Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) aggleány válasza Pistakiss (#18993) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm :R

Rekro:

Én az EuroGSM-ben vettem, 74ezer pénz, Moto garis. Én törzsvásárló vagyok náluk, mindig rendesek voltak velem. Ha odamész, és éppen nincs bent olyan telefon, 10-15 perc alatt hoznak. A bolt a Nyugati PU mellett van.

CoolBoy323:

Megvan :K

Szélesség: 576 ---------------------------- 720
Magasság: 240 ---------------------------- 304
Időtartam: 2:26 --------------------------- 1:58
Bitsebesség: 115kbps ----------------- 448
Audioformátum: MPEG Layer-3
Képkockasebesség: 25 ----------------- 25
Átviteli sebesség: 654kbps --------- 1659
Videó mintamérete: 12 bit ------------- 24
Videokép tömörítése: XVID XVID

Speed limit:

A fenti paraméterekkel rendelkező filmek nem mentek. :( Köszönöm, hogy megnézted :R

[ Szerkesztve ]

(#19002) CoolBoy323 válasza aggleány (#19001) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mi volt ez a film? privibe küldd el, és megnézem h nálam mi a helyzet vele...

(#19003) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok-e véletlenül valamely licites oldalon, esetleg máshol olyan Övre akaszthatós/fűzhetős tokot Defyhez, amely lehetőleg fekvő formátumú és tépőzáras?

(#19004) aggleány válasza CoolBoy323 (#19002) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, küldöm :K

(#19005) CoolBoy323 válasza aggleány (#19004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nincs mit!!

(#19006) Rekro válasza Pistakiss (#18996) üzenetére


Rekro
aktív tag

Igen ezzel az a gond, hogy igaz előfizetésem van, de egy elég alap előfizetés(pár ezer ft. havidíj) az általad említett előfizetés 11k és a szolgáltatások nagyrészét egyáltalán nem használnám ki. Tehát az hogy kötök egy 2 éves hűséget kifizetek 250k-t azért nem tünik főnyereménynek.

1-2 gsm üzletben már láttam 65-68k környékén a készüléket, az érdekelne, hogy ezekkel a boltokkal mennyire kell vigyázni, mennyire megbízhatóak esetleg van-e valamilyen ajánlás?

köszi

(#19007) Adamul


Adamul
tag

Ööö izzé, erre vki???:)
Bírom, hogy általában csak a kérdéseim egy részére kapok választ, érdekelne a bluetooth-szal kapcsolatos megoldás is, erre csak a fülhallgatóra láttam válaszokat... :D

(#19008) syraly válasza premete (#18758) üzenetére


syraly
csendes tag

Hogy lehet az eredeti akku ikont 1% -os körre cserélni, mit ezen a képen?

(#19009) rbalint88


rbalint88
addikt

videogond: w7 gyári tesztvideójával kipróbáltam, gyárit kiakasztja, vplayer szaggatja, moboplayer szépen viszi, de hang nélkül. ez egy 720p wmv.
vga felbontású avit vplayer és moboplayer is gyönyörűen viszi.
vga wmv szintén.
aggleány: próbáld meg a moboplayerben, hogy hosszan nyomsz rá és soft decodingot kérsz tőle. hátha

CoolBoy323: normális, no para.

Rekro: vegyél vodában kártyásan, ha tudsz. vagy speedshop

syraly: battery circle

Adamul: próbáld meg az applicationsben az FMradio cache-ét törölni, vagy akár clear data szintén ott, ha enged ilyet.
gyári fülest elvileg cserélik ilyenkor gariban, nem szaroznak vele általában.
az a soundhound-ot keresd az előzményeket, ott leet, hogy lehet identification előzményeket törölni, szintén clear cache/clear data
BT nem állítható allways discoverable-re.

[ Szerkesztve ]

(#19010) Speed limit válasza Adamul (#19007) üzenetére


Speed limit
tag

Nekem nem volt ilyen problémám a kék foggal nekem mindig látható.

syraly: pl MotoCharge

(#19011) aggleány válasza Adamul (#19007) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem azért nem kaptál választ, mert éppen nincs itt senki, aki tudna segíteni ebben a dologban. Nagyon segítőkész társaság van itt, az én nyavalyámmal is kitartóan foglalkoznak :K Időnként próbálkozz, hátha tud válaszolni valaki.

(#19012) FearTomi


FearTomi
őstag

Még egy kérdés, mi ez a Mobil Tv, hogy lehet használni? Mert ugye nekem is benne van a díjcsomagban, de nem használtam még egy percet sem:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#19013) rbalint88 válasza FearTomi (#19012) üzenetére


rbalint88
addikt

ezzel talán a t-mobilt kellene zargatni, nem minket.

(#19014) Pistakiss válasza rbalint88 (#19009) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ezt a nekem célzott üzijére válaszoltad, mert akkor megnyugtattál volna.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#19015) Pistakiss válasza FearTomi (#19012) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
A T-mobil oldalárol másolva:
"A Mobil TV-vel telefonján is nézheti kedvenc műsorait, legyen az hír, film, sportközvetítés vagy zene, így útközben sem marad le semmiről! Havidíjas és Domino előfizetők számára egyaránt elérhető."

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#19016) CoolBoy323 válasza rbalint88 (#19013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

neked meg nem az ilyen hsz-ekkel kéne a lelkes újoncságod elérni...

(#19017) Speed limit válasza FearTomi (#19012) üzenetére


Speed limit
tag

A MobilTV a tmobilnál egy nagy paraszt vakítás nekem is benne van a díjcsomagban.
De ahhoz hogy tud nézni fel kell menni az origó oldalára ahol a főoldalon kellene lenni egy tmobilos ikonnak na ezt én nem találtam a főoldalon hanem eldugva volt valamelyik menüponttál.
Arra rá mész és kapsz egy választási lehetőséget hogy a 2 adó közül melyiket akarod nézni rákattintasz az egyikre és nézegetheted a reklámokat meg a műsorújságot. Ahhoz hogy M1,TV2 ilyeneket nézzél még + fizetned kell. De azért holnap felhívom őket hogy is van ez.

(#19018) FearTomi válasza FearTomi (#19012) üzenetére


FearTomi
őstag

Mi az, hogy minket? Saját nevedben beszélj. A tmobilet meg nem keresem semmivel mert 2ig sem tudnak elszámolni. Ezért gondoltam, hogy valakit megkérdezek(nem téged), aki használja és van olyan jófej(nem te), hogy ír róla egy mondatot.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#19019) FearTomi válasza Speed limit (#19017) üzenetére


FearTomi
őstag

Köszi. M1,m2, dunatv bejön Spb Tv-vel:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#19020) DeadMeat válasza FearTomi (#19018) üzenetére


DeadMeat
veterán

te most magadat osztod :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19021) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Háát!
Akkor mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!
Akik, velem együtt, várják a 2,2-es Froyot, sok szerencsét!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#19022) Speed limit válasza FearTomi (#19019) üzenetére


Speed limit
tag

Na ezt se tudtam :D. Meg is sasólom ezt a progit köszi :D. nem mintha sűrűn néznék tv-t :D. Azért F1-et jó ha tudom majd hol nézni ha nem vagyok itthon :D

(#19023) rbalint88 válasza FearTomi (#19018) üzenetére


rbalint88
addikt

elnézésedet, illetve mindenkiét, akinek a lelkébe gázoltam ezzel, de sztem ez nem defy-specifikus probléma. nem megbántani akartalak vagy leoltani, csak úgy gondoltam, nem ennek a topiknak a hatáskörébe tartozik

no offense :B

ja és 4 éve újonc, ez mondjuk lol

[ Szerkesztve ]

(#19024) FearTomi válasza DeadMeat (#19020) üzenetére


FearTomi
őstag

Jah, felkaptam a vizet és véletlenül magamra böktem:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#19025) agyarka válasza Adamul (#19007) üzenetére


agyarka
aktív tag

A garival próbálkozhatsz, veszíteni nem veszthetsz rajta. A füles nem drága cucc, az idegességet nem éri meg.
A BT-nek miért kell mindig láthatóság? Párosítás után elég bekapcsolni és már használható.

aggleány
A második telefont próbálod, ezért valószínűleg beletrafáltál olyan formátumba amit nem tud kezelni a teló. ( A mindenevő Samu tv, és a Lidl-is DVD lejátszóval is belefut az ember ilyenbe.) Ha küldesz priviben linket az általad felrakott anyaghoz, akkor egyszerre több készüléken tesztelhetünk.

A neten fellelhető demokat, és sorozatokat nekem gond nélkül viszi.

Egyébként mindenkinek mások a prioritások, filmnézésre a 3,7-et kicsinek érzem, az akku kapacitás meg eleve kizárja a sok órás filmezést, játékot. Akkor 6-8 óránként lehetne tölteni.
(Most tettem föl tölteni 3 nap és 5,5óra után 2%-al, ebben volt kb. 2óra játék, 10óra könyv és RSS olvasás, kb 2óra wifivel a többi offline-ban, némi szüttyögés a felolvastatással - ami 2.1 alatt magyarul nem megy -,csak 2G, és kb.10% fényerőn ami bentre még sok is néha.)
Engem jobban zavarna ha a GPS kevésbé lenne pontos, valamint néha gondot jelent az, hogy a D750-el és az N95-el jobb képeket tudtam készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#19026) syraly válasza Speed limit (#18999) üzenetére


syraly
csendes tag

Azért tegyük hozzá, hogy ez egy xvid, és az igazi 720p az x264 kodekes. Ugyanennek a filmnek az 5Gb-os 720p x264+DTS változatát már igen akadozva játssza.

(#19027) aggleány válasza agyarka (#19025) üzenetére


aggleány
addikt

Én is arra gondoltam, hogy a filmekkel van valami gond. Most konvertáltam át egy avit avira (nem írtam el, így csináltam), és azt most teszem fel a telefonra. Az eredeti kétszer akkora méret, mint ami most készült. Nem akarom azt kérni, hogy szórakozzatok az én hülyeségem miatt, amíg nem próbáltam ki minden lehetőséget, ami a rendelkezésemre áll.

Persze, hogy kicsi filmnézésre a 3,7", de a 4" is kicsi, eddig azt nézegettem, és az sem túl jó. A kezdeti időkben 2,55"-on (X10 Mini) néztem filmet, úgyhogy gondolhatod, hogy mennyire odavagyok érte. Soha nem néztem meg egy egész filmet, mindig csak éppen azt a részt, ami akkor a lelki békémhez kellett (főleg Harry Potter - lehet kikuncogni :DDD ). Én is többet olvasok, mint filmezek, napi 1-2 óra olvasás majdnem mindig megvan munkába jövet-menet. GPS-hez van külön navikütyüm, bár a telefonra is fogok venni :K A kamerarészből nekem a led nagyon fontos, néha nagyon jól jön a zseblámpa (női táskában kulcsot keresni...).

Amint teljesen biztos vagyok benne, hogy sehogy sem megy, itt fogok sírdogálni nektek :K

Köszönöm az ajánlatot, de egyelőre csak magamat idegesítem. Így még bízhatok benne, hogy meggyógyul, de ha ugyanaz a film, ami nálam nem megy, nálatok elindul, akkor sikítófrászt kapok.

(#19028) syraly válasza rbalint88 (#19009) üzenetére


syraly
csendes tag

Írtátok a motocharge -ot meg a battery circlet, de ezek csak a értesítéshez raknak ki még kerek akku ikont nem az eredeti zöld ceruzaelemet cserélik le.

(#19029) agyarka válasza Speed limit (#19022) üzenetére


agyarka
aktív tag

Az Spb TV nem dedikált csatornát használ, ezért beleszámít az adatforgalomba ellentétben a mobilTV-vel. Wifin meg vannak néha problémái.(

Bocs kicsúsztam az 5 percből.

(#19030) rbalint88 válasza syraly (#19028) üzenetére


rbalint88
addikt

azt gyanítom, hogy csak a gyári launcher lecserélésével lehet elérni és a feltelepítettben beállítani.

ha már témánál vagyunk: ezek az utólagos launcherek mennyire szerkeszthetők?
az igények: statusbarban ne legyen óra.
akksi százalékos kijelzése kis karikában teljesen jó, de nem kell kétszer ott lennie, ergo vagy gyárilag ilyen legyen, vagy a gyárit lehessen eltüntetni.
home screenek körbelapozhatósága.
home screenről elérhető tárcsázó és contacts, mint a gyáriban
témázhatóság.

köszi

(#19031) aggleány válasza syraly (#19028) üzenetére


aggleány
addikt

Más androidos telefonoknál az eredeti kis zöld elemet csak moddolt rommal lehet cserélni, gondolom, itt is így van. Én mellé tettem ki egy olyat, ami jobban bejön.

(#19032) aggleány válasza rbalint88 (#19030) üzenetére


aggleány
addikt

Bocs, nem néztem a kérdésedet :B

A launchereknek nem sok köze van a status barhoz. A launcherek általában (mindig) sokkal jobban paraméterezhetők, mint a gyári verzió. Majdnem mindent be tudsz velük állítani, amit akarsz, kivéve a status bart. Az olyan marad, amilyen volt. Annyi lehetőséged van, hogy pl. az ADW launchernél, ha felfelé végigsimítod a kijelzőt, akkor teljesen eltűnik a status bar, tehát se óra, se akksijelzés, se csík. Ugyanígy vissza is lehet csinálni. A többi launchert nem ismerem olyan jól, de valószínűleg van másik is, amiben megvan ez a lehetőség. A launcherekhez általában vannak témák, amik ingyen letölthetők a Marketről. A tárcsázót és a kontaktokat simán kitehetek a főképernyőre, nem kell, hogy a launcherben ez eredetileg benne legyen. Amit a főképernyőre akarsz kipakolni, annak az ikonját nyomd meg hosszan a menüben, és már kint is van :K

Kezdő vagy android-fronton?

(#19033) rbalint88 válasza aggleány (#19032) üzenetére


rbalint88
addikt

háttal nem kezdünk mondatot androidból ez a második, a wildfire-ön sense volt, meg amúgy se volt sokáig, úgyhogy azt nem vettem kezelésbe.
a defy gyári launchere jó lenne a fentebb írtak kivételével. tegnap végigpróbálgattam adw launchert, launcher7et, golaunchert, nem igazán jöttek be, nekem a gyári átláthatóbb volt.
tulajdonképpen a kérdéssel időt szeretnék spórolni, nincs kedvem végigpróbálni az összes launchert, hátha valakinek olyan van, ami teljesíti az igényeimet.
a statusbar eltüntethetősége se rossz dolog végülis, ha jobb nincs :DDD

kezdőséghez: nem atomfizika meg agysebészet ez, leírás alapján romot is simán cseréltem a telefonon. neked is ajánlom valamelyik félhivatalos froyo felrakását a videogondok ellen. pölö nordic, három nap alatt nem volt fagyás, csak az opera büfizett egy force close-t, ami azért volt érdekes, mert el se indítottam.
az erre irányuló kérdés eléggé read only user téma ;)

videoplayerhez még egy (késő van): a mobo playerhez vannak mindenféle codecek különböző procihoz. amiben arm v7 kifejezést látsz, azt töltsd le hozzá, nem árthat. ezek csak pluginek, nem működnek a player nélkül. illetve a soft encoding mód, hátha

[ Szerkesztve ]

(#19034) aggleány válasza rbalint88 (#19033) üzenetére


aggleány
addikt

OK, értem. A kérdésedből nekem úgy tűnt, hogy nem nagyon használtál még launchert, ha nem tudod, hogy a status bar sajnos marad.

A MoboPlayerhez természetesen letöltöttem a nekem valót, de úgy sem megy. Soft encoding mode-on is túlvagyok, ezekkel indítottam. Viszonylag ismerem az android rendszert, és én is szórakoztam már ilyen-olyan romokkal és egyebekkel, de ez a teló még új, egyelőre nem frusztrálom. Úgyis már napon belül megjön a hivatalos 2.2, addig egyéb módszerekkel próbálkozom videó témában.

A Defy-t még nem ismerem, de már ismerkedünk veszettül :K (X10 Mini témában pl. nem hiszem, hogy sokan tudnának nekem újdonságot mondani :N , ő megvolt több, mint fél évig.)

Az a baj, hogy sehogy sem akar menni, de majd összeszedem magam, és valahogy megoldom. Muszáj mennie, hiszen annyian segítenek itt nekem, hogy biztosan sikerül valamit kitalálni.

(#19035) rbalint88 válasza aggleány (#19034) üzenetére


rbalint88
addikt

Én a froyot nagyon ajánlanám. A hivatalost fel tudod rakni akkor is, ha most felraksz valamit rá.

(#19036) lynty


lynty
tag

hello
az hogy lehet, hogy flying módban 20%ot esett az akkutöltöttség 5,5 óra alatt???

éjjel, no használattal....

lefekvés előtt task killel

[ Szerkesztve ]

(#19037) DeadMeat válasza lynty (#19036) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez jó kérdés,nálad a telefon :) De valszeg beakadt valami system process... előfordul.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19038) lynty válasza DeadMeat (#19037) üzenetére


lynty
tag

újraindítás gondolom megoldaná...

az a sanda gyanúm, hogy amióta fent van a cameraháromhatvan, azóta merül jobban, annak ellenére, hogy minden használat után task killezem...lehetséges?

(#19039) DeadMeat válasza lynty (#19038) üzenetére


DeadMeat
veterán

előfordulhat.Én a system panel monitor funkcióját szoktam használni,ha valamit gyanusítok ilyesmivel.Hasznos :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19040) johnny82 válasza aggleány (#18968) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Xilisoft video converter-rel konvertáltam át 1 1080p-s mkv-t. A minősége tökéletes lett. Ha gondolod, átküldöm valahogy a filmet majd délután. Csináltam pár screenshot-ot a programról.

1.

2.

Ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#19041) Wajk


Wajk
addikt

nem tudom volt e róla szó, még nem olvastam itt:

Kereső gombbal kamera app

Ha valaki nem használja a kereső gombot a Defy-n, akkor egy kis MOD-olássál, össze lehet kapcsolni a kamera appal, bár szerintem az lenne a legtutibb, ha képet is lehetne lőni a segítségével...

How-To:

The files "qwerty.kl" and "umts_jordan-keypad.kl" in "/system/usr/keylayout" have to be edited in two lines (key 127 & 217) to following:

Code:
key 127 CAMERA WAKE_DROPPED
key 217 CAMERA WAKE_DROPPED

Credits to : shaft from Android-Hilfe.de

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#19042) atedg válasza Wajk (#19041) üzenetére


atedg
tag

a voda UK bluros defymen be lehet állítani hogy a dupla home nyomásra mi induljon el - nálam a camera indul....ez is jó

(#19043) RootRulez válasza atedg (#19042) üzenetére


RootRulez
félisten

és hol, nekem a Voice dialert szokta elindítani. és szívesen átállítanám vmire

═════════════════════════════════════════

(#19044) tzl válasza RootRulez (#19043) üzenetére


tzl
senior tag

settings, applications, double tap home launch

(#19045) CoolBoy323 válasza RootRulez (#19043) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

RTFM :))

(#19046) n@p@lm


n@p@lm
őstag

kicsit mérges vagyok a defymre.
hétvégén volt egy baráti összejövetel és videóztam vagy 6 percet. (dőlt a hülyeség ezerrel)
visszanézve a hang el van mászva a képtől :(
hát gratulálok.

(#19047) bod101 válasza n@p@lm (#19046) üzenetére


bod101
aktív tag

Lehet nem is a Defyvel van baj :F

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#19048) RootRulez válasza tzl (#19044) üzenetére


RootRulez
félisten

köszi!

CoolBoy323-nak meg gratulálok, ennyi erővel segíthettél is volna... Bár akkor többször kellett volna a billentyűt püfölni.

═════════════════════════════════════════

(#19049) RootRulez válasza tzl (#19044) üzenetére


RootRulez
félisten

köszi!

CoolBoy323-nak meg gratulálok, ennyi erővel segíthettél is volna... Bár akkor többször kellett volna a billentyűt püfölni.

═════════════════════════════════════════

(#19050) RootRulez válasza tzl (#19044) üzenetére


RootRulez
félisten

köszi!

CoolBoy323-nak meg gratulálok, ennyi erővel segíthettél is volna... Bár akkor többször kellett volna a billentyűt püfölni.

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.