Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) DEARevil válasza Kbali (#45000) üzenetére


DEARevil
tag

Megvolt igen. A router és még a fix ip is. Energiatakarékossági opció sincs. Ment 1 hétig, aztán egyik pillanatról a másikra már nem. Neked is volt ilyen gondod?

(#45002) mm89 válasza mm89 (#44999) üzenetére


mm89
őstag

wipe cache és dalvik megoldotta (lehet a szimpla újraindítás is jó lett volna). Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#45003) DEARevil


DEARevil
tag

A hihetetlen az, hogy teljesen előről kezdve nem h javult volna, de még romlott a helyzet. Most azonnal baszakszik pár kilobájt letöltése után a cm7. Érdekes.

(#45004) Kbali válasza DEARevil (#45001) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak az energiatakarékossági cuccal voltak érdekes dolgok, de ott nem a sima wifi, hanem tethering terén, azt javította nálam a wiui beépített cucca (ugyanis külső tether app-al sem működött).

(#45005) DEARevil válasza Kbali (#45004) üzenetére


DEARevil
tag

Én már nem tudom. Eljutottam arra a szintre, hogy ami szar, a cm és a defy vagy így együtt, de unom már. A fix ipvel az újratelepítés után ment kb 5 marketes progi letöltéséig. Aztán már csak a nincs kapcsolat üzeneteket kapom. Pedig csatlakozik. Nem hiszem el,h hardveres hiba a defyben. Froyoval jó. A router se rossz. Bada és a társai felmennek. Marad a cm7. De ha ennyi embernek meg meg ugyanaz az pedig érdekes kategória. De nincs már mit kipróbálni rajta. Ugyanolyan befürdés a defy sajna mint anno a kaiser volt. Talán 2 év múlva jó lesz minden és használható. De a froyo és a lassúsága kiábrándító. Cm pedig nem megy. Egyszerűen semmi energiatakarékos cumó nincs beállítva. A wifi az egyetlen ami nem megy. De gondolom előjönne majd a gpsnél is valami. Érthetetlen az is h az rc1 miért ment hiba nélkül egy hétig, most meg miért nem megy az rc3 sem. Hihetetlen mit gubancol össze már az alap dolgoknál. Tényleg elkeserítő és ha nincs megoldás...

Köszönöm azért a segítséget, de már tanácstalan vagyok.

(#45006) x.pet válasza DEARevil (#45003) üzenetére


x.pet
tag

Nekem is szórakozik a wifi cm 7.2 RC1 alatt (7.1 stable-val is) Néha fél órát is megy gond nélkül, néha 5-10 perc után megáll a forgalmazás. wifi off-on segít rajta. Valószínűleg a routert nem szereti (Linksys 54g openwrt). Pl tegnap egész jól ment 1-es csatornán.

(#45007) Kbali válasza DEARevil (#45005) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha már romolgatsz, told fel a legfrissebb wiui-t: WIUI 2.5.27 Stable (GB)

(#45008) DEARevil válasza x.pet (#45006) üzenetére


DEARevil
tag

Hát most fix ipvel ez is így van, direkt hosszú fájlokat streamelek, van amikor bírja 10 percig. Na de az azt jelenti, hogy van benne hiba. És javítható lenne. De azt nem a routerben kell keresni. És nem szereti sem a tplinket? Se dlinket? se az open se jelszavasat? :) Kapcsolgatni nem élmény :)

(#45009) DEARevil válasza Kbali (#45007) üzenetére


DEARevil
tag

Megpróbálom, de éppen kelleni fog a teló. Neked a cm csinálta? Ez a wiui nem rendelkezik iyen wifi gondal?

(#45010) Kbali válasza DEARevil (#45009) üzenetére


Kbali
nagyúr

anno froyo csinálta, cm-et nem használtam, csak wiui-t, azzal eddig atomstabil.

(#45011) DEARevil válasza Kbali (#45010) üzenetére


DEARevil
tag

Lehet nekem is segítene, köszönöm, ezt még megpróbálom!

(#45012) Sommi válasza Kbali (#45010) üzenetére


Sommi
aktív tag

Nekem is csinált ilyet a cm, bár már nem tudom melyiket használtam régebben, de nálam elég ritkán csinálta. Valószínű tényleg a routeredet nem bírja, vagy nem tudom ...
Egyébként meg told fel az új magyar SEA romot, pörgesd fel a procit 1100-ra vagy 1200-ra, szedd ki a hülyeségeket belőle, esetleg dobj rá másik launchert és simán jó az a rom.
Csak mert mondtad, hogy a gyárinál jó a wifid. (ami egyébként tök fura)

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45013) x.pet válasza DEARevil (#45011) üzenetére


x.pet
tag

Másoknak segített, ha routeren korlátozták b/g-re a sebességet. Mivel nekem g-s a routerem nincs mit korlátozni, ellenben eddig nem találtam, hogy a Defy-n hol lehet ezt megtenni.
Most megtaláltam. Lehet kipróbálom.

(#45014) Kbali válasza Sommi (#45012) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nem nekem szól szerintem :)

(#45015) DEARevil válasza x.pet (#45013) üzenetére


DEARevil
tag

Ezt probaltam, de nullas ertek van benne alapbol. Vagy beneztem volna?:) De nem segitett az atirasa azt tudom. Van akinel igen?

(#45016) DEARevil válasza Sommi (#45012) üzenetére


DEARevil
tag

Miert fura? Mas winmos telonal a kernelt kellett cserelgetni, igy nekem annyira ez nem meglepo, h nem megy:) csak kellemetlen :D

(#45017) DEARevil válasza x.pet (#45013) üzenetére


DEARevil
tag

Annyit tenmek meg hozza, h amint atirtam vagy megnyitottam azt a fajlt, a tombstone mappa hirtelen tele lett. De csak a root explorer vagy es file explorernel. Az is kellemetlen:)

(#45018) DEARevil válasza x.pet (#45013) üzenetére


DEARevil
tag

Mindent nullara azt jelenti h ugy kell lennie ahogy a kimasolt sorokban van? Vagy ami 1 azt is nullara kell atirni? Nekem az hasznalati bejegyzesnek tunik :) utmutatonak : ) Tevedek?

(#45019) tanulo


tanulo
tag

Napot. Lenne egy problémám.Bekapcsoltam egy idióta programot, amit nem tudok sehogy kikapcsolni és letörölni se lehet mert alap program, valaki esetleg tudna rá megoldást hogy hogy lehet kikapcsolni vagy eltüntetni?

(#45020) hokins válasza tanulo (#45019) üzenetére


hokins
addikt

beállitások alkalmazások. ott katt az idióta programra és kényszeritett leállitás

(#45021) x.pet válasza DEARevil (#45018) üzenetére


x.pet
tag

A 0 jelenti a tiltást, az 1 az engedélyezést. A # után megjegyzés van, azt nem veszi figyelembe.
Tehát a n tiltásához ez kell:
HT_Enable = 0
BurstModeEnable = 0

(#45022) hokins


hokins
addikt

SEA HU

(#45023) DEARevil válasza x.pet (#45021) üzenetére


DEARevil
tag

Ok ertem. Jol is csinaltam. ANem akarom elszolni. De. Nem raktam fel a latest gapps zippet. Azota megy. De meg szinte semmi programotcsem raktam fel. Ilyesmi lehetseges?

(#45024) csabi94 válasza hokins (#45022) üzenetére


csabi94
őstag

Asphalt 6 hogy fut? Hogy van a proci beállítva? Google Chrome az csak az ikon ugye? Nem az eredeti böngésző?
Lehet, hogy majd kipróbálom. :)

(#45025) DEARevil válasza Kbali (#45007) üzenetére


DEARevil
tag

Ezen is ugyanúgy előjön a hiba. Egyszerűen hihetetlen.

(#45026) csmat válasza DEARevil (#45025) üzenetére


csmat
senior tag

Az nem lehet, hogy azért van sok mindenkinek baja a defyével,mert cserélgetve van rajta az rom? :F én legalábbis egyenlőre erre gondolok és ezért nem is merem egyenlőre kipróbálni a cm-et vagy a wui/mui és társait.
Lehet nem lenne gondom, főleg hogy bajeres az enyém :D

(#45027) DEARevil válasza csmat (#45026) üzenetére


DEARevil
tag

Már nagyon sok helyen utána olvastam, ellőttem pár kérdést vaktában is jó pár fórumon. Egyenlőre semmi. Azt írják sok helyen,h ez a mézeskalács hibája. Hát valakinél nincs ilyen gond van akinél pedig igen. Lehet neked nem lenne bajod, a cserélgetéstől nem tudom mi baja lehetne, előről le lett törölve szinte minden. Ha a recoveryk jól működnek és miért ne működnének jól akkor ezzel nem lehet gond. Az a baj, hogy csak egy routerrel tudom kipróbálni az pedig egy tplink, ami ugye pont az a fajta amivel a legtöbb gond van.

Próbáld már ki :D Na jó nem :) A piros lencse lehet tényleg nagy előny.

(#45028) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

1. hsz:

- Eltérnek valamiben a szolgáltatói telefonok?
A szolgáltatói telefonok általában a Blur mentes szoftver verzióval érkeznek, hardveresen eltérés nincsen.

Hardveresen is van eltérés. 20defy-t 20 féle alkatrésszel szerelnek, szerintem javítani kéne!

(#45029) nash13


nash13
aktív tag

Tudnátok ajánlani olyan marketes progit amiben apponként tudok engedélyt adni a mobilnetnek vagy megadni hogy azok csak wifit használhatnak? Köszi

iPhone 7

(#45030) RootRulez válasza nash13 (#45029) üzenetére


RootRulez
félisten

Talán a DroidWall, a jól emlékszem erre való...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#45031) nash13 válasza RootRulez (#45030) üzenetére


nash13
aktív tag

Leteszteltem szuper és egyszerű. Ha valakit érdekel az EB szuper kis app készült, remélem gyorsan szalad majd élőben:) :C
https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.sanomamedia.focieb&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImh1LnNhbm9tYW1lZGlhLmZvY2llYiJd

iPhone 7

(#45032) DEARevil válasza KaiotEch (#45028) üzenetére


DEARevil
tag

Jó nagy szemétség is.

(#45033) freeknight válasza DEARevil (#45025) üzenetére


freeknight
őstag

Tudom miről beszélsz, nekem is fennál ez a wifis mizéria, de csak és kizárólag az otthoni routerrel, mindenhol máshol műdödik. Nekem már a gyári 2.1 is ezt csinálta, a 2.2 is, szóval innen gondolhatánk hogy nem romfüggő.
De! az első CM7.1 stable, amit rátettem, azzal kiválóan működött a wifi. Most 7.2 rc2 van rajta, itt annyival bővült a hiba, hogy nem is látta a kapcsolatot. A szabályozó domaint 14-re állítottam, így már tudok csatlakozni, de a hiba ugyanaz: egy idő után megszakad a kapcsolat. Pontosabban fent van a wifin, csak nincs internetkapcsolat. Lassan egy éve ezzel küzdök már, én már fel is adtam.
(Egy megoldást találtam: ha teljesen publicra állítod a wifit - tehát nincs jelszó, se mac-szűrés - akkor megy. Csak éppen így meg kizárólag a defy miatt nem fogom járatni a routert. Tehát marad a sz*pás :W )

(#45034) DEARevil válasza freeknight (#45033) üzenetére


DEARevil
tag

Nem a az baj amit otthon csinál, de miért pont az első wifivel csinálja, amivel beállítasz mindent?

Én attól félek, h máshol is fogja csinálni, ami majd abban nyilvánul meg, h gondban leszek.

Viszont feltettem a cm9-et. Sebességben nem marad el a cm7 és miuitól.
Wifi gond már jó ideje nincs. 3 giga adatott mozgattam át rajta kb.

Imádkozom, hogy így maradjon :)

(#45035) VMatteo


VMatteo
őstag

Ma polírpasztával átmentem a kijelzőn, sokkal szebb lett :DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#45036) DEARevil válasza VMatteo (#45035) üzenetére


DEARevil
tag

Nem csillog a képernyő? :)

(#45037) Sommi válasza DEARevil (#45036) üzenetére


Sommi
aktív tag

Az elvileg eltűnteti a karcokat.

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45038) DEARevil válasza Sommi (#45037) üzenetére


DEARevil
tag

És semmi kárt nem tesz?

(#45039) Sommi válasza DEARevil (#45038) üzenetére


Sommi
aktív tag

Nem, úgy működik mint amikor a kocsidat polírozod. Csak kitölti a kis karcokat.

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45040) zsooti1


zsooti1
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem egy picit segíteni? Wiui-ban hogyan lehet képernyőmentést csinálni?
Van a galériában már egy pár darab,de nemtom,hogy csináltam :))
Előre is köszi a segítséget!!!

Zsooti

(#45041) freeknight válasza DEARevil (#45034) üzenetére


freeknight
őstag

Ez jó hír, én pont most akartam feltolni egy cm9-et kipróbálásra, ha jó a wifi, akkor lehet maradni is fog. Te pontosan melyiket tetted fel? Tudnál linkelni?

(#45042) RootRulez válasza zsooti1 (#45040) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha lehúzod az állapotsort, képmentés gombot is ki lehet rakni az eszköztárra.

═════════════════════════════════════════

(#45043) zsooti1 válasza RootRulez (#45042) üzenetére


zsooti1
tag

Hálás köszönetem :R :R :R

Zsooti

(#45044) DEARevil válasza freeknight (#45041) üzenetére


DEARevil
tag

http://defy.wdscript.fr/defy-cm9/

Erről a linkről a legalsót, azt hiszem az a legújabb dátum szerint is. De Van SzaboF leírásában is pár jó dolog, pl a froyo kernel.

Viszont h ne FC-en sokat. Az ICS-hez tartozó gapps sem árt.

http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip ez 50 mega, a leírásban egy 14 megás van. Inkább erről a linkről.

És felhúztam a recoveryben 1200-ra,h jobban szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#45045) DEARevil válasza Sommi (#45039) üzenetére


DEARevil
tag

Értem. Jó lehet.

(#45046) freeknight válasza DEARevil (#45044) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi szépen! Még azt meg tudnád mondani, h az utolsó nightlyban nincs boot.img. Na most akkor azt tehetem egyből CM7.2-re, vagy előtte vmi stable-féle cm9-et tegyek?

(#45047) sesshou válasza freeknight (#45046) üzenetére


sesshou
senior tag

ez a kédés engem is érdekelne.
Milyen hibái vannak egyébként a cm9 nek gps wifi ilyenek mennek rendesen??

(#45048) chab7 válasza freeknight (#45046) üzenetére


chab7
addikt

"stable-féle cm9" :)) :)) :))

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45049) DEARevil válasza freeknight (#45046) üzenetére


DEARevil
tag

Huh. Nem is neztem. Ha kibontod van benne boot.img? En egy nightlyra tettem fel.
Viszont. A wifi jel nem tul eros. A bongeszok kozul nem szereti az operat nekem. Es a flasht sem. A jatekok es pl facebook, doksi szerkesztes, filmnezes is. A. netezes ezen sem valami jo.

(#45050) DEARevil válasza chab7 (#45048) üzenetére


DEARevil
tag

Lehet azert lassu es bugosabb az en telepitesem mert en 7.2re tettem a nightlyt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.