Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Giorgio7105 válasza Lacopapi (#38343) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Küldeni már tudok, de fogadásnál azt írja ki fent, hogy Incoming File .. :-((((((
Illetve még azt, hogy This transfer was canceled by the user........

[ Szerkesztve ]

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38352) Lacopapi válasza Giorgio7105 (#38351) üzenetére


Lacopapi
addikt

az jó,az annyit jelent,hogy beérkező,vagy bejövő....hm...amikor bejön az üzenet,nem kapsz egy olyant,hogy fogadod,vagy elutasítod?kisablak.

[ Szerkesztve ]

(#38353) Giorgio7105 válasza Lacopapi (#38352) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Kedves Lacopapi ! Én voltam az idióta, csak rá kellett böknöm az értesítőre, hogy fogadom és minden ok......ühüm...
Te pedig egy Isten vagy, hogy "rávezettél" !!!!!

KÖSZÖNÖM szépen !!!

Még annyit, hogy megfogadom a tanácsod és törlöm mindkettő programot, az általad említett dolog miatt valóban feleslegesek !

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38354) #71562240 válasza Giorgio7105 (#38353) üzenetére


#71562240
törölt tag

Task Manager még hasznos lehet. Néha jól jön, ha van mivel kilőni a rengeteg, feleslegesen futó/memóriábanücsörgő appot. Persze okosan szabályozva, hogy mit lőhet ki és mit nem. A többség erre azt mondja, hogy hagyjuk az Androidot, az majd okosan mindig eldönti, hogy mi és mennyi fusson, de szerintem nem (vagy nem mindig) dönti okosan el.

[ Szerkesztve ]

(#38355) Giorgio7105 válasza #71562240 (#38354) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

A defy gyári task managerje nem elég ?
Ezek szerint nem...... akkor ok!

[ Szerkesztve ]

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38356) Giorgio7105 válasza Giorgio7105 (#38355) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Ha már itt tartunk, fent van még a Zoner Antivirus Free és az ESET Mobile Security. Róluk mi a vélemény ?!!

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38357) #71562240 válasza Giorgio7105 (#38355) üzenetére


#71562240
törölt tag

Abban elég bonyolult lenne egyenként leállítgatni amiket akarsz, ellenben a külső Task Manager (Task Killer) összegyűjti a kilőhetőnek ítélt appokat, és akkor egy kattintással leállíthatod őket. Amit nem akarsz, kilőhetőnek ítéljen, azt berakod az ignore listájába.

(#38356) Giorgio7105 : Sokan mondják, hogy egyelőre felesleges Androidra a vírusirtó, és ez megfelelő használat mellett még igaz is lehet, de én használok. Egyszerre azonban csak egy vírusirtó legyen a gépen. A legtöbb funkciót jelenleg az AGP antivírus tudja mobilon (én azt használom), az meg múltkor egy kis botrányba keveredett felhasználói adatok figyelése miatt, illetve ráfogták, hogy valójában nem is csinál semmit. Szóval ez még kicsit kiforratlan terep ez, a helyedben az ESET-et én rajt hagynám.

[ Szerkesztve ]

(#38358) Giorgio7105 válasza #71562240 (#38357) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Értem, rendben, köszönöm ! És a vírusok és kártevők elleni cuccok ?

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38359) MxM19 válasza Lacopapi (#38352) üzenetére


MxM19
aktív tag

Hát igen.Amúgy az Imei szám cserét meg lehet csinálni akkor is ha letiltották nem?(nem akarom meg stb....csak ha mondjuk eltelne egy év letiltanák és az emberek meg sehol senki stb.....)

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38360) #71562240 válasza Giorgio7105 (#38358) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd a kiegészítést az előzőben.

(#38361) Giorgio7105 válasza #71562240 (#38360) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Köszönöm szépen ! Ez (eset)ben :-) lehet hogy kipróbálom én is az AGP -t ! Még egyszer köszi !!!

[ Szerkesztve ]

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38362) Lacopapi válasza Giorgio7105 (#38358) üzenetére


Lacopapi
addikt

:DD kammerer kolléga ebben a tekintetben a "másik oldal"....én nem használok semmi ilyesmit és remélem,hogy nekem van igazam.Ugyanis,ha nem akkor bukta :DD Mindkét felfogásnak rengeteg követője van,a Te dolgod,hova állsz...jelzem mindkét elgondolást meg is lehet magyarázni,de ez engem különösebben nem érdekel.

MxM19...látod,ezt nem tudom,sosem foglalkoztam vele,tény,hogy vannak "cégek" akik csinálnak ilyesmit,de ne legyen rá szükség...a telefon nagyon jó,ne kelljen belebarmolni..

[ Szerkesztve ]

(#38363) Giorgio7105 válasza #71562240 (#38360) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Bocs, de nem AVG ?

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38364) #71562240 válasza Giorgio7105 (#38363) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze AVG, ez freudi elszólás volt... :DDD Épp az előbb matattam a számítógépben.

szerk.: és persze vedd figyelembe Lacopapi (és bandája :DDD ) álláspontját is, mert való igaz, hogy a hozzászólásokból leszűrhető statisztika alapján az én task killerekre és androidos vírusirtókra vonatkozó álláspontom és magatartásom minden bizonnyal jelenleg kisebbségi. (Ellenben sokszor megfordították már magányos nagy elmék a világtörténelem menetét... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#38365) Giorgio7105 válasza Lacopapi (#38362) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Ez az elgondolás is tetszik,abban az esetben ok is, ha az ember tutti biztos abban, hogy nem pakolja tele minden marhasággal a telefont és abszolút megelégszik azzal, ami gyárilag a telefonon van. :)

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38366) Lacopapi válasza Giorgio7105 (#38365) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nagyjából 14 kipróbált appal élem az életemet....

[ Szerkesztve ]

(#38367) Giorgio7105 válasza Lacopapi (#38366) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Ok, értem. Egyébként én valahol megpróbálok a két vonal közt lavírozni, lehetőleg ésszerűen..... :K

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38368) MxM19 válasza Lacopapi (#38362) üzenetére


MxM19
aktív tag

Pontosan.Én is így vagyok vele.Remélem nem lesz letiltás.Kösz a segítséget.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38369) #71562240 válasza Giorgio7105 (#38367) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd kiegészítésemet a (#38364)-hez.

(#38370) Lacopapi válasza #71562240 (#38369) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hehh....azért nem haragszol,ha nem örülnék,ha Neked lenne igazad? :DD
Egyébként figyelembe véve a mostani trendeket és az emberi gonoszság előretörését,megvallom én is gondolkodom egy vírusirtón....
De taskolókon NEM :D

[ Szerkesztve ]

(#38371) #71562240 válasza Lacopapi (#38370) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos, mint tudjuk, csak idő kérdése, és kénytelen lesz mindenki ráfanyalodni mobilon/Androidon is a vírusvédelemre. Szerintem már eljött ez az idő, de persze remélem, hogy megússzátok addig, míg rászánjátok magatokat ti is. :) Meg persze amíg kidolgozzák a cégek a használható vírusirtókat mobiltelefonra, mert amik most vannak, azok még elég gyethásak, pótcselekvés jellegűek, ez igaz.

És vivát Advanced Task Killer!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#38372) Verhóó


Verhóó
tag

én task killerrel minden este kilövök mindent.Éjszakára ne fusson sokminden, avagy ne legyen "kéznél" se

(#38373) Lacopapi válasza Verhóó (#38372) üzenetére


Lacopapi
addikt

Felesleges,de lelked rajta.... :DD ami elő van szedve,az sem fut,ha megnézed nullán áll mindahány...éjszaka leül a gép,mint az iszap.Mondjuk nálam azért megy a szinkron.

kammerer...vivát a fenét :DD

[ Szerkesztve ]

(#38374) #71562240 válasza Lacopapi (#38373) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sőt, még a gyári Task Manager Auto-end funkciójában is kijelöltem egy csomó appot, hogy azokat lője le az Android, ha már két perce display off van... :Y

(#38375) Lacopapi válasza #71562240 (#38374) üzenetére


Lacopapi
addikt

:O gyilkos :DDD

(#38376) balewi válasza Apir (#38328) üzenetére


balewi
aktív tag

Az általam jó régen belinkelt képet tetted Te is közzé.
Ez egy 2 darabból álló, belül gumi, kívül kemény, de jó fogású Case-mate tok. Adtak hozzá fóliát is, amit egyszer leszedtem, mert vettem rá egy Zagg-et. Nos, a Zagg bírta 2 hétig, visszaraktam a használt Case-mate fóliát és ez azóta is bírja.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#38377) MxM19 válasza Lacopapi (#38370) üzenetére


MxM19
aktív tag

Még annyi hogy ez a "hibajelenség"nálam is fenn áll.
Frissítettem 2.2-re, feltettem egy navigációs programot, de nagyon lassú. Nem lehet gyorsítani?
Az sd kártya cache méretét valamiért a Motorola 0-ra állította. Ezt át lehet állítani Marketről letölthető segédprogramokkal. Pl. SD-Booster, SD Speed Increase
Viszont ehhez rootolni kell a telefont.
Továbbá hasznos lehet a “min free” kernel paraméter átállítása (minimum 4096 kbytera), amit a Sysctl Config programmal tudunk megtenni.

Gyári 2.2.2 elvileg.Sygic lassú.
Nem lehet valahogyan beállítani hogy normálisan működjön?Rootolás nélkül ezzel a rommal.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38378) repvez válasza Lacopapi (#38334) üzenetére


repvez
addikt

Nem tudom, mert nincs rajta sok felirat csak hogy SDHC és 4gb kb ebben kimerül a felirat.
DE biztos nem class 10 es , és 2 honapig rendesen müködött, nem volt vele probléma.

(#38379) Lacopapi válasza MxM19 (#38377) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nos,nekem is stock rom van fenn (SEA),úgyhogy tapasztalatból mondom,hogy a rootolás elkerülhetetlen,lényegesen szabadabban mozoghat az ember,visszaállítani meg nem tart semeddig.Amiket leírtál,azok stimmelnek,érdemes megcsinálni.Sygic-et nem használtam sosem,most tettem fel a Motonav-ot,de nekem bőven jó a Gmaps is,simán elvisz ahová akarom.

repvez...nos ebben az esetben csak azt tudom ajánlani,hogy mentsd le a cuccokat,formázd a telefonban és rakd vissza ami kell...ha azután sem jó,akkor utálja a telód (van ilyen),venni kell másikat.

[ Szerkesztve ]

(#38380) MxM19 válasza Lacopapi (#38379) üzenetére


MxM19
aktív tag

értem.A rootolást egyenlőre szeretném elkerülni.Ha valaki tud valami jobb módszert akkor írjon!

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38381) szucsinka válasza MxM19 (#38380) üzenetére


szucsinka
őstag

nincs jobb

(#38382) Lacopapi válasza MxM19 (#38380) üzenetére


Lacopapi
addikt

Akkor nehéz a dolog,a rootolás arra kell ugyanis,hogy mint rendszergazda,megnyithasd a Defy-ban rejlő nem kevés lehetőséget.A gyári romok eléggé vissza vannak fogva minden tekintetben,ennek megfelelően viszonylag stabilak.Külső appokkal meg szerintem csak a processzort meg a memóriát terheled,sokra nem mész velük.
Node nem kell elsietni semmit.Ismerkedj a készülékkel,azután ráérsz továbblépni.

(#38383) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok megtudjátok mondani szerintetek melyik a legjobb adat forgalom mérő progi??? Mondjuk ami a MIUI romban található az érdekelne???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#38384) Lacopapi válasza Bazijoe73 (#38383) üzenetére


Lacopapi
addikt

A MIUI-é (huh,de nyávogós),szerintem viszonylag pontos.Ami nekem bevált,az a Marketes Call Meter NG...vagy 3G

[ Szerkesztve ]

(#38385) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Valaki használja a Call meter 3g vagy ng progikat?

Beszeretném lőni a tarifámnak megfelelően, de nagyon belebonyolódtam. :)

Basszus előttem szóló pont erről ír. Na olvasgatok kicsit.

Sokat nem írtak róla. Valami fasza kalibráció kéne. Elég bonyolult a csomagom :D

(3k-ban 150mega vagy 90sms vagy 90perc + 90perc hálón belül +100sms hálón belül + 1000perc 9 után hálón belül munkanapon egy ezresért = 4k/hó)

[ Szerkesztve ]

(#38386) MxM19 válasza Lacopapi (#38384) üzenetére


MxM19
aktív tag

írtam püt.Fontos.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#38387) Lacopapi válasza InHUmen (#38385) üzenetére


Lacopapi
addikt

Be tudod állítani a határértékeket,hogy jelezzen,ha eléred pl. az sms végét,vagy bármelyiket,külön-külön.Hm...ez tényleg elég bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#38388) CoolBoy323 válasza InHUmen (#38385) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#38389) Lacopapi válasza CoolBoy323 (#38388) üzenetére


Lacopapi
addikt

Kösz,ez nekem is jól jön,bár most nincs fenn,de sosem lehet tudni...Te írtad? Ügyes.

(#38390) InHUmen válasza CoolBoy323 (#38388) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Kigugliztam, köszi. De sajnos nem bírok el vele. Túl sok a tényező :D

Ahogy böngésztem a programot olvastam benne valami lehetőséget ahol próbálgathatjuk a dolgokat minden galiba nélkül, ilyen kis játszótér féleséget, csak már még egyszer nem találtam meg.

Holnap nekiesek jobban belemélyülök aztán hátha kisül valami. Mára már lefőtt az agyam.

[ Szerkesztve ]

(#38391) InHUmen


InHUmen
csendes tag

Közben rájöttem, hogy csak azt írta hogy töltsek le mások által felrakottakat és azokon gyakorolhatok, de felesleges...

(#38392) Heimdallr75 válasza MxM19 (#38377) üzenetére


Heimdallr75
őstag

az sd cache méret azért nulla mert szükségtelen. itt a cache paritició mérete a nandban 180-300 Mega, mi a fenének sd-re cachelni mikor a nand 10x gyorsabb minimum.

IMEI csere azonkívül hogy házilag nem megoldható, tilos, és bűncselekmény is. tehát itt is tiltott.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#38393) Alukard válasza Alukard (#38217) üzenetére


Alukard
senior tag

Na, megoldásra került a probléma...
2 dolog volt, 1szer a defy-n be volt állítva némi energia takarékosság (wifi kikapcs képernyő lekapcsoláskor), a másik meg az IP címekkel volt 1 kis zűr, de a routerben adtam neki fixet és most már stabil a kapcsolat.

https://blackfyre.ninja

(#38394) Giorgio7105 válasza MxM19 (#38377) üzenetére


Giorgio7105
csendes tag

Üdv !
Én már szinte az összes létező navi programot kipróbáltam a defymen, de szerintem! a legjobb a gyári MOTONAV program !!! 3D - ben nagyon szép, gyors, pontos, fullos / teljes friss EU térkép bázis létezik hozzá, + a tengerentúli térképek is / !!! Mi kell ennél több. :C Jah, persze! Még a Pákó hangja is tud navigálni........ez csak vicc volt.... :DD

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

(#38395) CoolBoy323 válasza Giorgio7105 (#38394) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a "gyári" kicsit túlzás :D
de szerintem is Defyn a legjobb (pedig másik androidos telókon legkaksibb volt kb az iGO)

(#38396) fordmaster


fordmaster
tag

Üdv! Újdonsült Defy-s testvérem, MIUI-t birtokol, és nem nagyon jön be neki, ez az "ujjadat tartsd a hívásfogadás sávon 2-3mp-ig, és előjön, hogy a hívás elutasításításához, húzza le a gatyáját" dolog. :DDD :DDD Van erre valami más megoldás? App? :F :U :R

[ Szerkesztve ]

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#38397) domerator válasza fordmaster (#38396) üzenetére


domerator
veterán

Ennek nem így kellene működnie! A testvéred gépe is alul van vezérelve teljesítményben (ha egyéb hiba nincs benne) és 300MHz-en egyszerűen késésben van sok művelet, mert nem tudja elvégezni a cpu.

Olvasd vissza a mélyvíz topicot 1-2 napra.

(gyári cpu beállításokkal nálam is jó lusta volt a hívásfogadás, a képernyő feléledése csengéskor... sokminden)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38398) hodostamas


hodostamas
addikt

No, beszállok én is egy zöld lencsés Defy-vel :) Nemrég hoztam el a boltból.

szerk.: és egy market használattól lett is egy hotboot... :W

[ Szerkesztve ]

(#38399) fordmaster válasza domerator (#38397) üzenetére


fordmaster
tag

Félreértettél, nem a hívásfogadással van a baj, hanem a hívás elutasítással. ugyanis MIUI-n a hívás elutasításhoz a hívásfogadás "gomb"-on kell tartani az ujjad, és akkor kiírja, hogy a hívás elutasításához húzza le a sávot vagy vmi ilyesmi. és ez így nem túl jó megoldás, mert ha pl suliban van az ember, akkor rögtön le kellene tenni, és nem még ott tartogatni az ujját rajta :D Valami beállítás, vagy App kéne, amivel ez helyettesíthető. pl 2 gomb helyette. Egy hívásfogadás és egy elutasítás. Van ilyenre lehetőség? :U

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#38400) tzl válasza domerator (#38397) üzenetére


tzl
senior tag

Tévedsz, a miuinál ilyen. Ha csöng, csak zöld sáv jelenik meg, ha lehúzod, azzal veszed fel. Ha nyomva tartod lehúzás nélkül, akkor tudod elutasítani a hívást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.