Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Prien válasza eventus (#9953) üzenetére


Prien
addikt

Teljes flash támogatás is van? Minden klappol? :U

A kevés is több a semminél.

(#10002) Titi76 válasza Z0C! (#9997) üzenetére


Titi76
aktív tag

Te is miskolc? Most indulunk le mi is a családdal :D

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#10004) Ndruu válasza ricsike81 (#9999) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Olvasd el a topik első hozzászólását!

Kattints ide az első hozzászólás elolvasásához!

Valamint olvasd el az fórum szabályzatát és használd a szerkesztés gombot!

A #10000-t töröltem (és a #10003-at is).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#10005) hegyesidr válasza ricsike81 (#9999) üzenetére


hegyesidr
tag

Ne légy lusta !!! OVB!!!

(#10006) zsirfecske válasza Ndruu (#10004) üzenetére


zsirfecske
addikt

na, elértük a 10000-et, szép.
mondjuk értelmetlen kommentekkel, ahogy sejthető volt :P

(#10007) feketepeti válasza Ndruu (#10004) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Jöhetnél a radírral kicsit gyakrabban is.

(#10008) Bond41 válasza Auratech (#9972) üzenetére


Bond41
csendes tag

Szia!

Meg tudnád írni, honnan töltötted le a Romot amire frissítettél?

Köszönöm a választ.

(#10009) tzl válasza ricsike81 (#9999) üzenetére


tzl
senior tag

Figyelj, én nagyon szívesen segítek, ha elakadsz valahol, de egyrészt olvasd már el az aláírásom (igen, megkaptam ezt a hsz-t privátban is, kétszer), másrészt meg az 1. hsz-t, amiben le van írva a kérdésedre a válasz:

- Hogyan tudom rootolni a telefont?
Innen letölthető a z4root nevű program, ezt egyszerűen a memóriakártyára kell másolni, telepíteni, majd a programot elindítva a permanent root opciót kell választani. Előtte a Setting/Applications/Developement menüben az USB debugging opciót be kell jelölni. Ha végzett, újraindul a telefon, és innentől kezdve beállítható a superuser jogosultság a programoknak (ezeket manuálisan kell engedélyezni, amikor rákérdeznek).

Az innen szó link az 1. hsz-ben, onnan le tudod tölteni.

A második kérdésre a válasz szintén ott van a topicban, teljesen jól leírva, ugye nem várod el, hogy leírjam még egyszer?

Ha egyébként új romot akarsz, akkor felesleges rootolni, inkább majd az új rom feltétele után, azokat ugyanis másképp kell rootolni, de azt is leírtam.

http://logout.hu/tema/re_motorola_defy_ez_aztan_dofi/hsz_9865-9865.html

Ettől a hsz-től olvass visszafele, sorban ott lesznek az infók, pl. a rootolás az új romon 9879, vibra javítás 9869, csak egy kicsit olvasgatni kéne...

(#10010) tzl


tzl
senior tag

Erről jut eszembe, nem ártana frissíteni az 1. hsz-t, kinek van arra lehetősége, jogosultsága?
Leírnám és elküldeném neki a javítandókat, ha tudnám, kinek küldjem :)

(#10011) canniball válasza tzl (#10010) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz tessék ide beírni, a többiek kiegészítik a saját mondanivalójukkal (ha van), aztán ha már mindenki kiadott magából mindent és nincs több hozzáfűznivaló akkor össze lehet foglalni és megkérni egy modit hogy bővítse az első postot. ;) Bár az már lassan elmegy egy cikknek is. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10012) Ndruu válasza feketepeti (#10007) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor jövök, amikor szóltok a Moderátort keresek topikban. Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy egész nap itt ül valaki és csak ezt a topikot figyeli. Ha moderátor kell, szóljatok a megfelelő helyen, aztán jön egy.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#10013) ricsike81 válasza Memmaao (#9930) üzenetére


ricsike81
aktív tag

hogyan frissítetted ? Csak usb-vel összekötötted, és utána frissítés ? 2.2 rom ? Magyar van ?

(#10014) tzl válasza ricsike81 (#10013) üzenetére


tzl
senior tag

OVB!!!!!!!!!!!!!!!!

Motorola update NEM LEHET 2.2, mert még nem adták ki, 2.51.1-re frissített, amint azt be is linkelte, az meg 2..1, tehát Eclair.

Ezeket már mind leírtuk ezerszer, vissza kéne olvasni 2-300 hszt, nem többet...

(#10015) norbi93


norbi93
senior tag

na az előbb jól besz@rtam, valaki hívott, felvettem, és semmi hang se volt, a hangszóró elnémult. Pápán lakok, szóval egyből rettegtem hogy mivel bolti garis a telóm, lesz egy utam Pestre, de azért előbb beraktam egy tál vízbe, hátha megjavul a nemtudommitől. kiveszem a vízből, és szól a hangszóró :C

(#10016) kistoka válasza Rotate (#9956) üzenetére


kistoka
tag

Slovákiában a PPi javitt UPS-el küld el ők fizetik Én is igy csináltam a pixmanias telóval

(#10017) waassy


waassy
tag

Sziasztok! Én nagyjából végigolvastam mindent de két dolog nem tiszta. Nekem a lengyel piacra szánt telefonom van, 2.34-es eclair oprendszerrel. A 2.51-es update-ot felrakhatom? A másik: ha 2.2 froyot felrakok és utána elõjön mondjuk egy hangszóróhiba, vissza tudom rakni a 2.1-et úgy hogy szervízbe vihessem? Már ha a szervíz foglolkozni fog vele a motoker csõdje után vele. (az enyém motokeres)

(#10018) tzl válasza waassy (#10017) üzenetére


tzl
senior tag

Frissítheted 2.51.1-re. 2.2 Helyett vissza tudod tenni a 2.51.1-et, de szerintem és ez itt egy nagyon-nagyon szerintem, a szervizt hardverhibánál nem fogja érdekelni az sw verziója.

(#10019) Vadafene


Vadafene
csendes tag

Froyo-ra frissítésnél sztornó minden adatom és programom?
És még mindig érdekelne, tuti biztos-e, hogy a froyo nandroid backupokat fel lehet tenni eclair-ra?

(#10020) waassy


waassy
tag

Még egy kérdés. A 2.51.1 updatet nem lehet a motorola oldaláról letölteni (http://and-developers.com/sbf:defy). Van valamilyen alternatív letöltési hely? Előre is köszi!

(#10021) leo3


leo3
csendes tag

üdv!

videotelefonálni lehet a defy-vel?

(#10022) canniball válasza leo3 (#10021) üzenetére


canniball
nagyúr

Elülső kamera nélkül ez elég nehézkes lenne... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10023) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

Próbálnám frissíteni a Defy-met de 2 problémába ütköztem.

Win 7, 64bit.
Feltelepítem a Motorola_Software_Update.exe-t és ezt írja ki:

'check whether the specified hotfix exists in the target computer
strComputer = "."
Dim HotfixFound :HotfixFound = ""
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" _
& strComputer & "\root\cimv2")
Set colQuickFixes = objWMIService.ExecQuery _
("Select * from Win32_QuickFixEngineering")

For Each objQuickFix in colQuickFixes
If objQuickFix.HotFixID = "KB941600" Then
HotfixFound = "HOTFIXFOUND=1"
Exit For
End If
Next

'install the msi and set the HOTFIXFOUND property
'the name of the customer Propery must only include upcaseletters.

Set oMSI = CreateObject("WindowsInstaller.Installer")
' set the UI level to full level
oMSI.UILevel = 5

' launch the installer and disable the error display during the vbs script execution
On Error Resume Next
oMSI.InstallProduct Wscript.Arguments(0), HotfixFound
On Error GoTo 0
' clean up used ObjectVars
Set oMSI = Nothing

... amit nem nagyon értek.

hírtelen felindulásból feltettem egy Win Vista 32bit-es laptopra is oda kellett a KB941600-es patch. A Motorola Update Manager nagynehezen beazonosítja az IMEI számot, de a Model és Operator N/A-s és azt írja ki hogy:

"Motorola Softvare Update cannot connect to the server to complete your softvare update. This may be due to server maintenance or your network configuration"

...persze net az van!

Ilyesmit tapasztalt már valaki? ha kilépek a Software Update-ból a teló újraindul :).

Ha a Motorola Update Manager-t elindítom és kiválasztom a Register a Device for Updates-t és ott nyomok egy NEXT-et akkor azt írja ki hogy: "We are sorry ... This product is not supported by Motorola Update manager"

USB debuging mode be van kapcsolva ...

Hardcore4Life

(#10024) duracellakku válasza tzl (#10018) üzenetére


duracellakku
csendes tag

Ha jól tudom akkor csak a nandroidos backup-ról lehet visszatérni. Vagy akkor is működik a dolog a RsdLite-al sbf filet teszem fel?

(#10025) Trabby válasza tzl (#10014) üzenetére


Trabby
aktív tag

OFF!

Mi az az "OVB" ? :D Már nem először látom. (Bocsi a láma kérdésért) :D

(#10026) canniball válasza Trabby (#10025) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10027) tzl válasza duracellakku (#10024) üzenetére


tzl
senior tag

Nem emlékszem már a pontos okra, tehát nem fogom tudni kifejteni neked, hogy pontosan mi változott, de arra emlékszem, hogy azt írták, hogy a 2.51.1 meg a 2.2 ugyanazt a verziót használja, míg a 2.34.1 és korábbi romok eggyel előbbi verziót. Szóval elvileg 2.2 után fel lehet tenni sbf-ből 2.51.1-et.

(#10028) xyzui


xyzui
tag

Sziasztok!
Én is szert tettem egy ilyen szerkezetre, és az alábbi kérdésre nem találok sehol válasz ezért kérem a segíségeteket.
Az android.market.com ról szeretnék appokat a telefonra installálni, bejelentkezés után
de sem a wifi-t sem a mobilnetet nem szertném használni.
Tehát marad az usb kapcsolat de nem tudtam rárakni az sd-re sem mert nem tölti le a market-ből az apk-t sem sehova. Thanks

[ Szerkesztve ]

(#10029) x.pet


x.pet
tag

Nektek nyugalmi állapotban mennyit fogyaszt a telefon? Nyugalmi állapot alatt azt értem, hogy nincs repülő módban, de minden (2/3g,wifi,blue tooth,gps,szinkron) ki van kapcsolva, TaskManagerrel programok kilőve, kivéve a rendszerprogramok. Nekem így óránként 2%-ot merül, amit sokallok, ez 2 napot jelent. A speckóban szereplő 240 óra repülőmódot jelent? Rendszerprogramok okozhatnak többletfogyasztást, gyomlálás segíthet rajta? 2.34.1 van rajta. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10031) Trabby válasza canniball (#10026) üzenetére


Trabby
aktív tag

Pedig olvasom a topicot folyamatosan, de ez kimaradt.. :D Amúgy ötletes :D

Köszi :)

waporka

Köszönjük Emese!

[ Szerkesztve ]

(#10032) feketepeti válasza xyzui (#10028) üzenetére


feketepeti
aktív tag

A market online, így nem fog menni. Ha esetleg a fejlesztőtől direkt letölthető az apk, akkor.

(#10033) duracellakku válasza tzl (#10027) üzenetére


duracellakku
csendes tag

köszi a választ,
szóval ezek szerint ha felteszem a 3.4.2 131-003 Orange Deblur-t akkor ha valamiért visszaakarok térni a 2.5.1 -re akkor azt gond nélkül megtudom tenni?

(#10034) zsirfecske válasza Hakkuuuh (#10023) üzenetére


zsirfecske
addikt

az usb portal mode-ban kell legyen ez egészen biztos.

(#10035) tzl válasza xyzui (#10028) üzenetére


tzl
senior tag

Gépről netet csak wifivel tudsz használni, USB-n keresztül nem. Marketnek net kell, tehát vagy wifi vagy 3g.

(#10036) Szepy2884 válasza Titi76 (#10002) üzenetére


Szepy2884
tag

Kicsi a világ én is :DD Most jöttem fel, de majd a Belgara még vissza megyek.

Ja és találtam törökmézet az egyik bódéban. Nem is tudom mikor ettem utoljára :))

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#10037) Juliuska válasza waporka (#10030) üzenetére


Juliuska
senior tag

nekem pedig világ életemben Motoroláim voltak...próbáld ki egyszer, hidd el, nem fox' csalódni bennük...kezd el mondjuk a Defy-el ;)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#10038) norbi93


norbi93
senior tag

hát úgytűnik mégis sikerült kifognom egy hangszóróhibás defy-t... szóval jövőhéten go pest, szervíz...

(#10039) Trabby


Trabby
aktív tag

Istenem: [link]

Ennyire hülyének nézni az embert.. :S

(#10040) Narxis válasza norbi93 (#10038) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh..pedig Te nem rég vetted. :F

Thanos was right.

(#10041) ricco25


ricco25
csendes tag

már hetek óta defy vásárlásán gondolkodom, de a sok hangszóróhibás készülék hallatán lehet mégse veszek, főleg h van ez a giggszer a Motokeres beszállítással, ami a garanciális javítást is megnehezíti sztem... kár érte, reméljük pár hónap múlva ki fog forrni rendesen ez a Defy... :(

(#10042) norbi93 válasza Narxis (#10040) üzenetére


norbi93
senior tag

kerek egy hete van meg, és csak 3x 10percet használtam a fülhallgatót is..:S

(#10043) harijani válasza Trabby (#10039) üzenetére


harijani
tag

De miért is?

COD forever!

(#10044) harijani válasza norbi93 (#10038) üzenetére


harijani
tag

Pontosan mi jelenség?

Halk hangszóró vagy recseg vagy egyéb?

COD forever!

(#10045) vétó válasza zsirfecske (#9965) üzenetére


vétó
aktív tag

ez egy frissebb hír TomTom-ról

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#10046) Memmaao válasza ricsike81 (#10013) üzenetére


Memmaao
addikt

Kedves Ricsike! A hozzáállásod nem megfelelő ehhez az egészhez. Kérdéseidet végigolvasva elég hamar leszűri az ember, hogy nem vagy tisztában a dolgokkal (jelenleg) és máris rootolni, romozni akarod a telefonodat. Így könnyen elronthatod ám, úgyhogy ajánlott egy alapos utánaolvasás, kereső használata itt a fórumban és akár a gúglizás a neten. Ha csak annyit beírsz a fenti keresőbe, hogy update, vagy 2.51.1, minden kérdésedre lesz válasz, én is tegnap linkeltem be a motorola update oldalát, ahonnan a programot letöltve szépen látni fogod, hogy hogyan kell házilag frissíteni a telefont. De a kedvedért, hogy még keresned se kelljen, tessék, belinkelem mégegyszer: [motorola update sw], annyi a dolgod, hogy figyelmesen elolvasod az első 3 lépést, aztán raksz egy pipát a I have read Step 3 about third-party media. szöveg elé és letöltöd a programot. Utána ha usb-n a laptophoz kötöd a mobilt, automatikusan felismeri az imei-t, hogy melyik piacra szánt készülék, és hogy van-e hozzá elérhető update. 2.51.1 viszont nem downgradelhető, vagyis 2.21-re, 2.34-re nem tudsz visszatérni, de mielőtt erre is rákérdeznél, keress vissza, mert ez is lerágott csont.

2.51.1: Amit eddig észrevettem, az a jobb reakcio az érintésre, akadásmentes, és úgy, hogy éjszaka is üzemben volt, mert dolgoztam, már két napja megy, végig wifivel, egy kis játék, big bang theory, netezés és még mindig van 25% az akkuban :))

Go launcher update: Témákhoz van beálítható walpaper, Go wallpaper néven meg is jelenik a wallpapers menüben és a preferences/display settings-nél van screen transition opció, így a főképernyők kocka, kártya, forgó és szélmalom animációval is tudnak váltani, nem csak elcsúszva. Szerintem a cube a legf@szább!

My name is Bond, James... Dean.

(#10047) petike.hu válasza bwoay (#9770) üzenetére


petike.hu
csendes tag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#10048) Narxis válasza norbi93 (#10042) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az kemény, de lehet a javítás után már nem lesz vele gond. :F

Thanos was right.

(#10049) norbi93


norbi93
senior tag

igazéból annyi a jele az egésznek, hogy hívnak, a rendes hangszórón a csengőhang szól rendesen, amikor felveszed, a fülednél meg meg se szólal a hangszóró, totál néma. szóval vagy headsetről beszél, vagy kihangosítva. egyik sem az igazi. bár most megint beraktam egy tál vízbe a telót, és most fél órája szól a hangszóró. de szerintem holnapra megint nemfog:S azért akarom elkerülni a szervízt ha lehetséges, mert a telefon szétszedése, és összerakása után nem hiszem hogy nagyon vízálló lenne... márpedig ez egy nem elhanyagolható tulajdonsága a telefonnak...

[ Szerkesztve ]

(#10050) canniball válasza norbi93 (#10049) üzenetére


canniball
nagyúr

Észre. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.