Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) tzl válasza Lacopapi (#38249) üzenetére


tzl
senior tag

Phone portal könyvjelzőhöz? Ne mááááá ;)

Chromemarks Lite tudja ezt Ota :-)

(#38252) Lacopapi válasza tzl (#38251) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jó,de a Phone alapból rajta van,egyszerű volt a gépen használt könyvjelzőket átrakni a telóra is ...ennyi :)

(#38253) emge


emge
csendes tag

Sziasztok!
CM7 van fenn a telón ,és nem működik a rádió. Elöször azt írta ki a motorola.com fm rádió szolgáltatás megszünt. csináltam faktory resetet most már nem írja ki,csak egyszerűen pörög a homokóra utánzat,és várjak ! kb.10 perc után sem történik semmi. Nagyon köszönném ha lenne valakinek valami ötlete.
Abban van logika ,hogy újra feltegyem rá ugyanazt a cm7-t?

(#38254) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Lecseréltettem kb 8 éves kártyámat újra és most már a pin(a) kódom. Android alatt ezt hogy lehet módosítani?

(#38255) Lacopapi válasza emge (#38253) üzenetére


Lacopapi
addikt

Próbáld meg újratelepíteni csak a rádiót a system app mappából...

[ Szerkesztve ]

(#38256) Kvazár


Kvazár
őstag

Javítsatok ki, ha tévedek! De az én elképzelésem szerint, az esetek 99%-ában minden telefont függetlennek gyártanak le, és csak utána teszik függővé. Amit aztán vagy egy FW, vagy OP cseréjével, vagy egy szervízkód beírásával meg is lehet szüntetni. (Az 1%-ot a szolgáltató által gyártott, vagy kifejezetten a szolgáltatóknak gyártott készülékek számára tartom fent.)
Azonban, ha ezt megteszed akkor a gari minden esetben ugrik.

Amit én néztem Defy, annál így szól pontosan a hirdetés szövege: "T-mobilos(szoftveresen függetlenített) "

Akkor ez mit is jelent szerintetek?

Eladó cuccaim: -

(#38257) Lacopapi válasza Kvazár (#38256) üzenetére


Lacopapi
addikt

Semmit, a Defy FÜGGETLEN. passz...hogy hogyan próbálják védeni a saját dolgaikat a forgalmazók az semmit nem számít.cirka 60000 hsz.-ben egyetlen olyan sincsen,hogy függő Defy-t látott volna valaki bárhol is.
Aki T-s Defy-t vitt vissza gariztatni,rátett egy CEE romot és kész,átvették,javították stb.

[ Szerkesztve ]

(#38258) _seth_ válasza Kvazár (#38256) üzenetére


_seth_
veterán

Jó kérdés... mert mint írták a T-mobilos defyk alapból függetlenek. Enyém is t-mobilos és egy percet sem volt benne t-s sim csak vodás :)

Ha jól néztem ott valami olyat is írtak, hogy nincs gari rá amiért független, ahogy írták lehet valami susmus van benne...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38259) emge válasza Lacopapi (#38255) üzenetére


emge
csendes tag

Próbáltam telepíteni, az alkalmazás nincs telepítve szöveget írja ki a telepítés után.

(#38260) Lacopapi válasza emge (#38259) üzenetére


Lacopapi
addikt

Akkor FR,vagy csakugyan egy újratelepítés segíthet.

(#38261) repvez


repvez
addikt

Az mitöl lehet hogy az egyik pillanatban még jó minden a műásikban meg már nincsenek meg a programok amik a kártyán vannak ?
Csak az ikonok helyén a fogaskereskes ábra van és ha rákattintok akkor elérhetetlen szöveg fogad.
Ujrainditás után meg azt irja ki hogy sérült a memória kártya és hogy formázzam .

Egy 4gb os kingmax van benne SDHC-s.

Van valami olyan megoldás ami a format nélkül is megjavulhat ?

(#38262) Kendek válasza repvez (#38261) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk attól, hogy leválasztódott a memóriakártya. Ez még lehet attól is, hogy rádugtad a gépre, utána meg úgy húztad le, hogy nem választottad előtte le szabályosan. Mivel nem naplózó fájlrendszerről van szó, könnyen elvesztheti a konzisztenciáját.

<-ƘƘ->

(#38263) Lacopapi válasza repvez (#38261) üzenetére


Lacopapi
addikt

Vedd ki,töröld át az érintkezőket és tedd vissza...ha szerencséd van csak ennyi a bibi,nem kell mindjárt a formatra gondolni.

(#38264) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

(#38265) tzl válasza KaiotEch (#38254) üzenetére


tzl
senior tag

Settings security and privacy settings

(#38266) tzl válasza Kvazár (#38256) üzenetére


tzl
senior tag

Azt jelenti, hogy nem tulajtól veszed, hanem telefonneppertől, aki ugyanúgy gondolkodik mint te és ezért a t-nél vásárolt, de független defy csak szoftveresen függetlenített lehet.
Mivel átmegy a kezén ezer telefon, ezért nem ismerheti mindegyik tipus specialitásait, mint pl. A defynél azt, hogy nincs belőle vmiért Mo.-n szolgáltatófüggő. Mind független itthon vmiért.

(#38267) KaiotEch válasza tzl (#38265) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megtaláltam köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38268) TcMano


TcMano
tag

Háló! Megvolt ma a sim csere. KB. 3 perc volt. Bementem a vodához és megkérdeztem mi kell a sim cseréhez. Telefonszám,személyi és a 4 jegyű ügyfélkód volt a válasz, és már csinálta is a srác. 1 Ft-os számlát kaptam. Várom, hogylesz-e változás a telóban.

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#38269) KaiotEch válasza TcMano (#38268) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úúú nekem kb 10 perc volt... akkor én rossz helyre mentem biztos :D

(#38270) repvez válasza Kendek (#38262) üzenetére


repvez
addikt

ÉS ez mit jelent ha visszadugom a gépre akkor meg lehet javitani vele vagy elég ha ujra beteszem kiveszem a telóból , vagy akkor ezt ha nem választom le szabályosan akkor mindig format lesz a vége?
Csak az az érdekes hogy tegnap elött tettem rá egy programot ami után a gépröl leválasztottam, mint usb drivert , de a telefonon nem kapcsoltam semmit mivel mass storage volt beállitava.

Ment is rendesen ma meg akartam mutatni a haveroknak és kilépve belöle meg akartam egy másikat is mutatni, de már nem volt a programok között. ekkor akartam ujrainditani gondolva hogy megoldja a problémát és ujraindulásból már nem ismerte fel a kártyát, de addig nem szolt hogy nem jó a kártya mig nem inditottam ujra.

(#38271) Elwolf


Elwolf
csendes tag

Egy kérdés a hozzáértőkhöz: Sikeres CM7.1.0 telepítés után a kártyáról letörölhetem-e a telepítéshez oda felmásolt update-cm-7.1.0-jordan-signed.zip fájlt? Vagy továbbra is valamilyen módon használja azt a teló? :F
Bár erősen gyanítom hogy törölhető, de azért jobban szeretnék megerősítést a hozzáértőktől is...
Előre is thx!

Aki másnak kerbe keri, annak hütye letyme tyütyü!

(#38272) freeknight válasza Lacopapi (#38247) üzenetére


freeknight
őstag

A wifinél elfelejtettem írni h töröltem az összes kapcsolatot (azért ilyen hülye nem vagyok, és viszonylag sokat olvasgatom a fórumot :D ). Ennek ellenére sem működik. Na mind1, a wifi már a 2 másik gyári rommal is elég rosszul viselkedett, úgy látszik hozzá kell szoknom a mobilnethez :O
Az fb-vel kapcsolatban meg még szép h szinkronizálva van az accountommal, eddig látszódtak is rendesen, most már valahogy nem.
Phone Portal meg azért kéne mert szeretnék a belső memóriában turkálni. De erre már rájöttem szal tárgytalan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38273) Kendek válasza repvez (#38270) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Megpróbálkozhatsz egy fájlrendszer ellenőrzéssel és javítással, persze. De ha nem javul meg, akkor természetesen formázni kell, különben nem tudod tovább használni.

(#38271) Elwolf: Törölhető, de ajánlatos megtartani probléma esetére. Mert ha meg mégis újra kellene rakni valami miatt, akkor jobb ha kéznél van.

<-ƘƘ->

(#38274) jolti05


jolti05
őstag

Üdv ismét.

Elvileg kedden veszek egy Defy-t, amit részletre vásároltak T-nél.
Nem vagyok járatos az ilyesmiben, de az esetleges letiltásról azt mondta a tulaj, hogy azzal a szoftverrel, ami most van rajta, nem tiltható le a hálózatról a készülék.

Ami épp rajta van: 2.3.7 Gingerbread Cm7

Ez valóban így van?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#38275) Guriga73 válasza tzl (#38223) üzenetére


Guriga73
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Teljesen érthető :K

(#38276) tzl válasza jolti05 (#38274) üzenetére


tzl
senior tag

No akkor ezt az embert kerüld el messzire.

A telefonokat IMEI alapján tiltják le a hálózatról, az meg nem változik attól, hogy más rom van rajta.

(#38277) Peti N95


Peti N95
aktív tag

Srácok, valaki segítsen!
Romolnék, addig eljutottam, hogy felkerült a 2.2.2!
Most kellene rootolni, de a SOC.exe az istenért nem hajlandó futni! XP van a gépen. Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135) az alkalmazás befejezéséhez kattintson az OK gombra! 3-4 verziöval próbáltam, mindnél ez a hibaüzenet fogad! Az XP-vel lenne probléma?

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#38278) Denyiro


Denyiro
tag

Üdvözlöm a fórumozókat! Telefoncserém közelgő időpontja miatt volna egy olyan kérdésem, hogy a DEFY menüje továbbra sem magyar nyelvű vagy már időközben történt ezen a téren változtatás?

Denyiro

(#38279) tamasch


tamasch
csendes tag

Sziasztok!

A héten vettem egy Defy-t, és még ismerkedek a telefonnal. Letöltöttem a Handcent-et, de nem látom, hogy hol tudom futtatni az alkalmazást. A Settings/Applications/Manage applications-nél látom, hogy letöltötte, de a parancsikont sehol nem látom, és az sms írásnál sem jelent meg az új felület. Tudnátok segíteni? Nagyon köszönöm.

(#38280) motopebl


motopebl
csendes tag

Másodjára volt szervizben a kicsikém ,mos felső hangszóró, gps, és sw frissítés miatt Fizikai hibák kijavítva, viszont sw eléggé bugos nekem mivel lassu, és minden Flight mode visszakapcsoláskor kéri a sim kódot, ez ellen lehet valamit csinálni?
Lemaradt: 34.179.2.MB525.Retail.en.CEE

[ Szerkesztve ]

(#38281) motopebl


motopebl
csendes tag

Lemaradt: 34.179.2.MB525.Retail.en.CEE

(#38282) KaiotEch válasza Denyiro (#38278) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mitől lenne magától magyar nyelvű? Telepíteni kell.

(#38283) gzbotii


gzbotii
veterán

Hali.
Tegnap lettem egy ilyen keszsulek tulaja, LG Otimus 7-rol csereltem, amit nagyon-nagyon szeretem WP7-el egyutt-nem tudom meg meddig lesz a tulajdonomban, de magamt ismerve nem sokaig. Egyebkent ez a 3. androidos telom..

Nem a motoblur felulet van rajta, hanem a MIUI, valakinek ezzel tapasztalatok? Nekem sokkal jobban bejon, mind a gyari, csak az a baj vele, h gyakran ujraindul... Meg a kontaktokat nem nem szinkronizalja a FB ismerosokkel, sot azokat nagyon be sem tolti... valakinek evel otlet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38284) #71562240 válasza motopebl (#38280) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Flight mód kikapcsolása rendeltetésszerűen kéri a PIN kódot, csak a PIN kód-kérés megszüntetésével szüntethető meg.
Lassulást, bugot először próbálgasd a rendszer nagytakarításával (cache, appok) megszüntetni.

(#38283) gzbotii: Mélyvíz fórum.

[ Szerkesztve ]

(#38285) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Szeretném a memoria kártyát nagyobbra cserélni a Defyben. Elég ha csak simán átmásolom a régiről az összes adatot az újra ?

köszi

(#38286) KaiotEch válasza tomi_x (#38285) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szeretem, ha ezt a kérdést felteszik. Igen elég.

(#38287) jolti05 válasza tzl (#38276) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#38288) kymco válasza KaiotEch (#38286) üzenetére


kymco
veterán

Egy újszülöttnek, minden új... :)
Én pár hete tettem volna fel ezt a kérdést, de mivel egy másik, hasonlóan népszerű kérdéssel beégtem, utánanéztem ennek a korábbi hozzászólásokban :)

www.refujvaros.hu

(#38289) InHUmen válasza Peti N95 (#38277) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Én is xp alól rootoltam. Nálam ment minden a rendjén.

(#38290) InHUmen válasza tamasch (#38279) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Bár nem használom, de lehet, hogy widgetként kell kirakni a home képernyöre.

(#38291) motopebl válasza #71562240 (#38284) üzenetére


motopebl
csendes tag

Köszönöm a választ, csak számomra furcsa volt mert 2.1 nem kért pin kódot

(#38292) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Ma vettem meg. Csak éppen arról nem tájékozódtam, hogy angol :W

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#38293) Kendek válasza h1n1_900 (#38292) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor tájékozódj tovább.

<-ƘƘ->

(#38294) Cyrin válasza h1n1_900 (#38292) üzenetére


Cyrin
addikt

és melyik menüpontját nem érted? sound? display? wireless? battery? vagy sd card? esetleg date & time? ;]

segítünk mi is ha szótárral sem menne...

[ Szerkesztve ]

(#38295) #71562240 válasza h1n1_900 (#38292) üzenetére


#71562240
törölt tag

Magyarítható, ha éppen arra vágysz, de prímán használni tudod angolként is, plusz nyelvtanulás.

(#38296) h1n1_900 válasza Cyrin (#38294) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Ez a hülye motoblur az agyamra megy. Rakok fel valami launchert.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#38297) Avela40


Avela40
csendes tag

Hali!
Betört a Defym kijelzője. Azt szeretném kérdezni hogy érdemes e megprobálni a garanciát? Ha nem akkor tud valaki ajánlani valakit aki ért hozzá és megtudja csinálni? Magyarországon nem árulnak hozzá alkatrészt csak Ebayen külfödről lehet hozzájutni?

[ Szerkesztve ]

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#38298) h1n1_900 válasza Avela40 (#38297) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Garanciat megprobalni felesleges.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#38299) #71562240 válasza Avela40 (#38297) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megpróbálni érdemes, hátha..., de gyakorlatilag nulla az esélye, hogy gariban megcsinálnák. A Mélyvíz fórumban például, ha jól emlékszem Mozzarella csinált már magának üveglapcserét, eBay-ről rendelve. Kérj tőle segítséget-tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#38300) KaiotEch válasza Avela40 (#38297) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak NE így cseréld :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.