Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) YLi válasza Halo (#20997) üzenetére


YLi
tag

Viszont Edge kollega jófej Skill-je növekedett! :)

(#21002) scapegt válasza mavlafa (#20968) üzenetére


scapegt
senior tag

GreenEver írt róla, frissítette a romot és jó lett neki. Az enyémnek is ugyanaz volt a baja (Csíkozás), de nem akartam belepiszkálni a telóba, inkább leadtam szervizbe, no meg miután leadtam, ő addigra jött rá, hogy romcsere megoldja :) az már más kérdés, hogy a 2., cserélt Defy-mmel is gondok voltak, ezért az szervizben kötött ki, két napja adtam le a Vodának, ahol kaptam egy cserekészüléket, egy Samsung S5320-ast, amin meg a dátumot és az időt nem lehet beállítani :W , hiába állítottam vissza a gyári beállításokat, 2000.01.27-vel kezdi mondjuk este 6-kor reggel 5 órai idővel :D és akármit csinálok, nem lehet átállítani.
Szóval a voda szerviz idejére mindenkor ad cserekészüléket (feltéve, hogy van a boltban, ahova az ember épp beviszi). Ma néztem, változott a május 27-i időpont, június 1-re írják, hogy kész lesz :( Ha az is hibás, azt is visszaviszem...

Egyébként úgy tudom (és gyakorlatban is így működött), hogy ha valamit többször viszel vissza mert rossz, elállhatsz a vásárlásától és visszakapod az árát. GP akkukkal jártam így, 4x vittük vissza a 4-es csomagokat, mert mindig volt egy 0-os benne, aztán ötödszörre kis könyörgés után visszakaptuk a pénzünket.

(#21003) FearTomi válasza Matada2.3 (#20953) üzenetére


FearTomi
őstag

tábor?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21004) FearTomi


FearTomi
őstag

Tegnap csináltam egy új aksi kalibrálást, most ott tartok, hogy 6 és fél óra alatt -20%. Ez már jobban tetszik, vagy úgy is mondhatnám hogy ez már Döfi:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21005) Pistakiss válasza kano (#20994) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Akkor így jártatok, idegeskedtek miattam!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21006) sheep válasza Zolás (#20979) üzenetére


sheep
addikt

sztem még az sem az igazi, nálam a gps nettel kb 5-10mp alatt talál jelet, net nélkül kb fél perc...és tökéletes, nem ugrál, nem fagy, nem késik...
igo, aura, 2.1, 2.2

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#21007) scapegt válasza Zolás (#20979) üzenetére


scapegt
senior tag

Nekem mindkét Defym kb 5 perc alatt talált jelet net nélkül....és nem csak elsőre, akárhányszor próbáltam...

(#21008) Zolás


Zolás
addikt

Ehhh elakadtam... Kéne egy kis help.
ELjutottam Atomcity leírásában az 5ös pontig.[link]
Szépen írja hogy restore complete
Ezután ki kell lépni a recoveryből? A gép nem látja a telefont. Így az RSD lite sem tud mire futni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21009) pivi.l válasza Zolás (#21008) üzenetére


pivi.l
tag

Vissza gomb, majd reboot

[ Szerkesztve ]

(#21010) kano válasza scapegt (#21002) üzenetére


kano
nagyúr

Rendesek voltak, hogy visszaadták a pénzt. Nem kötelezi őket semmi erre és a cserére sem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21011) Zolás válasza pivi.l (#21009) üzenetére


Zolás
addikt

A moto logó világít, kéne még valamit csinálnia? Néha kikapcs, megint be és a kék led világít kicsit.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21012) Szabolcs_76 válasza kano (#20994) üzenetére


Szabolcs_76
csendes tag

Nem igazán tudom, hogy ezek a fogysztóvédelmes rémtörténetek honnan vannak, és azt sem, hogy miért írjátok, hogy magyarországon nem lehet kicsréltetni, ami sz@r!

Korábban már próbáltam ezt leírni, de nem kell nekem hinni, javaslom, a magyarorszag.hu oldalon a jogtárt, ahol el lehet olvasni - többek között - a PTK-t is. Kikeresed a 248. §-t, ott elolvashatod, mi a jótállás. Ugyanott az (5) bekezdésben ezt látod: "A törvénynek a szavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályait a jótállási jogok gyakorlásánál megfelelően alkalmazni kell."

Kikeresed a szavatosságot, amit "Hibás teljesítés" cím alatt fogsz megtalálni a 305. §-tól a 311/A. §-ig. Itt a lényeges rész ez:
"306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult
a) elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet
, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget;
b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni - választása szerint - megfelelő árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
(2) A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
(3) Ha a kötelezett a dolog kijavítását megfelelő határidőre nem vállalja, vagy nem végzi el, a jogosult a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja.
(4) A jogosult a kijavításig vagy kicserélésig az ellenszolgáltatás arányos részét visszatarthatja."

Ha meg valaki azt mondja, hogy a szerződésedben (előfizető, adásvételi, stb) nem ez van, akkor ajánlom figyelembe az (5) bekezdést:
"Fogyasztói szerződésben semmis az a kikötés, amely a szavatossági jogoknak a törvényben meghatározott sorrendjétől a fogyasztó hátrányára tér el."

Továbbra is azt mondom, akinek vacak a telefonja, kérhet cserét, ha megtagadják, panaszt tehet a FV-nél. De a cserét, vagy a javítást ne a C... Kft-től kérjétek, (nem tudom a nevét, aki szervízel) hanem attól, akivel az adásvételt köttetett (T-Mobile, Vodafone, Józsi GSM stb.). Ha egyenesen a szervízelő cégbe viszitek a telefont, úgy az eladó joggal mondhatja később, hogy nem is tudott a hibáról.

(#21013) scapegt válasza kano (#21010) üzenetére


scapegt
senior tag

Szerintem erre van törvény, mintha olvastam is volna, talán még magammal is vittem kinyomtatva, az eladó is mondta. Egyébként játszhattuk volna hetekig, hogy adnak 4 db akkut, én meg visszahordom :D csak az volt a probléma, hogy nyaralás előtt voltunk, azért vettem, hogy legyen normális akkum fotózni, nem nagyon értem rá rohangálni hozzájuk (E...world). Ráadásul már alig volt náluk készleten pár csomag, majdnem mindet felbontattuk :D

(#21014) Edge válasza Z0C! (#20996) üzenetére


Edge
veterán

What's New:
NEW Support for icon packs.
NEW Real homescreen looping (enabled by default, you can disable in Preferences > Appearance Preferences).
NEW Option to hide homescreen icon label backgrounds.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#21015) pivi.l válasza Zolás (#21011) üzenetére


pivi.l
tag

Ha jól értettelek akkor az ötös pontnál jársz.
Ha ez igaz, akkor aksi ki kicsit vársz, majd aksi be, és egyszerre bekapcs és hang fel megnyom, usb bedug, rsd indít.
Majd hatos pont.

[ Szerkesztve ]

(#21016) Zolás válasza pivi.l (#21015) üzenetére


Zolás
addikt

Igen ott. Akkor kipróbálom amit most írtál.
Ok így sikerült :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21017) VD


VD
őstag

Nem tudom, hogy bug, vagy valami beállítás kérdése, de kolléga Defy-n a CM7 alatt nem működni a Gmail. Hiába van beállítva, hogy szinkronizáljon a háttérben, egyszerűen nem kapja meg a leveleket, csak ha manuálisan frissíti a fiókot. :F
A gyári mail kliens nem tud push-t így az nem játszik alternatívaként. :(

[ Szerkesztve ]

(#21018) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Sikerült beizzítani a cm7-et. Már titaniummal pakolom vissza az appokat. :DD
Köszi még 1x mindenkinek a segítséget! :R

(#21019) Szepy2884


Szepy2884
tag

Sziasztok,

Van akit erről a számról zaklatnak?

3612361600

először felvettem, és valami zene szólt a vonal tulsó végén, de nem szólt bele senki még akkor sem, amikor már én szóltam bele. Azóta naponta felhív ez a szám és már el van nálam mentve "ne vedd fel néven" hogy véletlenül se foglalkozzask vele ha hív, mivel a call settingsben nincs lehetőség hívás szűrés beállításra. Szóval le kell szednem egy hívásszűrőt a marketről ez nem is kérdés.

A kérdés csak az, hogy egyedül engem hivogat ez a rohadék szám? Amúgy még szerencse, hogy kiírja így, lesz mire szűrnöm.

Amúgy mit érdemes tudni az ilyen relytéjes számokról? A céges asztali telefonomon visszahívtam, és előszőr nem reagált semmit. Aztán épp most miközben írom e sorokat, egy női gép hang azt mondja: "Üdvözlöm, Ön a Magyar Telecom partnerét hívta, kérem hadjon üzenetet" aztán rögtön egy újabb női géphang angolúl közli, hogy "a felhasználó postafiókja nem képes több üzenetet fogadni" és rögtön foglaltat jelez.

Na most akkor hívom is már a MT-ot.

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#21020) scapegt válasza Szepy2884 (#21019) üzenetére


scapegt
senior tag

Médiatel Kft-t talál a tudakozó :D

(#21021) Narxis válasza scapegt (#21020) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt írják neten magukról:

Telesales, call center telefonos értékesítés. Üzletkötői munka. Szórólapozás. Piackutatás , telemarketing.

Szóval nyugodtan lehet tiltani, kérdés csak az, hogy honnan tudták meg a számát. :D

Thanos was right.

(#21022) tzl válasza Brumi˘ (#21018) üzenetére


tzl
senior tag

Van esetleg az appok között játék is? Megnézed majd nekem, hogy a titanium után megmaradt-e az állás, amivel elmentetted? Jelenleg csak ez tart vissza a CM7-től, semmi kedvem újra végigtolni a játékaimat odáig, ahol tartok bennük :)

(#21023) tzl válasza Edge (#20981) üzenetére


tzl
senior tag

Megboldogult kezdő koromban én ennél lámább voltam :)
Facebookhoz jött market frissítés, feltettem, nem működött a widget. update töröl, használ tovább. Néhány nap múlva megint zörög, hogy van update, frissítek, widget megint nem működik, update leszed. No ezt eljátszottam még legalább 4x, mire egyszer bevillant, hogy mi lenne, ha update után tolnék egy rebootot és utána nézném meg, hogy megy-e a widget. Naná, hogy működött a widget, de ehhez legalább 6x telepítettem és távolítottam el az update-t :)

(#21024) Szepy2884 válasza scapegt (#21020) üzenetére


Szepy2884
tag

Hol rontottam el? Hívom a 1430-at és a tudakozó kéri hogy adjam meg a T mobilos számot! De ez nem T mobilos szám! Operátorig meg sehogy sem jutottam el, hogy emberi szót válthassak valakivel.

Amúgy köszönöm az infót, ha arra járok rájuk borítom a kócerájt az biztos. Addig is várom, hogy wifi közelbe jussak egy call filter app-ért :(((

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#21025) VD válasza Szepy2884 (#21024) üzenetére


VD
őstag

Legalább off-ba tedd már ezt a vesszőfutást! Köszi!

(#21026) kano válasza Szabolcs_76 (#21012) üzenetére


kano
nagyúr

A szavatosság miért is lenne = a hibás teljesítés fogalmával? Ha valaki kimonja, hogy hibás teljesítés történt akkor már nyertél, de ezt nem mondja ki senki.
Gondolhatod, hogy nem az ujjamból szívom! Tapasztaltam.
Hivatkozhatsz Te bármilyen törvényre, nincs sehol leírva, hogy többszöri javítás alapján CSERÉLNI KELL a terméket. Egyébként az alapvető fogyasztóvédelmi jogszabályokat a 151/2003 és 49/2003 kormányrendeletek szabályozzák. Már az első szervizelésnél is kérhetsz Te cserét (ezzel nincs baj) csak nyilván el fogják utasítani jelentős anyagi hátrányra való hivatkozással vissza fogják utasítani. És??? Mit teszel tovább? Ugyan így a javíttatás ideje sincs már meghatározva, csak az van leírva, hogy törekednie kell a 15 ill. 30 napra.
scapegt
Melyik ez a törvény? Linkeld légyszi! Én is az EW-vel szívtam, tudom miről beszélek.
A legvégén a Békéltető Testület is hülyének nézett, hogy miért nem veszek inkább egy másik telefont, minek ide rohangálok hozzájuk. Én ott követtem el a hibát, hogy a csereigényem rögzítése után átvettem a javított telefont. Ebbe azonnal belekötöttek és kiröhögtek.
Ez ma, Magyarország.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21027) Brumi˘ válasza tzl (#21022) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem csak a speedx3d van fent, ebbe nem maradtak meg a mentések, de néhány programba (pl.: network monitor) igen. Szal ez nem tudom mitől függ.

(#21028) kano válasza Brumi˘ (#21027) üzenetére


kano
nagyúr

Melyik leírás alapján tetted fel a CM7-et?[link] és [link]?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21029) istvan170


istvan170
aktív tag

Tudna valaki segíteni, hogy miért nem működik a gyors tárcsázás nálam, amióta hivatalos 2.2.1-re frissült? Beütöm a számot, ami látszik is a telkönyvben, hogy hozzá van rendelve az adott személyhez. Hívásindítás, majd kiírja, hogy USSD code runnings, majd hibaüzenettel leáll. Ötlet?

(#21030) vétó válasza istvan170 (#21029) üzenetére


vétó
aktív tag

tartsd hosszan nyomva a számot, akkor hívni fogja

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#21031) bexxter


bexxter
tag

Üdv ismét!

Ma eleinte elég keveset használtam a telefont, 1,5napja nem töltöttem, lement 50%-ra. Délután volt sok telefonálás, maradt 50%on. Majd nemrég hazaértem, 40%nál feltettem töltőre. kb 2óra alatt feltöltött, kiírta, hogy 100% és jelzett is, hogy töltés vége. Ez volt kb 5perce. Azóta volt egy db 2perces hívás, máris 90%-on van. Nincs bekapcsolva semmi wifi, gps 3g stb. Még a fényerő is le van véve. (miközben írom, már csak 80%). Mi törpénhetett az akkuval ?!

Bár igazából nekem sosem hozta az elvárt időket, 1napot alig bír, pedig minden le van kapcsolva és nem is telefonálok sokat. A 2.51 ilyen sokat fogyaszt? Mit érdemes feltenni helyette? a belinkelt képek és írások alapján a 2.3 (cm7?) elég jó lehet, azzal érdemes próbálkozni? A magyar nyelv nekem nem fontos..

(#21032) Zolás


Zolás
addikt

Ha a 2.2re frisítés után felraktam a CM7modot, meddig kell várni, míg elindul a telefon? Most a piros moto logó világít, és nem lép tovább.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21033) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

A vásárláskor mire kell figyelni ami a dobozon is látható, illetve milyet kell keresni?

Ahogy olvastam a gyártás ideje lenne fontos, hogy ne legyen hangszóró probléma.
Az FR, DE, CEE, ... ebből az FR lenne a legjobb(?) a Froyo miatt.
A kamera színe megállapítható valamiből? Számít valamit?
Ezeket látom a dobozom?

Köszönöm.

(#21034) Brumi˘ válasza kano (#21028) üzenetére


Brumi˘
addikt

rum-cajsz féle leírás alapján.

(#21035) scapegt válasza kano (#21026) üzenetére


scapegt
senior tag

Találtam egy ilyen a fogyasztóvédelem honlapján:
"3. Ha a kereskedő nem vállalja a kijavítást, vagy a kicserélést, vagy vállalta ugyan ezek valamelyikét, de nem tud/ott ennek eleget tenni a b) pontban meghatározott feltételekkel, akkor a vásárló jogosult választása szerint, vagy megfelelő árleszállítást kérni vagy elállni a szerződéstől, azaz a hibás termék visszaszolgáltatása fejében teljes vételár-visszatérítést követelni.

4. A Ptk. 306/A. §-a alapján a vásárló jogosult az eredetileg választott szavatossági jog helyett utóbb másikkal fellépni – pl. először kijavítást, majd annak sikertelensége esetén vételár-visszatérítést kérni. Amennyiben az áttérés indokolt volt, illetőleg arra a kereskedő magatartása miatt került sor (pl. nem készült el a javítással a vállalt határidőre), akkor a vevő nem köteles a kereskedőnek az áttéréssel okozott kárt megtéríteni. Egyéb esetekben azonban a fogyasztó köteles az áttéréssel okozott kárt megtéríteni."

[ Szerkesztve ]

(#21036) Pistakiss válasza rszp (#21033) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Attól függ, hogy mire van lehetőséged megfigyelni. A dobozon a sok kódszám, IMEI szám közt láthatod, hogy a telefon mikor készült, az MSN kezdetű sor közepén Q-val kezdődő számpáros idei gyártású és akkor a kamera lencséje is rózsaszímes árnyalatú, amit fény felé fordítva lehet is jól látni. A dobozon fel is van tüntetve, hogy hova szánták, ezt az SM MB 825 kezdetű sorban lehet látni

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21037) TripleB


TripleB
senior tag

CM7 ...hm
Sajnos nekem 2g alatt csak vészhívásra ad lehetőséget valamiért. megpróbálom majd "belakni", eddig a nordic jobban tetszett.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#21038) scapegt válasza Pistakiss (#21036) üzenetére


scapegt
senior tag

Nem kötekedni akarok, de hiába Q szerepel a dobozon, lehet zöld lencsés is..az enyém is az.

(#21039) pivi.l válasza Zolás (#21032) üzenetére


pivi.l
tag

Ha pár perc után nem indul a cm7, akkor olvasd el az ötös pontot.

[ Szerkesztve ]

(#21040) Pistakiss válasza scapegt (#21038) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Akkor tévedtem, de általában ezt mondták, hogy az ideiek már piros lencsések. De azt szögezzük le, hogy az év felénél járva, már ne januári, februári telefonokat árusítsanak.

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21041) scapegt válasza Pistakiss (#21040) üzenetére


scapegt
senior tag

Én május 06-án márciusi Defy-t kaptam :) Ha javításból visszajön júniusban és ugyanúgy hibás lesz, visszaviszem és megválok a Defy-től :(

(#21042) Pistakiss válasza scapegt (#21041) üzenetére


Pistakiss
őstag

Mi volt a baja?
Egyébként tud már valaki valami konkrétumot a 2.3.3-ról?
Amit olvastam az Android hibájáról, az már szinte kötelezővé tenné a gyártóktól, hogy minél hamarabb adják a 2.3.4-es frissítést, hisz szinte mindenki ki van téve ennek a veszélynek

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21043) scapegt válasza Pistakiss (#21042) üzenetére


scapegt
senior tag

Az elsőnek a kamerája csíkozott (fentebb bemásoltam egy olyan fotót), a másodiknak pedig az akkuja 1 napot bír úgy, hogy nem használom, csak kis wifi, játék, pár perc telefonálás...az pedig mindkettőre igaz, hogy a hangszórójuk hibás, recsek, elmászik a hang...valxeg szériahiba.

(#21044) Zolás válasza pivi.l (#21039) üzenetére


Zolás
addikt

Elolvastam már egy párszor, de nem jutok tovább a piros moto logón.
Ha visszaállítom a bootban a normalt, akkor csak a sima 2.2 jön fel.
Mikor bekapcsolom a telót, akkor a led kéken világít, aztán zölden, ez így jó? Vagy még valamit kihagytam-elrontottam?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21045) FearTomi válasza scapegt (#21038) üzenetére


FearTomi
őstag

A vicces, hogy közvetlen fénynél pirosas árnyalatú a lencse az enyémen, ha szórt fénybe nézem, akkor zöldes, szóval én nem tudom eldönteni.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21046) Pistakiss válasza FearTomi (#21045) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem a fény színe csaphat be, mert az enyém minden helyzetben piros, vagyis rózsaszínű. Egyébként, mivel ez egy tükröződévédő bevonat, előfordulhat, hogy szivárványos egy kicsit, bár eleve egy jó bevonat nem játszik szivárványt, a DSLR-ek optikái is általában egyszínűen látszanak, sőt egy gyár általában egy színárnyalatúra gőzöli a lencsék bevonatát, pl az Olympus-é mindíg zöld, ha jól tudom

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21047) guba2 válasza TripleB (#21037) üzenetére


guba2
tag

A BasebandSwitchert ugye beállítottad?

(#21048) FearTomi válasza Pistakiss (#21046) üzenetére


FearTomi
őstag

jaja, ezt tudom, fényképész vagyok végzettségem szerint:) Igazából nem tudom mi ez a nagy zöld-piros láz, hol érdekel engem, hogy milyen fényképező van benne, mikor a tükörreflexes Canon ott figyel a táskámban:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#21049) Pistakiss válasza FearTomi (#21048) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ilyen szempontból engem sem érdekel, mivel én is DSLR-el fényképzek, vagy is inkább a telefonnal "fényképezek", azzal meg, Olympus E620, "fotózok", csak azért nem mindegy, hogy ha nincs más, akkor milyen képeket és esetleg, majd ha lehet 720 p-s videót készíteni, milyen videókat tudok vele lőni, mert azért ez a kis szenzor nem lő rossz képeket, ha jól tudjuk beállítani az értékeket. Engem az zavar, hogy nagyon kevés az állítási lehetőség, az ingyenes programokban, fizetőset meg nem tudok venni, mert nincs olyan kártyám

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#21050) premete válasza DaDa (#20960) üzenetére


premete
veterán

"nevesebb laptop gyártók IBM, Toshiba, Asus, Acer"
Ezek mióta "nevesebb" laptop gyártók? Jó a Toshiba talán, de az IBM nem is gyárt már laptopot, a másik kettő pedig inkább a madarasteszkó kategóriában neves, az Acer még ott is a leggagyibb, aminek említése szakmai körökben olyan, mint egy hangos fingás a hárfakoncerten. :)
"Nevesebb" laptop gyártók szerintem a Dell, a HP, és Lenovo.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.