, vagy alkönyvtár, az android megkeresi az sd kártyán, bárhol is legyen. Csak az a fontos, hogy a név pontos legyen, és nem szabad olyan könyvtárba tenni, amiben van .nomedia fájl.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#38439) Heimdallr75 válasza rum-cajsz (#38438) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ott a pont közbe kipróbáltam :D

szerintem a sok könyvtár közt átláthatóbb így. De valóban nincs jelentősége.

szórom is a hamut a fejemre :D :R

mentségem, hogy sose állítottam, jelenleg is default cm hang van :D
viszont ott van az első hsz-ben csak el kéne olvasni, bár szerintem az első hsz is felesleges úgysem olvassa el senki. :O

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38440) csicsaaa


csicsaaa
tag

Marketről ha letöltök egy CM7 IceCream... témát azt a CM7ben hol fogom tudni elindítani?Az "ADW settings"be a "theme preferences" menüpontok alatt kéne lenni-e de nem tudom kiválasztani!A marketen "telepítve" állapot olvasható.
Itt az lenne a baj hogy nem ADW-s a téma amit letöltöttem?

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#38441) YAS-dude válasza csicsaaa (#38440) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van egy Theme Chooser nevű alkalmazás a telefonon, azzal tudsz CM témák közt választani.

(#38442) Heimdallr75 válasza csicsaaa (#38440) üzenetére


Heimdallr75
őstag

reboot volt?

+theme ch. vagy ha magyar akkor témaválasztó app.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38443) csicsaaa válasza YAS-dude (#38441) üzenetére


csicsaaa
tag

Gondolom a setting-be de hol ha nem az ADW-ben?
Bocsi de külön máshol én még nem találkoutam Theme chooser-el.

Megvan :R

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#38444) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Blútyúkon keresztül tudok netezni ?
Tehát valahogy az asztali gépről leszedni a netet a defyre?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#38445) MxM19 válasza gyuszmó (#38444) üzenetére


MxM19
aktív tag

Hi.Meg lehet valahogy csinálni hogy gyári 2.2-n összekapcsoljam a facebookot a naptárral(születésnapok)+telszám+név?
Mert nem tudom megcsinálni.Full gyári az egész.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38446) Tel Chi


Tel Chi
tag

Szerbusz mindenki!

Olvastam a kamera javításáról, letöltöttem és telepítettem az Astro filemanagert és az a bizonyos filet: mot_ise_imager_cfg.bin-t.
A gond az, hogy a felülírandó filet nem találom a telón:(

A másik problémám, hogy be van jelölve az üzenetbeállításoknál a kézbesítési jelentés és mégsincs jelentés, valamint a hanghívást nemtom hogy kell, nem találtam a készülékleírásban sem:(

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#38447) Heimdallr75 válasza Tel Chi (#38446) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Olvastam a kamera javításáról, letöltöttem és telepítettem az Astro filemanagert és az a bizonyos filet: mot_ise_imager_cfg.bin-t.

root exploret használj.

A másik problémám, hogy be van jelölve az üzenetbeállításoknál a kézbesítési jelentés és mégsincs jelentés,

egy felugró pop-up a jelentés ami el is tűnik.

valamint a hanghívást nemtom hogy kell, nem találtam a készülékleírásban sem

ezt nem értem.mármint mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38448) Szajborg válasza Heimdallr75 (#38437) üzenetére


Szajborg
csendes tag

Uh, köszi

Elsiklottam fölötte, pedig elolvastam.

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#38449) Tel Chi


Tel Chi
tag

Arra gondolok, amikor a telón megnyomsz hosszan egy gombot és kimondod a kontaktokban szereplő nevek egyikét és elkezdi automat hívni.

Az általam beírt fileval kell ugyanazt a filet felülírni, de azt nem találom a telón.

Nekem az üzenet elküldést követően semmi nem ugrik fel és megnéztük, a haverom Defyén sem:(

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#38450) Kbali válasza Tel Chi (#38449) üzenetére


Kbali
nagyúr

Felülírni csak úgy tudod, ha a készülék root-olva van.
A kézbesítési értesítés nem ugyanúgy műxik, mint pl.: egy Nokián. Itt, ha az SMS vagy MMS szövegénél a dátum, időpont mellet azt is látod, hogy "sent", akkor azt sikerült kézbesíteni. Amíg nem, addig csak az elküldés időpontja van ott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.